SPORTIEF PLAKBOEK li Van Dam en Dame- m u a ■iftPJg a m n llF m m m m '%*mmit* li, ■ma - (wso) EXTRA ifiv EDO kans tegen Rigtersbleek TSnS. H N SBB 11 1 01 m m m m KINDERPRIJSVRAAG Jullie zijn rasend knap De tel kwijt Van stukken.... i Ill^Ml! ft ....en schijven "m fjiAiA Teylingen—V.V.S.B. te Sassenheim "Y J J bhm Si»! ZATERDAG 6 NOVEMBER 1954 PAGINA 4 Onfortuinlijke voetballer weer in het ziekenhuis Straatsburg heeft sportieve magistraten Basket- balltournooi met hindernissen Om de strijdlust op te voeren HÜ PROBLEEM VOOR GEOEFENDE OPLOSSERS. abcdefgh. js» w. v Sportieve magistraten Meer actie gevraagd K.N.V.B.-N.B.V.B. Hoofdredacteur „Sport kroniek" tegen overleg Tank Esso Extra Winter Grade bij de blauw/witte Esso pomp en profiteer van de voordelenvlugge start - sneller op te.-nperatuur - geen ijsvorming, dus lager benzinever bruik, geen krachtverlies, niet afslaan bij stationnair draaien. Rijd ook in herfst en winter even soepel en economisch als 's zomers. met speciaal „anti-stalling" ingrediënt tegen ijsvorming in de carburateur Jarenlange ervaring met „multlgrade" motorolie Reeds jaren profiteert een enorm aantal automobilis ten van de extra kwaliteiten van Esso Extra Motor Oil. Door de buitengewoon hoge Viscositeits-Index de juiste vloeibaarheid bij elke tem peratuur, dus de beste be scherming van de motor onder alle omstandigheden. Vertrouw op de wereld reputatie van Esso. Korfbal-programma N.B.V.B.-programma D.E.M. kan winnen Herstel van Velsen? Sportagenda Hockey-programma Oplossing kruiswoordraadsel van Vrijdag Allan Brown, de middenvoor van Blackpool, is beslist niet fortuin lijk de laatste jaren. Wij zouden zelfs kunnen beweren, dat deze club genoot van Stanley Matthews de laat ste jaren evenzoveel dagen in een zie kenhuis of daaromtrent doorbrengt als op het voetbalveld. Deze voor de per soon in kwestie onprettige gedachte schoot ons te binnen, toen wy enkele dagen geleden hoorden, dat Brown met een gebroken meniscus naar het zie kenhuis is gegaan. Het gebeurde in de wedstrijd tegen Chelsea, toen hij bij een poging om te doelpunten aan zijn knie gewond is geraakt. Hij is voorlo pig weer voor drie maanden uitgescha keld. In 1951 is de narigheid begonnen voor deze Schotse international. Twee weken voor de Cup Final brak hij de menis cus in de linkerknie en dat betekende dus, dat hij was uitgeschakeld in de voor zijn ploeg zo belangrijke wed strijd. Het volgende jaar, 1952 dus, was hij voldoende hersteld om weer in aan merking te komen voor een plaats in het Schotse nationale elftal. Hij werd dan ook opgesteld, maar een paar da gen voor de wedstrijd raakte hij gebles seerd en mocht de wedstrijd op de tri bune volgen. Maar ook dat is nog niet alles. In 1953 maakte Blackpool weer een kans voor het winnen van de cup. Opnieuw was Allan Brown niet van de party. In het ziekenhuis kon hü voor de radio horen hoe zy'n ploeg, die dank zy hem in de finale was gekomen, ver loor van Bolton Wanderers. In de halve finale, tegen Arsenal, had hy het win nende doelpunt gemaakt. Maar op het zelfde moment, dat hy de bal zo raakte, dat Arsenal's doelman kansloos versla gen werd, trapte hy ook tegen de voet van een tegenstander. Brown kon met een gebroken been van het veld gedra gen worden. Alleen dit jaar bleek Brown gevrywaard te biyven van ernstige ver wondingen. Hy heeft zelfs met zyn ploeg de Cup Final kunnen spelen en mocht toen het nodige bydragen tot de verovering van de kostbare beker. Maar nu, in de wedstrijd tegen Chelsea dus, is pechvogel Brown toch nog gebles seerd geraakt. Zelfs de Brazilianen zyn in staat om de nodige zelfcritiek op te bren gen, ook als het gaat om fouten, die gemaakt zyn by de organisatie van een of ander sportief evenement. Dat is meer dan wy durfden verwachten. Enkele Braziliaanse bladen hebben zich PRIJSPROBLEEM NOVEMBER Probleem van C. Mansfield. Wit geeft in 2 zetten mat. Ie Prijs Hampshire Post. Wit: Kal, Ddl, Tb5, Th4, La5, Le8. Pel, pionnen a2. b2, b7. Zwart: Ka4, Del, Tc2, Te2, La8, Lb4, Pd4, Pf7, pionnen d6, e6, f3, f5. Oplossingen van bovenstaand pro bleem binnen 14 dagen inzenden. Inzenders van de correcte oplos sing dingen mee naar de maandprijs. Oplossing probleem van A. F. Mackenzie: Pf3! Doordat na de sleu- telzet ook de pion op g4 in actie komt hebben we hier te doen met een „doublé cross check"-probleem. Een van de mooiste in dit genre. De R.K. Schaakclub ..De Pion" te Amsterdam stond in Mei weer in het middelpunt van de belangstelling, toen de traditionele „Mei-wedstrij den" werden verspeeld in Café De Kroon op het Rembrandtsplein. Een der gespeelde partijen uit deze massa-kamp volgt hieronder. Wit: A. van Oostrom. Zwart: H. Struylaart. Konings-Indische opening No. 2093 van Joh. v. d. Boogaard te Rotterdam. I. d4 Pf6. 2. c4 g6, 3. g3 Lg7, 4. Lg2 d6, 5. Pc3 0-0, 6. Pf3 Pbd7, 7. 0-0 e5, 8. Dc2 d4:, 9. Pd4: Te8, .10. Tdl Pg4, II. h3 Pge5, 12. b3 f5? (Deze zet kost zwart de party. De koningsstelling wordt enorm verzwakt en de witte lopers krijgen vry-spel). 13. Ld5f' Pf7, 14. Pe6 Df6, 15. Pg7: Dg7:, 16. Lb2 Pf6, 17. Pb5 Te7, 18. Lc3 Kf8, 19. Db2 Pe5, 20. f4 Dh6 (Zwart gaat va banque spelen. Inderdaad de enige kans de party niet te verliezen. Wit houdt echter het hoofd koel en pareert alle dreigingen). 21. e5: De3t, 22. Kfl Ph5, 23. Td! Pg3:t, 24. Kg2 De2:+. 25. De2: Pe2:, 26. d6: d6:, 27. Ld2 f4, 28. Pd6:. Zwart is te veel materiaal achter en geeft het op. Probleem van Dr. L. N. de Jong. Wit geeft in 2 zetten mat. V VMj Wit: Kgl, Del, Tdl, Th7, Lc8, Pa6, Pf5, pion d4. Zwart: Kc6. Lg7, Pc4, Pe8, pionnen b5, b6. d3, e4, f6. Correspondentie betreffende deze rubriek te zenden aan A. Perquin, Marnixkade 104 te Amsterdam-C. PROBLEEM VOOR BEGINNERS. No. 333 van J. H. H. Scheyen te Kerkrade. v/, Wit speelt en wiqt. Oplossingen kunnen ingezonden worden tot 15 Dec. a.s. aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. OPLOSSING van No. 2085 van A. v. d. Elzen te Rosmalen. Wit speelt naar: 42-38, 28, 38, 30, 28, 3, 11, 40. 39, 38 en wint. Een aardig slagwerkprobleem met scherpe ontleding, welke vanuit een goede aanvangstand ontstaat. Heel goed werk! Wit begint en wint. Oplossingen van de nummers 333 en 334 kunnen tegelijk ingezonden worden tot 1 Dec. a.s. aan bovenstaand adres. OPLOSSING van No. 329 van A. v. d. Elzen te Rosmalen. 27-22, 18x27, 32x21, 26x17, 28-22, 17x28, 37-32, 28x37, 42x31, 36x27, langs een tamelijk lange omweg heeft wit het zwarte stuk van 36 in actie weten te krijgen, nu gaat de rest vanzelf: 38-32, 27x38, 48-43, 38x40, 45x5 en wint. In plaats van 28-22 kon wit ook 28-23 spelen met hetzelfde vervolg: het eindspel wint dan echter niet. Ook dit is een heel goed stukje werk. DE NIEUWE K.V.D.-OPLOS- WEDSTRIJD Evenals voorafgaande jaren heeft de Kring voor Damproblematiek ook nu weer een grote Nationale oplos- wedsttijd georganiseerd waaraan een ieder kan deelnemen. Deze organisatie stelt zich ten doel door middel van het leiding en rich ting geven 'orde te scheppen in de problematiekwereld en het peil, door het geven van voorlichting en het uitschrijven van compositiewedstrij den en verder alles wat tot dat doel kan bijdragen, op te voeren. Uiteraard vinden de werkzaamhe den van dit verbond meestal onder ling plaats: behalve een enkele op merkzame oplosser bemerkt de „bui tenwereld" er weinig van. Toch wil deze organisatie elk jaar eens naar buiten treden en doet dat dan met een grote oploswedstrijd voor alle oplossers, waaraan aanzienlyke geld en andere prijzen verbonden zijn en waarbij elke deelnemer kans op een prijs heeft. Ook het vinden van tech nische foutjes in de problemen wordt met punten beloond. Eigenlijk moesten die prijzen en aanmoedigingen niet nodig zijn en moest het zó zyn dat elke dammer er een eer in stelde om door deel name aan deze wedstrijd zyn sym pathie en waardering te tonen voor de prachtige composities welke de problemisten hun regelmatig aanbie den. De opgaven voor 1954/55 zyn weer gereed en bestaan uit 15 problemen van zeer eenvoudig tot heel lastig. De oplossingen moeten uiteriyk 28 Febr. 1955 binnen zijn. Na toezending van 27 cent aan de heer P. v. d. Kwartel, Rijndijkstraat 38 te Leiden ontvangt men de op gaven met het wedstrijdreglement. nameiyk opgewonden over de organisa torische fouten tijdens het tournooi om het wereldkampioenschap basketball dat in Rio de Janeiro is gehouden, Allereerst is er een protest geweest van de Joegoslaven. Er was een fout gemaakt by het tellen van de score, zo toonden zy aan, maar de organisatoren hebben dit protest zonder meer en zon der enig commentaar verworpen. De scheidsrechter had in zyn boekje de uit slag genoteerd en daar viel niet aan te tornen. De Joegoslaven konden zich na tuurlek vergist hebben, zo redeneerde men. Er werd verder weinig aandacht geschonken aan dit incident. Enkele journalisten echter zyn by de volgende wedstrëden ëverig aan het turven ge slagen. Bijvoorbeeld bij de wedstrijd ChinaChili. Bij het eindsignaal had iedereen 6866 in het voordeel van Chili genoteerd. De scheidsrechter vertelde echter met een laconiek gezicht dat het 68—68 was geworden. Weer twijfelde niemand van de organisatoren aan dit laatste oordeel. Zo zijn er meer dingen gebeurd en dat is zelfs de Brazilianen te erg geworden. Ze hebben ronduit in hun kranten geschreven, „dat het tour nooi slecht georganiseerd is". Wellicht interesseert het U te weten, dat de kosten van dit tournooi achttien millioen cruzeiros bedragen, dat is meer dan een millioen gulden. Boven dien heeft men ruim zeven millioen gal den uitgegeven voor de constructie van het gebouw, waar het tournooi moest worden gehouden. In Uruguay is ter gelegenheid van dit tournooi een tango gecomponeerd. De titel is „Uruguay is altyd kampioen", de voetbalheld Minguez verzorgt de zang. De burgemeester en de prefect van Straatsburg zyn in een spor tieve stryd gewikkeld. Zy trach ten voortdurend elkaar te overtroeven in het tonen van hun belangstelling voor sportieve zaken. Het locale element voert natuurlijk de boventoon. De bur gemeester heet Charles Frey, de pre fect Paul Demange. Tot voor kort is de stryd altyd in het voordeel van de heer Frey geëindigd, wy moeten toegeven, dat de mogelijk heden, die hem ten dienste staan om zich in dit opzicht te onderscheiden, ook groter zyn. Het was bëvoorbeeld een van de gewaardeerde gewoonten van de heer Frey om elke Straatsbur ger, die in de een of andere tak van sport een nationaal kampioenschap ver overde, op het stadhuis te ontvangen. Bp die gelegenheid werd de gelukkige athleet niet alleen uitvoerig toegespro ken. hy kreeg ook een kostbare herin nering aan zyn bezoek mee. Bovendien organiseert de burgemeester jaarlijks een feestavond voor de sportverenigin gen, waarop de lieden, die zich op een of andere wyze hebben onderscheiden voor het forum van de enthousiaste aan wezigen in huldigende termen worden toegesproken. Tenslotte, om nog een voorbeeld van de activiteiten van de burgervader te noemen, is het de Straatsburgers genoegzaam bekend, dat zy het prachtige zwembad, het fraaie voetbalstadion en de benydenswaardige accommodatie voor 't beoefenen van tal van andere takken van sport mede te danken hebben aan de sportiviteit van de heer Frey. Maar ook de heer Demange laat zich niet onbetuigd. Om een recent voor beeld aan te halen: Enkele weken gele den is de voetbalwedstryd Duitsland - Frankrijk gespeeld. De wedstrijd is door de televisie uitgezonden. De heer Demange, de prefect, heeft er een dank baar gebruik van gemaakt. In de ont spanningszaal van het politiebureau liet hij een aantal televisietoestellen opstel len en vervolgens nodigde hy heel de elite van Straatsburg uit om by hem de wedstryd te volgen. Als Frankryk zou winnen zou hij bovendien tracteren op een uitvoerig glas bier. Maar ver voor de wedstryd ten einde was, wer den de verversingen al uitgedeeld. Frankryk leidde met de rust met- 2-0 en toen was de heer Demange al zeker van zön zaak. Hy verklaarde zijn op timisme als volgt: „De verdediging van de Fransen bestaat o.a. uit twee Elzassers Remetter en Kaelbel zij zullen er natuuriyk voor zorgen, dat Frankryk de voorsprong behoudt." Het doet ons vreugde U te kunnen vertellen, dat de heer Demange geiyk heeft ge kregen. Iedere Engelse voetballer, die in aanmerking komt voor een plaats in het nationale elftal, zal voort aan langer in onzekerheid moeten verkeren voor hij precies weet waar hij aan toe is. Tot dusverre was het' gebruikelijk, dat minstens tien dagen voor de te speler wedstryd het elftal bekend gemaakt werd. Nu zal dat pas vijf dagen voor de stryd begint ge beuren. Men denke niet, dat het een „tactische manoeuvre" van de Engelse voetbalbond is. Integendeel, de clubs hebben om deze verandering gevraagd. Want, zo redeneren de clubbestuurde ren, het valt de laatste tyd meer en meer op, dat de gekozen spelers in de competitiewedstrijd voor de landenwed- strijd van de volgende week vrywel nimmer hun best doen en alles in het werk stellen om het oplopen van een blessure te voorkomen. Dat is natuur iyk schadeiyk voor de kracht van de ploeg. Daarom zal nu eerst worden overgegaan tot het bekendmaken van de samenstelling, nadat de competitie- wedstrëd is gespeeld. Dit heeft voor de keuzecommissie natuuriyk het voor deel, dat men weet welke spelers even tueel uitgeschakeld zijn door een bles sure, zodat men in de aanvankelijk gepubliceerde opstelling geen wyzigin- gen meer hoeft aan te brengen. De heer J. Moorman, hoofdredacteur van de Sportkroniek heeft aan het hoofdbestuur van de K.N.V.B., aan de Urgentiecommissie en aan de leden van de bondsvergadering een afdruk gezonden van een artikel van zyn hand dat in de Sportkroniek van 8 Novem ber a.s. zal verschynen. Hierin neemt hy scherp stelling tegen het door de Urgentiecommissie begonnen overleg met de Beroepsvoetbalbond.. In het artikel wordt betoogd dat de Urgentiecommissie reeds door haar „oriënterende bespreking" met de Be roepsvoetbalbond lynrecht tegen de geest van de bondsvergadering van 30 October jl. is ingegaan. Het hoofdbe stuur dient naar de mening van de heer Moorman de Urgentiecommissie te wraken; doet het zulks niét, dan zal de bondsvergadering zichzelf recht moe ten verschaffen. Advertentie CSSO NEDERLAND N.V. „ESSO GEBOUW" DEM HAAG EERSTE KLASSE N. Holland: Luto- Allen Weerbaar; Rohda - Koog Zaan- dyk; Blauw Wit - Roda; Archipel - Westerkwartier. Zuid Holland: Het Zuiden' - HKV; Deetos - Ons Eibernest; HSV - Span gen; Vicus Orientis - Blauw Wit '51; Oost A: Hellas - DOS; AKC - Quick; HKC - Quick; Rapiditas -Rigtersbleek. Oost B: ZKC - Oost Arnhem; SOS - Vada; Noord; Sparta - Vitesse; Friso - Rood Wit; Nic - Wordt Kwiek; LDO - WWMD. Zuid; Sportlust - Deto; Odilo - Eind hoven; PSV - KOT; OEC - Rust Roest. Alkmaar Twentse Profs; Utrecht Amsterdam; Rapid Venlo; De Graaf schap Fortuna '54; Rotterdam Den Haag. Voor de eerste klassers uit Haarlem en omstreken zijn voor de komende Zondag geen grote wedstrijden vastgesteld. Stormvogels is Vrij en de wed strijden voor EDO, VSV en Haarlem zijn van betrekkelijk weinig waarde, omdat in geen van deze drie gevallen bovenste of onderste plaatsen zijn gemoeid. Trouwens, het is officieel nog niet bekend, welke plaatsen op de huidige ranglijst belangrijk zijn, al zullen de clubs er goed aan doen een zo goed mogelijke plaats in te nemen aan het einde van dit seizoen. De hoofd klasse komt er en zich in te spannen om daarin een plaatsje te vinden zal voor de clubs een stimulans zijn elke wedstrijd, hoe onbeduidend deze ook moge lijken, serieus op te nemen en de kostbare puntjes in de wacht te In 'het katholieke kamp zien we wel enkele belangrijke ontmoetingen vastgesteld, zelfs een „top-match" in Sassenheim tussen Teylingen en VVSB met de hoogste plaats als inzet. Voorts zijn de wedstrijden Postduiven—HBC en Blauw ZwartTYBB wedstrijden waarvan het resultaat van grote invloed kan zijn op het verdere verloop van de strijd in de derde klasse van West II. In het Katholieke kamp kan D.E.M. z'n leidende positie verstevigen want de tegenparty van morgen, O.S.V., be hoort tot de zwakke broeders in de af deling waarvoor oppassen echter de boodschap biyft. Velsen moet thuis te gen Alkmaarse Boys in staat zyn zich te herstellen van de nederlaag tegen A.D.O. terwyl de Heemskerks? club voor een lastig karwei staat by Scho ten. Indien A.D.O. een geiykspel weet te bereiken mogen we al van een suc cesje spreken. Vitesse heeft Zondag j.l. getoond te sterk te zyn voor de onderste plaats en gaat zulks tegen G.V.O. nog eens onderstrepen maar Wyk aan Zee krëgt het tegen R.K.A.F.C. waarschyniyk een tikje te moeilyk. In West 2 moeten H.B.C. en T.Y.B.B. op bezoek by twee serieuze kampioens- candidaten. De Heemstedenaren trek ken naar De Postduiven welke ploeg in de stryd om de bovenste plaats nog een dapper partytje meeblaast en door een eventuele overwinning op H.B.C. weer uitstekende kansen zou krëgen. TYBB heeft het o.i. nog een tikje moeiiyker dan H.B.C. want de vol gelingen van Van Turnhout moeten het leidende Blauw Zwart in éigen huis be kampen. Indien zowel T.Y.B.B. als H.B. C. zou weten te winnen, dan stygen dé kansen, vooral voor H.B.C.! Met be- EDO moet op eigen terrein de stryd aanbinden met Rigtersbleek waartegen de Haarlemmers in het vorige seizoen het lelyk lieten liggen. De kans op een sportieve revanche is evenwel volop aanwezig indien de Haarlemmers hun uitstekende vorm van de laatste weken hebben weten te behouden en zy tot de laatste minuut de ernst van de toe stand blyven inzien. Tegen Ajax liep alles nog met een sissertje af, maar tegen Heracles ging een zeker schynen- de overwinning verloren. VSV speelt toch niet de rol welke we de IJmuider ploeg hadden toegedacht hoewel we VSV zonder meer zien win nen tegen het niet zo sterke Vitesse en Haarlem, dat by Wageningen op bezoek moet, dient de geweldige steun welke er van Kick Smit nog altyd uitgaat, beter uit te buiten dan in de strijd te gen V.S.V. Toen slechts een gelukspel op het nippertje. Nu rekenen we op een overwinning. By de tweede klassers zyn de vooruit zichten niet veel beter dan vorige Zon dag. RCH echter zal zich wel herstellen tegen het op bezoek komende West Fri- sia maar zowel H.F.C. als De Kenne- mers geven we waarlijk niet veel kans tegen V.V.A. en Ede. Misschien kan de Wyker club een punt thuis houden maar H.F.C. achten we tegen V.V.A. niet op gewassen. langstelling zien we de resultaten te gemoet. By de vierde klassers is de ontmoe ting Teylingen - V.V.S.B. ongetwijfeld de wedstryd van de dag. De vier best geplaatste clubs in 4A komen tegen elkaar in het strydperk zodat naast Teylingen - V.V.S.B. ook de ontmoeting Roodenburg - Tonegido van het allergrootste belang is. Hoe de stryd in Sassenheim zal eindigen? Beide ploegen zyn nog ongeslagen. Teylingen speelde tweemaal .gelijk, V.V.S.B. eenmaal. Het zou niet ver wonderen wanneer beide clubs na morgen nog ongeslagen in de kop groep blyven vertoeven. Een gelyk spel dus? S.J.C. - Lisse is van heel wat minder kaliber maar omdat beide ploegen de puntjes in verband met de bezetting van de onderste plaats nog best kunnen gebruiken, zal het er warm aan toe gaan in Noordwëk waar we S.J.C. waar schyniyk zien winnen. Warmunda gaat een lastige stryd tegemoet by D.O.S.K. en dichter by huis zien we Onze Ge zellen de stryd aanbinden met Half weg. Dat wordt een moeilyk geval voor de Gezellen. N.A.S. kan by D.J.K. een puntje weghalen maar of U.S.V.U. zulks eveneens zal doen bij Grasshop pers menen we vooralsnog te moeten be- twyfelen. HAARLEM: EDO—Rigtersbleek, SchotenADO, DIOJHK, THB Rouwkoop, RipperdaZandvoort- meeuwen. HEEMSTEDE: RCH—West Frisia. HALFWEG: Halfweg—Onze Ge- zsllen HOOFDDORP: ETOKBV. HILLEGOM: Hillegom—Laakkwar tier. SASSENHEIM: Teylingen—VVSB. NOORDWIJK: SJC—Lisse. BLOEMEND AAL: Bloemendaal— DCO. SANTPOORT: Velsen—Alkm. Boys. VELSEN: VSV—Vitesse. BEVERWIJK: De Kennemers— Ede, VVBPurmersteyn. CASTRICUM: Vitesse—GVO. H14 B l Het is werkelyk waar: jullie zyn ra zend knap. De ene puzzle na de andere lossen jullie op; soms ook puzzles met hqel moeilyke wóórden. Zoals dit keer „medaillon" er een was. Goed zo. En hier is weer de oplossing van de prijsvraag uit ons nummer van 16 Oc tober j.l.: Horizontaal: 1 Schildery, 5 ader, 6 stee 7 antenne, 12 raam, 13 grot, 14 medail lon. HEREN: EERSTE KLASSE. Westen HHIJC - Amsterdam; Hilversum - Be Fair; Laren - BMHC; TOGO - Groen Geel. OOSTEN: Nijmegen - Arnhem; Hen gelo - DKS; Zutphen - PW; Zwolle - Union. NOORDEN: Groningse Studenten - Meppel; LHC-Groningen; GHBS-HVA; Daring - GCHC. ZUIDEN: Rapidity - Breda; Tilburg - EMHC; Venlo - HTCC; Zwart Wit - MOP. DAMES EERSTE KLASSE Westen: HHIJC - Amsterdam; Hilversum - Be Fair; Kieviten - BDHC; TOGO - Gooi; OOSTEN: Nymegen - Deventer; Hen gelo- Quick; Almelo - PW; EHV - Uni on. NOORDEN: HCW - Meppel; LHC - Groningen; GHBS HVA; Daring - GCHC. ZUIDEN: Oranje Zwart - Venlo Girls; Tilburg-ÈMHC; Venlo-Eind- hoven; Push MOP. Verticaal: 1 Spar, 2 inrit 3 Elten, f IJsel, 8 naald, 9 nagel, 10 trom, H eten. De prijzen kwamen zó terecht: le Prys (Pingpongspel) Bennie Sute, Harddraverslaan 9 Santpoort. 2e Prijs (Schoolétui) Leny Elling, Jor- denstraat 34, Haarlem. 3e Prys (Jongensboek) Ampzingstraat 34 d. Haarlem. Oplossingen inzenden als gewoonlë^- Per briefkaart dus er in linkerboven hoek vermelden „Kinderprijsvraag" Naam van de krant, die jullie lezei^ vermelden. HORIZONTAAL: 1. r.i.; 3. elle; 6. oker; 9. ai; 11. aard; 13. aneta; 15. iets; 17. *34' 18. lood; 19. meel: 20. serum; 23. leerV-r; epos; 26. rede; 28. diana; 31. ton; 33. en 37. aks; 38. p.p;.; 40. in; 41. ora; 42. aJ; 43. roten; 44. jr.; 45. roe; 37. l.o.; 4°; 50. era; 53. porie; 55. art; 57. epjjï. g7. etna; 61. oase; 63. toom; 65. elanJijte; lont; 70. maat; 71. deel, 72. span; 74. op_ 77. emma; 79. t.a.; 80. deli; 81. erin, edeion VERTICAAL: 1. raam; 2. ia; 3- eioien; 4. lasso; 5. en 6. o.t.; 7. kalme; 8- de: 21. 9. at; 10. isar; 12. ree; 14. eer; 16. e 29_ est: 22. urn; 25. pap; 27. dan; 2»- er; ik; 30. aster: 32. otter; 34. Korea. QOi 36. ra; 39. pro; 40. ina; 45. r.p„ mandi 47. let: 49. les: 51. ra; 52. al: 5*tel: 6*; 55. aal; 56. ton; 58. geleen; 60. n 0irn! adder; 63. test; 64. oma; 66. ami. 69. trap; 73. pa; 75. 11; 76. te; 78. m.o.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 4