I West-Duitsland lid van de NATO Europa in grote spanning Zal Mendès-France heden de protocollen tekenen of niet maar daden Televisie in zeven landen toont intocht van Sinterklaas Het ABC op praalwagens en groepen Geen tegenstellingen in de Amsterdamse KYP I1 DE MAN ZONDER HART Kinderachtig De eerste straatstofzuiger in Haarlem Geen woorden Tragisch einde van vluchteling Situatie nog uiterst verward in Parijs Saluutschoten van de Marine Trein grijpt auto ORR KAB-voorzitter herneemt zetel in §m Tot hoofd en hart Oost-Duitse zeelui vragen asyl J kringbestuur Het weer 4 AMSTERDAMS JAARLIJKSE PARADE J ZATERDAG 23 OCTOBER 1954 o 78ste JAARGANG No. 26126 Ook vandaag: Sociaal commentaar N.S.-tarieven voorlopig niet verhoogd FE ft HÓÓG DE BOUWKOSTEN, l ^verhoogde BWRA6EM Gevlucht voor de storm Falcon Harris Tweedjassen 'I Binnenhuis Julianapark 60—62 - Tel. 13661 Ba ja De Kerkuil BURfcAU SMEDESTRAAI 5 - HAARLEM Telefoon Redactie 21544. Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkanl Beverwijk Breestraai 121 lel 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. W Boerrigter en Mr W A M. van der Kallen Hoofdredactie: Ors H. v Run en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERIfcNiltl ARIfct 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5J0 uur 's avonds tel. 21544 n een gisteravond gepubliceerd com mentaar laat Het Vrije Volk zich weer 'ns helemaal kennen. Het blad wendt daarin alle mogelijke pogingen aan om het K.V.P.-initiatief tot steun aan weduwen en wezen te bagatellise ren,. te bespotten en zelfs als iets on behoorlijks voor te stellen. „Na de middengroepen vinden nu weer de weduwen en wezen een zorg zame moeder in de KV.P. Een dezer dagen verschenen rapport maakt aan alle weduwen en wezen bekend, dat de beschermende hand van de „gezinspar tij" zich over hen heeft uitgestrekt." Op deze smalende constatering volgt dan een uitleg, waarom de K.V.P. zich aan een als „afsnoepen" gekwalificeerd vergrijp heeft schuldig gemaakt. Zij, de K.V.P., zou zich n.l. plots op iets gewor pen hebben, wat de socialistische mi nister Suurhoff zich blijkens de toe lichting op de begroting van Sociale Zaken reeds had voorgenomen. Daar staat immers te lezen, aldus Het Vrije Volk, dat de minister voortgang hoopt te maken „ter zake van een herzie ning der uitkeringen krachtens de in de Invaliditeitswet geregelde invalidi- teits-, weduwen- en wezenrente." De K.V.P. had derhalveeerst maar eens vragen aan minister Suurhoff moeten stellen alvorens een rapport te doen verschijnen. Laten we proberen nuchter en zakelijk te zijn temidden van dit onbeheerst doch kenmerkend ventileren der politieke hartstocht. De K.V.P. heeft naar alle waarschijnlijkheid d^ samenstelling van het gewraakte rapport reeds lang voor dat minister Suurhoffs plannen bekend waren ter hand genomen. Het feit, dat prof. Romme bij de algemene beschou wingen zo nadrukkelijk stil stond bij de met cijfers toegelichte nood van vele weduwen wijst in die richting. Boven dien lijkt het onmogelijk na het ver schijnen van minister Suurhoffs toe lichting een gedocumenteerd rapport sa men te stellen. En tenslotte omvat dat rapport kennelijk meer. dan de minister zich bijzonder vagelijk ten doel stelde. Indien Het Vrije Volk rustig had na gedacht, had het ook zelf tot deze ont dekkingen kunnen komen. Maar Het Vrij Volk heeft niet nagedacht; het heeft niet kunnen en niet willen na denken, omdat het zich kwalijk op sleeptouw heeft 'aten nemen door af gunstige spijtigheid over een sociaal initiatief, dat het crediet van de K.V.P. juist in die kringen lean verhogen waar de P. v. d. A. een monopolie-positie beoogt. Al wat er in Nederland op so ciaal gebied gebeurt moet immers aan de P. v. d. A. te danken zijn. Alleen de P. v. d. A. is progressief; de rest is conservatief. Met dat simplisme moet het Nederlandse volk de verkiezings strijd van 1956 ingaan. En als een andere partij iets wil doen wat op het gemono poliseerde terrein van de P. v. d. A. ligt, dan moet eerst verlof worden ge vraagd aan de socialisten of aan een van hun ministers. Dat ligt volkomen in de lijn van de meer en meer waar te nemen neiging van de P. v. d. A. om overheidje te gaan spelen. Hetzelfde Vrije Volk heeft onlangs een gezegde van de heer pleiter als mede de bekende kwestie van een op volging in de K.V.P.-fractie in de Am- Steidamse raad aangegrepen om de K.V.P in de conservatieve hoek te druk ken. Nu diezelfde K V.P. een initiatief onderneemt, dat zich tot geen verdacht making leent, weet het officiële P. v. d. A.-blad niets beters te doen dan te schimpen. Een uitermate kinderachtige reactie, waardoor het zich jammerlijk bloot geeft voor iedereen die ook maar enig politiek aanvoelingsvermogen be zit. (Van onze speciale verslaggever) PARIJS, Zaterdagmorgen. De dag van gisteren is de meest onwezenlijke geweest van alle conferentie- dagen der laatste maanden. Men oordele: enerzijds vergaderde de NATO- raad om alle stukken en protocollen vast te stellen, waarbij de toetreding van de Bondsrepubliek van West-Duitsland zal worden geregeld. Bonds kanselier Adenauer werd er zelf bij uitgenodigd, zij het niet als stemhebber dan toch als stilzwijgend deelnemer, en men kon zich geen hoffelijker gebaar tegenover West-Duitsland voorstellen. Oyer alles werden de ministers het zonder enige moeilijkheid van betekenis eens en men sprak af, dat de negen mogendheden van Londen eerst hedenmiddag op de Quai d'Orsay de proto collen zullen ondertekenen, die de vorming van de West-Europese Unie zullen regelen, om dan in de latere middag nog eenmaal in het Palais de Chaillot bijeen te komen, teneinde de NATO-protocollen te ondertekenen t^ru™ te probere^na^ Alle ministers spraken hun voldoening uit over de Duitse toetreding tot v«ouw en drie kin*eren teru^ te zieu„ met een woord repte over de Sahara, doch dat er uitsluitend over de Saar gesproken werd. Dit betekent, dat Frankrijk heeft moeten ondervinden, hoe er wel luchtspiegelingen om in woestijnstyl te blijven verwekt kunnen worden, doch dat men toch niet ongelimiteerd gekheid met de Europeanen kan maken. Goed, het ging dus over de Saar en nergens anders over. Na de consulta ties, die Adenauer gehouden had met de leiders van zijn coalitiepartijen als mede met Ollenhauer en enige van diens partijgenoten, was het duidelijk geworden, dat de Duitsers het over de Saar met Mendès-France niet eens zijn. (Vervolg op pagina 13) De politie van de West-Duitse stad Cuxhaven heeft het lijk geborgen van een Tsjechische réfugié die in Canada als verstekeling aan boord van een NATO en aan het slot van de vergadering hebben de voornaamste ministers nog eens huldigende en dankende woorden jegens elkander gesproken. John Foster Dulles zei, dat hij grote waardering heeft voor de gebeurtenis sen van de afgelopen weken, en hij gebruikte in zijn kenschetsing van de betekenis van bedoelde gebeurtenissen driemaal de term „near a miracle". Bescheidenltjk wees hij erop, hoe de Verenigde Staten het zich hebben kun nen veroorloven zich enigszins op de achtergrond te houden, en hij begreep zeer goed, dat de voornaamste tast heëft gerust op Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Hij dankte in zonderheid deze staten voor het „on misbare resultaat", dat hier bereikt is. Mendès-France verklaarde, dat er nuttig en gelukkig werk is verricht. De moeilijkheden, zo gaf hij te kennen, die in de voorbije weken overwonnen moes ten worden, gingen geenszins over het doel van de Europese samenwerking, doch uitsluitend over de middelen, waarmee dit doel bereikt moet wórden. Sir Anthony Eden bracht dank aan iedereen en noemde de laatste weken beslissend en groots („momentous"). Hij erkende dat deze gebeurtenissen zich hebben voltrokken tegen de altijd aanwezige achtergrond van de grote be hulpzaamheid van onze partner, de Verenigde Staten. Zo bracht dan iedereen hulde aan iedereen, en allen lagen elkander in de armen, terwijl de protocollen, die mor gen getekend moeten worden en zullen worden, nog slechts de laatste „finishing touch" moesten ondergaan. Maar nu de keerzijde. Terwijl zich al deze bloemzoete eensgezindheid over de hoofden van ons Europeanen ontlaadde, voerde Frankrijk een ze nuwoorlog, die in kracht en intensi teit met iedere kranteneditie, die van de pers kwam, toenam. Er was geen overeenstemming tussen Frankrijk en Duitsland over de Saar, en er zij aanstonds de aandacht op gevestigd, dat niemand op deze dag nog maar Ook later op de dag vanmorgen, toen Adenauer en Mendès-France al weer voor de laatste ronde bijeen wa ren gekomen, was de situatie rond de Parijse besprekingen nog zeer verward. Na een nachtelijke conferentie tussen de beide staatslieden, die tegen drieën eindigde en vier uur geduurd heeft, werd officieel bekend gemaakt dat „enige vordering" is gemaakt bij het overleg over de Saarkwestie. Er is echter alleen vooruitgang geboekt over de politieke problemen en op econo misch gebied lijken de moeilijkheden nog even groot. Voordat de Franse pre mier en de West-Duitse bondskanselier vandaag weer bijeenkwamen had Men dès-France zün kabinet geraadpleegd en had Adenauer overleg gepleegd met de naar Parijs overgekomen partijlei ders. Vanmorgen werd van Franse zijde opnieuw te kennen gegeven dat Men dès-France er bij blijft, dat er eerst een accoord gesloten moet worden over de Saar wil er enig ander verdrag on dertekend worden. Op dit punt is de situatie bij het ter perse gaan van deze editie dus nog steeds even duister. Gisteravond is hij over boord gespron gen nadat men hem gedwongen had te rug te keren. De Tsjechische verstekeling was de 32-jarige Nikulasch Zernak. In Canada had hij zich aan boord van het Duitse motorschip Poseidon verborgen. Hij pro beerde aan land te komen toen het schip in Cuxhaven voor de wal lag. Hij vertelde de autoriteiten dat hij zijn vrouw en drie kinderen wilde bezoeken die nog in Tsjechoslowakije zijn. De Duitse autoriteiten weigerden hem toe stemming te geven te debarkeren. Gis teravond vertrok de Poseidon voor de terugreis. Op ongeveer driehonderd me ter van de kust werd het Zernak te machtig en sprong hjj over boord. Het lijk werd vanochtend geborgen. Een Haarlemse Import Mij. importeert sedert enkele weken de „Laubsauger" een Zwitsers product. Deze stofzuiger leent zich uitermate voor het schoonvegen van de straatgoten, sportvelden, plantsoenen en parken. Voor de stadsreiniging kan het straatvegen hierdoor nog meer gemechaniseerd worden. Voortaan zul len de herfstbladeren in de stofzuigzak verdwijnen. (Van een bijzondere medewerker) Pleidooi op pleidooi is in ons blad sinds lange tijd geleverd voor een zo snel en radicaal mogelijke hulp aan de vergeten groepen. En onder de zen waren het meer dan eens de we duwen en wezen, naar wie óp de aller eerste plaats onze belangstelling uit ging. Hoe erg de nood onder deze groep van onze bevolking was gestegen, bleek overduidelijk uit de publicatie van Dr. J. Delfgaauw in Economisch-statistische berichten van September j.L, aan weike publicatie ons blad ook reeds ruime aandacht schonk. Precies een maand later reeds is een speciale commissie van de K.V.P. ge reed gekomen met een plan tot onder steuning van weduwen en wezen. Het is verheugend te mogen constateren, dat er in de K.V.P. zo snel is gewerkt en we kunnen slechts de hoop uitspre ken dat dit tempo zal worden overge nomen, zowel door de K.V.P.-fractie als door de gehele Tweede Kamer en door de Regering. Men kan zich natuur lijk de vraag stellen waarom ..an deze zaak niet eerder aandacht is geschon ken. Maar dat is een vraag die voor alle sociale maatregelen geldt, altijd gegolden heeft en zal blijven gelden. Want ook met dit voorstel van de K.V.P. zijn niet alle noodsituaties aangepakt. Wel wordt weer tegemoet gekomen in een van de ergste. Op de tweede plaats worde opgemerkt, dat in de na oorlogse situatie zoveel aandacht moest worden geschon ken aan het eco nomisch herstel van het vaderland, dat een eventueel voorstel als thans ter tafel ligt, steeds kans zou hebben gemaakt te wor- den afgewezen met de opmerking dat er geen geld voor beschikbaar was. Zulk een excuus zal thans j niet kunnen worden gehanteerd. Zelfs de discussies in de Tweede Kamer rond de belasting-verlagings- voorstellen toonden de mogelijkheid aan om deze een half jaar eerder dan vol gens het plan van de regering te doen ingaan. Een van de verdiensten van het K.V.P.-rapport is, dat het onmid dellijk aangeeft hoeveel een eventuele uitvoering gaat kosten, n.l. 50.000.000 Dit bedrag moet natuurlijk op de rijks middelen kunnen worden gevonden. Maar als men denkt aan een belas tingverlaging die rond het half milliard draait, dan bewijst dit alleen reeds dat er voldoende speling is om ook die 50.000.000 te vinden. (Vervolg op pagina 11) au p.j.juuii, Ze..s oij tea zo zakelijke en onromantische aange-egentieia j ert V!M een betonnen pijp.c,\ een artistiek en luchtig beeld te voorschijn komen, mits men er natuurlijk maar oog voor heeft: zoals dan bijvoor beeld dit doorkijkje van het geraamte voor een bijna meter dikke pijp, welke voor een waterkrachtstation in Frank rijk gebouwd wordt. (Van onze verslaggever) Het lijkt nogal vanzelfsprekend dat de traditionele intocht van Sinterklaas in Amsterdam dit jaar speciaal inge steld zal zijn op de... kinderen. Maar vorige jaren was dat toch niet het ge val, althans niet wat de entourage van de intocht betreft, de lange „sleep" I van de Sint in de vorm van praal- en reclamewagens. Die richtten zich meer op de volwassenen onder de toeschou wers, maar ditmaal is het anders: er j loopt een volledig A.B.C. mee (gedra gen door werkstudenten) er overeen komstig daarmede ziin 16 praalwagens en 10 groepen in de stoet ingelast, elk corresponderend niet een letter. Ook deze wagens en groepen maken recla me, maar zo subtiel gecamoufleerd, dat men het nauwelijks kan merker.. De organisatoren hebben zich daarbij ge baseerd op de richtlijnen van minister Cals voor de televisie, want de intocht zal voor de eerste maal op de televi sie te zien zijn. En wel in zeven lan den: Nederland, Engeland, Frankrijk, Duitsland, Italië, Zwitserland en Bel gië. Sinterklaas zal Zaterdag 20 Novem ber wat later bij cie St. Nicolaaskerk aankomen dan gewoonlijk: kwart over twee uur. En zijn komst op de wal zal al direct door vier televisiecamera's worden opgenomen, waaronder een rij dende. Vijf reporters zullen resp. in het Nederlands, Frans, Engels, Italiaans en Duits drie a vier millioen televisiekij kers deze intocht laten zien en van wege de televisie zal burgemeester d'Ailly de Sint al direct bij zijn aankomst begroeten en daarmede niet wachten tot de hoge gast op de Dam is, al zal wel ook nu de traditionele toespraak van de burgervader op de Dam worden gehouden. De Sint wordt omringd door eert „ce remonieel" gevolg van pieten op scoo ters en bromfietsen, herauten te paard, muziekcorpsen, een ere-escorte van bur gers te paard, landsknechten, Spaanse edelen, en een.... snoepwagen, die ach ter de pers-dilligence zal rijden er bestaat daartussen overigens geen en kel verband, zo werd ons verzekerd en het „spectaculaire" gevolg zal be staan uit 26 grote kubussen, elk met een letter, en gevolgd door de praal wagens. De eerste: A: is natuurlijk aan Amsterdam gewijd. Om nog een paar te noemen: G: het glazen muiltje met Assepoester en levende windhonden (het reclame-embleem van de schoenfabriek die voor deze wagen zorgt); D: Donald Duck met een „echte" brandweerwagen; R: de traditionele reus; T; taart; I; In dianen te paard; C: clowns; E: ezel; V: de vreugde van het sparen; U; uitkij ken (een propagandawagen voor veilig verkeer, waarbij de politie 50.000 vlag getjes zal uitdelen, waaraan een wed strijd om prijzen is verbonden); W: wol; Z: zwaluw (lucifers) enz. enz. Vijftig „ondergrondse" werkers zullen zittend onder de wagens voor dynamische ef fecten (op de wagens) zorgen en tus sen de wagens door lopen allerlei drum bands, o.a. drie gezamenlijke uit Am sterdam, Bussum en Hilversum, en mu ziekcorpsen van de tram, de P.T.T., de Shell, de politie en de Swiftfabriek te Nijmegen (die eerst om twaalf uur een aubade aan Amsterdams burgemeester voor het stadhuis zal brengen). Ondanks alle verzoeken om ook an dere buurten eens de optocht te laten zien, zal men zich toch om verkeers- redenen aan de gebruikelijke route hou den: Damrak, Dam. Rokin, Muntplein, Rembrandtsplein, Frederiksplein, Wete ringschans, Leidseplein, Leidsebosje, waar Sinterklaas in het A. M. V. j.- gebouw de daar verzamelde kinderen uit tehuizen en weeshuizen zal bezoeken. De wagens rijden door naar het Mu seumplein, de Lairessestraat, Corn. R!ru- semanstraat en Amstelveenseweg naar het Stadion. De televisie zal de intocht niet op films opnemen maar direct uitzenden en de reporters zullen tijdens de intocht hun commentaar geven waartoe zij over toe stellen zullen beschikken, die het uit gezondene zullen tonen. Er is internatio naal extra-zendtijd voor deze uitzen dingen beschikbaar gesteld. Onderweg krijgt de Sint zijn glas port bij „Oporto" op het Damrak, hangt een krans bij het beeld van St. Nicolaas op de hoek van het Damrak en de Dam, wordt van pakketten snoep voorzien bij de American Bussinessmen's Club door mevr. Christine Seibert, de echtgenote van de Amerikaanse consul-generaal te Amsterdam en ook hotel Schiller zal de Sint niet vergeten. Hoewel de praalwagens door het be drijfsleven wórden bekostigd, zal toch de „gouden stem" uit het hoofdkwartier van Sinterklaas weer vooraanstaande personen opbellen om een financiële bij drage, terwijl dit keer voor het eerst een „zilveren pen" degenen, die een circulaire hebben ontvangen maar nog niet ingezonden, telefonisch zal aanma nen dit alsnog te doen. Want de Sint komt wel uit Spanje, maar zijn geld niet Twee Pieten, die op hun handen lo pen, zullen in de Reguliersbreestraat langs een touw een bioscoop inklimmen om ook daar nog wat voor de uitde ling aan de kinderen op te halen. De Kon. Marine zal de intocht van de Sint begeleiden met dertien saluut schoten, waartoe kanonnen op schui ten worden gemonteerd. Vrijdagmiddag is op de onbewaakte spoorwegovergang Zandvaart te Bree- zand (N.-H.) een personenauto met twee inzittenden door de trein uit Den Hel der gegrepen en een dertigtal meten meegesleurd. De beide inzittenden waren op slag dood. De slachtoffers zijn de heer T. VTaar, 38 jaar, gehuwd en vader van één kind, en de 30-jarige C. van Oorschot, onge huwd; beiden zijn afkomstig uit Anna Paulowna. De diesel-electrische trein had een uur vertraging. De train, waarvan een der koppelingen was gebroken, kon op eigen kracht de rit naar Alkmaar voortzet ten. Advertentie Naar aanleiding van berichten over «en verzoek van de Ned. Spoorwegen tan de regering tot verhoging der tarie ven vernemen wij van bevoegde zijde, dat het op het ogenblik niet in de be doeling ligt, hiertoe over te gaan. De eerste stuurman, de eerste en tweede machinist en een leerling-ma chinist van het Oost-Duitse vissers vaartuig „Klara Zetkin" zijn van hun schip gedrost en hebben in de West- Duitse haven Cuxhaven om politiek asyl gevraagd, dat hun inmiddels ver leend is. De „Klara Zetkin" had in Cuxhaven toevlucht gezocht tegen de storm, die op het ogenblik op de Noordzee woedt. In totaal wachten zes Oost-Duitse schepen thans in Cuxhaven beter weer af. De vier gevluchte zeelieden zijn reeds aangenomen door een West-Duits visserijbedrijf. Zij zullen binnenkort op een West-Duits vissersvaartuig opnieuw zee kiezen. Er zijn in dit leven vele havens, I doch slechts één is de veilige. - De voorzitter van de vereniging van le den van het Concertgebouw-orkest heeft aan onze ambassadeur in Canada een cheque van 200 dollar ter hand gesteld als bijdrage van de leden persoonlijk voor het hulpfonds dat gevormd is om de slachtoffers van de stormramp te helpen. HIV l^tc. Hntp WC- J IIM 1 #- ranneer agent Frappard zijn nachtelijke ronde maakt door dt Parijse straten, ziet hij een schouwspel, dat hem haastig naar zijn revolver cloet grijpen. Een reusachtige kerel in avond kleding is bezig een aantal lichamen, die op het trottoir verspreic liggen, te mishandelen. Frappard wil al schieten wanneer hij ziet, dat het etalagepoppen zijn en geen levende mensen. Maar plots ziet hij toch een menselijk wezerf tussen de poppen liggenDat is de eerste kennismaking van Parijs met het reusachtige monster, dat 's nacht.- door de straten dwaait en zonder medelijden zijn slachtoffers ver moordt. Inspecteur Chasseur slaat enige malen toe, maar steeds te laat. Eu steeds nieuwe slachtoffers vallen er. Het monster bekommert zich niet om gesloten deuren, *want met zijn geweldige kracht drukt hij deze in of ze van papier zijn. Zelfs kogels schijnen geen uitwerking op hem te hebben. Hoe het monster tenslotte wordt gegrepen door de „man zonder wapenen" kunt u lezen in het bijzonder spannende feuilleton, met welks publicatie wij vandaag beginnen. Het is een uit het Frans vertaald detective-verhaal van JEAN BRUCARD. (Van onze verslaggever) De K.V.P.-kringvergadering Amster dam heeft Vrijdagavond krachtig ge reageerd op de vele geruchten en pu blicaties die zijn losgekomen na de be noeming van drs. J. Damoiseaux tot opvolger van wijlen de heer Th. de Groot als lid van de Amsterdamse ge meenteraad. Aanleiding tot deze pu blicatie was de mededeling van de plaatselijke K.A.B.-voorzitter de heer W. Oorthuizen dat hij zich uit protest tegen het feit, dat geen arbeidersafge- vaardigde in de plaats van de heer Th. de Groot was benoemd, uit het kr'ne- bestuur had teruggetrokken. Gister avond zat hij echter weer achter de groene tafel en verklaarde dat zijn be sluit was gevallen als gevolg van een ernstig misverstand, dat inmiddels uit de weg was geruimd. Met nadruk ontkende hjj het bestaan van de „K.A.B.-zetels" of van afspra ken tussen de K.A.B. en de K.V.P. bij het aanwijzen van candidaten. De kringvoorzitter de heer Copray sprak zijn vreugde uit over het besluit van de heer Oorthuizen en deelde mede dat het benoemingsbesluit door bet kringbestuur eenstemmig was ge nomen. De heer Copray schetste in zijn verantwoording van dit besluit de vele problemen waarvoor zich een beperkte (tot Zondagavond) Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen. Krachtige en aan de kust tijdelijk harde Zuidweste lijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Zondag: Zon: 7.1917.29. Maan: 5.00—16.10. Maandag: Zon: 7.21—17.27. Maan: 6.09—16.26. Advertentie raadsfractie in een grote stad gesteld ziet. Het overlijden van de fractie voorzitter, die vele kwaliteiten in zich verenigde, stelde het bestuur voor het probleem uit te zien naar een candi- daat die een wezenlijke versterking van de fractie zou betekenen. In de heer Damoiseaux meent het bestuur zulk een afgevaardigde te hebben gevonden. Hij herinnerde eraan dat de P.v.d.A., die 17 zetels in de Amsterdamse raad heeft, negen academici onder haar af gevaardigden telt. Het raadslidmaat schap stelt momenteel hoge eisen aan de bekwaamheden van de leden. „Het belang van de stad die wij mede hel pen besturen heeft ons tot deze een stemmige beslissing gebracht", besloot de heer Copray. Bij de uitvoerige gedachtenwisseling die daarna door de talloze afgevaar digden werd gevoerd, kwam een bijna unanieme instemming met het besluit van het kringbestuur tot uiting. Als reactie op de publicaties in ver schillende bladen, waarin twijfel werd uitgesproken aan de eenheid van de Amsterdamse K.V.P., werd een motie aangenomen, waarin nadrukkelijk werd vastgesteld dat de eenheid in de K.V.P.-kring Amsterdam ongeschokt is gebleven en tevens het vertrouwen in het beleid va het kringbestuur werd uitgesproken. catalogus toe Bezoekt onze uitgebreide toonkamerc Groothandelsgebouw, Conradstraat 31 stationszijde, Rotterdam Catharijnesingel 34 - Utrecht Levering door de goede woninginrichters Pastoe meubelen verkrijgbaar by Gasthuisvest 5 - Tel. 21264 Nieuwe Gracht 23 - Telef. 17063

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1