Indonesië verwerpt de ontwerp-overeenkomst Nederlandse investeringen het struikelblok? Mendès-France begint aan zijn tweede programma-punt: Ambitieus plan voor Frankrijks economisch herstel Volgende week volmachten vragen in Nationale Vergadering Beg «te» ïm Pionier der luch tvaart vond oprolbare mast uit Weldra veilig kruispunt bij Laren Opheffing Ned-Indon. Unie Helicopters voor de Landmacht EDG in Augustus conferentie Nieuwe vlaag van Kerkvervolging Alsnog steun van de socialisten? Uitvinder van de ijs hoorn overleden Apparaat kan tot zestig meter uitgetrokken worden Tot hoofd en hart Prins met Fokker S-14 naar Parijs Hittegolf in Midden- Westen van de V.S. Het weer DONDERDAG 29 JULI 1954 78sfe JAARGANG No. 26052 rnmmmmm. Osservatore Romano: ^r?.icTetSis\0een^ht commU- Diefstal Hohenzollern kroonjuwelen berecht DEMONSTRATIE OP SCHIPHOL Nat. Reserve Muiden defi leert voor de Koningin Tragische afloop van een riskante „grap" Weer langzamerhand iets beter Koningin en Prinsessen naar Denemarken vertrokken WiföDJACKETS - SWEATERS is GEMIDDELDE REGEN VAL IN DE MAAND JULI 75mrr 100mm 94mm 76mrr 56 mm 42mm BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. HAARLEMSCHE COURANT ADVERIEN1IEIARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich hei recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Het Indonesische kabinet heeft Woens dag de ontwerp-overeenkomst tussen In donesië en Nederland voor de opheffing van de Unie verworpen en de minister van Opvoeding, Mohammed Yamin, op dracht gegeven naar Den Haag terug te keren om te trachten een beter com promis te bereiken. De minister van Voorlichting, Tobing, zei na afloop van de kabinetszitting, die vijf en een half uur heeft geduurd, „de onderhandelingen zullen worden voort gezet." Het kabinet heeft, volgens U.P., de overeenkomst klaarblijkelijk verworpen omdat regeringspartijen er bezwaar te gen hadden hun goedkeuring eraan te hechten. De verwerping betekent een nederlaag voor de onafhankelijke Yamin, die over het algemeen Wordt beschouwd als de Indonesische auteur van de over eenkomst. In een officiële bekendmaking werd gezegd, dat minister Yamin Vrijdag weer naar Den Haag zal vertrekken. „Hij zal aan de Nederlandse delega tie de wensen van het kabinet, overbren gen", zo heette het in de bekendmaking. „Wij hopen dat de onderhandelingen voltooid kunnen zijn voor 17 Augustus" (de Indonesische onafhankelijkheidsdag) werd er aan toegevoegd. Betrouwbare kringen zeiden dat de Indonesiërs alleen bezwaar maken tegen phasen van de overeenkomst, die de fi nanciële garanties voor Nederlandse in vesteringen in Indonesië betreffen en dat Yamin opdracht heeft gekregen te streven naar een betere regeling. De zitting werd gehouden ten huize van de premier. Zij eindigde een half uur na middernacht. Soekarno heeft vandaag Yamin op het paleis Merdeka ontvangen. Daar voor had Yamin een ontmoeting met vice-president Hatta ter bespreking van de huidige stand van zaken. Hij heeft verder een bespreking gevoerd met mi nister-president Ali Sastroamidjojo. Yamin was niet bereid mededelingen te doen over zijn missie, maar toonde zich even optimistisch als bij zijn aan komst in Djakarta, toen hij tot de ver- Naar wij vernemen zijn thans in het Militaire Hulpprogramma voor ons land helicopters ten dienst van de Landmacht opgenomen. In het begin van dit jaar heeft minis ter Staf verklaard, dat de invoering van helicopters voor het onderhouden van verbindingen binnen de divisie overwo gen werd. Het opnemen van helicopters in het M.D.A.P. geeft dit plan vaste vorm; men hoopt nu, dat de aflevering binnen niet al te lange tijd zal plaats vinden. zamelde journalisten zei: „Ik breng goed nieuws uit Den Haag". Inmiddels heeft de voorzitter van de PNI, Sidik Djojosukarto, aan Ane- ta medegedeeld dat Yamin met „goe de berichten naar Nederland terug keert".. Hij zei, dat over het algemeen het rapport van Yamin gunstig was ontvangen en dat de eindbeoordeling daarmede overeenstemde. De ver wachtingen, dat de besprekingen met succes zullen worden beëindigd, zijn groot, aldus de voorzitter van de PNI. Hij besloot zijn verklaring als volgt: „Zouden al onze pogingen om langs vreedzame weg tot een oplossing te ko men vruchteloos blijken, dan blijft er voor ons geen andere keus, dan de Unie unilateraal op te zeggen." In politieke kringen verneemt Aneta, dat naar mag worden aangenomen over het algemeen de regeringsfracties in het parlement de ontwerptekst in haar geheel niet konden aanvaarden en enige wijzigingen voorstelden in het bijzon der met betrekking tot de financieel- economische regelingen. Naar de alge meen heersende mening mag de positie van het Nederlandse kapitaal in Indo nesië niet die van een bevoorrechte zijn. Men wenste echter niet in details te treden. Bij het feit, dat de kwestie Nieuw-Guinea niet zal worden bespro ken heeft men zich over het algemeen neergelegd. Dit betekent echter niet, aldus zei men in deze politieke krin gen, dat Indonesië zijn pogingen zal staken om het gebied in zijn bezit te krijgen. Nu Indonesië voor het feit is geplaatst, dat Nederland niet bereid is te onderhandelen over deze kwestie, zullen andere wegen worden gezocht om het Indonesische streven met succes te bekronen, aldus werd gezegd. Het Franse ministerie van buiten- 'andse zaken heeft gisteren bekend Kemaakt, dat „in elk geval" in de *erste helft van Augustus een confe ctie zal worden gehouden van de Ministers van buitenlandse zaken der *es EDG-Ianden. Premier Mendès-France zal de con ferentie persoonlek bijwonen en daar Volledig het Franse standpunt inzake de EDG uiteenzetten voordat een be- zal worden gemaakt met het EDG- ebat jn de Franse Nationale Verga- die de zijde der Franse regering, Sle-V?rige week had medegedeeld, dat hipi'^s-France 10 en 11 Augustus vrij «li voor de EDG-confenyitie, werd pla-fftegd, dat er nog geen datum en Hip- van samenkomst zijn vastgesteld, en j??n werd toegevoegd, dat daturn Weo£ ats waarschijnlijk pas volgenue (Up) definitief bekend zouden zijn. De Osservatore Romano schreef ais teren .n een hoofdartikel op de pagina dat rtn voor- "l egd, wellicht het begin vormt van en nieuwe vlaag van kerkvervolging in landen achter het IJzeren Gordijn. 'et blad brandmerkte de vonnissen als >'een nieuwe episode in de gerechtelijke terreur, die de z.g. volksdemocratieën bezigen om hun wil aan de tot slavernij Oebrachte volkeren op te leggen". De laatste dagen is in de gehele Sovjet-pers een heftige anti-religieuze campagne gevoerd, aldus de Osservatore iJe Tsjechische bisschop, die thans ver oordeeld is, mgjTrucnta van Litomerice, ts practisch sinds 1949 ais een gevangene vonrti De, andere priesters staan feHOssêrvato?e\V?n mSr- Trochta, aldus bestaan, dat hu' .Splint hierin te hebben vervulde en n herderlijke opdracht ^ees aan de f "°lieke theologie onder- het H. Priest ®eren, die studeren voor verborgen r| rschap. De aantijging over bracht om Penbezit is te vaak uitge bet geval ,nu nog geloof te vinden. In bijna hnrr, n mSr- Trochta klinkt ze oordeeid triStisch' Mgr' Trochta is ver drie 25 iaar dwangarbeid, de Vicek rs> Frantisek Rabas, Frantisek timmUii. Bohumil Landsman, respec- evenjk tot 22, 17 en 7 jaar. (UP). (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, Donderdagmorgen. Met een voor de Franse politieke verhoudingen ongekende voortvarend heid zet de regering Mendès-France zich aan het werk om, nu de eerste taak beëindigd is, aan de verwezenlijking te beginnen van het tweede programma punt: het economische herstel. Een groep van negen deskundigen heeft Mendès-France na vijf weken arbeid een plan voorgelegd, dat heden in de Ministerraad wordt besproken en volgende week Dinsdag en Woensdag in de Nationale Vergadering gebracht zal worden. Het plan zal vrij beperkt van omvang zijn, daar het in de bedoeling van Mendès-France ligt slechts een tekst voor te leggen aan de Kamer, waarin verzocht wordt de regering vol machten te verschaffen. In een programmarede zal de eerste minister een soort memorie van toelichting geven, waarin de gestelde doelen en de daartoe beoogde middelen van dit wetsontwerp worden uiteengezet. De politieke omstandigheden die dit wetsontwerp begeleiden zijn in hoge mate belangrijk voor de verdere ont wikkeling van het Franse politieke leven. Het ligt voor de hand dat dij een groot deel van de Kamer in he bijzonder bij de rechter vleugel ster ke reserves bestaan tegen het systeem van regeren bij volmachten. Teneinde deze terughoudendheid aan de rechter zijde te compenseren heeft Mendes France een uitvoerig gesprek gehad met de leider van de socialisten Guy Mol- let. In dit gesprek heeft Mendès Fran ce blijkbaar getracht met verwijzing naar zijn vooruitstrevend sociaal en economisch programma alsnog de me dewerking in de regering te verkrij gen van de socialisten. Dit gesprek schijnt als men af mag gaan op de verklaring van Guy Mol- let tot een zekere overeenstemming gevoerd te hebben. Althans Guy Mollet heeft verklaard: „Als men in de loop van gesprekken zoals ik dezer dagen gehad heb tot overeenstemming komt over het geheel van de vraagstukken, kan de deelname geen voorwerp van discussie meer zijn en zou een snel bij eengeroepen Nationale Raad de opne ming van de socialisten in het Kabinet kunnen goedkeuren". De ontwikkeling in deze zin is uiterst belangrijk, dat Mendès France hiermede de anticlericale signatuur van zijn Kabinet versterkt en er zo via een omweg in slagen kan de nieuwe linkse meerderheid, die hij vorig jaar al gewild heeft, alsnog tot stand te brengen. Wellicht zal hij daarvoor wat Gaullistische steun moeten opge ven, maar deze weegt niet op tegen de zwaardere steun van de socialisten en zeker niet tegen het perspectief dat wellicht ook de M.R.P. met een andere omweg nog bekeerd zou kunnen wor den. Deze andere omweg zou dan de Europese moeten zijn en het zou wel eens kunnen zijn dat Mendès France zeer spoedig deze omweg zal moeten bewandelen wil de Europese Defensie Gemeenschap geen struikelblok voor zijn bestaan vormen. Zo zou etappe- gewijs de nieuwe meerderheid, die zich republikeins, sociaal vooruitstre vend en zelfs Europees noemt, onder Mendès France tot stand kunnen ko men. Deze ontwikkeling kan bovendien het grote voordeel hebben dat inzake Noordafrikaanse politiek een grotere samenhang van opvattingen in het Kabinet zou optreden dan thans het ge val is. Het is interessant even stil te staan bij de grote lijnen van het en ni aeu™ Nstr-alen~aipvaJaat ri.. Ixet Wembley Memorial Hospital te Chicago «aieïl. j "1™ staat de patiënten tijdens het onderzoek ondersteboven te ÏNr^le stand Z^9eU ZWMe ne™eV voor- dat de P^iënt zich ook in die Vot?N0rmae rJ-i Zljn eem,at gev°M Het «PParaat zelf is opgehangen in een »n£,?' «oor hel VL??* doorsnee. Door de patiënt in omgekeerde de e niet J - te plaatsen, kunnen doktoren het verloop volgen van een n-erk,ervelkolorn ?ioelsto'' MC',ce door x'stralen wordt zichtbaar gemaakt in hi„l niet P° hetgeen de diagnose vergemakkelijkt. Het nieuwe annaraat 951etn^ spanning van 130.000 Volt en kost 22 OOO dollar Men iet het n^streerd door de technici Peggy Byrne als pinteen May Murray, staande naast het toestel. plan tot economisch herstel van Mendès France. Verwezenlijking van dit plan wordt thans acuut omdat tot nu toe het tekort van de Fran se handelsbalans werd aangevuld met t Amerikaanse dollar-hulp, die voor een groot gedeelte voor Indo- China werd gegeven. Doch deze zal nu langzamerhand niet meer toe vloeien. De productie zal dus thans gericht moeten worden op het snel in evenwicht brengen van de han delsbalans. Enerzijds zal de export moeten worden bevorderd, anderzijds de invoer beperkt. Deze algemene gedragslijn denkt Mendès France uit te kunnen voeren door een beroep te doen op de gezond making van de handel door middel van concurrentie. Deze concurrentie ech ter kan Frankrijk pas doorstaan als de inwendige economische structuur wordt hervormd. Dit houdt in dat Frankrijk zijn activiteit zal moeten om buigen naar de meest productieve sectoren zoals deze in het tweede Franse plan tot modernisatie zijn omschreven. Sluiting van sommige bedrijven en werkloosheid zullen daarvan het gevolg zijn. Doch daarvoor bestaat het plan van minister Edgar Faure om een wederaanpassingsfonds op te rich ten zowel voor de omschakeling van de industrie als wel voor herscholing en overplaatsing van arbeidskrachten. Een tweede groot plan van Mendès France schijnt te zijn de gesalarieer- den financieel te betrekken in de ver hoging van de productiviteit. Met het oog hierop maken de boulevardbla den, trouw propaganda bedrijvend voor de regering Mendès France, de arbeiders reeds lekker door salaris verhoging in het vooruitzicht te stel len. Van de andere kant heeft Mendès France gisteren reeds besprekingen gevoerd met delegaties van de vakor ganisaties. Het nieuwe regeringsplan is groots en ambitieus. Voorzover het er thans uitziet heeft het de verdienste te er- kenner. welke de zwakke plekken van het Franse economische leven zijn en de stellig nog grotere verdienste te er kennen dat verbetering van het eco nomische leven niet slechts met sta tistieken, cijfers en decreten wordt be werkt, maar afhankelijk is van de arbeidslust van mensen. Het nieuwe plan is in dit opzicht niet slechts eer. hoopgevend stuk werk voor de ah stracte economie maar ook voor de concrete mensen die ermee wer ken. Italio Marchioni, een Italiaanse im migrant, die er prat op ging de ijshoorn te hebben uitgevonden, is op 86-jarige leeftijd in New York overleden. Hij placht altijd met veel verve en smaak te vertellen, hoe hij in het gedenkwaar dige jaar 1896 dus alweer 58 jaar geleden op het lumineuze idee kwam een bolvormige klont consumptie-ijs te plaatsen op een kegelvormig opge rolde wafel. Hiermede was het eerste hoorntje ijs geboren, dat het ijs eten op straat zeer vergemakkelijkt heeft. (U. P.). Gisteren is de „gentleman inbreker", Paul Falk, veroordeeld tot zes jaren ge vangenisstraf wegens het stelen van de kroonjuwelen van het geslacht Hohen zollern uit een kasteel te Hechingen in Zuid-Duitsland. Ook zijn hem voor acht jaar de burgerrechten ontnomen. Onder de juwelen, die een waarde van ongeveer 500.000 mark vertegen woordigen, bevinden zich enige persoon lijke eigendommen van koning Frederik de Grote. Falk, die twintig jaren van zijn leven in gevangenissen doorbracht, verklaarde dat hij inbraken in kastelen pleegde uit wrok tegen de aristocraten. (Van onze verslaggever) In een der hangars van de K. L. M. op Schiphol heeft de Franse uitvinder Michel le Roy de „le Roy-mast" gede monstreerd. Onder de belangstellenden waren vele militaire en burgerlijke autoriteiten als generaal b. d. mr. H. J. Kruis. De „le Rov"-mast is een opvouw bare ladder die vergeleken kan worden met een touw, dat door een fakir in verticale richting de lucht in gedreven wordt. De mast heeft een driehoekige doorsnede en is opgebouwd uit een serie samengevoegde schakels, die als een ketting op een trommel wordt ge rold. De trommel wordt in een lier geplaatst, welke met de hand of elec- trisch gedreven wordt. Tijdens het af wikkelen van de mast draaien de zij schakels naar binnen en worden dan in de eindstand vergrendeld door een pen- en haakverbinding. De mast heeft een lengte van ongeveer 15 meter en kan door aandrijving van een electro motor in minder dan een minuut op gezet en even snel weer naar beneden gehaald worden. Voorts kan de mast een toplast van 500 kg. dragen. De mast kan ook voor doeleinden in horizontale richting worden gebruikt. Hij kan dan in het midden een last van 1600 kg. dragen. Hij is uitermate ge schikt als ligger voor noodbruggen, als mobiele uitkijk- of inspectietoren, bij voorbeeld bij bouwwerken, bosverken- ning, brandbestrijding, telegraaf- en kabelaanleg, als hefboom en als radio-, radar- en televisiemast voor het maken van opnamen. Volgens de heer le Roy, die zijn pa tent verkocht heeft aan de Juchowerke tc Dortmund, worden op het ogenblik drie verschillende masten gemaakt: van resp. 15, 29 en zelfs 60 meter lengte. De uitvinder deelde mede, dat de Ameri kaanse luchtmacht en het Franse leger reed» verscheidene van deze opvouw en intrekbare masten voor allerlei doel einden hadden aangeschaft. De heer le Roy heeft 15 jaar nodig gehad om de gedachte van zijn uitvinding te ver werkelijken en 18 jaar heeft hij moeten wachten op de dag dat zijn vondst als waardevol werd erkend. Misschien had de uitvinder nog lan ger moeten wachten, indien hij geer> goede relaties in luchtvaartkringen had gehad. Hij is vlieger geweest in de tijd toen de vliegerij nog in de kin derschoenen stond. Tijdens de eerste wereldoorlog be hoorde h.:j tot de eerste jachtvliegers. I V eel weten kan van grote waarde zijn, een vroom leven echter is veel meer waard. In 1916 werd hij bij Verdun zwaar gewond. Na zijn herstel werd hem gevraagd de constructie van landings bruggen te bestuderen. Hjj was toen juist over het systeem van de oprol bare mast gaan denken. In 1936 kwam het eerste en drie jaar later het defi nitieve model goreed. Na de bevrijding van Frankrijk heeft het Franse ministerie van Oorlog toe zegging gedaan en enkele jaren later kon de heer le Roy zijn eerste mast afleveren In 1953 werd in de Salon de 1' Automobile de eerste openbare de monstratie gegeven. Prins Bernhard is Dinsdag met het straallesvliegtuig van Fokker, de S-14, naar Parijs vertrokken, waar hem de Franse straaljager „Mystère de Nuit" is gedemonstreerd, 's Avonds hoeft de prins gedineerd met de chef van de Franse luchtmachtstaf en andere autoriteiten op luchtvaartgebied. Woensdagmorgen is de Prins teruggekeerd. De grote snelheid van de S-14, die, zoals bekend, even tueel in aanmerking komt als straalles vliegtuig voor de NATO-landen, blijkt wel uit de reisduur, die niet meer dan 35 minuten heeft bedragen. Wegens biizondere prestaties zal de compagnie Muioen Dinsdag in do tuin van het paleis Soestdijk defileren vor H. M. de Koningin. Koningin Juliana heeft de compagnie voor het défilé uitgenodigd. Een Franse arbeider, Jean Deroussen genaamd, is gisteren te Parijs in een ziekenhuis overleden na bijna twee maanden van ondragelijke pijn als ge volg van een misplaatste grap. Ue 39- jarige Deroussen, die in een tabriek voor anti-biotica werkte, werd op 6 Juni door collega's „voor de grap" met het uiterst brandbare Methonal bespo ten. Een der collega's stak zijn sigaretten aansteker aan en deed alsof hij de angstige Deroussen in brand wilde steken. Deroussen probeerde de aan steker uit te maken met een Methonal doordrenkte handdoek. Onmiddellijk werd hij een levende fakkel. Tsjechoslowakije Viliam Siroky, de premier van Tsjechoslowakije, is de laatste zes weken niet in het publiek verschenen. Men neemt aan dat hij ziek is. Arbeiders werken met grote voortvarendheid „aan de verbetering van het N^Zt^fha^n gebruik baan is vrijwel gereed. Op de plaats, waar nu nog auto's rijden, komt straks een Piantwen. Naast de tnam mgeorurn zijnde weg komt straks eveneens een nieuwe baan. Op de achtergrond is duide j J zullen splitsen. (Van onze weerkundige medewerker) Nu de depressie bij Schotland in be tekenis begint af te nemen en zich in de richting van Noorwegen verplaatst, zal het weer in ons land langzaam iets beter gaan worden. Ook morgen blijft het nog to koud met vooTal langs de kust nog een krachtige tot harde wind, maar de kans op langdurige perioden van zonne schijn wordt groter. De buien, die ook gisteren en in de afgelopen nacht vrij zwaar waren nemen in betekenis af. Een verdere winddraaiing naar Noord-West tot Noord is de ko mende dagen waarschijnlijk. Deze ontwikkeling zal tot gevolg heb ben dat het weer zonniger wordt en de kans op regen zeer klein. De tempera tuur zal ook morgen 'niet boven de twin tig graden Celsius kunnen kernen. Vanochtend zijn Koningin Juliana en de jongste twee Prinsessen met de Scandinavië-express van het Station Amersfoort naar Denemarken vertrok ken. De Koningin en de Prinsessen Margriet en Marijke reizen in het Ko ninklijke rijtuig, dat is aangekoppeld aan de Scandinavië-express. Prins Bernhard heeft een aantal auto riteiten uit Ecuador, die ter gelegenheid van de opening van de KLM-verbin- ding tussen hun vaderland en Neder land hier te lande vertoeven, ten pa- leize Soestdijk ontvangen. Het Amerikaanse Midden-Westen wordt voor de tweede maal geteisterd door een hittegolf. Eergisteren is zij vanuit het Zuid- Westen weer naar het Midden-Westen tenuggedrongen. Van Illinois tot Okla homa verschroeien de oogsten op de vel den. Het Amerikaanse weerbureau ziet echter nog geen verlichting in de naas te toekomst. In de komende vier dagen verwacht men dat de temperature r van 5 tot 10 graden boven normaal zullen liggen. In 23 steden in Texas steeg het kwik boven de 100 graden en werden records opgemeten in Del Rio 110 en Laredo 109. De heetste Ameri kaanse stad was Therman in Califor- nië, waar de thermometer de 115 haal de. In Chicago werd voor de tiende maal deze maand een temperatuur bo ven de 90 geregistreerd en de 92 gra den van Los Angeles evenaarden 'n 68 jaar geleden gevestigd record. Het water is zo schaars in Sapulpa, in Oklahoma, dat de brandweer een brand pas kon gaan blussen nadat er voor 300.000 dollar schade was aange- richt en telefoonjuffrouwen honderden huizen hadden opgebeld om de bewo ners te verzoeken hun tuinbesproeiers af te zetten. (U P.) Als u bijgaande kaart nauwkeurig be studeert, dan zult u tot de troostrijke conclusie komen, dat minus de enkele dagen, die ons in de maand Juli nog resten, in Juli 1954 minder regen is gevallen dan in Juli 1942. Verder is het frappant, dat van 1-949 af in de oneven jaren minder regen viel dan in de even jaren, zoals 1950, 1952 en 1954. Terwijl er over het geheel genomen een stij gende lijn wat de hoeveelheid regen betreft is waar te nemen. Advertentie (Tot Vrijdagavond) Veranderlijke bewolking met over dag zonnige perioden, maar ook en kele verspreid optredende buien. Matige, nu en dan vrij krachtige Westelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. Zon: 4.57—20.35. Maan: 5.35—20.33. REGENZOMER 1954 Regenval in de maand JUU.gemefen in De Bi If

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1