"DE SCHEEPSBOUWER- Een lijvig pak papier regelt West-Duitslands toekomst Huidige bezettingstroepen blijven verdediging van vrije wereld ter Noodtoestand in Pakistan Het Westen is tevreden Moskou in mineur Een hand van de Doctor Ongerustheid over niveau der Rijksuitgaven I Oranje' met Engelse passagiers gearriveerd Moskou wil Parijse succes met oud voorstel ondermijnen s c •lis Pijn, AKKERTJE O A R DE ACCOORDEN VAN PARIJS Integratie blijft op legerkorpsniveau Premier vormt nieuw kabinet Hogere belastingopbrengst verwacht door loonsverhoging Officieel waren ze niet in ons land maar toch doorreis gemaakt Westen ziet in niets nieuws Optimisme over aardappeloogst POLITIEKE CRISIS ACUUT Financiële beschouwingen Tweede Kamer MAANDAG 25 OCTOBER 1954 PAGINA 5 5? door welke oorzaak ook Benauwd avontuur van zeeverkenners Officieel onderzoek naar „Triton"-ramp Pil* MP Kardinaal Bruno ernstig ziek Vergaan „Prins Willem V" Schadeloosstelling van 2 min. dollar gevraagd Bietenoogst wekt zorg kw-... (Van onze speciale verslaggever) PARIJS, Zondag. De stukken, omvattende de protocollen, verklaringen en wijzigingen op bestaande overeenkomsten en tractaten, die de ministers Zaterdagmiddag In Parijs getekend hebben, vormen een dik pak papier, alles tezamen onge veer dertigduizend woorden bevattende. De lijst bevat in de eerste plaats voor de drie bezettende mogendheden, Frankrijk, Engeland en de Verenigde Staten, een overeenkomst met de Bondsrepubliek; Deze overeenkomst omvat het proto col op de beëindiging van het bezet tingsregime in de Bondsrepubliek, an nex wijzigingen van de overeenkomsten inzake de betrekkingen tussen de drie mogendheden en de Bondsrepubliek, in zake de rechten en verplichtingen van vreemde strijdkrachten en hun leden in de Bondsrepubliek, van de financiële overeenkomst, van de overeenkomst in zake de regeling van kwesties voortko mende uit de oorlog en de bezetting, alsmede van de belastingregeling van de strijdkrachten en hun leden. Voorts briefwisseling over verschillende onder werpen, benevens de overeenkomst in zake de aanwezigheid van vreemde strijdkrachten in de Bondsrepubliek en de Drie Mogendhedenverklaring inzake Berlijn. ^an de Zeven Mogendheden van de West-Europese Unie (Frankrijk, West- Duitsland, Italië, Benelux en Groot- Brittannië) Declaratie, waarbij Italië en de Bondsrepubliek worden uitgenodigd tot het Brussels Verdrag toe te treden. Protocollen, die worden aangehecht aan het Brussels Verdrag: inzake wijziging en aanvulling, de controle op de bewapening, het agent schap van de West-Europese Unie voor de controle op de bewapening. Brieven met betrekking tot de juris dictie van het -Internationale Hof van Justitie, onderscheidenlijk van: de rege ringen van Bondsrepubliek en Italië aan de Vijf leden van het Brussels Verdrag, met antwoorden. Resolutie, waarbij op 17 Januari in Parijs een werkgroep bijeen wordt ge roepen om de kwestie van controle op de productie en standaardisatie van wapens te bestuderen. Van de Noord-Atlantische Raad: Resolutie op de uitbreiding der be voegdheden van de Noord-Atlantische Opperbevelhebber. Resolutie, waarbij de andere partijen In NATO zich aansluiten bij de verkla ring van de Grote Drie te Londen, waarbij acte werd genomen van de ver plichting van de Bondsrepubliek om af te zien van het gebruik van machtsmid delen ter bevrediging van haar nationa le aspiraties. Protocol inzake de toeiating van de Bondsrepubliek tot NATO. Resolutie inzake de resultaten van de Vier Mogendheden-conferentie. Al deze stukken bevatten de in de afgelopen weken door de experts ge formuleerde uitwerkingen van de „Final Act", die op Zondag 3 October aan het slot van de Negen Mogend- heden-conferentie te Londen onder tekend is. Belangrijke nieuwe ge zichtspunten zijn daar thans niet meer aan toegevoegd. Wij memore ren er dan ook nog slechts enkele van de voornaamste bijzonderheden uit. Het protocol op 'de beëindiging van de bezetting bevat de verklaring, dat de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk hun rechten op hot gebied van ontwapening en demilitarisering van West-Duitsland behouden tot het tijdstip, waarop na ratificatie van de nieuwe overeenkomsten door alle be trokken landen West-Duitsland zijn bijdrage tot de West-Europese verdedi ging zal kunnen leveren. De controle zal in de tussenliggende periode echter niet meer worden uitgeoefend door de militaire veiligheidsraad van de bezet tende mogendheden, maar door een ge meenschappelijke Vier-mogendheden- crganisatie. Deze gelijkberechtiging is overigens naar analogie met het voor het gehele terrein van bestuur geldende beginsel dat de Bondsrepubliek de volledige au toriteit van een souvereine staat zal hebben over zijn binnenlandse en bui tenlandse aangelegenheden. Ook voor de tussenperiode hebben overigens de Hoge Commissarissen van de drie be zettende mogendheden instructies ge kregen hun bevoegdheden niet meer uit te oefenen, behoudens in eventuele acute gevallen. Voorts gaat de Bondsrepubliek een contractuele overeenkomst aan voor de voortgezette legering van Amerikaan se, Britse en Franse strijdkrachten in Duitsland. De taak van deze strijd krachten wordt nu omschreven als „de verdediging van de vrije wereld, waarvan Berlijn en de Bondsrepubliek deel uitmaken". Op het gebied van de decartellisatie is bepaald, dat geallieerde maatregelen van kracht blijven voor zover deze maatregelen vóór de in werking treding van het protocol waren afgekondigd. Deze voorschriften zullen echter niet slaan op aaneensluiting van Duitse kolen-, ijzer- en staalbedrijven, welke zijn toegestaan door de Europese Kolen- en Staal Gemeenschat) Inzake de werking van de West-Euro pese Unie is interessant, dat de Raad van Ministers van deze Unie jaarlijks een verslag zal doen toekomen aan de vertegenwoordigers van de zeven aan de West-Europese Unie deelnemende mogendheden in de Raad van Europa te Straatsburg. Deze zeven zullen dan als een afzonderlijke sectie van de Raad van Europa een soort van uiter aard slechts adviserend parlement vor men, dat over het rapport zal beraad slagen. In de Final Act van Londen was met betrekking tot de integratie van de strijdkrachten een tekst opgenomen, waaruit bleek, dat deze mogelijk was althans niet door de Final Act werd uit gesloten tussen zeer kleine, niet nader bepaalde eenheden. Uit de betref fende resoluties komt nu te voorschijn, dat deze in feite niet zozeer beoogd wordt. De regel is: integratie op het peil van legergroep en tactische lucht strijdkrachten zal worden gehandhaafd. Dit is de praktijk van het ogenblik, waarbij slechts van integratie in deze grootste verbanden sprake is. In de E.D.G. was voorzien, dat de grootste nationale eenheid de divisie zou zijn. Weliswaar bepaalt een volgend artikel van de nieuwe resolutie, dat v/aar militaire efficiency het toelaat in tegratie op lagere peilen, zowel bij de land als bij de luchtstrijdkrachten tot de uiterst mogelijke omvang zal worden doorgevoerd, doch uit de opstelling van deze formuleringen moet men veeleer de bedoeling le2en om slechts de theo retische mogelijkheid tot integratie in kleiner verband te openen, ter wijl men practisch wel op het peil van de legergroep zal blijven. Gouverneur-generaal Ghulam Mo hammed van Pakistan heeft gisteren voor het gehele land een noodtoestand afgekondigd, de wetgevende vergade- dering ontbonden en premier Moham med Ali verzocht een nieuw interim kabinet te vormen. Ghulam Mohammed deed deze stap pen na een gehele nacht met Mohammed Ali geconfereerd te hebben, onmiddellijk nadat de premie overhaast per vlieg tuig uit de Ver. Staten was terugge keerd, in verband met een zich toe spitsende politieke crisis in Pakistan. Gisteravond reeds stelde Ali een nieuw kabinet samen. Drie van de acht minis ters hadden reeds zitting in zijn oude kabinet. In de nieuwe regering is Mo hammed Ali premier en minister van Buitenlande Zaken. De juiste aard van de politieke crisis welke Ghulam Mohammed zulke drasti sche maatregelen heeft doen nemen is niet duidelijk onthuld. De basis ervan evenwel is de strijd om de heerschappij in de wetgevende vergadering tussen de Oost-Bengaalse groep en de z.g. Punjab groep. De belangrijkheid van deze strijd is gelegen in het feit dat de groep welke de wetgevende vergadei'ing in de ko mende drie maanden beheerst, de zeg genschap zal hebben in het land gedu rende de critieke periode tijdens welke Pakistan een republiek wordt. In de afkondiging van een noodtoe stand door de gouverneur-generaal werd wel gesproken over „de politieke crisis'", maar de aard ervan werd met uitgelegd, evenmin werd verteld waar om de toestand plotseling zo acuut was geworden. (UP) 20. Op het zien van de boot trekken Eric en de zijnen zich haastig terug en juist op tijd, want even later komt een viertal mannen van achter de duinen te voor schijn. Dezen sjouwen het vlot tot achter de eerste duinenrij, waarna zij terugkeren om ook de boot voor het rijzende getij hoger op het strand te trekken. Als het viertal verdwenen is geeft Eric een teken en behoedzaam sluipen zij voort, tot zij in de verte een paar armoedige half in het duin verscholen hutten ontwaren. „Zeeschuimers," fluistert de Heruli. „Wees voorzichtig, heer! Ca er niet zo maar heen. zelfs al bezitten wij niets dan onze schamele kleren, dit dieventuig zijn we waardevol genoeg. Ze zullen ons als roeislaven aan Saksiche zeerovers verkopen!" Eric krabt zich peinzend de kin. Dat bootje lokt hem wel aan. maar hoe het te bemachtigen? Zij zijn in de minderheid en bezitten bovendien met hun vieren slechts één enkel zwaard. Toch zal er iets moeten gebeuren. Niet alleen in hun eigen belang, ook in dat van de vrouw op het eiland. Afgaande op het knorren van zijn maag kan Eric zich levendig voorstellen, hoe zij zich daar voelen moet„We zijn hier voorlopig betrekkelijk veilig," fluistert hij. „Laten wij hier dus wachten tót de avond valt. Dan zal ik de toestand eens van nabij gaan bekijken. Misschien valt hun aantal mee en kunnen wij iets ondernemen." En zodra de duisternis is ingevallen begeeft Eric zich op weg. Uit de vervallen hutten straalt een zwak lichtschijnsel naar buiten. Het gemompel van stemmen dringt tot hem door en met het zwaard in de vuist sluipt de Noorman behoedzaam nader en nader. Westelijke staatslieden en diploma ten hebben de te Parijs gesloten over eenkomsten met instemming en vreug de begroet. „Ik vertrek uit Parijs in de over tuiging, dat zo juist een grote stap is gedaan in de richting van beter Frans-Duits begrip", verklaarde de West-Duitse bondskanselier, dr. Kon rad Adenauer, voor zijn vertrek per vliegtuig uit Parijs. Hij vervolgde: „De Saar-overeenkomst bevredigt alle Duitse wensen niet, doch zij betekent voor alle betrokken partijen een stap vooruit. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, zeide alvorens plaats te nemen in het vliegtuig naar Londen: „Ik denk, dat iedereen tevreden is met het bereikte resultaat. Mijn spe ciale gelukwensen aan bondskanselier dr. Adenauer en premier Mendès- France voor het treffen van een rege ling voor het Saarvraagstuk". De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles, die Zaterdagavond per vliegtuig uit Parijs naar Washington is teruggereisd, zeide voor zijn vertrek onder meer: „Ik ben zeer voldaan, dat snel een weg is ge vonden, om de West-Europese eenheid op een degelijke basis te grondvesten en te versterken". De minister zei zich reeds in verbinding te hebben gesteld met president Eisenhower, „die zich en naar ik verneem, met hem alle Amerikanen verheugt over de nieu we demonstratie, die West-Europa Za terdag heeft gegeven van zijn vermo gen tot het bereiken van oplossingen en tot opbouwend handelen". De Nederlandse minister-president dr. W. Drees verklaarde, dat de resul taten door hem zelf, „en, daar ben ik van overtuigd, door de gehele rege- Advertentle Vijf zeeverkenners hebben Zondag middag een benauwd halfuurtje meege maakt. Zij waren met het jacht „Coen Bot" cp het Buiten-IJ toen de boot door een rukwind werd gegrepen en omsloeg. Het scheepje draaide eén hal ve slag om en de vijf verkenners zoch ten redding op de kiel. De schipbreuk was door de opvarenden van een ander jacht van de zeeverkenners, de „Dorus Rijkers" opgemerkt. Zij hebben de zee verkenners van de „Coen Bot" uit hun hachelijke positie verlost. Het officiële onderzoek naar de oor zaak van het verongelukken van dë „Triton" bij Shannon, zal Maandag 29 November beginnen. In het voorlopig verslag van de Twee de Kamer ter voorbereiding van de al gemene financiële beschouwingen over de rijksbegroting 1955 vraagt men 'zich af, welke consequenties de vrijwel al gemene recente loonsverhoging voor het begrotingsbeeld zal meebrengen. Het ef fect van de voorlaatste loonronde is ge weest een verlaging van het geraamde nadelig saldo op de begroting, door stijging van de belastinginkomsten. Het lijkt redelijk thans een overeenkomstig effect te verwachten. Voorts vraagt men zich af of door de gunstige economische ontwikkeling in de thans ingediende begroting niet grote reserves zitten. Een stijging van het nationaal inkomen voor 1955 met niet meer dan f 310 millioen tot 24.070 millioen, dat is met ruim 1 pet., lijkt te laag. Zou niet een percentage van 4 of 5 pet mogen worden aangenomen? Men vraagt zich in het voorlopig ver slag voorts af of de investeringsactivi teit wel voldoende geprikkeld wordt. Hiertoe zou van grote betekenis zijn, dat de winsten ook aan de betrokken onderneming en daarmee aan de hier aan hun inkomen ontlenende personen ten goede komen. Verre van gelukkig wordt het geacht dat de tijdenjke ver hoging van de vennootschapsbelasting nog voor de helft wordt gehandhaafd Men zou gaarne van de regering ver nemen of de mogelijkheid van een re valuatie van de gulden in plaats van een aanpassingsproces aan de zijde van lonen en prijzen overwogen wordt, al thans of de regering deze niet bij voor keur wil uitsluiten. Revaluatie zou de export remmen, hetzelfde geschiedt ech ter door loonsverhoging, die prijsverho gend werkt. Van verschillende zijden wordt be toogd, dat het niveau der Rijksuitga ven nog steeds aanleiding geeft tot on gerustheid. Versobering van de staats huishouding is dringend noodzakelijk. Hierbij wordt gewezer. op het voort durend stijgend aantal ambtenaren bij de rijksdiensten sedert 1950. De sala rislast heeft het milliard reeds over schreden. In een systematische bezui niging, die bevorderd kan worden door het instellen van een nieuwe bezuini gingscommissie, wordt in het bijzonder een middel gezien, dat kan leiden tot belastingverlaging. Van verschillende zijden wordt er verder op gewezen, dat de ramingen vooral van de inkomsten de laatste ja ren telkens met grote bedragen zijn overschreden. Men meent over 1955 een hogere belasting-opbrengst te mogen verwachten dan de regering geraamd heeft. Een verschil van f 800 millioen in 1954 wijst er op, dat beschouwingen op de oorspronkelijke cijfers gebaseerd waardeloos geworden zijn. Vervolgens werd er op gewezen, dat in aansluiting op de belastingverlaging ook het fiscaal winstbegrip herzien moet worden, ten einde afschrijving op basis van vervangingswaarde mogelijk te maken. Alleen op die wijze kunnen een gezonde uitbreiding en vernieuwing van de ondernemingen bevorderd wor den. Voorts werd in dringende overweging gegeven om bij de komende wijziging van de loon- en inkomstenbelasting, ten einde te komen tot een gelijkmatiger druk, mogelijk te maken, dat contribua- belen met wisselende inkomsten, wor den aangeslagen naar een gemiddeld in komen b.v. over drie jaar. ring", met geestdrift zijn begroet. „Het lijkt mij waarschijnlijk, dat de overeenkomsten thans door alle be trokken volksvertegenwoordigingen, de Franse Nationale Vergadering inbe grepen, zullen worden bekrachtigd", aldus dr. Drees. Radio-Moskou is van mening, dat de Parijse overeenkomsten „een bedreiging vormen voor de vrede en veiligheid van Europa, daar hierdoor voet wordt gegeven aan het opkomen van een nieuw agressief militarisme". Ook verklaarde Radio-Moskou, dat „de Brits-Amerikaanse leiders van het Noord-Atlantisch blok uiterst sterke druk op de betrokken landen hebben uitgeoefend teneinde een z.g. compro mis-oplossing van het Saarvraagstuk te bereiken". Kardinaal Bruno, prefect van de Hei lige Congregatie van het Concilie is ernstig ziek. Dè kardinaal is 79 jaar oud. (KNP) Een groep van 91 Engelsen die Za terdag om vier uur met het m.s. „Oranje" van de Stoomvaartmij. „Nederland", dat uit Indonesië kwam, in de Amsterdamse haven arriveerde, is met bagage en auto's acht uur lang in Nederland geweest zonder in- of uit geklaard te zijn, hetgeen ongetwijfeld een zeldzaamheid mag worden ge noemd. De Engelsen hadden geboekt tot Southampton, doch de „Oranje" liep deze haven niet binnen, wegens de sta king der havenarbeiders aldaar. Met medewerking van de Nederlandse dou ane werd de volgende oplossing gevon den: Zaterdag om acht uur ontscheep ten de Engelsen zich aan de Sumatra- kade als eerste groep van de 750 passa giers. Tevoren was Zaterdagnacht zon der nader onderzoek door de douane alle grote bagage van deze groep in twee opleggers geladen en naar Hoek van Holland gebracht. Intussen waren zes Britse auto's, het eigendom van een Zaterdagmorgen vroeg arriveerde in de Amsterdamse haven het m.s. „Oranje". Op zichzelf is dit natuurlijk niet zo bijzonder ware het niet, dat aan boord een aantal Engelse passagiers waren, die eigenlijk in Southampton van boord had den gemoeten. De „Oranje" was echter, in verband met de havenstakingen in Engeland, rechtstreeks naar Amsterdam gevaren; de passagiers voor Engeland moeten Zaterdag in alle vroegte per reiswagen naar Hoek van Holland gebracht ivorden, vanwaar zij dan per boot naar hun vaderland werden gebracht. Onze fotograaf maakte deze opname van de kapitein van de „Oranje", de heer ïl. Zeilmaker, die afscheid neemt van zijn jongste passagier, de zes maanden oude Catherine Matheson uit Schotland, die hem vanaf de arm van haar moeder vriendelijk toelacht. 5? De Sovjet-Unie heeft Zaterdag een nieuw groot offensief ingezet tegen de in Parijs ondertekende verdragen die de Duitse herbewapening regelen door aan te dringen op een de volgende maand te houden conferentie van de Grote Vier over de eenmaking van Duitsland en vrije verkiezingen in dat land. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotov, overhandigde de am bassadeurs van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk nota's van ongeveer gelijke strekking die een drie punten omvattend tegenvoorstel voor het vraagstuk van de Europese veiligheid en de eenmaking van Duits land inhouden. De nota's bevatten de waarschuwing dat West-Duitsland niet kan worden beschouwd als een vredelievende staat indien dat land zich gaat bewapenen krachtens de thans in Parijs onderte kende verdragen en dat er geen sprake zal kunnen zijn van hereniging van de beide delen van Duitsland in de eerst komende jaren indien de westelijke mogendheden die verdragen bekrach tigen. De toon van de nota's was onverholen krachtig en ernstig. Voor Frankrijk be vatten zij de speciale waarschuwing dat de nieuwe overeenkomsten in strijd zijn met het Frans-Russisch vriend schapsverdrag. Het Westen heeft evenwel vrij on verschillig op deze Sovjet-stap ge reageerd omdat de Russische nota's in feite weinig nieuws bevatten. Ameri kaanse en Britse autoriteiten spraken de overtuiging uit. dat de nota er op gericht is de Parijse overeenkomsten te ondermijnen. De maand Mei acht men in Washington en Londen een beter tijdstip voor een conferentie met Moskou dan volgende maand, omdat de ratificatie van de Parijse verdragen tegen die tijd wel voltooid zal zijn en het Westqp dan in een sterkere onder handelingspositie zou verkeren. Vrijdagavond is op het IJsselmeer het mosselvaartuig Ye 64 vergaan. De uit vier leden bestaande bemanning kon worden gered. zestal Engelse passagiers, van boord gehesen. Ze werden op kosten van de Maatschappij „Nederland" voorzien van olie en benzine. Bovendien werden snel de accu's bijgeladen. Zo vertrok om kwart over acht uit de Amsterdamse haven een merkwaar dige colonne, die, zuiver officieel gezien, eigenlijk niet eens in Nederland was. In drie autobussen hadden de Engelsen plaats genomen, daarachter volgden de zes Britse auto's, die door de eigenaars bestuurd werden, alsmede een vracht wagen, waarop de handbagage was ge laden. De stoet werd voorafgegaan en gesloten door twee motorordonnansen van de Rijkspolitie. De Maatschappij „Nederland", die haar passagiers niet de dupe wilde la ten zijn van de havenstaking, had te vens een vertegenwoordiger als reislei der meegezonden, die in Hoek van -ei land voor rekening van zijn Maatschap pij de reisbiljetten kocht naar Harwich. Het hele Engelse gezelschap, dat en kele uren later, na een opwekkend kop je koffie onderweg, in Hoek van Hol land arriveerde, werd op deze wijze, zonder officiële in- of uitklaring en zon der een onderzoek *door de douane van de bagage, op de boot naar Harwich gezet. Het heeft als enig nadeel een vertraging van één dag. Daar stond tegenover, dat deze pas sagiers een onverwacht tochtje door Nederland hebben gemaakt. En de grootste verrassing? het was mooi weer. Na het vertrek van de groep Engel sen werd begonnen met de ontsche ping van de overige passagiers. De Oranjelijn, een Nederlandse rede rij die 14 October het vrachtschip „Prins Willem V" verloor na een aan varing met een olieboot van de Sin clair Refining Company, heeft tegen deze onderneming een eis tot schade loosstelling ter hoogte van twee millioen dollar ingediend. De Oranjelijn zegt dat de boot, de „Sinclair 12," geen rode en groene na- vigatielichten voer voor en op het tijd stip van de aanvaring. Alle dertig man aan boord van de „Prins Willem V" werden gered voor het motorschip in het Michiganmeer zonk. De aanvaring is behandeld door een raad van onderzoek van de kustwacht. Bij deze behandeling hebben officieren en bemanningsleden van de „Prins Wil lem V" gezegd dat zij geen lichten op de olieboot hebben gezien en dat zij geen sleeplichten hebben gezien op de sleepboot die de olieboot trok. (UP) Als het een beetje met het weer mee zit, zal de totale aardappeloogst, ondanks alle moeilijkheden, over veer tien dagen binnen zijn. Het leger van het Bureau Oogstvoorziening, 3000 man groot versterkt door ruim 3000 vrij willigers, pakt de zaken krachtig aan. In de komende twee weken moeten nog hoogstens 4000 h.a. gerooid worden. Het overgrote deel van de aardappelen zit in de kleigronden, hetgeen zwaar werk betekent Een punt van grote bezorgdheid in de agrarische wereld en de verwante industrie is de oogst van suikerbieten, waar nog nauwelijks aan begonnen is, terwijl anders begin October het werk aanvangt. Ook dit is het gevolg van het natte weer. Het oogstprobleem van de bieten is daarom zo moeilijk omdat dit werk uit sluitend door geschoolde landarbeiders kan worden gedaan. De arbeidsvoor ziening bij de bietenoogst baart gröte zorgen, omdat men er geen vrijwilligers bij gebruiken kan. Zou het bovendien nog vroeg gaan vriezen, dan zal het leed helemaal niet te overzien zijn. AFRIKA Britse overlevenden van de bloedige slag bij Alamein, die twaalf jaar geleden werd gestreden, hebben Zondag op het slagveld hun 11.945 ge vallen kameraden herdacht. Veldmaar schalk Montgomery onthulde een ge denkteken. (Reuter). President Elsenhower (rechts) in doctoraal staatsiegewaad nam een ogenblikje de tijd, om twee brutale maar aardige Amerikaanse jochies de hand te dtukken in Hartford (Connecticut). De knaapjes hadden zich een weg gebaand door te dichte menigte om de eerste burger van Amerika van dichtbij te aanschouwen en die had er kennelijk zelf veel plezier in. Tinitv College in Hartford had de president die dag de graad van ere-doctor in de rechten aangeboden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 5