Expositie Bloem aquarellen Uit Ken nemer land SUNLIGHT Werken van Popp Damave en Frans Verpoorten bij Leffelaar F. DAMIMNS Zn. Competitie waterpolo Muziek-festival in Velserbeek Opticien VINK, Spekstraat No. EEN FABRSEKS- EN KANTOORRUIMTE Gaat U verhuizen Sectie Muziek treedt naar buiten AUTO-RADIO H. J. Maertens N. V. Visserijgolf Drie gewonden bij autobotsing H. DE GRAAFr SffiltisytCltUST Vrij gemeubil. huis of vrij gedeelte daarvan, SUNLIGHT Zijn! DINSDAG 10 AUGUSTUS 1954 PAGINA 4 Zijlvest 41 - Haarlem Promotiewedstrijd A.Z.P.C.H.V.G.B. gestaakt D.W.T. 1—H.Z.P.C. 1, dames, 11 D.W.T. 1—D.W.R. 1, heren, 05 Tournooi Frans Halsbeker DE VOGELSTAND IN SCHEYBEECK R.C.H.'Haarlem PROVINCIAAL ZIEKEN HUIS SANTPOORT Met bouw patiënten-werk plaats wordt begonnen Nasleep van kermisvreugd VELSEN-IJMUIDEN „RONDE VAN IJMUIDEN" Zij heeft goede papieren la Dandy" HEEMSKERK Burgerlijke Stand Inbouw- en Seryice Station VELSEN-NOORD De gelukkigen van „Wijkeroog" Gepensionneerden gaan op excursie N.G.B.-elftal bereikt een draw Tegen Free Foresters Tunis en Marokko vieren „Aid el Kebir" Stakingen, maar geen ernstige incidenten W C. Bullitt: Aanval op rood China voorkomt H-bomoorlog Zijn verloofde dood geschoten Jongeman ter beschikking gesteld NAGEKOMEN SCHEEPSBERICHTEN HILARIUS F0T0-K1N0 Gt. Houtsti 102. tel 10861 TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD (circa 2000 m2. of meer) in goede siaai verkerende Gelegen ±e Haarlem of omg. Aanbiedingen onder nummer 16999 Betrekkingen gevr. Woningruil Betrekkingen aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangek. Muziek- insirumeitien Rij-, Vaar. en Voertuigen Lessen Diversen „Hoorde ie dat? We zeiden allebei tegelijk: het moet de échte Kloeke, stevige zeep, waarmee 't goed werken is. Geen wonder! Let maar eens op het overvette sop dat U van Sunlight krijgt. Sop met een mach tig schuim, dat alles echt schoon maakt, alles ook zo'n frisse geur van helderheid geeft. En al hebben Uw handen nog zo vaak met het vette Sunlight-sop te maken, ze blijven zacht. Sunlight is immers zo zuiver. ZUIVER^ voor alles wat schoon moet Een aan het schilderen van bloemen gewjjde tentoonstelling: te houden in Haarlem in de maand waarin men daar langs de straten even weinig Hollands hoort spreken als in diezelfde maand in Parijs veelvuldig, is wel een zeer ge lukkige gedachte. Zij biedt de vreemde ling en de gast een toepasselijk souve nir van de plaats van zijn tijdelijk ver blijft. En, zij voegt aan het programma van de feestweek van particuliere zijde, die nuance van verfijning toe waarvoor de smaak van de „massa" wel ongevoelig zal blijven, maar die toch aan de recht matige verlangens van iets dieper le vende en een bijbehorend genre amuse ment vragende inwoners tegemoet komt. Hopelijk zal het officiële zomer- programma in de toekomst, de realiteit van de massificatie en de behoefte aan ongecompliceerde genoegens (met ons! erkennend, daar naast het recht der aesthetische differentie eerbiedigen en steunen. Behalve de door het jaar heen ge bruikelijke gratis orgelbespelingen en het kosteloos beluisteren van de klan ken, die de beiaard over de daken strooit, te vermelden in het feestpro- gram. zou dit meerdere punten kunnen bevatten van de bijzonderheid en in de geest van de voortreffelijke voorstel lingen van Bert Brugman's Marionet tentheater, Dit terzijde en weer ter zake. Twee (jonge) Haarlemse schilders Damave en Verpoorten hebben hun ta lent gegeven aan het vervaardigen van elk een twaalftal aquarellen met het fenomeen Bloem als onderwerp, en exposeren deze in kunsthandel Leffelaar aan de Wagenweg. De recensent, die van een dergelijke parallelle expositie iets moet gaan zeggen, val het moeilijk de inzen dingen los van elkaar te zien: eerder dan de kwaliteiten van ieder der in zenders springen hem de overeen komsten en verschillen in het oog. Hoewel de bevriende exposanten veel met elkaar optrekken, is het ons op gevallen hoe persoonlijk ieders intentie bij dit gelijke onderwerp tot uiting is gekomen. De meest opvallende ver schillen komen voort uit andere waar dering van het licht en wij denken hier bij direct aan hun artistieke werkterrein. Verpoorten is bijna uitsluitend een buiten-schilder en zijn licht is dan ook dat van de open lucht. Damave heeft ook veel binnen gewerkt, hij plaatst zijn onderwerp in de intieme besloten heid van het verminderde licht van het interieur en hij trekt het naar het stilleven in vloeiend-vervaagde vormen met als middelpunt de getemperde Advertentie Wilt U nu ook nog goed en prettig verhuizen? Neem dan als Uw verhuizer een vakman, die beschikt over goed ma teriaal. Wij hebben die vakmensen en wij verhuizen U dus prettig. Er treden geen beschadigingen op en straks spreekt U met veel lof over ons bedrijf en ons personeel. Vraag ons eens offerte. Het verplicht U tot niets: Telefoon X2456 - 14155 - 22279 In Amersfoort werd Maandagavond voor de promotie waterpolo-competitie om een plaats in de hoofdklasse, gespeeld de wedstrijd AZPCHVGB wegens ingevallen duisternis, met de stand 20 voor AZPC gestaakt. De wedstrijd werd door bijna 2000 toeschouwers bijgewoond. In het groot ste gedeelte van de eerste helf van de wedstrijd weTden over en weer aanval len opgezet, waarbij doelpunten uitble ven. Nadat AZPC een spelersmeerder heid had verkregen werd door Wim Mosterd het overwicht benut om de stand in het voordeel van AZPC te bren gen. Met beide ploegen wederom compleet, was het Gerrit Mosterd, die de AZPC- voorsprong op 20 bracht, waarmede de rust werd aangekondigd. Van verder spelen is echter niets gekomen daar de scheidsrechter de wedstrijd staakte. De wedstrijd is opnieuw vastgesteld op Vrijdagavond a.s., wederom in Amers foort, dan zal om half acht worden be gonnen. Of de wedstrijd geheel wordt overgespeeld is nipt bekend. Voor de promotie-competitie om een plaats in de eeTste klasse dames, ontving DWT Maandagavond aan de Houtvaart HZPC uit Den Haag. Na eerst een aan haar toegewezen strafworp gemist te hebben werd door Coky Somers de speel stersmeerderheid benut om DWT de lei ding te bezorgen. Met 10 ging de rust in. In de tweede helft werd een fout van Paula van Bruggen gestraft met een strafworp aan Annie Feber, die deze gelegenheid aangreep om er 11 van te maken. Hierna kreeg HZPC een speel stersmeerderheid, daar kort na elkaar Coky en Anky Somers tot toeschouwer werden gepromoveerd. Aan HZPC werd echter door de DWT-veTdediging geen gelegenheid gegeven om hiervan een nuttig gebruik te maken en werd de eindstand 11. Voor de tweede klasse werd gespeeld de wedstrijd DWT—DWR. In de eerste helft van de wedstrijd nam DWR door 2 doelpunten van Wisker de leiding. Na de hervatting werd na een rush van Pieters de DWR-voorsprong op 30 gebracht. Tenslotte waren het Kollerie en Wisker die de DWR-overwinning op 50 brach ten. De eindstand is: DJK 1 Dolfijn 1 VZV I DWR 1 DWT 1 Neptunus 1 bloemkleur. Het meeste is gedaan uit een groot gemak van werken en in de vertrouwdheid van de sfeer; soms laat hij het in een prettig inachevé. Voor Verpoorten is het onderwerp kennelijk veel nieuwer met als gevolg de grote sensatie, die hij er aan beleeft en die zich uit, door de bloem het voortdurende onafgeleide middelpunt te doen zijn. In de eenvoud en helderheid van vlakindeling, in de architectuur van het stuk om de bloem heen, met uitgesproken vorm en gerichte kleur waarbij de vloeiing binnen de perken is gehouden, ontstaan forse aquarellen met de kenmerken van de buitenschil der. Terwijl Damave de ruimte rondom zijn pièce de milieu afsluit, ziet men bij Verpoorten, juist van het hart uit de ruimte ontspringen. Zijn dit overwegingen van schilder technische aard, de bezoeker zal, zich om beweegredenen en afleidingen wei nig bekommerend, zich overgeven aan de beschouwing van elke aquarel, zoals die daar hangt tot hij de vreugde er in vindt, die de schilder hem, en zijn zomerse gasten, heeft bereid. De tentoonstelling blijft de gehele Augustusmaand te bezichigen. L. T. Het tournooi van EDO om de Frans Halsbeker wordt Zondag 15 Augustus a.s. voor de derde maal georganiseerd. De nieuwe eerste klassers HVC en DFC zijn van de partij met Volendam en EDO. Het programma luidt: 11 uur: EDOHVC, 12.15 uur: DFCVolen dam. Daarna verliezers- en winnaars finale. De heer L. van 't Sant te Haarlem heeft over het afgelopen half jaar een inventarisatie gemaakt van de vogel stand in Scheybeeck te Beverwijk, als mede een verslag van de broedperiode, welke thans is geëindigd. Het aantal soorten vogels verminderde met één en is thans 23. Het aantal broedparen daalde van 47 op 44. Het is aardig om te zien, hoe de wilde eenden vertrou welijk uit de handen van kinderen eten. Zondag 15 Aug. a.s. openen RCH en Haarlem het voetbalseizoen. In het Heemsteedse Sportpark spelen de Ra cing en de Roodbroeken hun eerste wedstrijd als voorbereiding voor het komende seizoen. Met de bouw van de nieuwe pa tiënten-werkplaats van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort wordt met be kwame spoed begonnen. Donderdagoch tend om half tien gaat de eerste paal de grond in en deze hei-plechtigheid zal worden verricht door de heer Jacq. Rustige, lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland. De laatste kermisdag in Santpoort heeft een aantal mensen een minder prettig ge mis als herinnering nagelaten. Twee brom fietsen verdwenen van het terras bij „Zo- merlust", omdat de eigenaars vergeten hadden hun brommers op slot te zetten. De ene was gloednieuw. Bij de ingang van het Luna-park verdwenen twee fiet sen, die daar onbeheerd stonden. Ook uit de fietsenstalling bij het kermisterrein ver dween een karretje. Achterop waren twee regenmantels gebonden, zodat een vergis sing niet erg waarschijnlijk lijkt. En ten slotte werden van een in de Hoofdstraat ge plaatste fiets een regenjas en een fiets- pompje ontvreemd. Zaterdag 4 September wordt 's mid dags en 's avonds in het park Velser beek een muziek-festival gehouden, on der auspiciën van de sectie Muziek van de stichting „De Velser Gemeenschap" Het festival begint 's middags om half 4 en eindigt 's avonds omstreeks 10 uur. Van 6 uur tot half acht wordt gepau zeerd. Niet minder dan tien plaatselijke ver enigingen nemen aan dit festival deel, de IJmuider Harmonie zowel met Jeugd-orkest als met senioren. Dit jeugd-orkest opent de rij met een uit voering van 1. Een landelijke bruilofts stoet, F. Jakma Sr., 2. Ouverture Joy- euse, Keler Bela. Daarna volgt de Chr. Muziekver. „Wilhelmina" met 1. Na- bucco, Verdi, arr. A. Delhaye, 2. Ima ges de France, A. Thiry. Derde is de harmoniekapel „De Eendracht" met 1. In Italienischem Stile, Fr. Schubert, 2. Alceste, Van Gluck, arr. W. Steyn. Dan komen de senioren van de IJmuider Harmonie met 1. Ouverture Raymond Amb. Thomas, 2. Rhapsodie Slave No. 1, C. Friedemann. De R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" besluit het middag programma met 1. De Vogelkoopman Carl Zeiler, 2. Badeloch ouverture, F Rogister. Het avondprogramma wordt verzorgd door de Velser Accordeon Vereniging met 1. Veritas Vincit, J. B. Kok, 2. Offenbach melodieën, arr. J. Linard, de Accordeonvereniging „IJmuidens Roem" met 1. Concert-ouverture, K. H. Moed, 2. Ouverture Feodore, P. Tschaikowsky, de Hoogoven-Harmonie met 1. Le roi s'amuse, Delibes, 2. Alceste, Von Gluck, of: Partita Piccola (4 delen), G. Boe- dijn, het fanfarecorps „Wilhelmina" met 1. Partita Piccola (4 delen), G. Boedijn, 2. Si j'étais roi, A. Adam, arr. F. Jakma Sr., en tot besluit de R.K. Harmonie „St. Caecilia" met 1. Nabucco, Verdi, arr. A. Delhaye, 2. L'Arlésienne- suitte, G. Bizet, arr. L. Chomel. Dit festival kan voor de gemeente Velsen van grote waarde blijken te zijn. Op de eerste plaats krijgen de plaatselijke verenigingen hier de gele genheid om in een prettige samenwer king iets tot stand te brengen, waaraan ieder zijn deel kan leveren. Ook het publiek krijgt hiermee een goede gele genheid om de diverse muziekvereni gingen te beluisteren. Het amateurisme krijgt hier de kans zich uit te leven in in een gezonde, sportieve sfeer. En de verenigingen zelf zullen er de vruch ten van plukken. Niet alleen zullen zij van eikaars fouten kunnen leren, zij krijgen Dovendien elk een critisch ver slag van Marinus Adam over hun eigen optreden. Daaruit zullen zij in het bijzonder lering kunnen trekken om hun 10 10 0 0 20 53 13 10 7 1 2 15 38 10 10 5 1 4 11 31 30 10 3 2 5 8 28 28 10 2 1 7 5 24 39 10 0 1 9 1 5 59 Het vertrek van Koning Haakon heeft een lelijke spaak in het wiel gestoken bij de organisatoren van de wielerronde van IJmuiden op Zaterdag 14 Augustus. In verband met dit vertrek moet het Sluisplein 's middags om 4 uur ontruimd zijn en zo vroeg kan de wielerwedstrijd niet achter de rug zijn. De KNWU heeft, gezien deze onverwachte moeilijkheden alle medewerking gegeven en zo kon de ronde verschoven worden naar Za terdag 21 Augustus, een week later dus. Het wachten is nu nog op een be slissing van Rijkswaterstaat, in ver band met het parcours. De 4e „Ronde van IJmuiden" belooft een groot succes te worden. Er is een veld van ongeveer 100 amateurs, van wie men aanneemt, dat er ondanks net verschuiven van de datum, niet veel verstek zullen laten gaan. Voor zover bekend worden op 21 Augustus verder alleen nog wedstrijden voor amateurs gehouden in Oud-Beyerland en Zwaag- Westeinde. De wereldkampoenschappen voor amateurs, die ook op die dag verreden worden, leggen weinig gewicht in de schaal, omdat de hiervoor in aanmer king komende renners toch al niet kon den inschrijven. Onder de deelnemers bevinden zich K. Post, kampioen van Noord-Holland, Wim Snijders, die de eerste ronde van IJmuiden won, Jon Tienstra, winnaar van de tweede ronde en verder o.a. M. Snijders, W. Rusman, J. Hofland, Van Sas en de gebroeders Rabé. De organi satie is wederom in handen van het Comité Wielerronde IJmuiden, in sa menwerking met de Halfwegse Sport club ..De Bataaf". eigen vereniging op een nog hoger plan te brengen. In zijn voorwoord tot het programma schrijft wethouder H. de Boer, dat naar zijn mening de amateurkunst het be langrijkste deel van ons culturele leven zal vormen. Immers, ook al zullen de prestaties veelal niet de hoogte van beroepsspel bereiken, ze zijn bereikt door opoffering en inspanning. Deze op offering en inspanning scheppen vreug de, terwijl de manifestatie een bijdra ge is aan het culturele leven van ge lukkige vrije mensen, om andere men sen het leven aangenamer te maken. De voorzitter van de stichting De Velser Gemeenschap schrijft in hetzelf de programma onder meer, dat in Vel sen velen samengebracht worden, die èn door de aard van hun dagelijkse arbeid èn door het vertrek uit de hun vertrouwde gemeenschappen, maar al te gemakkelijk tot geestelijke ontwor teling kunnen geraken. En hij vervolgt: „Moge de wjjze, waarop de Velsense muziekverenigingen tezamen naar bui ten treden, velen tot nadenken brengen over de waarde der muziekbeoefening." Advertentie Wagenweg 29 - Tel. 20518 Haarlem Reeds m Jum hadden wij het voorrecht in Parijs aanwezig te zijn bij het creëren der mode coiffure Thans lanceren wij deze aangepast aan ons vochtig en winderig klimaat Charmant Flatteus GEBOREN: M. S. Zonneveld-v.d. Maat, d; C. C. Bleeker-Jukes, z; W. J. Th Bruijns-de Bruyne, d.; A. M. Zonneveld- Winter, z.; E.J. Gooyer-v. Gelderen, z. J.R. Roemer-Beijer, z..; C.M. Welp- Bloetjes, z; Th. J. A. Scheffer-Kee, z;; J. H. de Nijs-v. Lierop, z; C. de Groot van Tunen, d. Advertentie Nassaustraat 5 Haarlem Xelet. 15229 Niet minder dan 49 vissersschepen, waarvan drie trawlers-Vikingbank IJM 183, Johannes Polderman IJM 20 en Zeelandia IJM 38 zorgden Maandag morgen voor een aanvoer van 2500 kist ten verse haring, 1600 kisten makreel, 1210 kisten schelvis en piepers, 435 kis ten kabeljauw, gul en koolvis, 430 kisten wijting, 680 kisten varia, 500 stijve kabeljauwen en 2900 kilo tong. De handel was tamelijk lauw. En hoge prijzen werden er dan ook niet genoteerd. De Noordharing mocht zich met een prijs van 15.- tot 18.- in een welwillende belangstelling verheugen. De kleine Zuidharing was minder ge wild en noteerde 12,50 tot 14,50 per kist van 50 kilo. Kisten kabeljauw werden door de Belgen gekocht voor 79.- tot 90.- per 125 kilo en de regels deden 55.- tot 60.-. Zwarte koolvis werd met f 65 per kist van 125 kilo goed gehonoreerd. Voor de piepers, die in ruime mate voorradig waren, werd f 9 tot f 12 per kist van 50 kilo betaald. De overige prijzen verschilden weinig met de noteringen van de Zaterdag- markt. Voor de Dinsdagmarkt zijn de traw lers Eveline IJM 116 met 1244 kisten haring, makreel en andere vissoorten en de Bergen IJM 16 met 1475 kisten haring, makreel en andere vissoorten overgebleven. Evenals de loggers IJM 221 met 420 kisten verse vis. Uit zee werd voor Dinsdag geen aanvoer verwacht. Voor Woensdag was de trawler Abraham VL 77 reeds bekend. Daarnaast is er kans op de binnenkomst van de Dirkje RO 53 en de Bloemen- daal IJM 71. Van deze schepen was Maandag echter nog geen melding van binnenkomst ontvangen. Op zee ging het overigens, vooral met de haring visserij, uitermate slecht. Alleen schip per Blok en zijn mannen van de trawler Haarlem IJM 9 schenen wat te verdienen. Volgens andere schippers had de Haarlem een paar beste trek ken gedaan. Schipper Blok zweeg hier over in alle talen. De Thorina IJM 33 ging Zuidover stomen en zijn geluk zoeken in de buurt van de Herman IJM 2, Mary IJM 61, Sumatra IJM 62 en Postboy IJM 35. Deze laatste sche pen vingen respectievelijk 300, 150, 150 en 140 manden hoops" per dag. Het geen wil zeggen: haring en makreel. De Abraham VL 77 deed drie trekken, die in totaal 100 manden haring en 50 manden makreel opleverden. De Dirkje RO 53 gaf de volgende trekken door; 50 haring en 10 makreel, 20 haring en 4 makreel, 12 haring en 6 makreel, 16 haring en 8 makreel en tenslotte 30 haring. Een zeer wisselvallig beeld dus. De trawler Bloemendaal IJM 71 deed het niet eens zo slecht met trekken van 50 tot 100 manden makreel en heeft waarschijnlijk genoeg vis in de ruimen om een kansje op de Woensdagmarkt te wagen. Dan maakt de Bloemendaal wederom een korte reis.*Op het Zand viste de trawler Flamingo IJM 25 met weinig succes. Trekken van 10 tot 50 manden makreel. In de Vissershaven kwamen Maandag de twee Engelse snelboten „Shalford" en „Camberford" als „bijleggers" binnen. Om voor een extra uitkering over de tweede helft van Juli in de zegelcam pagne van de winkeliersvereniging „Wijkeroog" in aanmerking te komen, moest men de volle boekjes inleveren op Maandag de 26ste. De gelukkigen waren: A. v. d. Hoff. Dijckmansstraat 13; Krab, Strating- plantsoen 45 2; Helmers, Koningsweg; v. d. Bos, Corverslaan 67; Mooy, Wijker- oogstraat 80; De Ruiter, Watervliet- straat 40 en Bruyns, Hendrikslaan 77, Beverwijk. De gepensionneerden van de Papier fabriek zullen Woensdag 25 en Vrijdag 27 Augustus een excursie houden naar de fabrieken van de N.V. v. Gelder Zo nen te Renkum. Hun aantal is n.l. van die aard, dat dit op één dag niet mo gelijk is. Maandag zijn op het terrein van V.R.A. te Amsterdam de Free Foresters aan hun jaarlijkse crickettournée be gonnen met een eendaagse wedstrijd tegen een NCB-elftal. De wedstrijd had echter veel van de regen te lijden; na verschillende onderbrekingen in de loop van de dag moest tegen zes uur de- match definitief gestaakt worden. Een draw was derhalve het resultaat. De scores waren: NCB-elftal: le in nings 132 )J. Jansen, Schoonhoven 10. A. Phijffer 20, W. v. d. Vlugt 35, C. de Nijs 26, H. Pelser 11). Bowlingcijfers Free Foresters: R. H. Hardy 2-42, W. M. E. White 3—16, R. V. C. Robins 4—49, J. R. H. Hill 1—12. Free Foresters: le innings: 18 voor 2 (regen). R. H. Hewitson 11" not out. Bowlingcijfers NCB-elftal: M Maas 2—2, H. Pelser 0—12, R. Bergers 10. Gisteren is in Marokko en Tunis een begin gemaakt met het grote Moham medaanse feest „Aid el Kebir", het offer van Abraham. Tegen de verwach ting in. heeft het niet tot ernstige inci denten geleid, maar vooral in Marokko blijft de toestand critiek. In Tunis heeft de bevolking voor het eerst sedert twee jaar weer op traditionele wijze zijn trouw betuigd aan de Bey. In Marokko weigeren de nationalisten trouw te be tuigen aan de verleden jaar door de Fransen aangestelde sultan. In Rabat zijn gisteren ongeveer 20.000 Berbers aangekomen om hun trouw aan de sultan te betuigen en de feestelijk heden te vieren. De nationalisten. en communisten ageren druk. Er wórdt alom gestaakt en de voedselaanvoer op de markten bleef beneden het gewone peil. De inheemse winkels bleven me rendeels gesloten. Men vreest dat er in de komende dagen botsingen zullen ontstaan tussen de nationalisten en de Berbers. (UP) De Amerikaanse oud-ambassadeur in Moskou, William C. Bullitt, heeft in het tijdschrift „Look" een pleidooi gehouden voor een nationalistisch-Chinese-Zuid- Koreaanse-Amerikaanse aanval op het Chinese vasteland. Als China op de communisten heroverd zou zijn, zou de „balance of power" in de wereld her steld zijn, aldus Bullitt. De oud-ambassadeur merkt nog op, dat Rusland niet een atoom - Pearl Harbour zal durven beginnen op Ameri kaanse steden, als China niet meer in communistische handen is. Voor een vol gende agressie geeft hij het bondige recept: H-bommen laten vallen op de Sovjet Unie. Anders zullen de Russen de Amerikaanse steden met H-bommen bestoken. Zijn conclusie luidt: In het laatste geval wacht ons slechts de dood. (UP) In de nabijheid van het dorp Grijps- kerk (Gr.) is Zaterdagavond een per sonenauto tegen een boom gebotst, waarbij de bekende zeilster Corhilde Grondsma uit Bergen (N.-H.) en haar zuster Teaki vrij ernstig zijn gewond. De auto werd bestuurd door hun va der, die bij de botsing tussen het stuur en de zitting bekneld geraakte. Hij liep een shock en waarschijnlijk een paar gekneusde ribben op. Mej. Corhilde Grondsma liep een ver brijzelde kaak en een hersenschudding op. Zij werd naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden overgebracht evenals haar vader en haar zuster. Mej. Teakl Grondsma kreeg behalve een hersen schudding een gebroken pols. Levensge vaar is echter niet aanwezig. Bovendien zaten nog in de wagen mej. Gerda Grondsma, alsmede een vriendin en een heer, die er allen met de schrik afkwamen. De auto was op weg van Karlstad in Zweden naar huis. De Alkmaarse rechtbank heeft de 28- jarige Amsterdammer W. Th. H„ die vorig jaar in de duinen bij Castricum zijn 23-jarige verloofde W. T. op haar verzoek doodschoot, conform de eis van rechtsvervolging ontslagen en ter be schikking van de regering gesteld. De jongeman, die volgens de rappor ten verminderd toerekeningsvatbaar werd geacht, werd van de primair ten loste gelegde moord vrijgesproken. AARDIJK, 10 v. Baltimore te Norfolk. ALBIREO, 10 v. Bahia n. Vittoria. ALDABI, 10 v. Santos te Montevideo. ALMKERK, 10 v. Marseillie t. Duinkerken. AMPENAN, 10 v. Londen te R'dam. ARTEMIS, 10 v. Philadelphia te N. York. BARENDRECHT, 9 v. Algiers n. Fao. BENNEKOM. 10 v. A'dam te Trinidad. CALTEX THE HAGUE, 9 v. R'd. n. Sidon. CHARIS, 10 v. Antw. te R'dam. DUIVENDRECHT, p. 10 Wight n. Liverp. GAASTERKERK, 10 te Suez. GAROET, 9 v. Cochin n. Colombo. HELENA, 10 v. Cphaitien te Antw. ILOS, 10 v. Alexandrië te Bevr. ITTERSUM, 10 v. Ilheos te Las Palmas. KORATIA, 10 v. Texas City te Curagao. KOTA AGOENG, 10 v. Marseille te Genua. LOMBOK, 10 v. Mombasa te Djibouti. I.UNA, p. 10 Helgol. n. A'dam. MAAS, p. 10 Malta n. Alexxandrië. MACOMA, p. 10 K. Guardefui n. Gee'ong. PRINS FREDERIK HENDRIK, p. 1° UU1 n. R'dam. RIJNDAM, 10 te Havre. „m. SAPAROEA, 10 v. Antw. n. Melbourne. STAD ALKMAAR, 10 v. Aden n. Ka a STENTOR, 10 v. Antw. te R dam- TIBA, p. 10 Wight n. Bahia. ALCYONE, p. 10 Rio Grande n. Bu n. Air. ARIADNE. 10 te Gibraltar- BLITAR. 10 v. Mombasa te Aoe DAPHNIS, 10 v. Antw. te A dam. HECTOR. 10 v. Izmir te Alexa LISSEKERK. 10 v. Suez te Ad MARIEKERK, p. 10 Gibraltar n. Genua. MOTOS, 10 te Kopenhagen. RIDDERKERK. 10 v. da Genua. WAAL, 10 v. Santiago de Cuba n. Kingst. 9 uur gehaald 6 uur weer thuis UW MATRASSEN BIJVULLEN (JAVAKAPOK) overtrokken vóór de vacantie in orde. Maakloon: 1-pers. 12.50; 2-pers. 15. Belt U even 1-1-4-8-5. Prijsopgaaf aan huis. HAARLEMS MATRASSENHUIS Grote Houtstraat 103 - Tel. 11485 - Haarlem ALLES VOOR FOTO-AMATEURS EN GOEDKOPER PRIMA RUND- EN VARKENSGEHAKT alléén Woensdag 1.15 p. p. KRUISSTRAAT 20, bi) de Nassaustraat Gedreven door de gestadige ontwik keling der optische wetenschap en de daarmee gepaard gaande vooruit- gang van alles wat de fabricage van brilleglazen en brilmonturen betreft, «J is de opticien sedert meer dan een Hü 1 tiental jaren genoodzaakt tot bijna Üjjiij voortdurende studie van 't materiaal dat hij verwerkt en van de toepassing er van ten bate van zijn cliënten. Per 1 Oct. gevraagd voor Amerikaans echtp. z. k.: bev. woonkamer, slaapkamer, keuken, badkamer, centr. verwarmd. Omg. Haarlem, Santpoort of Zand- voort. Brieven onder nummer 16993. Plaatsing geschiedt 6 16 cent per m.m.-hoogte Opgaven Kunnen geschieden ons Hoofdkantoor, aan onze bijkantoren en agent schappenaan de erkende advertentie-bureaux en aan de erkende boekhandelaren. WOONHUIS, leeg te koop. voor kl. gezin. .Verg. moet aanw. zijn. Prijs Brieven no. 3305. BESCH. JUFFROUW R.K. z. z.g. gepl. voor huish. en lichte verpl., b. voorb. bij bejaarden. Zeer veel erv., uitst. ref. Br. no. 3251. NET MEISJE, v.g.g. voorzien, b.z.a. als hulp in de huish. voor halve dagen. Mej. M. J. v. Bakel, Eikenlaan 28, Heemstede. BOEKHOUDER heeft nog enkele avonden beschikbaar. Brieven no. 3295. NET R.K. MEISJE, 20 jaar, b.z.a. v.d.e.n. Br. no. 3255. Spoed. Nette 2de HEREN KAPPER gevr. Jac. Klein, Santpoorterstraat 48, Haar lem, tel. 12621. Gevr. WINKELJUFFROUW. Hoog loon. Vleespaleis, Krocht 12, Haarlem. R.K. WERKSTER gevr. voor 1 of iyz dag, v.g.g.v., netjes kunnende werken, bij Mevr. Wed. Dr. Droog, Lentelacn 8, Heemstede. Gevr. te Heemstede per 23 Aug. NETTE WERKSTER voor 6 ocht. van 8-12 of 9-1, a 3 T" P* ocht. Goede refer, vereist. Br. no. 3269. Gevr. MEISJE of juffrouw voor de ochtenduren in ge- zin van 2 pers. Meerdere hulp aanw. Mevr. Rogmans, Asterlaan 54, Aerdenhout. Gevr. intell. en handig MEISJE, ca. 15-18 jaar v. onderhoud. Comtesse, Haar lem, Grote Markt. Bij. en lederwaren. FLINKE JONGE WERKSTER gevr. in kl. gezin te Bl'daal. 2x p. w. Br. no. 3279. NET DAGMEISJE gevr. \an 8.30-15.30 uur. Zelfst. kunn. werken. Mevr. B. Prijs, Gen. Cronjéstr. 54. GAAT U VERHUIZEN? Tem po staat voor U klaar! Wij werken met vakkundig per soneel. Meubel- en piano transporten door geheel Ne derland. Rozenstraat 13, tel. 12525-20020. Goederen dcor ons verpakt en vervoerd zijn verzekerd. VOOR VERHUIZINGEN, Van ouds bekend, P. de Boer, Pijlslaan 119, tel. 27073. Op slagplaats voor inboedels. NET MEISJE gevraagd v. 8.30-4 u. gezin van 2 pers., mod. huis, C.V. Mevr. Veld kamp, van Dortstraat 90, Haarlem. Eerste Haarlemsche Stocm- wasscherij, Kampersingel 56, Haarlem, vraagt: SORTEER- STERS, MANGELSTERS VOUWSTERS en PERSSTERS. ZELFST. NET MEISJE gevr. van 8-4 uur. Zat. 8-2 u. Kl. gezin. Heemst. Dreef 74. Zo spoedig mogelijk ge vraagd in gezin met kinde ren te Bloemendaal ZELFST. R.K. MEISJE, liefst boven 21 jr., intern. Br. no. 3291. MEISJE gevraagd voor halve of hele dagen. Hoofdstraat 123, Santpoort dorp. De N.V. Kennemer Confec tie-Industrie. Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt voor di recte indiensttreding: a leer ling, aankomende en gerouti neerde machinestiksters. b jonge meisjes voor lichte controle-werkzaamheden. c jongen om opgeleid te wor den tot machineperser. Aan meld. dag. van 9-5.30 uur. bromfiets, D. M. F. Nes- 3249 ^r' rne^ onc*er r0i VELLEMAN KOOPT ALLES! Inboedels, meubilair, antieke, ourierw. en Empire meube len, Empire pendulestellen, porselein, kristal, zilverw zolderopr. Zijlstraat 62, tel" 14637. Aangeb. te Hilversum BO VENHUIS, kam. ensuite, sl.- kamer, keuken en beschoten zolder. Gevr. te Haarlem-N., woning met minstens 3 sl.- kam. Br. no. 3247. BABYCOMMODE ƒ25.—. Hooimarkt 24, Haarlem. K.L.M. VAKKLEDING. Joh. Dijkzeul, Schagichelstr. 40, Telefoon 13794. Te koop z.g.a.n. CYLINDER- BUR., centrale sluiting 140 x 90, rondom eiken paneel. Pracht werk 250.Jans- str. 51 A, Tel. 15847. BOEREKOOL- EN ANDIJ- VIEPLANTEN. Beunder's Tuinbouwinrichting. Kleine Houtstraat 41, Haarlem, tel. 18920. Zaken en Huizen TE KOOP HUIS 11000.—. leeg te aanvaarden, geschikt voor dubb. bewoning. Gevr. huis aan vaarwater, event, ruilen. Brieven no. 3285. PIANO van part. ter over- name gevr. Geschikt zangvereniging. Br., uu tend met merk, kleur prijs, onder no. 3209. MUZIEKLIEFHEBBERS kan U een koopje hale: \Z£e les wordt tegen zee^p0lls prijzen verkocht, accoï'Q ,g_ gitaren, banjo's, mandon drumstel enz. Profiteer deze gelegenheid. Muzi of. Joh. Kiekens, Smedestr. tel. 19775. PIANO te koop gevr., ff; schikt voor speeltuin. ven no. 3315. D.K.W. met horch carr. 1940. in prima staat, van Par'' 875.-. Fr. Lisztlaan 2o, bellen, Heemstede, na H.- en D.FIETS. 22 inch, k., zeer geschikt v. j°n^jctr, meisjesfiets. Hoogerwoeras 24. H.M.W., het motorisch vron- der, de bromfiets waarop wachtte, compl. f 568- Jansen, Atjehstraat la» 12344. LAMBRETTA SCOOTER huur a 15.p. dag. Graaff, Koninginneweg tel. 13609. Tel- autofinanciering, '_s 18699. Assurantiebedrijf 29 C. Raspoort, Prinsesselaan Haarlem. RADIOTECHNIEK - V.E.V- AD SPIRANT, avondoplei^1 f' off. dipl. Inlicht.: Instrtuu E.R.O., Coornhertstraat Zu. typen, vanaf heden fa"e' melding voor de >1?e \V- cursussen van typen. s 2iem- romca, Spaarne 89, rW"1 Gevraagd rep CURsljS M.O. HANDELSW. A. lessen. Br. met opg. conditie onder no. 3263. Voor uw HUWELIJKSRE PORTAGES in stadhuis kerk, foto Scherpenhuyze*}' Staten Bolwerk 6, tel. 2\)05o- Foto Walbrecht, Spaarmvou- derstr. 21, tel. 15.551, Haar lem. NET MEISJE, 17 jr.. zoe^' nette vriendin. Br. no. 3301* 20 KORTING op a»2 stoomgoed, mits gehaald en gebracht. Ververij Keyset' Lorentzplein 25, Haarlem. U SLAAPT BETER als Uw verenbed 3-delig laa* maken. 1-pers. 12.50, 2-perS- 17.50. Hamers. Reitzstr. 9$ telef. 1-2-8-0-7. UW MATRAS NIEUW OVER TREKKEN m. gebloemd da mast, 1-pers. 29.50, 2-pers- 39.Hamers, Reitzstraa1 99, telefoon 1-2-8-0-7. Sü I Sunlight is de beste huishoudzeep die U kunt kopen, 't Is zo prettig en gemak kelijk a,s n altijd een paar stukken Sun light in huis hebt. Zuiverder zeep is er niet. Sunlight staat altijd aan de spits. Dat is altjjd zo geweest, dat zal altijd *o blijven. Daar kunt U van opaan! Let goed op die naam

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 4