Eerste aardschok was uiterst hevig IN ALGIERS REEDS MEER DAN 1100 SLACHTOFFERS Orléansville en omgeving zeer zwaar getroffen laspoorten van 4 betrokkenen dij zaak-Montesi ingetrokken Nog een helderziende heeft de ramp van de „Triton" voorspeld Drie gedetailleerde voorspellingen van na oorlogse K.L.M.-rampen sijn uitgekomen Schmidt voor Landgerecht te Djakarta let. van de prins van Hessen en van markiesUgo Montagna Tot hoofd en hart Vrouw met hamer neergeslagen Nieuw tijdperk geopend Interview met prof. Tenhaeff Verlaging van collegegelden Een jaar respijt Onderzoek van leerkrachten Het weer 10 SEPTEMBER 1954 b 78sfe JAARCANC No. 26089 May officieel als ''Vermist" beschouwd Een reeks zeer zware aardbevingen heeft hel gebied van Orléansville in Algiers getroffen. Volgens de laalslè be richten zouden meer dan 1100 personen gedood zijn, ter wijl duizenden werden gewond. Van de stad Orléansville is een vijfde deel volkomen verwoest. De rest van de stad is zeer zwaar beschadigd. Geen enkel huis bleef ongetrof fen. De bevolking van de stad is geëvacueerd. In de omge ving zijn noodhospitalen opgericht. Tussen Orléansville en Algiers en Oran zijn luchtbruggen ingesteld. Uit de ge troffen stad vertrekt ieder kwartier een vliegtuig met gewonden. De Franse regering heeft voor hel gehele land tegen vandaag een dag van nationale rouw afge kondigd. Van alle openbare gebouwen hangt de Franse Tricolore halt-stok. China laat Amster dammer vrij Diamanten a. b. „Triton" Moordaanslag te Amsterdam Vermiste motorboot op Shannon terecht Waarde 30 a 40.000 dollar Hij ontkent alle beschuldigingen Nieuwe spelling uiterlijk per 1 September 1955 Om de twee jaar Na Katholiekendag 100 deelnemers niet naar Oost-Duitsland teruggekeerd FALCON - TWEEDMANTELS WREAU SMEDESTRAAT 5 - HAAHEW ■eiefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 £D°nnementen 20800 Postgiro 143480 Riiu nt" ®everwljk: Breestraat 171, tel. 4790 J<«ntoor en Red. IJmulden: Leeuwerlklaan 30 h,. Telefoon 5790 °ctle: J. j. w. Boerrlgter en j. Mr. W. A. M. van der Kallen, oofdredactle: Ors H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERIENIIEIARIEF 28 cents per millimeter' hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentlën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 in de Frans-Algerijnse stad (J^ansville, nadat deze door een zeer *Lst'0e aardbeving werd getroffen. Er Ut,. hieer dan duizend doden; de ma- NmT schade loopt in de milliarden en duizenden mensen zijn in seconden dakloos geworden. V de omgeving van de stad is door rdbeving zwaar getroffen. (ANP- telefoto) 'itf'^ens een kennisgeving van de po- Dover wordt de Britse Kanaal- !St.,rnpr Mny thans officieel als „ver- '«f beschouwd. Zijn vrouw geeft ech- ae hoop niet op en meent, dat hij iv °ord van een schip is genomen ketjj eUicht ver afgedreven is door het %v c'ertig uur vruchteloos zoeken naar jjotf ?Ün de reddingboten en vliegtui- 'U§j,|jsterenmiddag naar hun basis te- Eife.'jlis het eerste slachtoffer in de ;eie'ledenis van de Kanaal-zwemmerij. hebben getracht hem van zijn Wit ï^an te brengen; de Franse ^^Jt^iten namen zelfs zijn paspoort in. politie heeft bevestigd, W vi- Paspoorten heeft ingetrokken Zj - r Personen, die betrokken zou- )D*>d geweest bjj de geheimzinnige iah he.n Wilma Monlesi, die in April Vor*ge jaar dood werd aange eft j,j°P het strand bij Ostia. Het be- ji*ro clc „markies" Ugo Montagna ^Ut0> ^Jccioni en Francesco Saverio x°ine eommissaris van politie was shiff,,]. **n tijde van het vinden van to het n e resten van het meisje. Ook V" rits aspoort ingetrokken van Prins r!an Hessen, een neef van ex- »l(tteliiwa?berto van Italië, die eerst hfeis 5 ls teruggekeerd van de vor- i or he Aegeïsche Zee. had"^^ma Montesi is, nadat men aangenomen, dat het meisje d had gepleegd, uit de doeken de journalist Silvano Mutto, WiWom11. dat het meisje tijdens een W s Iw 0p hei jachtverblijf van av^jiontagna gestorven zou zijn atl§ gebruik van verdovende Ntl'Ük' Waarna Montagna c.s. haar Wn overschot in zee zouden heb- n °m een en ander de schijn S rtvervnird te Seven. De journalist W*t» or>p u wesens het „verstoren °ks n..are orde", maar halver- h en ZjJn proces plotseling afge- Selastte de regering een nieuw, diepgaand onderzoek. Volgens het Romeinse blad „II Messa- gero'' waren Prins Maurits van Hessen „en een meisje" samen gezien op het strand bij het jachthuis van Montagna. Hij was om 3 uur 's middags op het jachthuis aangekomen, maar toen was Wilma Montesi nog bij haar ouders thuis. Er is met gebleken, dat de Prins Wilma Montesi ontmoet heeft voor zij stierf. De bewakers van het jachthuis, die geadviseerd hadden het lijk in zee te werpen, zijn gisteren gearresteerd. (U.P.) Het vrachtschip „Pakhoi" heeft 29 personen in Hongkong gebracht uit Communistisch China, die zijn vrijgela ten. Onder hen bevond zich de boek houder G. Harmsen uit Amsterdam, die 30 jaren in Harbin heeft doorgebracht. Liefde legt verplichting tot eerlijkheid, op. Om ongeveer één uur in de nacht van Woensdag op Donderdag had de eerste aardschok plaats. Het was een uiterst hevige beving, die twaalf secon den aanhield. Zelfs in Straatsburg en Londen werd de schok waargenomen. In de loop van de nacht en gisteren overdag werden nog een aantal lichtere schokken geregistreerd. Een gebied van ongeveer honderd vierkante kilometer werd getroffen. Orléansville is een moderne Franse stad op ongeveer 160 kilometer ten Wes ten van Algiers. De stad telde 35.000 inwoners. De eerste aardschok deed on middellijk reeds de oude en de nieuwe kathedraal, het politiebureau, postkan toor, stationsgebouw, drie grote hotels en een zeven verdiepingen hoog flatge bouw ineenstorten. In het Bauduinhotel kwamen veertig personen onder het puin om het leven. De mensen vlucht ten in paniek de straat op. De mees ten waren gekleed in nachtgewaad. Iedereen zocht een open plek op, waar hjj kon ontkomen aan het neerstortend puin. Doordat op verscheidene plaatsen de gasleidingen braken, ontstond hier en daar brand. Tal van dorpen in de omgeving van de stad werden eveneens getroffen. Zelfs in de buitenwijken van Algiers werd schade aangericht. Een tweetal dorpen werd met de grond gelijk ge maakt. In Amont de Ponteba is een stuwdam in de rivier de Chelif op verschillende plaatsen gescheurd. Zij liet zoveel water door dat het dorpje Ponteba onder water kwam te staan. De grote stuwdam van de Fod- da, die een stuwmeer van 225 mil- lioen kubieke meter water in be dwang houdt, bleek eveneens ge scheurd. Indien de stuwdammen zou den bezwijken, zou het vruchtbare ir- rigatiegebied rond Orléansville in een stuk woestijn veranderen. De hoofd spoorlijn langs de kust tussen Tunis en Casa Blanca werd op verscheide ne plaatsen verbroken. Stukken rails hingen in vreemd-gebogen bochten in de lucht. Een handelsreiziger uit Algiers ver telde, dat hij op liet ogenblik van de ramp juist terugkeerde uit een bioscoop. Hij bevond zich op straat, voelde een enorme windzucht en zag daarop ver schillende grote gebouwen als kaarten huisjes in elkaar storten. Hij verklaar de, dat ooggetuigen op het ogenblik van de aardschok een vuren bal in de lucht hadden gezien. Zware, donkere wolken joegen langs de maan, die op dat ogen blik vuurrood in de hemel hing. Andere ooggetuigen bevestigen deze waarne mingen. De aarde spleet op tal van plaatsen en lan^. am groeiden de sple ten uit tot kuilen en kloven. Gouverneur-generaal Roger Léonard van Algiers heeft onmiddellijk de lei ding van het reddingswerk op zich ge nomen. De hulporganisaties ondervon den veel last van het feit. dat alle elec- trische- en telefoonverbindingen verbro ken waren. In een school werd een nood centrale ingericht. Onmiddellijk storm den een aantal overlevenden de school binnen om hun verwanten over hun toe stand in te lichten. Premier Mendès- France van Frankrijk heeft de gouver neur-generaal opdracht gegeven de ver wanten der slachtoffers het medeleven van de regering over te brengen. De Franse staatssecretaris van Oorlog, Jacques Chevallier vertrok per vlieg tuig naar Algiers om namens de rege ring een onderzoek in te stellen naar de omvang van de ramp. De minister van Binnenlandse Zaken, Mittérand heeft 15 millioen francs beschikbaar ge steld voor de leniging van de eerste nood. Lord Ismay, de secretaris-gene raal van de NATO, heeft namens de Noord-Atlantische organisatie „alle mo gelijke hulp" aangeboden. Het Ameri kaanse Rode Kruis heeft telegrafisch hulp toegezegd. Onmiddellijk nadat de ramp bekend was geworden zijn alle beschikbare mi litairen en polil.ie-ambtenaren naar het getroffen gebied gezonden. Manschap pen van het Vreemdelingenlegioen zijn onmiddellijk begonnen met het herstel van de dammen en de wegen. De stad Orléansville werd geëvacueerd. In de omgeving werden noodhospitalen inge richt. Alle beschikbare legervliegtuigen uit Tunis, Algiers en Marokko zijn naar Orléansville ontboden. Militaire vracht wagens hebben grote hoeveelheden voedsel, medicamenten, kleding en de kens aangevoerd. (Reuter-AFP-UP) (Van onze verslaggever) Een 54-jarige vrouw is Donderdag morgen in haar woning aan de Nova Zemblastraat in de Spaarndajnmerbuurt te Amsterdam door haar man overval len en met een hamer neergeslagen. Haar toestand is zeer ernstig. Buren vonden om tien uur de vrouw in de keuken van haar bovenhuis op de grond liggen met een ernstige hoofd wonde. Zij waarschuwden de politie, die de vrouw naar het Wilhelminagast- huis liet overbrengen. Uit de aard van de hoofdwonde kon geconcludeerd wor den, dat de vrouw met een hamer is neergeslagen. De dader is een 50-jarige havenarbeider, die ruzie met zijn vrouw kreeg en haar in een vlaag van woedé heeft mishandeld. Buren hoorden de ru zie, die eindigde met een zware klap, en hoorden ook de havenarbeider de trap aflopen. De havenarbeider heeft zich de gehele dag in de Overbrakerpolder schuilgehouden, maar werd des avonds in de nabijheid van zijn woning door de politie, die de gehele dag bij zijn woning had gepost, gearresteerd. Hij heeft bekend. De twee in de nacht van Woensdag op Donderdag op de Shannon zoekge raakte politiemannen die in een barkas de wacht bij het wrak van de „Triton" moesten houden, zijn Donderdag in vei ligheid gebracht. Hun boot was door de krachtige wind afgedreven. President Eisenhower or>ent hier een nieuw tijdnerk in deze atomische eeuw door het zwaaien met een electronische staf, waarmee hij in Denver de bouw deed beginnen van Amerika's eerste atomische energiecentrale te Shoppingport in Pennsylvanië. Amerika's eerste burger deed de bouw beginnen van de fabriek, die 46 millioen dollar gaat kosten door met een speciaal geladen staf tegen een metalen cylinder te tikken, die boven op een kastje stond, boordevol met elec tronische apparaten. De handeling zette een graafmachine in werking, die de eerste schep nam van het uitgebreide terrein, waarop de fabriek 30 mijl ten Noord-Westen van Pittsburgh en let wel niet minder dan 2000 mijl van Denver zal worden gebouwd. De dir. der posterijen te Shannon heeft thans officieel medegedeeld, dat uit het wrak van de „Triton" een post pakket is gehaald met diamanten ter waarde van dertig a veertigduizend dollar. Het pakje is, doorgezonden naar de geadresseerde in Amerika. Of deze diamanten uit Nederland af komstig zijn of als transitopost uit het buitenland zijn gekomen, is niet met zekerheid te zeggen. Er waren aange tekende postzendingen uit Nederland aan boord van het toestel, maar of zich daarin diamanten bevonden is bij de Nederlandse PTT niet bekend. Saarland. Op 7 November zullen in Saarland plaatselijke verkiezingen worden gehouden. Verleden jaar heeft het parlement deze verkiezingen voor onbepaalde tijd uitgesteld. (Reuter). (Van onze speciale verslaggever) „In principe is het mogelijk en het kan dus heel goed zijn dat het waar is. De aanwijzingen zijn in ieder geval van dien aard, dat de K.L.M. de we tenschap In de arm zou moeten nemen om ze op hun juiste waarde te onder zoeken." Het kostte prof. dr. W. H. C. Tenhaeff zichtbaar moeite een uitspraak te doen zelfs in deze voorzichtige bewoordingen over de waarschuwen de voorspelling van de vliegtuigramp met de K.L.M.-superconstellation „Tri ton", die de Amsterdamse helderziende Burlisto, zoals wij gisteren gemeld heb ben, tot tweemaal toe zij het in vage bewoordingen tegenover gezagvoer der Viruly heeft uitgesproken. Want deze bijzondere hoogleraar in de pa rapsychologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht staat uitermate sceptisch tegenover alle paragnosten, die hun paranormale gaven niet uitsluitend voor streng wetenschappelijk onderzoek be schikbaar stellen, maar er in variétépro gramma's of tijdens andere vermake lijkheidsvoorstellingen in hun onderhoud mee voorzien. En Burlisto is er daar een van. Maar overigens staat prof. Tenhaeff minder vreemd tegenover de voorspel ling van een vliegtuigramp dan een leek op het gebied van de parapsycho logie. Enkele van zijn proefpersonen hebben drie naoorlogse rampen met K.L.M.-vliegtuigen voorspeld. Niet in vage bewoordingen maar gedetailleerd en vastgelegd op papier, dat vóór de ramp zich voltrok in het bezit van prof. Tenhaeff werd gesteld. En al Het landgerecht van Djakarta heeft Donderdag een begin gemaakt met ae rechtszaak tegen H. C. J. G. Schmidt uit Bandoéng. de meest genoemde per soon in de reeks arrestaties van Ne derlanders. die begin dit jaar werd verricht. De heer Schmidt wordt beschuldigd van lidmaatschap van verboden ver enigingen, hulpverlening aan benden en het leiden van overvallen op poli tieposten. In de weken, voorafgaande aan de arrestatie van Schmidt, wer den enige tientallen andere Nederlan ders en Indonesiërs gearresteerd op soortgelijke beschuldigingen. Er bestond voor deze rechtszaak een enorme belangstelling. Ruim een uur voor de zitting begon, verdrong het pu bliek zich voor de rechtszaal om een plaats te bemachtigen. Op de eerste zit ting werd de dagvaarding voorgelezen en verdachte aan een eerste verhoor on derworpen. Hij ontkende alle beschul digingen. Schmidt wordt ervan beschuldigd er toe te hebben meegewerkt, dat een buitenlands vliegtuig in de buurt van de Tangkoeubanprahoe (een vulkaan, in de Preanger) wapens, levensmidde len en medicijnen ten behoeve van de Darul Islam en de Tentara Islam In donesia heeft kunnen afwerpen. Voorts wordt hij ervan beschuldigd de Ten tara Islam Indonesia te hebben geleid bij een aanval op een eenheid van de mobile brigade bij Legoknjenang en op een eenheid van de algemene poli tie bij Soekanegara (bij Tjiandjoer). een aanval te hebben geleid op een bataljon van de T.N.I. bij Peloeambon (Tjiandjoer). Subsidiar wordt hij be schuldigd van het leiden van boven genoemde aanvallen als leider van de NIGO (Nederlands Indische Guerilla Organisatie) en meer subsidiair van het leiderschap van de NIGO, welke organisatie ten doel heeft „ondergronds verzet te plegen tegen de wettige In donesische regering" en van andere misdrijven, zoals moorden, brandstich ten en het verwekken van onrust, met het doel het vertrouwen van het volk en de buitenwereld in de Indone- sche regering te ondermijnen. Tijdens het verhoor vroeg rechtei Liem over de activiteiten van Schmidt na diens militaire loopbaan: „Kent U de NIGO?" Schmidt ontwoordde: „Vóór mijn arrestatie had ik er nog nooit van gehoord". Sghmidt, die 18 December 1953 gearresteerd werd, zei, dat eerst 11 Februari 1954 door de recherche te genover hem melding gemaakt werd van de NIGO. Rechter Liem: „Maar er zijn toch getuigenverklaringen" Schmidt: „Ik ben zeer verbaasd over deze getuigenverklaringen. Ik heb de indruk, dat deze getuigen ro vers en moordenaars zijn". (Hier brak rechter Liem Schmidt's woordenstroom af). Schmidt zei voorts de leider van de Darul Islam, Kartosoewirjo, alleen te kennen uit krantenverslagen. De verdediger, mi. Boegheim, vroeg vervolgens verdaging van de zitting voor veertien dagen. Hij voerde aan, dat in stukken tientallen namen worden genoemd van personen, die inmiddels naar Nederland vertrokken zijn en van wie waarschijnlijk enigen als belang rijke getuigen a décharge kunnen op treden. Mr. Boegheim verzocht voorts in de gelegenheid te worden gesteld contact op te nemen met verschei- denen der gearresteerde Nederlanders, die in het dossier van Schmidt her haaldelijk worden genoemd en die waarschijnlijk voor het onderzoek be langrijke verklaringen kunnen afleggen. De volgende zitting is vastgesteld op 23 September. Na de zitting werd een persconferen tie gehouden waarop de verdediger, mr. Bouman, protest aantekende tegen het feit, dat Schmidt gedurende de ne gen maanden van zijn voorarrest geen contact heeft mogen hebben 'met zijn verdedigers, die hem door bemiddeling van het Nederlandse Hoge Commissa riaat waren toegevoegd. deze voorspellingen zijn nauwkeurig uit gekomen. Bovendien en dat was wel de grootste verrassing waarvoor wij in ons vraaggesprek met de Utrechtse hoog leraar kwamen te staan heeft zich nog een tweede helderziende gemeld, die vóór de „Triton" verongelukte een ernstige K.L.M.-ramp heeft zien aan komen. En het merkwaardigste is wel dat deze man in wie prof. Tenhaeff een volledig vertrouwen heeft dezelf de oorzaak van de ramp opgeeft als Burlisto, een oorzaak, die wij overi gens in dit verband niet kunnen publi ceren. Het is namelijk geenszins zeker dat deze „oorzaak", ook al wordt zij van twee kanten gesignaleerd, juist is. Evenals de fantasie de mensen parten kan spelen bü normale waarnemingen, kan dat ook gebeuren bü paranormal waarnemingen. Psychoscopisten geven bü herhaling een verkeerde uitleg aan de inhoud van hun „hallucinaties" en daaraan verwante verschijnselen. Een in dit verband uitstekend voor beeld van een dergelijke verkeerde interpretatie is de oorzaak die de be kende paragnost Gerard Croiset inder tijd opgaf voor het verongelukken van de K.L.M.-constellation „Roermond" nabij Bari. Nadat de heer Croiset twee weken vóór de ramp het verongeluk ken had aangekondigd van gezagvoer der Hans Plesman, de zoon van de vroegere president-directeur van de K.L.M., werd toen 't vliegtuig was neergestort zijn hulp, samen met die van prof. Tenhaeff, ingeroepen bij het onderzoek naar de oorzaak. Hij had toen reeds de „indruk" ge kregen dat er zich aan boord van het vliegtuig drie Arabieren bevonden, van wie er een kort voor het vertrek een pakje had ontvangen. Hij vermoedde dat dit pakje explosieven bevatte en dat de ramp dus aan sabotage moest worden toegeschreven. Later is geble ken dat zich in Cairo inderdaad drie Arabieren aan boord van de „Roer mond" hebben begeven. Even voor het vertrek had men een dezer Arabische passagiers ook werkelijk een pakje over handigd. Maar dit bevatte slechts kaas. Het was verpakt in een papier vol vetvlekken en aangezien de Arabier de bagage in zijn koffer niet wilde be vlekken had hij het onmiddellijk weer aan de bezorger teruggegeven. Dit laatste was door de heer Croiset niet gezien, evenmin als hij een indruk had gekregen van de volkomen ongevaar lijke inhoud van het pakje. Dat de hulp van een helderziende (Van onze Haagse redacteur) Nu het nieuwe universiteitsjaar in zicht komt, wordt van verschillende zij den de vraag gesteld hoe het thans staat met de verlaging van de collegegelden voor universiteiten en hogescholen. De hierop betrekking hebbende wets ontwerpen. welke in November 1953 werden ingediend, kunnen eerst in open bare behandeling komen als de Tweede Kamer haar eindverslag op de Memorie van Antwoord heeft vastgesteld. Dit is nog niet geschied en wanneer de Twee de Kamer deze zaak zal afhandelen is thans ook nog niet bekend. Inmiddels wordt wat de Invoering van de verlaging betreft In deze wetsontwer pen het collegejaar 1953—1954 genoemd. Zou de Kamer derhalve deze wetsont werpen op dit punt aannemen zoals ze er liggen, dan betekent zulks, dat de verlaging met terugwerkende kracht ook over het vorig jaar geldt. Het is echter ook mogelijk, dat de be handeling in de Kamer tot een nieuwe datum van invoering leidt en de terug werkende kracht niet verder zal gaan dan tot het collegejaar 19541955. Wat de kwestie van de afschaffing der schoolgelden betreft, de Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag over het desbetreffende wetsontwerp is in voorbereiding en kan dus binnenkort tegemoet worden gezien. echter ook van grote waarde kan zijn bij het onderzoek naar een vlieg tuigramp, is enkele weken later ge bleken. De heer Croiset bezichtigde toen een K.L.M.-constellation op Schiphol om na te gaan of hjj hierdoor misschien „indrukken" kon krijgen van de oorzaak van de ramp met de „Roermond." Hoewel hij niet het minste verstand van techniek had wees de heer Croiset daarbij een onderdeel aan, dat de ramp veroorzaakt zou hebben. Het was de automatische pi loot. Ruim een half jaar later maak te de Raad voor de Luchtvaart be kend, op technische gronden tot de conclusie te zijn gekomen: „Ter ver klaring van de oorzaak komt als meest waarschijnlijke veronderstel ling in aanmerking dat in de auto matische piloot een storing is opge treden. (Vervolg op pag 3) Uiterlijk 1 September 1955 zullen de nieuwe voorschriften voor de spelling van de Nederlandse taal in werking tre den, aldus blijkt uit een thans versche nen Koninklijk Besluit De Kroon zal nog bepalen op welke dag precies dat zal geschieden. Bü Koninklijk Besluit is bepaald, dat de wet op het besluit Bescherming leerlingen tegen besmettingsgevaar op 1 October 1954 in werking zal tre den. Dit betekent, dat van laatstgenoemde datum af de leerkrachten en het ove rige personeel van alle inrichtingen van onderwijs (uitgezonderd de uni versiteiten en hogescholen) zich moe ten onderwerpen aan een periodiek, tweejaarlijks onderzoek op tubercu lose van de ademhalingsorganen. Volgens het West-Duitse persagent schap D.P.A. zijn ongeveer honderd Oost-Duitsers, die de afgelopen week in Fulda de Duitse Katholiekendag hebben bijgewoond, niet naar hun land teruggekeerd. Zij hebben de West-Duitse regering om asyl gevraagd en zijn on dergebracht in vluchtelingenkampen. Aavertentte (tot Zaterdagavond) Over het algemeen véél bewolking met enkele buien. Matige tot krach tige wind tussen Zuidwest en Zuid. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Zon: 6.06-19.06. Maan: 18.10-4.13.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1