G.G.D. brengt B. en W. rapport uit over beweringen van „Rijnland" Voormalige synagoge verdwijnt uit Lange Begijnestraat Tragische vondst in Ringvaart Fr. van Reijsen voorzitter Haarlemse Middenstandscentrale Burgemeester reikt J. de Jong Kon. onderscheiding uit Tot straks... in Koy»l CORONA ROYAL Modern gebouw van Enschedé komt er voor in de plaats Stoffelijk overschot van vijf jaar vermiste man opgehaald Benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau JAN VAN DER PIGGE De vervuiling der Haarlemse stadsgrachten Onderhoud met wethouder BAKKER ECHTE zonnebril EEDERMANN Rijksstr.weg 246B Receptie em.-pastoor J.T.v.d. Meer Standpunt üan centrale inzake winkelsluiting zal aan B. en W. kenbaar worden gemaakt BOEKHOUDEN HANDELSCORRESPONDENTIE Een nieuwe wereld gaat voor U open Oud-directeur van Publ. Werken gedecoreerd Plechtigheid in Huize Wildhoef te Bloemendaal G. Huijzer in Heemstede ter aarde besteld Haarl. Footballclub „Haarkm" DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1954 PAGINA 2 Rijkswerkplaats voor vakontwikkeling Kon. Wilhelminafonds Koop 'n bij de vakman-opticien EXAMENS Burgerlijke Stand AANRIJDINGEN Vereeniging „Haerlem" DE VULPEN-AFFAIRE Lichte aanrijding Spreekuur burgemeester KON. ERK. PITMANSGHOOL Dal is Vliegende schotels Beurs van Amsterdam Beurs van New York Enkele weken geleden publiceerden wij een vraaggesprek met mej. dr. L. Hem mes, bacteriologe van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheidsdienst, n.a.v. een rapport van „Rijnland" over de toestand van het Haarlemse gracht water. De rapporteurs van „Rijnland" kwamen in hun nota tot de conclusie, dat de stand en de vervuiling een groot ge vaar opleverden voor de volksgezond heid. Dr. Hemmes wees de argumenta tie, in het rapport naar voren gebracht, beslist van de hand. Volgens haar was er geen sprake van een bedreiging van de volksgezondheid. „Vuil water riekt kwalijk in de zomermaanden en grach ten die stinken zijn allerbehalve aesthe- tisch, maar men wordt er niet ziek van" was haar mening. Van de zijde der Gemeentelijke Ge neeskundige en Gezondheidsdienst is thans een antwoord op het rapport van „Rijnland" bij B. en W. binnengekomen. Uit de aard van de zaak vindt men in dit antwoord dezelfde argumenten terug, die dr. Hemmes ons destijds nader toe lichtte. „Van deze nota hebben B. en W. met zeer grote belangstelling kennis ge nomen", zo vertelde ons gistermiddag wethouder W. C. Bakker. Het is de be doeling, dat deze reactie van de zijde van de G.G.D. ook ter kennis zal worden ge bracht van „Rijnland.", omdat in het rapport van „Rijnland" een „Haarlemse kwestie" wordt aangesneden. „De vuile stadsgrachten zijn allesbe halve aesthetisch, maar daarmede raakt men, zoals in het rapport van de G.G.D. wordt gezegd, een geheel andere zaak", aldus wethouder Bakker. „Meer bagge ren kan b.v. helpen. Anderhalf jaar ge leden is er een millioen uitgetrokken voor het rioleringssysteem. Een zaak die B. en W. van het hoogste belang achten en men blijft op dit terrein alles doen, wat maar enigszins mogelijk is." De wethouder achtte het van het hoog ste belang de bevolking er op te wijzen, dat op grond van het rapport van de G.G.D., er zelfs niet de minste aanleiding bestaat zich ongerust te maken over een gevaar lopen van de volksgezondheid, als een gevolg van de vervuilde grach ten. Het aantal in scholing zijnde deelnemers aan de Rijkswerkplaats voor Vakontwikke ling te Haarlem was aan het einde van 1953 (97) vrijwel gelijk aan dat van 1952 (95). In totaal werden 147 cursisten toege laten, terwijl er 145 de scholing beëindig den, waarvan 123 na voltooide opleiding. Hieronder bevonden zich 14 metselaars, 6 terazzo- en kunststeenbewerkers, 18 tim merlieden, 36 machine-bankwerkers, 24 con structie-bankwerkers, 8 precisie-bankwer- kers, 10 draaiers en 7 lassers. Gedurende 1953 viel er een grote belangstelling van werkgeverszijde voor ex-cursisten te con stateren. De ledenwerfactie in Haarlem ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds is een uitgesproken succes geworden. Er werden 380 leden en 1505 contribuanten geworven, terwijl nog steeds opgaven van nieuwe leden binnenkomen. De zwartgeblakerde, troosteloze ruïne van de voormalige synagoge in de Lange Begijnestraat, die 11 April 1953 een prooi der vlammen werd, is gistermiddag nog ingrijpender ont luisterd. De harde wind van de laat ste dagen had namelijk de voorgevel van het gebouw ernstig verzwakt, zo dat gevaar voor omwaaien niet denk- beeldil was. Zondag bijvoorbeeld zwaaide het bovendeel bijna een hal ve meter heen en weer. Om verder onheil te voorkomen, heeft men gis termiddag de bovenste helft van de muur met vier takels omver getrok ken. Precies om half drie viel het muur- blok met een daverende slag naar binnen onder een wolk van stof en stenen. De beide torenhoeken leveren geen onmiddellijk gevaar, zodat deze Advertentie Bij het dreggen naar metalen voor werpen om die als oud roest te ver kopen, haalden gistermiddag enkele ar beiders uit de ringvaart bij de Schip holdijk in de gemeente Haarlemmermeer onderdelen van een auto naar boven. Haarlem. (Rijkskweekschool). Hoofdakte-examens. Geslaagd voor de gehele akte: de heer: Th. G. Brinkkem- per te Monnickendam. Voor gedeelte A: de heer H. A. J. Franke te Leiden. Voor gedeelte B: de dames: E. B. M. E. Goossen te Haarlem; G. J. Th. van der Meer te Amsterdam; M. I. Vonk te Beverwijk. De heren: H. E. A. A. Bou- wens te Westwoud; G. van Duinen te Zaandijk; J. H. Chr. Knook te Alkmaar. GEBOREN: A. C. van Zalinge-Koo- men, z.; J. M. Spruijt-Scharff, z.; A. Karsterv de Herder, z.; A. M. Verhoef - Vreken, z.; W. van Norde-Schippers, z.; L. M. Beute-Smidt, d.; J. G. Th. Roosen-Spoor, d.; E. H. Schous-Kense- laar, d. ONDERTROUWD: J. W. Rodenburg en M. de Boer; C. van Wijngaarden en R. de Wilde; H. Schmidt en H. A. L. Verzijlberg; C. H. P. Rijnders en E. L. A. van Schoonhoven; J. Hagen en A. Duister; G. H. Wüstefeld en T. G. van Lemel; W. de Rooij en G. F. Sernee; J. de Boer en W. van Abs; J. J. Quist en E. van de Veen; J. Roffel en C. Zwarts; J. L. van der Mark en J. M. J. van El; J. H. Piet en A. Stienstra; G. S. Janssen en A. Vrenegoor; A. Jonge jan en B. Heyman; J. M. de Mooij en R. Ver hoef; G. J. Sikkenk en J. M. Severijnse; A. Kimman en E. M. Harren; B. van Leuven en W. den Exter; W. W. H. Leising en C. M. Westerhoven; F. Hoijer en M. J. F. van Esch; C. D. Monteiro en E. Limonard; A. J. van Es en A. H. A. Schardijn; W. Wenning en F. J. F. Erenst; J. D. Korevaar en C. Gerrit sen; M. Baars en M. H. Verdügt. GETROUWD: P. Bergman en M. J. Bosma; A. G. Janson en J. J. Coule; P. J. Steenken en M. C. E. van Steijn; W. A de Jong en A. Ph. Mienis; F. Visser en T. Steensma; J. van Dam en Th. M. Bunt; C. M. La Maitre en A. L. Groe- nendaal; P. J. Haan en M. J. Stam; H. H Pietersma en A. M. H. van de We. terovÉRLEDEN: W. P. Kuijper, 81 j. Da Costastraat. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd. Men nam het besluit het dreg gen voort te zetten en na verloop van tijd verscheen een carrosserie van een auto aan de oppervlakte. De politie autoriteiten ontdekten eveneens been deren van het skelet van een mens. Het nummer van de wagen op het nummer bord was nog duidelijk leesbaar, zodat binnen betrekkelijk korte tijd kon wor den vastgesteld, dat de auto had toe behoord aan de boekhouder J. 3. uit de Beemster, die sedert 18 Maart 1949 wordt vermist. De wagen heeft waarschijnlijk de bocht niet kunnen nemen en is te water geraakt. Men wist, dat B. destijds in de buurt van de Ringvaart was ge weest. Kort na zijn vermissing werd een onderzoek ingesteld, maar het dreggen had geen resultaat. Als gevolg van een louter toeval is dan Woensdagmiddag de ware toedracht van het drama aan het licht gekomen. J. B. was gehuwd en had twee kinderen. Op het Houtplein is Woensdag de 48-jarige wielrijder A. M. F. aangere den door een personenwagen. De aan rijding geschiedde doordat de wielrij der, die in Zuidelijke richting reed, werd gesneden door de auto. Met een niet ernstige hoofdwónd en schaaf wonden aan armen en benen werd hij voor nadar onderzoek vervoerd naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo Het rijwiel werd beschadigd. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor 3 is op de hoek van de Jans- weg en de Nieuwe Gracht een voet ganger, die met een rijwiel aan de hand de Jansweg overstak, aangere den door een vrachtauto. De voetgan ger verkeerde in de mening, dat de chauffeur van de vrachtauto hem ge legenheid zou geven om over te ste ken, maar hierin bleek hij zich te vergissen. De voetganger liep een kneuzing op aan de rechtervoet en werd per taxi naar zijn woning in Haarlem vervoerd. De politie ver zoekt een automobilist, die van het ongeval getuige moet zijn geweest, zich te melden aan het bureau in de Lange Wijngaardstraat. De Vereeniging „Haarlem" houdt op Vrijdag 13 Augustus, 's avonds om 8 uur, een algemene vergadering in gebouw „De Hoofdwacht." De agenda vermeldt o.m. de verkiezing van drie bestuursle den wegens periodiek aftreden van de heren mr. J. Bierens de Haan, ir. H. A. Breuning en mr. C. M. J. de Jongh. voorlopig worden gehandhaafd. Ook met een verdere afbraak zal nog niet worden begonnen. Het ligt in de bedoeling om in de loop van het volgend jaar de ruïne op te ruimen en te vervangen door een modern gebouw van twee verdie pingen ten behoeve van de techni sche dienst van de Grafische Inrich ting N.V. Joh. Enschedé en Zn. te Haarlem, aan welke firma de synagoge sedert de oorlog toebehoort. De Lange Begijnestraat zal dan ter plaatse ver breed worden om het verkeer daar wat meer ruimte te bieden. De plan nen daaromtrent zullen eerst doorgang vinden wanneer de financiële moei lijkheden zullen zijn opgelost. De synagoge werd sinds het begin van de tweede wereldoorlog niet meer voor de Joodse eredienst gebruikt. Het optreden van de Duitsers bracht de Joodse autoriteiten er toe het ge bouw voor gebruik af te staan aan de firma Enschedé, die er distributie bescheiden ging drukken. Na de oorlog werd de synagoge aan de firma Enschedé verkocht en sindsdien gebruikt als opslagplaats voor papier. De brand van 11 April van het vorig jaar deed het grootste deel van deze voorraad verloren gaan, maar het kordaat optreden van de brandweer heeft voorkomen, dat aan grenzende gebouwen, zoals het Con certgebouw, door het vuur werden aangetast. Dc receptie bij gelegenheid van het 60-jarig priesterfeest van em.-pastoor J. T. van der Meer wordt voor genodigden gehouden Zondagmiddag van half 3 tot half 4 in het Militair Tehuis aan het Donkere Begijnhof te Haarlem. Overige belangstellenden kunnen daarna de ju bilaris feliciteren tot ongeveer 5 uur. Onder voorzitterschap van de heer L. van Berkel is gisteravond de Haarlemse Middenstandscentrale in vergadering bijeengekomen om verschillende kwesties betreffende de middenstand te bespre ken. Bij die gelegenheid droeg de heer Van - v j*?*"!*1 Berkel de voorzittershamer over aan de s WÊWSÊmÊÊÊmm. heer Van Reijsen. In de laatst gehou- WÊËfmmÊm den vergadering van de R. K. Midden- stand is de heer Van Berkel namelijk afgetreden als voorzitter en werd in zijn - plaats gekozen de heer Van Reijsen. Dat £t S betekende tevens, dat de heer Van Ber- 1 - - jdfflÉÉLs. Jcei ook de leiding van de Middenstands- centrale, welke gevormd wordt door de drie middenstandsorganisaties in Haar- xuttfu' lem, zou afstaan. Automatisch volgde de |S8BK! heer Van Reijsen hem in die functies op. |||||m De Centrale heeft steeds bij roulatie IwWMIIKllhflïiF wOwyiTfi'W1 W* als president de voorzitter van een der drie organisaties. De heer Van Reijsen zal derhalve het voorzitterschap van deze instantie bekleden tot Januari van het volgend jaar. De nestor van de Centrale, de heer Lam, penningmeester, sprak enkele woor den van afscheid tot de heer Van Ber kel, die op zijn beurt de nieuwe voor zitter verwelkomde en hem in zijn nieu we functie bevestigde. Tijdens de vergadering, die daarop volgde, werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de winkelsluiting in Haarlem, waaromtrent de laatste dagen zovele moeilijkheden zijn gerezen. Alge meen was men wel van mening, dat de verordening geen dood element mag zijn en soepel gehanteerd moet worden. Hoe zulks volgens de mening van de Centrale het best gerealiseerd kan worden, vormt nog een nader punt van beraad. Wel staat vast, dat de Mid denstandscentrale een bepaalde ziens wijze op de verordening en de ge hele situatie in Haarlem zal kenbaar maken. Het ligt in de bedoeling het standpunt van de Centrale in deze aan het college van B. en W. voor te leg gen. Hoe het in de toekomst met de win kelsluiting zal lopen, valt uiteraard nog niet te zeggen. Verwacht mag echter wel worden, dat de mogelijkheid ge schapen zal worden tot enige dynamiek in de verordening. De aankomst van Koning Haakon met zijn gezelschap in de motor sloep (op de voorgrond rechts), vlak voordat deze aanlegt aan de steiger aan de Prins Hendrikkade tegen over de St. Nicolaaskerk. Op de kade staan de Koningin en Prins Bernhard gereed voor het verwel komen van hun Koninklijke gast. De georganiseerde Haarlemse boek handelaren zijn de firma Rikkers in Amsterdam overeengekomen dat het verschil tussen de groot- en detailprij zen van de vulpennen die in Haarlem van gemeentewege werden verstrekt, door de firma Rikkers aan de boekhan delaren zal worden terugbetaald. Het grootste bezwaar van de boekhandela ren is, dat de gemeente bij deze han delingen als detaillist is opgetreden. Op de hoek van de Eksterstraat en de Rijksstraatweg kwamen Dinsdag een motor rijder en een wielrijdster met elkaar in bot sing. De aanrijding was een gevolg van het geen voorrang verlenen door de wielrijdster, die de Rijksstraatweg opreed. Het meisje, oud 16 jaar, liep vermoedelijk een lichte hersenschudding op en werd per ziekenauto van de G.G.D. naar haar woning in de Oudaenstraat vervoerd. Burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers van Haarlem zal zijn eerstvolgend spreekuur houden 3 September. Aavertentle Opleidingen voor practijkexamens Nederl., Engels, Duits, Frans Wilhelminastraat 47 - Tel. 1844 s Advertentie op onze 250 Modelkamers Vrij te bezichtigen De grootste en modernste woninginrichting WONINGINRICHTING BEVERWIJK Tijdens een gezellige bijeenkomst in huize „Wildhoef' gistermiddag is door de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, de onderschei ding ridder in de Orde van Oranje Nassau op de borst gespeld van de heer J. de Jong, ouddirecteur van Pu blieke Werken van Bloemendaal en een der oprichters van „Wildhoef". Onder de aanwezigen bevonden zich wethouder A. van Geluk en echtgenote, gemeente secretaris mr. Van Eek, de heren W. H. van Drunen Littel, C. M. Reinders Folmer en Van Pelt, allen bestuursle den van „Wildhoef", terwijl van het cu- torium behalve wethouder v. Geluk aan wezig waren de heren R. E. Laan en W. A. Dekker. Voorts bevonden zich bij het gezelschap dr. P. A. M. Krijger, arts van „Wildhoef", de directrice van „Wildhoef", zuster A. Peuler, hoofden van dienst, en kennissen en familiele den van de gedecoreerde. Na een inleidend woordje van wet houder Van Geluk hield burgemeester Peereboom Voller een toespraakje, waarin hij allereerst de heer de Jong zijn hartelijke gelukwensen deed toeko men in verband met zijn zeventigste verjaardag, die hjj onlangs vierde. Uw gehele levenskracht, zo ging de burge meester voort, hebt U gegeven om Bloe mendaal te maken tot een centrum; waar het, ook voor bejaarden, goed is te wonen en te vertoeven. Hetgeen U na Uw 65ste jaar hebt gedaan, bleef geheel in stijl met het streven van daarvoor. Na de heer de Jong daar voor hartelijk dank te hebben gebracht, sprak de burgemeester de wens uit, dat/ de heer de Jong nog vele jaren lang zijn werkkracht zou' kunnen be nutten en uitbreiden. Daarna speldde dr. Peereboom Voller hem de onderschei ding op de borst, onder luid applaus van alle aanwezigen. Nadat velen de heer de Jong hun persoonlijke gelukwensen hadden over gebracht, werd nog even gesprd0,°5 ir. H. T. den Breer, directeur van de Baggermaatschappü Hoiiand d - moreerde, dat de heer de Jong aitfla een prettig aandeel in de zaak d ge had. In zijn dankwoordje vond de heer de Jong, dat alles eigenhjkop een vprtïissinÊr berustte. In hBt leger had hij het nooit verder fan®^u'<s: commandant en nu zoui \jlmeens tot ridder zijn geslagen! Niettemin was hij allen erg dankbaar, H.M. de Koningin op de eerste plaats, en dan vooral ook wethouder A. van Geluk, m wie de heer de Jong wel de motor van alles vermoedde. Waarin hu geen ongelijk had. Onder uitermate grote belang stelling is gistermiddag het stoffelijk overschot van de heer C. Huijzer, die vele jaren bedrijfsleider is geweest van de N.V. Drukkerij De Spaarnenstad, op de Algemene Begraafplaats te Heem stede ter aarde besteld. Vooraf pas seerde de lijkstoet het Spaarnestad-ge- bouw aan de Nassaulaan, alwaar di rectie en personeel de overledene op wachtten, om enige fraaie kransen aan de baar te hechten. Op de begraafplaats waren met het volledig directorium van De Spaarnestad mede aanwezig, leden van de staf en de hoofd-redacties tal rijke chefs, personeelsleden en gepen- sionneerden, terwijl eveneens zeer ve le directieleden en vertegenwoordigers van zaken en ondernemingen, waar mede de overledene tientallen van ja ren in zakelijke relatie heeft gestaan acte de presence gaven. In de Aula werd allereerst het woord gevoerd door dr. ir. H. de Goey, die namens de directie sprak en er o.m. op wees dat de heer Huijzer in zijn meer dan vijfendertig jarige diensttijd een kleine onderneming mede heeft helpen uitbouwen tot een groot grafisch be drijf, niet in het minst door zijn ini tiatief, ijver en plichtsbetrachting. Daarom waren zij aan zijn nagedachte nis grote dank verschuldigd. Ondanks de groei was hoogmoed hem vreemd. Hij was een tactvol mens die steeds zich zelf is gebleven. Vervolgens nam de speaker van de Ondernemingsraad, de heer A. Vierhout, namens het gehele personeel afscheid van een ten hoogste gewaardeerde chef, vriend en collega die zonder vij anden van deze wereld is vertrokken en alleen vrienden heeft achtergelaten. Hierna herdacht de Unie der Bap tisten in het overlijden van C. Huijzer het heengaan van een trouw gemeen te-lid, terwijl ds. Weener woorden van troost en opbeuring sPra„ nabe staanden en in de Aula zowei als aan onder bloemen bedolven groeve voor ging in het gebed. Op de buitengewone algemene verga dering der H.F.C. „Haarlem" is met al gemene stemmen besloten het besttiur volledige vTijheid van handelen te geven ten aanzien van <je omstandigheden, welke na de Honds vergadering van de K.N.V.B. van Zaterdag mochten ontstaan. Dit impliceert o.a., dat het bestuur machtiging heeft, zo nodig, tot het ge ven van vergoedingen over te gaan, in dien de bondsvergadering hiertoe besluit. Overigens kan het die stappen onder nemen, welke in het belang van de ver eniging nodig worden geoordeeld. Advertentie GOEDen toch niet duur de vermaarde 14 cent sigaar Thans in topkwaliteit. Het vlaggemerk van: GR. HOUTSTRAAT 81 - Haarlem BIOSCOPEN: Rembrandt: „Rose Marie" a L Tiide#* 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Palace: „Saison in Salzburg", a. l. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. 's Morgens 10.30 u. vacantieprogramma. Luxor: „City Lights", a. 1. Tijden 2, 7 en 9.15 uur. 's Morgens 10.30 uur vacantie programma. Lido: „Zet 'm op, George", a. 1.. Tijden: t 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Opoe in het mannenbad' a. 1. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. City: T/m Do: „Furie van de Kongo", 14 jaar. Tijden: 2.15, 7 en 9,15 uur. Iedere morgen 10 uur: vacantieprogramma. Roxy: „Robinson Crusoë en Co.", a. I. Tij den t/m Do. 2.30 en 8 u. Minerva: Do. 2.30 en 8.15 uur: „We gaan naar Parijs", a.l. Donderdag 12 Augustus Grote Kerk: Gratis orgelbespeling door stadsorganist George Robert 2021 u. Grote Kerk: Beiaardbespeling Arie Pe ters, 2021 uur. Vrijdag 13 Augustus Concertgebouw: Pianorecital door Theo V. d. Pas, 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62, Groepsportretten van Frans Hals. Dage lijks geopend van 10—17 uur, Zo. van 13 17 uur. Teylers Museum, Spaarne 16, 17e eeuws® Hollandse Tekeningen. Geopend ieder® werkdag (behalve Maandag) van 1117 u. Museum Het Huis van Looy: Expositie van werken van Frans Masereel (t/m 5 September). Geopend van 1012.30 en van 1.305 uur. Zo. van 25 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102, Zomertentoonstelling (tot en met 31 Aug.)- Schilderijen, tekeningen en reproducties. Kunstkring „De Acht" exposeert werken van leden aan de Balujwslaan 23. Toegang vrij. Advertentie Ook ik heb het helle licht gezien, dat Zondagavond koerste m de richting van Bloemendaal. Ik s u-®"1 VLJïïS 's avonds buiten °P mijn binnenplaatsje en zae het vliegen, maar er is geen sprake van een vliegende schotel Het was een vliegtuigje, dat was duidelijk te heren mogelijk een sportvliegtuigje met een helrose■hcht, alsof het een ster was Misschien heeft mijnheer Meer veld de motor van het vliegtiug niet gehoord door het geronk van de wegrijdende bua of door voorbijgaand verkeer. C. J. GIELIS (Niet officiële koersen) Vorig Opening 3% Ned. 1953 i03i/2 Ned. 1&3 102 A 3% Ned 1948 99 H pCt. Ned. 1950 99ft 3% Ned 1954 99% 3-3% Ned. 1947 99% 99# 3 Ned, 62-64 bel. fac. 100% Inschr. Grtbk. 1946 3 pC 98,', Ned Handel Mt).. eert. 186 AJt.U. 228% 230 Van Berkei's Patent 150% Calvê-Delft eert. 197 Van Gelder 234% Kon. Hoogovens eert. 227% 246 Unilever cert. 263 365 Ned. Kabel 217 Philips 272% 271 Kon Petroleum 425% 428% „Amsterdam" Rubber 91% 91 Holl Amerka Lijn 160% Kon. Ned. Stoomb. Mij. 140% 140.4 Ned. Scheepv Unie 142 141% H.VA. 125% -La Dell Mij. Cert. 117% 117'' Stemming: Gedeeltelijk herstel. 10/8 li' Anaconda Copper 40 39# Bethlehem Steel 76% T8'J Chrysler Corp. 59% 5 General Electric. 44% 4*2 General Motors 79% „ii'j Kennecott Copper 81% S71/. Montgomery Ward 67% 2g% North American Co. 25 34% Radio Corp. 33% 59% Republic Steel 59% 471/» Shell Union Oil 47% 47% Southern Pacific 46% sg\t Southern Railway 56% 19% Tidewater t 54% Stemming: U.S. Steel 53'j vaSt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2