Rusland staat Port Arthur vlootbasis af Uiterlijk 31 Mei 1955sal Moskou al sijn troepen en schepen terugtrekken Zware Chicago regens setten onder water Kelders van wolkenkrabbers staan blank PROF. ROMME: Wij moeten de brede basis handhaven Wens om de K.V.P. te kunnen isoleren een illusie gebleken 'itie van Urkers vaart uit Kinderbijslagen binnenkort in Stichting van de Arbeid Malan uit de politiek Noorse tanker op mijn gelopen Belgische recherche verstoort neo-fascistische bijeenkomst BREED GEBAAR TEGENOVER ROOD-CHINA Guatemala stemt op kolonel Armas Otto John wederom in Moskou Nieuwe naam: West-Europese Unie Afschaffing voor le en 2e kind? Aruba onder water Tot hoofd en hart J uur gere Socialisten voor Mendès-France Gee iuuf m nuKKio oefeteyou buy! Het weer DINSDAG 12 OCTOBER 1954 78ste JAARGANG No. 26116 Eerste uitslagen van referendum Bomaanslag tegen Parijse communisten Zuid-Afrikaanse premier verlaat 30 November de regering Dammen en bruggen weggeslagen Eén opvarende omgekomen; brand door te hulp snellende schepen geblust Nederlanders over grens gezet Maar voorlopig nog niet in zijn kabinet LAMSVACHT VESTEN 45.- O BUREAU SMEDESTRAA1 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 121, tel 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. W Boerrigter en Mr W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Or» H. v Run en W Severln. E HAARLEMSCHE COURANT ADVERlENIltlARIbf- 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, t 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel- 21544 In Peking is een communiqué uitgegeven, waarin wordt meegedeeld, dat aldaar van 29 September tot 12 October belangrijke besprekingen zijn gevoerd tussen delegaties van communistisch China en de Sovjet-Unie. Men is o.m. overeengekomen, dat Rusland uiterlijk 31 Mei van het volgend jaar al zijn troepen en schepen zal terugtrekken uit de belangrijke vlootbasis Port Arthur. Verder zal de Sovjet-Unie al haar aandelen in vier gemengde Chinees- Russische ondernemingen, die zijn opgericht om de ontwikkeling van de Chi nese industrie te steunen, aan China overdragen. Deze ondernemingen zijn werkzaam op het gebied van de oliewinning, de scheepsbouw, de burgerlucht vaart en de winning en verwerking van edele en non-ferro metalen. Beide landen zullen een gemeenschappelijke Trans-Aziatische spoorweg aanleggen naar Alma Ata, de hoofdstad van Kazakhstan en eindpunt van het spoor wegnet in Zuid-Siberië. Voor de oprichting van 141 industriële ondernemin gen zal communistisch China van Rusland steun ontvangen voor een waarde van 400 millioen roebel. Bovendien verleent de Sovjet-Unie aan China lang lopende credieten tot een bedrag van 520 millioen roebel. Uit de samenstelling van de beide delegaties blijkt wel het grote belang van de gevoerde besprekingen. De Rus sische groep werd geleid door de eer ste partijsecretaris en lid van het tri umviraat Nikita Khroesjtsjev. De mi nister van defensie, maarschalk Boel- ganin, de voorzitter van de vakvereni gingen, Sjvernik, en andere regerings leden namen verder nog aan het over leg te Peking deel. Premier Tsjoe En Lai leidde de Chinese delegatie, waar in o.m. generaal Tsoe-Deh zitting had, de opperbevelhebber van de Chinese strijdkrachten en plaatsvervangend voorzitter van de Chinese communis tische partij. Formeel zou hij de op volger zijn van president Mao Tse Toeng die overigens ook aan de be sprekingen heeft deelgenomen. In diplomatieke kringen te Londen is men van oordeel, dat communistisch China volgens de nieuwe overeenkomst met de Sovjet-Unie vele voordelen krijgt, die duiden op een belangrijke prestige-winst van de regering te Pe king in de communistische wereld. Ook zijn nu de berichten, waarin gesproken wordt over een verwijdering tussen straft>U Cn blijkbaar gelogen- Vooral de Russische concessies ten aanzien van Port Arthur en de aan delen in de gemengd Russisch-Chinese ondernemingen worden als belangrijke winstpunten voor Peking gezien. In Amerikaanse vlootkringen ziet men de a.s. overdracht van Port Ar thur als een aanwijzing, dat een nieu we Chinese vloot in een gevorderd stadium van oefening is. Overigens is men van oordeel, dat het strate gisch gezien niet veel uitmaakt, of de basis wordt gebruikt door Russi sche of Chinese vlooteenheden. Port Arthur, door de Chinezen Loes- joenkau en door de Japanners Ryojoen genoemd, is een versterkte haven op het schiereiland Liaotoeng (Zuid— Mandsjoerije). Russische valscherm troepen bezetten de stad op 22 Augus tus 1945, acht dagen na de Japanse ca pitulatie. De Sovjet-regering en de toenmalige Chinese regering van Tsjang Kai Sjek hadden de week tevoren in Moskou een accoord betreffende een gemeenschappelijk bestuur van de ha venstad getekend. Rusland zou gedu rende dertig jaar voor de defensie zor gen en China bleef de burgerlijke za ken behartigen. Nadat de communisten in China aan de macht waren gekomen, werd op 14 Februari 1950 een nieuw Chinees-Russisch verdrag gesloten De termijn van dertig jaar kwam te ver vallen. Rusland zou het militaire ge zag slechts blijven uitoefenen in Port Arthur, totdat beide landen een vre desverdrag met Japan zouden hebben getekend. De haven, die vóór het uit breken van de tweede wereldoorlog door Engeland, Ruslanu en Japan werd bestuurd, is belangrijk omdat van hier uit de Gele Zee kan worden beheerst en omdat zij het gehele jaar ijsvrij is. (Reuter-UP). CHARB KaKttMII6i KJÜIM I TSBNTMrot •JtHOL DEI1W TIEHTSIM ima-MU Uit de eerste uitslagen van de Zon dag in Guatemala gehouden volksstem ming blijkt, dat net merendeel van de kiezers kolonel Armas in zijn functie van president steunt. Wat de vez kiezingen voor de toekom stige grondwetgevende vergadering be treft, leidt, volgens de tot dusver be kende uitslagen, het nationale anti-com munistische front. De einduislagen worden pas over vier of vijf dagen verwacht. Volgens eer officiële mededeling zijn Zondagavond ongeveer twintig commu nisten aangehouden, die poogden de verkiezingen te verstoren. (AFP) Volgens geallieerde bronnen zou de voormalige chef van West-Duitse in lichtingendienst, dr Otto John, die naar Oost-Duitsland uitweek, zich blijkens in lichtingen uit Oost-Duitsland opnieuw in Moskou bevinden, aldus meldt United Press. Dit zou reeds de derde maal zijn, dat John een bezoek aan de Russische hoofdstad brengt sinds hij in Juli van dit jaar uit West-Duitsland verdween. Een van de aanwijzingen, dat hij zich op het moment niet in Oost-Duitsland bevindt, is het feit, dat briever, aan zijn vrienden in West-Duitsland er nu 10 tot 12 dagen over doen om hun be stemming te bereiken tegen anders drie dagen. (UP) Inwoners van een klein dorp bij San Pedro Sul, de op een na grootste stad van Honduras, waden en zwemmen door ondergelopen land, om voedsel en zuiver ivater, dat door Amerikaanse helicopters werd afgeworpen, op te vissen. Duizenden Hondurezen zijn het slachtoffer van een overstroming geworden, die ook hier weer onschatbaar veel schade heeft aangericht. Verenigde Staten Margaret Tru man heeft er mee ingestemd in de Amerikaanse staat Missouri een po litieke campagne te leiden ten be hoeve van een democratische candidaat I meer dan 15 cm. regen gevallen. Ver voor het Congres. keersongelukken, die het gevolg waren Van Zaterdagavond af heeft het overvloedig geregend in de Amerikaan se milljoenenstad Chicago en omgeving. De Chicago-rivier is zo sterk gezwol len, dat men bjj de monding in het Mi- chigan-meer de sluizen heeft moeten openen om te voorkomen, dat de Chi cago-rivier geheel buiten zijn oevers treedt. Toch is er op vele plaatsen grote scha de aangericht. Het hoofdstation van Chicago staat gedeeltelijk onder water en de kelders van tientallen wolken krabbers in het centrum van de stad zjjn overstroomd. Tot dusver is er al (Van onze correspondent) De fractieleider der K.V.P. in de Tweede Kamer, prof. mr. C. P. M. Romme, heeft Maandagavond in Musis Sacrum te Arnhem een inleiding gehouden die ten dele een vervolg was op de beschouwingen rond de Rijksbegroting welke vorige week in de Tweede Kamer zijn gehouden. Prof. Romme begon zijn inleiding als politicus, maar naarmate hij vorderde kwam de overtuigde katho liek Romme aan het woord en zo eindigde deze inleiding als een vurig be zield en geestdriftig appèl aan de katholieken tot behoud van de politieke eenheid. De balans opmakend van de Kamerbeschouwingen van vorige week signaleerde prof. Romme daarop enkele opmerkelijke posten. Vooreerst deze, dat de Kamer ook na verwerping van de E.D.G. door Frankrijk aan Europese integratie de voorkeur blijft geven boven intergouvernementele samenwer king. Spr. juicht dit toe om de vrede in Europa waartoe een Frans-Duitse verzoening onmisbare voorwaarde is. Vervolgens om de welvaart in Europa, waarvan de onze afhankelijk is, en tenslotte omdat de Europese eenheid ons ervoor zal behoeden geregeerd te worden door een internationale ambtenarij. Een andere verheugende post op de balans acht spr. de voortgang van de economische unie naar een parlemen taire Beneluxraad. Ook wat betreft de binnenlandse toestand signaleerde prof. Romme opmerkelijke posten. Toen in de troonrede van vorig jaar een belas tingverlaging van 500 tot 550 millioen gulden werd aangekondigd wist men daarvoor geen andere verklaring te ge ven en noemde haar dus maar een wonder. De Troonrede van dit jaar stelt nog grotere verlagingen in het vooruitzicht. Maar nu is de reactie nog al pessimistisch. Velen vragen zich bezorgd af of de nieuwe loonronde door prijsverhogingen zal worden achter haald. Spr. bestreed deze vrees echter aan de hand van cijfers. Prof. Romme zei verder dat de al- De Urkers hebben gisteren besloten zelf te gaan zoeken naar de wrakken van de vermiste UK 174 en de Ho-8 en de stoffelijke resten van opvarenden van deze vaartuigen. Op de vergadering, welke onder leiding stond van Van Hessel Snoek, schipper van de Jacob UK 141, en Albert Post, van de Hendrik UK 44, besloten de verenigde vissers •J1 de nacht van Maandag op Dinsdag om drie uur uit te varen. Op de foto: Hessel Snoek (links), leider van tt« expeditie, geeft met de handen uitgespreid aan, hoe met netten zal worden getracht de op de bodem liggende wrakken te bergen. Naast Snoek staat rechts de Urker Albert Post. gemene beschouwingen enkele politieke resultaten op nationaal terrein hebben opgeleverd. Vooreerst is het een illusie gebleken voor sommige leidende figu ren in de P.v.d.A. dat het Mandement te hanteren zou zijn om in de politieke arena de K.V.P. te kunnen isoleren als ondemocratische partij. Geen en kele van de protestants-christelijke par tijen heeft in het Mandement reden gezien de politieke samenwerking in het kabinet te verbreken en het land een crisis te bezorgen. Iu de twee jaar die ons van de volgende verkie zingen scheiden moeten we vasthouden aan onze partij-eenheid en een einde maken aan de versplintering,^ zo ver- volgde prof. Romme, en, tenzij het ons onmogelijk wordt gemaakt, moeten wij de brede basis handhaven. Spr. laakte de neiging de huidige brede basis te vertekenen door de A.R. en C.H.U. voor te stellen als passa giers die achter in een bijwagentje mogen meerijden met de beide grote partijen in het kabinet. Zowel de A.R. als de C.H.U. bezetten resp. met Eco nomische Zaken en Defensie sleutel posities in de regering. In de Kamer is de mening geuit dat de samenwer king van K.V.P. en P.v.d.A. in de re gering voor katholieken onverantwoord zou zijn aangezien in het Mandement het lidmaatschap voor katholieken van de PvdA. onverantwoord wordt ge noemd. Prof. Romme acht dit een totale verwarring van criteria. ,,In een partij zitten is iets geheel anders dan in die partij zittend met anderen sa men te werken", zo zei prof. Romme. Onze katholieke politiek mag nooit leiden tot halfslachtige compromissen politiek, zo vervolgde spr. Dit zou de vlotste weg naar Moskou zijn. Een duidelijk programma op basis van de natuurlijke waarheid is eerste noodzaak en verder moeten de katholieken door drongen zijn van hun dure plicht te getuigen door de daad en hun politiek steeds te voeren in 's lands belang. De katholieke liefde moet ook in de politiek uitgaan naar andersdenkenden en buitenkerkelijken die in zo grote gevaren verkeren juist omdat de actue le politiek zich toespitst op het econo mische en sociale vlak waardoor het contact met het eeuwige wordt verbro ken. van de overstromingen, hebben al aan twintig personen het leven gekost. De statistieken van de weerkundigen tonen aan, dat er sinds 1895 in dit ge bied niet zoveel water is gevallen. Het zakenleven en de industrie ondervinden ernstige hinder van de regen. Duizen den mensen zijn niet in staat om hun werk te verrichten, of moeten vluchten, omdat het water hun woningen is bin nengedrongen. Alleen al in Chicago wordt de scha de geraamd op 10 millioen dollar. De gezondheidsdienst heeft maatregelen genomen om de aanvoer van drinkwa ter te verzekeren. Minstens 62 plaat sen in de buurt van Chicago hebben van het water te lijden ge ad. Niet alleen in de directe omgeving van Chicago heeft het geregend. Het gehele gebied van de staten Indiana en Wisconsin kreeg onophoudelijk buien te verduren. In de kelders van de Chicago Daily NeWs gingen 250 a 300 rollen kranten papier verloren. Andere bladen hebben er voor gezorgd, da, de krant toch uit kwam. Het Rode Kruis heeft buiten Chicago veertien hulpcentra ingericht. Er wordt gezocht naar geïsoleerde per sonen. (AFP-Reuter-UP) De organisatie van het verdrag van Brussel zal „West-Europese Unie" wor den genoemd, aldus heeft het Britse departement van buitenlandse zaken gisteren bekendgemaakt. De nieuwe naam is door alle zeven betrokken landen goedgekeurd. De voorgestelde naam „Bruto" werd verworpen door de Fransen en „Wes tern Union" was niet geschikt, omdat er reeds een grote firma van die naam is en dit tot complicaties zou kunnen leiden. Gisteravond is een plastic-bom ge worpen in een van de lokalen van een gebouw van de communistische partij aan de Rue d'Alsace te Parijs. Daar vergaderden op dat ogenblik 'n veertigtal personen. Twee personen werden licht gewond. Een ernstig ge wonde vrouw moest in het ziekenhuis worden opgenomen. (AFP-US). (Van onze parlementaire redacteur) De Stichting van de Arbeid zal zich binnenkort gaan bezig houden met het onderzoek van de vraag of men kan terug komen op de beslissing van October 1946, waarbij de uitbeta ling van kinderbijslag ook voor het eerste en tweede kind werd ingevoerd. Bij de jongste beslissing over het toepassen van de zes procent verho ging op de uitkeringen der sociale verzekeringen is de kinderbijslag, o- als bekend, een moeilijk punt ge- Dr. Daniel F. Malan, de 80-jarige pre mier van Zuid-Afrika zal op 30 Noven| ber uit de politiek gaan. Hjj zal zich op die dag uit de regering terugtrekken, zo is vandaag na afloop van een spe ciale kabinetszitting bekend gemaakt. Er is nog geen opvolger benoemd. Welingelichte politieke kringen in Johannesburg zijn van mening, dat de minister van financiën Havenga de bes te kansen maakt om de premier op te volgen. Er is een maandenlange strijd ge voerd achter de schermen, over de vraag wie de premier zou opvolgen. Naar het schijnt is de candidatuur van de minister voor Landbouw en Be vloeiing, Strydom, op de achtergrond geraakt en neemt men aan, dat Ha venga, de meest vooraanstaande poli tieke figuur in het kabinet, de func tie zal gaan bekleden. Havenga is een van de minst anti-Britse ministers. Malan is de grote voorstander ge weest van de rassenscheiding of de apartheid, een politiek welke hij met kracht heeft doorgevoerd sinds zijn partij in 1948 aan het bewind kwam. Deze politiek heeft in het buiten land zeer veel critiek ondervonden. Dit heeft o.m. tot gevolg gehad dat Malan de afgevaardigden van Zuid- Afrika bij de Verenigde Naties op dracht gaf het onderzoek naar de rassen-kwestie in Zuid-Afrika te boycotten. Dr. Daniel Francois Malan werd slechts op enkele kilometers afstand van de geboorteplaats van zijn grote voorganger Smuts geboren. Ook in leeftijd verschilden de twee staatslie den slechts weinig. Malan zag op 22 Mei 1874 op de boerderij van zijn va der te Van Riebeeck West het levens licht. Smuts en hij gingen op dezelf de school en studeerden aan dezelfde universiteit. In 1901 ging de jeugdige Malan echter naar Holland om aan de universiteit van Utrecht godgeleerd heid te studeren. Hij behaalde er zijn doctorstitel. De loopbanen van de beide Zuid-Afrikanen kwamen weer samen toen Malan in 1918 lid van het parlement werd. (U.P.). Maandagmorgen vroeg is een zeer zware donderbui met tropische regen val op Aruba voorgekomen. Een groot deel van Aruba staat onder water. Er zijn dammen en Druggen weggespoeld. De verbinding OraniestadSan Nicolas via de weg is verbroken. De waterlei ding van Oranjestad is buiten gebruik. Er zijn geen persoonlijke ongelukken. De politie maakt van boten gebruik om de geïsoleerde woningen te bereiken. Maandagmiddag: is de 3.099 ton meten de Noorse tanker „tolga" veertig mijl ten Noorden van Zecbrugge op een mijn gelopen. Er ontstond een ontploffing, waarbij de achterzijde van het schip in brand vloog. Een lid van de beman ning, de 44-jarige bootsman Nielsen, te om het leven gekomen, de andere 30 leden benevens de Kapitein zyn onge deerd. Sedert geruime .ijd reeds hield de Belgische veiligheidsdienst het oog op clandestiene bijeenkomsten van gewe zen SS-ers op het provinciaal domein te Huizingen nabij Brussel. Deze ver gadering stond onder leiding van een zekere Debbaudt, gewezen lid van het Waalse Legioen. Velen beschouwen het als een moderne plicht confectiemens te zijn. Naar Het Laatste Nieuws schrijft, heeft de Belgische recherche Zaterdag j.l. een inval gedaan in een lokaal waar een 12-tal Belgische, Zwitserse, Duitse en Nederl. oud-SSers bijeen waren allen behorende tot de zgn. Sociaal Europese Beweging. De SS-ers werden door de veiligheidsdienst ondervraagd en een belangrijke documentatie werd in beslag genomen. Het blijkt hier om een neo-fascistische organisatie te gaan, die haar zetel in Lausanne heeft. Alle vreemdelingen werden over de grens gezet. Genoemde Debbaudt diende bij de laatste verkiezingen in België een kieslijst in. (ANP) Frankrijk Gistermorgen heeft te te Bruay-sur-Escaut een aardverschui ving plaats gehad, waarbij de 46-jarige Théophile Wyzoski en de 34-jarige Jo seph Szymlak zijn bedolven, toen zij een schacht inspecteei den. Direct nadat de ontploffing zich had voorgedaan en de tanker om assistentie had verzocht, hebben in de buurt va rende schepen koers 'gezet naar de aan gegeven plaats. De sleepboten „Ebro" uit Maassluis en „Goeree" uit Vlissingen kozen onmiddellijk zee. De bemanning van de „Folga" streek direct enkele sloepen. Na korte tijd is de kapitein met nog negen leden van de beman ning weer aan boord gegaan. Intussen had een in de buurt varende Belgische treiler, de „Mercator", enkele leden aan boord genomen. In der haast toege schoten schepen die met een blusinstal latie waren uitgerust, hebben getracht de brand te bestrijden. Uiteindelijk met succes, want later werd bericht, dat de brand geblust was Maandagavond sleepten de „Ebro" en de „Goeree" de Noor naar de Nieuwe Waterweg. Het schip kon zelf nog op halve kracht va ren. De „Ebro" had intussen een aantal opvarenden van de „Folga" overgeno men van de „Mercator". Een van de twee sloepen, die de man nen aanvankelijk bemanden, is Maan dagmiddag nog op dr'ft geraakt. Van het vliegveld Valkenburg zijn twee helicop ters van de Marine Luchtvaartdienst opgestegen, doch hun medewerking was niet nodig omdat de bewuste sloep spoe dig weer in zicht kwam en handelbaar bleek. Met de vlag halfstok is vanmorgen om kwart voor acht de sleepboot „Ebro" de Nieuwe Waterweg opgevaren. Aan boord van de sleepboot bevond zich het stoffelijk overschot van de om gekomen bootsman van de „Folga". Een kwartier later kwam de „Folga" zelf met behulp van twee sleepboten, de „Maas" en de „Waterweg" veilig binnen de pieren van Hoek van Holland. weest in het overleg in de Stichting. Men heeft tenslotte om practische re denen dienovereenkomstig besloten. De principiële inzichten bleken, ech ter weer sterk uiteen te lopen. Niet- katholieken zien kinderbijslag vaak als een noodmaatregel, die dient te verdwijnen wanneer de welvaart vol doende zou zijn toegenomen. Van ka tholieke zijde wordt wel toegegeven, dat de kinderbijslag niet in de loon politiek thuis hoort, maar dat zij dan toch als fiscale maatregel bij de rechtvaardige verdeling van het in komen naar draagkracht gehandhaafd dient te blijven. Ziet men het zo, dan is er heel wat minder reden, om var een noodmaatregel te spreken. Het zal moeilijk zijn over dit pro bleem van de extra-bijdrage voor het eerste en tweede kind, die niemand na acht jaar meer als zodanig voelt, tot een bevredigende oplossing te ko men. Herinnert men zich wat prof. Romme in de Tweede Kamer over de kinderbijslag heeft gezegd, dan lijkt de conclusie voor de hand te liggen, dat daar dan een verhoging tot meer dan zes procent vanaf het derde kind te genover zou dienen te staan. In Norfolk, Virginia, V.S., zijn elf overlevenden aan land gebracht van de Amerikaanse ertsboot „Marmacki te", welke, op weg van Buenos Aires naar Baltimore, tijdens een hevige storm kapseisde en zonk, nadat de la ding was beginnen te werken. De meeste overlevenden maken het naar omstandigheden redelijk, hoewel zij erg hebben geleden van verbranding door de zon en van het verblijf van 48 uur in zee, waarbij zij zich vechtend de haaien van het lijf moesten houden. Op de plaats, waar het schip zonk, werd het buitengewoon gevaarlijk, toen een van de opvarenden een been werd afgebeten en het bloed, dat toen in het water kwam, steeds meer haaien aantrok. Op de foto: Een van de slacht offers wordt op een draagbaar aan land gebracht. De nationale raad van de Franse so cialistische partij heeft eenparig be sloten, dat de socialistische afgevaar digden in de Nationale Vergadering van middag bij de stemming over de ver trouwenskwestie hun steun zullen ge ven aan premier Mendès-France. Par tij-secretaris Guy Mollet deelde de raad mee, dat de premier „de belangrijkste overwegingen" van de socialisten met betrekking tot de politiek van Londen heeft onderschreven. Ofschoon bij de stemming over de E.D.G. al is geble ken dat niet alle socialistische afge vaardigden bereid zijn zich aan enige stemdwang te onderwerpen, is de kans nu zeer groot geworden, dat Mendès- France het vertrouwensvotum met een stevige meerderheid zal winnen. De nationale raad van de Franse so cialisten heeft het dagelijks be stuur van de partij gevraagd nog voor het debat over de eigenlijke ratificatie van de Londense accoorden een buiten gewoon partijcongres te beleggen. Men wilde tot na het ratificatie-debat wach ten alvorens een beslissing te nemen over een aanbod, dat Mendès-France tijdens het weekeinde aan de socialis ten heeft gedaan om zitting te nemen In zijn regering. (AFP-Reuter-UP) Advertentie U BARTELI0 R1SSTR. HAARLEM TEL. 13439 fERD. B01STR 48 A DAM TEL 717162 (tot Woensdagavond) Veel bewolking met tijdelijk in het Westen en het Noorden van het land enige lichte regen of motregen. El ders overwegend droog weer. Matige, langs de kust vrij krachtige Zuidwes telijke wind. Minder koude nacht. Morgen overdag dezelfde tempera turen als vandaag of iets hogere. Zon: 7.00-17.52. Maan: 17.58-8.56.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1