Tweehonderd kunstwerken wachten op eigenaar E, en kostbaar restantvan de Rampenfonds-loterij Bestuur K.N.V.B. niet accoord met indeling 17-17-18 mtt m VM JA PETER PAN en BERENLAND 2000 wiskundigen komen naar Amsterdam K ru is woord :'aadse l m Indonesië handelt in strijd met handvest V.N." SCHEEPVAART BERICHTEN g|DE WITTE RAAF F SS v* Disney in oude vorm Internationaal congres in September 'ri Gezond idee, rook KAVEEWEE VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1954 PAGINA 5 Eerste klasse in dit seizoen >,vao l25 l70 2.- Handel in strategische goederen op China Engeland ontkent communistische beweringen Ier blijkt geen Ier te zijn Woordvoerder van Bnitenlandse Zaken: Oplossing kruiswoordraadsel van Donderdag Zeepost naar Oost en West SPIfel in één woord I VOL-maakt et museum Fodor aan de Keizers- ffracht te Amsterdam kan zo langza- whand beter het museum der versma- f' kistwerken worden genoemd. Want "s meer dan vier maanden lang J,.achten daar de kostbaarste schilde- JeJ en beeldhouwwerken, met zorg be- huart* t'00r ^et museumpersoneel, op o eigenaren. Onder deze kunstschat ^nvinden zich werken van wereld- roemde kunstenaars; daar is 'n schil- riJ van Rouault, dat door experts op minder dan 10.000 gulden is ge- een Chagall van 4000 gulden J t er tussen vele uiterst waardevol- stukken. Het zijn de prijzen, die de hstenaars zelf belangeloos by'een- j.r;,1(;hten voor een loterij ten bate van e Rampenfonds. De trekking heeft in- v Ssen al maanden geleden plaats ge- 4ftn n' maar winaars van ongeveer kostelijke en kostbare stukken heb- en ondanks herhaalde oproepen in ®rs en radio nog immer niets van zich n horen. Is het vergeetachtigheid, slordigheid waardoor het plotseling tot Waardepapier gepromoveerde loten Weggeraakt? Ondanks de grote °®ite, die de organisatoren van de lo- er'j zich gegeven hebben om de win baars op te sporen, zijn er tot nu toe tweehonderd, onbewust van hun verrijking, onvindbaar gebleven. Wie thans echter nog zjjn rechten op een der kunstschatten wil laten gelden, moet zich haasten, want op 7 October loopt de termijn van beschikbaarstel ling af. Dit is een voor de organisatrice van de loterij, de stichting „Kunstenaars helpen", wel volkomen onverwachte slotacte van 'n overigens volledig ge slaagde actie voor het Rampenfonds. Een bedrag van 108.000 is reeds aan 't fonds afgedragen. En misschien komt daar door deze onvoorziene verwikke ling ngo een niet onaanzienlijk bedrag bij. Want verscheidene Nederlandse mu sea hebben zich reeds uiterst geïnteres seerd getoond voor wat er aan kostbaar heden door de rechthebbenden mocht worden versmaad. Het Amsterdams Ste delijk Museum hee't reeds meer dan ge wone belangstelling aan de dag gelegd o.a. voor de stukken van Chagall en Rouault. En deze museumdirectie is niet de enige die klaar staat om een bod te doen. In ieder geval kan het Ram penfonds er slechts wel bij varen. Naast de genoemden zijn onder de „versma de kunst" ook Zadkine, Braque, Cam- pigli, Léger, Germaine Richier, Tytgat Mari Andriessen, Wezelaar, Carasso en nog vele anderen vertegenwoordigd. Men heeft alle beschikbare middelen te baat genomen om de prijswinnaars te achterhalen. Een oproep via pers en radio bracht inderdaad een kortstondi ge drukte van reflectanten teweeg, waardoor een aantal prijzen hun bestem ming konden vinden. Ook het na gaan van de girostrookjes van de per giro betaalde loten bracht ongeveer tweehonderd prijswinnaars aan het licht. Maar de meeste loten zijn „uit de hand'' verkocht aan mensen, die geheel onbekend zijn gebleven, zodat hier na sporingen geheel onmogelijk zijn. Er rest dus geen andere mogelijkheid dan afwachten tot de fatale termijn. Het kan alleszins nog zij nut hebben, eens na te zien, of men wellicht nog in een vergeten hoek zulk een moge lijk belangrijk loterijbriefje kan vin den. Voor trekkingslij sten kan men zich (nog steeds) wenden tot de Stich ting „Kunstenaars helpen", Amstel 30, Amsterdam-C. Bijvoeging van 15 cents aan postzegels verzekert u van om gaande toezending van een trekkings- lijst. Nieuwe problemen wachten Uw kinderen in het komende schooljaar. Zij willen echter allen hun beste beentje voor zetten. Ook Uw problemen zijn talrijk. V D kan deze, wat betreft het aanschaffen van de schoolkousen, het allerbèste oplossen, want met kousen van V D zetten zij in ieder geval hun beste beentje voor. Het bestuur van de KNVB en een delegatie van de Vereniging van Eerste Klassers, zijn Woensdag bijeengekomen ter bespreking van de bestuursvoor stellen welke in de bondsvergadering van 28 Augustus a.s. ter tafel zullen komen. De delegatie van de VEK heeft nog maals uitdrukkelijk te kennen gegeven dat met ingang van I September a.s. tot betaling moet kunnen worden overge gaan, een standpunt waarmee het bondsbestuur zich volkomen verenigt. Voorts heeft de delegatie van de VEK, conform het in haar vergadering van 14 Augustus j.l. aangenomen voor stel, de wenselijkheid betoogd van een eersteklasse-indeling van drie afdelin gen van respectievelijk 17, 17 en 18 elf tallen in het aanstaand seizoen. Naar verluidt acht het bondsbestuur een der gelijke indeling op zo korte termijn onuitvoerbaar. Het bestuur heeft een beroep op de VEK gedaan accoord te gaan met de indeling van vier eerste klassen van elk 13 clubs voor het sei zoen 1954'55. De vier best geplaatste clubs promoveren dan naar een hoofd klasse, die voor het seizoen 1955'56 uit zestien verenigingen zal bestaan, met daarnaast drie eerste klassen van elk 16 clubs. De VEK zal zich hierover nader be raden in een bijeenkomst waarin te vens de in eigen kring geopperde mo gelijkheid van het instellen van een bekercompetitie in het aanstaand sei zoen onder het °og zal worden gezien, dit omdat bij een indeling van 4 x 13 de financiële lasten te groot zouden worden wegens de betaling van de spe lers. Van KNVB-zijde wenste men op een en ander geen commentaar te ver strekken. 108. "Nauwelijks heeft de dikke graaf Eric in het oog gekregen of hij schreeuwt de krijgers in de hal die nog steeds aarzelend toezien toe, de Noorman onschade lijk te maken, welk hevel gillend ondersteund wordt door de oude verzorgster van de prinses Daartussendoor klinkt echter de stem van de prinses, zodat niemand ook maar één woord kan verstaan en de verwarring grenzenloos is. De enige, die zich door het geschreeuw niet van de wijs laat brengen, is Eric. Als Morcar's krijgers op hem toestormen, rukt Eric met een razend snel gebaar het zwaard van de dichtst bijzijnde krijger uit de schede en terwijl de eigenaar van het zwaard zich nog stom verwonderd afvraagt, hoe dit zo vlug in zijn werk kon gaan, ligt de eerste aanvaller al terneer. De krijgslustige kreten van de volgenden worden gesmoord in de plooien van het gordijn, dat Eric met één ruk naar beneden trekt. Terwijl de bedolven manschappen, naar adem snakkend, pogen zich te bevrijden en in doffe termen protesteren tegen degenen, die weinig zachtzinnig over de hoop heen klauteren, springt Eric lenig vaar het raam. Enkele krijgers komen vu ook in actie, doch met enige ferme schoppen doet hij hen terugtuimelen. Dan wipt hij in de vensterbank. De opdringende krijgsknechten met brede zwaardslagen van zich afhoudende, schreeuwt Eric, dc ladeloze prinses toe vertrouwen te hebben en de moed niet te verliezen. Het volgend ogenblik springt hij lenig naar buiten. Doch nog vóór hij de grond bereikt heejt, ziet hij de eerste krijgers reeds de hoek van het gebouw om komen en met gevelde wapens op hem toerennen. Vrijwel een heel programma van Dis- ney-films houdt sinds Vrijdagmiddag een groot publiek bezig in Tuschinsky: de documentaire „Berenland" en het sprookje van „Peter Pan". „Berenland" vertelt het doen en la ten van het berenvolk, dat de Rockey Mountains in Amerika bewoont en, als te doen gebruikelijk is bij Dis ney, ontbreekt de komische noot niet. Men zou zelfs kunnen zeggen, dat het verhaal er van doorspekt is, zodat men concluderen mag, dat Dis ney zijn volkje met liefdevolle aan dacht uitbeeldt. Men verveelt zich dan ook geen ogenblik en conclu deert tenslotte, dat de maker van zoveel tekenfilms er goed aan ge daan heeft naar de documentaire film te gaan. Dat wil niet zeggen, dat de teken film Peter Pan" zou behoren tot de categorie van Fantasia, die niet veel meer is geworden dan een reeks min of meer virtuoos gemaakte herhalin gen van wat we daarvoor al zo dik wijls hadden gezien en bewonderd. Veeleer moet men erkennen, dat „Peter Pan" de lijn doortrekt, die met „Sneeuwwitje is begonnen en dat Disney zijn oude vorm heeft weergevonden: een aantrekkelijk spel met beelden en kleuren en lijnen, meesterlijk gecomponeerd en van een technisch raffinement, dat zijn weer- Met dit moderne fantasie kousje in het allernieuwste ringeldessin, ziet Uw dochtertje er allerliefst uit. Het is van zeer fijne wol, met nylon versterkt en in 4 schitterende kleur stellingen voorradig, 170 leeftijd 6 jaar, maat 5 8 Een eenvoudig kousje staat Uw kinderen altijd goed. Dit wollen rib geweven kousje is uni grijs of beige. De lastex boord in leuke afstekende kleurtjes, met nylon versterkt, 145 leeftijd 6 jaar, maat 5 I Een extra stevige kous voor school is onze Rib Sportkous. De beste kwaliteit wol is hierin verwerkt en natuurlijk met nylon versterkt, in grijs en beige, leeftijd 6 a 7 jaar. maat 4 Een sterke sportkous voor jongens is altijd bij V D voorradig, laat U eens de links/links geweven geweven kousen tonen in ons nieuwste dessin, in grijs en beige, met nylon versterkt, leeftijd 7 jaar, maat 4 Uw jongen ziet er fris uit met onze gekleurde sportkousen in het nieuwste blokdessin. Zij zijn van primo wol en met nylon versterkt, in beige of grijs kleurossor- timent, leeftijd 7 j, maat i C Ongeëvenaard is deze wollen sportkous voor jongens, in een schitterend fantasie dessin, in de mooiste kleurstellingen en met nylon versterkt. Een ideale kous voor Uw jongen op school, *65 leeftijd 7 jaar, maat 4 I Alle kousen Wel kleinefstijging per maal. (Van onze verslaggever) Van 2 tot 9 September zal te Amster dam het tiende Internationale Wiskun dlge Congres worden gehouden waar aan ongeveer 2000 mathematici uit alle landen ter wereld deelnemen. Het doel van het congres is om te komen tot ge meenschappelijke arbeid en onderlinge uitwisseling van ideeën en ervaringen. In de wiskunde ligt hetzelfde maatschap pelijke doel als in andere gebieden van menselijke activiteit, namelijk: door te- meenschappeljjke arbeid kan meer wor den bereikt dan wanneer ieder rijn eigen weg gaat. De 2000 deelnemers zullen elkaar ont moeten op Woensdag 1 September a.s. in Restaurant Artis, terwijl de officiële opening is op Donderdag 2 September in het Concertgebouw. Prof. G. A. Schouten zal dan een welkomstwooro tot de deelnemers richten en burge meester mr. Arn. J. d'Ailly zal het con gres openen. 's Middags houdt dan de Amerikaanse professor J. von Neumann een voordracht over het onderwerp: „Onopgeloste problemen in de wiskun de." Des avonds is er een officiële re> ceptie in het Rijksmuseum. Van de 2000 leden die het congres be zoeken zijn er ongeveer 1500 werkend lid. Een 60-tal vooraanstaande ma thematici uit alle delen der wereld zul len op uitnodiging van het Organisatie Comité in officiële voordrachten de stand van de wiskunde op hun gebied schetsen, waardoor een volledig beeld zal worden verkregen van de moderne wiskunde in al haar geledingen. Op de openingsdag zal door de voorzitter van het Fields' Medaille Comité de uitslag bekend gemaakt worden van het onder zoek der Internationale Commissie, die de winnaars van de Fields' medaille heeft uitgekozen Voorts zullen op het congres 500 mathematici in voordrach ten van een kwartier de nieuwe resul taten van hun onderzoekingen ran het congres voorleggen. Het congres is daar voor verdeeld in zeven secties. ^.7; hoofdkwartier van het congres !f Vjdens de congresdagen gevestigd in het Koninklijk Instituut voor de Tro- pen. Ook zal een Russische delegatie van de partij zijn. Drie leden hiervan zullen voordrachten houden. Een van hen is de bekende professor P. S. Alexandrov. Zaterdag 4 September zal het voor de congressisten een Amsterdamse dag zijn Zij maken dan een boottocht door de grachten en havens der stad. Voorts staan er op het programma een boot tocht over de meren naar Avifauna, een bustocht naar de Zuiderzeewerken, bezoeken aan musea en industrieën. De organisatie van het congres heeft sinds de voorbereiding, waarmede men al in 1950 begonnen is, vele technische moei-, lijkheden moeten overwinnen. In die tijd heeft men reeds contact opgenomen met de hotels in Amsterdam teneinde de onderbrenging van al deze gasten te verzekeren. Grote medewerking werd hierbij ondervonden, zowel van de zij de van Horeca als van het bureau van Vreemdelingen Verkeer. De vele voordrachten zullen gehouden worden in het Instituut voor de Tro pen, de Hortus en de laboratoria op het Roeters-eiland. Voor de slotzitting heeft men de beschikking gekregen over het Concertgebouw. Het Engelse ministerie van Vervoer heeft gisteren bekend gemaakt, dat geen Engelse schepen ladingen verboden strategische goederen naar China heb ben vervoerd, sinds in Maart 1953 de vergunningen voor reizen naar China werden ingevoerd. Deze tegenspraak houdt verband met een uitlating te Pe king van de directeur van de Westelij ke afdeling van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, die tegenover Engelse journalisten te Peking ver klaard heeft, dat Engelse schepen stra tegische goederen uit Europa naar Chi na hadden vervoerd, o.m. staal, metalen, machines en zware industriële uitrus ting. Het ministerie voegde hieraan nog toe, dat het aan alle Engelse schepen van meer dan 500 brt verboden is naar China of Noord-Korea te varen uit ha vens elders in de wereld, zonder dat zij daartoe van de minister van Vervoer een vergunning hebben ontvangen, wel ke vergunningen slechts dan verleend worden, wanneer de lading niet voor komt op de lijst van strategische goede ren, waarvan vervoer naar China ver boden is. De 74-jarige verstekeling John Mur phy, die de Velsense politie Woensdag avond van boord van „Theo Trader" haalde, is nog steeds in ons land. Don derdagavond kwam hij weer in Velsen terug, nadat gebleken was, dat de man niet van Ierse nationaliteit is. De politie onderzoekt nu zijn werkelijke nationali teit en heeft de man tot aan zijn ver trek uit ons land gastvrijheid in het hoofdbureau van politie te Velsen aan geboden. ga zoekt. Hij is uitbundig en vol le venslust, hier en daar wellicht iets te virtuoos en abondant, maar her haaldelijk meeslepend van rhythme. Hoewel men ook ditmaal de Ameri kaanse stemmen door Nederlandse heeft vervangen en daarmee natuur lijk het origineel enigernjate heeft aangetast, Is de proef toch zoveel be ter geslaagd dan voorheen, dat men er in de meeste gevallen, dat wil zeggen bij de meeste figuren, spoedig aan went en dat het verhaal vooral voor de jeugd volkomen begrijpelijk wordt. Men past bij de verfilming van „Pe ter Pan" het Variform toe, het bewe gende kader, maar men merkt het nauwelijks. De enige verdienste van deze toepassing is, dat het doek meestal een zeer groot beeld vertoont, hetgeen wel aangenaam is om te zien, maar aan de indrukken weinig ver andert. Wie dan een bevrijdend sprookje wil gaan zien in goede en soms felle, in alle geval bezielde filmvormen, kan bij Disney terecht, hij zij een kind van vijf of tachtig. Hij kan zich kos telijk amuseren. Dbg. Horizontaal: 1. klein baardje, 4. graaf- werktuig, 8. maar (Duits), 11. gewicht- maat voor edelstenen, 13. gehoorzaam, 15. Engels voorzetsel, 16. demonteren, 18. weidedieren, 20. jongensnaam, 22. kloosterzuster, 23. vrucht (meerv.), 25. vogel, 27. insect, 29. reeds, 30. voorzet sel, 32. ijzerhoudende aarde, 34. hon denverblijfplaats, 36. vorm van teren, 38. wortel, 40. kind (Maleis), 42. en derge lijke, 43. eik (Eng.), 45. niet snugger, 47. het Romeinse rijk, 43. kier, 50. tijdperk, 53. modern communicatiemiddel, 55. kolffles, 56. meisjesnaam, 58. eikenschors, 60. op dit ogenblik, 61. boom, 63. wond, 65. insect, 68. vod, 70. stap, 72. soort pa pegaai, 73. woestijn in Afrika, 75. het Romeinse rijk (Lat. afk.), 76. eenzaam, 79. dooier, 81. harige huid, 82. kwajon gen, 83. lidwoord. Verticaal: 1. Indisch vleesgerecht, 2. titel, 3. maatschappelijke stand, 4. uur, tijdstip, 5. vertegenwoordiger, 6. boom. 7. en dergelijke (afk.), 8. als eerder (afk.), 9. opdracht geven, 10. ijzeroxyde. 11. sprookjesfiguur, 12. reeds, 14. speel- werktuig, 17. rivier in Italië, 19. maat, 21. hennepbraak, 23. vogel, 24. midden Een woordvoerder van het ministe rie van Buitenlandse Zaken te s-Gra- venhage heeft medegedeeld, dat de Ne derlandse regering kennis heeft geno men van het feit, dat Indonesië op de voorlopige agenda van de komende al gemene vergadering der Verenigde Na ties de kwestie Nederlands Nieuw-Gui- nea heeft doen plaatsen. Dit ging ver gezeld aldus de woordvoerder van de indiening van ee-i toelichting, waar in reeds bij oppervlakkige lezing een aantal grove misvattingen en feitelijke onjuistheden opvallen. De regering zal op een tijdstip en plaats, die haar hier voor nuttig voorkomen, op een en ander ingaan. „Indonesië", aldus de woordvoerder, „dat zich bij' de indiening van het agen dapunt beroept op het Handvest der V. N„ handelt overigens geheel in te genstelling met de grondslag van dat Handvest, waarin immers de Staten zich verbonden tezamen in vrede met elkan der als goede naburen te leven. Indo nesië daarentegen schept wrijving en internationale moeilijkheden door het thans gevolgde beleid. En dit op het zelfde moment, dat Nederland tegemoet is gekomen aan de Indonesische wens de in 1949 vrijwillig met Nederland aangegane Unie óp te heffen. Kennelijk heeft men te Djakarta een verouderde gedragsregel willen volgen, volgens welke men de aandacht der be volking op binnenlandse economische en politieke moeilijkheden kon afleiden door conflicten te scheppen op interna tionaal terrein." „De Verenigde Naties zjjn", zo ging de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken verder, „van de situatie in Nederlands Nieuw-Gui- nea geheel op de hoogte. Nederland dient over dit gebiedsdeel jaarlijks een zeer uitvoerig rapport in. De gang van zaken t.a.v. Nieuw-Guinea na de sou- vereiniteitsoverdracht van 1949 is alge meen bekend. Toen Indonesië zelfstan dig werd, werd de souvereiniteit van Nieuw-Guinea uitdrukkelijk niet mede overgedragen. Wel zou de status van dat gebiedsdeel door besprekingen tus sen beide partijen binnen een jaar na der worden geregeld. Deze besprekin gen vonden plaats, doch hebben tot niets geleid. Nederland deed verschil- lende voorstellen, waardoor Indonesië binnen het kader der Nederlands- Indonesische Unie op enigerlei wijze bij het gebiedsdeel en het bestuur daarvan zou kunnen worden betrok ken. Indonesië wees dit alles af. Vervolgens proclameerde Indone sië onverwacht de souvereiniteit over Nieuw-Guinea rechtens te be zitten. Uiteraard hadden van dat ogenblik af nadere besprekingen met Indonesië geen zin meer. Van het opgeven der souvereiniteit door Nederland kan geen sprake zijn en onderhandelingen daarover zijn dus door de vrijwilig door Indonesië ge maals in discussie is geweest tussen beide landen. Wel is Nederland altijd bereid gebleven en de Indonesi sche regering weet dat de veilig heid van Indonesië te garanderen kozen houding onmogelijk geworden. Dit is ten duidelijkste gebleken, toen in 1952 dit onderwerp nog- Amerikaanse staa't, 26. rekening, 28. in orde, 31. niemand uitgezonderd, 33. ant woord betaald (Fr. afk.), 35. onzin, 37. klein eiland in Noordzee, 39. aanzien, 41. reptiel, 44. jongensnaam, 46. plaats in Noord-Afrika, 49. eens, 51. gravure, 52. wintervoertuig, 54. hert (Eng.), 57. Jood se staat, 59. scherp (Eng.),, 62. plat stuk hout, 64. verdieping, 66. goud (Fr.), 67. Engels bier, 69. uitroep van verwonde ring, 71. eer betuigen, 73. meer (Duits), 7. het Romeinse rijk (Lat. afk.), 77. briefaanhef, 78. bijwoord, 80. rivier in Friesland. Horizontaal: 1. moed, 4. kerker, 8. adi, 9. yard, 10. ne, 11. Belg, 12. A.N.P., 13. talm, 14. was, 15. egaal, 17. lui, 19. munt, 20. kei, 21. pi, 22. eik, 23. hal, 24. wat. 25. N.T., 26. sop. 27, kale, 28. bof, 29. cider, 30. Gad, 31. mrs., 32. parachutist. Verticaal: 1. mandement, 2. ode, 3. ei, 4. kalm, 5. erg, 6. R.D., 7. eens, 9. yell, 11. baat, 12. aai, 13. tank, 14. wui, 16. guit, 17. lel, 18. liter, 20. kap, 21. paleis, 23. hof, 24. wad, 26. soda, 27. kist, 28. bar, 29. cru, 30. ga, 31. M.H. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: ms „Oranje" (2 Sept.), Ned. Nieuw-Guinea: ms „Mataram" (26 Aug.), Ned. Antillen: ms „Agamemnon" (24 Aug.), Suriname: ms „Castor" (21 Aug.) ss „Cot- tica" (25 Aug.), Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms „Bloemfontein" (24 Aug.), Ca nada: ms „Prins Alexander" (24 Aug.), ms „Prins Frederik Hendrik" (26 Aug.), Zuiö- Amerika, Argentinië, Chili en Uruguay ms .Basilea" (23 Aug.), Brazilië: ss „Highland Monarch" (30 Aug.), Australië: ss „Hima laya" (28 Aug.), Nieuw-Zeeland: via Enge land (21 Aug.). Inlichtingen betreffende verzendingsdata Advertentie AMSTELVAART p. 20 Malta n. A'dam. ARMILLA (t.) 20 te Pladju. BINTANG p. 20 te Allegre n. Rio Grande. BORNEO p. 20 Kp. Guardafui n. Pa- lembang. CALTEX LEIDEN (t.) p. 20 Kp. Böve n. Sidon. CALTEX UTRECHT p. 20 Ouess. n. Rotterdam. ELMINA p. 20 Dungen n. A'dam. ESSO AMSTERDAM (t.) p. 20 Kp. Böve n. Antwerpen. HEEMSKERK p. 20 Kp. Blanco naar Kaapstad. ITTERSUM 20 te Havre. JAGERSFONTEIN 20 te P. Elizabeth. KARIMATA 20 t. Surabaja. LEKHAVEN 20 te Necochea. LEUVEKERK 20 te Rangoon. LOMBOK p. 20 Gibr. n. Casablanca. MAASHAVEN p. 20 Kp. St. Vine. n. Las Palmas. MARIEKERK p. 20 Kossein n. Djibouti. MITRA (t.) 20 te Gotenburg. MOLENKERK 20 te Singapore. RADJA 20 te P. Said. SALLAND 20 t. St. Vincent. STAD MAASTRICHT p. 20 Kp. Finist, n. Livorno. TJISADANE p. 20 Pto Alegre n. Santos. ZEELAND krl. p. 20 Kp. St. Vine. n. Rotterdam. ALNATI 20 te Las Palmas. AMPENAN 20 te Genua. ANNENKERK 20 te Antwerpen. BANKA p. 20 Gibr. n. Beyrouth. BLOEMFONTEIN 20 te Antw. BONAIRE 20 te Paramaribo. CASTOR 20 te Rotterdam. CERONIA (t.) p. 20 Kp.. Finist. n. Yokoh. CIEMERDIJK p. 20 Ouess. n. Antw. ETREMA (t.) p. 20 Kreta n. Berre. GRAVELAND 20 van A'dam n. Recife. GROOTE BEER 20 te Quebec. HATHOR p. 20 Dungen. n. Tunis. HELENA 20 te Antwerpen. KEDOE p. 20 Dungen. n. Tj. Priok. PR. ALEXANDER 20 te Antw. ROGGEVEEN 20 van Dar es Salam naar Tanga. SCHIEDIJK 20 te Antw. T1TUS 20 te Rotterdam. VAN LINSCHOTEN p. 20 Kp. St. Vine, naar Dakar. KLEINE VAART ARBON 19 te Leith. ANA B p. 19 Finisterre n. Londen. ALBERGEN p. 19 Brunsbuttel n. Bristol. ALBATROS p. 18 Brunsbuttel n. Bristol. BALTIX, 19 te Londen. CATELI, p. 19 Holtenau n. Kopenhagen. CALAND 19 van Hamb. n. Dundee. DAVINA GOEDKOOP 19 te Hamburg. DA CAPO p. 18 Ouessant n. Antw. ELJO p. 19 Finisterre n. IJsland. FIDUCIA 19 te Boston. HELVETIA 19 op de Tyne. IDA JACOB A p. 19 Dover n. Bristol. MOBY DICK p. 19 Ouessant n. Liverpool. MARIA THERESIA 19 te Londen. MICHIGAN 18 op 350 mijl W.N.W. Lands End n. Montreal. MEES CREMER 19 te Londen. FONZA 18 te Gefle. PRINSENGRACHT 19 te Abo. HOFLAAN 19 van Kalmar n. Amst. ARAK 19 van Civita Vecchia n. Fleewood. JAN HERMAN, 18 van Londen n. Bordeaux. MARWIT 19 te Mjosund. MARIA THERESIA 19 van Mantyluoto naar Amsterdam. KEIZERSGRACHT 20 te Helsinki. ARY SCHEFFER, 19 te Antwerpen. BEEKBERGEN 19 te Kotka. EESTEVAER 19 te Norrköping. BETTY 19 te Londen. BINNENHAVEN 19 te Rouaan. CELEBES 19 te Plymouth. COETA 19 te Antwerpen. DONATA 19 van Antw. n. Bandholm, EMINENT 20 te Ebsjerg. HENRIKA B 19 van Emden n. Gefla. TAC. CATHARINA p. 19 Ouessant. JULIA p. 19 Antw. n. Alios. KEMPHAAN 19 te Huil. MARCELLA 19 te Newburgh. MICHEL SWENDEN, 19 te Gent. NARWAL 19 te Hobro. NOORDKAAP 19 te Malmö. PELIKAAN 19 te Kristinahamn. REPETO p. 19 Giedser n. de Tyne. TOM VAN DE HEIDE, 17 van Prt. Lyaute naar Rouaan. ROELOF BUISMAN p. 19 Texel n. Bremei WIEKA 19 te Colchester. WILLY 19 te Gent. ZEEHAAN 19 te Gdynia. ZWAANTIENA 19 te Gothenburg. NAGEKOMEN SCHEEPSTIJDINGEN ALMKERK 20 te Rotterdam. CORILLA p. 20 K. Leeuwin n. Singap. DOMBURGH p. 20 Kaap Finist. n. Duink. RADJA p. 20 Kreta n. New York.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 5