Niet Het Brusselse bezit enorme garderobe Plan van K.V.P. voor de weduwen en wezen Indonesisch kabinet zal niet worden ontbonden In Zaandam woedt nog steeds het vuur Drukcabines gescheurd door metaal vermoeidheid Nederlands generaal gemoeid in Amerikaanse spionnagezaak Ongeoorloofde uitwisseling van geheime documenten aan één Noodregeling vraagt vijftig millioen per jaar Tot hoofd en hart Prijsstop voor witwasserijen LUCHTBRUG SCHIPHOL-LONDEN Passagiers met krachtige lucht stroom naar buiten gesleurd Relatie uit de oorlog Comet I thans afgedaan? Volksbrood één cent duurder Besluit van P.I.R. zou op een misverstand berusten weer Amerikaans gezin in W enen verdwenen Nationale feestdag COMET-RAADSEL ONTSLUIERD Raadslid stelt bouw van een museum voor Staking bij Philips in Kopenhagen voortgezet Inperking van ongewenste prijsopdrijving GROGK's laatste optreden WOLLEN JUMPERS - VESTEN Ontvoerd of uitgeweken? WOENSDAG 20 OCTOBER 1954 78ste JAARGANG No. 26123 Beroepsvoetbal in Velsen 'v.,: v imm i Nog steeds is de grote pakftuisbrand fel Fhaner, die vast van plan is later te Zaandam niet geblust. Voortdurend moeten brandweerlieden de brandende en smeulende resten nablussen. Onze fotograaf maakte een doorkijkje in een der vernielde pakhuizen, waar de brandweer nog steeds in touw is. Voor één Zaandammer(tje) is de grote brand een gebeurtenis, waar hij nog lang aan zal denken. De 11-jarige Stof- brandweerman te worden, is voor, tus sen en na schooltijd iedere dag present op de plaats van de brand. Zijn boter hammen moeten hem worden nage bracht, want de tocht naar huis neemt volgens hem véél te veel tijd in beslag. De brandweerlieden, die daar bezig zijn. kennen hem al: gewapend met een helm en kaplaarzen helpt hij als hij maar even mag. naam van een Nederlands generaal is genoemd in verband met de zaak e?en de Amerikaan Joseph S. Petersen, die ervan beschuldigd wordt zich yP ongeoorloofde wijze in het bezit te hebben gesteld van staatsgeheimen voordele van een buitenlandse mogendheid. Petersen werkte voor de minjcforii Secur[ty Agency", een zeer geheime afdeling van het Amerikaanse ,van defensie. De Nederlandse generaal, waarvan sprake is, zou tijdens de tweede wereldoorlog zijn overgekomen uit het toenmalige Neder lands Oost-Indie om in Washington op te treden als verbindingsman tussen de Nederlandse regering in Londen en de Amerikaanse regering. Hij was daarbij in aanraking gekomen met Petersen en na verloop van tijd raakten zij bevriend. De zaak-Petersen wordt op het ogenblik op een geheime zitting van de „Federal Grand Jury" te Alexandria in de Amerikaanse staat Vir ginia onderzocht. Een welingelichte zegsman verklaarde echter aan United Press, dat Petersen aan de Nederlandse generaal geheime documenten zou hebben overgedragen, niet om er geld voor te krijgen, maar eerder bij wijze van „vriendendienst". Petersen is ongeveer tien dagen ge leden gearresteerd. De „N.S.A." staat rechtstreeks onder de president en houdt zich bezig met het opvangen van radio-uitzendingen uit de gehele wereld, zowel code-uitzendingen als „norma le". Het gebouw, waarin deze afdeling is ondergebracht, bevindt zich even buiten Washington en het wordt streng bewaakt. Van officiële Nederlandse zijde wordt het volgende gemeld: De betrekkingen tussen de heer Petersen en Nederlands militair per soneel dateren uit de tweede wereld oorlog toen een nauwe samenwerking tot stand werd gebracht tussen Ameri kaanse en Nederlandse instanties, die technische vraagstukken behandelden, verband houdende niet het verkrijgen van geheime inlichtingen. In het kader van deze samenwerking tussen gealli eerde staten werden ten bate van de gemeenschappelijke oorlogsinspanning regelmatig gegevens uitgewisseld wel ke voor de betrokken diensten van beide mogendheden van nut waren. Deze uitwisseling van gegevens werd nog vele jaren na de oorlog voortgezet, waarbjj van Nederlandse zijde het con tact werd onderhouden door- Neder landse ambtelijke diensten. De Neder landse autoriteiten namen als vanzelf sprekend aan, dat de chefs van de heer Petersen op de hoogte waren van de voortzetting van deze uitwisseling van Kegevens, en dat zij daaraan hun goed keuring hechtten. In een officiële bekendmaking van het Amerikaanse ministerie van defen sie is gisteravond verklaard, dat de Amerikaanse regering „geen enkele heden heeft om aan de goede trouw van de Nederlandse regering te twij felen. Dit is gebleken door de mede- Werking die bij het onderzoek van de Zeven Westelijke ambassadeurs, on- jjy'W'ie de Britse, de Amerikaanse en n k ranse, hebben gisteravond een di- de R 'n Moskou werd gegeven door v„_f„'jr,nese ambassadeur, Maung Ohn, 'oen bleek, dat zij met de n,u( nistisch-°hin<*se en de Oost- n._ ambassadeurs aan moesten zitten. Nederlandse regering is ontvangen." Niettemin stelt de Amerikaanse re gering er prijs op te verklaren, dat de „activiteit van de bij dit geval betrokken Amerikaanse staatsburger nooit door de (Amerikaanse) rege ring goedgekeurd is" en dat zij „ge heel voor rekening van de betrokke ne, buiten medeweten van zijn supe rieuren en in strijd met de wetten van de Verenigde Staten, is ont plooid". Er is slechts een „manneke" en het is de beste ambassadeur, die België heeft, zo heeft de heer Schalkens in de Brusselse gemeenteraad verklaard. P.o ..oyrste burger van Brussel" be schikt thans over een garderobe van 108 costumes en uniformen, waaronder f •fnhinU„^e'Vu m,erikaanse soldaat, een Ook bezit het bekende knaapje een héle verzameling geschenken, die hem door buitenlandse bezoekers werden aangeboden. Om al deze kostbare bezittingen van het vrijmoedige ventje waardig onder te brengen raadde de heer Schalkens de oprichting aan van een museum voor dit doel. Een vereniging zonder winstbejag „De Vrienden van het Man neke", zo zeide hij, is reeds thans druk in de weer alle souvenirs te verzame len. De heer Schalkens stelde verder voor een postzegel met een afbeelding van het jongetje uit te geven om aan het (Van onze Haagse redactie) Naast de plannen, die in 1952 reeds zijn opgezet, om de middengroepen tegemoet te komen, heeft de K. V. P. thans een belangrijk initiatief genomen, om ae meest bedreigden der zg. „vergeten groepen", namelijk de weduwen en wezen, tegemoet te komen. Deze groep was door de economische politiek na de oorlog voor de regering een nachtmerrie geworden, zoals dr. Drees onlangs m de Tweede Kamer nog heeft verklaard. De K. V. P. heeft de positie van weduwen en wezen laten bestuderen door de heren Delfgaauw en Massizzo, aie thans de volgende oplossing aan de hand doen. Geef weduwen ouder dan 45 jaar zonder kinderen en alle weduwen met kinderen dezelfde uitkering ais ae bejaarden ontvangen volgens de Noodwet Ouderdomsvoorziening. Volg daarbij het administratieve systeem van deze Noodwet en ge kunt met de bestaande apparatuur Rijksverzekeringsbank ev Raden van Arbeid aanstonds voorzien in de ergste nood, die door deze groep wordt geleden. De kosten van dit plan worden geraamd op f 50 millioen. Er zijn in totaal 125.000 weduwen, van wie er 75.000 voor de uitkering m aanmerking zouden komen. y één tafel Naar verluidt bemerkten de Weste- ï--. L lul i„ i,«*oa'Madeiirs pas na aankomst n^„ „,,,„i)Vietska-'a hotel» waar het di- pn Segeven, dat zij de Chinese f uitse ambassadeurs als ta felgenoten hadden. Ook de Nederland se ambassadeur in Moskou, jhr. mr. .•De Teixeira de Mattos verliet reeds t na aankomst het hotel. (Reuter) De Finse regeringscrisis is opgelost. c'eiders, van de boerenpartij en de ociahstische partij hebben overeen- stemming bereikt over een plan ter bestrijding van de hoge kosten van le vensonderhoud. Onenigl.ed hierover tussen de beide partijen, op wie de Fin se coalitieregering steunde, had geleid i net altreden van de regering: vori- Be week Donderdag. Hoewel de KVP veel liever een de finitieve weduwenvoorziening zou wil len treffen, meent zij dat het initiatief beter op snelle hulp dan op technische volmaaktheid kan worden afgestemd. Ook voor de wezen wordt in de nood voorziening gezorgd. De kinderenuitke- ringen die betaald worden zijn in de 50 millioen inbegrepen. De aansluiting aan de Noodwet Ou derdomsvoorziening brengt mede dat men ook het systeem van de gemeente- classificatie voorlopig dient te volgen. In een definitieve wet, die inmiddels kan worden opgesteld, zal dit vanzelf sprekend vervallen. Weduwen eivwezen komen volgens dit ontwerp in aanmerking voor een uitkering, indien zij een jaarlijks in komen hebben van minder dan 1250, ƒ1195, ƒ1145, 1090 en ƒ1035 naar- God, die de kruisen oplegt, I heeft ook de schouders gemaakt. VHet geluk gelang de gemeenteklasse waarin zij zijn ingedeeld. Deze „toelatingsgrens" tot de verzekering is voor weduwen met kinderen ƒ100 hoger. Het bedrag dat een weduwe zonder kinderen ten hoogste kan ontvangen is resp. ƒ696, ƒ672, ƒ642, ƒ618 en ƒ594 per jaar. Heeft een weduwe kinderen, dan wordt dit bedrag door kinderbijslag hoger, terwijl ook de grens waar men in de regeling valt gunstiger komt te liggen. Het plan berust wel op een nood- regeling, maar het is tot in details be rekend, ook wat het eigen inkomen be treft. Men werkt daarbij met een ver houding 100 staat tot 56. Deze geldt tussen de grens voor toelating en uit keringen en tevens voor de bepaling van de grens voor eigen inkomen van kinderen. Deze laatste grenzen zijn zo danig getrokken dat de moeder voor uitkering in aanmerking komt, wan neer het inkomen van haar kinderen niet meer bedraagt dan f 268 boven wat zij zelf aan inkomen geniet voor het eerste kind, f 300 voor het tweede, f 300 voor het derde, f 418 voor het vierde, f 418 voor het vijfde, f 471 voor het zesde, enz. boven wat zij zelf aan inkomen geniet volgens hoger genoem de cijfers (naar gemeenteklasse). Ce beide Britse straal-verkeersvliegtuigen van het type Comet, die in het j afgelopen jaar in Januari bij Elba en in April bij Napels zijn neerge stort, zijn tengevolge van vermoeidheid van het metaal van de romp veron gelukt. Hierdoor heeft de drukcabine het begeven. De vliegtuigen vlogen op dat moment in de stratosfeer. In de cabine bevond zich een luchtdruk cmge- veer gelijk aan die op de grond. Buiten de cabine, in de ijle luchtlagen van de stratosfeer, was de luchtdruk aanmerkelijk minder. Toen de romphuid scheurde, heeft de lucht in de cabine zich met geweld een weg naar buiten gebaand. De passagiers en de bemanning in de drukcabine zijn binnen een derde seconde door de krachtige luchtstroom naar buiten geblazen. Sir Lionel Heald, de Britse openbare aanklager, heeft dit gisteren meegedeeld, toen in Londen het openbaar onderzoek naar de oorzaken van de ongelukken met de Comets werd geopend. Het raadsel van de Comets is ontsluierd. Op grond van uitgebreide regerings proefnemingen op het vliegveld Farn- borough is men tot deze conclusie ge komen. Heal beschreef dit speurders- werk als „een van de grootste jachten' in de geschiedenis van de luchtvaart wetenschap. De proeven zijn verricht met behulp van de wrakstukken die zijn opgespoord na de eerste van de twee Cornet-rampen, waarbij negen en twintig passagiers en zes bemanningsleden het leven hebben verloren. Na het tweede ongeval, waarbij een en twintig inzit tenden om het leven kwamen, heeft men geen wrakstukken gevonden. „Onze enige taak is het openbaar be lang te vertegenwoordigen en, onder de jurisdictie van het tribunaal, alle moge lijke hulp te geven om uit te vinden wat de ware feiten zijn. Telkens weer in de geschiedenis der wetenschap in dienst van de mens komt een tijd dat een of ander radicaal nieuw punt van uitgang, een of ander nieuw principe van methode tot een ramp leidt, welke vele levens kost en op het eerste ge zicht de verdere vooruitgang tot staan schijnt te brengen, omdat de natuur krachten te sterk lijken om ze te be heersen", aldus sir Lionel Heald. Sir Lionel verklaarde dat nog nooit een vliegtuig aan zulk een diepgaand onderzoek was onderworpen en dat men redelijk kan hopen,, dat resulta ten verkregen worden, die van de grootste waarde zullen zijn niet alleen voor de vliegtuigindustrie, niet alleen voor Engeland, maar ook voor de ge hele wereld. Het vliegen zal veiliger worden als gevolg van de proeven met de Comet, zo zei hij. Hij verklaarde dat men niet aan sabo tage behoeft te denken als mogelijke oorzaak van de twee rampen. Hij voeg de daar echter aan toe: „niemand kan absoluut de mogelijkheid uitschakelen van een of andere zeer knappe en ge- geld te komen voor de verbouwing van een oud gebouw van het gasbedrijf tot museum. Burgemeester baron Jef van de Meu- lebroeck zegde toe dat de gemeente raad „dit zeer sympathieke voorstel met de meeste welwillendheid zal be studeren. (ANP) Het volksbrood is vandaag één cent duurder geworden. De maximumprijzen zjjn van overheidswege vervallen ver klaard. Op grond van de stijgingen van lonen en andere kosten in de bak kerij wordt een verhoging van één cent per heel brood van 800 gram redelijk geacht. Aldus deelt het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning mede. De Ned. Bakkerijstichting heeft haar leden geadviseerd de ver hoging met ingang van vandaag toe te passen. Opheffing van de bestaande minimum prijzen voor volksbrood is in voorbe reiding. De arbeiders van de Philips-fabrieken te Kopenhagen hebben gisteren met 337 tegen 73 stemmen en 15 onthou dingen besloten de eis van hun vak bond om het werk te hervatten, van de hand te wijzen. De staking, die 22 Sep tember begon, duurt dus voort en met ingang van vandaag zal de directie, met toestemming van de vakbonden, andere arbeiders in dienst kunnen ne men. (AFP) heime vorm van sabotage." Niets tijdens het onderzoek heeft echter in de richting van sabotage gewezen. Het Franse persbureau AFP be richt, dat het niet onwaarschijnlijk is dat de bestaande „Cornet 1" toe stellen niet meer in de lucht zullen komen. Het gewicht dat de voorge stelde verbeteringen zouden voegen bij het gewicht van het vliegtuig in ziin huidige vorm zou een dusdanige toeneming van het totaal gewicht vormen dat het nuttig rendement aan zienlijk geringer zou zijn dan thans. De ..Comet 1" was o.a. in gebruik bij de „British Overseas Airways Corpo ration" en bij de „Air France". (AFP-Reuter-ANP) Vandaag is ten huize van Suroso, de algemeen voorzitter van de Parindra, een vergadering gehouden van alle regeringspartijen en fracties, uitgezonderd de P.I.R. Deze vergade ring werd ook bijgewoond door mi nister-president Ali Sastroamidjojo. Na afloop van deze vergadering heeft de minister voor Voorlichting, dr. To bing, medegedeeld, dat met algemene stemmen besloten is te trachten alle moeilijkheden te overwinnen en het huidige kabinet te handhaven. Dit be sluit houdt in, zo zei dr. Tobing, dat niet alleen het kabinet niet zal wor den ontbonden, maar ook zal worden verbeterd en versterkt. Op welke wijze verbetering in het regeringsbeleid kan worden verkregen, werd op deze bijeenkomst niet bespro ken. Ook de kwestie van een eventuele herschikking werd op deze vergadering niet aan de orde gesteld. Voor de ver gadering tot dit besluit kwam had zij alle eventualiteiten in verband met een eventuele voortzetting van dit kabinet, zonder de P.I.R., overwogen. Mr. Wongsonegoro, voorzitter van de partijraad van de P. I. R. heeft P. I. (Van onze Haagse redactie) In de Staatscourant van heden is een beschikking van de minister van Eco nomische Zaken gepubliceerd waarbij een prijsstop is vastgesteld voor witwas serijen met ingang van 1 September 1954. Van de bevoegde zijde vernemen wij dat deze prijsstop niet gezien moet worden als een herleving van de perio de van de prjjsbeheersing. Wel kan men de beschikking van de minister be schouwen als een aanduiding van het te voeren beleid. Ongewenste prijsstij gingen zullen zeker worden voorkomen. Hiertoe zal een onderzoek in diverse bedrijfstakken worden ingesteld. Blijkt dat een eventueel reeds bestaande of aanstaande prijsvrehoging ongemoti veerd wordt geacht, dan zal ook hie een prijsstop worden ingevoerd. Wat de thans ingevoerde prijsstop voor de witwasserijen betreft, hierover deelde men ons mede dat deze bedrijfs tak reeds in het begin van dit jaar tot een verhoging van tien procent was overgegaan. Van regeringszijde werd toen te kennen gegeven dat men bij eventuele verdere maatregelen in dit verband gaarne zou zien dat eerst over leg met de overheid zou worden ge pleegd. Op 1 October adviseerde de Fe deratie voor Wasindustrieën asm haar Het is alsof een reusachtige vis zijn muil openspert als de neus van de Bristol Freighter opendraait, om op Schiphol Nederlandse boter te laden, bestemd voor Londen. In verband met de Londense havenstaking zijn ver schillende firma's er toe overgegaan de Nederlandse zuivelproducten per charter-vliegtuig naar Engeland te vervoeren. leden de prijzen wederom met vijf pro cent te verhogen. Als reden hiervoor werd aangevoerd dat de mogelijkheid bestond dat de grondstofprijzen wel eens zouden kunnen stijgen. Een der gelijk advies op zulke losse gronden ge baseerd achtte de minister ongewenst. Bovendien was hierover geen overleg met de regering gepleegd. Men achtte deze prijsverhoging dan ook zeer onge wenst, mede omdat aan de onrust in het bedrijfsleven hierdoor nieuw voed sel zou worden gegeven en omdat men dit beschouwde als een prijsopdrijving welke in strijd was met het algemeen belang. Een nader onderzoek zal nu bij de wasserijen worden ingesteld. Wan neer blijkt dat voor bepaalde bedrijven een prijsverhoging noodzakelijk is, dan kan ontheffing van de prijsstop worden verleend. Dit alles impliceert niet dat het mi nisterie van Economische Zaken over de prijsstijgingen in hun geheel onge rust is. Men acht de toestand van het ogenblik vrij stabiel, ofschoon de prijs stijgingen sinds het begin van dit jaar zeker niet te verwaarlozen zijn. De Zwitser dr. Adrian Wettach, 74 jaar, over de gehele wereld beter bekend als „Grock", de grote clown, heeft in Ham burg, waar hij thans optreedt, bekend gemaakt, dat hij op 31 October zijn laat ste voorstelling zal geven en zich dan zal terugtrekken in zijn woning in Zwitserland. Op 10 Januari wil hij zijn 75ste ver jaardag vieren temidden van de wijn stokken en bloemperken van zijn kas teelachtige Zwitserse woning. Na meer dan een halve eeuw over de gehele we reld op de planken te hebben gestaan, gaat hij een leven leiden van vissen, lezenen rusten. De Noord-West-Duitse radio zal Grocks laatste voorstelling op 31 Octo ber in Hamburg in een nationaal pro gramma door de televisie uitzenden. Advertentie (tot Donderdagavond) Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk wat lichte regen of mot regen. Matige tot krachtige en aan de Waddenkust mogelijk tijdelijk harde Westelijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Zon: 7.14-17.35. Maan: 1.28-15.25. Aneta medegedeeld, dat z.i. het besluit van Zondag om het kabinet te verzoe ken zich terug te trekken, op een mis verstand berust. Hij deelde mede dat Donderdag een vergadering van de partijraad van de P.I.R. zal worden gehouden, waar deze kwestie ander maal aan de orde zal komen. Blijkens verklaringen van Wongsone goro was het de bedoeling Zondag een vergadering te houden van de partijraad voor de stad Djakarta. De partij secretaris heeft dit volgens Wongsone goro niet begrepen en verzond uit nodigingen voor de gehele partijraad, ook voor leden buiten Djakarta dus. Alle aanwezigen vatten de vergadering op als een algemene vergadering van de partijraad, waarbij 31 van de 47 bestuursleden aanwezig waren, zodat een quorum was bereikt. Wongsonegoro betoogde verder, dat het besluit geba seerd is op een verkeerde interpretatie van de houding van andere partijen. Hij maakte verder gewag van protesten, die van meer dan 60 afdelingen van de P.I.R. zijn binnengekomen tegen het besluit van Zondag. Wongsonegoro zei te verwachten, dat Donderdag op de vergadering van de partijraad van de P.I.R., „wel harde noten zullen worden gekraakt" en dat verscheidene leden, die Zondag niet aanwezig waren in verzet zullen komen tegen het toen genomen besluit. Een Amerikaans gezin, dat in een ho tel in de Russische sector van Wenen woonde, is Maandagavond vertrokken in gezelschap van personen „van wie bekend was, dat het Russen waren". Het gezin, de familie Ward, telde behalve man en vroüw twee zoontjes. Ward was muziekstudent en had in Kopenhagen en Wenen viool en cello gestudeerd. Men weet niet of het gezin ontvoerd is, dan wel vrijwillig in Oostelijke rich ting verdwenen. Het volgend jaar zal het op 5 Mei tien jaar geleden zijn, dat ook het Wes ten, Noorden en Oosten van ons land werden bevrijd van de overweldiger. Ter gelegenheid van dit tweede lus trum heeft de regering haar betreurens waardig standpunt laten varen om deze nationale feestdag tot een facultatieve snipperdag of een slechts halfvrije te degraderen. Zij heeft aan het Nationale Comité, dat de feestelijke herdenking organiseert, te kennen gegeven, dat zij instemt met het verlenen van een volle dag vrij aan aile werkers op die dag en dat zij bereid is van haar kant mi litaire luister aan de beraamde fees telijkheden bij te zetten. Het is ons ni^ bekend, of zij alleen maar ter gelegen beid van dit tweede lustrum bij wijze van uitzondering lot dit standpunt is gekomen, of dat zij heeft leren inzien, dat vooral voor de jongeren, die geen eigen ervaring bezitten van de name loze ellende en verdrukking, waaronder ons volk jarenlang heeft moeten zuch ten en waarvan het door de overwinnen de geallieerde bondgenoten werd ver lost. een officiële, algemene en erken de feestdag van onschatbare opvoedkun dige waarde kan zijn, juist met het oog op de toesomst. De jongeren, die thans in hun meest ontvankelijke jaren een welvaartsstaat beleven, waarin al le sporen van het doorstane leed na genoeg zijn uitgewist, zullen er zo na drukkelijk mogelijk op gewezen moe ten worden, dat in de toekomst van hen wei eens gevraagd zou kunnen wor den, wat van de hun vooraf- gaandé generaties werd geëist, en wel licht nog méér en zwaarder. De we reld balanceert nog steeds en zal ver moedelijk nog een onafzienbare tijd blijven balanceren op „the razors edge" van een scherpe politieke, economische, geestelijke en culturele spanning. Ons volk zal elk jaar opnieuw op overtui gende wijze herinnerd moeten worden aan de lessen uit het verleden om gees telijk en moreel weerbaar te blijven te gen de dreigende gevaren van de toe komst. De regering beeft daarbij voor te gaan en niet op de mogelijkheden daartoe te beknibbelen. Dit geldt niet voor ééns in de' vijf jaar, maar voor elk jaar opnieuw. BUREAU SMEDESTRAAI 6 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraal 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERlfcNUti ARIfct 28 cents per miliimeier- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edverientiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week. f 2.13 per maand, f 6 40 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544 Naar wij vernemen, komt in de raads vergadering van Velsen van Dinsdag 26 October aan de orde de kwestie van de verhuur van gemeentelijke sportvelden. Het gemeentebestuur zou zich daarbij het recht willen voorbehouden ook aan profclubs te verhuren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1