in totaal 5.000 oorlogsbodems VLOOT VAN AMERIKA grootste ter wereld Nieuw type slagschip voor het afvuren van geleide projectielen Postillon d Amour naar Sydney Onderwereld van Napels wordt uitgekamd Nieuwe politiechef wil schoon schip maken Geen drastische prijsverhoging van de consumptiemelk Tot hoofd en hart Reeds 279 doden in Salerno Vliegende sigaren streng verboden Golf van arresta ties in Egypte Ambassadeur der V.S. vandaag bij Molotov LONDENSE TELEFOON-MAN SLAAT OPNIEUW ZIJN SLAG Buit van dit jaar: een half millioen Scheve verhouding Artsencomité benadert K.V.P. Het weer Wel volgend jaar duurdere melk met 31h procent vet DONDERDAG 28 OCTOBER 1954 o 78ste JAARGANG No. 26130 Stassen zegt hulp toe Meer dan half millioen voor vluchtelingen Neger wordt generaal bij luchtmacht der V.S. Nederl. expediteur in Duitsland verongelukt Na mislukte aanslag op premier Nasser Het incident met de diplomatenvrouwen Scotland Yard machteloos MAATREGELEN TEGEN ..LUCKY' LUCIANO NOORWEGEN Ziekteverzekering Project behoeft ver duidelijking ANORAKS - SWEATERS Zaterdag geen vastendag BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IDmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der kallen Hoofdredactie: Ors H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERIENIIETARIEF 28 cents per mlliimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544 In de editie 1954-55 van „Jane's Fighting Ships", welk werk als gezagheb bend wordt beschouwd op het gebied van de marinestrijdkrachten in de gehele wereld, wordt gezegd, dat de sterkte van de tegenwoordige Ameri kaanse vloot ongeveer gelijk is aan die van alle andere grote vloten tezamen. De Westelijke marinestaven, aldus „Jane's Fighting Ships", besteden grote aandacht aan de ontwikkeling van nieuwe typen slagschepen, die speciaal zijn uitgerust voor het meevoeren van een groot aantal geleide projectielen en die voldoende zwaar gepantserd zijn om geleide projectielen van vijande lijke marinestrijdkrachten te weerstaan. Deze geleide projectielen zouden gebruikt worden in zeegevechten op zeer grote afstand. Raketten met minder grote draagwijdte kunnen afgevuurd worden van de bestaande typen oor logsbodems, te beginnen met de duikboten. De Britse marine neemt op het ogenblik proeven met de eerste oorlogsbodem, speciaal vervaardigd voor het afvuren van geleide projectielen. Bij de Amerikaanse vloot worden oorlogs schepen van het bestaande type daarvoor gereed gemaakt. De Amerikaanse vloot omvat thans 101 vliegdekschepen van verschillende afmetingen, 15 slagschepen, 75 kruisers, 737 torpedobootjagers en begeleidings- vaartuigen, 200 onderzeeboten, 347 mij- nenleggers en mijnenvegers, 150 pa trouillevaartuigen en 3.375 hulpvaartui gen, zijnde in totaal 5.000 oorlogto- dems. In het begrotingsjaar 19541955 zul len 33 grotere oorlogsschepen en ruim 1.000 kleine vaartuigen worden ge bouwd. Onder de eerstgenoemde cate gorie vallen acht grote torpedobootja gers, acht kleinere jagers voor con- vooidiensten, twee door atoomkracht voortgedreven onderzeeboten dus buiten de twee reeds gebouwde duik boten van dit type en twee grote on derzeeërs van het gewone type. Het aantal slachtoffers van de wolk breuk, die de Italiaanse stad Salerno en omgeving heeft getroffen, bedraagt nu officieel 279. In het dorp Canalone zjjn op één plaats 38 lijken ontdekt. Ver wacht wordt, dat het werkelijke aan tal slachtoffers veel hoger ligt. Onof ficiële cijfers spreken van 290 doden, 190 vermisten en 100 gewonden. Ruim 5.000 personen zijn dakloos geworden. Harold Stassen, directeur van het Amerikaanse bureau voor buitenlandse hulpverlening, heeft voor hij van Ro me naar Madrid vertrok gezegd, dat zijn bureau zal medewerken aan de le niging van de nood. Premier Mario Scelba heeft een lang durig bezoek aan het rampgebied ge bracht. De minister van arbeid, Vigo- relli, heeft een voorlopig bedrag van 50 millioen iire uitgetrokken voor de herstelwerkzaamheden, maar men neemt aan, dat spoedig een kabinets- zitting zal worden gehouden, waarop dit bedrag aanzienlijk zal worden ver groot. Deze nieuwe sommen zouden niet al leen gebruikt moeten worden voor her stel van toegebrachte schade, maar ook voor de herbebossing van de berg San Liberatore bij Salerno. (AFP-UP). De opbrengst van de actie voor de vluchtelingen heeft Woensdag de half millioen gulden overschreden. Tot Dinsdag was binnengekomen f 173.000. Woensdag is daarbij gekomen f 50.000. de stand is daardoor gekomen op f 523.000. President Eisenhower heeft gisteren voor het eerst een neger tot gene raal bij de Amerikaanse luchtmacht benoemd. De betrokkene, de 41-jarige Benjamin Oliver Davis, is thans hoofd van de operaties en de opleiding van de luchtstrijdkrachten in het Verre Oos ten. In de Tweede Wereldoorlog voer de hq als oorlogsvlieger zestig missies De vader van Davis was de eerste negergeneraal in het Amerikaanse le ger. Deze is nu gepensionneerd. (Rtr). Men heeft thans de beschikking over scheepsgeschut, dat driemaal zo ver reikt als de tot dusver gebruikte vuurmonden. De luchtafweer vuurt thans veel doelmatiger en zowel de anti-duikbootwapens als de torpedo's en mijnen zijn aanzienlijk krachtiger geworden. De Britse vloot telt thans 17 vlieg dekschepen (waaronder twee, die niet voor gevechtsoperaties, doch voor ver- voersdoeleinden zijn bestemd), vijf slag schepen, 24 kruisers, 82 torpedobootja gers, 180 fregatten, 57 onderzeeboten, drie snel varende mijnenleggers, 195 mijnenvegers en talrijke kleine en hulp vaartuigen. Sinds 1945 zijn in Groot-Brittannië geen vliegdekschepen, slagschepen, kruisers f andere grote oorlogsschepen gebouwd. Voor 1951 is het grootste ty pe, voor de Britse vloot in aanbouw zijnde vaartuig, het fregat, aldus „Jane's Fighting Ships". De Sovjet-Unie is bezig met de bouw van een aanzienlijk aai tal kruisers, torpedobootjagers en onderzeeboten. Twaalf kruisers van de nieuwe „Sverdlov"-klasse (12.800 ton) zijn vol tooid of worden afgebouwd. Zes ande re zijn in aanbouw. Deze laatste mee gerekend, beschikt de Sovjet-Unie thans over 26 kruisers, welk getal in de na bije toekomst tot 32 zal stijgen. De Russische vloot beschikt over 138 torpedobootjagers en 370 tot 400 onder zeeboten. Kortgeleden is een groot aan tal duikboten, bestemd voor lange-af- standsoperaties in de oceanen, in dienst gesteld. „Jane's Fighting Ships" besluit met de opmerking dat de Sovjet-vloot thans een aanzienlijk vermogen tot het leggen van mijnen bezit, daar, behalve mijnenleggers, de meeste Russische kruisers en torpedobootja gers, enkele duikboten en andere vaartuigen ook hiervoor gebruikt kunnen worden. (Reuter) De Nederlandse expediteur J. A. Raats uit Scheveningen is Woensdag in het ziekenhuis te Loeninger in Duits land overleden aan zijn verwondingen, die hij in de nacht van Dinsdag op Woensdag had opgelopen toen hij met zijn vrachtwagen bij Steinrieden in de Kreis Cloppenburg tegen een boom was gereden. De heer Raats had een lading ver se vis in Hamburg en omgeving ge lost en was, nadat hij in Bremerhaven verse vis voor Amsterdam en IJmuiden had geladen, op de terugweg naar Ne derland. De heer Raats, die 52 jaar was, laat een vrouw en vier kinderen achter. De burgemeester van Chateau- neuf-du-Pape, een beroemd cen trum van de Franse wijnbouw, is kennelijk nogal verontrust door de stroom van verhalen, die Franse bladen publiceren over vreemde voorwerpen, die in het luchtruim zouden zijn waargenomen. Hij is tot het uiterste gegaan, om daar een remedie voor te vinden en de gemoedsrust van zijn gemeentena ren te herstellen. Met medeweten en goedkeuring van de prefect van het departement Vaucluse heeft burgemeester Lucien Jeune een verordening uitgevaardigd, waarbij het aan alle „luchtschepen, die be kend staan als vliegende schotels of vliegende sigaren, van welke natio naliteit ook" ten strengste verboden wordt binnen de grenzen van de gemeente Chateauneuf-du-Pape te vliegen, te landen of te starten. De plaatselijke gendarmerie heeft opdracht gekregen alle vliegende schotels of sigaren, die deze ver ordening overtreden, terstond in beslag te nemen. (UP) Een golf van arrestaties is gevolgd op de mislukte aanslag tegen het leven van de Egyptische premier, luitenant kolonel Gamal Abdel Nasser. Van offi ciële zjjde in Cairo is meegedeeld, dat de pleger van de aanslag heeft ver klaard, dat hij tot zijn daad is aangezet door de advocaat Mohammed Hinda- wi, hoofd van de afdeling van de Mo hammedaanse Broederschap te El Ba- beh, in de onmiddellijke omgeving van Cairo. De Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Charles Bohlen, zal vandaag een onderhoud hebben met de Russi sche minister van buitenlandse zaken, Molotov, naar aanleiding van het inci dent, waarbij twee vrouwen van Ame rikaanse diplomaten tegen hun wil in een communistische club in Moskou zijn vastgehouden. Gisteren heeft de ambas sadeur dezelfde kwestie besproken met de plaatsvervangende minister van bui tenlandse zaken, Gromyko. De Russen hebben geëist, dat een der vrouwen, mevrouw Somerlatte, de Sovjet-Unie verlaat. Volgens radio-Moskou wilden beide dames foto's maken van enkele kin deren tegen de achtergrond van een huis, dat hersteld werd. De bewoner van dat huis, de leraar Leonidov, wiens dochtertje bok op de foto zou komen, maakte bezwaar tegen de achtergrond en zou hebben voorgesteld naar de club Trekhgornaya Manufaktura te gaan. Daar waren „interessante feiten betreffende het leven van de arbei ders" beschikbaar. Na aankomst in de club wilden de dames onmiddellijk weer verdwijnen. Een arbeider, Andrianov, maakte mevrouw Somerlatte bij de uitgang „opmerkzaam op het onbetamelijke van haar gedrag" en daarop ontstond een handgemeen. De echtgenoten van de Amerikaanse dames, luitenant-kolonel Stiff en de heer Somerlatte, kwamen hun vrouwen later ophalen en permitteerden zich daarbij „tactloze opmerkingen" jegens de Sovjet-Unie, aldus radio-Moskou. De Amerikaanse ambassade heeft gewei gerd deze lezing te aanvaarden. (UP). Kolonel Gamal Addel Nasser, premier van Egypte, spreekt in Cairo met grote geestdrift een menigte toe, onbewust van het feit, dat enige minuten later een aanslag op zijn leven zou geschieden. Naast hem de Soedanese minister Mirghany Hamza, die bij de aanslag werd gewond, en naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. J5 De pseudo-inspecteur van de telefoondienst, die in werkelijkheid een van de handigste dieven van Londen is, heeft twee nieuwe slachtoffers gevonden en zijn buit van dit jaar is nu gestegen tot een half millioen. Hij is onberis pelijk gekleed, spreekt met een Oxford-accent en poseert als inspecteur van de PTT of van de waterleiding en verkrijgt op die manier toegang tot allerlei villa's en deftige flats. In de voorname wijk Mayfair vervoegde hij zich bij Lady Mabel Violet Irvine. Deze keer was hij weer eens van de PTT. „Er is een technische storing in uw lijn," zei hij, „we zullen uw toestel een uur of vier moeten afsluiten." Hij ging naar het toestel in de slaapkamer en Lady Irvine liet hem daar achter, terwijl hij schijnbaar de leiding controleerde. Na een poosje werd zij wantrouwig en ging naar boven om te zien, waar de inspecteur bleef. Hij kwam juist naar buiten en zei, dat hij even in het vol gende huis moest zijn. Toen ging hij weg. Lady Irvine keek in de laden van Napels heeft een nieuwe commissaris yaa politie, Antonio Fiorita, en deze *Jeeft zich tot taak gesteld de hoge «raad van criminaliteit in de havenstad aai> te tasten. In een kort communiqué heelt de politie mee, dat niet minder ®an 2400 personen zijn verhoord en 31 gearresteerd. Er zijn 203 huizen door- Ï0C~L T7e buit, die de politie daarbij in nanden viel, omvatte o.a. 19 geweren, „1 r?v'0L'ers, 105 granaten, een machi- ne-pistöol, 4 kilo explosieven en 7 an- |7h?,m^nen- in Napels moeten ver- sc.neidene benden misdadigers zitten, 'e Jfrote winsten maken bij de illegale delen s'gare^en en verdovende mid- JPW!»11" Fiorita heeft evenwel fn °p te treden tegen Charles poioa oïa"°- Luciano is 57 jaar Sicilië geboren. Hjj emi- fï^f j later naar Amerika en wijdde zich daar aanvankelijk met groot suc- Ifliaaan j illegale practijken. In 1944 werd hu echter gearresteerd en 0„5t'tot 30 jaar gevangenisstraf. tj»7f hiJ echter waardevolle inlich- invl«? ver5,.r®„voor de geallieerde ma* op Sicille heeft gouverneur Tho- in io£ewey van New York z«n vonnis wijz veranderd in onmiddellijke uit- Idtriami bewoont nu enkele weelde rige appartementen in Napels en het is de justitie een raadsel, waar htf zjjn geld vandaan krijgt. Hij zegt, dat hij leeft van het wedden bij paarden rennen en van geld, dat hem door „vrienden" wordt toegezonden. De politie vermoedt echter, dat hjj op de een of andere manier betrokken is bij de handel in verdovende mid delen en ook, dat hij relaties onder houdt met de beruchte organisatie van de „Zwarte Hand" op Sicilië. Luciano heeft nu opdracht gekregen op 5 November te verschijnen voor de z.g. „waarschuwingscommissie". Deze commissie houdt toezicht op de gedra gingen van personen, die wellicht ge vaar opleveren voor de openbare orde. Het is mogeljjk, dat de commissie hem zal gelasten zich op vaste tijden bij de politie te melden en 's ave ids en 's nachts binnenshuis te blijven. Houdt men zich niet aan dergelijke bepalingen, dan is de commissie be voegd de betreffende te veroordelen tot enkele maanden- gevangenisstraf of tot tijdelijke verbanning naar een eiland in de Middellandse Zee. Ook kan de commissie aan Luciano het bezoeken van café's en renbanen en het ontmoe ten van bepaalde personen verbieden. Hij zal zich kunnen beroepen bij de minister van Binnenlandse Zaken. (UP). De eerste vlucht, welke de K. L. M. met een „Super- Constellation" naar de Australische stad Sydney gaat maken, zal door een aantal genodigden, allen vertegen woordigers van het Europese transportwezen, worden meegemaakt. In Sydney zullen deze uitverkorenen groeten overbrengen aan hun Australische collega's. De „Postillon d'Amour" zal op deze reis cok een grote hoeveelheid post meenemen, die van een speciaal stempel zal worden voorzien. De grote foto van deze montage toont een schil der op Schiphol bezig met het aanbrengen van het gees tige Cupido-figuurtje op de romp van de Super Constel lation. Links zijn een viertal passagiers afgebeeld en wel van boven naar beneden: de Duitse treinmachinist Willy Schoor uit Frankfurt, een vakman, die maar liefst 18 ver gunningen voor het rijden op verschillende soorten loco motieven heeft. Daaronder een Zwitserse „collega", die de eer heeft de hoogste spoorbaan van Europa ie berijden: het is de bestuurder van de trein op de Jungfrau-spoorbaan, de 48-jarige Christian Lauêner uit Wenen, die ook nog ski-instructeur en landbouwer is. In de linker onderhoek ziet men de Venetiaanse gondelier Pietro Vettemutti. Hij is de privé-gondelier van de burgemeester van Venetië vandaar, dat hij gerechtigd is een sjerp met de stadskleu ren te dragen. De Parijse taxichauffeur Pierre Renualt - chauffeur van een Citroen staat rechts naast deze foto afgebeeld; hij kwam als winnaar uit de bus na een wed strijd, die tenslotte zes candidaten opleverde, waaruit hij gekozen werd. Aan de rechterzijde van de montage staan vijf passagiers van deze speciale K.L.M.-vlucht afgebeeld: geheel rechts, onder, de Noorse zeeman, kapitein Mathias Foyn, een nakomeling van de uitvinder van het harpoen kanon, links daarvan een Xopenhaagse postbode in zijn opvallende tuniek: het is de 35-jarige Hendrik Alfred Michelis. Hij werd door zijn vrouwelijke landgenoten uitverkoren voor het maken van de vliegtocht. Midden rechts onze landgenoot commodore J. J. Moll, een naam, die direct herinneringen aan de beroemde „Uiver"-vlucht oproept. Hij is de oudste iloot van de K. L. M. Links van hem de Brusselaar Philip J. Harnie, technisch inspec teur bij de tramwegen in de Belgische hoofdstad. Rechts boven de Londense buschauffeur John Alfred E. Adams 56 jaar die kort geleden zijn millioenste mijl op Engelse bodem aflegde. haar kaptafel en ontdekte, dat twin tig sieraden voor een gezamenlijke waarde van 10.000,waren ver- dwenen. Dezelfde jongeman was daags tevoren verschenen bij een blok flatwoningen in Kensington, nu als inspecteur van de waterleiding. Tegen de wouw in de portiersloge zei hij, dat hij kwam waar schuwen, dat een van de hoofdleidin gen als gevolg van een ontploffing op straat was vernield. Hij liet haar zien, hoe zij de boiler gelijkvloers moest afdraaien en bood haar aan dit in alle flats te doen. Zjj gaf hem de hoofdsleutel en in de flat van de waarnemende ambassadeur der Philippijnen, P. C. Llamas, stal hjj ju welen ter waarde van 2.000. In een andere flat werd hij verrast door terugkerende bewoners. Kalm en rustig vertelde hij zijn verhaal op nieuw en toen hij wegging was de hele familie in de weer met het vullen van potten en pannen, omdat hij gezegd had, dat er tijdelijk geen druk op de water leiding zou staan. Scotland Yard heeft maanden gele den reeds alle wijkcommissarissen naar het hoofdbureau ontboden om het dossier van de pseudo-inspec teur te bestuderen. Zijn signalement wordt telkens aangevuld en de poli tie waarschuwt huiseigenaars en huur ders om niemand binnen te laten, die zich niet kan legitimeren, maar de dief is nog steeds niet gevangen. Een van zijn vorige slachtoffers was het socialistische Lagerhuislid Ri chard Crossman. De door de internationale situatie noodzakelijke militaire inspan ning van ons land legt een zwa re druk op 's rijks financiën, welke via de belastingheffing wordt afgewenteld op het Nederlandse volk. Dit is een offer, voor onze defensie gebracht door de gezamenlijke Nederlandse burgers. Daarnaast wordt door tienduizenden jonge mannen een individueel offer ge bracht door de vervulling van de dienst plicht. Dit is een zwaar offer, want in de jaren, die voor hun toekomstige maat schappelijke positie zo belangrijk zjjn, worden zij gedurende lange tijd aan hun studie of werkzaamheden onttrok ken. Geen wonder, dat er in ons land grote voldoening heerste, toen de regering als antwoord op vragen van prof. Rom- me een verkorting van de verplichte militaire-diensttijd in het vooruitzicht stelde. Later werden regelen bekend gemaakt, volgens welke de verkorting van de diensttijd twee maanden zal be dragen. Er werd daarbij echter een uit zondering gemaakt voor dienstplichtig personeel van de luchtmacht. Dit heeft in de kringen der betrokkenen ernstige teleurstelling gewekt, daar de diensttijd bij de luchtmacht gelijk was aan die bij de landmacht, en deze gelijkheid nu teniet wordt gedaan. Wij vermoeden, dat deze uitzondering verband houdt met het feit dat de lucht macht een gespecialiseerd wapen is. Inderdaad ontvangt het bij de lucht vaart betrokken personeel een tijdro vende en kostbare opleiding, zodat voor hen het demobilisatie-schema niet zon der gevaar voor stoornis in de dienst op korte termijn kan wordene gewij zigd. Bij de luchtmacht dienen echter nog duizenden andere dienstplichtigen, die, wat hun opleiding en functie be treft, vergeleken knnnen worden met personeel van bepaalde onderdelen van de landmacht. De rechtvaardigheid gebiedt onzes in ziens, dat bij de luchtmacht in de geest van de bedoeling welke bij de re gering voorzat toen zij de verkorting van de verplichte diensttijd afkondigde een onderzoek wordt ingesteld naar de onderdelen, waarvoor deze maatre gel óók kan gelden. (Van onze Haagse redacteur) Van de zijde van de groep artsen, die zich stelt achter de brochure van mr. dr. H. L. Kunneman, welke zich Dezig houdt met een ziekteverzekering in de particuliere sfeer naast de ziekenfond sen, heeft men zich dezer dagen gewend tot de K.V.P. om aandacht te vragen voor dit pi an. Naar wij vernemen heeft de K.V.P. hierop gereageerd met de mededeling, dat om een oordeel hierover te kunnen vellen, men het project nader uitge werkt zou wensen te zien. (Zie ook pag. 3) Advertentie (tot Vrijdagavond) Heldere nacht met vooral in het Zuiden van het land vorming van mist. Morgen overdag wisselende be wolking en overwegend droog weer. Meest matige wind tussen Zuid en Zuidwest. Aanhoudend zacht weer. Zon: 7.28-17.19. Maan: 10.37-18.13. Het vetgehalte van de consumptie- melk wordt niet over de gehele linie verhoogd. Voor een aanzienlijke prijs verhoging van de melk behoeft dan ook geen vrees te bestaan. Dit heeft het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening vandaag in een communiqué medegedeeld, zulks in te genspraak met mededelingen door de directeur van de Coöperatieve Melkcen- trale tijdens een te Rotterdam gehouden vergadering gedaan. Wel zal, waar schijnlijk het volgend voorjaar, naast de normale melk met 2% procent vet, melk met een vetgehalte van 3% pro cent verkrijgbaar worden gesteld. De regering gaat. aldus het commu niqué, in overeenstemming met de me ning van de Voedingsraad, van de overweging uit, dat een verhoging van het vetpercentage in het belang van de volksgezondheid niet noodzakelijk is. Verhoging van het vetgehalte zou de melk belangrijk duurder maken, het geen juist in het belang van de volks gezondheid vermeden moet worden. Niettemin is de regering bereid het publiek, dat melk met hoger vetgehalte wenst, tegemoet te komen en zij zal toestaan, dat te zijner tijd - men denkt aan het voorjaar van 1955 melk met een vetgehalte van 3 lA procent verkrijg baar wordt. De minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening zal het nodige, voorafgaande, overleg over deze aangelegenheid met het bedrijfschap voor zuivel ter hand nemen. Het is niet Onder plicht verstaan velen gewoonlijk wat anderen moeten doeni de bedoeling tussentijds melk met 3 procent vet verkrijgbaar te stellen. Inmiddels is de kostprijs van de boerenmelk niet onbelangrijk geste gen, hetgeen aanleiding kan geven tot een matige verhoging van de melkprijs voor de consument. De re gering moet zich over dit vraagstuk echter nog beraden. In eerste aanleg is het overleg met de Stichting voor de Landbouw aangevangen over de gevolgen van de kostprijsverhoging voor de melkprijs (garantieprijs) voor de veehouders. Dit houdt nog niet in overleg over de gevolgen voor de melkprijs voot de consument. Intussen behoeft er zeker in de naas te toekomst geen vrees te bestaan voor verlaging dan wel afschaffing van de overheidssubsidie op de consumptiemelk. zodat uit dien hoofde verhoging van de melkprijs voor de standaardmelk met 2% procent vet niet verwacht behoeft te worden. Hoewel er dus het volgend jaar duur dere melk niet 314 procer.t vet verkrijg baar zal zijn, zal de regering er naar streven de prijs van de standaardmelk met 2)4 procent vet zo laag mogelijk te houden. De directeur van de C.M.C. had Woensdag gewag gemaakt van een prijs van 45 cent bij een algemene verhoging van het vetgehalte tot 3)4 procent. De Vigilie van Allerheiligen valt dit jaar samen met het feest van Christus Koning. De verplichting tot vasten en onthouden komt daardoor te vervallen en wordt niet zoals velen ten onrech te menen naar Zaterdag verschoven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1