Tien mille aan statiegeld van melkfabriek gestolen Kermis in de Ridderstraat pr/p WÈÊ j/fTpOVMCifl; "DE SCHEEPSBOUWER- Haarlem krijgt nog dit seizoen rolschaatsbaan UITSTEKENDE START VAN KATH. VERENIGINGEN Kruiswoordraadsel K 1 SB K X 22 121 1 B s HU r U Russisch echtpaar uit Engeland verdwenen Complot van drie man voor de rechtbank Piano-recital Justine Koot Renault 4 Standaard Deze week spannende wedstrijden op het programma Jeugd krijgt ook gelegenheid voor deze sport in stadsplantsoenen Fraaie zege van Rapidity Geheimzinnige terugkeer naar Rusland Stopzetting Amerik. boteraankopen Sergeant maakt amok .Suii-art' HOTEL BOUWES Garage Den Hout Federmann-optiek Opticien WEBER DONDERDAG 21 OCTOBER 1954 PAGINA 5 ZANDVOORT HET GEHELE JAAR GEOPEND „Kon. Wilhelminafonds" De GOEDKOOPSTE 4-deurs sedan: mei verwarming, iemperaiuurmeier en rolhoes. f 4190.— ondern.prijs. 1 op 17. Prachtige wegligging. Langdurige garantie. Coöperatie Haarlem DAMMEN IN KENNEMERLAND Voor elk gelaal een bril die staal HEEMSTEDE Feestavond Indische Buurtvereniging Jaarvergadering Kath. Gemengd Koor Tafeltennis Kennemerland Tï Ti Oplossing van Woensdag Wordt het geen tijd Nederland leverde in 1954 voor 3.248.000 's-Graveland en Ankeveen Burgemeester vraagt ontslag Drie militairen te Roosendaal gewond (Van onze verslaggever) Men weet dat statiegeld ook geheven wordt van melkflessen, een kwartje voor een grote, 15 cent voor een kleine. Een Hilversumse chauffeur en melk handelaar dachten dat vele van deze kleintjes ook wel één grote maken en spanden samen ten nadele van een plaatselijke melkfabriek. De chauffeur die voor de fabriek iedere dag bij de afnemers de kratten met leeg materiaal ophaalde, zag kans om met behulp Van een melkdetaillist de directie in de loop van ongeveer 15 maanden voor een gevoelig bedrag op te lichten, in ieder geval, zo stelde de officier van Justitie hedenmorgen op een zitting van de Amsterdamse Rechtbank vast, voor meer dan f 10.000. De directeur van het benadeelde bedrijf meende dat de chauffeur in zjjn boze opzet had kunnen slagen door het grote ver trouwen dat men in hem stelde, de eng-behuisdheid van de fabriek, druk te en dergelijke omstandiheden meer. De chauffeur en diens verdediger we ken op het schromelijk tekort aan con trole in genoemd bedrijf. Wie met het plan was komen aan dragen vorig jaar, bleek niet duide lijk. Volgens de melkhandelaar kwam het initiatief van de chauffeur, die ech ter beweerde door de eerste te zijn verleid. Hoe dan ook, de oplichting werd als volgt gepleegd: De chauffeur haalde bij de handelaar lege flessen op. De bon waarop hij in duplo het juiste aantal moest invullen, diende aan de fabriek als contröle-stuk. Daar werden de flessen door een innemer geteld met het ingebrachte certificaat in de hand. In de drukte en bedrijvigheid kwam daar volgens verdachte ook niet veel van er als er als eens eits haper de, dan wist de chauffeur zich met zeer aannemelijk schijnende verkla ringen te dekken. Later werd een der innemers bovendien in het complot be trokken. De handelaar verklaarde dat juist in zijn zaak vele flessen werden ingebracht die elders waren gehaald, maar de directie van de fabriek stelde hier tegenover dat die omstandigheid verrekend was in de bepaling van de totale schade. De innemer, die eerst veel later had meegedaan, zei voor zijn bemiddeling f 70 te hebben opge streken, terwijl de chauffeur toegaf in totaal f 3500 te hebben gebeurd van de handelaar die als zijn mening te kennen gaf dat hij de chauffeur ge middeld de helft van de wmst had Advertentie moderne binnenhuiskunst verantwoorde vormen en kleuren voor het huis van heden decoratieve stoffen in grote verscheidenheid meubelen pas-toe moderne huiskamer- stoel reeds voor fl. 17.50 Ons telefoonnummer is gewijzigd in 3 6 4 1 Door de Rooms-Katholieke Spoorstu dentenvereniging „Sanctus Bavo" is een pianovoordracht gehouden door onze stadgenote Justine Koot in de Waag. Wij konden met vreugde constateren, dat Justine Koot van deze gunstige ge legenheid gebruik had gemaakt, om naast enkele gerenommeerde werken ook enige stukken op het programma te plaatsen, die om hun intieme sfeer en kamermuzikale inslag in het Concert gebouw niet vaak te beluisteren zijn. Zij opende met de 6e Franse Suite van J. S. Bach, fijne ontspanningsmuziek uit vroeger tijden, die accuraat en met grote klankhelderheid werd vertolkt, naar onze mening in een iets te hoog tempo, terwijl ook nogal willekeurig met de herhalingen werd omgespron gen. Na de bekende Fantasie d. kl. t. K.V. 397 speelde Justine Koot de Sonate op 2 F-moll van L. v. Beethoven op uit stekende, zeer gedistingeerde wijze, Waarin vooral het Menuetto Allegretto uitblonk door licht, fijn spel in het Trio tegenover krachtig, markant spel in het Menuet. Na de pauze volgde in aansluiting op twee bekende Nocturnes van Chopin de Serenade van H. Andriessen, een boeiend stuk met aardige harmonische wendin gen. Tot slot volgde een weinig beken de Etude van I. Strawinsky. Justine Koot legde in haar meeslepende virtuo ze vertolking zeer mooi de nadruk op de sterk melodische inslag van dit werk. die ons sterk frappeerde in verband met zijn bekende andere pianowerken. De officiële opening van de Waag zal In de loop van de volgende week plaats vinden. Advertentie Dagelijks: muziek van 6.30 uur af. Zat. en Zond. uitgebr. Cabaret-progr. Zondagmiddag Matinée. uitgekeerd, zijnde f 60 h f 70 in de week. Als verontschuldiging gaf hij op de bijzonder moeilijke huiselijke en financiële omstandigheden. De belas ting had hem niet met rust gelaten en sinds 1948 had hij meer dan f 26.000 in de schatkist moeten deponeren. De officier van Justitie, rekening houdend met de inderdaad bijzondere omstandigheden, eiste voor chauffeur en handelaar ieder een jaar gevange nisstraf, voor de innemer drie maan den. Uitspraak 3 November. Het vertrek van verschillende be stuursleden en leden van de afdeling van het Koningin Wilhelminafonds uit Heemstede is oorzaak geweest, dat de activiteit van deze afdeling geremd werd. Daarom heeft het bestuur zich tot enige oudleden van de voormalige Adoptie-commissie HeemstedePutters- hoek gewend met het verzoek, deel te willen uitmaken van het Koningin Wil helminafonds te Heemstede. Aan dit verzoek is met de meeste bereidwillig heid voldaan en de oud-voorzitter van het Adoptie-comité, de heer N. de Lan ge, heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap van de afdeling Heem stede op zich te nemen. In verband hiermede heeft de ere voorzitter van de afdeling Heemstede van het Koningin Wilhelminafonds, mr. A. G. A. Ridder van Rappard. burge meester van Heemstede, besloten, de vernieuwde afdeling op Dinsdag 25 Oc- Advertentie WAGENWEG 166—168 HAARLEM TELEF. 12138 tober op het Raadhuis bijeen te roepen, teneinde het gewijzigd afdelingsbestuur officieel te installeren. Ter gelegenheid daarvan zal de heer N. de Lange een uiteenzetting geven van de plannen welke er zijn om binnenkort tot ver schillende acties ten bate van de kan kerbestrijding over te gaan. In de Dinsdag gehouden vergadering van de ledenraad van de Coöperatieve Verbruiksvereniging „Haarlem" wem het resultaat over het boekjaar 1953/'54 bekend gemaakt. De bedrijfsuitkomsten van de kruideniersafdeling waren der mate gunstig, dat werd besloten aan de afnemers van deze afdeling een over schotuitkering te doen van 4 pet. De uitbetaling zal op de gebruikelijke wij ze in de kruidenierswinkels plaats vin den en wel 22, 23 en 24 November. De jeugd in de Ridderstraat voeet zich altijd uitstekend te vermaken. In de zomermaanden zijn wij nogal eens getuige geweest van kostelijke straattafe reeltjes. Zolang het weer gunstig is, blijft de straat voor deze jeugd een heerlijk domein en steeds wordt er iets anders verzonnen om de vrije uren door te brengen. Gistermiddag werd er kermis gehouden en het bleek wel, dat de jeugd in de Ridderstraat daar goed slag van had. Jcmg en oud had er pleizier in. En terecht; dat bewijst de foto wel. Nu het winterseizoen weer is aan gebroken en de binnensporten weer de aandacht gaan vragen heeft de com petitieleider van het district Kennemer- land zijn spelers weer tot wedstrijden geroepen. De verenigingen die gedurende de zomermaanden niet zo af en toe eens een wedstrijd speelden hebben eens in spectie gehouden over hun troepen, de anderen hebben reeds een overzicht van het beschikbare materiaal en het in slagorde opgesteld. Wanneer we nu zo de opstellingen eens gadeslaan dan zien we op de eer ste plaats dat het uit de hoofdklasse gedegradeerde Oosterkwartier zich ge assimileerd heeft met het al-oude Dam club Haarlem, dat daardoor een ge duchte versterking heeft ondergaan en nu met meer kans dan vorig jaar een sprong naar de hoofdklasse zal wagen. De Heemstedenaren hebben nogal wat mutaties in de opstelling, doch het schijnen geen verzwakkingen te zijn, althans te oordelen naar reeds behaal de resultaten. De jongeren doen het daar niet slecht. Ook de BeverWijkers hebben hun tiental nogal gewijzigd, maar ook daar schijnen het geen ver zwakkingen te zijn. Terwijl naar de verrichtingen van dit drietal bijzonder zal worden uitgezien zullen toch ook K.N.C. en H.DjC. II wel een hartig woordje mee willen spreken over de verdeling van de plaatsen op de rang lijst, waarbij zich wellicht ook 't Oos ten zal voegen. Hillegom, V.K.D., Halfweg en D.C.Y. 2 zullen vermoedelijk geen kampioens aspiraties koesteren. hun papieren staan althans niet hoog. De eerste uitslagen luiden aldus: K.N.C - D.C.Y2 16-4; Hillegom - H.D.C. 2 9-11; V.K.D. - St. Bavo 5-15; 't Oos ten - Halfweg 12-8; Beverwijk - Haar lem O.K. 9-11; K.N.C. - V.K.D. 8-10 vrl; Halfweg - St. Bavo 4-16; 't Oosten - Hillegom 12-8; Haarlem O.K. - H.D.C. 2 9-5 vrl; Beverwijk - D.C.Y 2 13-7. Voor de 2de klas gaat de belangstel ling het eerst uit naar Cruquius dat vorig jaar zo'n goed figuur sloeg. Dit kleine clubje heeft enige veren moeten laten aan de grote trek naar de nieu we wereld en komt dus verzwakt te voorschijn, toch zal het evenals Hoofd dorp wel weer tot de gegadigden beho ren. Maar Beverwijk 2 en vooral de Haarlem O,Kreserves zuilen wel de ernstigste candidaten blijken te zijn. Ook in deze afdeling werd reeds ge speeld met de volgende uitslagen: Hoofddorp - Cruquius 12-8; H.D.C. 3 -K.N.C.2 10-10; V.K.D.2 - D.C.Y.3 7-13; B.D.C.2- B.D.C.3 13-7; Halfweg 2 - Spor tief 12-8; Stabiel-Haarlem O.K. Lgn. n. o.; Cruquius-Sportief 8-8 vrl.; Haarlem O.K.-B.D.C. II 6-14; B.D.C. III-Hoofd- dorp 10-10; H.D.C. III-Cruquius 14-6; B.D.C. Il-Stabiel 6-14. Van Stabiel en Sportief valt nog weinig te zeggen; beide lijden nogal eens aan onstabi liteit, wisselen heel goede met heel slechte wedstrijden af, iets dat ook H.D.C. 3 niet vreemd is. We zullen het vervolg maar eens afwachten alvorens voorspellingen neer tè schrijven. Voor deze week staan verschillende zeer spannende ontmoetingen op het program. Haarlem O.K. zal van het bezoekende Hillegom wel winnen; V.K. D. zal het te Beverwijk niet gemak kelijk hebben doch zou wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Half weg mag naar D.C.Y.2 én heeft wel een kansje, al zal er zwaar voor ge vochten moeten worden, K.N.C. gaat op visite bij 't Oosten en mag op ge duchte tegenstand rekenen. Tenslotte ontvangt St. Bavo de H.D.C.2ers. Dit is altijd een wedstrijd met een vraag teken waarbij de stand op de ranglijst voor de spelers van geen invloed schijnt te zijn. De 2de klassers krijgen het volgende program te verwerken: Stabiel - Hoofd dorp; Cruquius - V.K.D.2; B.D.C.3 - H.D.C.3. De wedstrijd van Stabiel wordt bij K.N.C. gespeeld. Advertentie Grote Houtstraat 37 Rijksstraatweg 246 B Leverancier alle ziekenfondsen 17. Als een steen zinkt Eric met de gevangen zeerover in de armen naar de diepte. Dé Sakser is haast verlamd van ontzetting en biedt geen tegenstand. Het is Eric slechts om diens zwaard te doen en zodra hij zijn kans schoon ziet, rukt hij 's mans zwaard uit de schede en duwt zijn tegenstander van zich af. Hij zwemt met vaardige slagen laag over de bodem weg. Te midden van enkele waterplanten komt hij be hoedzaam boven. De Sakser, die hij mee over boord nam, zwemt schreeuwend en kirrend naar de boot terug en met een grimmig lachje slaat Eric de verwarring daar gade. Een zwaard heeft hij nu ten minste. Dan zwemt hij met kalme slagen een eind weg, door een nauwe watergeul tussen het riet en kruipt in de beschutting van een paar doornstruikjes op de drassige oever. Het zal niet lang duren of de Saksers zullen hun achtervolging inzetten en voor die tijd moet hij zich veilig uit de voeten maken. Behoedzaam gluurt Eric om zich heen. „Erwin Axe" roept hij gedempt. Stilte Op gevaar af dat de Saksers hem horen zullen herhaalt hij zijn geroep iets luider nu. Van Erwin noch Axe is echter enig leven te bespeuren. Het voorstel van B. en VS. aan de he ren W. en H. Ooms te Den Haag en J. Peters te Haarlem de gelegenheid te verschaffen op het terrein van de ge meentelijke ijsbaan aan de Kleverlaan een rolschaatsbaan te exploiteren met een café-restaurant, hield de gemoederen geruime tijd bezig. Mevr. ScheltemaConradi (VVD) be treurde het, wat ook de andere frac tieleiders deden, dat de stukken te laat aan de raad waren toegezonden. De voorzitter bood zijn verontschuldiging aan namens B. en W., maar stelde vast, dat het college een behandeling in de ze vergadering nodig achtte. Nadat de vergadering tien minuten was geschorst, om de leden gelegenheid te geven zich De toneelzaal van het Minerva-thea- ter was Woensdagavond flink bezet, toen de voorzitter van de jubilerende Indische Buurtvereniging, de heer G. J de Bruin in een openingswoord de aanwezigen verwelkomde en van deze gelegenheid gebruik maakte, de heren J. Neeskens, ere-voorzitter en de heer J. Loerakker, 29 jaar penningmeester, dank te brengen voor het veie werk, dat zij niet alleen in het belang van de vereniging maar vooral in het be lang van de kinderen van de leden hadden verricht. Daarna was het woord aan het ca baret-ensemble onder leiding van Ton Delmonte met Sylvain Poons als con ferencier. Mary Scott oogstte met haar liedjes en uitbundig succes en dat was ook het deel van Toby Rix met zijn uitstekend geslaagde imitaties. Cas Rus oogstte als pianist en bespeler van de clavioline veel succes. Voor de jaarvergadering van het Katholiek Gemengd Koor was een al leszins behoorlijke belangstelling. De kascommissie kon zich geheel met het gevoerde beleid verenigen en als nieuwe leden van deze commissie wer den aangewezen mej. L. Haak en de heer v. Deutekom. Tot voorzitter werd met algemene stemmen gekozen, de geestelijk adviseur, kapelaan J. von Fisenne, terwijl als tweede voorzitter werd benoemd de heer T. Vreeswijk en verder als commissaresse mej. v. d. Erf. uii.» Op voorstel van het bestuur werd de contributie enigszins verhoogd, teneinde wat meer activiteit te kunnen ontwik kelen. De financiën van het kinderkoor bleken zich nu vrijwel in normale staat te bevinden, zodat de repetities weer zijn begonnen en de bekende operette „Asse poester" over mg o tijd zal worden op gevoerd. T Besloten werd om m Januari of Fe bruari een concert te geven. De vergadering kreeg een feestelijk tintje toen aan de heer Vreeswijk en zijn a.s. echtgenote in verband met hun voorgenomen huwelijk een geschenk werd aangeboden, dat door beiden graag werd aanvaard. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het Katholiek Gemengd Koor elke Dinsdagavond in het R.K. Verenigings- gebouw repeteert. alsnog nader op de inhoud van het voor stel te beraden, viel het besluit, het voorstel in behandeling te nemen. De voorttraoht werd aanvaard onder toezeg ging van B. en W„ dat in de overeen komst met de exploitanten wijzigingen zullen worden aangebracht inzake het openlaten van de mogelijkheid voor de gemeente, bü tussentijdse verbreking, of bü beëindiging van het contract de opstallen over te nemen, tegen een prijs vastgesteld door deskundigen. Dit voorbehoud werd aanvaard onder de sterke aandrang van mevr. mr. Schel temaConradi (VVD) en mr. dr. Schreurs (KVP). De laatste wilde ook rekening houden met de vraag, hoe er over tien jaar over de bestemming van het café-restaurant zou worden gedacht. Een opvatting, die wethouder Happé deelde. De derde jurist in het gezelschap, mr. de Leeuw (Arb.) vroeg zich af, of ook de rolschaatsbaan niet als een op stal beschouwd moest worden. De haast die B. en W. hadden betracht motiveerde wethouder Geluk met het ar gument, dat de exploitanten nog deze winter moesten gaan bouwen. Komt de ijsbaan onder water te staan, dan is het te laat. Naar aanleiding van enkele vragen van mevr. Kerkhoff (Arb.) zeide de heer Geluk, over de vaststelling van de ta rieven nog niets te kunnen zeggen. Hij noemde het voorbeeld van de baan in Den Haag, die 's morgens en 's middags is geopend. De kosten zijn voor de kin deren per keer van openstelling, bv. van 9.30 tot 12.30 u. f 0.20; voor kinderen met huurschaatsen f 0.40; voor volwassenen met eigen schaatsen eveneens f 0.40; voor volwassenen met huurschaatsen f 0.75. Per seizoen komt men daar op f 15, per jaar op ongeveer f 30. Afgezien van de exploitatie van de haan, overwegen B. en W., om in de toe komst, mede op advies van de commis sie voor de Lichamelijke Opvoeding, in de stadsplantsoenen en op de pleinen voor de jeugd gelegenheid te verschaf fen zich met de rolschaatssport te ver maken, teneinde op die wijze het gevaar te ontlopen waaraan de kinderen van de zijde van het verkeer worden blootge steld. Mevr. Kerkhoff (Arb.) had eerder haar ongerustheid uitgesproken over het ver strekken van een drankvergunning aan de exploitanten voor het café. Wanneer enerzijds van de kant van de gemeente alles wordt gedaan, om de drank bij de sport te weren en anderzijds toch een vergunning voor de verkoop van sterke drank verschaft, achtte zij dit tegenstrij dig. Wethouder Geluk bracht in zijn ant woord naar voren, dat geen drank te verkrijgen is, zolang de baan geopend is. De exploitanten zelf zijn zich van het nut van deze maatregel bewust, maar het ligt in de bedoeling het café-restaurant ook in de avonduren beschikbaar te stel len voor het houden van vergaderingen. Wanneer in dit kader de bepalingen van de Drankwet niet worden overschreden, dan bestaat tegen het verlenen van een drankvergunning niet het minste be zwaar. De raad ging daarna met het voorstel accoord, zodat de Haarlemmers in de toekomst de rolschaatssport op een spe ciaal daarvoor gebouwde baan kunnen beoefenen. „Een goed begin is het halve werk" hebben onze plaatselijke tafeltennisver enigingen blijkbaar gedacht, getuige de vele overwinningen, die de diverse teams op hun tegenstanders wisten te behalen. Vooral de verrichtingen van onze Kath. verenigingen Rapidity, Vel- sen, DOKO en Heemskerk vallen op, en zij zijn hoopgevend voor het verdere verloop van de competitie. In de eerste klasse speelde Rapidity het klaar het gevreesde Winfried in eigen huis met 37 te slaan. Vooral H. Eijking was in goede vorm en be haalde de volle winst. Mej. C. Schuijt en L. Boon hadden met resp. twee en een overwinning eveneens een werk zaam aandeel in de fraaie zege. Hotac had in de eerste wedstrijd veel moei te met TOG 2, dat stug tegenstand bood. Ver ral door toedoen van J. Wee- nink en F. de Loor bleef de overwin ning echter in Beverwijk (64). Debutant VGZ kwam in de tweede klasse A goed voor de dag. Zjj stuurde Togido 3 met een 46 nederlaag huis waarts. Hotac 2, dat dit seizoen ver sterkt uitkomt, bleef met 73 de meer dere van Prowano 2. In de tweede klas se B startte Rapidity 2 met een gelijk spel (55) tegen Te Zaanen, hoewel het aanvankelijk na een 41 en zelfs 52 voorsprong goede winstkansen had. H. Ter voort en G. Kleijne wonnen elk twee partijen terwijl A. Pallesen bij zijn terugkeer tot een zege kwam. Voor onze Kath. teams in de derde klasse A, Velsen 1 en Rapidity 3, was het begin bijzonder hoopvol. Beide kwamen zegevierend uit de strijd. Vel sen 1 klopte in Haarlem Geel Wit 2 met 46 na een uiterst spannende ont moeting. Na 11. 22, 2—4, 35, werd het 45, doch het dubbelspel bracht tenslotte voor Velsen de overwinning en de beide punten. Rapidity 3 bleef de meerdere van Te Zaanen 2 in een wedstrijd, waarin vooral C. Weber en F. van Woensel blijk gaven in goede conditie te verkeren. Het werd een ruime 73 zege. In 3 C kon Rapidity 4 het tegen het versterkte PSVH 3 niet bolwerken en verloor haar eerste wedstrijd met 4—6. Het jonge Velsen 3, met drie debutanten in dé derde klasse, vond een sterker Oranje Zwart 4 op zijn weg naar winst. Alle spelers hebben hun huid echter duur verkocht, zodat de nederlaag beperkt bleef tot 37. Opvallend was in de afdeling de grote 10—0 zege, welke CSV uit Castri- cum op het toch niet zwakke Plaat- wellerij-team wist te behalen. In 3 D verspeelde Velsen 2 een 24 voor sprong tegen TYBB 3. Door onderschat ting van de tegenpartij werd het zelfs een 6—4 nederlaag. R. Bok won 2 partijen, doch C. en J. Hof konden slechts één partij op hun naam brengen. In de plaatselijke vierde klasse A startte DOKO met een royale 82 zege op VTC 4. J. van Spaandonk bleef zon der verlies. J. v. d. Werf en P. Vol- laerts moesten hun meerdere erkennen in C. Dijkhuizen. Rapidity 5 deed het ook niet kwaad en versloeg VGZ 4 met 2—8. Hier was M. Meijer de grote man, doch ook S. Bijman en P. Wissenburg kunnen op een goede wedstrijd terug zien. De derby tussen de beide „Heems- kerk"-teams eindigde volgens de ver wachtingen in een zege van „het eer ste". W. Adrichém bleef ongeslagen, doch J. Bleeker en J. v. d. Kolk lieten een veer aan resp. Th. Schouws en G. Limmen. Bij de dames verloor Velsen in de derde klasse haar eerste wedstrijd met 8—2 van een duidelijk sterker Winfried- team. Zelfs geroutineerde speelsters als M. Vaneker en B. Roos konden geen winst behalen. Debutante Truus Bot man smaakte het genoegen een set op haar naam te brengen. In de vierde klasse A had Rapidity 1 geen pardon met Rapidity 2. M. van Duin, Tr. Dijkman en J. Zwart beslis ten vrij spoedig de strijd in hun voor deel (10—0). DOKO stak eveneens uit stekend van wal door een fraaie 64 zege op Hotac. Voor DOKO behaalde mej. G. Bosscher drie winstpartijen. Voor het overige verwijzen wij naar de uitslagen; Eerste klasse: HBC 2HBC 3 37, Togido 1—Togido 2 4—6, Winfried— Rapidity 3—7, GTTC 2—Prowano 3—7, Hotac—TOG 2 6—4. Tweede klasse A: Winfried 2—TYBB 2 9_i, VGZ—Togido 3 6—4, Hotac 2— Prowano 2 73, Oranje Zwart 2 GTTC 3 0—10. Tweede klasse B: Heemstede 3—TOG 3 2—8, Te Zaanen—Rapidity 2 5—5, DIOS—GTTC 4 5—5, TYBB—Oranje Zwart 010. - Derde klasse A: HBC 4GTTC 5 4—6, Rapidity 3—Te Zaanen 2 7—3, Geel Wit 2—Velsen 4—6, Togido 4— Johez 2 37. Derde klasse B: GTTC 7DIOS 2 7—3 TOG 5—Johez 3 3—7, VTC—Co lumbia 7-3, PSVH 2-ZPSV 4—6, Oranje Zwart 3VGZ 2 10^—0. Derde klasse C: HBC 5DIOS 3 82, Rapidity 4PSVH 3 46, Velsen 3Oranje Zwart 4 37, DSB—Togido 5 73, PlaatwellerijCSV 010. Derde klasse D: Heemstede 4Johez 1 i_9, VGZ 3—Prowano 3 7—3, TYBB 3—Velsen 2 6—4. TOG 4—GTTC 6 4—6, Hotac 3Oranje Zwart 5 91. Vierde klasse A: Hotac 4—Hotac 5 55, VGZ 4Rapidity 5 28, DOKO— VTC 4 82, Heemskerk 1Heems kerk 2 82. Dames. Derde klasse: TogidoTe Zaanen 73, HeemstedeTYBB 5—5, Winfried—Velsen 8—2, Prowano—Jo hez 6—4, TOG—HBC 6—4. Vierde klasse A: HotacDOKO 46, Rapidity 1Rapidity 2 100, VTC CSV 3—7. Horizontaal: 1. beleid 5. zijrivier van de Donau 8. stad in Gelder land 9. voeg 11. Grieks-ortho dox priester 13. politieke part.i 14. spijstafel 16. gezwind 17. legerafdeling 19. klein goed 20. mooi 21. voetwarmer 23. kramp van hr middelrif 25. Alg. Beschaaf Nederlands (afk.) 26. stalen rasp 28. eenmaal 30. stichter van d Stoïcijnse school 31. aanhef studen tenlied 32. term kaartspel 33. voedsel Verticaal: 1. reservoir 2. bekwaam 3. opeenvolging van ogenbb ken 4. aanvang 5 boom 6. knevelbaard 7. opwinding 10. afkeer 12. ridderlijke beid 14. meervoudige ri viermond 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 12 13 14 15 17 18 19 20 21 22 23 24 25 27 20 29 30 31 32 33 15. spuitwaterfles (nwe spelling) 17. verlaagde g 18. grond bij boe renhuis 22. opgerold wa feltje 23. schor 24. gewricht 26. verbod 27. twijg 29 rekenkundige opgave 30. deel van kle dingstuk Horizontaal: 1. af, 3. os, 5. pas 7. pap, 8. ik, 10. ma, 11. nu, 13. marie. 17. in, 18. iL 19. ree, 20. re, 21. hl, 22. lente, 24. ri. 2». po, 27. la, 29. lek, 31. mat, 33. st, 34. ss. Verticaal: 1. apin, 2. fa, 3. oa, 4. span, 6. si, 7. pa, 9. km, 10. me, 12. uil, 14. are, 15. ren, 16. iet, 17. ier. 21. hals, 22. lo, 23. el, 25. iets, 26. pk, 28. am, 30. et, 32. as. Advertentie Uw ouderwetse bril te vervangen door een modern modeï? Komt U de nieuwste modellen eens oassen bij: Ziekenfondsleverancier. Gr. Houtstraat 166 btj de Houtbrug. Een Russische refugee, die indertijd uit een Russisch concentratiekamp ont snapt is met het zich terugtrekkende Duitse leger en tenslotte in Groot- Brittannië terecht kwam, is thans weer op weg naar Rusland na Engeland on der geheimzinnige omstandigheden te hebben verlaten in gezelschap van zijn zieke vrouw. De refugee, Simon Rudakov, liet al zijn bezittingen achter in Preston, Lan cashire, toen hg en zijn vrouw plotse ling vertrokken, weinige uren nadat zij een dokter hadden bezocht. Een functionaris van de Russische ambassade heeft bevestigd dat zij op weg naar Rusland zijn. De heer en mevrouw Rudakov wensten naar Rus land terug te gaan. Morgen zullen zij in Leningrad zijn, zo vertelde de overigens zwijgzame functionaris. Rudakov die door buren en vrien den als een „zwaar" anti-communist werd beschouwd kwam tien jaar ge leden naar Engeland. Hij was naar een concentratiekamp gestuurd in verband met de moord op Sergei Kirov in 1934. Kirov zou een intiem medewerker van Stalin geweest zijn. Rudakov en zijn vrouw kwamen enkele weken geleden uit Preston naar Londen om een Russische dok ter te consulteren over een voet kwaal van Rudakov en een hart kwaal van zijn vrouw. Zij logeerden een nacht in Londen bij een Rus sische refugee, mevrouw George De Amerikaanse minister van Land bouw, Ezra Benson, heeft de stopzetting gelast van de Amerikaanse legeraan- kopen van boter in Nederland, Dene marken, Noorwegen en Zweden, omdat er een groot overschot aan boter in de Verenigde Staten zelf bestaat. De boterleveranties zullen tegen het einde van het jaar ophouden. In de eerste helft van 1954 leverde Nederland 637 ton boter aan de Ameri kaanse troepen in West-Duitsland. 124 ton aan die in Frankrijk, 16 ton aan die in Engeland en 34 ton aan die in Oos tenrijk. De totale waarde bedroeg on geveer 3.248.000. Denemarken zal echter veel ernstiger getroffen worden door deze Amerikaan se maatregel. De 56-jarige burgemeester G. Graaf Schimmelpenninck van 's Graveland en Ankeveeu heeft verzocht hem per 1 December als burgemeester van deze ge meenten ontslag te verlenen. Dzalansky. De volgende ochtend gin gen zij naar de dokter, maar enkele uren later belde Rudakov mevrouw Dzalansky op en vertelde haar: „Ik ga naar het vaderland terug. Zou u ook mee willen?" Mevrouw Dza lansky zeide dat zij daar niet voor voelde. De Rudakovs keerden die avond niet terug, maar mevrouw Rudakov kwam de volgende ochtend een reistas op halen. Zij werd toen begeleid door een Russische functionaris. Bij het vervullen van een nachtelijke opdracht, heeft Zondagnacht een ser geant van het opleidingskamp van de commando's te Rucphen, amok ge maakt Hij heeft een pistool leegge schoten op de wachtcommandant en een der mannen van de wacht van de Engelbrecht van Nassaukazeme te Roo sendaal. De sergeant had opdracht gekregen, met enkele manschappen een parade- kanon uit de kazerne te gaan „stelen"; een stunt die al eens eerder was ver toond door de commando's in opleiding. Hij wist de wachtcommandant te over meesteren, maar raakte van zijn stuk, toen deze geen medewerking wilde ver lenen. De man begon ineens te schieten. De wachtcommandant, eveneens een sergeant, werd daarbij vrij ernstig ge wond. De soldaat van het corps commando troepen, die aan de achteringang van de kazerne op wacht stond, sloeg bij het horen van de schoten alarm en loste enkele waarschuwingsschoten in de lucht Daarop richtte de „overvaller"" ook op deze „tegenstander" zijn revolver en verwondde hem licht. De amokmaker is kort na terugkomst in het opleidings kamp gearresteerd en is inmiddels in Den Haag ingesloten. De „Noorderzon", het scheepje met de vier krokodillen]agers, is op zijn tocht naar Nieuw-Guinea nog niet zo ver ge vorderd als men wel van plan was. Za terdagmorgen heeft de kotter Vlissingen aangedaan en is daar inmiddels weer vertrokken. De vier opvarenden lieten weten, dat ze voorlopig van gedachten veranderd waren. Ze zouden trachten in België of Frankrijk werk te vinden en daar tot het voorjaar te wachten op een gunstiger briesje. Naar verluidt zijn er noch m Belgie, noch in Frankrijk krokodillen in de vrije natuur. De Japanse premier Sjigeroe Josjida is gisteren door Paus Pius XHI in audiëntie ontvangen. Zij waren een kwartier bijeen in de particuliere bi bliotheek van de Paus. De Heilige Va der verzocht Josjida zijn beste wen sen over te brengen voor de welvaart van keizer Hirohito, de keizerlijke familie en het Japanse volk, aldus ls van Vaticaanse zijde verklaard. (UP.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 5