Parijsenaars lopen te hoop in het Salon de VAutomobile erkeersprobleem in Parijs schier onoplosbaar PLAN VOOR EEN KANAAL ANTWERPEN—NOORDZEE Rekening gehouden met de Nederlandse deltaplannen Wegenaanleg vertraagd door personeelstekort Bak SPORT EN GEZONDHEID r Millionnairswagen en wegluisen Bedrijfsleven betaalt beter dan ambtelijke dienst m 1 Boudewi j n-kanaal Oordeel van de A.N.W.B. Mr. F. Janssens en mr. H. Steenberghe onderscheiden J V. J Als de padvinder zijn goede daad ook op huishoudelijk gebied kon verrichten... ZATERDAG 9 OCTOBER 1954 PAGINA 10 1 Sport helpt het karakter vormen - Denkt u vooral niet te gauw, dat u voor sportbeoefening te oud bent! V. Goedkope Belgische auto Koop bij Uzelf, dus bij de en de winst is voor U! (Van onze correspondent) De parken en de bossen van de Franse hoofdstad steken nauwelijks in het herfstlover. Alleen de homen van de binnenstad beginnen roestiger te worden in de late, maar warme zon van dit jaar. Wie vanaf het Con- cordeplein de boulevard des Champs-Elysées overschouwt, ziet hoe hun ver guldsel tintelt in het ietwat dromerige, witte-wijnkleurige licht van het Ile-de- France. Dat vormt een merkwaardige aanblik; een borduursel, waartussen in het stromend gekrioel van duizenden auto's, die bumper aan bumper, spat bord aan spatbord voortschuiven over de slagader van Parijs. Het verkeers probleem van Parijs is zo beklemmend geworden, dat het parkeren een onmogelijkheid geworden is voor wie na negen uur de stad inkomt. Het één richtingsverkeer langs de Seine en op verschillende boulevards heeft nauwe lijks enige verbetering gebracht. En de verkoopcijfers van de Franse auto industrie stijgen zienderogen van maand tot maand, vooral wat de populaire wagens betreft. Het verliespunt in de export, vooral betreffende de Benelux- landen, waar sedert drie jaar de kleinere Franse wagen door de Duitse volks wagen verdrongen wordt, speelt op het ogenblik nauwelijks een rol in de productie-statistiek. In Frankrijk moet men nog twee jaar wachten wanneer men een 2 cheveaux Citroën bestelt, minstens 8 maanden voor een 203 Peu geot en 3 maanden voor de 4 cheveaux Renault. Misschien is dat een van de redenen, waarom Citroën en Peugeot vrij traag zijn in het aanbrengen van enige vernieuwing in hun modellen. schokkend: Ford brengt een sport- cabriolet, die concurreren moet met de Corvette van Chevrolet. De General- Motors komen met hun panoramische voorruit van het Sabre-type en als popu laire winst gaat de aandacht naar de kleine wagen van Nash, een 7 P.K., Me tropolitan genaamd, die door Austin werd verwezenlijkt. De „Fire-Bird", voorlopig nog een ex perimentele wagen, biedt een toekomst beeld van de auto, dat zeker dé grote nieuwigheid betekent. De technici schok schouderen nog een beetje bij deze tur bine-motor, die 600 P.K. ontwikkelt, die afremt met twee automatische staart- kleppen. Fusée-type in plastic en plexi glas. Zij zijn van mening, dat het op de eerste plaats een publiciteitsobject van de General-Motors is. Onder de Engelse wagens zijn drie nieuwe modellen in de B.M.C.-groep te zien. Riley brengt de 14 P.K. Pathfinder. Morris Oxford heeft zijn motor herzien. Er is weinig omwenteling in de aesthe- tiek der vormen te zien. Onder de Duitse wagens zijn al de nieuwgeborenen van dit jaar, waaronder de 190 S.L. Mercedes 11 P.K., die de sierlijkste blijkt van zijn familie. Het is een cabriolet, 4 meter 22 lang, 1.74 breed, 1.32 hoog en een topsnelheid van 190 km. Hij gebruikt 14 liter per 100 km. De Italiaanse industrie trekt het meest de aandacht door de vindingrijkheid van Vergenoegd kan deze technicus kijken naar de nieuwe Delahaye op het Salon van Parijs. Het Salon d'Automobile, dat zojuist werd geopend, wil nochtans de aandacht vestigen op de revolutionnaire gebeurte nissen in de Eranse auto-industrie. Of het salon nieuwe mogelijkheden schept voor een normale beurs, blijft de vraag, al wil Ford-Simca een voltreffer plaat sen met een prijsverlaging, die eigenlijk maar weinig te betekenen heeft. Van Franse zijde is Ford-Simca op het ogenblik de firma, die de aandacht trekt. Men weet, dat beide fabrieken fusionneerden en dat het eerder Simca was. die de Franse Ford kocht, dan om gekeerd. Er wordt nogal eens gefusion- neerd in Frankrijk, vooral onder de ex clusievere merken of de millionnairs- wagens. We kenden Bemard-Salmson, Dela- haye-Hotchkiss en men fluistert allang over Citroën-Peugeot.of Citroën-Ge- neral Motors. Bij de Franse Ford bleef de Vedette een wagen, die zeker nooit het succes behaalde van Simca of Peugeot, terwijl meer en meer Amerikaanse wagens in Frankrijk gaan rollen. Men heeft ze aan merkelijk in getal zien stijgen geduren de de laatste drie jaren. Wat brengt Ford-Simca op dit Salon 1954? was de vraag van de Franse auto wereld. Simca-aronde heeft de doorsnede van het wiel met één duim vermin derd, terwijl het chassis iets lager komt te liggen, men verzekert een betere weg-vastheid (hetgeen nogal te wensen overliet). En men bereikt ook aesthetisch een bevalliger lijn. De sport-coupé verandert wei nig. Nieuw is een Simca-luxe- wagen, Cabriolet op Italiaans mo del geïnspireerd, met Aronde-motor, die opgedreven wordt tot een topsnel heid van 150 km. per uur. Dus in het algemeen weinig nieuws. Anders is het gesteld met Ford. De fabrieken van Poissy brengen drie geheel nieu we modellen. Men streefde naar een Amerikaans comfort, gepaard aan de wegvastheid van de Europese wagen. Men bouwde een V 8-motor met een inhoud van 2,353 cm3, die 80 P.K. ont wikkelt, een topsnelheid van 145 km. p. u. bereikt en iets minder gebruikt dan de Vedette. De drie modellen heten Versaille, Régence, Trianon. Van deze drie is de Régence een luxe- uitvoering, die met de Amerikaanse wagen wedijveren wil. De Trianon komt in de plaats van de Vedette. Er is veel verbeterd aan de wagenvering en men heeft ook de mechaniek geluidlozer willen maken. Nu haar prijsverschil met de Fregatte-Renault niet meer zo on overkomelijk is, zal ze misschien voor de genationaliseerde auto-industrie een gevaarlijker concurrentie betekenen. Vooral nu Renault, behalve een luxe uitvoering hors-serie van de 4 P.K., niets anders te melden heeft dan het feit, dat de Fregatte iets nerveuzer zal zijn. Men hoort al enige tijd, dat Peugeot (met een 11 P.K. en Italiaans model) en dat zelfs Citroën tot het voorjaar 1955 wachten om ons te verrassen met hun nieuwe types. Citroën verliest in Frank rijk sedert een vijftal jaren haar heer schappij en vooral haar 15 C.V. verliest enorm aan belangstelling. De Amerikaanse wagen blijft ook op dit salon een grote aantrekkingskracht uitoefenen op het Franse automobiel- publiek. De nieuwe modellen van dit jaar zijn, behalve de Fire-Bird, niet De grootste belangstelling van de duizenden bezoekers van de Parijse Automo bieltentoonstelling gaat ongetwijfeld uit naar de stand in het midden van de expositie, waar de „Ster van de show", de XP 21 Firebird, staat opgesteld, ledereen doet zijn uiterste best om toch maar een glimp van dit wonderlijke voertuig op te vangen. De experimentele wagen van de General Motors Com pany wordt in Parijs voor de eerste maal in Europa getoond. De wagen heeft een plastic carrosserie gemonteerd op een metalen chassis en wordt aangedreven door een 375 p.k. gasturbine. Het gewicht van het geheel is 1134 ka. De turbine weegt 350 kg. en bestaat uit een generator en een compressoren-eenheid. Men heeft er reeds een snelheid van 300 km. per uur mee gehaald. haar carrosserie-ontwerpers. Alfa Ro meo, Cisitalia, Ferrari geven steeds weer iets te zien, dat een feest voor het oog is. De 7 P.K. Julietta S. van Alfa Romeo lijkt met zijn topsnelheid van 160 km. en zijn verbruik van nog geen 10 liter per 100 km. een van de aantrekkelijkste wagens. Naast de superluxe der Italia nen (waarbij de Jaguar met zijn lelijk naar achter opzwellende lijn in de scha duw staat) brengen zij ook weer de kleinste modellen. Dit jaar de wagen voor de boodschappenjongen: de 1 P.K. Isetta, waarvan de neus tevens de deur is. Er zijn twee plaatsen in en het ding gebruikt 3,75 liter per 100 km. De top snelheid is 85 km. per uur. Een ware wegluis. Wat de auto-onderdelen betreft is ook dit salon weer onoverzichtelijk. Het nationale actiecomité voor de Belgische binnenscheepvaart heeft een project ontworpen voor een directe verbinding van Antwerpen met de Noordzee. Dit zeekanaal, dat de naam zou dragen van Boudewijnkanaal, zou een lengte krijgen van 82 km, terwijl de breedte 200 meter en de diepte 20 meter zou bedragen. Het kanaal zou aan het begin en aan het einde een sluis hebben en verder nog drie slui zen op het traject zelf. Het tracé van het ontworpen kanaal loopt van Kalo ten Noorden van Ant werpen over Stekene, Zelzate, Kaprijke, (Van onze Haagse redacteur) In het deze week verschenen nummer van de „Autokampioen" vestigt de A.N.W.B. de aandacht op het verontrus tende probleem van de personeelsvoor ziening bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat, dat zijn consequenties doet gelden bij de voorbereiding door de overheid van de aanleg van nieuwe wegen. Het A.N.W.B.-blad constateert met voldoening, dat het wegenbeletd van minister Algera aanmerkelijk positiever is dan dat van zijn ambtsvoorgangers. Het vorig jaar stelde de bewindsman, dat met dé voltooiing van het Rijks wegenplan volgens globale ramingen 600 a 700 millioen gulden gemoeid zal zijn. De minister voegde hier aan toe, dat bij verder werken in het huidige tempo deze voltooiing nog 25 tot 30 jaren op zich zal laten wachten. De gezonde ex ploitatie van ons land zal dan ook ver snelling van het tempo vorderen. In de nieuwe begroting blijft minister Algera bij deze mening. Wat in de begroting van het vorig jaar reeds een punt van „zorg" werd genoemd, wordt thans echter als een punt van „grote zorg" aangemerkt: de voorbereiding van de wegenplannen, welke veel tijd in beslag neemt en welke eigenlijk reeds nu zou moeten geschieden, wordt vertraagd door het gebrek aan technische krachten bij de overheid. De minister is niet optimis tisch ten aanzien van de vraag of hij de ontwikkeling van het wegverkeer 55 zal kunnen bijhouden; weliswaar zul len in de komende jaren enige der slechtste schakels in het wegennet verbeterd worden, doch het steeds toe nemende wegverkeer zal dan weer andere voorzieningen eisen. Dat de nieuwe begroting niet veel hoger ligt dan de vorige, vindt volgens de „Autokampioen" uitsluitend zijn oor zaak in het feit, dat men de begrotings- gelden van 1954 niet of ternauwernood zal kunnen verwerpen omdat het de Rijkswaterstaat aan voldoende techni sche krachten ontbreekt. Ter toelichting op het bovenstaande diene, dat het voor de overheid moeilijk is geworden de nodige technische des kundigen aan te trekken en te behouden door het salarisverschil tussen de amb telijke dienst en het bedrijfsleven. (Van onze Utrechtse redacteur) Mgr. A. W. G. M. Wiegerink, deken van Utrecht, heeft aan mr. F. B. I. M. Janssens, werkzaam bij Staatsbosbeheer, en mr. H. P. M. Steenberghe, advocaat te Utrecht, medegedeeld dat zij door Z. H. de Paus benoemd zijn tot Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote; hij heeft hun de onderschei dingstekenen uitgereikt. Beide heren hebben zich in het Aarts bisdom bijzonder verdienstelijk ge maakt, speciaal op katholiek organisa torisch terrein in de stad Utrecht. Het café, waar ik op ge zette tijden mijn toch al uitbundige levenslust ga stimuleren, heeft een ter ras. Misschien is het ietwat tactloos zulks in deze da gen op te merken, maar daar heb ik mijn reden voos Want wat is er gebeurd? De baas van het établis sement heeft van Bouw- en Wo ningtoezicht of van de Schoon heidscommissie daar wil ik af wezen de overigens ongevraag de toestemming gekregen, dat zijn ter ras volgend jaar 68 centimeter mag worden verbreed. Geen 70 centimeter, maar 68. Een wel afgepaste toeschie telijkheid inderdaad. Maar het zal u nauwelijks verwonderen dat mo gen houdt tevens een moeten in. De Schoonheidscommissie laat 'ik het maar op haar nouden heeft n.l. be paald dat er een bak aan het terras moet worden bijgebouwd; een bloem bak. Dat mag niet alleen, dat moet. Vandaar die 68 (achtenzestig) centi meter. Nu ben ik dol op bloembakken. Hoe meer bloembakken, hoe beter. Als het aan mij lag zou de hele wereld één bloembak zijn. Maar waarom het nou meteen weer móet met die bloembak? Waarom nu van overheidswege de poëzie tot in de 68 centimeter uitge kiend, moet worden gedecreteerd? Ik weet het niet. Hoe dat zij, die bloembak kómt er natuurlijk. Hij vormt reeds nu een punt van levendige discussie in mijn stamcafé. Gisteren zei ik tegen Piet, de ober: „Jullie moeten er geraniums in zetten, in die bak." Hij schudde ernstig het hoofd. „Tulpen dan," zei ik, „die doen het best bij de Amerikanen." Piet knikte afgemeten van nee. „Rozen zijn te sentimenteel," zei ik. „Die komen er ook niet in," ant woordde hij. „Wat dan," vroeg ik, „lelietjes van dalen?" „Nee," zei hij beslist, „wandelende takken. Die kunnen meehelpen bij de bediening." (Van onze medische medewerker) Twee weken geleden hebben wij onze gedachten laten gaan over de vraag hoe sportbeoefening door ver betering van de lichaams- f conditie de gezondheid kan bevorderen. Daarbij hebben wij ons met opzet beperkt tot dit aspect van de zaak, om nu alle plaats te kunnen geven aan de geestelijke waarde van de sport. Deze is immers niet minder belangrijk en dreigt wel eens op de achtergrond te raken, ook bij de meest fervente sportliefhebber. Voorop gesteld zij, dat men de li chamelijke en geestelijke aspecten van de sport niet los van elkaar kan zien. Lichaam en geest zijn onlosma- oefening berust op deze wisselwerking. Vorige maal hebben wij gezien dat het lichaam vraagt om regelmatige ontspanning. Hetzelfde geldt voor de geest. De mens moet af en toe de zinnen verzetten, In het klein gebeurt dit dagelijks: door het lezen van de krant, of een boek, door een gezel lige maaltijd, een uitgangetje, door slapen en ook door sport. In grott verband door vacantie. Deze mogelijkheden zijn alle belang rijk, zij kunnen elkaar echter niet ver vangen. Elke is noodzakelijk op ha: tijd. Stuk voor stuk vormen zij stof voor één of meer kroniekjes. U zr er dus wel meer van horen. Iedereen weet, dat de mens na een prettige ontspanning weer met frisse moed aan zijn werk kan gaan. Een verstan dig werkgever houdt hier ook rekening mee, hij zal, zorgen voor een gezellige cantine of schaftlokaal en voor and ontspanningsmogelijkheden voor zijn kelijk met elkaar verbonden en men mag ze alleen los van elkaar bezien als men dit in gedachten houdt. De oude Grieken en Romeinen wis ten hier al van. U kent wel het ge zegde: mens sana in corpore sano, hetgeen betekent: een gezonde ziel in een gezond lichaam. Al gaat dit niet helemaal op, immers er zijn talloze voorbeelden van grote geesten om van heiligen maar niet te spreken die een zeer gezonde geest in een zwak lichaam herbergden, het gaat om het feit dat lichaam en geest el kaar kunnen beïnvloeden en dit ovc het algemeen ook doen. Wij vinden dit nu vanzelfsprekend, maar in de eeu wen die achter ons liggen vond men 't helemaal niet zo duidelijk. Het gro te belang van een redelijke sportbe- personeel. Grotere bedrijven hebben zelfs eigen sportvelden e.d. Het mes snijdt hierbij dus aan twee kanten; de werknemer doet zijn werk met meer 'ezier en de werkgever ziet be resultaten. Tenslotte over de vormende waarde van de sport. Zoals de spieren ge staald worden, zo wordt het karakter gevormd door de sport. Erkennen dat een ander beter is, tegen verlies kun nen, een ander gelijk durven geven, dit alles leert men door de sport. Men zou het kunnen samenvatten onder het begrip sportiviteit. Alleen al hierom is de sport een van de grote goede ren van de beschaving. Helaas moet ook de „beschaafde mens" op dit ge bied nog veel leren. Wat te zeggen van een krantenberichtje, waarin :k dezer dagen las dat een supporter bij een voetbalwedstrijd de scheidsrechte: te lijf ging omdat hij het niet met hem eens was. Het is duidelijk dat hot bij 'n dergelijke „sportliefhebber" niet om het spel maar om het winnen gaat. Hiermee komen wjj dan ook op een der bezwaren tegen 't pro fessionalisme. Blijven wij even bij voetbal. Als ik het goed begrepen heb, krijgen de eerste klas spelers in de K.N.V.B. als hun club de wedstrijd wint een tientje meer uitbetaald, dan wanneer zij verliezen. Dit kan de spor tiviteit natuurlijk niet ten goede ko men. Ook nu stellen wij de vraag: schaadt dit niet de sport wanneer men deze ziet als een manier van ontspanning met een belangrijke gees telijke zijde? Te meer nu de toeschou wers geneigd zullen zijn meer „waar" voor hun geld te eisen, hetgeen er in de praktik veelal op neer komt dat zij wensen dat hun club wint. De wed strijdsport gaat zodoende steeds meer in de richting van het amusements bedrijf. Men kan hierover denken zo als men wil, maar de sport in de volledige zin des woords wordt er niet door gediend. Als wij denken aan de sfeer van de olympische spelen van de laatste tijd, dan blijkt er van het oorspronkelijke doel: de verbroedering van de volke ren niet veel meer terecht te komen. In plaats van 'n sportieve krachtme ting, gaan de spelen verworden, ener zijds tot recordjagerij waarmee alleen de sensatielust van de mens gediend is, en anderzijds tot chauvinistisch en half-pqlitiek bedrijf. Met dit laatste doel ik op de wijze waarop sommige landen hun spelers en athleten oplei den en trainen, omdat overwinnen noodzakelijk is voor hun nationaai prestige. Verstandige sportbeoefening heeft dus een belangrijke invloed op de li chamelijke en geestelijke gezondheid en wordt een ieder aanbevolen! En denkt U vooral niet te gauw dat U er te oud voor bent! ST. Malöegem, Mqerkerke en Damme om daarna uit te monden in de zee op een plaats tussen Zeebrugge en Heist Daar het kanaal op verscheidene pun ten belangrijke wegen passeert, zouden vijf tunnels aangelegd moeten worden. De aanleg van dit Boudewijnkanaal zou een uitgave van 5 milliard francs ver gen. Het Antwerpse blad La Métropole tekent bij dit plan aan, dat de ontwer pers ervan zich blijkbaar niet scharen achter het Moerdijkkanaal en rekening houden met de Nederlandse deltaplan nen. Het blad twijfelt eraan of de uitmon ding in de Noordzee wel bevredigend zal zijn en wijst in dit verband op de verzandingen in de nabijheid van Zee- brugge. ZONDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 8.00 nieuws, 8.15 gram., 8.25 plechtige Hoog mis. NCRV9.30 nieuws, 9.45 Hugeno- tenpsalmen, 10.00 prot. pr„ 11.30 gram.. 11.45 Utrechts motet gezelschap. KRO: 12.15 gram., 12.20 apologie, 12.40 gram., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.10 lunchconc., 13.40 boek 13.55 gram.. 14.00 jeugd. 14.30 viool, cello en piano. 15.15 gram.. 15.20 ork.conc., 16.10 thuisfront, 16.15 sport, 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 prot. pr„ 18.45 caus. NCRV: 19.00 boek, 19.10 samenzang, 19.30 caus. KRO: 19.45 nieuws, 20.00 strijkoctet, 20.15 gevar. progr., 21.00 act., 21.15 de gewone man, 21.20 gram. 21.30 hoorspel, 22.15 Pro- menade-ork. en solist, 22,40 caus., Avondgebed, 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.45 caus., 9.00 sport, 9.05 gram., 9.45 caus., 10.00 kamerork., 10.30 Met en zonder omslag, 11.00 caril- lonmuz., 11,10 lastpostiglieden 11.25 Promenade-ork., koor en solist. AVRO: 12.00 sport, 12.35 Even afrekenen, he ren!, 12.45 gevar. muz., 13.00 nieuws, 13.10 gram., 13.15 mil., 14.00 boek, 14.20 Radio Fhilharm. Ork., 15.00 cabaret, 15.30 instr. kwintet 16.05 dansmuz., 16.30 sport. VARA: 17.00 instr. sextet, 17.30 jeugd, 17.50 sport, 18.15 nieuws VPRO: 18.30 prot. pr. IKOR: 19.00 kinderen, 19.35 voordr. AVRO: 20.00 nieuws, 20.05 gevar. muz., 20.45 hoorspel, 21.25 gram., 21.45 hersengym., 22.05 gram., 22.20 act., 22.30 lichte muz. 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND, BBC, home service, 330 m.: 15.45 symph.ork. en solist, 16.56 symph.ork. en solist, 19.25 ork.conc. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 12.00 marsmuz., 14.15 gevar. muz., 15.30 amus.muz., 16.00 pianospel, 18.00 gevar. muz., 20.30 amus.muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m:. 12.00 gevar. muz., 13.10 gevar. muz., 13.30 lichte muz., 15.00 amus.muz., 16.30 dansmuz., 18.15 symph.ork., 18.50 sopr. en piano, 20.00 gevar. muz.. 22.15 dansmuz. 23.15 lichte muz., 0.15 symph. ork., 1.15 gevar. muz. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m.: 15.30 Le grand Mogol, opera, 17.45 ork. conc., 20.00 gevar. muz., 22.45 kamer- muz. BRUSSEL, 324 m.: 12.15 lichte muz., 14.00 Wilhelm Teil, opera, 17.00 solisten- conc., 18.05 volkszang, 22.15 solisten- conc., 24.00 dansmuz. 484 m.: '14.30 oude muz. 23.00 dans muz. ENGELAND. BBC, European Service. Uitz. voor Nederl. 8.00-8.15 Engelse les v. beginnelingen,'lessen 66 en 67, deel 3. (Op 464, 79 en 49 m.). 17.00-17.15 Eng. les v. beginnelingen, lessen 135 en 136, deel 6. (Op 224 en 49 m.). 22.00-22.30 Nieuws. Zoeven verschenen. Vragen die de Engelsen bezighouden (Op 224 en 75 m.). WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. NTS: 21.12-22.00 Danstournooi. MAANDAG HILVERSUM 1, 402 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.10 muz., 7.30 gram.. 7.45 prot. pr„ 8.00 nieuws, 3.15 sport, 8.25 gram., 9.00 zieken. 9.30 huisvrouw, 9.40 gram., 10.30 prot. pr., 11.00 gram., 12.25 hoer en tuinder, 12.33 gram., 12.53 gram., 13.00 nieuws, 13.15 gevar. muz., 13.40 gram., 14.05 schoolradio 14.35 gram 14.45 vrouw, 15.15 gram.. 15.24 viool en piano, 16.00 prot. pr., 16.30 kamermuz., 17.00 kleuters, 17.15 gram., 17.30 jeugd, 17.45 regeringsuitz., 18.00 meisjeskoor en. sol., 18.20 sport, 18.30 gram., 18.40 En gelse les, 19.00 nieuws, 19.10 orgel, 19.30 caus., 19.45 blokfluitensemble en solist, 20.00 radiokrant, 20.20 geestelijke lie deren, 20.40 klankbeeld, 21.10 gram., 22.10 mil. kapel 22.45 prot. pr„ 23.00 nieuws, 23.15 gram,, 23.45 prot. pr. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 gram., 7.50 quatre-mains, 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.30 Weense muz., 9.00 gym. vrouw, 9,10 gram. VPRO: 10.00 caus., 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 zieken, 11.15 sopr. en piano, 11,40 voordr., 12.00 dans muz., 12.33 platteland, 12.38 gram., 13.00 nieuws, 13.15 middenstand, 13.20 orgel en zang, 13.50 accordeon, 14.00 vrouw, 14.15 piano, 14,45 gram., 15.45 zestig minuten voor boven de zestig, 16.45 gram., 17.15 orgel, 17.35 gitaar-ens., 17.50 mil. comm., 18.00 nieuws, 18,20 lichte muz., 18.40 pari. overz., 18.55 Barend Bluf, 19.05 jeugdconc., 19.45 regeringsuitz., 20.00 nieuws, 20.05 act., 20.10 hoorspel, 20.40 klankbeeld, 21.10 gram., 21.20 dansmuz., 21.55 caus., 22.10 Radio Philharm, Ork., 23.00 nieuws, 23.18 lichte muz., 23.45 gram. ENGELAND, BBC, home service, 330 m.: 16.40 Schots ork., 20.00 gevar. muz., 23.15 pianoduo. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 12.30 dansmuz., 13.45 ork.conc., 15.00 re- vue-ork., 16.45 amus.muz., 18.50 piano spel, 22.00 dansmuz., 23.20 amus.muz., 23.45 jazzmuz., 0.20 amus.muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m.: 12.00 lichte muz., 13.10 gevar. muz., 14.15 ork.conc., 16.00 omr.ork. en solist, 17.45 gevar, muz., 19.15 lichte muz., 20.30 symph.ork. en solist, 23.30 strijkkwartet, 0.25 lichte muz., 1.15 gevar. muz. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m. 12.15 recital, 12,30 ork.conc., 13.40 gevar. muz., 14.30 vocaal ens.. 15.00 ork.conc., 16.00 Spaanse muz., 16.50 kamermuz.. 19.00 operettemuz., 20.00 symph.ork., 23.20 gevar. muz. BRUSSEL, 324 m.: 13.15 pianospel, 13.45 pianospel. 17.10 lichte muz., 18.00 Franse les, 20.00 klassieke muz., 22.15 lichte muz. 484 m.: 14.15 kamermuz., 15.00 omr. ork., 16.05 lichte muz., 17.30 viool en piano, 18.33 chansons, 20.00 lichte muz.. 20.45 kamerork. en soliste. ENGELAND. BBC, European Service. Uitz. voor Nederl. 8.00-8.15 Eng. les v. beginnelingen, lessen 66 en 67, deel 3. (Op 464, 79 en 49 m.), 22.00-22.30 Nieuws. Zoëven verschenen. Eng. les v. gevor derden. (Op 224 en 75 m.). VERENIGDE STATEN Zeker veer tien personen zijn om het leven geko men bij overstromingen in de staat Nieuw Mexico, waar de Rio Felix en de Rio Pecos als gevolg van hevige regen val buiten hun oevers zijn getreden. Op de Parijse automobieltentoonstel ling valt thans een klein autootje te zien van Belgische fabrikaat. De „Galy" heeft een aan de achterkant geplaatste viertaktmotor van 250 m3, die een vermogen van 9,5 pk heeft. Het Belgische wagentje biedt plaats aan drie personen en kan een snelheid van 75 km bereiken. De prijs ervan zou iets hoger zijn dan die vaii een scooter. ...-dan zou hij morgen al bij U aanbellen en zeggen: „Mevrouw, zal ik nu eens de boodschappen voor U halen op de beste manier?" En dan zou hij met Uw boodschappenlijstje regelrecht naar de winkel van de Coöperatie bij U in de buurt lopen! Die winkel is immers van de gezinnen zélf. Daar wordt uitsluitend met Uw belang rekening gehouden. Daar vindt U alleen: werkelijk lage prijzen en een kwaliteit waar U op bouwen kunt. Bij de Coöperatie betaalt U nooit teveel! Want waarom zoudt U aan Uzelf verdienen? En als er een overschot is, wordt dit terugbetaald of profiteert U hiervan door allerlei andere uitkeringen. Ook al bent U nog geen lid; loop eens zo'n CO-OP winkel binnen. Daar vindt U de bewijzen. Maar waarom zoudt U eigenlijk geen lid worden?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 10