Wervelstorm raast over gebied bij Toronto De Borneo K W127 dreigde te zinken Londense havenstaking slaat over andere havens naar Geschil over overuren oorzaak van het arbeidsconflict Water van het Ontario-meer overspoelt tuinbouwgebied Holland Marsh OOST-DUITSERS in gesloten gelederen ter stembus Tot hoofd en hart HAZELBOVEN CANADA UITGEWOED m- Water steeg tot boven de ruimen Mau Mau valt missiepost aan Reis van 27 uur op as van spoorwagon Volksdemocratie in actie Acht doden bij on lusten in Amman Helderse uiterton feestelijk ingehaald Ierse terroristen be stormen kazerne Het weer lil! J MAANDAG 18 OCTOBER 1954 78ste JAARGANG No. 26121 «fa mMmmML gumam Eén Amerikaans vak verbond? Alle opvarenden van Noors schip gered Inheems geestelijke doodgeschoten Bulgaar in Utrecht ontdekt Onveilig Java Terroristen doden vijf personen 50 procent van bus- personeel in staking Folklore herleeft bij feesten Willemsoord Twee Amboneesjes verongelukt Gevaarlijk spel met hek Door electrische stroom gedood Nederlander steelt jacht in N.-Zeeland Reeds zes arrestaties Vijf Britse soldaten gewond eyrnfuy! BARTELJ0RISSTR. HAARLEM TEL. 13439 EERD. B01STR 48 A DAM TEL 717162 M3TQR BROMFIETSKLEDING BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertentie» 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraai 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrlgter en Mr, W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Ors H. v. Run en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENIIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroeper» 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 'i avonds tel. 21544 «ïsys —if Zaterdagavond raakte boven Canada de wervelstorm „Hazel" uitgewoed, die een grillige koers heeft gevolgd van Haïti naar de omgeving van het Ontario-meer, een afstand van ruim 3.000 kilometer. Het aantal doden op Haïti is nog niet bij benadering te schatten. In de Verenigde Staten en Ca- Een opname uit het gebied bij Toronto in Canada, dat geteisterd is door de wervelstorm „Hazel". Een reddings ploeg in een bootje brengt met moeite een man in veiligheid, die door het water was geïsoleerd. Ook een groot aantal Nederlandse emigran ten uit het gebied rond Toronto zijn de dupe geworden van de wervelstorm. (Telefoto A.N.P./UNCE/HMR) De voorzitter van de Amerikaanse vakbond „American Federation of La- bor", George Meany, en zijn collega van de „Congress of Industrial Orga- d(M? ins"' Walter Reuther, hebben me- een i eIti' dat binnen enkele maanden nada, waar uitgebreide voorzorgsmaatregelen waren getroffen, hebben min voeging" van6 hun "beide "al^cnden^de stens 121 Personen de dood gevonden en worden nog enkele tientallen an- grootste in Amerika. deren vermist. i I Het Ontario-meer trad als gevolg vaji de storm buiten zijn oevers en zette o.m. „Holland Marsh" onder water, een tuinbouwgebied bij Toronto, waar vele Nederlandse immigranten wonen. Hier ,is echter niemand om het leven gekomen en er zijn evenmin gevallen van vermissing. Alle bewoners van „Holland Marsh" zijn met bootjes naar het naburige Bradford gebracht. Alleen aan de redding van de zes leden van de familie Van Gelder in Weston moest een hefschroefvliegtuig te pas komen. Het water had toen al de tweede etage bereikt. Negen Amerikaanse staten en het district Columbia hebben van de wer velstorm te lijden gehad. Zeker 76 Amerikanen zijn om het leven geko men. Zo eiste een overstroming in Westelijk Pennsylvania 17 doden. An deren verloren het leven doordat zij getroffen werden door vallende bomen of afgeknapte hoogspanningsdraden. De schade aan openbare gebouwen en woonhuizen bedraagt vele tientallen millioenen, vooral in de Amerikaanse staten Noord- en Zuid-Carolina. Presi dent Eisenhower heeft opdracht gege ven federale steun te bieden aan beide laatstgenoemde staten. In Wheeling, West-Virginia, moesten gisteren 400 ge zinnen hun huizen verlaten wegens overstroming van de rivier de Ohio. (AFP-Rtr-UP) Met 800 kantjes haring in de ruimen Was de motorlogger Borneo KW 127 Zat~.rdagmiddag op weg naar IJmui- den. De visserij was gunstig geweest, al lag het schip nog niet geheel aan de vracht. De ruimen zijn berekend op een maximale vangst van rond 1000 kantjes. Er stond nogal wat bries, maar het was geen uitgespro ken slecht weer. Nog een paar uur en het schip kon in de Vissershaven binnenlopen. Pat was 's middags omstreeks een uur of half 4, op een 25 mijlen West- Noord-West van IJ muiden. Maar toen was het plotseling met de- rust van schipper Cor van Duyn en zijn 15 mannen gedaan. Een van hen ontdekte, dat het schip water maakte en steeds dieper kwam te lig gen. Van het ruim, waar geen haring geborgen was, werden 2 luikhoofden losgemaakt en toen bleek, dat het boordevol water stond. Het water reikte tot boven het merkèl en liep tot in de krebbes. In allerijl werden maatregelen ge nomen. In de machinekamer stond geen water, zodat de motor kon blij ven draaien. De vaart werd uit het schip gehaald en naar Scheveningen- Radio ging een verzoek om een sleep boot met pompen. In IJmuiden werd de sleepboot Cycloop van Bureau Wijsmuller losgemaakt van de wal, om onmiddellijk assistentie te gaan verlenen. Ook de reddingboot Neel- tje Jacoba koos zee. Na een uurtje was schipper Jaap van der Meulen echter weer in IJmuiden terug. Hij had geen radio-telefonisch contact met de KW 127 gehad, maar van de kustwacht had hij gehoord, dat de hulp van de reddingboot niet nodig zou zijn. Terwijl de Cycloop zich naar de opgegeven plaats spoedde, werd aan boord van de Borneo met man en macht gewerkt om het water kwijt te raken. De pompen werden aange zet en bovendien werd het water met 2 tonnen via de winch uit het ruim gehoosd. Zouden er enkele nagels ge sprongen zijn? Of zat ergens anders een lek? Niemand wist het. Maar in het ruim zakte het water gelukkig. ,.g®n. 7 uur ging een zucht van verlichting door de bemanning. Het water zakte nog steeds en niets wees °P. dat er nieuw water in het schip kwam. Het raadsel werd er des le groter door. Dus geen lekkage? Een vliegboot van de Britse ucht- fnacht en een treiler uit Grimsby heb- en de bemanning van zeven koppen van het Noorse motorschip Bjornsunn uw,- tonl waarop Zaterdag na een ont- Pjoning in de machinekamer brand was ongebroken, gered. Het schip bevond "Ch 70 mijl ten Oosten van de Far- «-eilanden. De Bjornsunn wordt als on .1 verl°ren beschouwd en kon niet v sleeptouw genomen worden. (Reuter) Vanwaar dan het water in het ruim? Om tien minuten voor 8 was de sleepboot Cycloop bij de Borneo. Hulp was niet nodig. Maai veiligheids halve hield de sleepboot „stand by" om direct zijn pompen in te kunnen zetten als het water opnieuw zou gaan stijgen. Eerst halve kracht va rend, later de snelheid opvoerend, is de Borneo naar IJmuiden gegaan, de Cycloop als een trouwe waakhond vlakbij. De bemanning van de Borneo stond zijn mannetje en wist de zaak alleen te klaren. Tegen 11 uur Zaterdagavond liep de KW 127 de Vissershaven van IJmui den binnen. De sleepboot zocht zijn ligplaats weer op. Want wonderlijk genoeg bleek er geen water meer naar binnen te komen. De vraag is dus, hoe het water kon komen in de ruimen, zo, dat bij het openen van de luik hoofden boven de twee nog niet ge laden tièren het water tot boven het merkel kwam. Een groep van ongeveer honderd Mau Mau-leden heeft Zaterdagavond een overval gedaan op de nederzetting van de R.K. missie te Riara, ongeveer 25 km ten Noorden van Nairobi. Dertig hutten werden platgebrand. Een in- inheemse geestelijke werd doodgescho ten; zijn lijk werd in een van de bran dende hutten geworpen. Zes inheemsen liepen zware brandwonden op en drie werden door de aanvallers ontvoerd. De staf van de missie, die zich in een vertrek van het hoofdgebouw had verschanst, wist uit de handen van de aanvallers te blijven. Men neemt aan, dat de overval bedoeld was als repre saille voor de maatregel van de rege ring van Kenia om de inheemsen-mark ten in het gebied te sluiten en vee weg te voeren. De regering deed dit nadat vorige week uit een hinderlaag een aan val was gedaan op een patrouille van de inheemse garde. Men probeert met speurhonden de aanvallers te achterha len. (Reuter) Op het Centraal Station te Utrecht werd Vrijdagmorgen een volkomen uitgeputte en vreselijk vervuilde man aangetroffen op de assen van een zo juist uit Oostenrijk binnengekomen trein. Hij moet 27 uur aan één stuk op deze ongemakkelijke plaats gelegen hebben, doch bleek bij onderzoek door de gemeente-arts niets te mankeren. Na dat hi) in papier verpakt om de auto niet te bevuilen naar het politiebu reau was overgebracht, was het aan vankelijk niet mogelijk wijs te worden uit hetgeen de man vertelde. Pas toen er een tolk bijgehaald was, kon achter haald worden, dat de reiziger Jordan Tasev heette, veertig jaar oud was, uit Joegoslavië kwam en de Bulgaarse nationaliteit had. De man is ter beschikking gesteld van de Vreemdelingendienst. Hedenmorgen deelde de vreemdelin gendienst ons nog mede dat de man verklaard heeft in 1952 uit Bulgarije ge vlucht te zijn, omdat hij in Joegoslavië meer democratische vrijheid verwachtte aan te treffen. Die vrijheid bleek hem echter te bestaan uit opsluiting in een vluchtelingenkamp, waaruit hij In Oost-Duitsland zijn gisteren voor de tweede maal sinds de oprichting van de z.g. „Duitse Democratische Republiek" algemene verkiezingen ge houden. Voor Oost-Berlijn kwamen daar nog gemeenteraadsverkiezingen bij. Onder aanvoering van harmonie-orkesten marcheerden de personeelsleden van grote fabrieken, de ambtenaren van de departementen en de bewoners var bepaalde wijken in gesloten gelederen naar de stembureaux. Leden van de communistische actie-groepen belden bij alle huizen aan om de bewoners te herinneren aan hun „plicht als vaderlander om te stemmen". In minstens één geval bleef het niet bij een onschuldig geheugensteuntje. Een 22-jarige ont- j luitenant van de Oost-Duitse Volkspolitie, wiens gelaat sporen vertoonde vlucht is door onder een vrachtwagen i van ernstige mishandelingen, slaagde erin naar West-Berlijn te vluchten. op het cardan te kruipen en ver- Hij had, naar hij verklaarde, geweigerd aan de verkiezingen deel te nemen en de communisten hadden hem toen geslagen en geschopt. volgens de Oostenrijkse grens te passe ren, waar hij de trein naar Nederland nam. Hij heeft inmiddels om asyl in Ne derland gevraagd. De minister zal over dit verzoek moeten beslissen. Het staat dus nog niet vast of hij in het land mag blijven, dan wel over de grens gezet zal worden. Dit hangt o.m. af van de inlich tingen die men over hem tracht te ver krijgen door contact op te nemen met Joegoslavië. Ongeveer tweehonderd bandieten heb ben een aanval gedaan op Twikoning, een plaatsje in de buurt van Tasikma- laja. De bewoners stonden machteloos tegenover de fanatieke bende. De terro risten doodden vijf personen en ver kondden drie anderen. Zij staken tien Tijdens de algemene verkiezingen in'woningen in brand en plunderden acht Jordanië zijn Zaterdagmiddag in de hoofdstad Amman ongeregeldheden uit gebroken, waarbij acht personen wer den gedood en 23 gewond. De onlus ten begonnen, toen linkse en onafhan kelijke partijen zich „uit protest tegen de inmenging van de regering" uit de verkiezingsstrijd terugtrokken. Hun aanhangers organiseerden betogingen, maakten zich enige tijd meester van de binnenstad en veroorzaakten brand in het gebouw van de Amerikaanse voorlichtingsdienst. B;j de Britse voorlichtingsdienst wer den de ruiten vernield. Volgens de regering hebben ook ver tegenwoordigers van de Mohamme daanse Broederschap de hand gehad in de onlusten. Pas nadat de politie assis tentie had gekregen van het Arabische Legioen kon de orde worden hersteld. Er is nu in Amman en omgeving een avondklok van kracht. Strenge straffen zijn gesteld op verboden wa penbezit en op overtreding van het samenscholingsverbod De uitslag van de verkiezingen wordt vandaag nog verwacht. (Reuter-UP) (Van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen. De Londense haven ligt nu geheel stil, dank zij het feit, dat het personeel van lichters en sleepboten gisteren eveneens in staking is gegaan. Dit laatste betekent o.m. dat de aanvoer van Voor Londen bestemde kolen, benzine en dieselolie voor het grootste deel is stopgezet. Het aantal stakers in de Lon dense havens bedraagt nu ongeveer 26.000 en de staking bevindt zich in de derde week. Bovendien staken er 8.000 man op de scheepswerven van Lon den. Gisteren vond er een bijeenkomst plaats van havenarbeiders, werkzaam in de havens van Liverpool en Birkenhead, het grootste Britse havencomplex na Londen. Er werd besloten in sympathiestaking te gaan, doch eerst in de loop van vandaag zal moeten blijken in hoeverre dit besluit effectief zal zijn. Volgens de leiding van de vakvereni ging van transportarbeiders was de eer ste stemming definitief tegen een sta king. Een tweede stemming vond plaats, toen de meesten die tegen staking had den gestemd reeds naar huis waren gegaan. Deze tweede stemming geschied de door handopheffing, volgens oogge tuigen in een duisternis waarin het on mogelijk was de handen te zien, iaat staan te tellen. Southampton stemde Zaterdag tegen staking, maar vandaag wordt er opnieuw gestemd, en de mo gelijkheid bestaat dat het voorbeeld van Liverpool de uitslag zal beïnvloeden. Morgen wordt er in de haven van Huil eveneens gestemd over een voorstel de arbeid neer te leggen. De leiders van de Transportbond verklaarden dat men bij de stakingen te doen heeft met communistische agitatie. Het is ongetwijfeld waar dat de communisten de situatie uitbuiten en dat communistische raddraaiers de havens afstropen met de bedoeling het conflict uit te breiden, doch de eerste oorzaak ligt elders. Fundamenteel gaat het om een meningsverschil tussen de havenarbeiders en de werkgevers over het verplicht werken van overuren. De havenarbeiders willen dat overuren geheel vrijwillig zullen zijn, de werk gevers (let wel, dat men hier te doen heeft met publieke werkgevers) zijn van mening dat een zekere mate van verplichte overuren niet te vermijden valt, aangezien in vele gevallen het lossen of laden van een schip niet af hankelijk gesteld kan worden van een hevige begeerte aan de kant van een groep arbeiders om te gaan biljarten of kegelen. Contribuërende factoren zijn het tra ditionele wantrouwen dat bij de haven arbeiders is blijven bestaan tegen „de werkgevers" en de monsterachtige om vang van de Bond van Transportarbei ders met zijn 1V< millioen leden. Onder velen dezer leden heerst een verden king dat de leiders te ver van hen verwijderd zijn geraakt. Deze laatste factor speelt ook een belangrijke rol in de wilde Londense busstaking. Gisteren lagen in Londen 152 busdiensten geheel stil. Vandaag zullen minder dan 50 procent van de bussen op straat verschijnen. Bijna 21.000 man personeel is nu in staking. Ter gelegenheid van de viering van de feesten in Den Helder is Zaterdag met een boot van het loodswezen de beroemde uiterton uit zee opgevist, teneinde nu zekerheid te verkrijgen of het verhaal, dat de uitvarende zeelieden daar hun trouwringen in doen, op waarheid berust. Begeleid door Neptunus en nymphen van zijn gevolg werd de ton in optocht naar het stadhuis gebracht, waar de ton werd geopend. Er zat inderdaad een enorme trouwring in, die door Neptunus aan burgemeester Rehorst werd aangeboden.Maar deze schonk hem op zijn beurt weer aan de comman dant van het Koninklijk Instituut van de Marine, kapitein ter Zee M. A. W. Goossens. Een der hoogtepunten tijdens de feestweek in Den Helder ter ere van het 100-jarig bestaan van de adelbor stenopleiding te Willemsoord vormde Zaterdag het uit zee ophalen van de „uiterton" en de feestelijke intocht van de ton in de marinestad. Volgens een legende waren er zeelieden, die het met de huwelijkstrouw niet zo nauw namen, en bij het verlaten van de ha ven van Nieuwediep hun trouwring in de uiterton lieten zakken. Als zij, vaak na jaren, weerkeerden, haalden zij hun ring op. Zaterdag haalde de loodsboot „Zaandam" met aan boord de zeegod Neptunus, omgeven door nymphen en zeerobben, en begeleid door talrijke marinevaartuigen, de ton triomfantelijk de haven binnen. Onder het daveren van saluutscho ten en het loeien der sirenes werd de uiterton bij terugkomst in de haven van boord op een praalwagen gehesen, waarop ook Neptunus met zijn gevolg plaats nam. In de feestelijke stoet, die door een muziekcorps werd geopend, reden ook praalwagens van de marine, koopvaardij en de oud-redders mee. De uiterton werd naar het raadhuis ge bracht waar zich op het bordes vele hoge marine-autoriteiten en het college van B. en W. hadden opgesteld. Na zijn hulde aan het jubilerende instituut te hebben betuigd opende Neptunus de ton en haalde er een zeer grote gouden ring uit, welke hij burgemeester Re- horst aanbood. Evenals de zeegod sprak ook de burgervader in versvorm en zag in de ring de band, die Den Helder en de marine bindt. Hij schonk hem op zijn beurt aan de commandant van het instituut, kapitein ter zee H. A. W. Goossens, die met enkele dichtregels zijn dank betuigde voor dit symbool van het verbond tussen de stad en de marine. In het kamp van Ambonezen te Beu gelen (gem. Staphorst) is een ernstig on geluk gebeurd, dat de dood van twee Am- bonese kinderen ten gevolge heeft ge had. Drie kinderen waren op en met het ijzeren draaihek( dat de toegang tot het kamp afsluit, aan het spelen. Zij gaven er een duw tegen, sprongen er dan gauw op en lieten zich meevoeren. De bout waar het bovenste scharnier van het hek was bevestigd, brak echter en daardoor kantelde het zware hekwerk. Het kwam op de drie kinderen terecht, die allen zwaar werden gewond. Zij zijn naar een ziekenhuis in Zwolle gebracht; op weg daarheen overleed een vijfjarig kind en later is een zevenjarige eveneens ge storven. Zondagmiddag is op de boerderij van de heer H. Asbreuk te Haaksbergen een vijf-jarig dochtertje met de electrische stroom in aanraking gekomen en op slag gedood. De leiding naar het kip penhok was defect geraakt. West-Berlijn Op uitnodiging van het centraal comité van de Oost-Duitse communistische partij zijn veertien Franse politici, o.w. oud-premier Da- ladier, in Oost-Berlijn aangekomen, al- ,dus de anti-communistische informatie dienst. De West-Duitse autoriteiten hebben aan de vooravond van de verkiezingen nog eens uitdrukkelijk gewaarschuwd, dat het geen zin had zich aan de stemdwang te onttrekken. De hele we reld weet, dat die verkiezingen een farce zijn en beschouwt ze als zodanig, aldus het ministerie voor zaken ge heel Duitsland betreffende in Bonn. De bedoeling van de muzikale op tochten en het optreden van de actie groepen was natuurlijk om een zo groot mogelijke opkomst te verzeke ren. Dat lukte wel wat al te goed. Drie uur nadat de stembureaux open waren gegaan had in 246 kieskrin gen al het hele kiezerscorps zijn stem uitgebracht. En twee uur voor de sluiting, toen de muziekcorpsen en actiegroepen nog volop in touw waren, had 95,9 procent van de kiezers gestemd. „Het zijn de meest democratische verkiezingen, die ooit in Duitsland zijn gehouden", zo meende de Oost-Duitse radio. Moeilijke verkiezingen waren het in ieder geval niet. In alle kieskringen andere. Honderd gewapende mannen hebben een overval gepleegd op een ander dorp in dezelfde streek. Een on derwijzer werd vermoord, een tweede persoon werd gewond. Een 25-jarige Nederlandse immigrant in Nieuw-Zeeland, A. H., die sedert twee jaar in Nieuw-Zeeland woont, is te Auckland in staat van beschuldiging ge steld wegens het onrechtmatig wegne men van een jacht van 5000 gulden voor eigen gebruik. Hij wilde met het jacht via Australia naar Nederland gaan, be vreesd als hij is voor een rechtszaak die tegen hem aanhangig gemaakt is we- gens onachtzaamheid bij het besturen j stembiljet alleen ongeldig maken. Hoe van een autobus en dood door schuld. dat moest, is door de autoriteiten niet meegedeeld. Bij de vorige verkiezin gen, in 1950, werd een stembiljet uit sluitend ongeldig als de stemgerechtig de alle gedrukte namen, woorden en cijfers op het biljet stuk voor stuk met inkt doorhaalde. was maar één candidatenlijst: die van het geheel door communisten beheers te nationale front. Men kon zijn stem op dit nationale front uitbrengen door zijn stembiljet precies zoals men het ontvangen had in de bus te werpen. Kiezers, die niet op het nationale front wilden stemmen, konden hun Spanje De Griekse minister-presi dent, maarschalk Papagos, is voor een bezoek van zes dagen in Madrid aan gekomen. De Griekse minister van Bui tenlandse Zaken, Stephanopoulos, is in zijn gezelschap. De busstaking heeft de aandacht ge vestigd op de zeer moeilijke situatie bij het Londense vervoerswezen. Aanleiding lot de staking is geweest het bezwaar legen verplichte overuren. Het aantal overuren bij het busverkeer was ge stadig opgelopen, dank zij het feit dat het Londense transport geruime tijd heeft te kampen met een veel te groot tekort aan personeel. De directie van deze genationaliseerde dienst trachtte dit euvel te verhelpen door het heror ganiseren van de dienstroosters en door net doen werken van steeds meer over uren. Het buspersoneel is evenwel van mening dat en deze mening wordt door vele deskundigen gedeeld de lage lonen de oorzaak zijn van het tekort aan voldoend personeel en dat de lonen met 25 procent dienen te worden ver hoogd, namelijk tot ongeveer 110 gul den per week. Het is inderdaad waar dat de Londense buschauffeurs en -conducteurs behoren tot de slechts be taalde werkers in Engeland. Gisteren werd nog een nieuwe staking aangekondigd. Een bond van staalwer- kers in de bouwbedrijven heeft aan gekondigd dat hij deze week begint met het organiseren van guerillastakingen, d.w.z. stakingen waarin met het kleinst mogelijk aantal stakers in sleutelposities de grootst mogelijke stagnatie kan wor den veroorzaakt bij bouwprojecten. Er mankeert ongetwijfeld iets ernstigs aan de arbeidsverhoudingen in Engeland. De onschuld, behoejt niet verde digd te worden, zij verdedigt zich zelf. Gisteren bracht men zijn stem over het algemeen „openlijk" uit. Wie van de stemhokjes gebruik wilde maken, moest uitdrukkelijk de rij verlaten en later zijn beurt weer afwachten om zijn stembiljet in de bus té deponeren. (Reuter-UP) In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft een gewapende bende een zorg vuldig beraamde overval gedaan op een kazerne te Or.iagh in het graat schap Tyrone, ongeveer 90 km ten Westen van Belfast. Vijf Britse solda ten en minstens één van de aanvallers werden gewond. Men neemt aan, dat de overval is gepleegd door leden van het illegale „Ierse Republikeinse Le ger", dat de vereniging van Ulster en Eire met gewelddadige middelen poogt te bereiken. Evenals in Juni, toen bij klaarlichte dag een overval werd gepleegd op de kazerne van Armagh, was het nu de bedoeling van de terroristen om zich meester te maken van wapens en mu nitie. Maar reeds de eerste schildwacht, die zij onverwacht met een geweerkolf op het hoofd sloegen, slaagde erin alarm te slaan vóórdat hi) zelf het bewustzijn verloor. Tien minuten werd er hevig geschoten; daarna moesten de aanvallers zich onder dekking van de mist in vrachtauto's terug trekken. De politie, die onmiddellijk een gron dig onderzoek is begonnen, meent, dat het aantal terroristen 26 bedroeg. Zes hunner ziin al gearresteerd. De Britse militairen in de kazerne behoorden tot de Royal Inniskilling Fuseliers. Zij zijn onlangs uit Egypte teruggekeerd, i (Reuter-UP) Advertentie (tot Dinsdagavond) Aanhoudend vrjj warm voor de tijd van het jaar. In de Noordelijke helft van het land: zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of mot regen. Matige, nu en dan krachtige Zuidwestelijke wind. In de Zuidelij ke helft van het land: tamelijk veel bewolking, doch slechts hier en daar wat regen of motregen. Overwegend matige Zuidwestelijke wind. Zon: 7.10-17.39. Maan: 14.47.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1