Wethouder Bakker bespeurt financiële voordelen ■ma Modehuis Koster toont de nieuwste creaties Het hart Critiek op beleid van Ged. Staten Gouden erepenning van Haarlem voor brandweercommandant Internat. Dahlia tentoonstelling belooft succes te worden De klokken van Bloemendaals nieuwe kerk ingezegend Fietsenrallye voor R-K. jeugd op de tong s Vele duizenden bloemen in de zalen van Treslong te Hillegom Zinvolle plechtigheid verricht door de deken van Haarlem De schotel vliep nog steeds HAARLEMSE GEMEENTERAAD 't Silver Stoepke J. G. MARTIN ZN. DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1954 PAGINA 2 De vulpennen-affaire OUDE HEER STAAT IN DE WEG Bij rioleringswerkzaam heden in Nagtzaamstraat Jongetje in Spaarne gevallen Lessen aan Mendel- college Zij beginnen waarschijnlijk Maandag OPENING FILIAAL FEBER Bromfietser aangereden Tentoonstelling H.F.C. Jongen loopt hersen schudding op Het gouden feest van het echtpaar Huigsloot Begrotingsvaria R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING Fraai schilderij voor „Kinderbewaarplaatsen" Len nieuwe wereld gaat voor U open k 't Dans-seizoen begint 15 October...! DANS. AC ADEMIE cirtin, U- 1 14-; 19 DANSACADEM1E MARTIN Schagchelstraal 29 - Telef. 108C6 Jubileum mej. G. A. Schutte H.S.V. „De Kampioen" naar clubkampioenschap^ HEEMSTEE Openbare en R.K. Leesz^j, „Pro Ecclesia et Pontifice" Beurs van New York At Alweer die vliegen^ schotels V De Haarlemse gemeenteraad kwam gistermiddag onder voorzitterschap van burgemeester mr. Cremers bijeen ter behandeling van een agenda van een dertigtal punten. Belangrijke voorstellen waren er ditmaal niet aan de orde, maar het een en ander bood de raadsleden toch nog voldoende stof tot discussie. De vulpennen-affaire, de vervuiling van het water der Haarlemse stadsgrachten, de krotopruiming en de mededelingen van wethouder BAK KER over het begrotingstekort 1954 vormden de hoofdschotel. Bij de ingekomen stukken was het verslag van de commissie voor de cul turele vorming van de schoolgaande jeugd voor de heer Voogd (P.v.d.A.) aanleiding de aandacht te vragen voor de geringe deelneming der scholieren aan deze vorm van opvoeding en voor de weinige belangstelling van het on derwijzend personeel. Spr. zag als mo gelijkheden tot verbetering een verho ging van de gemeentelijke bijdrage en 't ter sprake brengen van de kwestie op een onderwijzersdag. Voor het laatste voelde wethouder Geluk weinig. Het gebrek aan interesse bij volwassenen noemde spr. een typische volkstrek. De suggestie van de heer Voogd een proef te nemen met een filmforum zal aan de commissie worden voorgelegd. Mevrouw Smits (P.v.d.A.) informeer de naar de zienswijze van B. en W. in zake het verplaatsen van kleine ge zinnen, die in grote huizen wonen, naar woningen van geringer afmeting. Wethouder Happé wilde de bewoners slechts dwingen in gevallen van uiter ste noodzaak. Met dwang wordt meer kwaad dan goed gedaan. Het befaamde rapport van Rijnland over de vervui ling van de Haarlemse stadsgrachten noopte de heer Goedee aan te dringen op een spoedige verwezenlijking van het rioleringsplan. Het kwalijk rieken van de grachten is een euvel voor de stad. De wethouder van Openbare Werken deelde de zienswijze van de heer Goedee. B. en W. beraden zich op „het tempo van de uitvoering van het rioleringsplan", aldus de heer Happé. De heren Voogd (P.v.d.A.) en Fibbe (V.V.D.) konden zich verenigen met 't antwoord van B. en W„ dat 't ru- Een 82-jarige man vond er plezier in, te kijken naar de rioleringswerken in de Nagtzaamstraat. Hij stond nogal eens in de weg en herhaaldelijk moesten de ar beiders tegen hem zeggen: „gaat u als tublieft weg". De bejaarde toeschou wer bleef toch staan kijken en de ge volgen bleven niet uit. De arbeiders wa ren n.l. bezig met het opstapelen van houten palen en op een gegeven ogen blik stootten zij mei hun paal tegen een stapel planken. De oude heer kreeg een paar planken op zijn voet en moest met een kneuzing per poütie-auto naar zijn woning worden vervoerd. De 7-jarige Jaapje Maarsen uit de Vooruitgangstraat was Woensdag met enkele vriendjes aan het spelen langs de waterkant van het Spaarne bij de Kou- denhorn. Plotseling viel hij in het wa ter. Arbeiders van de overkant zagen het ongeval gebeuren. Zij waarschuw den enkele werklieden, die bezig waren aan de Koudenhorn en een 41-jange los ser kon de drenkeling door handreiking op de wal trekken. De jongen had veel water naac binnen gekregen, maar hij kon naar zijn woning worden vervoerd. Tot onze spijt is gisteren een deel van de tekst over de nieuwe schoolgebouwen voor middelbaar en voorbereidend ho ger onderwijs in Haarlem weggevallen. Waar gesproken werd over een offici ële opening na de Kerstvacantie had dit betrekking op het Mendelcollege. Het schooljaar van het college is Woensdag begonnen met een H. Mis in de kerk van de Allerheiligste Drieëenheid te Bloemendaal. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de lessen in een der vleu gels van het gebouw Woensdag zouden beginnen. Men heeft hiervan moeten afzien, omdat de afwerking van de lo kalen nog niet geheel gereed was. De leerlingen kunnen Zaterdag kennis ne men van de roostenndeling. Men hoopt Maandag a.s. met de lessen een begi» te maken. De firma Arthur Feber uit Amsterdam opent Vrijdag 10 September een filiaal in de Grote Houtstraat 169. Woensdagavond reed de 30-jarige sla ger J. J. F. uit Haarlem op zijn bromfiets rver de Amsterdamsevaart. Op een ge geven moment stak nij over, maar hij lette daarbij vermoedelijk niet voldoende op het verkeer. Hij werd aangereden door een personenauto en moest met een gebroken sleutelbeen naar de Maria- stichting worden overgebracht. Burgemeester mr. P. O. Fj M. Cremers zal Vrijdagavond om half 9 de tentoon stelling van H.F.C. in de Vleeshal ope nen. Gistermiddag om half zes liep de 10- jarige Henk Kaagman uit de Leeuwerik straat plotseling achier een auto van daan, die op de Rijksstraatweg stond ge parkeerd. De jongen werd aangereden door een bromfietser waarbij hij een hersenschudding opliep. Hij kon echter naar de ouderlijke woning worden ver voerd. In aansluiting op net vijftig-jarig hu welijksfeest van net echtpaar J. Huig- slootVerzijlenberg cp 15 September a.s., wonende Berckheijdestraat 20 rd., kunnen wij nog berichten, dat op die dag in de parochie van H.H. Elisabeth en Barbara om 9 uur een H. Mis ter hun ner intentie zal worden opgedragen. moer rond de verstrekking van vulpen nen aan leerlingen van middelb. scholen tot de ware proporties had terugge bracht. De ouders, die hun kinderen nar het M. O. sturen, staan voor hoge kosten, wanneer de leermiddelen wor den aangeschaft. Bij het L.O. en het U.L.O. bestaat een tegemoetkoming. Zolang dit bij het M.O. niet het géval is, belemmert dit gemis de democra tisering van het onderwijs. Wethouder Geluk toonde hier begrip voor. Bij het verschaffen van de vulpennen had bij B. en W. alleen het motief voorgezeten de ouders te helpen. Mr. Wensing (C.H.) drong er op aan de Haarlemse kantoor boekhandelaren niet te passeren, in der gelijke voorkomende gevallen. Mr. Bettink (V.V.D.) vroeg zich af, waarom Ged. Staten hun goedkeuring hadden onthouden aan het raadsbesluit tot verkoop van grond aan de Kerkhof straat aan de heer W. J. van Herwaar den. Spr. zag de bezwaren niet in en de heer Herwaarden zou met de koop gebaat geweest zijn. Mr. Schreurs (K.V.P.) karakteriseerde het besluit van Ged. Staten als „pijnlijk". Ener zijds heeft dit college in de argumen tatie, die volgens spr „rammelde", aan gevoerd, dat er geen stedebouwkundig plan is, anderzijds wordt wel degelijk gesproken over een „vast plan". Dit is tegenstrijdig. Het speet mr. Schreurs eveneens, dat B. en W. geen sterker betoogschrift hadden opgesteld: hij hoopte dat bij een eventueel verweer bij de Kroon die fout zou worden her steld. Ged. Staten beriepen zich op bedrijfsschade voor betrokkene. Een schade waar allerminst sprake van was. Het laatste was een reden voor de heer Goedee om mr. Schreurs te ver wijten, dat wanneer de heer Herwaarden bij mr. Schreurs was gekomen om voor bedrijfsschadevergoeding te pleiten hij dit gedaan zou hebben. Dit was niet alleen voor mr. Schreurs maar voor alle advocaten bedoeld. Dit had tot gevolg, dat de voorzitter, vroeg aan de heer Goedee zijn minder hoffelijke opmer king aan het adres van de advocaten- stand terug te nemen, wat gebeurde. Na discussie bleken 18 stemmen voor en 16 tegen te zijn uitgebracht. Het voorstel tot vaststellen van de 18e suppletoire begroting 1953 bracht de tongen voor goed in beroering. Mr. Wensing (C.H.) vroeg of van het be ginsel iedere begroting sluitend te maken werd afgestapt. En of er reëel werd begroot. Een vraag, die ook de heer Mensink (P.v.d.A.) in het mid den bracht. Waarop wethouder Bakker te kennen gaf, dat terdege werd ge streefd naar een sluitende begroting. En niet minder reëel werd begroot, maarvoorzichtig. De gezichten klaarden op, toen de wethouder enkele „meevallers" opsom de; compensatie voor de onderftemers- belasting en een voordeel tengevolge van de wijziging van het ramingsper centage i.v.m. de uitkering uit het ge meentefonds. Met nog enkele andere bedragen betekende dit, aldus de wet houder, dat van het geraamde tekort over 1954 nog f 960.000 resteert. Bedragen als f 315.630 en f 436.000 en nog enkele andere maakten indruk. De suppletoire begroting werd daarna vastgesteld. Bij het behandelen van een voorstel om schuren, behorende bij bouwcom- Advertentie .CHROOM ii.lmKM.fk.il waterdicM ichokvrij ent. IWEE JAAR VERZEKERD TEGEN VERLIES EN DIEFSTAL Door eigen financiering betaling in overleg. Grote Houtstr. 49 - Tel. 30049 plexen, te vernieuwen, deelde de wet houder mede, dat er een plan is om in enkele jaren alle schuren waarvoor dit nodig mocht zijn te vernieuwen. De heren Spek (A.R.) en mr. Proper (C.P.N.) gaven wethouder Happé ge legenheid op het probleem van de krotopruiming in te gaan. De moeilijk heid is, woningen te vinden voor de betrokkenen, die hun huizen moeten ontruimen, met een zelfde huurpeil. Alle middelen zullen te baat genomen moeten worden,' zoals b.v. een bijdrage in de verhuiskosten. B. en W. hebben in deze zaak steun van de woning bouwcorporaties. Mr. Wensing (C.H.) toonde zich wei nig enthousiast voor het voorstel een parkeerhaven aan te leggen aan de oostzijde van de Zijlstraat. De kosten hiervan zouden voor rekening komen van de Haarlemse melkinrichting „De Sierkan". Afgezien van het blijven bestaan van het voetgangersprobleem ter plaatse was' spr. bang dat bij de be windvoerders van „De Sierkan" ver wachtingen 'gewekt werden inzake de vergunning van in- en uitrit die in 1957 afloopt. Wethouder Happe wilde de oplossing van het verkeersprobleem allesbehalve afdoende noemen. Over de situatie in 1957 merkte de wethouder op, dat beide partijen onmogelijk mo gen verwachten dat het voorstel van hu hierbp vooruit loopt. De raad aan vaardde het voorstel. De V.V.D.-fractie, kon zich moeilijk verenigen met de aankoop-politiek van B. en W. van percelen. Het gevolg was, dat het voorstel de percelen De Key- straat 9 en 11 te kopen werd aange nomen met aantekeningen van de V.V.D.-fractie' te hebben tegengestemd. De heer Van der Veldt (K.V.P.) uitte namens zijn fractie" de erkentelijkheid voor het voorstel van B. en W. het aanvankelijke plan, de verwijdering van beerputten op kosten van de huiseige naren te laten geschieden bij de uitvoe ring van rioleringswerken, te hebben laten varen en alleen de kosten voor het .ledigen van de putten in reke ning te brengen. De overige voorstellen van de agenda werden zonder discussie aangenomen. De voorzitter van de R.K. Midden standsvereniging, de heer Fr. v. Reysei zal in een bijeenkomst op Maanda 13 Sept. a.s. 's avonds kwart over acht in café-restaurant Brinkmann met de vakbestuurders in contact treden. Het is de bedoeling het Winterprogramma te bespreken. De geestelijk adviseur, kapelaan C J. A. Schoonderwoerd, zal een toelich ting geven op de acties in het vereni- ginsjaar 1954-1955. Aan de tentoonstelling Stichting „Kin derbewaarplaatsen" Haarlem in het Frans Halsmuseum is een uitermate fraai stuk toégevoegd n.l. een schil derij van Gerard Terborch, voorstel lende een Moeder bij de wieg, in bruikleen afgestaan door mevrouw A. M. Nienhuys-Versteegh. De tentoonstelling en vooral het pop penhuis mogen zich in een levendige belangstelling verheugen. Advertentie op onze 250 Modelkamers Vrij te bezichtigen De grootste en modernste woninginrichting woninginrichting beverwijk Advertentie (Anno 1875) Inlichtingen Inschrijving voor R.K. 1 dagelijks ■12 uur 1417 uur ■21 uur Woensdagavond de heer H. C. Ver- nout ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum als brandweercommandant van Haarlem ditmaal in intieme kring gehuldigd in café-restaurant Brinkmann aan de Grote Markt De burgemeester, mr. P. O. F. M, Cremers, reikte de jubi laris de erepenning in goud van de stad Haarlem over in opdracht van het colle ge van B. en W. Deze onderscheiding wordt slechts verleend aan zeer ver dienstelijke burgers. De burgemeester prees de kwaliteiten van de heer Ver- nout en betuigde hem zijn dank voor het vele dat hij in het belang van de be volking had gedaan. Tijdens een diner werd aan de heer Vernout de Olerleek- se brandweerstaf uitgereikt (op de foto van links naar rechts: burgemeester Cremers, de dieven, de heren Stapel en Verharen, en de commandant, de heer H. C. Vernout. De commandant gaf de op dracht dat de brandweerstaf, die de man schappen van Haarlem wisten te be- machigen, naar het spuithuis in de Cron- jéstraat gebracht moest worden. Tot Maandag is de staf z.g.n. „onschend- baar". Dinsdag mogen eventuele liefheb bers hun beste krachten inspannen om de staf te veroveren; een gebruik dat tot een traditie in de brandweerwereld is geworden. De commandant neeft aan zijn mannen de order gegeven, dat zij driemaal 24 uur de staf moeten bewa ken. Onder grote belangstelling toonde het bekende modehuis Koster Woens dagmiddag in restaurant „Dreef- zicht" zijn nieuwste collectie voor de komende herfst en winter. Mevrouw Jetty Cantor leidde deze zeer geslaagde show. Uiterst groot was de afwisseling, zowel in man tels als in mantelcostumes en in de plaats van één allesoverheersende lijn zijn er zóveel mogelijkheden, voor de toekomst, dat er voor elk type iets passends is. De getoonde model len kunnen door de firma Koster bo vendien in iedere gewenste maat be steld worden. Jersey blijft een eigen plaats innemen en bont wordt rijke lijk gebruikt voor grote en kleine kra gen op mantels en pakjes en zelfs als noviteit bij wijze van mouwgar nering van japonnen. Het modehuis Koster heeft er met succes naar gestreefd de door de be kendste Parijse modehuizen gebrachte nieuwe lijnen aan onze smaak aan te passen. Als zeer bijzondere creaties noemen wij in dit verband de modellen „Cigarette" en „Avenue Montaigne". De show werd geopend met enige creaties van Italiaanse jersey van een zodanige coupe, dat zelfs in de plissé rokken de slanke lijn behouden werd. Vooral de grijs met bleu en zwart met rose combinaties waren heei mooi. Jersey is ideaal voor op reis, het neemt weinig plaats in de koffer in en kreukt niet. De mantels voor het komende sei zoen zouden we kunnen verdelen in swaggers met een beperkte ruimte en aangesloten redingotes. Vrp rechte, ro yale mantels met grote, liggende kra gen en ruime mouwen, uitgevoerd in tweeds, mohair, zibeline, alpaca en ca mel in kleuren. Een model van ruig harige zibeline in de combinatie zwart grijs met zwarte persianer kraag trok bijzonder de aandacht. Een opvallende combinatie was de groene zibeline man tel, gegarneerd met lynx en met zeer aparte stikselgarneringen, ook op de mouwen. Opmerkelijk was de trois-pièces van Italiaanse tweed in een mooie tint groen. Op het gebied van de mantel costumes biedt de mode veel varia tie. De firma Koster toonde ons o.a. pen zeer gekleed zwart mantelpakje, zelfs geschikt voor een cocktailparty, hoog gesloten met kleine plooi-garnering, waarbij het hoedje en de accessoires zeer smaakvol in wit gekozen waren. De meeste mantelpak-rokken zijn aan gesloten en hebben een brede plooi middenachter. Soms vormen de plooien een bijzondere garnering. Artistiek was de „blak and white"-combinatie met een los jasje over de zwart-witte blouse, bijzonder practisch voor dames, dié auto rijden. Een groèn mantelpak je met ocelotgarnering viel op door de stoflippen over de zakken, die het ge heel een pittig cachet gaven. Ook het bijpassende hoedje was goed gekozen. Bij de japonnen trok de aparte ruim te-verwerking over de buste de aan dacht en de zeer wijde, rondom ge plooide rokken, met soms een of twee grote zakken op de heupen. Sportief en toch gekleed was een rood met zwar te japon, die geheel was doorge- knoopt. Ook zagen we een smaakvol le jersey-combinatie „Shadow print", waarvan de hooggesloten blauwe japon opviel door de mooie tint. In de cein tuurs is grote verscheidenheid. Het modehuis Koster heeft de nieuw ste Franse ideeën toegepast o.a. in zeer aparte halslijnen. Opvallend was ook de Franse japon van Aleonlame wol met ijnde, hooggesloten; in de Vrijdag 10, Zaterdag 11 en Zondag 12 September wordt in Treslong te Hille gom de jaarlijkse Internationale Dahlia- tentoonstelling gehouden onder auspi ciën van de Nederlandse Dahlia Vere niging. De voorbereidingen tot deze ten toonstelling, die twee jaar geleden even eens te Hillegom plaats vond en toen ruim 10.000 bezoekers trok, zijn thans in voile gang en wanneer de tekenen niet bedriegen, belooft de expositie ook dit jaar een groot succes te worden. In feite worden in Treslong twee ten toonstellingen gehouden. In een artikel, dat wij onlangs publiceerden hebben wij aandacht geschonken aan een ervan, namelijk aan de openlucht expositie in de demonstratie-tuin, die Hillegom in een aparte positie plaatst. De binnen- expositie wordt ondergebracht in de drie zalen van Treslong. Twintig inzenders van decoratieve groepen zullen hun producten tentoon stellen in de Beurszaal. Voor de arrange menten zijn door de Dahlia Vereniging prijzen beschikbaar gesteld. De Foijer wordt versierd met inzendingen van de liefhebbers. De Nederlandse Dahlia Var- leniging stelt ieder jaar aan deze groe- gratis zaden ter beschikking die voor namelijk bestaat uit leden van volks tuinverenigingen en enkele particulieren. Deze liefhebbers komen uit alle delen van het land. Opmerkelijk is dat de resultaten ieder jaar beter zijn. De liefhebbers besteden grote aandacht aan hun. producten. Zo gaat het verhaal in Hillegom, dat een van hen, uit Blerik afkomstig, op de vorige tentoonstelling met zes dahlia's in een kartonnen doos verscheen. Gedurende de expositie om ringde hij zijn bloeihen met de grootste zorg, die men zich maar denken kan. Naar het verluidt zullen dit jaar vijf en zestig inzendingen van deze groep te verwachten zijn. De crème de la erême van de dahlia's zal de bezoeker kunnen bewonderen in de Keuringszaal, waar die soorten geëxposeerd worden, die strijden om de wisselbeker, beschikbaar gesteld voor de beste Nederlandse aanwinst van dit jaar. Bovendien worden in deze zelfde zaal de buitenlandse inzendingen on dergebracht terwijl tevens groepsinzen- dingen van volkstuinverenigingen daar tentoongesteld zullen worden. Totaal zullen in de zalen van Tres long te Hillegom veertig duizend bloe men hun schitterende kleuren en pracht laten zien. De expositie wordt Vrijdag 10 Septem ber des middags om half één officieel door de burgemeester van Hillegom, jhr mr. dr. O. F. A. H. v. Nispen to1 Pan- nerden geopend. Het gemeentebestuur van Hillegom heeft' aan de Nederlandse Dahlia Vereniging belangrijke steun verleend. Zo heeft het voor een groot bedrag deelgenomen in het waarborg fonds terwijl het tevens verschillende prijzen beschikbaar heeft gesteld. Het verleende voorts ontheffing van de ver makelijkheids-belasting. Op de eerste dag is de tentoonstelling voor het publiek geopend van 2 tot 10 uur; de overige, dagen van des mor gens 10 uur- tot 's avonds 10 uur. Tenslotte zij, nog medegedeeld, dat de hoogste klassen van de scholen gratis toegang tot de expositie zullen hebben De bronzen stemmen van Laurentius, Leonardus, Adrianus en Gabriël heb ben gisteravond voor het eerst in Bloe mendaal gesproken. Nog niet galmend over de wijde omtrek, want daar wach ten ze mee tot Dinsdag, om dan ju belend de parochianen uit te nodigen hun bisschop te Volgen, de nieuwe kerk in. Nu hingen de nieuwe klokken nog aan een stellage achter in de kerk, toen deken W. N. Zijlstra van Haarlem hun tonen liet klinken. De Laurentius, de grootste, met het opschrift „Ik loof God", de Leonardus: „Ik roep de le venden, ik beween de doden"; de Adri anus: „Ik geloof, ik strijd" en dan de kleinste, de Angelusklok Gabriël: „Het woord is vlees geworden." De grootste drie klokken zijn vernoemd naar de patroonheiligen van de drie pastoors van de parochie, die geijverd hebben voor de totstandkomnig, van 't nieuwe Gods huis in Bloemendaal: pastoor L. Willen- borg, pastoor L. A. J. M Beune en pastoor dr. A. A. Olierook. Hun na men zijn thans op klankvolle wijze ver bonden aan de kerk, waarvoor ze al hun krachten ingezet hebben. Deken Zülstra verrichtte, als gemach-1 chiekerk tijde van de bisschop, de zinvolle plech tigheid der zegening met assistentie van pastoor dr. A. A. Olierook, de kape laans Ch. de Waard en Hanssen en père Wehmeijer W.P. Na een bede van berouw om op gepaste wijze aan het klokgelui gehoor te kunnen geven voor Gods dienst, de zegening van het zout, de wijding van het water en de ver menging van het zout en het water, volgde de afwassing der klokken door de deken en zijn assistenten. Daarna werden de klokken aan de buitenzijde met de olie der zieken gezalfd en ge reinigd, vervolgens werd wederom aan de buitenzijde de olie der zieken en aan de binnenkant het heilig chrisma aange bracht. Als laatste wijdingshandeling plaatste deken Zijlstra het wierookvat onder de klokken. De klokken, die gegoten zijn bij de firma Petit en Fritsen, zullen op eiec- trische wijze in beweging gebracht kun nen worden. Van 14 September af zul len dus de Laurentius, Leonardus, Adria nus en Gabriël in een sprankelend harmonie de katholieken van Bloemen daal oproepen naar hun nieuwe paro- tint „café au lait" en de japonnen van zwart fluweel. Een Spaanse inslag vertoonde o.a. de groen met zwarte ja pon met de matrozenkraag een strop das en grote zak op de rol evenals de „black and white"-combinatie, bestaand uit een wijde, zwarte rok met bolero en een gedrapeerde wit georgette lijfje. Onder de ensembles trok het cocktail toilet de aandacht, bestaande uit 'n witte jersey blouse „off the shoulder", met lange aangesloten mouwen, gecombineer met een wijde grijze rok. De bontmantels trokken veel belang stelling; vooral de prachtige nerts mantel, vervaardigd van door het mo dehuis Koster zelf geïmporteerde Cana dese vellen. De avondtoiletten, waarvan wij gaarne de creaties „Bal au Ritz", het Italiaanse ontwerp „Savoy hotel", „Griserie", „Jolie Madame (crème tule met kant) en „Grand Gala" noe men, oogstten een welverdiend applaus. De creatie „Boléro" in een prachtige tint rood, met een losse bolero, geheel van kleine bloempjes, was bijzonder mooi, evenals „Rose de France", een wolk van rose tule, gegarneerd met pioenrozen. De tijdens deze show, in combinatie met de toiletten getoonde hoeden wa ren smaakvol en gedistingeerd. Zij werden ontworpen door Toon Smit, te Heemstede. Het modehuis Koster kan terugzien op een zeer geslaagde show, die zich kenmerkte door eenvoud, stijl en ver fijning. G. R. Woensdag herdacht mej. G. A. Schut te, kassierster bij het PTT-bedrijf, het feit, dat zij 40 jaar geleden als ambtena res werd aangesteld. Het ontbrak haar BIOSCOPEN: REMBRANDT: „De gevangene van Zen» (geprol.) 14 j. Tijden 2, 4.15, 7 en 8_15 u PALACE: „Mexicaans goud". 14 J- Tb 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „De rode speer". 14 j. Tijden 2, en 9.15 uur. -rilden LIDO: „The Robe" (geprol.) a. L Tlja 1.30, 4, 6.30 en 9.15 u. FRANS HALS: „De rode Pimpernel". J' Tijden 2.30 7 en 9.15 uur. CITY: tot en met Di.: „Michael Strogo- de koerier van de Czaar", 14 j. Tijden 7 en 9.15 uur. Wo. en Do.: Meisies nood", volw. ROXY: Ma. tot en met Donderd.: „De van een dode", 18 j. Tijden: Ma. 2.30 en 8 uur. MINERVA: Do. 8.15 u.: „De zevende siu 14 jaar. Vrijdag 10 September Minerva: ,,'n Fijn Span". Toneelvoorst ling, 20.15 uur. „„„.er- Concertgebouw: N. Fh. O- Zesde concert. 20 uur. R.K. Kerk Bloemendaal: Concert, tentoonstellingen 6Z Frans Halsmuseum, Groot Heiligla" 0J Expositie van kinderportretten. van 1017 uur. Zo. van 13—IJ 5' eeuws8 Teylers Museum, Spaarne 16, i'e .„gere Hollandse Tekeningen. Geopend a werkdag (behalve Maandag) ,vS*L:!h~, te- Kunsthandel Leffelaar - SclJ' „an cieei* keningen en aquarellen van Lüy ber), en Thea van Odijck (tot 22 b i>verveen- Tinholthuis, Vrijburglaan IJ. en 14-- Geopend op werkdagen van 9 1 16 uur. Voor het clubkampioenschap vfS,ens- derland op de weg 1954, dat op JT yan dag 15 September in de omge^e JS Wijk bij Duurstede wordt gehojj in door het bestuur van de H.S.V. >"fLenge- pioen" de navolgende ploeg ffr/Ling. steld: Gerard Peters, Gerrit gus- Adri Voorting, Piet van Roon, ;0nge man en Piet Steenvoorden. De .Liel Steenvoorden is de enigee nieuw-k -e in deze ploeg en zal gezien zijd 1 prestaties in het afgelopen seizo® zeker het zijne er toe bijdragen o® ^52 dit kampioenschap dat zowel in, \,e- als 1953 door de ^Kampioen" w,er„net' haald voor de Haarlemse wielrej1 te doen slagen. Als reserves zijn >-0 en Piet Peters aangewezen. Uit het jaarverslag 1953 van de bare en R.K. Leeszaal en biblio'L- te Heemstede blijkt dat de ling groeiende is. Dat geldt wel ib-L, bijzonder voor de jeugd bij de y afdeling. Het aantal jeudige lezers in dat jaar bij de algemene afdeling „g 513 tot 528, maar bij de R.K. af" v3ii bedroeg de stijging 70 lezers, n.l- stellig niet aan belangstelling. Velen 330 tot 400. Bij de volwassenen ligge%J hebben van 4 tot 5 uur van de gelegen- 5 getallen lager, de algemene afde' - heid om haar geluk te wensen gebruik j boekte een winst van 3 en de R.K- gemaakt in de met bloemen versierde j winst van 10. „«it I cantine. Bovendien waren tal van Opmerkelijk is ook de stijging Li schiftelijke felicitaties, bloemstukken uitgeleende studieboeken en dan ei geschenken binnengekomen. De ju- de R K afdeling ook hier weer bilaresse werd allereerst gelukgewenst door de waarnemend directeur van het Post- en Tel- raafkantoor de heer P. Lalleman, die vol lof was over haar ijver, plichtsbetrachting, nauwkeurig heid en bood r-.mens de PTT een oor konde aan voor veertig jaar trouwe dienst en een couvert. De c' ef geldarti- kelen de heer W. v. d. Bos bood namens de ambtenaren een zilveren broodschaal aan. Mevrouw Beek-Smit bood bloe men aan. De heer H. Meijer, voorzitter van de ambtenaarsbond afd. Haarlem sprak hartelijke woorden namens de vakorganisatie en overhandigde haar een prachtig bloemstuk. Ten slotte dankte de jubilaresse voor de vriendelijke woorden en de grote belangstelling die deze dag onvergete lijk voor haar hadden gemaakt. Zaterdagavond wordt aan de heer J. Ruigrok v. d. Werven het erekruis „Pro Ecclesia -et Pontifice" te zijnen huize in de Korte Jansstraat uitgeieikt. Hij vierde korte tijd geleden zijn 40-jarig jubileum als lid van het collectanten- college van de St. Jozefparochie tl' uitstekend figuur. Het aantal uitgeF^,. de studieboeken over godsdienst droeg voor de algmene afdeling jp voor de R.K. afdeling 623. Ook i" andere afdelingen maakte de R-K deling verhoudingsgewijs een zeer p figuur, mede in aanmerking gen°'L dat het aantal Katholieken in Heemsvol' nog geen 40% bedraagt van de b® king. A ie Toch is, naar de hoofdassistente va' e«i. jeugd afdeling, mejuffrouw van R ons onlangs nog mededeelde, het ufA moeilijk om de Katholieke rijpere ly,e boven de 17 jaar, blijvend aan Jjd' afdeling te binden. Zij weet dit U°,et8 zakelijk aan de moeilijkheid dat ge' jeugd feitelijk te groot is voor dfi p wone jeugdlectuur en nog niet vol"^! de in staat, om de meer ernstige }eC j(i' die dus ook een grotere geestelij spanning vraagt, op" haar juiste wa te schatten. „te' In verband daarmede hier een a velend woord tot alle Katholieke ze tenen maar in het bijzonder tohaaf jeugd om de R.K. afdeling door lidmaatschap te steunen. De Kath. Jeugdbeweging in Santpoort zal Zondag 26 September het nieuwe seizoen officieel openen. De dag wordt begonnen met een gemeenschappelijKe H. Mis van alle jeugdgroepen om Goas zegen over het werk af te smeken. Ook buitenkerkelijk wil men deze dag een feestelijk aanzien geven en daarom wordt die dag tevens een groot sport- feest georganiseerd. De heer A. Mees ters, gymnastiekleraar M.O., is bereid gevonden de leiding hiervan op zich te nemen en de Witte Paters hebben spontaan voor dit doel hun sportveld bij het Lavigerie-College afgestaan. De parochiële Jeugd Centrale bleef niet achter en stelde er een eer in enige prijzen beschikbaar te stellen. Terwijl de jongeren elkaar zullen be kampen op het terrein aan de Wüstelaan de jongens voorspellen nu al dat het een bijzonder felle strijd gaat worden begint op het schoolplein de grote fietsen-rallye. die gereden wordt over een parcours van ongeveer 30 KM. Ie dere jongen en ieder meisje kan aan deze rallye deelnemen. Leden van de katholieke jeugdbeweging in Santpoort kunnen gratis deelnemen, voor niet le den bedragen de kosten voor personen van 1216 jaar 0,10, voor personen van 17—25 jaar 0,25. Het is niet noodzakelijk dat men in Santpoort woont. Op Zondag 12 September bestaat na de H.H. Missen gelegenheid zich in de parochiezaal op te geven voor deze rallye. Daarna kan men eventueel nog schriftelijke opgaven inzenden, uiterlijk tot en met 16 September, aan D. Dam, Wüstelaan 103, K. Jabioer, Hagelinger- weg 59 en Th. Schipperijn, Rijksweg 496. Bij de opgave dient vermeld te worden: naam, leeftijd, adres, jongen of meisje. Men kan zich opgeven per ploeg van 4 jongens (1216 jaar), of per ploeg van 4 meisjes(1216 jaar), of per ploeg van 4 deelnemers (17 25 jaar), al of niet gemengd. Ook per soonlijke opgaven zijn welkom; de wed- Advertentie geschenk der Autuur 7/9 8/9 40 "4 39% 75% 75% 65 ','4 65 V2 43% 431/4 80% 8012 841/4 83% 75 741/4 25 25 32% 321,5. 61% 63% 51 51i'2 43% 43% 531', 5312 21% 21% 531/4 53% Stemming: gedrukt strijdleiding stelt dan de ploegen fu men. De rallye dient met een rna'^- snelheid gereden te worden, e^acen\i kan alleen maar strafpunten tot £eN hebben. y De dag zal besloten worden met voetbal-wedstrijd tussen de KajOy en de Voortrekkers, eveneens op j' sportterrein van de Witte Paters. de aalmoezenier, kapelaan R. Steen, ons verzekerde, heeft hij jg 'week enthousiastelingen reeds Se „jUj zien trainen. Het ziet er dan ook y uit, dat het een goed sportfeest ffit worden, een sportief „begin van nieuw seizoen, waarvan men hoopt, y, het de goede geest onder de jeugd bevorderen. ji"- f4 li i» Naar aanleiding van het heitch y de „Nieuwe Haarl. Courant" van VTgjf avond onder het opschrift: „Vlie®.;; schotel boven Haarlem?" delen wii l' mede, dat ook wij dit „verschil hebben gezien. Het was echter vliegende schotel, maar het wareb straalvliegtuigen. Bij een beP stand in de lucht weerkaatsten de2 er> licht van de ondergaande zon. Bi.i k s|i?( verandering waren ze als donkere pen te zien. De opgegeven koersi juist. De hoogte was niet te sci) JO daar de afstand zeker boven de h lag. Later werd de koers gewijz1?-^' werd in westelijke richting Se „iiL Daarna bogen ze af naar het en werd het geluid der motor het zwak, hoorbaar. J. A. M. HOUTKAMP- A. J. M. HOUTKAMP; at Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chryslei Corp General Electric General Motors Kennecott CoppeT Montgomery Waro North American Co Radio Corp Republic Steel Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. SteeJ DamiateS"- Naschrift Redactie: Gelukkig-" raadsel is dan opgelost. De vliegende scno.ei biijD l'Lr lemmers nog steeds boeien. ae tie kwam de mededeling. aat en mevrouw S. uit de Raa:fbU»r tf0? dagnacht om tien riinuterj geZ,bn df, een vliegende JsJ:ho^nh^gSStraat de hoek van de Van JNe»"*- de V"' Planetenlaan (bedoeld is bp peie .fl, in de lucht, aldus de poiiDe geó ((ie dedeling werd aan de P° pet* omdat ook in Schiedam ogenblik een vliegende schote genomen. •ha 'su CS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2