Dr. OTTO JOHN: herlevend Nazisme ■■ED.G. wordt misbruikt om Duitse hegemonie te vestigen Gevlucht voor Wijs raadsman, realist en tactisch diplomaat Waarlijk geestelijk adviseur Gevlucht voor de Vietminh Verbroedering Bonn noemt John thans verrader Indon. premier tevreden Nederland lost schuld af Expositieruimte op de najaarsbeurs groter dan ooit tevoren cigarI PERSCONFERENTIE VAN UITGEWEKEN SPIONNAGE-CHEF 5? Nederland betaalt silver terug aan VS. Dr. Drees feliciteert Am. Joodse gemeenschap J. Middelhuis over mgr. J. van Schaik: Zondag diamanten priesterjubileum Ratten als inbrekers Schep vreugde in't leven R16LEVS DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1954 PAGINA 3 SS h,t Commentaren Unie-accoord Huldeblijk Belgische piloot Bieuvelet Veel nouveauté s Klokkestoel voor Nederl. carillon in de V. S Internationaal congres voor het kind te Zagreb Uitloting 3V2 pet. Nederl. Staatsleningen 1953 I en 1953 II Actie Voor God" ZONDAG LOTERIJ, MAANDAG START Koeriers gevraagd Aspirantleden van „Carolus Magnus" Wijdingen Jezuïeten AMERI ICAR ETTES ■0VINC6uM e voormalige, naar Oost-Berlijn uitgeweken chef van de West-Duitse ijfi-spiorniagcdienst, dr. Otto John, heeft gisteren tijdens een persconfe- ntie in Oost-Berlijn uiteengezet, dat hij was uitgeweken omdat hij niet «ger onder een bewind kon werken, waarin de macht en de invloed van °egere nazi's steeds meer toenamen. John gaf als zijn mening te kennen, dat en aantal generaals er van droomde de E.D.G. te misbruiken om een Duitse eSemonie in West-Europa te vestigen, teneinde de handen vrij te hebben oor een aanval naar het Oosten. Deze ideeën van Hitier, aldus John, worden a'Ie macht gesteund door de Verenigde Staten, die een kruistocht onder- emen tegen het communisme. De West-Duitse regering heeft in haar com- entaar op de verklaringen van Otto John. haar ex-spionnagechef voor het X e.pn verrader van de Bondsrepubliek genoemd en daarmee haar aan- ankelijke standpunt laten varen, dat John tegen zijn wil naar Oost-Berlijn ïou 21Jn gebracht. ■föhn sprak onder auspiciën van het "ost-Duitse comité voor de Duitse een ven, waarin het heet, dat de bewerin gen van John bewezen, dat hij de Bondsrepubliek verraden heeft. De hele achtergrond van de zaak-John zal binnenkort bekend gemaakt worden wanneer de eerste procureur-generaal van de Bondsrepubliek, dr. Wiench- mann, zijn onderzoek voltooid zal heb ben. Tevoren had de Bondsregering steeds de stelling verkondigd, dat John ontvoerd zou zijn. Zelfs kort voor de persconferentie van John hield men vol, dat de Oost-Duitsers in feite iets anders voor hadden. Van Amerikaanse zijde heeft men de verklaring van John als „gewone communistische propa ganda" bestempeld. (Reuter/UP) Deze overwegingen hadden bij hem et plan doen rijpen om West-Duitsland te verlaten. Enige dagen voor 20 Juli had de Amerikaanse agent Wolfgang E Höffer hem gezegd, dat de Amerikaanse contra-spionnagedienst zijn gangen volg de. Daarop had hij zich in verbinding gesteld met dr. Wohlgemut, die connec ties had in Oost-Duitsland en op 20 Juli zijn zij samen naar de Sovjet-sector van Berlijn gereden. John verklaarde niet bang te zijn voor de beschuldigingen dat hij verrader was. Ik weet dat ik het niet ben en ik weet, dat ik al eens eer der zo genoemd ben, luidde zijn com mentaar. Hij verklaarde ook overeenge komen te zijn slechts die dingen aan de Oost-Duitse regering te zeggen, die hij politiek noodzakelijk achtte „en geen woord meer". heid Ruim 250 journalisten woonden Persconferentie by, die gegeven werd ,j? de bioscoopzaal van het Oost-Ber- 'Jise „Haus der Presse". Onder hen be °oden zich ook een aantal West-Duitse "n geallieerde journalisten. Na afloop ^An de persconferentie sprak John nog 5'Se tijd met de verslaggever van de jiUaily Express". Hü droeg een donker- «iauw costuum, zag er gezond en ge- tlia'nd u,t> maar toonde zich nerveus 'loens het voorlezen van zijn op schrift gestelde verklaring. Daarna beant woordde hij vragen. Hij keek ernstig. °hn las zün verklaring voor vanaf een *Atheder, die met een zwart-rood-gou- "«n vlag was versierd. Later nam hy Achter een tafel plaats om vragen te be- Ahtwoorden. Hy was vergezeld van een !'d van het organiserende comité, Wil helm Girnus. Ook kolonel Bormann de Oost-Duitse veiligheidsdienst "As in de zaal aanwezig. .John legde er in zijn verklaring de Adruk op, dat hij geestelijk een vrij '"an was en bleef en dat hij geen com munist was. „Dezelfde geest die mij er ^Idens het bewind van Hitier toe bracht de nazi's te bestrijden, bezielde mij tot het besluit om naar het Oosten te gaan. "ij wees op het toenemende neo-nazis- Jhe in West-Duitsland, op het feit, dat tal van nazi's weer sleutelposities in Kaan nemen in het West-Duitse leven. Zelfs in de liberale partij, waartoe John verklaarde zich het meest aangetrokken te voelen. Als voorbeeld van een en ander noemde hij het optreden van de minister voor Vluchtelingenzaken, Theo- dor Oberlander, die volgens hem de germaniseringsmaatregelen voor Hitier in Polen heeft uitgevoerd. Oberlander zou in zijn functie nazi's hebben be noemd op hoge posten. John herhaalde ook zijn vroegere beweringen, dat er geheime protocol len aan het EDG-verdrag verbonden zijn, die het Duitse militairisme zul len doen herleven. Generaals, die niets van het verleden geleerd 'heb ben, de EDG willen gebruiken om Duitse troepen in andere Europese landen te stationneren en zo deze landen langzamerhand te domineren. i??!ae +A uiteen dat er een nieuwe poeins wordt gedaan om de strategie van Hitier te verwezcnlijkc^ van het Westen te binden om het Oosten te kunnen aanvallen. Hij daag,f an hauer uit de geheime protocoll de Bondsdag voor te leggen. Jon verklaarde over deze gevaren te neo ben gesproken met een voormalige ambtenaar van de Franse Hoge Com missie, Jean de Noblet Hij had hier over ook willen spreken met de Franse premier Mendès-France, maar ten een^"rwv'^s.e regering heeft intus- rticiële verklaring uitgege- De Indonesische minister-president, Ali Sastroamidjojo, heeft Woensdag avond verklaard, tevreden te zijn met het resultaat der in Den Haag gevoerde besprekingen over het opheffen der Ne derlands-Indonesische Unie. Hij zei dit op een partij, die voor journalisten werd gegeven ten huize van het parlements lid Diah, de uitgever van „Merdeka". Het succes der Unie-besprekingen kan worden beschouwd als een der oelang- rijke zaken, die in het eenjarige bestaan van het kabinet-Ali Sastroamidjojo zijn bereikt, aldus de premier. Hij voegde daar echter aan toe, dat het hei stel van de veiligheid in geheel Indonesië het grootste resultaat zou zijn, dat bereikt zou kunnen worden. Op de vraag, wat de volgende doelstelling zijner rege ring zal zijn, antwoordde hij: „Wait and see". Desgevraagd antwoordde hij, dat de oplossing van het vraagstuk-Nieuw Guinea een zeer belangrijke zaak zou zijn. Le MondeEinde spookachtig bestaan Het invloedrijke Franse blad „Le Monde" schreef gisteren, dat de afschaf fing van de Nederlands-Indonesische Unie niet gezien mag worden ais een verder wegtrekken van het Westen uit het Oosten. Het blad, dat de Nederlands- Indonesische Unie een neefje noemt van het Britse Gemenebest en de Fran se Unie, zegt verder, dat deze Unie the oretisch was opgezet als een erkenning door Nederland van de Indonesische on afhankelijkheid maar dat zij altijd een min of meer „spookachtig" bestaan had geleid. „Le Monde" herinnert er aan, dat slechts tweemaal een periodieke confe rentie heeft plaats gehad, zoals dat vastgelegd was in de Rnode Tafelcon ferentie, namelijk in 1950, toen men een maal in Djakarta en eenmaal in Den Haag bijeenkwam. New York Herald Tribune Dr Otto John, gefotografeerd tijdens zijn toespraak in het „Huis van de Pers" in Oost-Berlijn tot meer dan 250 geallieerde en Duitse journalisten. Deze toe spraak was een onderdeel van een persconferentie, gehouden door het commu nistische „Comité voor Duitse Hereniging". (Telefoto). Nederland is met de Wereldbank Overeengekomen om 52.501000 van de In 1947 aangegane 4'/.% lening ten be drage van 195 min. vervroegd af te lessen. De iaarlykse rentebetaling op öeze lening wordt hierdoor verlaagd met rnim f 8 min. Tot de vervroegde aflossing j^an. wor den overgegaan door de ruime deviezen- Positie - ook wat de voorraad aan Koud en convertibele valuta betre t daarin Nederland thans verkeert. Een reden te meer voor vervroegde Aflossing Is de omstandigheid, dat in Jaatste jaren in ruime mate convert- "ele valuta aan de deviezenvoorraaa r'erd toegevoegd door de verkoop aan "«t buitenland van Nederlandse e«ec- ®«n- Het wordt wenseiyk geacht deze rjeviezen weer in de kapitaalsfeer te "«steden. De Nederlandse regering neeft een "«gin gemaakt met de vervroegde te afbetaling van het van de Verenigde l taten gedurende de tweede wereldoor- *°K geleende zilver. Verleden week heeft de eerste ver scheping van $1% millioen Philadelphia "«reikt. Een woordvoerder van de Ne derlandse ambassade en de Amerikaan- te Schatkist hebben verklaard, dat een aieuwe lading zilver voor een gelijke Kaarde tegen 20 Augustus wordt ver dacht. In het geheel werd door Neder land van Amerika 56.737.340 fijn ons fp ver geleend. De terugbetalingen zul- n rnet geregelde tussenpozen geschie- en totdat de gehele schuld zal zijn afgelost. hetnS1zetenen van Eindhoven hebben Voor n opgevat gelden te verzamelen txv f een huldeblijk vuor de Belgische j^ede luit. vlieger M. H. Bieuvelet. ftielrt2® Belgische piloot heeft zoais ge lang "e vorige week met zijn in Duits- nooj, gestati°nneerde straaljager een IiKij^dding nabij Eindhoven gemaakt. Kebruit vlieger van zijn schietstoel De Najaarsbeurs, die van 7 t/m 16 September a.s. in Utrecht gehouden wordt, overtreft alle vorige beurzen met haar expositie-oppervlakte vaD 52.000 m2; hetgeen 2000 m2 meer is dan op de laatste Voorjaarsbeurs beschik baar was, omdat over enige weken de Margriethal aan de Croeselaan gereed zal zijn. Er hebben zich 2476 deelnemers aangemeld uit 24 verschillende landen, onder wie 1110 exposanten uit Neder land. )[an het buitenland komt West- Duitsiand het sterkst naar voren met 614 deelnemers, gevolgd door Engeland (251), Ver. Staten (103), Zwitserland ((96), Frankrijk (69) en België (53) Ook Oost-Duitsland en Tsjechoslowakije zullen vertegenwoordigd zijn, evenals Italië en Japan. Het kleine Lichten- stein zaj eveneens acte de présence geven. In de Jaarbeursgebouwen aan het Vredenburg worden de afdelingen voor consumptie- en lichte verbruiksgoede- ren ondergebracht, o.a. huishoudelijke en sanitaire artikelen, glas en aarde werk, electrische apparaten, kleinmeu- belen, goud en zilver, textiel, speelgoed, winkelinrichting, voedings- en genot middelen en parfumerieën. Het terrein aan de Croeselaan, met inbegrip van de Bernhardhal en de Margriethal, zijn bestemd voor de afdelingen efficiency, schoolinrichting, laboratorium- en be- drijfstechnische instrumenten, branche machines en intern transport. Boven dien komt hier een belangrijke medi sche afdeling. Meerdere deelnemers hebben hun komst aangekondigd met de medede ling, dat zij iets nieuws op de markt zullen brengen. Volgens hun opgave bevinden zich daarbij een asbak, tevens aansteker, een Zwitsers droogscheer- apparaat dat aangedreven wordt door een veerwerk dus zonder electrische stroom overal biuikbaar een groeidoos met glazen vaas om hyacin ten feilloos te „trekken", een drie dimensionale luidspreker, die een diepteklank heeft als in een concert zaal, een nieuw soort zeep Neutro- genazeep die geen vet aan de huid onttrekt, een éénogige spiegelreflex camera en een onbreekbare nylonkam. De New York Herald Tribune heeft de overeenkomst, waarbij de Neder lands-Indonesische Unie werd beëin digd, beschreven als „een door ver standig on zorgvuldig' onderhandelen tot stand gekomen verdrag". Deze Unie, die in werking getreden is nadat een einde gekomen was aan het Nederlandse koloniale bewind, is, aldus het blad, altijd meer een formele dan een wezenlijk bestaande band ge weest. Ofschoon Indonesië niet langer wettelijk de souvereiniteit erkent Van Koningin Juliana, zijn de Nederlandse economische belangen in het accoord veilig gesteld. Het einde van het Nederlandse „em pire" in Oost-Indië heeft de nationalis ten in geheel Azië met vreugde ver vuld, maar er zijn ook een groot aan tal nieuwe vraagstukken door opge worpen. De Amerikaanse Senaat heeft een re solutie aanvaard, waarin machtiging wordt verleend tot het oprichten van een permanente constructie voor het carillon, dat de bevolking van Neder land uit erkentelijkheid aan de Ver enigde Staten heeft geschonken. Er is nog geen bepaalde plaats voor het klokkenspel aangewezen. Hierover zal beslist worden door de minister van Binnenlandse Zaken en de „planning commissie" voor Washington. (U.P.) Advertentie f°estei Zou "ebben gemaakt, zou het >°nhuinaar aEe waarschijnlijkheid op Apt eetl zen terecht zijn gekomen. Door BeiEi^°Pdlanding te besluiten heeft Aorpeu luitenant een ramp voor- 1,1 thari aafvoor de Eindhovenaren dank willen brengen. Van 30 Aug. tot 4 Sept. wordt in Joe goslavië, te Zagreb, een internationaal congres georganiseerd door de Interna tionale Unie ter bescherming van het kind. Het thema is: „De betekenis van het gezin voor de lichamelijke, geeste lijke en sociale ontwikkeling van het kind". De Nat. Federatie van de Ned Bond tot Kinderbescherming neemt aan het congres deel. Tot de voornaam ste internationale sprekers hoort o.a. D. o R Mulock Houwer, de in kinderbe schermingskringen welbekende direc teur van het opvoedingshuis „Zandber gen'' te Amersfoort. Maarschalk Tito die zich persoonlijk voor het congres interesseert heeft toegezegd op de openhigsvergadering het woord te zullen voeren. De Nederlandse minister-presiaent dr Willem Drees heeft ter Ëe\egenh®'d ^e het driehonderd-jarig bestaan van Amerikaanse Joodse ëemeensc boodschap gezonden. Hij zegt ^eze „De driehonderdste verjaardag van deze gemeenschap brengt de historische ban den in herinnering waarop beiae keren terecht trots mogen zijn. De eer ste groep Joden die in Nieuw-Amster- dam aankwamen, waren, hoewel af komstig uit Brazilië, van Nederlandse oorsprong. Zij zochten en vonden een atmosfeer van religieuze tolerantie in de Nederlandse gemeenschap van Nw- Amsterdam". Dr Drees schrijft verder dat 't Ameri kaanse en het Nederlandse volk zijn voortgegaan te streven naar en zo nodig te strijden voor vrijheid in za ken van godsdienst niet minder dan in enige andere sfeer van menselijke ac tiviteit. de échte kauwgom Advertentie De Utrechtse St. Martinusparochie maakt zich op om mgr. J. G. van Schaik Zondag een luisterrijk feest te bereiden, ter gelegenheid van zijn diamanten priesterjubileum. De parochianen zien in dit feest een welkome aanleiding om nog eens duidelijk te laten blijken hoe groot hun sympathie is voor de oud-pastoor, die dertig jaar lang als een herder in de ware zin des woords gewaakt heeft voor hun zieleheil en dit deed met een warm-menselijke belangstelling voor hun persoonlijk wel en wee. Zozeer was hy met de Achter-Twynstraat-parochie vergroeid, dat het hem in 1949 pijn deed af scheid te moeten nemen, omdat zijn physieke toestand het hem onmogelijk maakte de zware last, van een grote stadsparochie nog langer te dragen. Zondag echter zal hij één dag weer pastoor zyn en zich omringd zien door zy'n trouwe parochianen, wanneer de Aartsbisschop-coadjutor, mgr. dr. B. J. Alfrink in de St. Martinuskerk een pontificale Hoogmis opdraagt, gevolgd door een zanghulde op het kerkplein, die besloten wordt met een receptie in de pastorie. Bahalve de St. Martinusparochie zal ook de K.A.B. van dit jubileum gebruik maken om mgr. van Schaik nog eens te laten blijken hoezeer de beweging hem waardeert als geestelijk adviseur van het verbondsbestuur, welke functie hjj sedert 1916 met grote toewijding vervult. Een getuigenis van deze waar dering gaf de heer J. A. Middelhuis, voorzitter van de K.A.B.ons desge vraagd, waarin bewondering en eerbied klonken voor de sociale arbeid van „on ze pastoor," zoals mgr. van Schaik ook in de K.A.B. nog steeds genoemd wordt. „Wij hebben de pastoor leren kennen als een gezaghebbende figuur," aldus de heer Middelhuis. „Anders dan Poels en Schaepman, die meer in de open baarheid traden en over grote orato rische talenten beschikten, maar toch ook een krachtfiguur. De pastoor spreekt niet veel, maar als hy iets te zeggen heeft, zijn het woorden die wegen, woor den die logisch doordacht zyn, de vrucht van zorgvuldige overweging. Hoewel hy wars is van alle geleerdheid, hoort men in hem toch steeds nog de vroegere leraar in de logica aan het seminarie te Culemborg. Mgr. van Schaik kent bovendien de geschiedenis van de beweging als geen andere. Hij heeft de hele ontwikkeling meegemaakt van R.K. Vakbureau via R.K. Werkliedenverbond tot de huidige K.A.B. en stimuleerde hierbij steeds tot samenwerking. Duidelijk heeft hij steeds ingezien, dat onderlinge strijd in 't ka tholieke kamp geen enkel heil kon bren gen. Maar samenwerking met behoud van eigen zelfstandigheid. De K.A.B. cv Na een lange vlucht uit het door de Vietminh bezette Tonkinese gebied mese regering trouw gebleven refuge's ergens in Hanoi bij grote transportvliegtuigen op het moment, dat zij zullen kunnen instap pen, om naar Saigon in het Zuiden van Cochin China te worden overgebracht. wachten deze aan Frankrijk Vietna- te moest haar eigen verantwoordelijkheid blijven dragen. Deze verantwoordelijkheid heeft, al dus de voorzitter van de K.A.B. „onze pastoor" ook steeds vooropgesteld bij bestuursaangelegenheden. Hij voelt zich waarlijk geestelyk adviseur, met de na druk op beide woorden. Dat wil dus zeggen: alleen optreden wanneer het gaat om geestelijke belangen en waar lijk adviseur zyn, dus adviseren, niet dicteren. Hierin herkennen wij voor al de leerling van Schaepman, die de lijn van zijn grote leermeester conse quent doortrekt, aangepast aan de hui dige omstandigheden, en eveneens steeds voor ogen houdt: Wat ge vóór de arbeiders doet, doet dat dóór hen. Het is moeilijk in enkele woorden weer te geven hoe groot de betekenis van mgr. van Schaik voor de K.A.B. geweest is. Ook buiten de beweging had hij veel gezag en kon daardoor veel misverstanden, die rondom de K.A.B. bestonden, uit de weg ruimen. Vooral hierby hebben wij hem leren kennen als een tactisch diplomaat. Zijn grootheid schuilt niet in het spectaculai re: hij lykt wat dat betreft wel iets op Nolens, die echter nog zwijgzamer was! Vol bewondering was de heer Mid delhuis ook voor de vitaliteit van mgr. van Schaik. Ondanks zijn hoge leeftijd 83 jaar is hy byna iedere Maan dag op de vergadering van het ver bondsbestuur en hij volgt de beweging nog in al haar doen en laten. Nog steeds is hij de wijze raadsman, de realist ook, met een frisse kijk op de toepas sing der beginselen, wetend dat niet alles een beginselkwestie is. Sedert verleden jaar heeft de pastoor assistentie van een assessor in de per soon van rector M. J. Doesburg. Maar er ontgaat hem nog niets en zijn scherp oordeel omtrent allerlei kwesties zou den wij niet graag willen missen, be sloot de heer Middelhuis. Mgr. van Schaik werd geboren in Vin- keveen uit een gezin, dat behalve hem nog drie priesterzonen aan de dienst voor God afstond. Hij was achtereen volgens kapelaan in Oudenrijn, Hoog land en Groningen, vervolgens leraar in Culemborg, daarna pastoor in Har derwijk en van 1919 tot 1949 pastoor in Utrecht. In de laatste functie maak te hij de oorlog door, tijdens welke hij actief deelnam aan het verzet. Zyn gou den priesterfeest op 15 Augustus 1944 werd overstemd door het bombarde ment op Soesterberg, dat Utrecht van dichtbij liet kennismaken met oorlogs vernielingen. Het was pastoor van Schaik, die het initiatief nam een ruiterstand beeld van de stadspatroon Sint Maar ten op het kerkplein te laten plaatsen uit dankbaarheid voor het behoud van de stad. Rond dit standbeeld zullen Zondag 12 uur honderden verenigd zyn tijdens de muzikale hulde, die het Utrechts K.A.B.-koor Bei Canto, het K.A.B.-kin- derkoor en het harmonie-orkest Sint Caecilia de jubilerende oud-pastoor en geestelyk adviseur die bovendien proost van het Metropolitaan Kapittel en huisprelaat van Z.H. de Paus is zullen brengen. En in het vierstemmig „Haec est Dies" van J. A. S. van Schaik zal zowel de vreugde weerklin ken om het feit, dat de pastoor deze dag mag beleven als de dank voor het vele, dat hy in een welbesteed pries terleven voor stad en land gedaan heeft. Het ministerie van Financiën deelt mede, dat bij de op 11 Augustus 1954 gehouden loting van schuldbewijzen der 314 pet. Nederlandse Staatsleningen 1953 I en 1953 II zijn uitgeloot en mitsdien op 1 September 1954 aflosbaar zullen zijn de schuldbewijzen van voornoemde leningen, welker nummer eindigt op de cijfers: 52, 66, 84. Deze schuldbewijzen zijn van 1 September 1954 af betaalbaar. In Kerkrade wordt er be- f halve muziek gemaakt ook hard verbroederd: interna tionaal verbroederd nog wel. Ik heb daar zeldzame staal tjes van meegemaakt. Ergens in een café zat dezer dagen een Noor in een helblauw uniform hardnekkig te zwij gen omringd door een groep feestelijk gestemde Kerkradenaren. „Sprechen Sie Deutsch?" vroeg iemand op uitnodigende toon. De man schudde weifelend het hoofd. „Do you speak English?" informeer de een ander, die in elk geval inter nationaal contact wilde leggen. Maar andermaal moest de brave Noor elke conversatie weigeren. Toen kwam er een klein manneke naderbij. „You sprechen Noors," zei hij categorisch. De muzikant knikte nu blijde van ja. En de kleine man schudde hem warm de hand. „Wir nicht," zei hij en hij ging stralend weer zitten. De onlangs heropgerichte actie „Voor God" wil in enkele woorden ge zegd de band tussen God en de mens herstellen. Dit zal geschieden met alle moderne middelen der openbare me ningsvorming, opdat de Godsgedachte weer de levende en bezielende werke lijkheid van mens en samenleving wordt. Deze taak ligt niet alleen in handen van het comité, maar van alle katho lieken. De basis voor dit werk kunnen zij Zondagmorgen leggen door loten te kopen van de bliksemactie, die de Kath. Nat. Bond voor E..H.B.O. organi seert. Wanneer deze actie Zondag slaagt, kan Maandag de actie „Voor God" van start gaan. In verband met de verschillende werkzaamheden aan de bliksemactie verbonden verzoekt de EHBO te Rot terdam, te bereiken onder K. 1800 tel. 50182 5032850402, automobilisten en motorrijders in Nederland hun mede werking te verlenen voor het verrich ten van koeriersdiensten op Zondag 15 Augustus. De Senaat van het Nijmeegs Studen tencorps „Carolus Magnus" stelt de ge legenheid open voor inschrijving tot aspirant-corpslid op dezelfde dagen als de Rector Magnificus zitting houdt in het Aulagebouw, en wel op 21, 22 en 23 Sept. a.s. Deze inschrijving tot aspirant corpslid in het Aulagebouw is als volgt geregeld: Op 21 Sept. van 10-12 en van 14-16 uur: alle mannelijke aspirant-corpsle den met beginletter A t/m K. Op 22 Sept. van 10-12 en van 14-16 uur: geestelijken en vrouwelijke aspi rant-corpsleden. Op 23 Sept. van 10-12 en van 14-16 uur: alle mannelijke aspirant-corpsleden met beginletter L t/m Z. De introducanten worden er op attent gemaakt, dat zij vanaf 23 Sept. 's avonds gedurende 4 dagen zullen vertoeven od een buitenverblijf in de omgeving van Nijmegen. Maandgg 23 Aug. zal Z. H. Exc. mgr. dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, in de Basiliek van Onze Lieve Vrouw ten Hemel Opneming te Maastricht, de H. Priesterwijding toe dienen aan de volgende theologanten van de Sociëteit van Jezus: P. Bakker (Nijmegen), G. Béky (Uellö, Honga rije), W. Bennink ('s-Gravenhage), J. Hermans (Amsterdam), B. Huijbers (Soest-Zuid), J. Kijm (Amsterdam), T. Limengchee (Semarang-Indonesië), A. v. Loosdrecht (Loon op Zand), A. Mar- tadihardja (Bara-Djokjakarta, Indone sië), H. v. Schaik (Scheveningen), J. Schretlen (Nijmegen), J. Solymar (Hod- mezövasarhely, Hongarije), B. Tervoort (Groesbeek), J. Veugelers (Nijmegen), F. van Voorst tot Voorst ('s-Graven- hage), L. Weber (Santa Emilia, Brazi lië), F. Willenborg (Amsterdam), H. Zwetsloot (Nijmegen). De caféhouder M. B. aan de Binnen weg te Rotterdam had een open siga renkistje met geld onder zyn toonbank staan. Daaruit was plotseling een be drag van 650.verdwenen. De re cherche wist geen spoor van een dader te ontdekken, maar loodgieters brach ten de oplossing van het mysterie. Toen zij onder de vloer doken om een lek te repareren vonden zij daar, aangevreten door de ratten, bank- en muntbiljetten tot een bedrag van 628.50 en 170 Bel gische francs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 3