Generaal Hinh in verzet tegen de premier De orkaan „Edna eist veertien slachtoffers f SCHEEPVAART BERICHTEN^ Renault K.L.M.-Convair verliest wiel van landingsgestel Staf-chef laat sich niet op een vliegtuig naar Frankrijk setten Katholiek Amsterdam huldigt zijn Deken Japan vreest zware tornado Stelling: Bewijs: Garage Den Hout Op vijf wielen behoedzaam geland Millioen schade door brand Mgr. Huibers dankt voor feestgave D£ WITTE RAAF Sterker dan de „Moeroto" in1934 A it TIJDENS START OP SCHIPHOL 46 passagiers met ander toestel naar Londen Veevoederfabriek in vlammen opgegaan Kerkenbouw-Zondag Vermiste jongeman terecht SPOORBIELS zit geen enkel risico MAANDAG 13 SEPTEMBER 1954 PAGINA Sterna keert terug naar IJmuiden Twee uur aan omgeslagen sloep gehangen HAARLEMS MUZIEK INSTITUUT Philips radiotoestel type BX 700 Fotocopieën beter, sneller en goedkoper In de aanschaf van een a Lage inkoopsprijs b Laag brandstofverbruik c Zeer lage reparatiekosten d Zeer hoge restwaarde (Van onze speciale verslaggever) Een KLM-Convair van de lijndienst op Londen, de „Vincent van Gogh", beeft Zondagmiddag tijdens de start van Schiphol een van de twee wielen van de rechterpoot van haar onderstel verloren. De machine, die zes en veertig passagiers aan boord had, ondervond er niet de minste last van en kwam normaal los van de grond. Ieder van de drie poten van het onderstel heeft twee wielen en gezagvoerder Goedheer die niets bemerkte en gewaarschuwd moest worden dat er iets niet in orde was slaagde er enige tijd later in de machine op de vijf overige wielen behoedzaam op de grond te zetten. De gealarmeerde brandweer- en ambulan cewagens konden inrukken. De passa giers, op wie het incident niet de minste indruk scheen te maken, zetten ruim een uur later met dezelfde be manning in een ander vliegtuig de tocht voort. Onmiddellijk na de start riep een van de passagiers, die rechts achter de vleugel zat, de stewardess bij zich. „Wilt u de piloot even waarschuwen dat hij een wiel verloren heeft; ik zag het daarnet wegrollen", zei hij. Maar ook op de verkeerstoren van de Am sterdamse luchthaven had men het weg rollende wiel gezien, zodat de gezag voerder al radio-telefonisch bleek inge licht te zijn toen de stewardess de cockpit bereikte. Een wagen van de luchthaven ging op zoek naar het wiel en mogelijke andere onderdelen van de rechter poot van het onderstel. Technici van de KLM onderwierpen het gevondene aan een nauwkeurig onderzoek en kwamen - tot de conclusie, dat het andere wiel nog normaal aan de rechterpoot bevestigd zat. Voor alle zekerheid kwam gezagvoerder Goed heer, die in afwachting van het on derzoek rondjes gevlogen had, een maal zeer laag over de verkeers toren, waar men met een kijker het overgebleven wiel aan de rechterpoot zo goed en zo kwaad als het ging in het voorbijgaan bestudeerde. Alles bleek in orde en het was dus niet nodig een buiklanding te maken. Men oordeelde het zelfs niet noodzakelijk te blijven vliegen totdat de benzine grotendeels verbruikt zou zijn; een convair van dit type kan zijn brandstof niet tij dens de vlucht storten. Het grootste gedeelte van de veevoe derfabriek en de magazijnen van de coöperatieve aankoopvereniging te Olde- berkoop, gem. Ooststellingwerf (Fries land), is Zondag in vlammen opgegaan. Het fabrieksgebouw, 300 ton zaad, 300 ion lijnkoeken, de verpakkingsafdeling en het machinepark gingen verloren. De directiewoning, de garages en de kan toren bleven behouden. Het gehele com plex was voor anderhalf millioen gulden verzekerd. De schade wordt door de directie op een millioen gulden geschat. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Naar wij vernemen uit brieven van de opvarenden, vertrekt de kotter „Sterna", die verleden jaar naar San tos in Brazilië vertrok voor het uitoefe nen van de visserij in de Braziliaanse wateren tussen 28 en 29 Septembeh naar IJmuiden terug. Hierbij komt dus een einde aan het Braziliaanse experiment, dat beoogde meer en betere vis op de Braziliaanse markt te brengen. Men heeft eerst nog getracht de „Sterna" in Brazilië te ver kopen. Daarin is men niet geslaagd: men wilde de koopsom niet in Ameri kaanse dollars uitbetalen en de eigenaar van de „Sterna" toonde geen belang stelling voor de Braziliaanse cruseiro, Vorige week is de kotter-trawler „Colombo", die door de rederfj Medan- Batavia te IJmuiden aan een rederij in Brazilië werd verkocht, de visserij langs de kust van Brazilië begonnen. Voordat het zover was, heeft de be manning, in samenwerking met kapitein Douwe Stobbe, de man, die de vis sersschepen veilig over de grote oceanen brengt, veel voorbereidende werkzaamheden moeten verrichten. Men moest onder meer de kust van Brazilië en de visgronden in kaart brengen. Daarbij bleek kapitein Douwe Stobbe een uiterst gewaardeerde en bekwame medewerker te zijn. Na ongeveer een half uur konden de passagiers zich weer vastgespen voor de landing. Tevoren waren zij ingelicht dat er hoegenaamd geen gevaar aan wezig was, omdat de rechterpoot ook met één wiel het vliegtuig wel zou kun nen dragen. Dat bleek juist te zijn. Het talrijke publiek, dat zoals op iedere Zondag op de dakterrassen van de sta tionsgebouwen het platform omzoomde en dat gealarmeerd door de sirene voor brandweer en geneeskundige dienst de gebeurtenissen gespannen gade sloeg, bemerkte niets bijzonders aan de landing van de „Vincent van Gogh". Gezagvoerder Goedheer had alleen zijn tweemotorige machine zo voor zichtig mogelijk aan de grond gezet en verder een dankbaar gebruik gemaakt van de mogelijkheid die de Convair-310 biedt, om met de propellorbladen in een gewijzigde stand gedraaid „tegen spoed" te geven en daardoor de ianding zo kort mogelijk te maken. Het toestel taxiede niet naar het platform, maar werd even later door een tractor weg gesleept. De passagiers werden met een autobus opgenaaid en naar het stations gebouw gebracht, van waar zij enige tijd later met een ander vliegtuig ver trokken. Over de oorzaak van het losraken van het wiel is nog niets bekend. Het toe stel was ruim een uur voor de start waarin dit gebeurde teruggekeerd van een vlucht naar Engeland. De Rijks luchtvaartdienst is onmiddellijk met een onderzoek begonnen. De K.L.M. heeft inmiddels medege deeld, dat het aflopen van het rechter buiten wiel moet worden toegeschreven aan een plotseling opgetreden breuk in een der wiellagers, die een zodanige beschadiging van de wielborg ten ge volge had, dat het wiel geheel van de as afliep. In een dergelijke situatie kan er toch veilig geland worden, aangezien de hoofdonderstellen van moderne vliegtuigen, zoals de Convairs, uitgerust zijn met dubbele landingswielen. In een herderlijk schrijven, dat op Kerkenbouw-Zondag in alle kerken van het bisdom is voorgelezen, geeft Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, uiting aan zijn diepgevoelde dank voor de gebeden, wensen en offer gaven der gelovigen, hem op zijn 55-ja- rig priesterfeest toegezonden. „Aan de oproep van Uw priesters hebt gij beantwoord door een som van meer dan 300.000 gulden bijeen te bren gen voor de stichting ener kerk, die, ter ere van de H. Maagd opgericht, een blij vend monument zal zijn van het geloof en de liefde van geheel het Haarlemse di ocees", aldus het schrijven. „Aan U vra gen wij niet anders, dan dat gij voortgaat en toeneemt in de werken van geloof en waarachtige liefde. Gij weet dat onze zorgen zeer groot zijn, daar de bouw kosten voortdurend stijgen en de snelle uitbreiding der bevolking in sommige streken een steeds groter aantal kerken noodzakelijk maakt. Maar gij weet ook dat onze geestelijke zorgen nog einde loos groter zijn." In de nacht van Donderdag op Vrij dag werd de bemanning van de red dingboot „Johan de Witt" gealarmeerd. Een ongeveer twintigjarige jongeman uit Moddergat (Noordkust van Fries land) was Donderdagmiddag met een bootje vertrokken en nog steeds niet te ruggekeerd. Wel vonden de mannen van de ter stond uitgevaren „Johan de Witt" op de wadden een lege sloep drijvend. Ver der zoeken bleef vruchteloos. Tot men op de idee kwam eens te gaan kijken in het vluchthuis op de Engelmansplaat (tussen Ameland en Schiermonnikoog). Daar werd de jongeman inderdaad in goede welstand aangetroffen. Ruim twee uur had hij aan zijn omgeslagen sloep gehangen. Ten slotte het doelloze daarvan in ziende, heeft hij zijn laarzen uitgetrapt, de boot losgelaten en zich zwemmend in veiligheid gebracht. 128. Hoewel allen terdege beseffen, dat, als Scathwyn geen geloof hecht aan de berichten, hun toestand vrijwel hopeloos zal worden, is er niemand, die het risico van Eric's gewaagde plan niet durft to nemen en ook de Britten voegen zich dadelijk naar de bevelen van de Noorman. Volgens hun is de Witte Raaf vermoedelijk op de Kamer van de prinses opgesloten. Deze inlichting is de Noorman voldoende, en nadat de gewonde bereidwillig zijn wapens aan Eric gegeven heeft, gaan zij met een korte groet uiteen. Terwijl zij in de diepste stilte voortgaan, hoopt Eric, dat de Britten hun opdracht tot een goed einde zullen brengen. Als zij bij een riviertje komen, klinkt nog steeds om hen heen het gedruis, veroorzaakt door de Ravenkrijgers, en niet dan na zekere aarzeling besluiten zij het er op te wagen dit obstakel te nemen. Zonder ongemerkt te worden, bereiken zij de overzijde en tegen de eerste sc ring arriveren zij bij de rand van het woud. Ploc wijst Eric waar zich tusse.g1li geboomte dat dicht tot de burcht reikt het luik van de vluchtgang moet bev Uiterst behoedzaam begeven zij zich in de aangegeven richting. Nog steeds on F merkt naderen zij hun doel en Ploc, die, nu hij op bekend terrein is, het 9 vergeet, loopt vooruit. Eric, die hem vlug achterna gaat, hoort tot zijn °^o0f tenis hoe het narretje roept: „Het luik staat open!" Juist bij tijd weet de s*jg man verdere ontboezemingen te voorkomen en hij trekt het verschrikte na ortf achteruit. Nauwelijks heeft hij dit gedaan, of de ruige kop van een Sakser w in de opening zichtbaar. (Van onze verslaggever) „Katholiek Amsterdam", waarin alle Katholieke verenigingen en organisa ties der hoofdstad zijn samengebun deld, heeft Zondag Mgr. G. v. d. Burg, ter gelegenheid van diens veertigjarig priesterfeest,' een hartelijke hulde ge bracht, waarin ook het Gemeentebe stuur, bij monde van wethouder De Roos als loco-burgemeester, aandeel nam. Des morgens heeft de jubileren de Deken in de St. Nicolaas, de kerk van de patroon der stad, een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen en 's middags volgde een feestelijke receptie in de zalen van het I.C.C., die zeer druk bezocht was. De katholieke gemeenschap van Am sterdam was hier in al haar geledin gen vertegenwoordigd: de Katholieke Wethouders, leden der Raadsfractie, ver schillende pastoors, Kamerleden en wat verder de bloem zou mogen heten van heel het katholieke verenigingsleven der stad. De voorzitter van „Katholiek Am sterdam", mr. Th. Elsenburg, heeft hier het feestgeschenk overhandigd, waartoe uit Katholieke kring meer dan f 8000 was samengebracht. Het bestond, over eenkomstig de wens van de Deken, uit een wetenschappelijke schets van de Kerkelijke en Sociale ontwikkeling van Katholiek Amsterdam. Dit fraai gebon den rapport ging vergezeld van een cheque met het bedrag van de verdere feestgave. Bij afwezigheid van burge meester d'Ailly gaf wethouder De Roos uiting aan de erkentelijkheid en waar dering van het Gemeentebestuur voor de goede verhouding tussen Deken en Stad en het belangrijke werk, dat de jubilaris heeft verricht, mede ten profijte van heel Amsterdam. Mgr. W. Nolet, pastoor van „De Pape gaai", heeft verder de jubilaris toege sproken en hem diens, door Jan Gregoire geschilderd portret aangeboden, bestemd voor de zaal van de Begijnhof pastorie. Een ontroerende dankbetuiging bracht de heer F. Schneiders over namens de Hongaarse vluchtelingen, wier lot bij voortduring de daadwerkelijke belang stelling heeft van de Deken, in zijn kwa liteit van voorzitter van de Hulpactie voor Hongarije. Hongaarse meisjes in de klederdracht van hun land boden Mgr. een afbeelding van oud-Boedapest aan en verder was hierbij een album gevoegd met namen en vaak zeer ont roerende brieven. In zijn dankwoord heeft Mgr. zijn grote erkentelijkheid betoond voor de opnieuw gebleken ge voelens van vriendschap, die bij het zakelijk contact in de loop der jaren tussen hem en de Katholieke gemeen schap waren gegroeid. Hij drong er bij de Katholieken van Amsterdam nog eens krachtig op aan de devotie tot het H. Sacrament van Mirakel tot het mid delpunt te maken van hun persoonlijk leven van dag tot dag. Zeer velen hebben hierna en aan sluitend op de openbare receptie Mgr. nog met een persoonlijk woord geluk gewenst en bedankt. De viering van het 40-jarig priesterfeest van Deken Mgr. v. d. Burg was Zondag morgen begonnen met een plechtige Hoog mis in de St. Nicolaaskerk, die bijzonder smaakvol versierd was. De jubilaris werd tijdens de H. Mis geassisteerd door pastoor P. J. Aarts als presbyter-assistens, pater Victor O.F.M. Cap. als diaken en kapelaan H. Verbeek als subdiaken. Mgr. Nolet en enige andere pastoors alsmede talrijke katholieke notabelen van Amsterdam woonden de H. Mis bijEerste en Tweede Kamerleden, wethouders, raadsleden en vertegenwoordigers van talrijke verenigin gen, stichtingen en instellingen. Het zangkoor zong de missa „Amor Gesu Amore" van Jaeggi en de organist om lijstte dit met een finale en een koraal van Cesar Franek. In Indo-China heerst een gespannen en explosieve sfeer nadat de premier van Vietnam, Ngo Dinh Diem, in het afgelopen weekeinde twee maal tever geefs getracht heeft de chef van de generale Staf van het Vietnamese le ger, generaal Nguyen Van Hinh, zoon van de vroegere minister-president, voor een half jaar met gedwongen verlof naar Frankrijk te zenden. Generaal Hinh wacht in een door tanks en troe pen zwaar bewaakt hoofdkwartier de verdere gebeurtenissen af. Premier Diem heeft een honderdtal politieagen ten met een Fransman aan het hoofd buiten zijn paleis doen postvatten, blijk baar om de indruk te wekken dat ge neraal Hinh een staatsgreep wil uitvoe ren. Een andere generaal, die in dit geschil tussen de premier en een in vloedrijk gedeelte van de legerleiding bevel kreeg de Chef Staf op te volgen, is tot huisarrest veroordeeld omdat hjj geweigerd heeft hieraan gevolg te geven. Generaal Hinh heeft geweigerd naar Frankrijk te vertrekken, zeggend: „Ik weiger uit Vietnam verbannen te wor den op een tijdstip, waarop de vijand meer dan ooit de onafhankelijkheid en eenheid van ons land bedreigt." Toen de premier generaal Hinh ten tweeden male bevel gaf naar Frank rijk te vertrekken zou hij daarbij ge dreigd hebben de hulp in te roepen van aan de premier loyale troepen. De premier stuurde een boodschap per naar de vesting van de generaal met de mededeling, dat de generaal absoluut het vliegtuig van de Air France diende te nemen, dat morgen naar Parijs vertrekt. Men neemt algemeen aan, dat Diem na meningsverschillen met de leiders van verscheidene partijen en godsdien stige secten en met de generale staf een man aan het hoofd van het leger heeft willen plaatsen, op wie hij kan vertrouwen. Hij zou niet hebben ver wacht, dat de gehele generale staf ge neraal Hinh zou steunen. In oficiële Franse kringen in Saigon toont men „enige bezorgdheid" over de gebeurtenissen, vooral met het oog op de huidige overdracht van bevoegd heden van de Fransen op het Vietna mese leger. De spanning in Saigon is groot: Tien gendarmes onder aanvoering van een Franse kapitein van de politie begaven zich gisteren naar het militaire radio station om op last van het ministerie van nationale defensie een regerings ambtenaar, die de uitzendingen dient te controleren, af te zetten. De wacht, loyaal aan generaal Hinh, weigerde de mannen toe te laten en de minister van defensie moest persoonlijk tussen beide komen om het geschil op te lossen. Twee tanks, die zich in de nabijheid bevonden, kwamen de wacht te hulp doch openden niet het vuur. In Cannes aan de Franse Rivièra heeft het staatshoofd Bao Dai zijn bei de neven, prins Buu Loc, de hoge com missaris van Zuid-Vietnam in Frank rijk, en Buu Hoi ontboden voor een ge heime conferentie, waarover verder niets werd bekend gemaakt. (UP) De orkaan „Edna" heeft in het Noord- Oostelijke kustgebied van de VS veertien doden geëist. Gisteren is de orkaan over 't bosgebied van Noord-Oost-Brunswick aan de Canadese Oostkust getrokken, 'n ernstige verstoring in de communicatie middelen langs de Atlantische kust achter zich latend. Een millioen Ameri kanen waren geruime tijd van electri- citeit verstoken en ongeveer 100.000 te lefoonverbindingen werdén verbroken. Het trans-Atlantische luchtverkeer werd eveneens gestoord. In de loop van de dag koerste de orkaan naar de rich ting van het Noordelijke deel van de Atlantische Oceaan. Het geweld van de orkaan was toen reeds aan zienlijk verzwakt. Maar intussen trekt een hevige wervelstorm, „June" ge naamd, snel in de richting van Japan. Krachtige winden, slagregens en hui zenhoge golven, die gisteren het Zui delijke Japanse eiland Kioesjoe beuk ten, waren de onheilspellende voorboden van een buitengewoon krachtige tropi sche wervelstorm met winden van 125 mijl per uur, die naar men verwacht vandaag Kioesjoe zal bereiken. Weerkundigen menen, dat dit een van de krachtigste tropische stormen zal zün, die in de laatste jaren Japan geteisterd hebben. Men acht het zelfs niet onmogelijk, dat deze typhoon gro tere vernielingen zal aanrichten dan de typhoon Moeroto, die in 1934 over Japan raasde en in wiens spoor ?700 doden en 15000 gewonden achterbleven Vliegtuigen van de Amerikaanse me teorologische dienst hebben gemeld, dat de typhoon naar alle waarschünlükheid morgen over geheel Kioesjoe, twee-der- de van het naburige eiland Sjikokoe en het westelyk einde van het grootste ei land, Hontsjoe, zal trekken. Men vreest voor het lot van ongeveer 100 visser schepen, die zich naar men gelooft in het pad van de typhoon bevinden. De Japanse politie, de militaire auto riteiten en het rode kruis treffen koorts achtig voorbereidingen om het komen de gevaar het hoofd te kunnen bieden. Er worden voedsel- en kledingvoorra- den aangelegd, eerste hulpmateriaal wordt büeengebracht, terwijl speciale ploegen van de spoorwegen en PTT klaar gehouden worden om onmiddellijk te kunnen ingrijpen. Er worden ook red dingboten en verplaatsbare generatoren gereed gehouden. (UP-Reuter) DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram. VPRO: 7.50 prot. pr. AVRO: 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 prot. pr.. 9.15 klein koor, 9.30 huisvr., 9.40 gram., 10.50 kleuters, 11.00 RVU, 11.30 zieken, 12.00 sopr. en piano, 12.33 platte land, 12.40 piano, 13.00 nieuws. 13.15 gram., 13.30 Musette-ork„ 14.00 caus 14.40 schoolradio, 15.00 omr.ork.,, 15.40 klankbeeld, 15.55 gram., 16.30 jeugd, 17.00 mandoline-ork., 17.30 gram., 17.45 piano, 18.00 nieuws, 18.15 gram., 18.30 RVU. 19.00 lichte muz„ 19.25 Paris vous parle, 19.30 piano, 20.00 nieuws, 20.05 lichte muz., 20.40 hoorspel, 21.25 gevar. progr., 22.10 orgel, 22.25 Radio Philharm. Ork., 22.45 buitenl. overz., 23.00 nieuws, 23.15 New York calling, 23.20 lichte muz., 23.40 gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 gram., 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 vrouw, 9.40 Lichtbaken. 10.00 kleuters, 10.15 gram., 10.30 amus.ork. en solist, 11.00 vrouw. 11.30 schoolradio, 11.50 Als de ziele luistert, 12.00 Angelus, 12.03 gram., 12.33 gram., 12.55 zonnewij zer, 13.00 nieuws, 13.20 mil.ork., 13.50 gram., 14.00 kamerork. en soliste, 14.40 gram., 15.00 Metropole-ork., 15.30 Ben je zestig, 16.00 zieken, 16.30 Ziekenïof, 17.00 jeugd. 17.15 felicitaties jeugd, 17.45 regeringsuitz., 18.00 lichte muz., 18.20 sport, 18.30 jeugd, 18.52 act., 19.00 nieuws. 19.15 Boek der Boeken, 19.30 gram., 20.25 de gewone man, 20.30 hoorspel, Avondgebed, 23.00 nieuws, 23.15 schaa olympiade. 23.20 gram. ENGELAND, BBC, home service, 33» m.: 15.00 lichte muz., 18.30 zang taar, 21.45 pianorecital. BBC, light progr., 1500 en 247 12.00 dansmuz., 12.30 ork.conc., 7+flir dansmuz., 15.00 ork.conc., 15.45 mill" ork., 17.00 amus.muz., 18.00 dansmjjj 20.30 gevar. muz., 22.20 dansmuz., 2l5, dansmuz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK' 309 m.: 12.00 ork.conc., 13.10 ork.conc- 16.00 pianospel, 17.45 populaire 20.15 ork.conc., 22.10 lichte muz., 22- jazzmuz., 23.00 lichte muz., 0.25 dansmu FRANKRIJK, nat. programma, 347 «jjj 12.30 ork.conc., 14.05 pianorecital, 2°" kamermuz. BRUSSEL, 324 m.: 17.10 omr.ork., 2100 Casinoconc., 22.15 zang en piano. 484 m.: 12.00 ork.conc.. 18.30 koorzafl*' 22.15 kamermuz. ENGELAND, BBC, European Servi<*' Uitz. voor Nederl. 22.00-22.30 NieU^f' Vraaggespr. Boeken en schrijvers. 224 en 75 m.) WIJ KIJKEN NAAR TELEVISl1' VARA: 20.15 Act. 20.30 Viool en pia", 20.45 Pauze. 20.50 Het oude huis. T v 5 spel. Bij de opening van het nieuwe Provinciehuis in Arnhem bood de Commissaris der Koningin in Gelderland namens de provincie aan H. M. de Koningin drie prachtige bokalen aan: twee met de wapens der zeven provinciën en een met het waven van Gelderland. De Commissaris reikt aan Hare Majesteit de Gelderse bokaal, gevuld met champagne. AAGTEDIJK p. 12 Pto. Alegre n. Paran AAGTEKERK 13 te Singapore. ALBIREO p. 13 Montev. n. B. Aires. ALDERAMIN p. 13 Yanam n. Madras. ALETTA p. 13 P. Singkep n. Penang. ALIOTH p. 13 Las Palmas KV n. Bahia ALMKERK p. 13 Ouess. n. Sydney. AMPENAN 13 te Penang. AMSTELKROON 13 te Marseille. AMSTELVEEN p 13 Gibralt. n. Mars. ARGOS p. 13 Kp. Finist. n. Lissabon. ARKELDIJK 13 te Semarang. AALSUM p. 13 Kp. St. Vine. n. Havre. AKKRUMDIJK p. 18 Tampa n. Houston. ALAMAK 13 te Tanga. ALDABI p. 13. Recife n. Bahia. ALMKERK 12 te Havre. AMSTELKROON 13 te Marseille. ANNENKERK 13 te Djibouti. BALI p. 13 Gibralt. n. Genua. BAWEAN 13 te Madras. BINTANG p. 13 Pto. Alegre n. Santos. BOSKOOP p. 13 Ouess. n. Madeira. BAARN 12 te London. BARENDRECHT p. 13 Kreta n. Engel. BINTANG 13 te Santos. BLOEMFONTEIN p. 13 Lüderitzb. n. Kpst. BLOMMERSDIJK 13 te Marseille. BLIJDENDIJK 13 te New York. BOSCHFONTEIN p. 13 Kreta n. Pt. Said. CALTEX DELFT T. 13 te Sidon. CALTEX LEIDEN t. p. 12 Kreta n. Sidon. CALTEX THF, HAGUE t. p. 13 Kp. Böne naar Rotterdam. CALTEX UTRECHT 13 te Rotterdam. COTTICA p. 13 Georget. n. Param. DELFSHAVEN p. 12 Kp. Frio n. R'dam. ETREMA t. p. 13 str. Bonif. n. Berre. GAASTERLAND 12 te Paranagua. GAROET p. 12 Sabang n. Colombo. GOOILAND 13 te Amsterdam. GROOTE BEER p. 12 Nantucket n. R dam. HECTOR p. 13 Ouess. n. Oran. HERMES 13 te Baltimore. ITTERSUM 13 te Antwerpen. INDRAPOERA p. 13 Massawa n. Suez. JAGERSFONTEIN p. 13 Ltideritzb. naar Las Palmas. JUPITER p. 13 Finist. n. R'dam. KORATIA t. 13 te Singapore. KOTA AGOENG 13 te Singap. KERTOSONO 12 van Colon n. Trinidad. 13 te Singapore. i'nns™™.,P' 13 °uess- n- Mars. LOOSDRECHT 13 te Alexandrië. LOPPERSUM p. 13 Kp. Bon n. Pt. Talbot. LAAGKERK p. 12 Kp. Guardafui n. Kar. LAERTES 13 te Tj. Priok. LANGKOEAS p. 13 Ouess. n. Tj. Priok. LEERSUM 13 te New Orleans. LEKKERKERK p. 13 Kp. St. Vine, naar Marseille. LIMBURG 13 te Singapore. LUCITA p. 13 Dungen. n. R'dam. MEERKERK p. 13 Madeira n. Antw. MURENA t. 13 te Berre. MACOMA 13 van P. Pirie n. B. Papan. I MATARAM p. 13 Aden n. Colombo. MERWEDE 13 te A'dam. MODJOKERTO p. 13 Kp. Armi n. Gert' U* ORANJE p. 13 Daedalus n. Colornb0, POLYDORUS 13 te Pt. Said. PRINS ALEXANDER 13 te Quebec. PRINS WILLEM III 13 te Montreal- r*\c PRINS WILLEM V p. 13 Dungen. n. RIOUW p. 13 Kossein n. Aden. RUYS 13 te Mauritius. RIJNDAM p. 13 Halifax n. New Vor*' RADJA 12 te Baltimore. SHERATAN 12 van Mena Ahm. n. ?n SINGKEP p. 13 Daedalus n. Suez. STAD LEIDEN 13 te Dar es Salam- SOESTDIJK 13 te Djibouti. SOMMELSDIJK p. 13 Kp. Böne n. TABINTA p. 13 Kp. Guardafui n. j TALISEE p. 13 Kp. Böne n. Prt. Sai^' TAMO p. 13 Dungen. n. Montev. TARA p. 13 Pto. Alegre n. Santos- TJISADANE 13 te Prt. Elizabeth. TOMINI p. 13 Kp. Finist. n. R'cfam- TABINTA p. 13 Socotra n. Belawa"' TAMO p. 13 Ouess. n. Montev. THEMISTO p. 13 Antic, n. Montr. h WATERMAN p. 13 Kingston n. WESTERDAM p. 13 Ouess. n. N. y°r*' WALTON JONES 12 te Gibr. _rk. WESTERDAM p. 12 Startp. n. N- X?ao- WIELDRECHT p. 13 Daedalus n- r WILLEM RUYS 13 te Suez. ZUIDERKRUIS p. 12 Porti. n. Baa1"' ZUIDERKRUIS p. 13 Dungen. n. R °a,M NAGEKOMEN SCHEEPSTIJDINGEN ADINDA 1 2te Singapore. AGATHA 12 te Sorong. ALPHERAT 12 te Pto. Alegre. AMSTELDIEP 12 te Bangkok. BANKA 12 te Mena al Ahmadi. CALTEX PERNIS 12 te Rotterdam. CELEBES 12 te New York. COTTICA 12 te Trinidad. DIEMERDIJK 12 te Londen. ESSO ROTTERDAM 12 te Aruba. GROOTEKERK p. 13 Socotra n. Ad*1 JAPARA K.R.L. 12 te Suez. KERTOSONO 12 te Balboa. KOTA INTEN 12 te *Tj. Priok. LAURENSKERK 12 te Rangoon. MALEA 12 te Shimonoseki. MARIEKERK 12 te Hongkong. MEERKERK 12 v. L. Palmas n. Ant*1 ORANJE 13 te Suez. RIDDERKERK 12 te Tanga. ROGGEVEEN 12 te Bangkok. RONDO 12 te Cheribon. ROTULA 12 te Colombo. RIJNKERK 12 te Antwerpen. STAD DORDRECHT 12 te Palermo- TABIAN 12 te San Francisco. VAN SPILBERGEN 12 te Amsterdam- Dir. Nico Hoogerwerf Sr. Wilhelminastraat 51 Telefoon 15691 Zaanenlaan 37 Telefoon 23189 ONDERWIJS IN ALLE VAKKEN DER TOONKUNST aan beginnelingen en gevorderden. OPLEIDING voor toelating CONSERVATORIUM- en STAATSEXAMEN L.O. en M.O. AANDACHT WORDT GEVESTIGD OP; 1. de samenstelling van een kinderkoor o.l.v. Anton de Beer. 2. de Jeugdorkest klasse o.l.v. Jan Hoeben. 3. de Orkestklasse voor volwassenen o.l.v. Jan Laarveld en Toon Verhcy. 4. de Balletklasse voor kinderen (van af 5 jaar) en vol wassenen o.l.v. Roeki Arons (lid van Ballet Scapino). Aanmelding nieuwe leerlingen dagelijks Wilhelminastraat 51. Carrard platenwisselaar met 3 draaisnelh. in notenh. kast. Zeer mooie combinatie, in staat van nieuw te koop. Tevens 40 platen in boe ken, Brieven onder no. 12293. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Heemstede brengt ter openbare kennis, dat ter secretarie, afdeling algemene zaken, van 14 Sep tember 1954 af, gedurende 4 weken, op iedere werkdag van 9-12 uur, voor een ieder ter inzage ligt, een ontwerp plan tot herziening van het uitbreidingsplan voor een deel der gemeente, dat is begrepen in herziening XL A, vastgesteld bij raadsbe sluit van 27 Juni 1940, no. 38 en hetwelk omvat de terrei nen tussen de van Merlcn- laan, de Herenweg, de Kerk- laan en de Zandvaart. Gedurende de termijn van 4 weken kunnen belangheb benden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. HEEMSTEDE, 13 September 1954. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voor noemd, A. G. A. van Rappard. FOTO HILARIU5 - GROTE HOUTSTRAAT 102 - TEL. 10866 Deze en volgende week dagelijks in lossing aan het Goe derenstation te Haarlem. Prima grenen spoorbiels afm.: 260 x 25 x 15 cm. Ook langere of kortere maten leverbaar. Lage prijzen tijdens de lossing. Inl. bij de lossing of bij G. Molenaar, Haarl.liede, Telefoon K. 2504203. 4 persoons 4 deurs sedan (R 4) 6 persoons 4 deurs sedan (Frégate) 200 kg Bestelwagen (R 4) 1 tons Bestelauto met 7.7 mi laad- ruimte Wz tons Bestelauto met 8m3 laad ruimte R 4: 1 L. op 17 K.M. Frégate: 1 L. op 10 K.M. 1 tons Bestelwagen: 1 L. op 8 9 K.M. door zeer sterke en beproefde constructie en lage prijzen onderdelen. Bovendien lang durige fabrieksgarantie. Op de Renault Fré gate b.v. geeft, de fabriek 12 maanden garan tie inclusief arbeidsloon. hetgeen betekent geringe afschrijving. Begrijp Uw belang en vraag nadere Inlichting bij 4380 7850— f 3995— t 6700— I 6900— WAGENWEG 164—168 - HAARLEM TEL. 12138 Elegante tweed damesmantel waarvan de moderne royale bontkraag volgens de nieuwste coupe overvloeit in de schouderlijn Geheel met zijde gevoerd en in modieuze tinten. Maten 36 t/m 46

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 4