.GROTE PRIJS een sfeerloze vertoning TPI k\ Antwoord f SCHEEPVAARTBERICHIEN Wm Wees zuinig, doe véél met Soda Het koppel Derksen-Pronk eerste in de puntentelling Hoofdstad ontvangt schaakmeesters Hockeyploeg naar Indië NS I Uj aan ive m inu f wassen, mammie m Spf J IgInG^ VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1954 PAGINA 11 Stadion bijna leeg Uitslagen Engelse league Naar accoord tussen Hermes en „Rotterdam Goppi voor twee maan den geschorst Wegens sabotage in Ronde van Italië Twee wereldrecords verbeterd Belgisch elftal tegen Duitsland Arsenal verliest met 23 van Manchester City Negen kunstwerken naar Bolsward viï? Ned. gidsenleidster hij bergongeluk omgekomen MARKTBERICHTEN V i WmmmÊm Me» 8odQ ^dge5'kt 16 0UrwelMekkeninUw GebrI sODA- „Nee'schat. Je weet toch», wel wat éérst moet?" „Sop maken Mammie?" „Nee kindje. Eerst gaan we het goed in de week zetten. Met Soda." Goede huisvrouwen weten het wel: bij de was is een goed begin zowat het hele werk. Als de was één nacht in de Soda heeft gestaan is het goed 'al half gewassen. Dat kunt U zien aan het Sodawater. Bovendien heeft U voor het sop véél minder zeep nodig. (Van een speciale verslaggever) Een bijna lèeg stadion, 'n langademig programma en matig wielervertoon: dat was de Grote Prijs van Amsterdam 1954. De handicap van het te ver gevorderd seizoen deed zich gelden. Pas toen na veel wikken en Wegen Pronk middels een langverbeid stukje vuurwerk het stayersnummer Wist te winnen, kwam er enig enthousiasme los. Het koppel DerksenPronk kreeg van de heer E. Kupers, inspecteur van Lichamelijke Opvoeding der gemeente Amsterdam, grote linten in hoofdstedelijke kleuren omgehangen. De bossen bloemen, die er ook nog aan te pas kwamen, verleenden de ver late Grote Prijs-affaire enige fleur. einde van de avond, bij de race over 50 kilometer achter motoren, leefde het tamme gebeuren enigszins op. Aanvan kelijk vond dit alleen maar oorzaak in het enorme lawaai, dat de acht mo toren produceerden. Doch toen na vijf tig ronden nog steeds Bakker aan de kop lag, met onveranderlijk de verras send goed rijdende Australiër French op de tweede en Pronk op de derde plaats, ontbrandde de strijd. De kleine Italiaan Martino kwam plotseling uit de allerachterste gelederen naar voren ge sneld. Pronk kon zijn snelle aanval niet afslaan. Terwijl Martino achter French afwachtte, kreeg Bakker het ietwat met Wierstra aan de stok, toen hij ronden achterstand wilde gaan uitdelen. Van De „formule", waaronder de Grote Prijs verreden wordt, biedt geen kans °P een spectaculaire finale tussen de sterksten der baanglorie. De wedstrij den zijn dusdanig georganiseerd, dat ia heel veel series en een boekhoud kundige puntentelling de winnaar te voorschijn komt. Of liever gezegd de winnaars, want elke sprinter moest in combinatie rijden met een stayer. Uit sportief oogpunt is er aan dit soort organisatie weinig eer te behalen, ook blijft de spanning er tot het einde in, zoals men dat noemt. Wie de grootste sprinters tegenover elkaar wilde zien, kon in zijn program ma inderdaad wel een serie ontdekken. Waarin Harris en Van Vliet tezamen fan de start kwamen. Ook zouden Van Wiet en Derksen samen rijden, terwijl Derksen het in een andere serie tegen de Britse wereldkampioen moest opne men. Maar een wedstrijd voor 's we relds snelste drietal was er niet. Uit de uitslag km men het niet op maken, maar Harris liet er op de kille stadionbaan geen twijfel over bestaan. Wie de grote meester van de snelheid °P de fiets is. Zijn belangrijkste con currenten versloeg hij met zuiver mees terschap. Een uitzondering moeten we misschien maken voor de merkwaardi ge „achtste rit", waarin Harris, Van Wiet en Sacchi waren geplaatst. Sacchi stormde bij het ingaan van de laatste kocht plotseling langs zijn concurrenten, maar hield op het laatste rechte eind even in. Harris, die in tweede positie lag kon nu voluit gaan sprinten, maar *an Vliet was volkomen ingesloten. Op de laatste honderd meter kon hij bin nendoor langs Sacchi glippen. Met waar machtsvertoon gooide hij zijn fiets ruk kend vooruit, doch de snelle Harris Was ongenaakbaar. Eerder had Van Vliet onze nationale sprintkampioen doen weten, dat Van Vliet in normale gemoedstoestand be duidend sneller is dan zijn nationale ri vaal. En tevens konden de drieduizend bezoekers het armetierig optreden als Prof van Hijzelendoorn en Koch aan schouwen. De stayers reden eerst een „achter- Volging" over 5 kilometer. Wierstra Wist daarbij zowaar de Duitse crack Hórmann met een kwart baan te ver slaan. Verdere opzienbarende dingen gebeurden er niet. hoezeer de befaam de gangmakers Pasquier en Wiersma ook probeerden met resp. Martino (It.) en Pronk aan hun wiel kvm iii de brouwerij te brengen. Pas tegen het Donderdagavond is een groot aantal deelnemers aan de FIDE-landenschaak- kedstriid met het bestuur van de orga- hiserende Stichting voor Internationale Schaaktraditie van Amsterdam in het Stedelijk Museum te Amsterdam de gast geweest van het gemeentebestuur. Bur gemeester mr. A. J. d'Ailly was per soonlijk gekomen om de schakers te ver welkomen. In zijn gezelschap bevonden zich wethouder mr. G. van 't Huil en zjjn echtgenote. Ofschoon er geen officiële toespraken Werden gehouden, is het gezelschap on der genoeglijke conversatie geruime tijd bijeen gebleven. Enige van de Russische kampioenen, t.w. Smyslov, Bronstein, Kotov en Gelier, woonden met hun be geleiders de receptie bij; Botwinmk was biet verschenen. Na de resultaten van de afgebroken lartijen luidt de stand van de winnaars- groep na de vierde ronde: I. en 2. Zuid-Slavië, Sovjet-Unie, 12 pnt 3. Argentinië, 10 punten. 4. Tsjecho-Slowakije, 9V4 pnt. 5. en 6. Hongarije, Israël, 8Va punt. 7. en 8. Nederland, West-Duitsland. 8 punten. 9. Bulgarije, 7 punten. 10. en 11. Engeland, IJsland, 5 punten. 12. Zweden, 2»/2 punt. De stand classificatiegroep na vier U>nden: 1. Canada, 12 pnt. en 1 afgebr. partij. 2. Oostenrijk, 12 punten. 3. en 4. Zwitserland, Denemarken, 10 p. 5. Griekenland, 9 punten. 6. en 7. Finland, Frankrijk, 8'/2 pnt. 8. en 9. Columbia, België, 8 pnt. 10. Saargebied, 7'/2 punt. 11. Noorwegen, 6% punt. 12. Italië, 6</2 pnt. en 1 afgebr. partij. 13. Ierland, 3 punten. 14. Luxemburg, l>/2 punt. v De uitslagen van de wedstrijden, wel- op Donderdag voor de Engelse e.ague zijn gespeeld, luiden: Eerste di visie: Chalton AthleticBlackpool 3-3. Tweede divisie: Swansea TownProf ile 7-1. deze gelegenheid maakte French gaarne en dankbaar gebruik om de leiding in handen te nemen. Pronk kwam hem veiligheidshalve dicht op de hielen zit ten. De rust leek hierna weergekeerd. French liep tegen het einde zelfs iets uit. De kenners rekenden echter nog op een eindspurt van de nationale kampi oen. En ze werden niet teleurgesteld. Het rondebord wees „2" aan, toen Pronk zich dieper achter Wiersma's brede rug kromde en meter voor meter zijn Australische rivaal naderde. Terwijl de bel voor de laatste ronde luidde, werd het pleit beslecht. French kon het enorme tempo niet meer volgen en moest zijn onvermurwbare gangmaker laten gaan. Pronk kwam breed lachend over de eindstreep, maar in de achter zijn rol zwalkende renner kende men de trotse stylist French van even te voren niet meer terug. Met zijn overwinning had Pronk de vette buit veilig gesteld. Geen wonder, dat Derksen hem welgemeend de hand kwam drukken, voordat het officieel vertoon begon. Eindklassement: 1. Derksen/Pronk (Nederland) 5% punt; 2. Van Vliet/Bijster 8 pnt.; 3. Patterson/ French (Austr.) 10 pnt.; 4. Sacchi/Mar- tino (Italië) 12 pnt.; 5. Harris/Buncker (Engeland) 13 pnt.; 6. Hijzelendoorn/ Bakker (Nederland) 16 pnt.; 7. Potzern- heim/Hörmann (Duitsland) 20 pnt.; 8. Koch/Wierstra (Nederland) 23 pnt. Donderdagavond zijn in het Olympisch Stadion te Amsterdam wielerwedstrijden gehouden, om de „Grote Prijs van Amsterdam". Men ziet hier de winnaars, getooid met de sjerp van de stad Amsterdam tijdens het ererondje. Rechts Derksen, links Pronk. De hockeybond van Indië zal het Nederlands hockey-elftal uitnodigen in de komende wintermaanden een tour- née door Indië te komen maken. De president van de hockeybond van Indië de heer N. H. Tata deelde mede, dat de regering een bedrag van 44.000 rupias, ongeveer f 35.000 als ga rantiefonds beschikbaar zal stellen voor deze tournée. Bij informatie bleek de Koninklijke Nederlandsche Hockeybond nog niet van een dergelijke invitatie op de hoogte te zijn. „Wel verwachten wij eerdaags iets meer te horen van de zijde van Pakistan", zei de heer L. J. Quarles van Ufford. „Dat Indië ook al plannen heeft ons elftal uit te nodigen, was mij niet bekend. Rustig afwachten maar", voegde hij er aan toe. Naar wij vernemen is een samen spraak gaande tussen de partijen met betrekking tot de vordering in kort ge ding welke door de beroepsvoetbalclub Rotterdam is ingesteld tegen Hermes- DVS. Zoals bekend hebben de betrok kenen tot Zaterdag gelegenheid om tot een minnelijke schikking te komen. In verband hiermede is de behan deling door de arbitragecommissie van de Ned. Beroeps Voetbalbond van het geschil tussen de beroepsvoetbal club Amsterdam en de speler J. F. Ba- rends alsmede van het geschil tussen de beroepsvoetbalclub Rotterdam en de speler F. J. Osterholt op verzoek van de raadslieden van beide partijen opge schort voor de duur van veertien da gen. De procedure zou oorspronkelijk Za terdag a.s. beginnen. ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.13 gram., 7.45 Even opkrikken, 7.50 gram., 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.35 orgel, 8.55 huisvr., 9.00 gym. vrouw, 9.10 Bram. VPRO: 10.00 caus., 10.05 prot. pr. vARA: 10.20 continubedrijven, 11.25 Bram., 12.00 accordeonork. en solist, 12.33 9rBel, 13.00 nieuws, 13.20 lichte muz., 13.45 sport, 14.00 gram.. 14.30 Gronings hroSr., 14.55 huismuz,, 15.15 caus., 15.30 dansmuz., 16.00 rep., 16.15 kamerork. en folist, 17.00 act, 17.30 Promenade-ork., 18.00 nieuws. 18.20 gram., 19.00 artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 caus. VARA: ~8-00 nieuws, 20.05 gram., 20.15 cabaret, 40.45 soc. comm., 21.00 ork.conc., 22.00 W, eense muz., 22.30 hoorsp., 23.00 nieuws. gram. 23.15 Hilversum i. 402 m. kro: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 koor jong, 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 fram., 9.00 vrouw, 9.40 gram., 10.00 kleu- „ers. 10.15 gram., 11.00 zieken. 11.45 Bram., 12.00 Angelus. 12.03 wereldmuz.- doncours Kerkrade, 12.33 gram., 12.55 ~°nnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 amus.- 13.45 gram., 14.00 boek, 14.10 lichte 14.25 gram.. 14.40 amateursprogr., „15 kron letteren en kunsten, 15.55 ff®®.. 16.00' schoonheid v. Gregoriaans. 3°;f° jeugd, 17.00 gevar. muz., 17.20 1800 ork.conc., 18.15 journalistiek Ov6 verz., 18.25 gram., 18.30 pari. 19 nJ?- 18-4° gram., 18.45 regeringsuitz., Avk nieuws. 19.10 Lichtbaken, 19.30 s„i ndgebed, 19.45 symph.ork., koor en de 2°15 gevar progr., 21.00 act., 21.15 Bewone man, 21.20 gram., 22.05 Wie 't weet mag 't zeggen, 22.30 schaakolym piade, 22.35 Musette-ork., 23.00 nieuws. 23.15 Esperanto, 23.22 gram. ENGELAND, BBC, home service, 330 m.: 12.00 lichte muz., 14.10 fabrieksfan- fare, 15.40 ork.conc., 18.30 gevar. muz. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 12 00 dansmuz., 14.00 lichte muz., 14.45 dansmuz., 15.15 militair ork„ 17.00 jazz- muz 18.00 dansmuz., 19.30 symph.ork. en sol., 22.15 dansmuz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m.: 12.00 lichte muz., 13.10 gevar. muz 14 00 lichte muz., 15.00 volksmuz., 19 35 gevar. muz., 20.05 kamermuz., 22.10 ork.conc., 22.35 dansmuz., 0.15 Dansmuz., 1.00 jazzmuz., 2.15 gevar. muz. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m.: 12 30 ork.conc., 14.17 ork.conc., 17.0,0 ka mermuz.. 20.02 lichte muz., 22.21 piano recital. BRUSSEL, 324 m.: 15.45 accordeon- muz., 16.15 accordeonmuz., 16.45 Engelse les, 20.00 omr.ork. en sol„ 21.00 omr.ork. en sol., 23.05 jazzmuz. 484 m.: 17.30 jazzmuz., 20.30 Wilhelm Teil, opera, 23.00 dansmuz. ENGELAND. BBC, European Service. Uitz. voor Nederl. 17.00-17.15 Engelse les voor beginnelingen. (Op 224 en 49 m.). 22.00-22.30 Nieuws. Spiegel v. d. week. Sportjourn. (Op 224 en 75 m.). WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. NI.R.N.T.S.: 20.15 Tien jaar Benelux. De strafcommissie van de Italiaanse wielerbond heeft uitspraak gedaan in zake de",.langzaam-aan-stakin<r" van een aantal deelnemers aan de Ronde van Ital'ë in de voorlaatste etapne, die over de Bernina voerde. Conni is voor twee maanden geschorst. Marni, Fornara en Gismondi voor twintig dagen, terwijl de Zwitser Kohlet twintig dagen van wed strijden in Italië is uitgesloten. Wat Coppi betreft wordt in de toe lichting bij de uitspraak gezegd, dat de straf van twee maanden schorsing is on geleed aangezien hij „actief heeft deel genomen aan de sabotage op de Col van de Bernina. welke handeling van invloed is geweest on het verloop en 't resultaat van de wedstrijd". De Snanjaard Lorono en de Italia nen Conterno en Rossello zijn voor tien dagen geschorst: ook aan de Ita lianen Martini, Monti en De Santi is een schorsing van tien dagen opgelegd. Op de laatste dag van de Russische athletiekkampioenschaopen, welke te Kiev zijn gehouden, zijn twee wereldre cords gesneuveld. Nina Otkalenko ver beterde het wereldrecord op de 800 me ter door de afstand in 2 min. 6.6 sec. af te leggen. Het oude record stond se dert 27 Augustus 1953 met 2 min. 7,3 sec. op haar naam. Bij de heren bracht Ukhov het we reldrecord op de 50 km snelwandelen omlaag. Hij liet 4 uur 18 minuten en 49.2 sec. afdrukken. Hij was sedert 29 Au gustus 1952 houder van het oude record (4 uur 20 min. 30 sec.) Beide records zijn tevens nieuwe Europese records. Het Belgisch elftal voor de wedstrijd tegen Duitsland op Zondag 26 Septem ber a.s. te Brussel zal pas Maandag a.s. definitief worden samengesteld. Maar de keuzecommissie is reeds aan 't werk geweest, en naar verluidt zal de ploeg er naar alle waarschijnlijkheid als volgt uitzien: Doel: Gernaeij (A. S. Oostende); achter: Dries (Berchem Sport) en Van Brandt (Lierse S. K.); midden: Huys- mans (Beerschot); Carré (F. C. Luik) en Mees (Antwerp F. C.)voor: Vliers (Racing Brussel); Anoul (F. C. Luik); Coppens (Beerschot); Houf (Standard C. L,) en Mermans (Anderlecht). De uitslag van de wedstrijd, Dinsdag gespeeld voor de Engelse league luidt: Eerste divisie: ArsenalManchester Ci ty 2—3. Het stadhuis te Bolsward heeft van de dienst vor 's-Rijks verspreide kunst voorwerpen een negental kunstwerken in bruikleen ontvangen, die permanent in het stadhuis zulle- worden tentoon gesteld. Het zijn vier schilderijen van de schilders A. Verhoeven, W. Ver schuur en C. Sprenger en vijf etsen van Bauer. C*rr*igk mondi (M vXvXv. 'i'-.v.v.v.v.v*- I FiAftCC II Huurverhoging I M. T. Ik bewoon een café met bovenwoning. De huur was voor de eer ste verhoging 12. Wat is nu de huur na beide verhogingen? Antwoord: De huren na 1 Januari 1951 vastgesteld bedroegen 115 pCt. van het huurpeil van 1940. Sinds 1 Januari j.l. is het percentage van de huurver hoging voor uw gemeente vastgesteld op 17 pCt., van het huurpeil op 31 De cember van het huurpeil daaraan voor afgaande. Tezamen bedraagt de huur verhoging sinds 1951 dus voor u 25.5 pCt. Het ware beter geweest als u ons had ingelicht over het bedrag dat u in rekening is gebracht alsmede of in de door u betaalde huur ad 12. ook begrepen zijn vergoedingen wegens bij komende voorzieningen enz. Voor defi nitieve inlichtingen verzoeken wij u zich te wenden tot de huuradviescommissie te Haarlem, Dreef 32. Dit op grond van uw onvolledige informaties. Huurverhoging II L. J. T. Een huiseigenaar heeft de huren van voor 1940 niet verhoogd. ■Mag bij eventuele verkoop de nieuwe eigenaar alsnog de huurverhoging toe passen? Antwoord: De huur welke men per 31 December 1953 betaalt, is doorslagge vend voor de berekening van de huur verhoging per 1 Januari 1954. De op 31 December 1953 betaalde huur mag dus verhoogd worden met 17 pCt. (voor uw gemeente). De eigenaar is het ech ter niet verplicht te doen. De eventuele nieuwe eigenaar mag eerstgenoemde huur verhogen, maar natuurlijk niet met z.g. terugwerkende kracht en na aftrek van alle op 31 December 1953 verschul digde bijgekomen kosten. Hondenbelasting Mevr. S. V. 1) Moet ik honden belasting betalen voor een „gewone" hond? 2) Wat betekent: privilege? Antwoord: Ja, dit is een gemeente lijke belasting. Hoeveel deze bedraagt voor uw gemeente, is ons niet bekend, dat kunt u te weten komen op het ge meentehuis, afdeling belastingen. 2a Privilege betekent o.m. „voorrecht" genieten. In de middeleeuwen ook een recht door de vorst verleend aan een stad. Huishoudelijke hulp M. v.d. B. Moet men belasting be talen indien men wegens ziekte van de huisvrouw iemand in huis heeft, die tegen kost en inwoning huishoudelijke hulp biedt? Moet men voor zo iemand dus belasting betalen of mag men in tegendeel om aftrek verzoeken? Antwoord: In de eerste plaats dient u van de aanwezigheid van uw hulp in de huishouding kennis te geven aan de bedrijfsvereniging voor detailhandel en ambachten, Maliebaan 34 te Utrecht. Verder dient deze dame zich op te geven bij een plaatselijk ziekenfonds, zij moet n.l. verplicht verzekerd worden (eventueel zich laten overschrijven van vrijwillig naar verplicht verzekerd) u dient haar een ziektecouponnetje te ver strekken. De schutbladen van deze cou ponboekjes dient u te bewaren, want zij zijn geld waard, n.l. het bedrag dat er op vermeld staat. U krijgt daarvan wel bericht van de D.E.T.A.M. Ver volgens bestaat de mogelijkheid dat u rentezegels moet plakken. Is deze hulp nimmer in het bezit geweest van een rentekaart en heeft zij de leeftijd van 35 jaar bereikt, dan bent u vrijgesteld van het plakken. U moet er echter wel om denken, dat al is zij op zeer jeugdig leeftijd zelfs, in het bezit geweest van een rentekaart, dan moet u ook al is zij nu boven de 35 jaar, toch renteze gels plakken. Informeren bij de Raad van Arbeid is dus wel gewenst. Ten slotte de belastingen: Bij de afdeling huishoudelijk perso neel van de belastingdienst (loonbelas ting) dient u een belastingaangifte te doen. U wordt dan in het bezit gesteld van de nodige papieren. U kunt daar ook te weten komen of en zo ja hoe veel belasting u moet inhouden. Wat verder de aftrek betreft van de kosten, die u hebt voor het verplicht in huis namen van deh ulp, omdat uw vrouw ziek is, delen wij u mede, dat deze kosten behoren tot de kosten terzake van ziekte, welke voor aftrek als bui tengewone last in aanmerking komen, wanneer ze het daarvoor gestelde mi nimum te boven gaan. Dit minimum is afhankelijk van inkomen en aantal kinderen voor kinderaftrek. Op de in spectie der belastingen geven ze u on getwijfeld gaarne verdere inlichtingen, die wij helaas niet kunnen geven we gens gebrek aan gegevens. Gevaarlijke afvoerstoffen •T. N. Mijn hoofdbewoner beneden mijn kamer gebruikt een gashaard. Ik zelf een kookkachel. De afvoerstoffen gaan door dezelfde schoorsteen. Kan dat gevaar opleveren?. Antwoord: Ja, dat is gevaarlijk, d.w.z als de afvoerstoffen door hetzelfde ka naal gaan. Vooral een gashaard, waar van de afvoerstoffen veel gevaarlijker zijn dan van een gewone haard, kan zeer zeker gevaar opleveren. Ten eer ste bestaat er brandgevaar, verder kan het roet, dat van een kolenkachel ont staat, een verstopping in de schoor steen veroorzaken, waardoor de bedwel mende afvoerstoffen van een gashaard ten slotte in de kamer zullen kunnen komen en u begrijpt wat dit wil zeg gen. Er komt ook bij, dat juist in ver band met dit grote gevaar, in de meeste plaatselijke verordeningen aansluiting van 2 brandhaarden op één kanaal verboden is. Of dit in uw gemeente ook zo is kunt u te weten komen bij de afdeling bouw- en woningtoezicht. Ver der, wat zou er gebeuren als de brand weer bij eventuële brand als oorzaak zou opgeven: „aansluiting van 2 brand haarden op één kanaal" en de verze— keringmaatschappij deze oorzaak zou overnemen? Laat in ieder geval een en ander eens terdege onderzoeken door bouw- en woningtoezicht, alvorens er ongelukken gebeuren en er financiële stroppen zouden volgen. Inwoning Th. W. D. Kan een 72-jarige verplicht worden tot inwoning? Antwoord oud. Neen, daarvoor is hij te Woningruil J. B. Kortgeleden hebben wij een wo ningruil gedaan. Er bleek een en ander aan het nieuwe huis te mankeren en wij hebben ons toen gewend tot de ma kelaar, die deze aangelegenheid heeft behandeld. Van belofte tot reparatie is Vragen voor deze rubriek moeten worden gericht aan de Redactie van ons blad (met in de linker-boven- hoek der enveloppe: „Vragenru- briek"). De beantwoording geschiedt gratis. De Redactie behoudt zich echter hot recht voor, bepaalde vra gen niet voor beantwoording in aanmerking te doen komenOver de beslissing dienaangaande kan niet worden gecorrespondeerd. Gaar ne vermelding van naam en adres bij de ingezonden vragen. tot op heden niets gekomen, zodat wij contact willen zoeken met de huiseige naar. Van deze weten wij echter het adres niet. Wat voor oplossing kunt u ons aan de hand doen? Antwoord - U kunt, als u zeker weet, dat deze makelaar gemachtigd is om voor de eigenaar op te treden, de zaak aanhangig maken voor de kantonrech ter. Dit kan heel eenvoudig per brief aan de griffie geschieden. U kunt even wel op het kadaster navraag doen, wie de eigenaar van uw perceel is en deze persoon als zodanig noemen in uw ver zoekschrift. Hierbij moet u de kanton rechter verzoeken een dag te bepalen, waarop de zaak ter terechtzitting zal worden behandeld. Het verzoekschrift moet bevatten een opgave van naam en woonplaats van de verzoeker en van de wederpartij; verder een mededeling van de vordering en van de gronden, waarop die steunt. Dienstplicht J. H. H. T. Ik heb 3 zonen in mil. dienst (gehad). De vierde is afgekeurd. Moet nu de vijfde zoon dienen of is deze vrij? Antwoord- Nu er normaal 3 jongens uit uw gezin gediend hebben, is de vijf de vrij. (Van onze correspondent) Het Nationaal Hoofdkwartier van het Vrouwelijk Jeugdwerk te Utrecht heeft Donderdag bericht ontvangen, dat de 27-jarige mej. E. Sporken uit Venlo te Adelboden in Zwitserland door een on geval om het leven is gekomen. Het meisje werd sedert Dinsdag vermist. Mej. Sporken, die werkzaam was op de proosdij te Meerssen en diverse functies bekleedde bij het nationale en diocesane jeugdwerk, woonde als vertegenwoordigster van de gidsenbe- weging de vorige week een conferen tie bij in het Chalet van de wereld bond van padvindsters te Adelboden. Daarna bracht zij nog enkele vacantie- dagen in het Zwitserse plaatsje door. Dinsdagavond is zij evenwel niet meer thuis teruggekomen van een wandeling in de omgeving van het dorpje. Om half zeven 's avonds werd zij voor het laatst gezien door een Engelse toerist, die nog met haar heeft gesproken. Toen het meisje in de loop van de avond niet naar het hotel terugkeerde, ging men op onderzoek uit, daarbij zeer ge hinderd door de mist. Ook Woensdag trokken de reddingsploegen er op uit, weer zonder resultaat. Eerst Donder dagmorgen kreeg men zekerheid om trent het lot van het Venlose meisje. Misleid door de mist is zij in een ra vijn gestort. ARNEDIJK 16 te Rotterdam. AVERDIJK 16 te Rotterdam. ALMKERK 16 te Lissabon. ARIADNE 16 v. A'dam n. Hamb. AGATHA 16 te Ambon. ANTONIA 16 te Pulu Bukon. ALNEAS p. 16 Gibr. n. A'dam. ARDEAS 16 te Bordeaux. ADINDA p. 16 Natuna n. Haiph. ALDEGONDA p. 16 Str. Banka n. Makassar. ALUDRA 16 te Bahia. ALIVAKI p. 16 Recife n. Rio Jan. AGAMEMNON 16 te Curasao. BOSCHFONTEIN p. 16 The Broth, n. Pt. Sudan. BOISSEVAIN 16 te Kobe. BLIJDENDIJK 16 te Baltimore. BENNEKOM 16 te Antofogasta. CALTEX NEDERLAND 16 te R'dam. CONGOSTROOM 16 te Hamburg. CHARIS 16 te Jacksonville. CORYDA 16 te Punta Cardon. CLEODORA p. 16 Pt, Darwin n. Vudap. DELFLAND 16 te Delfland. DUIVENDIJK 16 te Antwerpen. DRACO 16 te Rotterdam. DUIVENDRECHT p. 16 N.Y. n. Hamb. DELFSHAVEN p. 16 Refice n. R'dam. DRENTE p. 16 Andamanen n. Djak. ESSA AMSTERDAM p. 16 Ouess. n Antw. EOS p. 16 te Rotterdam. GANYMEDES 16 te Cind. Bolivar. HILVERSUM p. 16 Ouess. n. Pt. Said. HERA 16 te Hamburg. HOOGKERK 16 te Hamburg. HERSILIA p. 16 S. Salvador n. Newp. N. HAARLEM 16 te Kingston. HELENA 16 te Dominica. HESTIA 16 v. Corinto n. La Union. HELICON p. 16 Finist. n. La Guaira. IVOORKUST 16 te Freetown. JAPACA p. 16 Str. Messina n. Genua. JAVA p. 16 Pt. Sudan n. A'dam. JUPITER 16 te Rotterdam. KARIMUN p. 16 Gibr. n. A'dam. KATELYSIA 16 te B. Papan. KERTOSONO 16 v. Trinidad n. Kaapst. LIMBURG p. 16 Sabang n. Colombo. LOPPERSUM p. 16 Oporto n. Pt. Talbot. LIEVE VROUWEKERK p. 16 Gibr. n. Antw. LARENBERG p. 16 Finist. n. Antw. MAAS 16 te Rotterdam. MENTOR 16 te Piraens. MIDAS 16 te Bari. MELISKERK 16 te Hongkong. MAUREEN p. 16 Gibr. n. Napels MAASLAND p. 16 Dungen n. Pto. Alegre. MYONIA p. 16 Madras n. Fahah. NOTOS p. 16 Gibr. n. A'dam. NERO p. 16 Gibr. n. A'dam. NIGERSTROOM 16 te Madeira n. Plym. ORESTES 16 te Pto. Cabello. OVERIJSEL p. 16 Ceylon n. Belawan. PERNA 16 te Yokohama. PR. W. v. ORANJE 16 te Montreal. PENDRECHT p. 16 Kreta n. Paulsboro. POSEIDON p. 16 Mona pass. n. Cu rag. PHIDIAS p. 16 Kp. Gata n. Tel Aviv. RITA 16 te Pladju. RIJNLAND 16 te Hamburg. ROEBIAH 16 te Makassar. RAKI 16 te Assab. ROELF 16 te Kopenhagen. ROTTI p. 16 Kp. Kalhat Karachi. Singkep 16 v. Pt. Said n. Genua. STAD MAASSLUIS p. 16 Landscnd n. Wabana. STAD MAASTRICHT 16 v. Huelva n. Sluisk. SCHIE 16 te Amsterdam. SCHERPENDRECHT 16 te Recife. SAPAROEA p. 16 K. Muria n. Bahrein. SHERATAN p. 16 K. Muria n. Philad. AALSUM 17 te Havre. ALAMAK 17 te Mombasa. ARENDSDIJK p. 17 Ouess. n. New. OrL ARGOS p. 17 Gibr. n. Oran. ARKELDIJK 17 te Singapore. ARMILLA 17 te Balikpapan. BALI p. 17 Livorno. BARENDRECHT p. 17 Kp. Bon n. Southamp. BAWEAN p. 17 Vizagap. n. Calcutta. BLOMMERSDIJK p. 17 Kp. St. Vine. n. Rotterdam. CALTEX LEIDEN p. 17 Malta n. R'dam. CALTEX UTRECHT p. 17 Kp. St. Vine. n. Sidon. CERONIA p. 17 Singap. n. Yokoh. GORIDAS 17 te Rotterdam. KOTA AGOENG 17 te Belawan. MAASDAM 17 te Havre. ONDINA p. 17 Ouess. n. Havre, PLANCIUS 17 te Surabaja. PRINS ALEXANDER p. 17 Kp. Race n. Rotterdam. RIOUW p. 17 Guardaf. n. Mogad. SIRRAH 17 te Singapore. SOMMELSDIJK 17 te Alexandrië. TARAKAN 17 te Singapore. WIELDRECHT p. 17 Mahallah n. Fao. WONORATO 17 te Priok. ALCHIBA p. 17 Las Palmas n. St. Vine. ALMKERK p. 17 Kp. St. Vine. n. Mars. AMSTELKROON p. 17 Finist. n. A'dam. AXELDIJK 17 te New York. BORNEO p. 17 Perim n. Djeddah. BOSKOOP 17 te Madeira. ELMINA p. 17 Finist. n. Dakar. HECTOR 17 te Oran. INDRAPOERA 17 v. Pt. Said n. Genua. JOH. VAN OLDENB. p. 17 Ouess. n. Pt. Said. KOTA GEDEH 17 te Rotterdam. LEKHAVEN 17 v. Las Palmas n. Antw. LEKKERKERK 17 te Marseille. LEOPOLDSKERK 17 te Rotterdam. MAASDAM 17 te Rotterdam. MODJOKERTO 17 te Marseille. PIETER-S 17 te Rotterdam. PRINS J. W. FRISO p. 17 Dover n. Montreal. PRINS WILLEM-3 p. 17 Belle Isl. n. Hamb. RIJNDAM p. 17 Kp. Sable n. Southamp. SARANGAN p. 17 Perim n. Pt. Sudan. SLIEDRECHT 17 te Antwerpen. TARA 17 te Rio Janeiro. TIBA 17 te Pto. Alegre. WATERMAN p. 17 Kang. eil. n. Frem. WILLEM RUYS p. 17 Kp. Arir-i n. Gibraltar. ZUIDERKRUIS p. 17 Dover n. Quebec. KAASMARKT GOUDA 16 Sept. Aanvoer 223 partijen, le kwaliteit 2.102.18, 2e kw. 2.03—2.09, extra tot 2.19. VEEMARKT DELFT 16 Sept. Aanvoer: 894 stuks. Prijzen: weidekoeien f 550—900, nuchtere kalveren f 4555, biggen 38 54 lopers f 65105, drachtige zeugen f 300 400, magere varkens per kg lev. gew. 1.90—1.95. MARKTEN BARNEVELD 16 Sept. Eier markt. Aanvoer ca. 2.100.000. Prijzen: kip peneieren 16.0016.70, algemene prijs 16.20 kilporijs f 2.61 (basis 62.5 gram), hennen- eieren 913, kiloprijs 2.35 basis 53.5 gr.), kiloprijs f 2.50 (basis 49.5 gram), kiloprijs 2.15 (basis 44 gram). Veluwse Eierveiling Barneveld-Ede. Aan voer ca. 1.000.000. Prijzen: eieren van 44-50 gram f 8.5510.85, 50-60 gram 11.4116. 60-67 gram f 16.11—16.71. Pluimveemarkt. Aanvoer plm. 62.000 st. Prijzen slachtkippen f 1.551.70 per kg, jon ge hanen 1.802.00 per kg, witte jonge ha nen f 2.202.35 per kg, piepkuikens f 2.00 2.15 per kg, zware kuikens f 2.202.30 per kilogram. Varkensmarkt. Aanvoer 186 stuks. Prij zen: biggen f 54.0065.00 per stuk, drach tige zeugen f 330425.00 per stuk. f". *4*1 'U 991 - in 10 nunute" 9 sQp gemaciM V°°oorkomt U schraalwa gro0t wasgoed «kasmiddelen, verbes® verWwisting- Stop df®DA en Vcoop van iets nuttig»-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 11