&tt u/aat iedeteen op Haarlem verliest Groningse ploeg beter roodbroeken G.V.A.V. met 2-0 V.S.V. heeft totaal geen moeite met Elinkwijk: 4—0 Stormvogels dan gelijk DE EERSTE KLASSERS niet verder spel: 1—1 Voor alle tweede klassers een overwinning E.D.O. door Enschedese Boys verplettert06 DE TWEEDE KLASSERS verslaat titelhouder Duitsland Gelijk spel na prachtige strijd tussen Hongarije en Rusland België Copp I r IS ll Zes debutanten in Engels elftal I Zwitser Jacquet ernstig gewond WEER HOGE SCORE VOOR RCH Oostelijken heer en meester Finalisten van wereldkampioenschap in actie Honderdduizend kijkers in Moskou IRHhbi ens in vorm p ^JÊSËËÈÈÊÊÊÊËm Wjf filll® MAANDAG 27 SEPTEMBER 1954 PAGINA 4 Op zeer verdiende wijze heeft GVAV op hei maar matig bezette Haarlem-terrein een 2O overwinning weten ie behalen op een wel zeer teleurstellend Roodbroeken- elfial. GVAV, dat na vijf minuien middels de midvoor Van Oosten de leiding kreeg, speelde weliswaar geen groots voetbal, maar in elk geval beter dan de Haarlemmers, welke laaisien vrijwel over alle linies faalden. Een tweede doelpunt van Aliing, ver in de tweede speelhelfi gescoord, bracht nog wel even hei nodige vuur in de Haarlem ge lederen, maar in de laatste faze van de strijd stond de zwak begonnen Groningse doelman Roffel een Haarlems succes in de weg, zodat GVAV uiteindelijk met 20 deze weinig interessante strijd won. Te weinig strijdlust Kamerbeek behaalt titel tienkamp Alle doelpunten voor I wijkzichweinig aan van namen als v.d de rust gescoord j Ronde van Europa Belg Couvreur leidt in alg. klassement H.F.C.—Ede 4—0 Helder—R.C.H. 0—5 BeverwijkW. Frisia 32 Oefenwedstrijd tussen twee hockeyelftallen Zondag a.s. te Eindhoven 1 f Jki m iSiQ 11 mmmi fbk %'L wmêÉuF' Tl a 3 3 2 I 2 2 J 2 I 1 2 2 2 Advertentie Met interessante vliegtuigplaatjes Het merkwaardige verschijnsel in deze wedstrijd was de grote leegte op de diverse tribunes. Dat zijn we bij Haarlem wel anders gewend. Een ont moeting tussen top-ploegen met als in zet de bovenste plaats, voorts de eer ste thuiswedstrijd van Haarlem, dit al les had niet meer dan een kleine zes duizend mensen naar het Haarlem ter rein doen trekken. En dit terwijl Haar lem altijd voor volle tribunes speelt! Een teken des tijds? En wanneer de Roodbroeken bovendien niet meer elan in hun spel leggen, de meest elemen taire beginselen van het voetbalspel niet beter gaan toepassen, wel dan zullen zij de sympathie van het Haarlemse publiek gaan verspelen. De wedstrijd HaarlemGVAV te ver gelijken met de Prof-wedstrijd Rotter dam-Alkmaar gisteren even verder weg gespeeld, moet ongetwijfeld in het voor deel van deze laatste uitvallen. Inmiddels was de strijd wel hoop vol voor Haarlem begonnen. De eer ste aanvallen deden inderdaad het bes te verwachten en omdat doelman Rof fel van GVAV aanvankelijk erg onze ker deed scheen een Haarlemse zege niet tot de onmogelijkheden te beho ren. Maar het werd dra anders. Na vijf minuten kreeg de Groning se midvoor Van Oosten de bal in een vrije positie toegespeeld. Hij omspeel de De Voogd en met een strak schot kreeg Snijders het nakijken, 01. GVAV kreeg door dit doelpunt blijk baar het nodige zelfvertrouwen. Het be gon beter te voetballen, d.w.z. het spel der Groningers begon gunstiger af te ste ken bij dat der Roodbroeken welke laat- Het Engelse elftal, dat Zaterdag te Belfast tegen Ierland aantreedt, zal met zes nieuwelingen in het veld verschij nen. Doelman Wood, rechtsback Foul- kes, rechtshalf Wheeler, linkshalf Bar low, rechtsbinnen Revie en linksbinnen Haynes zijn voor de eerste maal in de vertegenwoordigende nationale ploeg gekozen. Op de buitenplaatsen heeft men Stanley Matthews en Finney gehandhaafd. Men heeft de gehele defensie van Manches ter United (Wood, Foulkes en Byrne) opgesteld. Het is voor de eerste maal sinds twintig jaar, dat een gehele club achterhoede tevens de verdediging van de nationale ploeg vormt. Destijds was dat met de spelers van Arsenal, Moss, Male en Hapgood, het geval. De opstelling luidt: doel: Wood (Manch. U.); achter: Foulkes en Byrne (Manch. U.); midden: Wheeler (Bolton), Wright (Wolves) en Barlow (West Bromwich); voor: Matthews (Blackpool), Revie 'Manch. C.), Lofthouse (Bolton), Haynes (Fulham) en Finney (Preston). De Eindhovenaar Kamerbeek heeft na een zeer spannende strijd met Van der Hoeven van Lycurgus beslag ge legd op de Nederlandse titel in de tien kamp athletiek. De slechte weersom standigheden waren er debet aan, dat de prestaties soms nogal tegenvielen. De eindstand luidt: Kampioen van Nederland: Kamerbeek (PSV) 5335 pnt.; 2. Van der Hoeven (Lycurgus) 5306 pnt.; 3. De Sanders (Haarlem) 4518 pnt.; 4. Vlamings (THOR, Roosen daal) 4472 pnt.; 5. Klaasse (Quick Nij megen) 3821 pnt. sten de beloften van het goede begin niet inlosten. Het spel werd slordig, het plaatsen bepaald zwak en in de voor hoede liep men kennelijk naar de juis te opstelling te zoeken. GVAV daaren tegen vond een beter ploegverband en de Groningse defensie bleek, hoewel men niet tot groots spel kwam, hecht genoeg om de overigens niet zo gevaar lijke aanvallen van het lijf te houden. Bovendien had doelman Roffel zich van het zwakke begin hersteld en wist met enkele schoten van Groeneveld c.s. wel raad. Met ongewijzigde stand kwam dan ook de rust. In de tweede helft kregen we aan vankelijk de indruk dat het spel wat levendiger en van Haarlem zijde wat vlotter zou worden. Maar spoedig werden we in de hoop volle verwachtingen teleurgesteld, want ook nu kon het spelpeil zich niet bo ven het middelmatige verheffen. Zonder al te veel moeite kon de GVAV defensie met Benninga en Roffel aan het hoofd zich staande houden al moest rechtsachter Drewes eenmaal de bal van de doellijn weg koppen. Bij een der weinige maar niet onge vaarlijke aanvallen der bezoekers plaat ste Jeltema het leder hoog voor het Haarlem doel. Alting ving de bal op en passeerde met een goed schot de uit lopende Snijders. En de hiermee ver kregen 2—0 voorsprong lieten de be zoekers zich niet meer ontglippen dank zij vooral enkele fraaie saves van Rof fel al hadden de Haarlem voorwaart- sen zich zelf ook wel iets te verwijten. "V Een gevaarlijke aanval op het doel van de Groningse bezoekers wordt onscha delijk gemaakt door doelman Roffel. JT Wint, Stijger en Verswijveren. Het brach (Van onze sportcorrespondent) Toen de Utrechters voor het eerst op Stichtse bodem het eresaluut aan het schaars vertegenwoordigde publiek brachten, wreven velen zich reeds in de handen, omdat dit voorspel veel goeds beloofde. Nadat de wedstrijd was geëindigd, vergaten de semi-profs, dat er ook nog publiek was, dat hen be taalt en zochten ze in een verwarde aftocht de veilige omslotenheid van de kleedkamers op. Met 4»—0 waren de an ders zo kranig vechtende Utrechters „afgeslacht" door een in alle opzichten beter en productiever spelend VSV. VSV kreeg er in de eerste minuten aardig zin in, want toen trok Elink- (Van onze speciale verslaggever) Stormvogels en Zwolse Boys hebben zich van de regen en het spekgladde terrein op „Schoonenberg" weinig aan getrokken en mede door het wederzijdse enthousiasme voor een partijtje voet bal gezorgd, waaraan de vijftienhon derd toeschouwers wel plezier zullen hebben beleefd. Afgaande op de aan moedigingen en de bijval van de kijk- lustigen zouden we zelfs geneigd zijn te schrijven, dat deze wedstrijd het in aan trekkelijkheid won van die der semi- profs uit Rotterdam en Alkmaar, die tweeentwintig uur eerder op hetzelfde veld een ontmoeting hadden. Ongetwij feld werd er Zaterdagmiddag doorgaans met meer overleg gevoetbald, was de technische vaardigheid groter dan die van de meeste Zwollenaren en bleek het uithoudingsvermogen der „profs" juist nog iets groter te zijn dan dat van de Stormvogels en hun zwoegende te genstanders, maar een achterhoede zo als de Boys in het veld brachten, deed niets of zeer weinig onder voor die van Alkmaar, terwijl het korte spel van de IJmuider voorhoede al even aantrekke lijk, maar tevens even improductief bleek te zijn als dat van de „Weens" spelende Rotterdamse voorwaartsen. Na een kort beginoffensief van Zwolse Boys nam Stormvogels het initiatief over. De gladheid vergde veel van de spelers. Er ontstonden nogal eens on verwachte situaties, waarin kunst en vliegwerk erger moesten voorkomen. Rechtsbuiten Stegeman kwam enkele malen vrij gemakkelijk langs Post, maar de IJmuider back wist zich bijna steeds snel te herstellen. De voorhoede der olauwhemden verlustigde zich ken nelijk in kort spel, waarbij drie, soms vier voorwaartsen elkaar in het Zwolse strafschopgebied in de weg liepen, een kolfje naar de trap vaste voeten van mannen als Oordt, v. d. Berg en Duim. Dit doelpunt moést komen. Het was A: HaarlemGVAV 0—2 B: RigtersbleekGo Ahead 1—3 AGOVVHeerenveen 3—3 Stormvogels—Zwolse Boys 1—1 Leeuwarden —Blauw Wit 2—0 HeraclesDOS 0—1 DWSEnschede 1—2 NECVolewijckers 1—3 ElinkwijkVSV 0—4 A j axV eendam 7—1 HVCWageningen 2—1 Enschedese BovsEDO 6—0 GVAV 4 3 1 0 7 7—3 Volewijckers 4 3 1 0 7 9—2 Enschede 4 2 2 0 6 4—2 Ajax 4 2 2 0 6 15—5 VSV 3 2 0 1 4 8—4 DOS 4 2 2 0 6 8-6 Leeuwarden 4 2 0 2 4 6—5 Ensched. Boys 4 2 1 1 5 13—8 AGVOW 4 1 2 1 4 8—7 Be Quick 3 2 0 1 4 9—5 Heerenveen 4 1 2 1 4 9—9 Go Ahead 3 1 2 0 4 5—3 Wageningen 3 1 1 1 3 4—4 NEC 4 2 0 2 4 7—5 Haarlem 3 1 1 1 3 55 Stormvogels 4 0 3 1 3 6—7 DWS 4 1 1 2 3 9—7 Rigtersbleek 4 1 1 2 3 8—11 HVC 4 1 I 2 3 6—7 Zwolse Boys 4 1 1 2 3 4—8 Blauw Wit 4 1 1 2 3 4—9 Heracles 4 1 0 3 2 3—7 Elinkwijk 4 1 1 2 3 2—6 EDO 3 0 1 2 1 1—10 Vitesse 3 0 1 2 1 4—8 Veendam 3 0 0 3 0 5—16 C: PSV—NAC 2—1 D: Longa—Sparta 2—1 XerxesSittardia 0—1 SWEmma 0—2 BW—VW 4—2 FeijenoordJuliana 7—0 EBOH—Willem II 2-1 Bleij erheideEindhoven 0—2 umburgia— Hermes DVS 1—1 BrabantiaADO 1—8 BW 3 2 1 0 5 9—6 ADO 4 4 0 0 8 22—5 Willem II 4 2 1 1 5 6—4 Eindhoven 3 3 0 0 6 9—2 Hermes DVS 4 2 1 1 5 4—3 Feijenoord 4 3 0 1 6 17-5 KbUH 4 2 1 1 5 13—10 SVV 4 3 0 1 6 10—7 Sittardia 4 1 3 0 5 7—6 Emma 3 2 0 1 4 86 PSV 3 2 0 1 4 8—4 Longa 4 2 0 2 4 5—7 NAC 4 2 0 2 4 8—7 MW 3 1 1 1 3 7—7 Limburgia 4 1 2 1 4 4—4 Juliana 3 1 1 1 3 3—9 RBC 3 1 1 1 3 5—5 Sparta 4 1 0 3 2 6—10 Kerkrade 3 1 0 2 2 4—5 Noad 3 0 1 2 1 4—8 Xerxes 3 1 0 2 2 1—3 Bleyerheide 4 0 1 3 1 4—12 Excelsior 3 1 0 2 2 6-10 DFC 2 0 0 2 0 4—7 VW 4 0 0 4 0 6—14 Brabantia 3 0 0 3 0 1—15 Luppens, die een pass van van der Meer met een zacht, maar zuiver schot bekroonde. Er waren toen 26 minuten gespeeld. Een harde kopbal van Wolf die de lat scheerde was het Zwolse antwoord. Een blunder van spil v. d. Berg gaf v. d. Meer de mo gelijkheid in handen de wedstrijd met een tweede doelpunt te beslissen. De IJmuidenaar schoot echter jammer lijk naast. Eénnul dus bij de rust. Daarna heeft Stormvogels nog lang een overwicht op de Boys gehad. Doelman Veldhuis toonde echter geen ontzag voor de harde schoten van van der Meer en toen Stelling buiten zijn bereik inkopte bracht een der Zwolse backs op de lijn nog redding. Stijger en Verswijveren. Het bracht het voortdurend tot de Velser doel- mond, maar daar bekroop de Utrecht se jongens een angst, die we zel den hebben gezien. Zodoende was de kiem gelegd voor een triest treurspel, waarin keeper v.d. Schilden de rol van de verslagen held moest spelen. Drie maal moest hij kansloos zwichten voor treffers van de VSV-ploeg, die al spoe dig het initiatief nam en dit gedurende de rest van de strijd behield Het was na een kwartier Verswijveren, die han dig door de Utrechtse defensie manoeu vreerde en vreugdegehuil bij de VSV- aanhang veroorzaakte (01). Spoedig hierna viel hij bijna in herhaling, maar de uit het lood geslagen Elinkwijk-ver- dediging dirigeerde de bal naar de vrij staande De Graaf en deze zag ergens een gat, waardoor de bal ongehinderd naar de plank achter het doel kon rol len. (0—2). Toen Belfroid een manifieke voor zet gaf, waarvan Verswijveren met een kopbal profiteerde, was het 03 geworden en toen begon de algehele malaise in de Utrechtse ploeg. Deze malaise zette zich voort tot het bit tere einde, doch zij infecteerde de VSV-ers zienderogen, zodat ook zij niet meer de kracht konden opbrengen, om een goal te maken. Zij moesten echter wachten, tot het de heer Eeden behaagde, om een duel tussen Roos en De Graaf met een zware besissing te berechten: op kunstige wijze vol trok Kunst het vonnis, zodat het pu bliek toch nog een goal en een beetje sensatie had mogen ontvangen. Een analyse van de tweede helft vergt de uiterste fantasie van een sportscribent. Wij hebben geen greintje inspiratie kunnen putten uit de wan staltige opeenstapeling van fouten en ernstige aanranding van de voetbal schoonheid. Er was, zoals men dat in Utrecht graag zegt, voor het goedwil lende VSV, dat ook begon te pingelen en zich verder bezighield met het uit denken van variaties op het woordje „blunder". Het is héél, héél lang gele den, dat we op het Elinkwjjk-veld zulk een afschuwelijke wedstrijd zagen. Tijdens de zesde etappe van de Ronde van Europa, welke over een afstand van 217 km naar Augsburg leidde, heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan. Vlak voor het einde, aan de grens van Augsburg, reed de Zwitser Jacquet in veile vaart tegen een stilstaande auto. Jacquet liep een zware hersenschudding op en talrijke kneuzingen. In zeer ern stige toestand is de Zwitser naar een ziekenhuis vervoerd. De etappe werd gewonnen door de Brit Robinson in de tijd van 5 uur en 57 min. De verdere uitslag luidt: 2. Lorda (Fr.) 5.59.05, 3. Metzger (Zwit- serl.) 6.03.38, 4. Van Kerkhove (Belg.) 6.03.48, 5. Verdini (It.), 6.07.55, 6 Siguenza (Fr.) z.t. De vijfde etappe, Zaterdag verreden, had een zege opgeleverd voor de Belg Van Kerkhove. Hij reed de 264 km van Homburg naar Schwenningen in 7 uur 43 min. 17 sec. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Couvreur (Belg.) 35.14.07, 2. Clo=e (Belg.) 35.15.27, 3. Giannoschi (It.) 35.16.00, 4. Volpi (It.) 35.16.36. Bij de tweede klassers zijn deze Zondag wel bijzonder fraaie resultaten geboekt. Drie ploegen kwamen in actie en het werden evenzoveel overwin ningen. RCH verpletterde Helder met 50, waardoor de Racing thans uit twee wedstrijden de doelcijfers heeft van 120. Het kon slechter. Benjamin Beverwijk vestigde opnieuw de aandacht op zich door het ongeslagen West- Frisia met 32 te kloppen. Een hoopvol resultaat voor de Wijkers. Ook aan de Spanjaardslaan was er reden tot vreugde. De Good Old versloeg daar Ede met 40. De landen wedstrijd ahtletiek tussen Spanje en Frankrijk is in een grote over winning voor de Fransen geëindigd. HFC heeft zich van de nederlaag van de vorige week op uitstekende wijze hersteld door Ede met 4—0 te ver slaan. Het was geen bijster sterke tegen stander, waarmede HFC de strijd aan de Spanjaardslaan moest aanbinden. Vrijwel onafgebroken waren de Haar lemmers in de meerderheid en het mocht dan onbegrijpelijk heten, dat de HFC-voorhoede voor de rust geen kans zag de veste van Ede te treffen. In de tweede helft was het weder om HFC, dat de toon aangaf. De gast heren kwamen nu echter aanmerkelijk beter voor de dag, want nadat Hans Winter in de 16e minuut met een fraai doelpunt de score had geopend, volgde weldra een tweede treffer van De Nijs. Vervolgens was het Joche- mus, die met een gelukkig geplaatste bal de stand op 30 wist te brengen. Alleen rechtsbuiten Derks toonde zich in de Ede-voorhoede een gevaarlijk speler. Tegen de Haarlemse verdedi ger, waarin Corberth zich als spil een groot struikelblok toonde kreeg hij echter weinig kans om doelman v d. Lee in moeilijkheden te brengen. Kort voor het einde was het Oud die na een mooie combinatie tussen Molijn en Bijleveld voor de vierde en laatste maal scoorde. Zonder slag of stoot heeft RCH de strijd tegen Helder met 50 kunnen (Van onze sportcorrespondent) Enschedese Boys, dat zijn voorlaatste thuiswedstrijd met 40 verloor, heeft wéér eens bewezen, een club te zijn, waarop moeilijk staat is te maken. Men slaagde er namelijk in, zonder zich dui delijk merkbaar extra in te spannen, het op bezoek zijnde EDO een neder laag van 60 toe te brengen. De En schedese Boys speelden een goede wed strijd; men combineerde best en vooral de samenwerking tussen kanthalfs en binnenspelers was uitstekend, zodat men heer en meester was op het mid denterrein. Bij EDO daarentegen was van spel- opbouw zo goed als geen sprake en ook individueel bleken de Haarlemmers qua techniek de minderen van de Enschede- ers te zijn. En of de thuisclub voor hoede de amper duizend toeschouwers, die de regen trotseerden voor hun club- trouw eens op een extra aantal doel punten wilde onthalen, weten we niet, maar feit is, dat de goed en vlot com binerende aanvalslinie van de groen- hemden erg schotvaardig was en daar bij het geluk niet tegen zich had. Zo kon het gebeuren, dat EDO na 12 mi nuten spelen reeds tegen een 30 ach terstand moest optornen. En dit kwam uiteraard het moreel van de Haarlem mers, die het wegens militaire dienst zonder linksbinnen Mul moesten stellen, niet ten goede. Heel begrijpelijk dus, dat het zelf- trouwen van de EDO-verdediging er niet groter op werd en het aantal mistrappen aan Haarlemse zijde tal rijker. En hiervan profiteerde de thuisclub voorhoede op resolute wijze. Nadat rechtsback Bruggeman op da doellijn de bal uit een schot van links buiten Kleijn had gestopt en rechts binnen Nijzink weer een goede kans had gemist, bracht deze speler de stand op 4—0 toen de EDO achter hoede voor vermeend buitenspel bleef staan. De EDO grensrechter wees de protesten van zijn spelers echter re soluut af. Twee minuten voor half time tenslotte werd het door rechts buiten Welink 50, toen hij een fraaie pass van linksbuiten Koenders be nutte. Wie gemeend had, dat EDO na de thee beter van zich af zou bijten, kwam bedrogen uit. Ook nu plaatsten de rood zwarten buitengewoon slordig en was er van ploegverband geen sprake. De enige spelers, die het af en toe nog eens probeerden om de thuisclub achter hoede te verschalken rechtsbuiten Plaizier en rechtsbinnen Roodselaar ondervonden echter te weinig steun van hun ploeggenoten. Anderzijds vond En schedese Boys, nadat twaalf minuten na de rust Njjzink de stand op 60 had gebracht, het blijkbaar ook welle tjes, zodat EDO gedurende het laatste kwartier wat meer in de aanval kon komen. winnen. De Heldenaren zijn er niet i° geslaagd de Racing ook maar een duimbreed in de weg te staan. Zo ge makkelijk kwam de zege der blauw zwarten tot stand, dat RCH zich kort na de rust, toen de stand inmiddels 50 was geworden, een show-spelletja kon veroorloven, waarbij de Haarlem mers het maken van doelpunten niet meer belangrijk achtten. Helder heeft hard gewerkt om er het beste van te maken, maar tegen een ploeg als RCH viel eenvoudig niet te spelen. Reeds na vier minuten spe len kon de eerste Haarlemse treffer worden genoteerd toen Van Braam uit een voorzet van Koster het Helderse doel wist te vinden. Meteen daarop kopte Biesbrouck bij een Haarlemsa aanval rakelings langs het doel. De overweldigende meerderheid van RCH hield het leer voortdurend op de speel- helft der gastheren. Na 20 minuten brachten de blauw-zwarten hun voor sprong op 02. Dit doelpunt ontstond uit een strafschop van De Vos, welke RCH kreeg toegewezen toen Couwen- hoven in de rug was aangevallen. Goed werk van Kruyer stelde Van Braam in staat de stand voor de rust op te voe ren tot 03. De tweede helft was nog rpaar even aan de gang toen Couwenhoven de bal koppend naar Biesbrouck plaatste en RCH's captain raak schoot, 04. Vijf minuten later was het de beurt weer aan van Braam. Een snelle combinatie met Koster stelde de Haarlemse mid voor in de gelegenheid tot het lossen van een schot, dat in de Helderse tou wen verdween. Beverwijk heeft het ook Westfrisia» heel moeilijk gemaakt. Zo moeilijk zelfs dat de Enkhuizers met lege han den naar liuis gingen. Op het zwaar te bespelen veld onder nam Westfrisia de eerste aanvallen op het Beverwijkse doel. Beverwijk wist het spel te verplaatsen en Van Lint doelpuntte. De scheidsrechter annu leerde wegens buitenspel. Maar dat was uitstel. Kramer zette Springer iets te hard opzij. Vrije trap. Deze werd goed door Springer voor doel gezet. Ketting Jr. schoot keihard in, maar tegen de paal. De snel toelopende Van Lint schoot hoog voor Ubels in doel, 1—0. Een ieder dacht dat de stand tot de rust zo zou blijven, maar in de laatste minuten werd Raap verrast door een onverwacht schot van Koopen, dat over zijn handen in doel ging, 11. In de tweede helft werd Beverwijk op eigen veld teruggedrongen. In de 26e minuut bezweek men onder de druk. v. d. Pas en Marx hielden Bruinis te zwaar af en scheidsrechter Busso kon niet anders dan een strafschop geven, die Simons benutte, 12. Er waren nog 9 minuten te spelen toen Bouvré een vrije trap kreeg 4® nemen; hij plaatste goed voor doel Ketting Sr. kopte in, 22. Een rn»otL later nam Springer de corner, die Bruin wel wegschoot, maar door Bouvre werd ingeschoten, 3—2. WEST I A: Hollandiade Spartaan 33, HFC—EDE 4—0, DWV—'t Gooi 0—0, WA KFC 1—4 DWV Spartaan KFC t Gooi WA HFC B: ZFCVolendam 31, BeverwijkWest Frisia 32, AFCHRC 03, O VVOWater graafsmeer 02, HelderRCH 05. 3 5 OVV 2 4 Holland 3 4 Zeeburgia 2 3 Zennemers 3 3 5de 2 2 2 2 3 2 2 1 2 1 3 0 Duitsland, de wereldkampioen, en Hongarije, de andere finalist in het zo verrassend geëindigde tournooi in Zwitserland, zijn gisteren min of meer voor het forum getreden, om hun naam en faam te verdedigenDuitsland heeft gefaald, Hongarije heeft zijn klasse wel bewezen. België, eigenlijk toch ook een van de zwakken in het internationale voetbal van topklasse, heeft de Duitse kampioensploeg in de eerste de beste wedstrijd na de Zwitserse finale een duidelijke en volkomen verdiende nederlaag toegebracht. Hongarije daarentegen heeft in Moskou gelijk gespeeld tegen de ploeg van de Sovjet unie. Een resultaat, waarvan de betekenis voldoende geaccentueerd wordt als men weet, dat Zweden onlangs met 7—0 heeft verloren van de Russen. Meer dan honderdduizend toeschou wers hebben in het Dynamo-stadion te Moskou genoten van prachtig voetbal in de wedstrijd tussen Rusland en Hon garije. Zowel vóór als na de rust golfde het spel heen en weer. Het tempo was hoog, de combinaties zuiver en wel Zaterdag 2 October a.s. wordt te Eindhoven een oefenwedstrijd gespeeld tussen twee hockeyelftallen, welke voor deze ontmoeting als volgt zijn sa mengesteld: A-elftal: Doel: Mulder (Amsterdam); Achter: Garrels (HHYC) en Drijver (EMHC); Midden: Ancion (Kieviten), Loggere (Laren) en van Dijck (Kam pong); Voor Hooghiemstra (SCHC), Bouwman (Bloemendaal), Krttize (HHYC), Zwier (SCHC) en Van Heel (HHYC). B-elftal: Doel: Gouka (Laren); Ach ter: Terlingen (Be Fair) en Both (SCHC); Midden; Gerrits (Venlo), Van den Wildenberg (HTCC) en Zeeiep (Venlo); Voor: A. van Grimbergen (HTCC), J. van Grimbergen (HTCC), Hille (Groen Geel), Boerstra (HHYC) en Van Beaumont (Togo). overwogen. Dank zij het uitstekend doel- verdedigen van de Rus Jaschin en van de Hongaar Grosits bleef de score be perkt. Puskas was weer de dirigent in de Hongaarse ploeg, maar hij werd zwaar gedekt door aanvoerder Netto, die hem slechts zelden moest laten gaan. Dat ge beurde evenwel toch in de achtste mi nuut, toen Puskas alleen nog Jaschin voor zich had, maar de Russische doel man bracht redding. Een minuut later schoot Kocsis tegen de paal. In de Rus sische voorhoede stak ook een speler boven zijn teamgenoten uit en dat was linksbinnen Salnikow, een voetbal- artist van het zuiverste water, die èn als technicus èn als motor van de ploeg prachtig werk heeft verricht. Hij was het die uit een pass van midvoor Si mon jan met een kopbal zijn land de leiding gaf. Dat was een half uur voor de rust. In de tweede helft was het Hongaarse elftal, dank zij .een hoog opgevoerd tem po, beslist sterker. Stopperspil Bakasch- kin verrichtte wonderen en twee keet slaagde hij er in de bal van de Rus sische doellijn weg te trappen. Na een kwartier scoorde Kocsis een prachtig doelpunt. In de resterende tijd lieten beide ploegen voetbal van hoog gehalte zien en de verklaring van scheidsrech ter Ellis na afloop, dat niet alleen het Hongaarse, maar ook het huidige Rus sische elftal tot de allersterksten van de wereld behoort, spreekt duidelijke taal. jUj&X ic>4 a - -j A y. A - W Een spannend moment voor het Duitse doel. De Duitse keeper heeft, zoals de telefoto toont, de handen vol aan de Belgische aanval. Anoul als uitstekende verbindingsman was voortreffelijk. Telkenmale wis ten deze spelers openingen in de Duitse verdediging, die nogal onzeker speelde, te maken. Coppens deed al tijd wat goeds met de bal, zijn com binaties met Mermans en Lemberechts en eveneens met Houf en Anoul wa ren enkele malen verbluffend. In de achtste minuut na de hervat ting dribbelde Lemberechts het halve veld over en gaf op het goede ogen blik de bal aan Anoul over. Deze richt te voortreffelijk en schoot met de lin kervoet in het Duitse doel. Ondanks het feit, dat Duitsland met de wind in de rug speelde, bleef het initiatief aan Belgische zijde, waar men de aanvallen vanuit de defensie opbouwde, voorna melijk via de vleugelspelers. De meer derheid van de Belgen was in sommige perioden zó groot, dat zij bijvoorbeeld kort achter elkaar drie hoekschoppen konden nemen. Trainer Livingstone van de Belgen zei het zo onomwonden na afloop: „Dit Duitse elftal heeft op 1 December geen schijn van kans tegen Engeland op Wembley. Het is onbegrijpelijk, dat -dit team het wereldkampioenschap heeft gewonnen." De landen wedstrijd tussen België en Duitsland is op volkomen verdiende wijze door de Rode Duivels onder aan voering van midvoor Coppens met 20 gewonnen. In vijftien jaren hadden de nationale voetbalploegen van België en Duitsland elkaar niet ontmoet. Zeker 70.000 toeschouwers woonden de wed strijd, op uitstekende wijze door onze landgenoot Bronkhorst geleid, bij. Liebrich, de man die de Hongaar Pus kas in Zwitserland in bedwang heeft ge houden, kon tegen de handige, snelle, doortastende Coppens niet op. Coppens was weer de motor van de Belgische voorhoede. Hij gaf zijn land in de ze vende minuut de leiding, handig pro fiterend van een blunder van Liebrich. De Rode Duivels hadden van het begin af het initiatief in handen. Doel man Herkenrath móest herhaaldelijk ingrijpen voor gevaarlijke schoten, in tegenstelling met Gernaey, die de pech had zich nog in de eerste helft we gens eeh blessure aan de linkerknie te moeten laten vervangen door Geerts. Het samenspel tussen Lembe rechts, Mermans en Coppens met ZFC Watergr.meer HRC RCH West Frisia Beverwijk WEST II A 3 5 3 5 3 5 2 4 3 4 3 4 DHC- Helder Voiendam Hollandia DVVO AFC 3 a 2 1 2 0 3 0 3 0 Wassenaar 31, Velox —Vriendenschaar 5—1, HVV—Fluks 3—2. DHC HVV KFC Fluks HOV Wassenaar Vriendensch. 2 3 2 1 2 0 3 0 3 0 3 5 2 4 Quick 2 4 Velox 3 4 DCV 2 3 ONA 2 3 BVCS—HBS 0—0, UnitasLeerdam 52, GoudaCoal 30. UVS Gouda Leerdam VCS Unitas ODS NOORD A: SneekHaren 70, Zwnag- westeindeVelocitas 12, GRC—Frisia 4—1, OosterparkersLSC 30, FVCFriesland UVS—Fortuna 40, ODS—CVV 2—0, 3 3 3 2 2 0 2 0 2 0 3 o Fortuna 2 4 HBS 3 4 CVV 2 3 Coal 2 3 VUC 3 3 5—1. Sneek 3 6 Helpman 2 2 Velocitas 3 6 Zwaagw.einde 3 2 FVC 3 5 Nicator 2 0 GRC 3 4 Frisia 3 0 Oosterparkers 3 4 Friesland 3 0 LSC 3 3 Haren 3 0 B: BNCHSC 1—3, Muntendam—Achilles 00, NoordsterNieuw Buinen 23, Stads kanaalVeelerveen 21, Asser BoysWVV 22. Nw. Buinen 3 5 Veelerveen 3 2 Stadskanaal 3 5 HSC 3 2 WVV 3 4 BNC 3 2 Achilles 3 4 Hoogezand 2 1 Muntendam 3 4 Noordster 3 1 Asser Boys 2 2 FVV 1 0 OOST A: EilermarkEmmen 15, Achil lesLabor 22, ZwartemeerOldenzaal 0 0, ZACHengelo 13, QuickPEC 24. TubantiaAlcides 22. Hengelo 3 6 Achilles 2 2 Oldenzaal 3 5 Labor 3 2 Emmen 2 4 Eilermark 3 2 Zwartemeer 3 4 ZAC 3 1 PEC 3 4 Tubantia 3 1 Alcides 3 3 Quick 3 0 1—0. Quick 3 5 Eendracht 2 WAVV 2 4 Dier. Boys 2 WVC 3 4 Robur 2 RODA 3 3 Theole 3 Be Quick 3 3 Arnh. Boys 1 Rheden 2 2 ESCA 2 ZUID I A: B: WVCKobur et Velocitas 62, WAVV Theole 10, RODADierense Boys 52, Be Quick—Quick 1—1, Rheden—Eendracht I 0 0 De Valk—TOP 3—3, Veloc— DESK 32, SchijndelDe Spechten 0—2. 2 0 3 B: TSC—Rood Wit 2—2, MOC—Rooscn' daal 00, InternosAlliance 13, Baron DOSKO 6—0 Baronie TSC RAC Alliance MOC Roosendaal De Valk 3 5 Helmond Veloc 3 5 Wilhelmina Spechten 2 4 Sarto Schijndel 3 4 Oss Helmondia 2 3 SET TOP 3 3 DESK 3 6 3 5 2 4 3 4 3 3 3 3 Rood Wit Vlissingen Goes Internos Middelburg DOSKO 2 2 J 2 2 9 0 uusenuaai o o liuoi\q n ZUID II A; Waubachse Boys—VVH 2 RKONS—Schuttersveld 6—0, Almania BSV 1—1. Almania RKONS Waub. Boys Spcl. Emma VVH Chèvremont 3 6 3 4 3 4 2 3 3 3 1 2 RKBSV Waubach Groene Ster Heksenberg Schuttersveld 2 2 9 BVenray—Kimbria 23, 2—1. Heer Bleric" Kimbria VSV Wittenhorst Blerick Roermond Heer 2 4 2 4 2 3 4 3 1 2 2 2 Venray Wilhelmina De Ster Wit Zwart Spcl. Emma

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 4