W.-Duitse regering vraagt uitlevering van Otto John HET GIST OVERAL IN NOORD-AFRIKA Nieuw-Guinea toch voor de Verenigde Naties? Internationale kathedraal te Hirosjima gewijd Mensen zonder houvast Tot hoofd en hart u Relletjes in Bremerhaven Vijfhonderd duizend mark voor definitieve opheldering Kanselier Adenauer in radiorede: „Schade door verdwijning niet zo groot als velen eerst dachten" EMILIE DIONNE aan een hersenbloeding overleden Voorlopigbesluit van Indonesië Bijzonder bede-oord voor wereldvrede Kamercommissie ingelicht De steun der Y.S. voor prins Wan Hamburgse staking duurt nog voort Wisselvallig weer di MORRIS (efeteijoa (mij Het weer ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1954 6 78sfe JAARGANG Nö. 26060 &rand in Amerikaanse whiskey-fabriek F EN kerk als feestgave VOOR ONZE BISSCHOP Twee ministers uit de West naar ons land Problemen rond defensie bijdrage der Antillen Nederl. nota aan V.S. Gritiek op teruggave Duitse bezittingen Unie-besprekingen Teleurstelling in Den Haag Dierenplagen uit den vreemde gestuit Sociaal commentaar Ook in Beieren dreigt arbeidsonrust I MOTOR- BROMFIETSKLEDING bureau SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. w. Boerrigter en Mr, W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.15 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na S.30 uur 's avonds teL 21544 imiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimmiiimiinmmiiiiiHiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland heeft zijn vacantie te Büh- Ierhöhe in het Zwarte Woud onderbroken voor een radiorede, die voor de helft was gewijd aan de verdwijning van het hoofd van het West-Duitse bureau voor de beveiliging van de grondwet, dr. Otto John. Adenauer deed geen uitspraak in de kwestie, of John vrijwillig dan wel onder dwang naar Oost-Duitsland is gegaan. „Wij staan echter voor het feit, dat John in de Oostzone is en dat is erg genoeg." De bondskanselier verklaarde echter met nadruk, dat John geen inlichtingen kan prijsgeven, die de veiligheid van de bondsrepubliek in gevaar brengen. „De schade is niet zo groot als velen eerst dachten," aldus Adenauer. De belangrijkste verklaring, die John sinds zijn verdwijning op 20 Juli heeft afgelegd, is, dat hij op de hoogte was van een geheime aanvullende overeenkomst bij het E.D.G.-verdrag. „Maar dat is niet waar," zei de bondskanselier, „want dergelijke overeenkomsten be staan niet." De West-Duitse regering heeft de Geallieerde Hoge Commissie inmiddels verzocht bij de Russische autoriteiten stappen te ondernemen, die tot de terugzending van John naar het Westen kunnen leiden. Het ministerie van Binnenlandse Zaken te Bonn heeft een beloning van 500.000 mark uit geloofd voor ieder, die gegevens kan verschaffen, waardoor de verdwijning van John definitief wordt opgehelderd. Het aanbod blijft van kracht tot 31 October. EM1L1E DIONNE Adenauer bestempelde in zijn radio rede ook nog andere verklaringen van John als „duidelijke leugens". John be roemt zich thans op een kennis van militaire zaken, die hij gedurende zijn ambtsperiode nooit bezeten heeft. „John was kennelijk niet geschikt voor zijn functie Wij zullen moeten onderzoeken, of de door hem opgebouwde organisa tie in deze vorm kan blijven voortbe staan en of het op deze organisatie uitgevoerde toezicht juist was Aden auer kondigde voorts aan, dat de mi nister van binnenlandse zaken, Schro der, en hijzelf een commissie van poli tiek betrouwbare en buiten de regering staande personen zullen benoemen om het onderzoek naar deze vragen ernstig en degelijk ter hand te nemen. De bondskanselier haalde zijn schou ders op voor de bewering van John, dat hij de strijd wil aanbinden tegen het neo-nazisme. „Ik verklaar nadruk kelijk", aldus Adenauer, „dat er geen Emilie Dionne, een van de wereldbe roemde Canadese Dionne-vijfling, is gis teren te St. Agathe in de provincie Que- 5?-c. aan een hersenbloeding overleden, -tl bracht daar haar zomervacantie door In het klooster „L'Acceuil Guav" de zusters, tot wier orde zij wellicht in maanvis1 eenUvan'lhn behorem Vorige weer thuis Keknmi^ zusters, Marie, ra?ri?« novice was"^'! een klooster' had. De vijflino- p, \,?mdat zij heimwee Annette en Céfii e' Marie, Yvonne, jaar geworden IS op 28 Mei twintlg kent6 blhahlve 6diS T?n de geneeskunde slechts n.e Dionne-vijfling, nog te tijd na Y^tng die langer dan kor- n l h« r?,- e geboorte heeft geleefd, diö .mgenti-vijf ling in Argentinië, d»e eif jaar oud is. lQPe Dionne-vijfling werd op 28 Mei i,"4 geboren in een eenvoudig Frans- Canadees boerengezin te Callender. De Kinderen kwamen te vroeg ter wereld. ften van hen woog slechts 690 gram. fdet is vooral aan wijlen dr. Alan Dafoe 'e danken, dat de vijfling in leven bleef. Door giften en door het laten gebrui- van hun namen voor advertentiedoel- ®'nden werden de kinderen zeer vermo gend. Toen zij nog geen vijf iaar °ud -aren, werd hun vermogen geschat op ■*60-000 pond (1,7 millioen gulden). De rtegering van de provincie Ontario nam ne voogdij over de vijfling op zich en -telde vier voogden aan, onder wie dr. lij? 0°k aan anderen bracht de vjjf- "g welvaart. Er werden nieuwe wegen aar Callender aangelegd en er ver- ezen hotels, restaurants en benzine- i De brandweer te Pekin in de Ameri- l^anse staat Illinois heeft gisteren een 'aim onder de knie gekregen, die twee agen lang heeft gewoed in een distil- „aerderij en waarbij 6 personen werden Ktjdood, 38 gewond, 520 millioen liter *'*key verloren ging en een totale .ybade werd aangericht van 7.5 mil ten dollar. De fabriek, die toebehoort aan de ■American Distillery Co", zou volgens vf president van deze maatschappij /mandag weer in bedrijf zijn. Er wer den 650 mensen. De brand, die Donderdag vroeg in de /borgen is ontstaan, werd gisteravond meier controle gebracht. Toen de vuur- eenrr»aal bedwongen was, ontston- n nog verscheidene explosies. (UP) ik— 'J ztjn er nog niet.,.! Gedenkt giro 43509 ''r niets deugen is een ramp, I m«ar het «WC,!/ t/OI om/K - °r "lies te willen deugen, is ook niet verstandig I stations voor de stroom van bezoekers. Pogingen om de vijfling te laten op treden te Chicago en New York werden verijdeld door de regering van Ontario. Slechts één maal gaf deze regering toe stemming om de kinderen in het open baar te laten optreden, nl. in 1941, toen V„?,Y?nto een massabijeenkomst werd gehouden om propaganda te maken v?."e„e" oorlogslening. In 1943 werden j S. van de Canadese reging door de vqfhng te water gelaten en ge doopt. (Reuter-UP) „™m„geVolg van Plotseling opkomende !,.J_ inen mzake de defensiebijdrage van de Nederlandse Antillen zijn de voorzitter van de Regeringsraad, mr. dr. Da Costa Gomez, en de minister van financiën, Plantz, naar Nederland ge reisd. Aanvankelijk was gemeld, dat hun reis verband hield met de kwestie der schorsing van twee leden van de Arubaanse eilandraad, de heren Yraus- quin en Croes. Deze kwestie is voor net vertrek der ministers in de rege ringsraad behandeld. Een besluit hier- mtrent is reeds genomen, doch de pu- catie hiervan zal later geschieden. ,reis van beide ministers schijnt houden28 schorsin8 geen verband te ontwerp-statuut zal vermoede lijk pas over veertien dagen in de Sta ten worden behandeld. Eind volgende week zal een achttal Statenleden een bezoek brengen aan de Bovenwindse eilanden, waardoor uitstel van de be handeling noodzakelijk is. herleving van het nazidom in Duitsland is en ik sta er voor in, dat het zijn kop ook niet weer zal opsteken." Het grootste verzet tegen deze uit lating zal de bondskanselier ongetwij feld ontmoeten van Sefton Delmer van de Daily Express, die onlangs een se rie artikelen heeft geschreven om het tegendeel te bewijzen. Het weekblad „Der Spiegel" meende te weten, dat de gegevens voor zijn artikelen aan Del mer zijn verschaft door Otto John... Leden van West-Duitse en geallieerde geheime diensten zijn in Frankfort bij eengekomen om de balans van „het ge val John" op te maken. Men kwam tot de conclusie, dat John een „deserteur, maar geen verrader" was. In de eerste plaats had hij al zijn geheime papieren achtergelaten. Bovendien had hij niet getracht inlichtingen te verkrijgen over 't netwerk van de Westelijke spionnage in Oost-Duitsland, waarvan hij weinig afwist voor hij wegging. Het Berlijnse blad „B.Z. am Abend" meldt uit Bonn, dat generaal Reinhard Gehlen, hoofd van 'n ^pionnage-orga- nisatie onder Amerikaanse leiding, be last zal worden met de coördinatie van alle inlichtingendiensten in de bondsre publiek. Zowel het bureau ter bescherming van de grondwet, de militaire inlich tingendienst van het defensiebureau- Blank als het bureau voor Oost-Duits land van minister Kaiser zouden ko men te ressorteren onder Gehlen, de mysterieuze man, van wie nog geen West-Duitse fotograaf een plaatje heeft kunnen maken. (AFP-Reuter-UP). Vrijdag heeft dr, Sudjarwo Tjondro- negoro, Indonesië's permanente verte genwoordiger bij de V. N., gezegd, dat er een „voorlopig" besluit genomen is om de kwestie van Westelijk Nieuw- Guinea voor de negende algemene vergadering van de V. N., die volgende maand begint, te brengen, maar dat Indonesië een desbetreffend verzoek nog niet per brief aan de secretaris generaal officieel heeft kenbaar ge maakt. Indonesië zou eerst het resultaat wil len afwachten van de Unie-besprekin gen in Den Haag. Nederlandse functionarissen bij de V. N. hebben medegedeeld geen offi ciële bevestiging te hebben gekregen van de Indonesische plannen, om voor de eerste maal van Nieuw-Guinea een officieel agendapunt te maken voor de V. N. Prins Wau Waithayakon, de minister van Buitenlandse Zaken van Thailand en een der beide candidaten voor het Deze week is in Hirosjima op plech tige w/jze de Hemelvaartskathedraal gewijd, die gesticht is als bijzonder bede-oord voor de wereldvrede. Het is namelijk negen jaar geleden,' dat op Hirosjima de eerste atoombom werd geworpen. De consecratie van de kerk werd verricht door de bisschop van Nagasaki, die daarbij werd geassisteerd door de bisschoppen van Kyoto en Fu- kuoka, en Osaka. Later heeft de Pauselijke Internun tius, mgr. Maximiliaan de Furstenberg, in de nieuwe kathedraal een plechtige Requiemmis opgedragen voor de mil- lioenen slachtoffers die over de hele wereld de tweede wereldoorlog heeft geëist. De kerkwijding werd bijgewoond door Prins en Prinses Takamatsu, een groot aantal diplomaten, Boeddhistische monniken, protestantse geestelijken en katholieke hoogwaardigheidsbekleders. Onder de aanwezigen bevond zich ook pater Hugo Lasalle S.J.; een Duitse geestelijke die het initiatief heeft ge nomen tot de stichting van de vredes- kerk. De reliquieën der heiligen werden overgebracht naar een kapel on der de klokketoren. Priesters en ge lovigen zijn de hele nacht in gebed verenigd gebleven rond de reliquieën. 's Ochtends begon mgr. Yamaguchi, de bisschop van Nagasaki, de plechtige kerkwijding. Om 6 uur trok een plech tige processie driemaal rond het nieuwe kerkgebouw, waarna driemaal op de poort van de hoofdingang werd geklopt en de relieken werden binnengedragen. Daarna werden de vier altaren van de kathedraal gewijd. In een crypte van de kerk is het H. Sacrament ter eeuwigdurende aanbid ding uitgesteld. Drie Franciscanessen zijn afwisselend ter aanbidding aan wezig. Driehonderd Japanse meisjes hebben beloofd eveneens regelmatig het Allerheiligste te komen bezoeken. De priesters, die de nieuwe kerk bedienen zijn van verschillende nationaliteiten. Onder hen bevinden zich vier Duitsers, twee Belgen, een Japanner, een Ame rikaan, een Hongaar, een Italiaan en een Spanjaard. Ook hieruit blijkt het internationale karakter van het gebed voor de wereldvrede. De West-Duitse autoriteiten hebben reeds lange tijd een campagne gevoerd voor de teruggave van naar schatting 250 millioen tot 400 millioen dollar aan Duitse bezittin gen, welke gedurende de Tweede Wereld oorlog door de Verenigde Staten in beslag genomen zijn. Het standpunt van tteze autoriteiten is gezien het feit, dat de Verenigde Staten het beginsel van particulier bezit eerbie digen, dat de geconfiskeerde Duitse be zittingen moeilijk door dit land kunnen worden vastgehouden. Aan de andere kant bestaat er een even sterke stroming tegen de restitutie van het goud, dat de Nazi's in het begin van de tweede wereldoorlog uit de door hen bezette Europese landen wegsleepten. Uit Nederland werd. naar men gelooft, onge veer 40 ton goud weggehaald. Nederland heeft via een nota aan Washington, op een wetsvoorstel ingediend bij de Amerikaanse Senaat, dat beoogt een restitutie van goud aan Duitsland, critlek geleverd. Harry S. Truman van de V. S. toonde een brede glimlach (links) aan ae fotografen, toen hij cp 8 April j.l. in New York arriveerde, om er zijn verjaardag te vieren. Heel wat magerder (rechts) na zijn ernstige ziekte, r>knnr,Wter 9limlachend als vanouds kregen de fotografen de populaire Ame- het Jiek j'en' utoen voseerde voor zijn eerste officiële foto, nadat hij tieicenhuis had verlaten. De vroegere president kwam zijn stem uitbren gen voor het Congres in Independence in Missouri. Op de werf van de Zaanlandsche Scheepsbouw Mij. te Zaandam is een begin gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor het nieuwe hos pitaalkerkschip „De Hoop". De kiel zal worden gelegd zodra een op deze werf in aanbouw zijnde korvet voor de Braziliaanse regering van stapel is gelopen. voorzitterschap van de a.s. algemene vergadering der V. N„ heeft inmiddels bevestigd, dat hij er van op de hoogte gebracht is, dat Indonesië de kwestie van westelijk Nieuw-Guinea op de agenda wil laten plaatsen. Prins Wan zeide, dat punten, die aan de aanvullende agenda worden toege voegd, tenminste 30 dagen voor het begin van de zitting der algemene vergadering moeten worden ingediend. Dit houdt dus in, dat Indonesië de kwestie West-Irian nog voor 21 Augus tus als punt voor de supplementaire agenda moet indienen. (U.P.). Vanmorgen zijn de leden en plaats vervangende leden van de vaste com missie voor Buitenlandse Zaken der Tweede Kamer bijeen geweest teneinde door de regering op de hoogte te wor den gesteld van de stand der bespre kingen over het opheffen van de Ne derlands-Indonesische Unie en daar over met haar overleg te plegen. (Van onze Haagse redacteur) De candidatuur van mr. E. N. van Kleffens voor het voorzitterschap van de Algemene Vergadering der Verenig de Naties zal door ons land gehand haafd worden ondanks een voorstel van Prins Wan van Thailand, die getracht heeft de heer von Balluseck te bewegen tot het intrekken van deze candidatuur. Prins Wan stelde, dat wanneer mr. van Kleffens te zijnen gunste zou terug treden, de Aziatische landen het volgend jaar een candidatuur-van Kelffens zou den steunen. Van Nederlandse zijde is men op deze suggestie niet ingegaan, omdat men meent dat dit jaar een Eu ropees land recht heeft op het voorzit terschap. Inmiddels zijn er tekenen, welke erop wijzen, dat de Verenigde Staten zich achter de candidatuur-Wan zullen stel len. Deze houding heeft in Den Haag teleurstelling gewekt omdat men tot nu toe op goede gronden mocht aan nemen, dat de Verenigde Staten v. Kleffens als Europees candidaat zou den steunen. De hondsdolheid is gelukkig nog steeds buiten de Nederlandse grenzen geble ven. Deskundigen zijn tevreden over de genomen voorzorgsmaatregelen, die ons volk tegen de infiltratie van de in Duits land heersende verschijnselen moesten behoeden. NaNast de maatregelen om niet-ge-ente honden uit het buitenland te weren, meent men, dat juist ook het opruimen van roodvossen in de grens districten een belangrijk aandeel heeft in de afweer van de hondsdolheid. Tegen deze opvatting heeft zich wel iswaar de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging verzet, maar anderzijds zijn vele deskundigen er stellig van over tuigd, dat het wegschieten der rood vossen het mogelijk belangrijkste lek van hondsdolheid over onze grenzen heeft gestopt. De gevreesde konijnenziekte myxoma- tose, die in Frankrijk en België in de afgelopen jaren een afschuwelijke slachting aanrichtte, heeft het in Ne derland niet ver gebracht. In de loop van dit jaar zijn enige haarden in Zuid- Limburg en Zeeuws-Vlaanderen gevon den en zo goed mogelijk onschadelijk gemaakt. Tenslotte wordt bevredigende voort gang gemaakt met de liquidatie van de bisamratten in het zuiden. Deze knaag dieren, die een ernstige bedreiging zou den kunnen vormen van onze waterke ringen, hebben in België nogal wat schade aangericht. Het gist in Noord-Afrika, waar diverse belangen met allerlei middelen door vurige aanhangers worden verdedigd. Die middelen zijn verre van zachtmoe dig: de Sheik van Redejef werd door gewapende lieden ontvoerd en ver moord, in Casablanca werd weer een winkelier in zijn zaak door revolver schoten ernstig gewond. De dader wist le ontkomen.Twee gevallen uit een woelig land, twee van de grote serie, welke dagelijks nog groter wordt. Franse politiemannen, samen met ge- uniformeerde inboorlingen, bewaken, bewapend met lichte machinepistolen, de ingang tot de inboorlingenstad Me dina, in Casablanca. De drie dagen oude staking van de openbare nutsbedrijven in Hamburg duurt nog voort. Het stadsbestuur heeft een voorstel aanvaard van de officiële bemiddelaar om de uurlonen van de arbeiders te verhogen met vijf pfennig en de salarissen van employe's met drie procent. De vakbonden hebben een verhoging geëist van resp. tien pfennig en zes procent. De stakers zullen nog voor Zondag over dit compromisvoor stel stemmen. Inmiddels is het gevaar groot, dat omstreeks 200.000 metaalarbeiders in Beieren het werk zullen neerleggen om kracht bij te zetten aan hun looneisen. De verloven van de politie in München zjjn ingetrokken. (UP) (Van een bijzondere medewerker) Er is verschil tussen de mens uit de stad en die van het platte land. Hiermee is niet gezegd dat de een beter is dan de ander, maar wel zijn ze verschillend. In onze humo ristische tijdschriften is de plattelands mens, die de stad bezoekt, pier se een onbenullig boertje, die, terug in zijn ei gen milieu, het verwaande maar onwe tende stadsheertje het snedige antwoord weet te geven. In de letterkunde, in de geschiedenis van de misdadigheid, in het drama van de toenemende ontker stening, is er van deze humor niet veel meer over. Er zijn rapporten, die met duidelijke cijfers aantonen, dat vele plattelanders, overgeplaatst naar onze steden en in dustriecentra, het geestelijk spoor in zeer korte tijd bijster raken. Het zou natuurlijk de moeite waard zijn eens na te gaan in hoeverre zij, die kort na hun vestiging in een grote stad, hun geloof kwijtraakten, dit nog beza ten toen ze nog deel uitmaakten van de beschermde en beschermende dorps gemeenschap. Niet onwaarschijnlijk zou men dan tot de ontdekking komen dat de meesten dezer ook in het dorpsmi lieu al lang niet meer een krachtig ge loof bezaten. Zij waren „pa pieren leden", dro ge bladeren aan de boom van de Moederkerk, bij bij één windstoot voldoende w-as om hem ervan te verwijderen. Velen zouden waarschijnlijk de zedelijke moed missen, in het dorp openlijk te beken nen, dat ze er in hun hart„niets meer aan doen." In de stad missen ze daar om de zedelijke moed, te bekennen dat zö eigenlij ktot de Kerk van Christus behoren. Juist deze mensen hebben der halve de grootste behoefte aan dat be schermde en beschermende dorpsmilieu. De pastoor moet nog eens gemoedelijk een praatje bij hen kunnen komen ma ken, de katholieke traditie, het onder wijs aan hun kinderen op de katholieke school, de huwelijksvoltrekking en de begrafenis, het zijn evenzovele beïnvloe- dings- en bindingspunten tussen de mens en het door Christus zelf aange geven heilsmiddel. Het ontkersteningsproces in de stad, bodem vindend in een gebrek aan katho lieke overtuiging, wordt vooral zo sterk verhaast door een haast radicale wij ziging van de leefgewoonten. Tot voor enkele jaren hadden prac- tisch alle plattelandsarbeiders een stuk cultuurgrond, die voor hen was een bron van inkomsten of minstens van minder uitgaven, maar daarnaast een zeer be langrijk stuk vrije-tijdsbesteding van ho ge culturele waarde. Velen kenden het verschil niet tussen Bach en Hot Jazz tussen een Rembrandt en het product van een of andere sneltekenaar. Maar zij bezaten bepaalde „natuurdingen," die in zeker opzicht compensatie boden in zoverre de aandacht werd gespannen op iets wat ook de moeite waard was: hun tuin, hun varken, hun koe en zij waren, daar, alweer in zeker opzicht, rqk en gelukkig mee. We weten, dat deze r;jkdom en dat geluk met mogen worden geromantiseerd, evenmin als men dat andere cultuur-bezit in waarde mag overschatten. Bij hun vertrek van het platteland lie ten ze de cultuur die ze bezaten achter en mets vonden ze ter compensatie. Aan de „stadscultuur" hadden ze geen deel konden ze geen deel hebben, omdat zij er mets van begrepen. Hun pogen zich aan te passen resulteerde in een bio scoopbezoek van tijd tot tijd zonder in zicht in het gebodene. Voor de rest werden ze hoogstens de geestloze deel nemers aan het even geestloze buurt en fabrieksgesprek, dat hun het laat ste restj'e zelfvertrouwen wel moest ontnemen. We zeggen natuurlijk niet dat (Zie ook pag. 5) Woedende Duitse huurders van panden in de buurt van de „Blink" in Bre merhaven, welke kort geleden werd opgeëist om op de plaats van de oude huizen een nieuw Amerikaans huizenblok neer te zetten, komen dreigend op de politie van deze Duitse stad aandringen tijdens de relletjes, die hier zijn uitgebroken. Sommigen van de mannen allen dokwerkers en een vrouw dragen mestvorken als dreigende wapenen. ■I (Van onze weerkundige medewerker) Vrijdagavond en in de afgelopen nacht kwamen op tal van plaatsen in ons land regen- en onweersbuien voor. Plaatselijk viel daarbij meer dan 20 mm. regen. Vanmorgen werd in Noord-Fries land nog zwaar onweer gemeld. Het weer heeft hiermee een meer wissel vallig karakter gekregen met lagere temperaturen. Vandaag kunnen nog som mige perioden van warm weer voor komen, maar er zijn daarna opnieuw buien te verwachten. Steeds meer ko men wij onder invloed van een oceaan depressie te liggen, die enkele dagen bij Ierland heeft gelegen. Deze depressie beweegt zich boven West-Europa vrij snel, want er is geen enkel hoger druk- gebied in de buurt, dat deze depressie belet naar onze omgeving te trekken. De vacantievooruitzichten zijn door deze ontwikkeling er minder gunstig op ge worden. Vooral de kans op een regen- of onweersbui blijft groot, terwijl de temperatuur overdag maar weinig bo ven de 20 graden Celsius zal stijgen. Advertentie BARFELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. BOL STR 48 A DAM TEI 717162 (Tot Zondagavond) Wisselende bewolking met enkele buien. Matige, tijdelijk krachtige Zuid-Westelijke wind. Iets hogere temperaturen. Zondag: Zon 5.11-20.19. Maan 16.11- 23.36. Maandag: Zon 5.13-20.17. Maan: 17.09 tot

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1