Schade is overigens meegevallen nogal GEWASSEN TEN TWEE WEKEN ACHTER Schotse hertog gaat op soek naar een Spaans galjoen KONINKLIJKE GAST Uniebesprekingen worden vandaag afgesloten 1 Ruim baan op Noordzeekanaal West-Duitse vakbonden stellen hun eisen Derde overspanning voor Moerdijkbrug 1 Tot hoofd en hart V ee voederpositie nijpend Schrale oogst doet prijzen stijgen Deze week geen zomerweer te verwachten Djakarta aanvaardt het on twerp-protocol import zelf in handen Springend door de vrijheid Nederlands aanbod thans aanvaard. Het weer WIT DINSDAG 10 AUGUSTUS 1954 78sfe JAARGANG No. 26062 |tgVaaGelLAhdeibbre°dei^nJfSd«*beel- Geen gouddorst, maar historische belangstelling In Kennemerland Nieuwe depressie kan Donderdag merk baar zijn WÊËImmË v is1* Zware slag voor buitenl. handelshuizen De 82-jarige koning Haakon van Noorwegen wordt Donder dagmiddag in ons land verwacht voor een officieel bezoek van twee dagen. Op pag. 3 treft de lezer een geschreven portret aan van de koninklijke gast. Bij aankomst en vertrek van koning Haakon BONDSREGERING ZWIJGT mSiêMÊÊÊÈm Watersnood Hongarije Ballonvaarder haalt tweemaal nat pak Op 15 Augustus H. Vader bidt rozen krans voor de radio Joegoslavisch bisschop onder huisarrest eamraillmHBiiEM Teddy gev.windbreakers42.50 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 jfljkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IDmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3, J. w. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Ors H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENIIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 18 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRJ3S 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Natte zomer de tuinbouw speelt vooral immuuniiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimii parten (Van onze redacteur) hoeverre is de tot nu toe zeer koude en natte zomer nadelig geweest voor onze agrarische huishouding? Deze vraag hebben wij voorgelegd aan een aantal deskundigen. In het kort kan direct al worden vastgesteld, dat de Schade aan de gewassen erg meevalt. De veehouderij heeft enige klappen gehad, opdat de hooioogst zeer slecht is geweest, maar dit is meer een gevolg van het ?ro9fi voorjaar. In de zaadteelt vreest men grote schade aan de bloemenzaden. .n de tuinbouwsector hebben vooral augurken en komkommers het zwaar te ver duren gehad. In bepaalde streken is men niet ver van een catastrophe af. De ldhdbouw heeft schade gehad doordat in verscheidene gebieden het gewas door e felle regens tegen de grond is geslagen. Maar voor het overige is men, als men e£ gehele terrein overziet, niet al te pessimistisch gestemd. Hoewel men zijn lening en verwachtingen niet al te zeer naar de andere kant wil laten overhel- !en, omdat men nog niet weet wat deze vreemde zomer nog in petto heeft. Woreit £et plotseling zeer warm dan zullen er zeker landbouwgewassen verrotten. Blijft p' daarentegen zeer nat, ook dan moet er op schade gerekend worden. Voora t de sector veehouderij: de hooioogst. len waarschijnlijk in sterke mate ver rotting en schimmel optreden. Dit jaar is de hooi-opbrengst heel wat *ager dan voorgaande jaren. Alles is nog •j'et binnen, maar geschat wordt, dat totale opbrengst niet hoger zal zijn n 11.600 kg. per ha. Vorig jaar beliep «it cijfer 13.050. in 1952 12.950 en in 1950 fiveneens. De misère met de hooioogst is vOoral veroorzaakt door het zeer droge Voorjaar. In geheel ons land had het grasland zeer veel van deze droogte te lijden. De veevoedervoorziening liep in April ernstig gevaar. De weinige winter voorraden waren al spoedig uitgeput. Het vee moest vroeg in de weide, ook op de percelen bestemd voor de hooioogst maar veel voedsel was daar niet te ha- t?"' ,en daar werd rogge bij gevoed, ken gevolg van een en ander was dat .veevoeder, dat gewoonlijk ingekuild woidt voor najaar en winter, direct als Voedsel aan het vee moest worden ge geven, zodat hier aanstonds moeilijkhe den uit zullen voortvloeien. Hooioogst valt tegen De regenperiode die eind Mei be gon, heeft veel goed gemaakt. Het g floreerde, de oogst was redelijk, de nadelige veevoederpositie werd iets jngelopen. Maar nu de regen veel lang aanhoudt en het gras goeddeels Platgeslagen is, valt de oogst uitein- .lijk tegen. De hooiwinning onder vindt veel moeilijkheden. Op tal van bedrijven wordt het moeiliik het hooi droog in de schuren te krijgen Het Brengst, vereeiA duidend laSere op- laren en het f»-. en met voorgaande komende ti a da* vee* van WEd de moest word veevoeder bestemd de veehond11 lde'; ingekuild is, komen de winte S komende najaar en te sta=„ T.voor een moeilijke situatie melknv j n een en ander heeft de bren£.*°ductie te lijden gehad: de op- Is ongeveer vijf pet. lager dan von6 jaar. j. ^.venels voor het gras was de droogte- "•°de in het voorjaar voor de andere «ewassen zeer nadelig. De regenperiode kwam juist op tijd en heel veel van wat verloren scheen werd gered. Vnj- £el alle gewassen staan er thans van atig tot vrij goed voor. Toch heeft men ®t moeilijkheden te kampen. In de andbouw wachten met het oog op de ]i?.elal platgeslagen gewassen grote moei- Jkheden bij de oogst, daar de machines liJWel onbruikbaar zijn en de oogst as vooral in handenarbeid zal moeten gorden binnengehaald. Zou er plotse- zeer grote warmte komen, dan zui- De koude-periode is voor de aard appelen gunstig geweest. In veel ge vallen is de gevreesde aardappelziekte achterwege gebleven. Het erwtengewas heeft echter veel te lijden gehad van de voortdurende regens. De suiker bieten hebben een te gering suiker gehalte en een tekort aan „wortelge wicht". Peulvruchten en bieten heb ben veelal te lijden van een sterke luisaantasting. De goede stand van de zomertarwe maakt waarschijnlijk de schade veroorzaakt door het vriezen" van de wintertarwe, goed. De zwaarste klappen De zwaarste klappen zijn in de tuin bouw gevallen. Plaatselijk is door slag regens schade aangebracht, waardoor vele tuinders ernstig getroffen zijn. Maar het meest getroffen zijn de telers van augurken en komkommers. De oogst van deze producten is zeer slecht en van wat er nog op de markt gebracht wordt, doet de kwaliteit ver onder voor die van vorige jaren. Het „waarderings cijfer", een oordeel over de kwaliteit dus, van augurken is in Juli teruggelo pen van 58 tot 42. Het Noord-Limburgse tuinbouwgebied rond Venlo, dat onge veer 75 pet. van de landelijke augurken- oogst levert, is zwaar getroffen. De ver schillende gewassen onder glas als to maten hebben een vrij goed jaar. Ook over de groenten van de volle grond behoeft men niet te klagen. Koolsoorten zowel als andijvie hebben weinig na delige gevolgen van het natte weer ge had Al heeft een hagelbui plaatselijk schade aan de fruitoogst veroorzaakt, de algemene verwachtingen voor wat het fruit betreft zijn zeer gunstig. De appelen vooral staan er zeer goed voor, de peren iets minder. Men schat, dat de totale fruitproductie die van het recordjaar 1952'53 waarschijnlijk zal benaderen. Tenslotte: de zaadteelt. Hier vreest men, dat de bloemenzaden grote schade hebben opgelopen. De overige zaden moeten nog rijpen. Wanneer het tweede deel van de zomer droog weer zal bren gen, kan de totale oogst wellicht mep- vallen. Intussen heeft het koude weer vele gewassen in hun ontwikkeling geremd. Bijna alle producten zijn veertien dagen achter op andere jaren. Men lette er wel op, dat bovenstaande gegevens be trekking hebben op het gehele land. Re gionaal en plaatselijk kunnen verschil len voorkomen, al naargelang bijvoor beeld de samenstelling van de grond en de waterafvoer. Maar globaal gezien menen deskundigen toch wel, dat de schade meevalt. Een totaalbeeld kan nog niet worden gemaakt. Veel zal afhangen van het weer in de eerstkomende vier weken. De hertog van Argyll heeft te Glasgow aangekondigd, dat hij vandaag weer een expeditie onderneemt om te trachten een Spaans galjoen te lichten dat volgens de geruchten in 1588 is gezonken met een schat aan boord, die thans 30 mil- lioen gulden waard is. Maar de hertog houdt vol dat zijn jacht op het schip, dat in de T,aai van Tobermory gezonken is, niet te verklaren valt als ordinaire gouddorst, doch louter als een kwestie van historische belangstelling. „Er is geen schat", aldus de hertog, „ik heb er schoon genoeg van om voor een schatgraver te worden uitgekreten. Het schip in kwestie zou de Duque de Florenice zijn, die deel uitgemaakt moet hebben van de Spaanse Armada die in 1588 tegen Engeland en Neder land is uitgevaren. Het schip zou toen aan de tegenaanval ontsnapt zijn en huistoe zijn gevaren in beschadigde toe stand. Volgens de hertog, die krachtens een koninklijk charter de eigenaar is van alles wat er in de baai gevonden Laagvliegende niet geïdentificeerde straaljagers hebben gisteren in het En gelse plaatsje Bridlington in Yorkshire twee huizen en een akker onder vuur genomen. Een man, die op het veld werkte, zag juist op tijd kans dekking te zoeken. wordt, moet het schip echter in zijn wateren gezonken zijn en het moet er nog liggen. Er moet in ieder geval iets op de bo dem liggen: dat heeft een beroemde „kikkerman" in 1950 uitgemaakt voor de hertog. Deze „kikkerman", een ve teraan uit de tweede wereldoorlog, zal vandaag ook weer van de partij zijn. (U.P.) Op de tuinbouwgewassen in Kenne merland is deze vreemde zomer sterk van invloed. In de eerste plaats wordt de oogst beperkt, in sommige gevallen zelfs tot een derde. Hierdoor blijven de prij zen vrij hoog, zodat ondanks de moei lijkheden de financiële uitkomsten voor de agrariërs door elkaar genomen niet ongunstig zijn. Een voorbeeld daarvan leverde de aardbeiencampagne. De kou de zomer rekte de aanvoer, die dit jaar over een lange periode liep, maar ver kleinde tevens deze aanvoer. De finan ciële uitkomsten daarentegen waren zeer goed. In Kennemerland is nu de bonen campagne in volle gang. Wind en regen zijn zeer van invloed geweest op het ge was, dat zich niet voldoende heeft kun nen ontwikkelen. De aanvoer van de verschillende bonensoorten, waarvan een deel naar de industrie gaat, is dan ook niet groot. De prijzen liggen ook hier hoog, hoewel de laatste dagen een dalen de tendenz valt op te merken. Het zijn overigens meer de wind en de koude, die in Kennemerland belemmerend op treden, dan de regen. Opvallend komt dit tot uiting ten aan zien van de aardappeloogst in de Wij- kermeerpolder, die voor een derde ver loren dreigt te gaan, omdat het gewas platgeslagen is en verdord. De overige gewassen in de polders, zoals tarwe, ha- (Van onze weerkundige medewerker) De actieve depressie, die Maandag- j middag Zeeland bereikte trok in de afgelopen nacht vlak langs onze kust naar de Noordzee. De wind nam hierbij tijdelijk tot stormkracht toe. Te Hoek van Holland werd een windstoot van 100 km. per uur gemeten. Regen viel er over het algemeen niet veel, maar in het Westen van het land kwamen van morgen toch nog hoeveelheden van 10 mm. voor. Vandaag stroomt koele lucht over ons land met enkele buien. De temperatuur loopt niet veel hoger dan 18 gr. Celsius. Ook het verdere deel van deze week verwachten wij geen zomer weer. De kans op buien mogelijk met onweer blijft de eerste dagen nog vrij groot. Op de oceaan nadert een nieuwe depressie die in de richting van de Golf van Biscaye trekt. Deze depressie kan Donderdag het weer in ons land op nieuw in ongunstige zin beïnvloeden. ver, gerst en vlas, hebben zich goed ge houden. In tuinderskringen verwacht men, dat de eigenlijke terugslaf van deze zomer periode pas in de wintermaanden te be merken zal zijn, omdat de groenten dan heel schaars en duur zullen zijn. In de winter zal men dus nog de gevolgen on dervinden van deze vreemde zomer periode. I ..v iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiMiiMiiinmnmii iiiiiiniiiiiii Naar het A. N. P. verneemt zou van- I middag om vijf uur de ondertekening Jj](jQP0g|0 IlGGIÏlt geschieden van de resultaten van de Nederlands-Indonesische besprekingen. Het Indonesische kabinet is Maan dagavond in speciale vergadering in de ambtswoning van premier Ali Sas- troamidjojo bijeengekomen ter bespre king van de laatste rapporten van de Indonesische delegatie in Den Haag. De bijeenkomst duurde twee en een half u. Na afloop werd geen officieel commu niqué uitgegeven, zoals meestal na een vergadering van het kabinet geschiedt. Ook werden er geen verklaringen af gelegd. Dinsdagochtend kwam het ka binet voor zijn normale wekelijkse ver gadering bijeen, doch daarin vormden opnieuw de uit Den Haag ontvangen rapporten een der onderwerpen van bespreking. Naar betrouwbare zegslieden in Djakarta U. P. hebben medegedeeld, heeft het kabinet het in Den Haag opgestelde ontwerp-protocol goedge keurd. De Indonesische minister van Voor lichting Tobing heeft medegedeeld, dat de Nederlandse delegatie de meeste Indonesische voorstellen tot wijziging heeft aanvaard. Volgens een nieuwe regeling van de Indonesische invoer zullen buitenlandse handelshuizen in de toekomst maximaal 15% van de totale import kunnen ver zorgen. Aan staatsburgers van niet- Indonesische oorsprong zal eveneens 15% worden toegewezen, terwijl de ove rige 70% voor rekening van de Indone sische handelshuizen komt. Dit heeft de Indonesische minister van Economische Zaken aan Indonesi sche belanghebbenden medegedeeld. Onder Indonesische handelshuizen worden verstaan de bedrijven, waarvan het kapitaal voor 50% of meer in han den is van Indonesische staatsburgers. Tot nu toe was de import in Indo nesië zo goed als geheel in handen van buitenlandse handelshuizen. De arbeidsonrust in West-Duitsland neemt steeds ernstiger vormen aan. In Hamburg staken ambtenaren en ar beiders van de gemeentelijke nutsbe drijven en vervoerdiensten, in Beieren bjjna 200.000 metaalarbeiders. Duizen den arbeiders over het hele land eisen loonsverhoging. De Bondsregering heeft nog niet geantwoord op een ulti matum van de vakbond van overheids- hoefc overspanning voor de nieuwe Moerdijkbrug is gisteren van Dordrecht naar de Moerdijk gebracht. Bij Baan- oest een deel van de daar liggende brug worden verwijderd om het nieuwe brugdeel te laten passeren. personeel om voor gisteravond onder handelingen te beginnen over een loons verhoging. De Bondsregering moet eerst overleg plegen met de landsrege ringen. Eerst Woensdag of Donderdag kan de vakbond antwoord verwachten. Door de staking van de metaalar beiders in Beieren dreigen ongeveer 1.300.000 arbeiders in andere bedrijven binnenkort werkloos te worden. Het ziet er niet naar uit, dat de stakings beweging spoedig ten einde zal zijn. De staking is over het algemeen bij de bevolking niet erg populair. De diepere achtergrond van de staking schijnt te zijn, dat de vakbewegingen een rechtvaardig aandeel voor d beiders opeisen in de sedert het einde van de oorlog aanzienlijk toegenomen welvaart van de Bondsrepubliek. De Bondsregering heeft zich tot nu toe afzijdig gehouden in de reeks loon- conflicten. Bondskanselier Adenauer bevindt zich nog altjjc. op vacantie in het Zwarte Woud en meerdere minis ters reizen in het buitenland. Daar de Bondsregering echter zelf ook als werk geefster optreedt, kan zij zich niet lan ger afzijdig houden, nu ook het over heidspersoneel een loonsverhoging eist. Zij moet daartoe echter eerst overleg plegen met de landsregeringen en de gemeentelijke instanties. Men verwacht dat dit Woensdag of Donderdag zal zijn geschied. Het overheidspersoneel ar beiders, die werkzaam zijn bij de openbare nutsbedrijven en het ver voerwezen eist 10 procent loonsver hoging. Gaan deze arbeiders in sta king, dan dreigt het hele economische leven van de federale republiek te worden lamgelegd. Ongeveer 700.000 arbeiders zijn bij dit conflict betrok ken. Spoorwegen en wegtransport en PTT vallen buiten deze stakingsbewe- ging. De grotere metaalbedrijven in Beie ren lagen gisteren „plat", maar in de kleinere werd vrijwel normaal gewerkt. Men verwacht, dat ook daar echter vandaag het werk zal worden neerge legd. Sommige directies hebben de looneisen ingewilligd, waarna de arbei ders het werk hervat hebben. (UP-Rtr) H Wie boos wordt in een debat, /tce/t het al ten halve verloren j Reeds zes dagen lang heeft Scot land Yard tevergeefs gespeurd naar een kangoeroe, die ontsnapt is uit de dierentuin „Whipsnade" en het laatst gezien is ongeveer 30 kilo meter daar vandaan nabij Colney Heath op weg naar Londen met een snelheid van 25 kilometer per uur en sprongen van drie en een halve meter. De kangoeroe is een zogenaamde „Wallaby" een klein soort, waar van de onbehaarde snuit kenmer kend is. De dierentuin heeft instructies gezonden aan de bewoners van de streek, waar het beest momenteel waarschijnlijk door springt, en te vens de onder de boeren onrust zaaiende mededeling verstrekt, dat het zich gedurende onbeperkte tijd in leven kan houden, omdat vrij wel alles wat zij verbouwen van haar gading is. Het vangen van de Wallaby-kan- goeroe is betrekkelijk eenvoudig. „Eerst moet men het dier in een hoek drijven", aldus een official van de dierentuin, en het vervol gens bij de staart pakken". De kangoeroe is tot nog toe met staart en al onzichtbaar geble ven. Hetgeen heel jammer is, want anders had men het ook nog met zout op de staart kunnen proberen. In verband met het bezoek van de Noorse koning aan ons land heeft de hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat in de directie Noordholland een aantal voorschriften uitgevaardigd, met betrekking tot de scheepvaart op het Noordzeekanaal, in de sluizen, de buitenhavens en de toeleidingskanalen op Donderdag 12 en Zaterdag 14 AuguS' tus. Donderdag 12 Augustus mogen van 's morgens 7 uur af geen schepen de bui tenhaven meer invaren, tenzij met be stemming de hoogovenhaven of de ha vens van het staatsvissershavenbedrijf. Zodra het koninklijk jacht met de be geleidende flottielje in zicht komt, wordt bij de semaphore een blauwe vlag ge hesen, evenals bij de ingang van de Vis sershaven en op het havenkantoor, ten teken, dat alle scheepvaartverkeer in de buitenhaven, de buitenkanalen, het verbindingskanaal en de toeleidingska nalen naar Midden- en Noordersluis ver boden is. De vlag wordt gestreken, zo dra alle tot de flottielje behorende vaar tuigen de voor hen bestemde sluis be reikt zullen hebben. Het schutten mot de Noorder- en de Middensluis wordt 's morgens om 7 uur gestaakt, met de Zuidersluizen zodra de blauwe vlag gehesen is. Het landverkeer over de Middensluis wordt eveneens vanaf 7 Uur niet meer toegestaan. Bij de Middensluis worden alleen toegelaten officiële personen of personen in het bezit van een door de Rijkswaterstaat afgegeven oranje toegangskaart. Het Noordzeekanaal wordt groten deels schoongeveegd. Binnenvaartsche pen moeten tijdelijk ligplaats kiezen in een van de zijkanalen of in het uiterste geval zo dicht mogelijk onder de wal voor anker gaan. Dit laatste geldt ook voor de zeeschepen. In westelijke rich ting varende zeeschepen mogen na 6.21 uur de Hembrug en na 6.29 uur de Vel- serbrug niet meer passeren. Vóór half negen moeten deze schepen zo dicht mogelijk onder de wal gemeerd zijn. In oostelijke richting varende schepen dienen er voor te zorgen, dat zij uiter lijk te 9.07 uur de Hembrug gepasseerd zijn. Met de flottielje meevarende vaartui gen moeten steeds op een afstand van ten minste een kilometer achter het laatste vaartuig van de flottielje blijven. Vaartuigen, behorende tot de Vereni ging „De Amsterdamse Haven" mogen. Thans heeft Hongarije het Neder landse aanbod, 50.000 gulden te schenken voor de slachtoffers van de watersnood in Hongarije, aanvaard. Hongarije had dit aanbod ongeveer een week geleden van de hand gewezen, aanvoerende, dat de jongste overstro mingen niet zo veel schade hadden aan gericht, dat Hongarije, behalve van de Sovjet-Unie, hulp uit het buitenland zou hoeven aanvaarden. Enkele dagen later maakte de Hon gaarse regering evenwel bekend, dat zjj een bedrag van ongeveer 50.000 gulden van de Roemeense regering had aan vaard. Ter gelegenheid van de sportweek te Landsmeer is Zondag bij wijze van ex periment een ballon van de Haagse Ballon Club opgestegen. Voor de eer ste maal werd een Nederlandse ballon uitsluitend gevuld met cokesovengas. Daar zowel druk als opwaartse kracht van het gas niet meevielen zal het wel bij deze proef blijven. Na een tamelijk stormachtige start, die door het pu bliek zeer werd gewaardeerd, verdween de ballon snel in Noord-Oostelijke rich ting. Al spoedig werd het land bij Edam verlaten en kon ballon-commandant De Vos verdere experimenten verrichten. Hij poogde een sleepvaart over het IJsselmeer te maken, hetgeen door de buiige windstoten mislukte. Hij moest tweemaal een onderdompeling in het IJsselmeer ondergaan. Weer op land gekomen heeft de drijfnatte ballonvaar der bij Hem de landingskabel uitge worpen in een gladiolenveld. Dank zij de hulp van de politie, brandweer en bevolking werd de ballon veilig ge borgen. overeenkomstig aanwijzingen van de havenmeester, na het passeren van net koninklijk Noors jacht „Norge", aan de kanten van het vaarwater meevaren op een afstand van tenminste 100 m. ach ter de „Norge". Zaterdag 14 Augustus zal de vaart on het Noordzeekanaal in westelijke rich ting door de Hembrug voor gewone zeeschepen gestremd zijn van 16.13 lot 17.04 uur en van 18.13 tot 19.03 uur en de vaart in beide richtingen door de Velserbrug van 17.20 tot 18.20 en van 19.28 tot 20.20 uur. Het eerste tijdvak bij elke brug is bestemd voor de door vaart van de torpedojagers van de be geleidende flottielje, de andere tijdvak ken gelden voor het koninklijk Noors jacht „Norge". Tussen 17 en 21 uur, of zoveel langer als nodig is, zal met dg Noordersluis, anders dan ten behoeve van de flottielje jagers en het koninklijk jacht, niet ge schut worden. In die periode mogen geen schepen de toeleidingskanalen tot de Noordersluis bevaren en ook is dan de scheepvaart naar en uit de Hoogoven haven gestremd. Ten slotte worden gezagvoerders en schippers van vaartuigen verzocht om bij het voorbijvaren van het koninklijk jacht of andere tot de flottielje beho rende vaartuigen, de stoom- en lucbt- fluiten, sirenes of scheepsklokken niet te gebruiken bij wijze van saluut, doch uitsluitend tot het geven van de regle mentair voorgeschreven seinen. Op het feest van Maria ten Hemel opneming, 15 Augustus, zal de H. Vader 's middags om twaalf uur voor de radio de rozenkrans bidden. De H. Vader stelt er prijs op, op deze feestdag samen met alle radioluisteraars de voorspraak van de Moeder Gods in te roepen. (KNP). Mgr. Andrija Majic, de 43-jarige vi caris generaal van het bisdom Mostar in Joegoslavië, die sedert de arrestatie van de bisschop van Mostar, Mgr. Pe ter Cule in 1948, het bestuur van het bisdom heeft overgenomen is door de communistische autoriteiten onder huis arrest gesteld. Tegelijkertijd is een pers campagne ontketend tegen de vicaris- generaal, die tot op heden standvastig geweigerd heeft met de „patriottische" priesters te werken. Katholieke kringen verwachten, dat Mgr. Majic spoedig zal worden gearresteerd. (K.N.P.) Advertentie i 3 (tot Woensdagavond) Wisselende bewolking met enkele buien Tot matig of zwak afnemende Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 5.16-20.13. Maan: 18.35-1.27.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1