WENS VAN PULLES EN EDEN: Volledige gelijkheid voor W'est-Duitsland „Er zal snel gehandeld moeten worden West-Duitse regering behaalt overwinning in John-debat K.A.B. niet direct afwijzend Prijsbeweging na loonronde nog niet te voorspellen Snelle KLM-vlucht moet olie in Persië weer doen vloeien Daad van gezond verstand Felle brand legt kantoor gebouw te Den Haag in de as Minister Beel sluit zitting der Staten-Generaal Dramatische vlieg ramp in Argentinië Korea-detachement keert terug De thee wordt duurder Geen uitzicht op toenadering van de socialisten Speculaties rond huuregalisatiefonds hoofd en hart Woonhuis van Britse handelsattaché loopt grote waterschade op Koningin volgend jaar naar de West? Het weer J ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1954 78sfé JAARGANG No. 26096 Zelfopoffering was tevergeefs Notaris gearresteerd I 12.000 mijl met 100 |tuig dat Plaats biedt aan een veertig- pond documenten cumenten van de overeenkomst inzake 'J zijn er nog niet.... Gedenkt giro 43509 Sociaal commentaar Nieuwe minister van defensie in Vietnam Door gas gestikt DUFFEL MONTY-COATS Koud weer, enkele buien BURtAU SMEDESTRAA1 b HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 ejikant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: leeuweriklaan 50 - Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrigter en u Mr W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT SDVERTEN1IE1ARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uut 's avonds tel 21544 Volgens het Argentijnse blad „La Nacion" zijn vier passagiers van een Vliegtuig, dat boven het Andesgebergte ■vloog en waarvan een van de twee moto- *en niet werkte, vrijwillig uit het toestel kesprongen om te pogen een ongeluk te yoorkomen. Het vliegtuig verongelukte •och, hetgeen 25 mensen het leven «ostte. Het verongelukte toestel was een van os vijf Argentijnse militaire vliegtuigen daarmee 120 Guatemalaanse vluchtelin gen, die in de Argentijnse ambassade te •Guatemala een toevlucht gevonden had den, naar Beunos Aires vervoerd wer den. Doordat een der motoren was uit gevallen kon het vliegtuig geen hoogte houden. Een noodlanding was onmo gelijk. De gezagvoerder had eerst de ba gage, de stoelen en zelfs het radiotoe stel overboord laten werpen, doch het vliegtuig verloor steeds meer hoogte. Daarop hadden de passagiers besloten, dat vier van hen, door het lot aan te V wijzen, overboord zouden springen. (AFP) Naar aanleiding van de recente po litieke en militaire ontwikkelingen zul len verschillende mogendheden, die na «e oproep der Verenigde Naties troe pen naar Korea zonden, overgaan tot Sehele of gedeeltelijke terugtrekking dezer troepen. Onder de legereenheden, zullen worden teruggetrokken be vindt zich de Amerikaanse tweede di visie, waarbij het Nederlandse bataljon s ingedeeld. Naar aanleiding hiervan heeft de Ne derlandse regering, in overleg met het •erenigd commando van de V.N. te Ko- ta, besloten het Nederlandse detache ment bij de V.N. geleidelijk uit Korea 'erug te trekken. Naar verwachting JM de repatriëring van het Nederland se bataljon in het begin van 1955 zijn Voltooid. De Nederlandse vlooteenheid echter in de Koreaanse wateren 'ijven stationneerd. Naar wij vernemen zullen met ingang Van Zaterdag 18 September de theeprij- *eh met 4 tot 6 cent per pakje van 100 kharn worden verhoogd. Dit is een ge- Volg van de voortdurende stijging op wereldmarkten. In verhouding tot ^eze stijging is de verhoging der dé- hhlprijzen zeer matig te noemen, aldus e mening van vakkringen. -Dezer dagen is te 's-Gravenpolder de tP r gevestigde notaris M. O. gearres- 0 6rd. Notaris O. wordt verdacht van Regelmatigheden bij grondtransacties. fc,® vechter-commissaris van de recht- v "k Middelburg heeft op het kantoor n de notaris een onderzoek ingesteld. Na afloop van de conferentie tussen de Britse minister van Buitenlandse ^aken, Anthony Eden, en zijn Amerikaanse collega John Foster Dulles, die inmiddels al weer in de V.S. is teruggekeerd, werd gisteravond in Londen een communiqué uitgegeven, waarin de beide staatslieden zich er voorstanders Van tonen, de Duitse bondsrepubliek „op basis van volledige gelijkheid" met de ®ndere Westelijke naties te verbinden. Zij zijn het er over eens, dat hiertoe »>snel gehandeld moet worden". Om dit probleem te bespreken zal daarom "Spoedig" een voorbereidende conferentie bijeen geroepen worden. Deze C(>nferentie zal ongeveer over een week te Londen worden gehouden. De |®nden, die er aan deelnemen zijn: Amerika, Frankrijk, Engeland, Duitsland, Halië, Canada, Nederland, België, Luxemburg en misschien een of twee Scan dinavische landen. De besprekingen tussen Eden en Dulles zijn gedeeltelijk bijgewoond door premier Churchill. Naar verluidt is Foster Dulles ook voorstander van Eden's plan om West- Duitsland via het verdrag van Brussel en binnen de NATO te herbewapenen. Een groot gedeelte van het urenlange gesprek zou echter gegaan zijn over de mate waarin Engeland bereid zou zijn zich met de gemeenschappelijke Euro pese verdedigingsmaatregelen te ver binden. In West-Duitse regeringskringen toont men zich voldaan over de uit drukking „handelen op krte termijn" in het te Londen uitgegeven commu niqué en de mededeling daarin dat spoedig een internationale conferentie zal worden uitgeschreven over inscha keling van West-Duitsland ,op basis van volledige gelijkheid" bij de ver dediging van Europa. Sommige West- Duitse functionarissen beschouwen de korte, door Eden en Dulles uitgegeven verklaring desondanks echter als „gereserveerd". De besprekingen tussen bondskanse lier Adenauer en Dulles, en hetgeen hier over bekend is geworden, hebben de de voldoening, waaraan Donderdag avond te Parijs, na dé beraadslagingen tussen Eden en Mendès-France, uiting werd gegeven, snel doen omslaan. Het te Bonn uitgegeven communiqué wordt te Parijs als een nieuwe vingerwijzing der Amerikaanse regering beschouwd, dat zij voorbereidingen treft om West- Duitsland zonder Franse toestemming te herbewapenen, indien niet op korte termijn overeenstemming wordt be reikt over de West-Duitse bijdrage aan de Europese verdediging. Volgens Reuter is echter van gezag- hebbendezijde tegengesproken, dat de Verenigde Staten mogelijk niet tegelijk met Engeland en Frankrijk zouden wil len handelen bij het geven van volle dige souvereiniteit aan de West-Duitse bondsrepubliek. Verklaard werd, dat de wijze, waarop een einde zal worden ge maakt aan de bezetting van West-Duits land, door de ministers van Buitenland se Zaken der „Westerse Grote Drie" en bondskanselier Adenauer zal worden be sproken op afzonderlijke bijeenkomsten, welke gedurende de komende negen- mogendhedenbesprekingen zullen wor den gehouden. Uit hetgeen nader bekend is gewor den over de beraadslagingen tussen Eden en Mendès-France te Parijs blijkt, dat er inderdaad nog grote verschillen bestaan tussen de Britse en Franse standpunten m.b.t. de mate waarin, via een uitgebreide overeenkomst van Brus sel, beperkingen zouden moeten worden opgelegd aan een West-Duitse herbewa pening Groot-Brittannië is van mening, dat het toezicht op de naleving door W.-Duitsland van eventueel opgelegde herbewapeningsbeperkingen, in hoofd- zaak moet berusten bfl de opperbevel hebber der NATO-strijdkrachten in Eu ropa en bjj de te Parijs zetelende per manente NATO-raad. Mendès-France echter wil, dat de landen-o-ndertekena- ren van 't verdrag van Brussel dit toe zicht zelf zullen uitoefenen. Ook wil hij dat de uit te breiden „Brusselse groep" binnen NATO-ver band een gemeen schappelijke militaire organisatie in leven zal roepen. De beperkingen, welke Mendès-Fran ce op het oog heeft, voorzien er in dat West-Duitsland niet meer dan twaalf divisies het aantal, dat het volgens de EDG op de been zou brengen aan de Europese verdediging zal bijdragen en dat Engeland zich zal verplichten in Europa „een voldoende aantal strijd krachten" te houden, welke, tezamen met die van Frankrijk, de te vormen Duitse weermacht in evenwicht zouden houden. (Reuter AFP UP) John Foster Dulles en Anthony Eden hebben allebei een bezoek gebracht aan Bondskanselier dr. Konrad Adenauer. Eden eerst, met de bedoeling de Duitse herbewapening in in het kader van het pact van Brussel ten spoedigste te regelen, toen Dulles, die met een Ambrikaans plan voor de dag kwam, geheel los van de Engelse bedoelingenDe onprettige verrassing voor Engeland was volkomen.... De beide politici (links Dulles en rechts Eden) hebben elkaar nu in Londen ontmoet. Maar bij de begroeting ontbrak ditmaal de gebruikelijke diplomatieke glimlach volkomen. De West-Duitse Bondsdag heeft gis- teren het debat over de affaire-John beëindigd en de socialistische motie van afkeuring van het beleid van mi nister Schroeder met 223 tegen 128 stem men afgewezen. De liberale afgevaar digden oqthieiden zich van stemming, doch overigens bleef het front der re geringspartijen eensgezind. Op voorstel van de sociaal-democraten besloot de Bondsdag een parlementaire commissie van onderzoek in te stellen, die de nog niet opgehelderde omstandigheden van dr Johns werk als chef der geheime politie en van zijn overlopen naar Oost- Duitsland verder zal onderzoeken. Deze commissie zal ook moeten na gaan of de regering voldoende toezicht heeft uitgeoefend op het werk van het door dr John geleide „bureau voor be scherming der grondwet" en wie ver antwoordelijk is voor het feit, dat het bureau inlichtingen verzamelde over de mocratische politici. De Berlijnse socialist Neumann ver oorzaakte een groot spektakel toen hfj de bondsregering verweet, dat zij de machtsmiddelen van de staat een zijdig tegen socialistische politici zou gebruiken. Dat was volgens hem een van de redenen, waarom het tot een vertrouwensbreuk tussen de beide grote partijen der bondsrepubliek was gekomen. Voor de christelijke partij verklaarde de vroegere admiraal Heye, dat de waakzaamheid van de staat zich veel eer naar links dan naar rechts moest richten. Hü noemde de communistische krachten in de bondsrepubliek veel ge vaarlijker dan de ultrarechtse krach ten, daar de eerste het Sovjetblok ach ter zich hadden en de laatste in de bondsrepubliek niet langer grond von den, waarop zij konden gedijen. De socialistische partij sprak aan het einde van het debat haar ontevreden heid uit over de door minister Schroe der gegeven inlichtingen. In het bijzon der critiseerde zij, dat de minister ver zuimd had een boekje open te doen over de „jungle van geheime diensten" in de Bondsrepubliek. Het debat leverde dan ook weinig uitzicht op een toenade ring der beide grote democratische par tijen, die toch volgens minister Schroe- dernodig zou zijn om „het nationale ongeluk" te overwinnen. Men moest er zich volgens dr. Schroeder' van bewust zijn, dat „de eigenlijke test voor het J Duitse volk" nog moest komen, en daarom achtte hij 't nodig een gemeen schappelijke houding te vinden, die met de nationale eisen in de koude oorlog overeen zou stemmen. (ANP) (Van onze Haagse redacteur) De Nota over de toekomstige loonpolitiek is in de Vrijdag gehouden ver gadering van de Stichting van de Arbeid, zoals te verwachten viel, nog niet geheel afgehandeld. Men heeft zich na de eindbeslissing over de loonronde nog vrij lang bezig gehouden met de opstelling van het communiqué, waarin deze beslissing vervat moest worden. De kwestie van het Huuregalisatiefonds is in de Stichtingsvergadering slechts even ter sprake gekomen; deze aangelegenheid zal straks meer in de Kamer gaan spelen. Zoals bekend, heeft het N.V.V. ten aanzien van de ko mende huurverhoging een „onaanvaardbaar" laten horen als deze verhoging niet gepaard zou gaan met de vorming van een Huuregalisatiefonds; in an dere kringen maakt men echter ernstig bezwaar tegen een dergelijk fonds. Inmiddels vernemen wij nader, dat men van K.A.B.-zijde misschien niet be paald een Huuregalisatiefonds wenst, maar er toch ook niet direct afwijzend tegenover zou staan. I j J I tal passagiers, is gisteren met de do- li t6 en speciaal voor dit doel gechar- e convair vande KLM, een vlieg- Ifcr.. z'sdom van Haarlem te Haarlem Het leven is groter "n teat wij er van maken. de Perzische olie-industrie een vracht van slechts honderd pond aan papier van Londen naar Teheran gevlogen. Wanneer de documenten door de Per zische autoriteiten zullen zijn getekend door de besturen der acht grote olie maatschappijen, welke tezamen het in ternationale consortium voor de ver koop van de Perzische olie vormen. Wanneer het vliegtuig zijn reis zal hebben volbracht, zal de olieraffinaderij te Abadan kunnen worden heropend. Het toestel, maakt zijn reis van 12.000 mijlen met alleen de bemanning aan boord. Men heeft een, in verhouding tot de vracht, dergelijk groot vliegtuig gekozen, omdat het de reis vlugger zal volbrengen dan een kleinere ma chine. Vier piloten zullen elkaar afwis selen, ook al terwille van het tempo. Het trekt overigens de aandacht, dat in het communiqué van de Stich ting van de Arbeid niet gesproken wordt over de huurverhoging van het volgend jaar. Volgens onze Infor maties is het standpunt van de Stich ting dienaangaande apart aan de re gering ter kennis gebracht een standpunt, waar de regering trouwens reeds van op de hoogte kon worden geacht. Met hetgeen in de mededelingen van de Stichting van de Arbeid ge zegd wordt over het mogelijk effect van de loonsverhoging op de prijzen, wordt een punt geraakt, dat ongetwij feld thans bij de consument grote be langstelling geniet. In hoeverre deze loonronde in de prijzen zal werken, valt echter nog niet te voorspellen. Er zijn zeker bedrijfstakken en on dernemingen, waar ruimte is voor een loonsverhoging van zes procent. Er zijn er echter ook, waar dit niet het geval is en daar doet zich behalve de mogelijkheid van een lagere loon ronde ook de kans voor, dat men de loonsverhoging zal doorberekenen in de prijzen. Bij dit laatste mag echter de concurrentiefactor niet uit het oog verloren worden. Behalve de binnen landse concurrentie speelt ook die uit het buitenland een rol. Verruiming van de consumptiemogelijkheden zal leiden tot vergroting van de import zowel van grondstoffen als van ge rede producten en dit betekent dus wel een rem op de eventuele nei ging om naar aanleiding van de loonsverhoging de prijzen te verho gen. Van de andere kant moet echter ook gewezen worden op een stijgende tendenz bij de buitenlandse lonen. Een zekere prijsstijging zal zich vermoe delijk wel voordoen en dit zou dan, zoals ook gesteld wordt door de Stichting van de Arbeid, een daling van het reële inkomen betekenen voor hen, die niet meer in het arbeidspro ces zijn ingeschakeld. De eerste verwachtingen zijn wel, dat het met de prijsstijgingen mee zou kunnen vallen, maar een verant woorde prognose is nog niet te geven. De kort geleden voor enkele grote gemeenten tot stand gekomen brood prijsverhoging met 1 cent, welke ver band hield met een loonsverhoging voor de bakkersgezellen, kan men niet als maatstaf nemen; het ging hierbij ook alleen om de prijs van het „vrije brood". Bovendien moet men er rekening mee houden, dat, wanneer bijvoorbeeld de zware in dustrie tot een prijsverhoging zou ko men, het vrij lang duurt voor de con sument dit bemerkt. Volledigheidshalve zij er op gewe zen, dat het duurder worden van arti kelen, zoals thee en peulvruchten, los staat van de hierboven geschetste ontwikkeling: de te verwachten stij ging van de theeprijzen vloeit voort uit het omhoog gaan van de theeprijs op de wereldmarkt en het duurder worden van de peulvruchten is een gevolg van de slechte zomer. (Van een bijzondere medewerker) De bereikte overeenstemming in de Stichting van de Arbeid over de verhoging der lonen is een daad van gezond verstand. Vorige week Za terdag zag het er vrij triest uit. De werkgevers meenden niet verder te kunnen gaan dan 5 pet., de werknemers stonden» eensgezind op het standpunt van 7 i 8 pet. De keuze werd: ofwel elkander vinden op een compromis, of wel, zoals bij de vorige loonronde, de beslissing en daarmee de verantwoor delijkheid overlaten aan de Regering. Of de Regering hoger dan wel lager zou hebben beslist, is op het ogenblik niet van doorslaggevend belang. Van de grootste betekenis achten wij het, dat de bedrijfsgenoten zelf tot een stand punt zijn gekomen. Juist dezer dagen immers begint in de Stichting van de Arbeid de gedachtenwisseling over de vraag of het na-oorlogse loonbeleid in deze zin moet worden veranderd, dat n.l. van de geleide loonpolitiek zal wor den overgeschakeld op de v r jj e r e loonvorming. Het zou toch wel een al te dwaze vertoning zijn geweest, in dien bij het begin van deze bespreking een beroep op de Regering was gedaan, omdat het vrije overleg faalde. Ken merk van vrijere loonvorming is im mers, dat de bedrijfsgenoten zelf tot overeenstemming komen en dat de Overheid zich kan terug trekken op de plaats, waarop zij behoort te staan, n.l. die van bewaakster van het algemeen welzijn. Of er algemeen enthousiasme over het resultaat van dit overleg zal zijn, is zeer de vraag. De arbeiders ver wachtten iets meer. Hoewel de nuchtersten onder hen, en daartoe rekenen we op de eerste plaats de kaderleden, zeer goed zullen hebben begrepen, dat ook in het loon- overleg „loven en bieden" een normaal verschijnsel is. Inmiddels moge worden bedacht, dat, indien deze loonsverho ging naar wordt aangenomen op 1 Oct. doorgang gaat vinden, alleen al tenge volge hiervan per jaar meer dan 400.000.000 in de consumptieve sector terecht kunnen komen. En het is zon der meer duidelijk dat dit van belang rijke betekenis is. Vooreerst voor de mensen, die er iets ruimer voor komen te zitten, maar daarnaast vooral ook voor de handeldrijvende en neringdoen de middenstand, waar een niet on belangrijk gedeelte van dit bedrag in de vorm van verhoogde afzet terecht zal komen. Moge er dus geen reden zijn voor groot enthousiasme, gezien de huidige prijsverhoudingen is er toch zeker reden tot voldaanheid. (Vervolg op pag. 5) De gouverneur der Ned. Antillen, mr. A. A. M. Struycken, heeft tegenover het A.N.P. verklaard, dat de Koningin enige tijd geleden tijdens een particu liere audiëntie de hoop uitgesproken heeft, dat in 1955 haar reis naar Suri name en de Ned. Antillen werkelijkheid zal worden. Wel is dit bezoek thans in principe vastgesteld, doch de datum er van kon nog niet worden bepaald. Dit houdt verband met het tijdstip van de officiële plechtige bevestiging van het statuut, waarop nog de goedkeuring van de Eerste Kamer moet worden ver kregen alvorens de afkondiging zal kunnen geschieden. Of Prins Bernhard de reis eveneens zal meemaken staat eveneens nog niet vast. Een korte, doch felle brand heeft om streeks het middernachtelijk uur de bovenverdieping en de zolder van een ongeveer twee honderd jaar oud patri ciërshuis aan het Lange Voorhout te Den Haag in de as gelegd. Op één kamer na is de tweede etage geheel uitgebrand, terwijl de de eerste etage en de grondverdieping veel waterschade hebben opgelopen. De brand werd omstreeks half twaalf ontdekt door twee Haagse agenten, die hun ronde deden. Direct alarmeerden zij de brandweer, die met twee wagens alsmede een ladderwagen en een mate- raalwagen uitrukte. Na ongeveer een half uur had de brandweer de brand gelocaliseerd. Toen echter waren be halve de zolder, drie kamers van de bovenverdieping en een keuken geheel uitgebrand. Aangezien vele honderden liters water in de vlammenzee waren gespoten, liepen de eerste en de grond- verdieping grote waterschade op. Op de eerste en tweede verdieping van het gebouw zijn de kantoren van de Arbeidsinspectie en van de afdeling Looncontröledienst van deze inspectie gevestigd. Op de eerste verdieping boven dien de kantoren van de Raad van Be roep voor de Directe Belastingen en van 't Scheidsgerecht voor de Vermo- gensaanwasbelasting, kamer 's-Gra- venhage. Veel archieven, die op de tweede etage waren ondergebracht, zijn In een poging om het leger met de regering te verzoenen heeft de minis ter-president van Vietnam, Diem, ge neraal Nguyen Van Xuan benoemd tot minister van nationale defensie. Xuan, een vroegere premier, is zeer gezien in de kringen van het leger en Diem hoopt dat zjjn benoeming het conflict met de legerleiding tot een gunstig einde kan brengen. Lord Noel Buxton, de Engelse „peer", die reeds maanden geleden opzien baarde door zijn pogingen de Theems en de Humber wandelend over te steken om aan te tonen, dat de Romeinen, die nog geen bruggen hadden, zich van dezelfde oplossing bedienden om deze rivier te passeren, waadt hier aan land bij Sheperdine in Gloucestershire, nadat hij vanaf Woolaston de rivier de Severn was overgestoken op dezelfde manier om zijn standpunt nogmaals te verdedigen. De Engelsman, die dicht bij de twee meter meet, ondernam zijn „waterige" tocht, toen het „bore" getij de rivier tot op een zeer laag peil had gebracht. Of de Romeinen ook allemaal zo lang waren en altijd tijd hadden om te wachten op een dergelijk gunstig ogenblik, vermeldt de historie niet.... De minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr. L. J. M. Beel, heeft vanmiddag drie uur, daartoe gemachtigd door H. M. de Koningin, de zitting der Staten- Generaal gesloten. De beide Kamers waren te kwart voor drie in verenigde vergadering in de ver gaderzaal van de Eerste Kamer bijeenge komen, onder voorzitterschap van de president der Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman. Minister Beel, die in een gala-berliner, bespannen met twee paarden en geës corteerd door Rijkspolitie te paard, voor en achter het rijtuig, vertrokken was van de achterzijde van het paleis Noord einde, arriveerde tegen drie uur aan het Kamergebouw. De minister zei in zijn rede o.m.: Tal van vraagstukken vroe gen ook dit jaar uw bijzondere aan dacht. Ik moge in dit verband o.m. wij zen op de nieuwe rechtsorde binnen het Koninkrijk, de herziening van het Bur gerlijk Wetboek en de ontwikkeling der Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie, alsmede de administratieve- en tucht rechtspraak op dit terrein. Mede dank zij uw medewerking kon den belangrijke voorzieningen worden getroffen op belastinggebied en nopens de huren, alsmede ten aanzien van de salarissen, lonen en pensioenen. De Koningin heeft mq opgedragen u dank te zeggen voor de toewijding en ijver by de behartiging van 's lands belangen betoond. een prooi van het vuur geworden. Practisch niets is van de inventaris op deze verdieping gered. De benedenverdieping was als woon huis in gebruik bij de heer G. Kirk, handelsattaché van de Britse ambas sade, die nog maar enkele maanden in ons land werkzaam is. Mr. Kirk en z(jn echtgenote vertoeven buitenlands. Nadat de afzonderlijke voordeur van het woonhuis was opengebroken, heeft men in allerijl de inventaris in veil- ligheid gebracht voor het neerstromen de water. Pas enkele weken was dit gedeelte van het pand opnieuw geschil derd en behangen en geheel nieuw in gericht. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Vrijdag is in IJmuiden de heer E. F. L., wonende aan de Kennemerlaan, door gasverstikking om het leven ge komen. Een in zijn huis verblijvende vrouw werd in ernstige toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De politie meent enige verdachte omstandigheden te hebben opgemerkt en stelt daarom een nader onderzoek in. Advertentie BARTELJ0RISSTR. HAARLEM -TEL. 13439 FFRO. B0LSTR: 48 A DAM TEI 71716? (tot Zondagavond) Aanvankelijk in het Zuiden van het land veel bewolking en enige regen. Overigens wisselend be wolkt en bijna overal droog weer. Vannacht weinig wind en plaatselijk mist. Morgen matige Zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tem peratuur. Zondag: Zon: 6.20-18.48. Maan: 22.37-15.01. Maandag: Zon: 6.21-18.45. Maan: 23.50-15.45. (Van onze weerkundige medewerker) Er heeft zich boven West-Europa een dikke koude luchtlaag gevormd. De temperatuur komt overdag niet hoger dan 15 a 16 gr. C., op enkele plaatsen zelfs nog iets lager. Op 6000 meter hoog te boven ons land komt 20 gr. vorst voor. In deze onstabiele lucht moeten Zondag buien verwacht worden. De depressie die vandaag N. W. Frankrijk bereikt trekt met een regenzone voor namelijk ten Zuiden van ons land. In de krachtige koude luchtstroom boven de Oceaan beweegt een buien storing in de richting van Engeland. Een droge en volop zonnige September-Zon- dag mogen wij daarom niet verwachten. Het blijft de eerste dagen te koud met wisselvallig en guur weer. De wind zal vooral aan de kust krachtig blijven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1