TOERISTENVERKEER NOG STEEDS STIJGEND Eigen belang inpassen in algemeen belang nendabete exploitatie met f 8,8 (f 5,5) min. overschot vergaaering KerKmusiei e roofoverval te Zaandam Beschermd tegen de haaien Veel belangstelling voor de weder opbouw van Rotterdam Deken A. F. de Wit Geheim Kamerheer Jubileum van de Kernraad Nog dit jaar verdwijnt de stoomtrein Overste Knuist uit Korea teruggekeerd Dr. P. J. de Bruyn geestelijk adviseur Daders hadden er Woensdagavond opnieuw op uit wdlen gaan PAGINA 3 DONDERDAG 29 JULI 1954 Duitsers over Nederland Katholieke eenheid en sociale beweging Verdwenen meisje blijkt in bed te liggen Spaanse consul-generaal in ons land overleden De Nederlandsche Spoorwegen in 1953 DODELIJKE VAL VAN DAK Gisteren naar de Vier- daagse geweest. Niet om iHff-B mee te lopen, maar om mee te leven. Ik ben dus ftfeïfl» in de berm van de weg ïUnSf gaan zitten en heb met V|W grote innerlijke geestdrift JljJ' de voorbijtrekkende wan- delaars gade geslagen. Ster ker: in gedachten ben ik met hen meegelopen. In gedachten. Ik zag mij zelf gekleed in een stoer windjacket, met ferme pas over de weg lopen; gezellig keuvelend met Opa Schram of een kloek lied zin gend: „De paden op, de lanen uit"; of volop genietend van de voorbij schietende natuur. Tenslotte meldde ik mij uitgeput, maar zegevierend bij de contröle-post aan. Toen ik wakker werd, stond ik ietwat verkleumd op, en wandelde in gedachten naar het station in Eist. Ik heb het maar bij een Eéndaagse gelaten. (Van onze correspondent) Het natuurpark „Berg en Bos" te Apeldoorn heeft Dinsdagavond een he vige opwinding beleefd. Er was name lijk bjj de politie een telefoontje binnen gekomen, dat de 16-jarige Hilda Kne vel, die men om 10 uur nog bij de Belvédère had gezien, spoorloos was verdwenen. In het afgesloten gedeelte van het park werd onmiddellijk een on derzoek ingesteld, waaraan enige poli tiemannen met hun speurhonden, een aantal gidsen en de directeur van Lan delijke Eigendommen deelnamen. Zonder enig resultaat heeft men enke le uren gezocht, totdat tenslotte om 2 uur 's nachts een telefoontje van de ouders meldde, dat de verdwenen doch ter slapend in haar bed was gevonden. Inmiddels had de verlichting van „Berg en Bos in Droomlicht" drie uur langer dan gewoonlijk gebrand. Het meisje verklaarde te zijn ver dwaald en tenslotte toch erin te zijn geslaagd de ouderlijke woning terug te vinden. Om niemand te storen had zij zich heel zachtjes naar haar slaapka mer begeven. Het nimmer aflatende zoeken naar olie heeft nu de D'Arcu Onderzoeking 'Maatschappij, toekomstige dqchteronderneming van de Anglo Iranian Oil Company, aanleiding gegeven een verzoek te doen aan commandant Jacques Yves Cousteau, de beroemde Franse diepzee-onderzoeker, om de wateren bij Abu Dhabi in de Perzische Golf aan een grondige inspectie te onderwerpen. Een groep duikers, onder leiding van commandant Cousteau, onderzoekt nu de zeebodem tot op een diepte van 250 voet beneden de oppervlakte. De man nen dragen „kikvorsmannen"-uitrustingen, gelijk aan die, welke in de laatste oorlog werden gebruikt, en zij worden in kooien naar beneden gelaten, om hen te beschermen tegen de altijd aanwezige haaien. (Van onze correspondent) Op verzoek van de H. Congregatie tot Voortplanting van het Geloof hee'it de Heilige Vader deken F. J. M. de Wit te Zwolle benoemd tot Geheim Ka merheer. Namens Z.H. Exc. mgr. dr. B. J. Alfrink overhandigde mgr. H. J. J. van Hussen, nationaal directeur van de Pauselijke Missiegenootschappen, de benoemingsbrief en sprak woorden van bijzondere gelukwens en van grote er kentelijkheid voor het zeer vele werk dat deken de Wit sedert 1920 voor de missieactie in ons land en in eigen dio cees heeft gedaan. Deken de Wit is directeur in het aartsbisdom van het Pauselijk Genoot schap tot Voortplanting van het Geloof en van het Pauselijk liefdewerk van de H. Apostel Petrus, terwijl hij tevens de functie vervult van penningmeester van de Landelijke Priester-Missiebond. Bij de bekendmaking van deze benoe ming waren aanwezig de commissaris van de Koningin in de provincie Overjj- sel ir. J. B. G. M. Ridder de van der Schueren, het voltallig kerkbestuur,ilo volledige geestelijkheid van Zwolle'en de oud landelijk voorzitter van het Na tionaal Missiecomité mgr. Th. M. P. Bekkers. In Amsterdam is na een langdurig ziekbed op 54-jarige leeftijd overleden de heer Rafael Soriano y Munoz, die van 1952 af consul-generaal van Spanje in Nederland was. De uitvaartdienst is vastgesteld op 30 Juli om elf uur in de St. Agneskerk in Amsterdam. De 52-jarige bouwvakarbeider C. K. uit Nieuw-Vennep viel dezer dagen door een hooggelegen dak en kwam met zijn hoofd op een betonnen vloer terecht. De man was op slag dood. Hij had werkzaamheden uitgevoerd op het dak en wilde op een ander dak overstappen, waarvan de bedekking bestond uit as- bestplaten. Deze platen bleken echter te zwak om zijn gewicht te dragen. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 3