Havenverkeer van Londen stillegging bedreigd met Stakingen breiden zich busdiensten steeds ook bij Onrust over kinderbijslag Treinverkeer hervat Trieste balans van treinramp zes dodenelf gewonden Xr Witte geiten naar Israël Credietverlenmg aan Middenstand ENGELSE BEGERING OP ALLES VOORBEREID uit Acht etappes in de Ronde v. Nederland De doden en gewonden ORR Het weer r J Tot hoofd en hart DONDERDAG 14 OCTOBER 1954 78ste JAARGANG No. 26118 Onenigheid over kwestie Zuid-West Afrika Amerikaans minister over Sovjet-weermacht Ook weer door België Ex-koningin Narriman in Zwitserse kliniek FALCON GABARDINEJASSEN m-mmmSSS5SL Als eerste over de brug Het ernstige spoorwegongeluk, dat Woensdagmorgen bij Eist plaats greep en waarvan wij gisteren in het grootste deel van onze oplage uitvoerig mede deling konden doen, heeft in totaal zes levens geëist. Elf personen werden gewond, van wie verscheidene ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk, terwijl er voorts een aantal licht gewond werd. Herhalingsoefeningen derde divisie Meeste onderdelen naar West-Duitsland BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IDmulden: leeuwariklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W, Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-heogte. De administratie behoudt zich hei recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 'i avonds tel. 21544 (Van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen. Zowel de Londense busstaking als de havenstaking hebben zich weer uit gebreid. Gisteren legde het personeel van elf garages het werk neer, met het gevolg, dat op 63 van de 570 busroutes het busverkeer geheel of gedeeltelijk werd stilgelegd. Vandaag voegden zich 17 andere garages bij de staking. Ten gevolge van de staking was gisteren de ondergrondse spoorweg overbelast. Duizenden Londenaren fietsten of liepen naar hun werk. En de verkeers opstoppingen in de stad waren ondanks het geringer aantal bussen tal rijker dan ooit tengevolge van het ongewoon groot aantal particuliere auto's ln de straten. In de haven staken nu meer dan 21.000 arbeiders behorend tot de vak bond van havenarbeiders, welke laat ste officieel in staking is, en de bond van transportarbeiders door welks leiding de staking als wild wordt be schouwd. De leiding van de bond van transport arbeiders deed gisteravond een poging om de tot deze bond behorende wilde stakers te overreden de arbeid te her vatten. Doch de bijeenkomst, welke plaats vond in de Albert Hall, ontaard de in lawaai en chaos, en de stakers blijven staken. De havenarbeiders van Southampton gingen gisteren voor één dag in synrpathiestaking. De 8.000 man personeel van de scheepswerven langs de Theems blijven voortstaken. De regering heeft plannen gereed om in te grijpen indien de voedselpositie zou worden bedreigd. Men vreest nog steeds dat het personeel van de lich ters en de sleepboten in de haven van Londen Zondag eveneens in staking zal gaan, hetgeen het gehele havenverkeer stil zou leggen. Volgens gezaghebbende kringen op het hoofdkwartier der V.N. zijn Thai land en Noorwegen uit de commisie der V.N. voor Zuid-West-Afrika, die zeven leden telt, getreden. De reden hiervoor is tot dusver niet bekend gemaakt, doch naar verluidt houdt het aftreden verband met het besluit van de Alge mene Vergadering om geen advies van het Internationale gerechtshof in te win nen over de kwestie-Zuid-West-Afrika, zulks in strijd met de aanbevelingen van de commissie. (Reuter) Dezer dagen heeft men in ons blad het vermoeden uitgespro ken gevonden, dat de kinder bijslagregeling voor het eerste en tweede kind door de Stichting van de Arbeid zou worden herzien. Een her ziening, die mogelijkerwijs op een af schaffing zou uitlopen. Men redeneert hoogstwaarschijnlijk aldus: De kin derbijslag voor het eerste en tweede kind is ingevoerd in October 1946 als een noodmaatregel in daartoe nopen de omstandigheden. We leefden toen n.l. in een periode van schaarste en armoe, ten gevolge waarvan het be hoefte-element bij de loonvorming meer moest worden benadrukt dan he! prestatie-element. Nu de welvaart sedertdien in belangrijke mate is toe genomen, heeft het zin, zich af te vragen of die noodmaatregel niet kan vervallen. Dit zou betekenen een te rugkeer naar een zodanig loonsys teem. dat alleen de niet kleine ge zinnen kindertoeslag blijven ontvan gen. Voor de behoeften varx een nor maal gezin (wat is normaal? velen zullen normaal noemen wat anderen klein achten) moet het normale, naar prestatie ontvangen, loon toereikend zijn. Er schuilt in deze redenering iets aantrekkelijks. En voor zover er alge mene regelen in liggen vervat zijn deze niet in strijd met de katholieke opvattingen over de sociale recht vaardigheid. Maar wij hebben rekening te hou den met concrete omstandigheden en een nu eenmaal gegroeide situatie. Welnu, dan zijn wij ervan overtuigd, dat afschaffing van de kinderbijslag voor het eerste en tweede kind een maatregel zou zijn, die terecht op ern stig verzet zou stuiten. Het is immers een feit, dat niemand die bijslag nog voelt als een noodmratregel en dat niemand met het eventueel moeten missen ervan rekening houdt. Inte gendeel: ieder rekent hem tot de nor male inkomsten en ieder weet hem nog altijd bitter hard nodig te hebben om rond te kunnen komen. Wij zouden breed kunnen uitmeten over de beginselen die aan de kin derbijslag ten grondslag liggen; wij zouden daarbij niet vergeten te ver melden, dat ook volgens de katholieke leer een normaal loon (dus zonder bijslagen) toereikend moet zijn voor het onderhoud van een normaal ge zin. Maar in de nu eenmaal gegroeide situatie oordelen wij een afschaffing van de bijslag voor de eerste twee kinderen inopportuun en ook binnen de opvatting over de „Welvaartseco nomie" vooralsnog niet gerechtvaar digd. De Amerikaanse minister van mari ne, Charles Thomas, heeft gisteren in Philadelphia verklaard, dat de Sovjet- Unie beschikt over vliegtuigen voor het vervoer van atoombommen, die sneller vliegen dan het geluid. De Russische vloot was volgens hem op een na de grootste ter wereld en de Sovjet-Unie streeft naar het betwis ten van de Amerikaanse vlootheer- schappij. Het aantal Russische duikbo ten is groter dan ooit, zo zei hij. (Reuter) Het is niet zo, dat alleen bij een wielerevenement als de Tour de Fran ce een voorbereiding van vele maan den noodzakelijk is. Hetzelfde geldt uiteraard ook voor meerdaagse wed strijden van een wat bescheidener for maat, een Ronde van Nederland bij voorbeeld. Wat de Ronde van Neder land 1955 betreft, in grote lijnen staan de plannen reeds vast. De wedstrijd zal gehouden worden van 23 tot en met 30 April. Het aantal etappes is uitge breid tot acht. Dit laatste onder voor behoud van de toestemming van de U.C.I., de internationale wielrenorgani- satie. Aan het ministerie van Waterstaat is de route voor het volgend jaar reeds voorgelegd ter goedkeuring. De Ronde zal in Rotterdam starten en eindigen in Amsterdam. In tegenstel ling tot het vorig jaar' zal de Ronde van Nederland ook weer door België gaan. Men mag wel aannemen, dat Antwerpen het eindpunt van een van de acht etappes zal zijn. De route die gevolgd zal worden is, officieus, als volgt: Rotterdam, Delft, Den Haag, Gouda, Utrecht, Amsterdam, Haarlem, Zaandam, Alkmaar, Den Helder, Leeuwarden, Groningen, Meppel, Kam pen, Arnhem, Nijmegen, Roermond, Heerlen, Valkenswaard, Baarle Nassau, Etten, Antwerpen, Gent,. Terneuzen, Oostburg, Vlissingen, Middelburg. Goes. Bergen op Zoom, Breda, Den Bosch, Utrecht, Amsterdam. Over de plaatsen waar een etappe zal eindigen zijn de onderhandelingen nog gaande. De namen van de bij het treinonge val om het leven gekomen personen zijn Jacq. H. Sloots, Utrecht 57 jaar, P. J. A. Hopstaken, Amersfoort 30 jaar; J. C. Sutherland, Liverpool, 35 jaar; It kol. A. J. Daalhuysen, Arnhem, 43 jaar; F. J. Snels, Aalst (België), 71 jaar; mevr. Haafs-Peppelman, Maastricht. Gewonden: J. W. van Woerkom, 53 jaar, vertegenwoordiger, Arnhem; Th. A. Welling, 24 jaar, machinist, 's Hee- renberg; mevr. C. Kruitwagen 41 jaar, Zevenaar; mevr. A. W. Derksen-Ger- rits, 62 jaar, Zevenaar; J. P. Slotema- ker, 40 jaar, beroep onbekend, Den Haag; J. G. Spekman, 42 jaar, Hengelo (Ov) wagenbestuurder van de uit En schede komende trein; C. G. Jansen, 46 jaar, chemicus bij de A K U, Arn hem; J. F. Feijtes, 51 jaar, gep. kapi tein der artillerie, Arnhem; reserve- majoor T. E. van Schouwenburg, 50 jaar, van de staf der 7-December divi sie, Arnhem; de eerste luitenant der ge- niedienst speciale werken B. Coonraad, Arnhem, en ir. G. C. van Streefkerk van de Rijkswaterstaat uit Nijmegen. Zij allen zijn opgenomen in de zie kenhuizen te Arnhem en Nijmegen. (Van ónze Utrechtse redacteur) Het reizigersvervoer op het baanvak ArnhemNijmegen is vanmorgen nor maal hervat. Woensdag kon via Eist alleen het niet-electrische goe derenvervoer doorgang vinden. De ge- improviseerde busdiensten hebben uit stekend gewerkt; alle aansluitingen kon den op tijd gehaald worden. Woensdagavond waren de zwaar be schadigde treinstellen reeds verwij derd. Zij werden naar de herstelwerk- plaatsen in Haarlem gesleept. Geduren de de nacht heeft men met een kraan wagen de baan gecontroleerd en hersteld. Een beeld tijdens de opruimingswerkzaamheden na het ongeval. Ex-koningin Narriman van Egypte is gisteren plotseling uit Cairo naar Lau sanne in Zwitserland gereisd, waar zij zich onder behandeling heeft gesteld van een specialist, professor Rochat, in diens kliniek „Montchoisi". Volgens de moeder van Narriman, mevrouw As- sila Sadek, is haar dochter zo ernstig ziek, dat zij overhaast naar Zwitserland is vertrokken. De ex-koningin is op haar reis, be halve door haar moeder, vergezeld door een gezelschapsdame, Violette Mah- moed Groux. Zij zijn alle drie in het bezit van bezoekersvisa, die drie maan den geldig z(jn. (UP) Advertentie (tot Vrijdagavond) Vanavond en vannacht vorming van mistvelden. Overigens zwaar bewolkt met aanvankelijk in het Noordwesten nog wat lichte regen of motregen. Morge in het Zuidoosten van het land enkele opklaringen. Matige tot zwakke wind tussen Zuid- West en Zuid. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 7.03-17.48. Maan: 19.25-11.45. (Van onze verslaggever) Hoeveel immigranten Palestina jaarlijks telt, is ons niet bekend, maar het zijn er in ieder geval zo veel, dat niet ieder gezin aanstonds aan een echte koe geholpen kan worden Om zolang in de hoogste nood te voorzien, wordt dan maar een geit ver strekt. Overal probeert Israël voldoende grote aantallen aan te kopen. Ook in Nederland, waar Woensdag de eerste lading honderd stuks per Curtiss Commando van de El Al Airlines van Schip hol naar Israël is vertrok ken. Honderd witte ranke geitjes wipten als gemzen over de laadbrug het vrachttoestel binnen. Ge luidloos, zonder enig ge mekker. Lammeren oj jaarlingetjes die in de Li banon, in het Dal van Jo- saphat of de velden rond Bethlehem zullen dartelen en uitgroeien tot echte melkkoetjes. Het was een fraai ge zicht, dat laden op het platform van de vliegha- ven. Een honderdtal gei ten en ruim tweehonderd nieuwsgierigen, die hen uitgeleide deden. Geiten fokkers, veecommission- nairs, de Jewish Agency for Palestine, de pers, de film. En al die mensen moesten toegeven: als er één geit over de brug is.... Ook als men dit beeld wat ruimer neemt. Want het ligt in de bedoe ling dat iedere week zo'n geitentransport plaats vindt, tot er zo'n twee duizend zijn afgeleverd. We hebben tevoren even een kijkje genomen in het toestel en we moeten toe- geven dat de geiten als geit dan over accomo- datie niet te klagen heb ben. Alles piekfijn in orde. In de geitenwereld gaat men niet over één nacht ijs. Over heel Nederland worden de beste uitge zocht. Behalve in Dren te. Daar zullen de Israë lische agenten niet ver schijnen. In die provincie fokt men nog steeds een bruin ras en dat is in Is raël niet gewild. Het hoeft niet van voor tot achter stamboek te zijn, maar het kleinste vlekje is al te bont. Verder is de eis dat ze t.b.c.-vrij zijn en inge spoten tegen het miltvuur, waarop in Nederland wei nig, maar in Israël véél kans bestaat. Het laden was een groot moment voor de heer Wit uit Berkhout. Vergrijsd m de dienst voor de verbe terde Nederlandse witte, ongehoornde geit, deed het hem goed dat na zoveel jaar selectie-teelt de va derlandse geit naam be gint te maken. Toen hij op instigatie van wijlen prof. Bakker te Wageningen aan de veredeling begon, was het sobertjes gesteld met onze geit. Met 400 kan melk per jaar mocht men toen erg tevreden zijn. Nu is 700 het gemiddelde. De immigranten kunnen er mee geholpen zijn, meen de hij. En haalde als stout stukje de geit van Bussum nog even aan: 2263 liteT melk met 3,87 vet per jaar! En om volledig te zijn: de honderd geiten waren allemaal garmpjes. Wat dat zijn? Vrouwelij ke geitjes! Toen het vliegtuig op trok, dachten we bij ons zelf: het Oude Testament wordt zo langzaam aan echt oud. In de dagen dat Jacob de kudde hoedde van oom Laban, zeven jaar lang, om zich diens knappe dochter Rachel te verwerven, waren alle geiten nog zwart, en bij uitzondering gespikkeld! Een diesel-electrische trein uit de richting Arnhem reed met een snelheid van 120 km op de electrische trein uit Nijmegen, die juist op dat ogenblik over het verkeerde spoor het station wilde binnenlopen. De gevolgen waren ontzettend. Negen compartimenten van de trein uit Nijmegen schoven als een stormram in de diesel-electrische. Toen na meer dan vijf uren zwoegen de droeve balans kon worden opgemaakt, waren zes doden geborgen. De trein naar UtrechtAmsterdam was normaal om 8.21 uit Nijmegen vertrokken. Deze trein stopt in Eist. Daarom had de wagenbestuurder reeds sterk snelheid verminderd, toen hij het station Eist naderde. De trein bleek echter op een verkeerd spoor binnen te lopen, zodat de trein niet aan het perron zou kunnen stoppen. Achteraf is gebleken, dat de betref fende seinhuiswachter wel de hefboom heeft overgezet. De wissel heeft ech ter niet op deze manipulatie gerea geerd, daar de ondergrondse trekdraad gebroken bleek te zijn. Hierdoor reed de trein uit Nijmegen over het ver keerde spoor het station binnen, zij het in een uiterst langzaam tempo. Op het ogenblik naderde over het zelfde spoor de sneltrein Enschede ArnhemNijmegenRoermond, die niet in Eist stopt. Hoewel de wagen bestuurder van deze trein op het laat ste ogenblik nog heeft getracht af te remmen, was het onheil niet meer te voorkomen. Met een geweldige snel heid stortte de sneltrein zich op de electrische. Met een slag boorde het voorste treinstel van de electrische zich in het eerste treinstel van de die sel-electrische, dat in een ruïne werd herschapen. Een tweede en een derde klas coupé werden volkomen uit elkaar ge slagen en meters ver over het empla cement werden de versplinterde brok stukken weggesmeten. Uit de vernielde coupé's klonk het gekerm en geschreeuw van vele ge wonden. Verscheidene passagiers hadden een shock opgelopen; ande ren worstelden om de deuren open te krijgen, waarvan er vele ontzet waren. Onmiddellijk schoot van alle kanten hulp toe, waarbij men met vrij primitieve middelen trachtte de beklemd geraakte passagiers, die ge deeltelijk uit de ravage hingen, te bevrijden. Eerst toen hulp van elders arriveer de, kon het reddingswerk op grote schaal worden aangepakt. Uit Arnhem, Nijmegen en Eist begaven zich ijlings colonnes ambulancewagens naar de plaats van de ramp. Ook de militaire geneeskundige diensten uit Arnhem en Nijmegen reden af en aan. om de ge wonden naar verschillende ziekenhui zen in de omgeving over te brengen. In een van de wachtkamers van het station Eist verleenden een chi rurg en twee narcotiseurs de eerste hulp aan de slachtoffers, waarvan de eersten omstreeks negen uur het sta tion werden binnengebracht. In ver schillende gevallen bleek bloedtrans fusie noodzakelijk. Uit alle richtingen arriveerden artsen, om bij de hulp werkzaamheden assistentie te verle nen. Een priester en een dominee ver leenden de stervenden in de trein de laatste bijstand. Inmiddels waren spoorwegarbeiders, op voortreffelijke wijze bijgestaan door militair brandweerpersoneel van de luchtmacht, begonnen de doden en zwaar gewonden uit de ravage te be vrijden. Verschrikkelijke tonelen speel den zich hierbij af. Met snijbranders en ander materiaal werden de brok stukken vaneen gehaald. Brandblus- apparaten werden constant in gereed heid gehouden, om een begin van brand meteen te kunnen blussen. Pas na meer dan vijf uur ingespan nen werken was het laatste slachtoffer bevrijd. De Officier van Justitie te Arnhem, mr. baron Speyart van Woerden, was van den beginne af bij de reddings werkzaamheden aanwezig. Hij behoor de namelijk tot de passagiers van de In de periode van ongeveer 4 Novem ber tot ongeveer 4 December zullen de militairen van de derde divisie (drie tand-divisie) voor herhalingsoegenin- gen worden opgeroepen. De divisie zal in twee gedeelten on der de wapenen komen. Het eerste deel op of omstreeks 4 November, het twee de deel op of omstreeks 19 November. De herhalingsoefeningen beogen in het bijzonder het oefenen van de indi viduele man en de kleine eenheden. Na aankomst in de diverse opkomst- plaatsen in Nederland zullen enkele da gen later de meeste onderdelen der di visie, hetzij per trein, hetzij over de weg, naar Duitsland worden vervoerd, waar zij gelegerd zullen worden in kam pen in de Britse bezettingszone, zoals Sennelager, Vogelsang, Hohne, Mun- sterlager. enz. Gedurende een tiental dagen zullen in deze omgeving in kleinere en grotere verbanden oefeningen worden gehouden waarna de onderdelen zullen terugke ren naar hun opkomstcentra voor de mobilisatie. Enkele onderdelen van de derde di visie zullen in Nederland blijven en daar hun oefeningen houden. Een door het woord geslagen I wonde geneest zeer slecht, trein uit Arnhem. Ook de president directeur van de N. S., ir. F. Q. den Hollander, verscheen in de loop van de morgen in Eist, om zich persoonlijk van het gebeurde op de hoogte te stel len. Ondertussen vraagt men zich af, hoe het mogelijk is, dat de ondergrondse trekdraad is gebroken. Het gehele blok was juist vorig jaar gereviseerd. Aan vankelijk dacht men aan de mogelijk heid van corrosie, maar deskundigen zijn het daar nog niet over eens. Een dergelijke oorzaak kan overigens pas na een chemisch onderzoek worden vastgesteld. De vraag rijst of er geen beveili gingssysteem bestaat, waardoor een seinhuiswachter de zekerheid krijgt, dat de wissel inderdaad in de stand staat, die hij meent hem te hebben ge geven. Desgevraagd werd ons medege deeld, dat een dergelijk veiligheids systeem inderdaad in Nederland be staat. Driekwart van het spoorwegnet schijnt echter nog uitgerust te zijn ist u, dat acht en dertig percent 1/1/ der bevolking van Nederland zijn bestaan vindt in de mid denstandssector? En dat het aandeel van deze acht en dertig percent in het na tionale inkomen maar veertien percent bedraagt? Daarmede is de situatie, waar in de middenstand verkeert, getypeerd. Een verdeling, die tot een dergelijk re sultaat voert, is alleen daardoor al ver oordeeld. Zij heeft geleid tot vermogens- intering op grote schaal, waardoor tal van ondernemingen bloedarm zijn ge worden. Het is nog niet lang geleden, dat een onbarmhartige prijsbeheersing op de neringdoende middenstand werd losge laten om kracht bij te ze*ten aan prijs- voorschriften, die met de werkelijke kosten geen rekening hielden. En nog altijd gaat de fiscus door met het weg- belasten van schijnwinsten. Als gevolg van een en ander blijven de kapitaalsposi tie en die van het eigen vermogen van de middenstand zorglijk. De rentabili teit van zeer veel middenstandsonder nemingen is onvoldoende voor het be reiken van een redelijk resultaat, dat het eigen vermogen op peil houden kan en de middelen opleveren, die de be- drijfsfinanciering vereist. Van regeringswege behoorde dan ook alles in het werk te worden, gesteld om de belastingen en andere lasten voor de middenstand te verlichten. Niet alleen om deze in staat te stellen, een redelijk bestaan te verwerven, doch ook om te kunnen sparen, opdat met het daardoor verkregen eigen vermogen de bedrijven zich financieel kunnen bedruipen. Daaraan ontbreekt nogal een en an der. Bij het vele, dat de Staat op orga nisatorisch gebied heeft gedaan en blijft doen om de middenstand op velerlei wij zen te helpen, is men toch het financiële probleem, waarom het gaat, blijven ont wijken. Werden er gaten in het eigen vermogen geslagen, men hielp ze op vullen met vreemd vermogen credie- ten die bij de Nederlandsche Midden- standsbank konden worden opgenomen. Ongetwijfeld heeft deze credietverlening veel goeds tot stand gebracht, maar meer dan noodoplossingen konden deze cre- dieten niet zijn. De scheef getrokken ka pitaalsstructuur der middenstandsonder- nemingen kan alleen door geleidelijke „bezitsvorming" weer in het reine wor den gebracht. In dit opzicht staan de grotere en grote industriële onderne mingen er heel wat beter voor. De credieten onder staatsgarantie zou den heel wat meer tijdelijk soulaas heb ben gebracht, wanneer de middenstand daar een ruimer gebruik van had ge maakt. Wat kan in dit verband de re den zijn- dat op 31 December 1953 niet meer dan vijf en twintig millioen gulden aan deze credieten uitstond? Niet meer dus dan het totaal der credieten, die de Staat in de ene Polynorm-onderneming heeft geriskeerd? Volgens een door het Nederlands Ver bond ran Middenstandsverenigingen aan de Tweede Kamer gericht adres is het credietbeleid niet soepel genoeg gevoerd- Er is te weinig risico aanvaard en de regelingen zijn te veel af gestemd op de normen van het gewone bankcrediet. De eigen geaardheid en de structuur van het middenstandsbedrijf dienden meer in het oog te worden gehouden. Ook wanneer middenstandsondernemingen niet voldoen aan de normen van ge woon bankcrediet, zijn zij toch meestal in voldoende mate solvabel. Het Ver bond sprak dan ook de wens uit, dat bij het verstrekken van credieten onder Rijksgarantie rekening zal worden ge houden met het te goeder naam en faam bekend staan van de ondernemer en de goodwill, die hij in een reeks van jaren heeft opgebouwd. (Vervolg op pag. 3) Ir. den Hollander bekijkt met drie technici de draad, waardoor het ongeluk veroorzaakt werd. met het (oncontroleerbare?) systeem, zoals dat in Eist tot zulke tragische gevolgen heeft geleid. De twee wagenbestuurders ontsnap ten gelukkig aan de dood. Beiden heb ben het ongeluk zien' aankomen. De wagenbestuurder van de Nijmeegse trein sprong op het laatste ogenblik uit de trein; zijn collega van de Arnhemse trein rende naar achteren vlek voor de botsing. Hij werd slechts licht gewond en naar een ziekenhuis overgebracht. De minister van Verkeer en Water staat en de directeur-generaal van het Verkeer hebben in een telegram aan de president-directeur van de Neder landse Spoorwegen hun deelneming betuigd met dit ernstige spoorweg- ongevaL Bij de N. S. heeft men grote lof voor de militairen, die hulp hebben ver leend na het ongeval. Zij waren zeer srVl ter plaatse en hadden vele hulp middelen bij zich, die uitstekend van pas zijn gekomen. Zij hebben door de snelheid, waarmede zij hebben gerea geerd, een zeer goede indruk gegeven van de mate vast

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1