Een sprookje vaart door Haarlems binnenstad DRIE OPLICHTERS VOOR DE RECHTBANK Bekoorlijk licht- en bloemencorso brengt massa volk op de been Santpoort houdt vacantie en viert feest Wethouder Geluk: volgend jaar weer Winkeliers en vrienden de dupe Vanavond wordt wielerwedstrijd gehouden Goudleersaal gerestaureerd jë Si V WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1954 PAGINA 2 Lichten ontsteken EXAMENS Been gebroken bij aanrijding Het ongeval in Haarlem- Noord Volgens nader onderzoek geen opzet in het spel Definitieve kosten woningen FAILLISSEMENTEN Representatie-wedstrijden te Alkmaar Burgerlijke Stand FEESTWEEK SANTPOORT Verfraaiing Frans Halsmuseum LIJK UIT SPAARNE GEHAALD ZANDVOORT Kermis in middelpunt der belangstelling Opbrengst collecte - i Wijkgebouw Oud-Schoten Enquête onder a.s. gebruikers IN ZEE VERDRONKEN? Inbraak in Vogelenzang Centrale verwarming in Mariaschool Wmm wmmÊ* imÈÊmmmê HEEMSTEDE Middenstandsexamens Geslaagd Burgerlijke Stand BLOEMENDAAL Brandje in Kennemerduinen Victoria Regia in bloei Waterstanden Medewerking van bus chauffeurs gevraagd Gesloten sigarenwinkels in Haarlem Beurs van Amsterdam 43i Beurs van New York In het kader van de Haarlemse feestweek is Dinsdagavond cp het Spaarne een watercorso gehoudendat door versiering en verlichting een feeërieke aanblik bood en zeer grote belangstelling trok. Haarlem was Dinsdagavond het toneel van een sprookje, een nagenoeg zwijgend sprookje, weliswaar, maar toch een sprookje, liefelijk en bekoor lijk. Het water van het Spaame droeg onder een zoele zomeravond vele tien tallen boten van allerlei aard, die zachtjes gleden van Zuid naar Noord en weer terug, gadegeslagen en toegejuicht door een enorme massa volk, die dicht opeen gedrongen stond opgesteld langs de boorden van het Spaame. Het was een innemend tafereel daar al die scheepjes, grote en kleine, sierlijk opgetuigd voorbij te zien drijven, alle dienend als escortevaartuigen voor het statieschip van de bloemenfee, die, gezeten in een Dagobert-stoel en om geven door haar twee nymphen en vier elfjes, vriendelijk en gracieus wuifde naar de tienduizenden aan de oever. Het bloem- en lichtcorso was een suc cesvol onderdeel van de Haarlemse feestweek, zowel om de wijze waarop het evenement is uitgevoerd als we gens, het enthousiasme en de bewon dering, welke de gondelvaart bij het publiek heeft weten op te wekken. Tel kens opnieuw Wees men elkaar vol verrassing op de fraai getooide scheep jes en wanneer men bekenden ontdek te aan boord van een der jachten of kano's steeg er een luid gejuicn op, dat onmiddeüjk werd beantwoord Het corso startte omstreeks kwart voor acht van de werf van de Konin klijke Haarlemse Roei- en Zeilver., waar het om 7 uur verzamelen was geblazen. Nadat ieder tenslotte zijn plaatsje ge vonden had en daar ging nogal wat tijd mee neen werd het sein gegeven voor de afvaart. De ene boot na de an dere vertrok, feeëriek versierd met veelkleurige bloemen en dansende lam pions, en 't werd een stoet van veie hon derden meters lang. die ruim 50 vaar tuigen telde. Op twee der grooiste bo ten, de „Elsa" en de „Uit en Thuis' wa ren de autoriteiten ondergebracht, on der wie verschillende wethouders, hoofden van dienst en leden van de stichting „Haarlems Bloei", de organisa trice van 't corso. Het statievaar'.uig van de bloemenfee was vooral versierd met tropische planten, waaronder erikele elf jes totaal schuil gingen. Een der nym phen bespeelde de harp, maar toonde meer aandacht voor haar auditorium! Van muziek was overigens niet veel te merken. Wel speelde af en toe de boeren- kapel „De Hooibouwers", maar het grootste deel van de tocht werd zwijgend afgelegd, slechts onderbroken door ap plaus van het publiek. Ongetwijfeld zou het schouwspel een levendiger aspect hebben verkregen, wanneer aan de mu ziek een grot r rol ware toebedeeld. De Havendienst was ook present met als havenmeester Jan Kraakman, die vak kundig de spreekbuis hanteerde. De werf „De Rietpol" was uitgekomen met het meest spectaculaire schip, dat al spui tend zijn weg vervolgde, werkelijk een originele vondst. Toen het -nker werd ontstak men de 750 lichtpunten en de vele tientallen lampions, waardoor een bekoorlijk, ro mantisch effect verkregen werd. Het spiegelend licht in net water was bijna nog aard: "e*- pm zien dan de verlichte boten zelf; de personen aan boord en de bloemen waren namelijk in de meeste gevallen nauwelijk te onderscheiden. De terugtocht werd door heel wat min der n.jnsen gadegeslagen dan de heen- v: art. Omst:vart voor elf werd de thuishaven bereikt. In het botenhuis heeft wethouder D. J. A. .luk, voorzitter van de stichting „Haarlems Bloei", nog een kort woordje gesproken, waarna hij uiting gaf aan zijn enthousicme over het verloop van het corso. Gedurende deze enkele uren wa ren er echter veel ervaringen opgedaan, waarvan gebruik zou worden gemaakt, wanneer het volgend jaar wederom een soortgelijk evenement zal worden gehou den. Dan zal het corso nog grootser en veel beter worden. Wethouder Geluk was ook opgetogën over het enthousias me van het publiek. Zij tenslotte vermeld, welke de deelne mende verenigingen waren aan de gon delvaart: de Unie van Watertouristen, de Kon. Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne", de Kanovereniging „Het Spaarne, de Kanovereniging „De Trek vogels" en de Haarlemse Kanovereniging. Voor de muziek werd gezorgd door de „Hooibouwers" van de gemeentereini ging en de Accordeonvereniging .Klavar- scribo". HAARLEM (Rijkskweekschool). Ge slaagd bij de Hoofdacte-examens voor de gehele akte: de dames C. J. van Dijk te Lisse, M. E. Sperwer te Haarlem (van Rijkskweekschool Haarlem); de heer D. S. Broekens te Alkmaar. Voor gedeelte A: de dames J. W. E. M. Nederkoorn te Santpoort, M. W. Wijte te Santpoort. Voor gedeelte B: mej. M. C. Leijdek- kers te Den Burg-Texel; de heren H. G. M. van Beek te Haarlem, P. Eriks te Driehuis-Velsen (van Rijkskweekschool Haarlem), C. J. Koot te Rijpwetering, P. J. Mulder te Alkmaar, A. M. Wind- meijer te Heemstede. Geslaagd voor handenarbeid: de heren F. B. A. Franzel, J. Janssen, J. C. H. M. Jenster, C. J. v. d. Wateren, A. Caris, B. v. Dalfsen, K. Knol, L. v. Dijk, L. Fr. W. Fes ten, Th. Groeneveld, P. G. Ko- nings, H. Lammers. S. Mulder, J. G. v. Schoten, J. P. Remmerswaal, I. Fr. Steevensz. Afgewezen: 9. Doordat een 34-jarige bromfietster, genaamd A. R.B. uit Amsterdam, Dinsdag op de hoek van de Zijlweg en de Kinderhuisvest geen, voorrang ver leende aan een 14-jarige wielrijder, ontstond er, een aanrijding en viel de dame op het wegdek. Door de val brak zij haar rechteronderbeen. Per zieken auto is zij naar het Grote Gasthuis ge bracht en daar ter verpleging opgeno men. De wielrijder liep geen verwon dingen op. BIOSCOPEN: REMBRANDT: „Blume von Hawaii", a. 1. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PALACE: „Het zwaard en de roos' 14 Jaar Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „City-lights" a. 1. Tijden 2 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Circussterren' a. I. Tijden 2.30, 7 en 9.15 uur. LTDO: „Geef 'm de sporen", a. 1. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: „De circusclown", a. 1. Tijden: Ma tot en met Do. 2.30 en 8 uur. CITY: „De vrouw met het ijzeren masker' Tijden 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Di. tot en met Do.: „Aan de Rivièra". 14 jaar. Tijden: 2.30 en 8.15 u. Woensdag 4 Augustus Grote Markt: Tyrolerkapel „De Alpen jagers" concerteert 20.15 uur. Openluchttheater, Bloemendaal: Kenne- mer Toneel Festival: „De Prins van Hom burg", 20.30 uur. Hotel Bouwes, Zandvoort: Gecostumeerd Bloemenbal, 21 uur. „De Vleeshal": Bert Brugman's marionet tentheater 8 uur. Voor kinderen: Ma. en Di 2.30 uur (van 1 tot en met 6 Aug.). Donderdag 5 Augustus Grote Kerk: Gratis orgelbespeling door stadsorganist George Robert, 1516 uur. Grote Kerk: Feestelijke beiaardbespeling door stadsbeiaardier Arie Peters, 2021 u. TENTOON SXELUN GEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62 Groepsportretten van Frans Hals. Dage lijks geopend van 1017 uur Zo van 13—17 uur. Teylers Museum, Spaarne 16 17e eeuwse Hollandse Tekeningen Geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 11—17 u Museum Het Huis van Looy: Eretentoon- stelling van werken van Dirk Harting, tot en met 2 Augustus. Geopend van 10—12.30 en van 1.305 uur Zo van 2—5 uur Kunsthandel Leffelaar. Wagenweg 102 Zomertentoonstelling (tot en met 31 Aug.) Schilderijen, tekeningen en reproducties Kunstkring „De Acht" exposeert werken van leden aan de Baljuwslaan 23. Toegang vrij. DIVERSEN Nassaulaan: Kermis: 1024 uur. Twee leden van het personeel van een hoofdstedelijke fotohandel hebben gis teren voor de Amsterdamse rechtbank als getuigen verteld, hoe zij er toe wa ren overgegaan aan een 31-jarige Indo nesische boekhouder een kostbare came ra mee te geven, die naar zij meen den besteld was door een bevriende firma. Maar toen de nota bij de firma werd aangeboden, bleek men daar van een camera niets af te weten. Daarop toonde de fotohandel een brief van de betrokken firma. Die brief bleek echter ve, valst te zijn. De dader werd gemakkelijk gevonden. Hij was de Indonesische boekhouder, die vroeger in dienst bij de firma was ge weest en nog over briefpapier van zijn voormalige werkgever beschikte. Hij had eerst uit naam van de firma opge beld en de camera besteld met verzoek een afgezant, die met een brief zou ko men, de camera mee te geven. Met deze door hemzelf getypte brief vervoegde de boekhouder zich bij de fotohandel en kreeg de camera mee. Hij beleende het apparaat bij een Bank van Lening en voldeed schulden met het al dus verkregen geld. De Officier van Justitie eiste acht maanden met aftrek van het voorarrest en voorts voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. In een psychiatrisch rapport werd de boekhouder verminderd toerekenings- In ons blad van Zaterdag publiceer den wij een ongeval, dat een 86-jarige dame in Haarlem-Noord was overko men, doordat zij struikelde over een in de tuin gespannen draad. Wij deel den toen mede, dat de politie de doch ter van deze vrouw verdacht van op zet, omdat de verhouding tussen beide dames te wensen overliet. De politie werd in dit vermoeden nog gesterkt door het feit, dat de dochter geen hulp verleend had toen haar moeder zo on gelukkig terecht kwam. Thans heeft het uitgewerkte onderzoek aan het licht gebracht, dat van opzet geen sprake is. De oude vrouw wist van het bestaan van de draad af, zoals ook bleek uit het feit, dat zij reeds over de draad, die diende als afzetting van een bloemperkje, heen gestapt was, toen zij de bakker ging helpen. Bij het te ruggaan echter bleef zij met de lin kervoet achter de draad hangen, zodat zij op de grond viel. De dochter bleek van het ongeval niets gemerkt te heb ben. Haar kan verder dan ook niets worden verweten. In de raadsvergaderingen van resp. 1 April 1949 en 25 Mei 1949 werd besloten tot het beschikbaar stellen van de nodi ge credieten voor de bouw van 63 wo ningen aan de Elink Sterkstraat en de Berghuisstraat, alsmede voor de bouw van 12 woningen aan de Kruisweg en 7 woningen aan de Munnikenweg, ter wijl het college werd gemachtigd daar toe voorschotten en bijdragen in het ex ploitatietekort uit 's Rijks kas aan te vjagen en te aanvaarden. De minister van Wederopbouw 'en en Volkshuisvesting heeft de grond- en bouwkosten voor wat betreft de bo vengenoemde 63 woningen definitief vastgesteld op respectievelijk f 89.834,06 en f 680.114,30 en voor wat betreft de 19 woningen op respectievelijk f 36.258.74 en f 174.331.28. Op grond hiervan kan thans tot een definitieve aanvraag van een bijdrage in het exploitatietekort voor deze wo ningen worden overgegaan. De Arrondisements-Rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag 3 Augustus in staat van faillissement verklaard: M. Caranza, wonende te Zandvoort, Burg. Engelbertsstraat 26, van beroep koopman. Rechter-Commissaris: Mr. N. Smits; Curator: rfir. B. J. de Boer, ad vocaat en procureur te Zandvoort W. van de Laan, wonende te Nieuw Vennep, gem. Haarlemmermeer, aan de Venneperweg 485, van beroep kruide niersbediende. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits: Curator: mr: K. H. C. Arts, advocaat en procureur te Haarlem. H. Otten, fabrieksarbeider, wonende te Haarlem, Sumatrastraat 14. Rechter- Commissaris: mr. N. Smits; Curator; mr. K. H. C. Arts, advocaat en procureur te Haarlem. Op de representatiewedstrijden voor herenkappers bij het 700-jarig bestaan van de stad Alkmaar, georganiseerd door de Technische Ontwikkelings Club Alkmaar, heeft de heer J. F. Geijsberts uit Haarlem beslag weten te leggen op de tweede plaats. GEBOREN: H. S. Uijlenburgvan der Wal z; A. S. JansenRozenhart z; H. J. Scholtzvan Eldik z; P. E. A. Dooren Goossens z; A. P. MuddeRee z; C. P. I. van HensbergenZwetsloot z; A. M. Kokvan den Heuvel z; L. van der Werfde Boer z; J. C. van den Berg de Graaf z; G P. van der KuijlStoel man d. ONDERTROUWD: A. van der Horst en M. van den Heuvel, G. Oosterbaan en U. W. de Joode, W. P. Koolhaas en H. E. Sporre. GEHUWD: C. van der Weijden en Chi. A. C. van der Aar, P. A. L. Luijben en A. van Roode, J. Postma en A. ten Brin- ke, P. C. Wildschut en J. W Mica. R. Bult en C. Rijnhart. OVERLEDEN: J. G. Bogaerts, 75 j., Batavierenplantsoen. De schallende muziek van het ker misterrein aan de Hoofdstraat roept het tot ver in de omtrek uit: Santpoort viert feest. Zoals het ieder jaar zijn feestweek met volle teugen indrinkt, zo als alleen een hechte gemeenschap als Santpoort feest kan vieren. De blauwe en gele banieren rond de witte mas ten in de Hoofdstraat, gegarneerd met bloemen, geven aan deze hartader van Santpoort een fleurig aanzien. En op de hobbelige keien van het stukje Hoofdstraat bij de Weyman, zijn op de eerste dag van de feestweek honderden enthousiasten onder de schaats door ge gaan, gefascineerd door de ijzeren ring, die zo deksels moeilijk aan de sabel te rijgen bleek. Prompt om 9 uur was de strijd los gebrand. De voorzitter van de Hard draverijvereniging „Santpoort en Om streken", de heer J. W. A. W^sterhoven sprak een woord van welkom en toen klonk meteen het startsein voor de eerste deelneemsters. Niet minder dan 53 dames hebben elkaar de eer van de overwinning betwist en het is er span nend aan toe gegaan. Maar geen van de dames kon Pia Sintenie overtreffen. Van de 9 kansen, die zij had, benutte zij er 7 en daar kon niemand tegen op. Voor de 2e en 3e prijs moesten mevr. Visbeen en Corrie Groeneveld, die ieder 6 ringen gestoken hadden, elkaar nog maals bekampen. Mevr. Visbeen werd tweede, haar rivale dus derde. Voor de troostprijs waren 4 gegadigden, die elk 5 ringen gestoken hadden. Een herkamp besliste in het voordeel van Gré Schoon. Omwille yan de tijd reden de heren niet 9, maar 6 ritten, doch ook hier waren herkampen nodig om een beslis sing te forceren. Twee deelnemers kampten, na 5 gestoken ringen, om de eerste en tweede plaats. Winnaar werd A. Schoorl, terwijl de tweede prijs voor J. Molenkamp was. Na herkamp werd Kees Hendriksen derde en de troostprijs ging naar P. stegemeyer. Het was 11 uur, toen de ringrijdertj op het losse paard een aanvang kon nemen. Hiervoor stonden niet minder dan 35 paarden ingesenreven, een re cordaantal. En het strekt Santpoort tot eer, dat niet alleen het mannelijk deel van de bevolking de moed had hieraan deel te nemen, ook amazones ontbraken niet. Zij hebben zich dapper geweerd, al vielen zij dan niet in de prijzen. Een feestelijk gezicht was het, toen ai die paarden gedromd stonden rond de jury-wagen, waar nummers en sa bels uitgereikt werden. Rijpaarden en boerenpaarden kenden plotseling geen standsverschil meer en toen de wed strijd eenmaal aan de gang was ble ken de boerenpaarden heel wat minder angst te hebben voor de overhuifde ju ry-wagen dan de andere. Op zo'n deinende paardenrug een ring uit de schaats te steken is geen kleinigheid en missers waren dan ook niet van de lucht. Des te opvallender was de prestatie van Arie van Veen, die 5 van de 9 ringen wist te steken. Hij werd daarmee onbetwist winnaar op dit ook voor het oog aardige num mer. Om de overige prijzen was een herkamp nodig. Piet Rutte werd ten slotte tweede, Kees v. d. Sluis derde en Arie Tinholt vierde. 's Middags was het de beurt van de paren -met paard en tilbury. Ook hier werd een zeer hoog aantal deelnemers genoteerd. Niet minder dan 71 paren verschenen aan de start. En dan wa ren de spulletjes van verre, zoals b.v. uit Jisp, die toch trouwe deelnemers zijn, deze keer weggebleven. Het was als van ouds weer een be koorlijk spel. Mooie wagens, prachtige paarden, keurig geroskamd, de manen gevloch ten, een toefje bloemen hier en daar, het beslag van het toom hel blinkend gepoetst. Edele dravers waren er bij, een lust voor het oog. Maar even aar dig was het de trouwe pony van Wit- teman te zien, die ook dit jaar weer van de partij was en er nu in slaagde zijn bazin aan de eerste prijs te hel pen. Die eerste prijs in de dames-afdeling was met 8 van de 9 ringen zonder meer beslist. De eerste stoot was een misser, maar daarna was alles raak. En dat leverde Mevr. Witteman-Schol niet alleen de wisselprijs, een cassette tafelzilver voor een jaar op, maar bo vendien een glasstel, omdat zij het grootste aantal ringen achter elkaar ge stoken had. De tweede prijs ging naar Ida van Geldorp, die 7 ringen gesto ken had. Voor de derde en vierde prijs waren 4 candidaten. Het heeft nogal even geduurd, voordat eindelijk Henny Witteman de derde plaats en Nelly Ha gen de vierde konden bezetten. De dames hebben het beter gedaan dan de heren. Maar dat komt natuur lijk omdat de dames de teugels moes ten houden terwijl de heren de sabel hanteerden. Of werken de dames toch doeltreffender? In ieder geval kwam niet één heer tot 8 ringen. Er waren er drie met 7 ringen. Zij hebben na veel strijd uitgemaakt, dat de wissel- prijs, een zilveren rijzweep, dit jaar in het bezit komt van Arie Schoorl Lzn. Hij won bovendien een fraai rookstel. De tweede prijs was voor Wim Tim mer, de derde voor Dirk Schipper. Woensdag 4 Augustus TERRAS WEG, 18.30 uur: Ronde van Santpoort. Wielerwedstrijd over 100 km. ParcoursTerraswegDinkgrevelaan- Middenduinerweg-Burg. Enschedelaan. FEESTTERREIN HOOFDSTRAAT, 14— 24 uur: Lünapark. Donderdag 5 Augustus TERREIN WESTLAAN, 14 uur: Korte- baan-draverij. FEESTTERREIN HOOFDSTRAAT, 14— 24 uur: Lunapark. Voor de troostprijs waren 6 gegadig den, die ieder 6 ringen gestoken had den. Maar drie ritten in de herkamp wezen A. Schoorl Pzn. als de sterkste aan. In de zaal van de Weyman zijn na afloop het was toen al bijna kwart voor zeven geworden de prijzen uit gereikt, waarbij voorzitter J. W. A. Westerhov enmet radde tong weer heel wat gelukwensen uitgesproken heeft. En tot besluit werd een rondrit door het dorp gemaakt, de muziek voorop, het bestuur zetelend in koetsen met pal freniers in lange jassen, behangen met veel geel, dat het dure goud moest ver vangen. Vanavond richt de aandacht zich op de Terrasweg, Dinkgrevelaan, Midden- duinerweg en Burg. Enschedelaan, waar een 60-tal wielrenners, gekozen uit ruim 100 candidaten, een wegwed strijd over 100 km. gaan verrijden. De „Ronde van Santpoort" kan ook nu weer een spannende gebeurtenis gaan worden. Na ruim een half jaar aan de circu latie onttrokken te zijn geweest kon he den de zogenaamde Goudleerzaal in het Frans Halsmuseum, na ingrijpende re stauratie voor het publiek worden open gesteld. Deze restauratie kwam tot stand in samenwerking tussen de directeur van het Frans Halsmuseum, de Dienst van Openbare Werken en de Rijksdienst voor Monumentenzorg. Behoudens enkele details (waaronder een nieuw aan te brengen, maar pas sende vloerbedekking) is de fraaie zaal door gewijzigde verhoudingen t.av. raamverdeling en wanden tot een har monieuzer geheel gebracht, waarbij vooral ook het geschilderde plafond meer tot zijn recht is gekomen. Een „nieuwe aanwinst" vormt de wand tegenover de ramen, die met oor spronkelijk goudleer van omstreeks 1700 kon worden bekleed (voordien was één der wanden met papieren namaak- goudleer bedekt). Als „finishing touch" zal binnenkort een uniek-type tafel aan het interieur kunnen worden toegevoegd, daterend uit het Régenoe tijdperk (omstreeks 1740); deze tafel werd pas verworven uit de kunsthandel en is momenteel nog geëx poseerd op de tentoonstelling „Franse Mode" in het Prinsenhof te Delft. Vooral de glans van het kaarslicht ge durende de avondopenstelling (t.e.m. Zaterdag) verleent de nieuw gerestau reerde zaal een feëeriek aspect. Gistermorgen omstreeks half twaalf is in het Spaarne een lijk drijvend aan getroffen tussen een schuit en de wal- lekant ter hoogte van kolenhandel „De Spaarnestad" Personeel van de Ge neeskundige Dienst en van de Haar lemse politie hebben het uit het wa ter opgehaald en vervoerd naar het Grote Gasthuis. Een onderzoek maak te uit, dat het het stoffelijk overschot was van de 44-jarige vertegenwoordi ger B. O. B., gewoond hebbend aan de Nieuwe Gracht te Haarlem, die sedert Zondag vermist werd. B. woonde in pension en was vrijgezel. De politie gaat van de gedachte uit, dat er een ongeval heeft plaats gevonden. De kermis in Zandvoort mag zich in een zeer druk bezoek verheugen. De Oranjevereniging welke deze kermis organiseerde is er trouwens in Se' slaagd een combinatie van de meesi uiteenlopende attractie-bedrijven boe® te brengen. Het geheel wordt be f5Ip. door een zweefmolen van grote ai - tingen, waarin de jeugd en ool!, ren hoog boven 't kermisgewoel ku zwieren. Een trekpleister voor n p bliek is ook de „Star", waarin men adembenemende salto s h Menig kermisganger die zieh m t a- vour in deze inrichting w^g er bleekjes en gekaimeerd weer u,j Verder zijn er de ge wone attract les als een auto-dröme, vanété-theater, dr aai- molen, werpspelen, oliebollenkraam enz. De exploitante.. zqn over de resul taten van de eerste dagen de kermis wordt a.s. Zondagavond gesloten zeer tevreden. De collecte voor de armen, welke in de parochiekerk van St. Agatha na een predikatie van pater Nolascus O.M.Cap., werd gehouden, heeft ruim 1250.- opgebracht. F vatbaar geacht. Hij had reeds vaker op lichtingen gepleegd en was bovendien eens veroordeeld, omdat hij 2ich in een uniform had uitgedost, dat hem niet toekwam. Uitspraak 17 Augustus. Een andere in Indonesië geboren man, 29 jaar oud, had enige vrienden sloffen Amerikaanse sigaretten beloofd, mits zij hem van tevoren zouden betalen. Hij zou goed bevriend zijn met Marinemannen en aldus gemakkelijk aan die sloffen kunnen komen. Zijn vrienden gaven hem bedragen van 30 of 40 gulden, maar de sloffen hebben ze nooit gezien. Voorts had de man een op afbetaling gekochte fiets beleend voordat het rij wiel geheel afbetaald was. De Officier van Justitie wees er op dat de verdachte nog in een proeftijd van een vorige veroordeling loopt en eiste een jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De verdediger pleitte clementie en de verdachte betuigde on der tranen berouw over het gebeurde. Uitspraak 17 Augustus. Een 32-jarige Zeeuw zal binnenkort teruggezonden worden naar het milieu, dat hij volgens alle deskundigen nimmer had dienen te verlaten; het huis ven zijn ouders in Sluiskil bij Terneuzen in Zeeuws-Vlaanderen. Wegens oplichting is hij gisterochtend door de Amsterdamse rechtbank veroor deeld tot tien maanden met aftrek van het voorarrest en met de bepaling, dat van die tien maanden er vier voorwaar delijk zullen zijn met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht van een re- classeringsvereniging in Zeeland. In het Gooi had deze man het vorig jaar verscheidene winkeliers opgelicht: een fotohandelaar in Hilversum voor een camera, die hij op afbetaling mee kreeg, doch waarbij hij de winkelier een vals adres opgaf, en een horlogewinkel in Huizen voor een damespolshorloge. „Mijn meisje wordt in het sanatorium verpleegd", had hij gezegd, „en ik wil haar een horloge geven. Mag ik er een op zicht mee hebben?" Ook hier had hij een vals adres ach tergelaten en was niet teruggekomen. De commisie voor het Wijkgebouw Oud-Schoten heeft in verband met de voorgenomen bouw tot de stichting van een groot Wijkgebouw op het Tesselscha- deplein tegenover de Sioskerk een schrij ven gericht aan alle aanstaande gebrui kers van het gebouw en daarin gevraagd om suggesties ten aanzien van de grootte en de exploitatie. Bij de brief is een en quêteformulier ingesloten, waarop de antwoorden op 21 vragen de commissie een beeld zullen moeten geven van de wensen onder de bewoners van Oud- Schoten. Sedert Maandagmiddag wordt m Noord- wijk een jongen van 10 jaar, afkomstig uit Oegstgeest vermist. Een zusje van de jongen heeft hem in zee zien gaan. De politie ver moedt dat de knaap is verdronken. Gistermiddag is ingebroken in een huis aan de Vogelenzangseweg, waar van de bewoners enkele uren afwezig waren. Bij terugkomst bemerkten zij, dat enkele sieraden en een bedrag van 200 gulden verdwenen waren. Over de dader (s) is nog niets bekend. De Mariaschool te Zandvoort ^l ^n een centrale verwarmingsinstallatie worden voorzien. Hiermede Dinsdag is in Santpoort de traditionele ringstekerij gehouden. Een opname tijdens één der wedstrijden met de tilbury. Jf li' van de Zandvoortse gemtemeeraaT- egen eninde komen aan het^ getob met kachelverwarming het welk ruim dertig i^njieeft geduurd. Met de werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt en men hoopt met September daarmede zover gevorderd te zijn, dat het onderwijs geen stoornis zal ondervinden. Voor het examen Middenstandsdiplo ma slaagden van de cursus Heemsteeds Handelsonderwijs (dir. J. Steenbrink) de volgende candidaten: Hein Bader, Toos van Bakel, A. Bakkenhoven, Siem Bakker, S. Bannink, Theo Booms, Jan Da men, J. Giling, Cas de Goede, G. v. d. Heisteeg, A. Hendriks, Bep Hooy- senuur, Lia Hopstaken, Peter van Hou ten, J. Huël, Corrié v. Kesteren, Wil Knook, Miep Kuyper, Jan Lankhorst, Fred Longayroux, mevr. Martin, Hans Mesman, Jan Mesman, Jan Meyer, Paul Montanus, Adri Ombergen, Daan Prins, Dick v. d. Prijt, H. v. d. Raad, Tiny Stoop, Henk Verdonschot, A. Wijkamp, Ton Zwarter. Van dezelfde cursus slaagden voor het examen Praktijkdiploma Boekhou den de volgende candidaten: Harry Adriaanse, Chris de Baan, J. v. d. Berg, Henk Boeree, J. Brouwer, A. Coppens, W. van Lammeren, H. Nieuwenhuizen, J. Olijerhoek en Gé Snellens. Op de „St. Maria" Modevakschool te Heemstede, Molenwerfslaan hebben de jaarlijkse examens plaats gehad voor di ploma's lingerie, costumière en coupeu se. voor lingerie slaagden: Hennie Bank, Willy van Zon, Greta Peters, Rita van Keulen, Riet van Bakel, Alie v d. Pijl en Riet Hulsbosch. Voor costumière slaagden: Joke Botte lier, Ton van Gelderen, Edit v. Beem, Emmie v. d. Heuvel, Netty de Bonte, To v. Bakel, Alie Horsman, Willy v. Beve- ten en Corry Dubbis. Geen een werd afgewezen. Op het coupeuse-examen, gehouden te Haarlem, slaagden de volgende da mes: Lida Campfens, To Schouten, Nel ly v. d. Heuvel. Het is waarlijk een schitterend einde als ze allen met een diploma en akte van bekwaamheid naar GEBOREN: P. N. Vinken en H. J. C. Floris, z.; G. P. L. Dobbe en A. C. M. Peeperkorn, z.; J. H. M. Thomassen en J. M. Schuring, d.; J. C. van Schreven en J. S. C. Schepers, z. ONDERTROUWD: J. K. de Koning en A. C. van Turen. GETROUWD: G. H. Tóebes en G. 'Swagerman. R. Lans en A. J. Leijer R. Veen en C. M. C. Frijns. C. Caspers en M. C. Pijlman. A. J. M. Nelissen en H. A. H. Loomans. G. M. J. Verkerk en P. H. de Vries. Ch. Kabel en G. A. M. Webbers. J. P. Gen en M. C. R. Slie- Jjgj* OVERLEDEN: L. StefelsAlderden, 61 j. J. E. G. Sleutel—van Keulen, 79 j. C. van ScheppingenVosmeer, 90 j. K. J. Terpstra, 82 j. J. Dijkstra, 46 j. R. Ero Renema, 50 i. Dinsdag is brand uitgebroken aan de Noordoostelijke grens van de Kenne merduinen. De brand is ontdekt en ge blust door Amsterdamse studenten, die daar in een der bunkers vertoefden. Ook de brandweren van Overveen en Sant poort rukten uit. Enkele honderden vier kante meters werden een prooi der vlammen. Omtrent de oorzaak tast ®en nog in het duister. De gemeentelijke kwekerij aan de Veldlaan te Aerdenhout zal Donderdag en Vrijdagavond van 20-22 uur geopend zijn. Bezoekers zullen 4an vermoedelijk de bloei kunnen aanschouwen van de Victoria Regia. Woensdag 4 Augustus Hoog water: 6.51 u. en 19.13 u. Laag water: 2.38 u. en 14.49 u. Donderdag 5 Augustus Hoog water: 7.25 u. en 19.47 u. Laag water: 3.10 u. en 15.19 u. In deze rubriek ge-plaatste BRIEVEN VAN LEZERS vallen buiten verantwoor delijkheid van de redactie. Anoniem in gezonden brieven worden niet geplaatst In uw krant las ik de vorige week een ongeval, dat een dame was overko men bij het uitstappen van de bus in het Kleverpark. Reeds dikwijls ben ik er getuige van geweest dat oudere of invalide men sen de grootste moeite hadder bij het in- en uitstappen door de grote hoog te van de treeplank. De directie van de N.Z.H. heb ik hierop gewezen en verzocht om de buschauffeurs er °P, te wijzen te trachten zo dicht mo- gelijk bij het trottoir te stoppen. Helaas tot nog toe zonder succes Of de chauffeurs hiervan kennis hebben gekregen weet ik niet. Mogelijk heeft het resultaat als de chauffeurs, die ver der toch welwillend zijn tegenover het publiek, rechtstreeks verzocht wordt in dezen zo veel mogelijk te willen medewerken. Voor hun bereidwillig heid bij voorbaat dank. M. H. B. Het is hier in Haarlem toch wel een merkwaardige geschiedenis met die si garenwinkels op Dinsdagmiddag. Giste ren kregen we logé's, die 's middags bij ons arriveerden. Na het eerste babbeltje thuis klonk het bekende „o ja, nog even sigaretten halen". Een van mijn gasten ging er op uit ik dacht zelf niet aan die Dins dagmiddag maar natuurlijk stootte de man zijn neus. „Op Dinsdagmiddag ge sloten" stond er op de winkeldeuren. Geen nood. Dan maar naar een auto maat, dacht mijn gast. Hij ontdekt» er geen en klampte toen een ijscoman aan. Die moest hem vertellen, dat er in Haarlem geen sigarettenautomaten zijn. „Maar als u sigaretten wilt hebben", aldus de man, „gaat u dan maar naar die en die winkel, dan vindt u wel een achterpoort en dan helpen ze u wel. Als het daar niet lukt, kunt u nog wel daar en daar terecht." Mijn gast is daar maar niet verder op ingegaan, maar ik heb me toch wel ver baasd over zo'n regeling. Momenteel zijn er honderden vreem delingen iedere dag in Haarlem (denk rnn»r^.maf eens aan het Esperanto- congres), de sigarenwinkels ziin echter gesloten ook al blijkt dat in mmi«« gevallen een formaliteit te achterom valt er kennelijk nog eens wat te krijgen. fj 0- Naschrift redactie. Deze kwestie is onlangs nog bij gemeentebestuur aanhangig gemaakt door verschillende sigarenwinkeliers. Zo als men weet, richt de gemeenteraad zich naar de mening der organisaties. Een kleine meerderheid is daar vóór sluiting op Dinsdagmiddag en daar moet een grote minderheid zich bij neerleggen. Het merkwaardige is, dat juist de win keliers, die alleen van de sigarenbran- che moeten leven, daar de dupe van wor den. Zij vormen echter de grote minder heid, terwijl de winkeliers, die nog een andere bron van inkomsten hebben, ten opzichte van de sluiting op Dinsdagmid dag van geen wijken weten. Dat er desondanks achterom wordt verkocht, jadat is begrijpelijk, zi) het niet geheel sportief, zeker niet, wan neer dat zou gebeuren door hen, di« juist voorstanders zijn van de sluiting. In deze feestweek doet zich nog het bijzondere geval voor, dat twee sigaren winkeliers op de Nassaulaan wèl huö winkels op Dinsdagmiddag geopend mo gen hebben in verband met de kermis- De sigarenwinkeliers in de buurt moe ten dat met lede ogen aanzien. Hoe heel deze sluitingskwestie tenslotte zal verlo pen, is niet te zeggen; intussen zullen café's e.d. kunnen profiteren van het hui dige standpunt van de kleine meerder heid in de organisaties. (Niet officiële Koersen) Vorig slot 3% Nea 1953 103 A 3)4 Ned 1953 102% 3li Nea 1948 99 A 3% pCt Nea 1950 99% 3% Nea 1954 99% 3-3% Nea ,947 99% 3 Nea 62-64 Del. lac. 101 inschr. Grtbk 1946 3 pC 98% Nea Handel Mij. eert 188 A.KU 231 Van Berkel s Patent 151 -alve-Delft eert 196Vi Van Gelder 230 Kon Hoogovens eert. 229% onliever eert 361% Nea Kabel 218 Philips 277% son Petroleum 425 ..Amsterdam Rubber 93 ttoU Amerka Lijn 167 Aon Nea Stoomt; Mij 140% Nea Scheepv Unie 144 H.V.A 125% Dell Mij Cert. 126% ex-div. 102. Opening 4/8 99 lt 235 362(4 27» 92 143)» 127/ 119# rnacuuua .-uppei tiethlehem Slee) 'hrvsier Corp .-ra; Kiecrtc lenerai Motors Kennecott Dopper li.ntgomery Wara yorth American Co Kadlo Corp Republic Slee) -heli Union on M.uthern Pacific uuthern Hallway "Idewater S Steel Stemming vast 2/8 39% 81% 64 44% 82 86% 68% 25% 33% 61% 47% 44 57% 20% 55% 80% 58%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2