KRACHTIG PROTEST IN DJAKARTA Infiltratie in Nw.-Guinea goed voorbereid Melk voor de Poilus Wederzijdse protesten over neergeschoten B-29 Amerikaanse interventie in China door Eisenhower's veto verhinderd A Accoord in voetbalwereld heeft kans van slagen Bende behoort voor een deel tot Indonesische landmacht Nare sprookjes ALLEEN OVER DE OCEAAN Willem Parel binnenshuis Russen dwingen voor hun nota de voorrang af Dulles was voorstander van bombardementen op bases voor de aanval op Quemoy Telefoonlijnen in Algiers vernield De telegrammen aan Yon Neurath Spionnage-proces in Oost-Berlijn Volgens de Washington Post Mgr. v. d. Burg Huisprelaat van Z.H. de Paus Overdreven Meerderheid van eerste klassers voor geheel nieuwe competitie VON ZECH HOOPTE IN 1940 OP DE HERTOG VAN WINDSOR Het weer DINSDAG 9 NOVEMBER 1954 o 78ste JAARGANG No. 26139 Eiccioni en Montagna voorlopig vrij? Protesten van West- Berlijnse bladen EISENHOWER acht de kansen op vrede toch gunstiger NA AANRIJDING OVERLEDEN BRAND TE ZAANDAM Duits gesant in Den Haag Britse regering publiceert nieuwe oorlogsdocumenten Nederl. elftal tegen team van N.B.V.B.? Handschoenen met lamsvacht BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red lOmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrlgter en, Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERIfcNilfclARIfcf 28 cents per milumeier- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voo» advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, I 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel 21544 Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede: „In aansluiting op het recente bericht betreffende een gewapende Indo nesische infiltratie in Nederlands Nieuw-Guinea kan het volgende worden medegedeeld: 6 November heeft de Hoge Commissaris in Djakarta in opdracht van de Nederlandse regering een krachtig protest ingediend bij de Indonesische legering tegen deze hernieuwde schending van Nederlands territoir en o.m. de vrijlating en terugzending geëist van de ontvoerde hoofdagent Van Krieken. Wat betreft de infiltratie en de tegen de infiltranten genomen maatregelen, valt nog het volgende te vermelden: 21 October verschenen in de Etnabaai (Zuid-West-Nieuw-Guinea) twee Indo nesische prauwen, waaruit zich een ben de van 48 man ontscheepte, die een kampong in die baai overlast aandeed en o.m. een Chinese toko plunderde, vervolgens verder de Etnabaai introk. Bij de landing werd de hoofdagent van politie Van Krieken, die van een door de controleur van Kaimana kort tevoren in dit gebied ondernomen patrouille gang ziek was achtergebleven, door de bende gevangen genomen. Aangenomen wordt, dat hij met de vermoedelijk naar Dobo teruggekeerde prauw is medegevoerd De bende trok daarop het binnenland in. De plaatse lijke bevolking maakte van het gebeurde aanstonds melding. Bij de vervolging dezer infiltranten door eenheden van de marine, daarin gesteund door de politie, werd 1 en 2 November met hen vuurcontact verkre gen, waarna deze met achterlating van munitie, documenten en voedselvoor raden in verschillende richtingen weg vluchtten. Uit de aangetroffen docu menten kan worden vastgesteld, dat de bende 18 October Dobo verliet en al thans gedeeltelijk tot het op de Aroe- eilanden (Indonesisch gebied, waartoe Dobo behoort) gelegerde 25e regiment infanterie der Indonesische landmacht behoort. De wijze, waarop door deze bende wordt geopereerd, en de aange troffen foto's en kaarten wijzen op een goede voorbereiding van de infiltratie poging. Bfj een nader treffen werden enige bendeleden neergelegd, terwijl een groot aantal hunner zich met wapens en mu nitie overgaf. De vervolging der overi gen vindt verder voortgang. Van de zij de der bevolking wordt de grootst mo gelijke medewerking verleend bjj het opsporen." De ernstige beschuldigingen en protesten, die de Nederlandse regering met even grote hard nekkigheid als vruchteloosheid aan de Indonesische regering adresseert naar aanleiding van onduldbare mis dragingen, welke onder haar ver antwoordelijkheid vallende instan ties zich tegenover Nederlanders en Nederlands grondgebied plegen te permitteren, krijgen óf geen ant woord, óf een categorisch „Es ist nicht wahr", of worden door een ondergeschikte officieus met een fantastisch sprookje, waarin zelfs kinderen niet kunnen geloven, af gedaan. Zo heeft thans een lid van het Indonesisch „Bureau Irian" de inval van 48 Indonesiërs met twee prauwen in Nederlands Nieuw-Gui nea indien deze althans heeft Plaats gehad verklaard als een Poging van leden van de „Republiek der Zuid-Molukken", die van Ce- ram zouden zijn overgekomen, om contact op te nemen met Neder landse autoriteiten in Nieuw-Gui- hea. Nu zij hébben contact met Ne derlandse autoriteiten gehad, want zij hebben een zieke Nederlandse hoofdagent ontvoerd en zijn door de Koninklijke Marine en de poli tie achtervolgd, waarbij over en Weer schoten werden gewisseld. Wij betwijfelen of dit het soort contact is geweest, dat de heren zouden hebben gezocht, wanneer zij wer kelijk uit Ceram waren gekomen. Zij zouden dan immers naar Hol- landia zijn gegaan en netjes belet by de Nederlandse autoriteiten heb- cuL6n(Vraa,gd- Uit buitgemaakte do- staTn riTt dWam dan ook vast te j, aa?' d.at de gewapend contact zoe- cknhf ladrmgers van het Indone- eiland Dobo waren uitgeva- ,®n T°t de Indonesische land macht behoorden. Indonesische politieke sprook jes krijgen zo langzamerhand de omvang van de befaamde Duizend- en-een-nacht-verhalen, maar ze zijn veel onwaarschijnlijker en aller minst amusant. Algerijnse verzetslieden hebben kans Sezien de telefoonverbinding tussen Al vers en Marokko enkele uren te ver breken. Zij vernielden de lijnen in een Van de, Westelijke provincies. De voor naamste haard van onrust is tot dus- Ver de Oostelijke provincie Aurès ge feest, waar Franse troepen, ter sterk te van een divisie, bezig zijn met zuive- r'ngsoperaties. De twee jaar geleden naar Frankrijk saf nationalistische leider Mes- ®ah Hadj heeft gisteren formeel de echtmatigheid betwist van een besluit an de Franse regering, waarbij hem epl SaMes-d'Olonne in de Vendeé als gedwongen verblijfplaats is toegewezen. lp?®sali Hadj geldt als de voornaamste tin r. van de Zaterdag jl. verboden na- Ohalistische vereniging MTLD. (,,Mou- jCinent pour le Triomphe des Libertés emocratiques"). (Reuter-UP) BePu, advocaten van Piero Piccioni en ritej{ omeo M°ntagna hebben de auto verzocht beide mannen voor- in vrijheid *e stellen, omdat er n0 J1 enkele reden zou bestaan om hen lVi0 ianger vast te houden. Piccioni en day aSha zijn betrokken bij het schan- hej. rond de geheimzinnige dood van onj eis je Wilma Montesi. Piero Picci- ernstjSchijnt lichamelijk en geestelijk ëevai8 te hebben geleden onder zijn hgenschap. De Franse Fro-n^a P.renuer, Pierre Mendès- i,i u heeft in Evreux verklaard, dat zal Iranse leger melk verstrekt France °n^an9s maakte Mendès- van melt, kosteloze verstrekking kend n a£n Franse scholieren be- looord Franse premier, die het SPoorde ?e™e in zijn kiesdistrict, Porteren Poeren aan, meer te ex- het bi/ifof j1 beste producten naar de ToZtnd T 2<mden. De komen- met WeJf he onderhandelingen Paarkt onlnZ nd zouden een grote VelProductZJl V°°r Frans graan, zui- dÏAv suiker, aldus Men- aes-France (Reuter). West-Berlijnse bladen hebben gisteren geprotesteerd tegen de gelukwensen die door de West-Duitse regeringsleiders gezonden zijn aan Freiherr Konstantin von Neurath, die drie dagen geleden uit de gevangenis van Spandau is vrij gelaten. De 81 jaar oude Von Neurath had een persoonlijk felicitatie-telegram ont vangen van bondskanselier Adenauer en een brief van president Theodor Heuss, welke laatste Von Neurath's gevangen schap van acht jaar als ,,de jaren van martelaarschap" beschreef. Het West-Berlijnse blad „Nacht-de- pesche" leverde het volgende commen taar: „was het wel een martelaarschap, een geen vonnis?" Het blad „Der Abend" heeft ook pro test aangetekend tegen wat het noemt „de tactloosheid" in de boodschappen. Er zullen maar weinigen zijn, die zich niet verheugen over de gratieverlening aan de zieke, oude Neurath", aldus dit blad, „maar hebben de onbekende krijgsgevangenen telegrammen ontvan gen van de bondskanselier?" (U.P.). De openbare aanklager heeft in een verleden week Maandag te Oost-Berlijn voor het Oost-Duitse opperste gerechts hof begonnen spionnageproces tegen twee der zeven beklaagden de doodstraf geëist. Tegen twee andere beklaagden onder wie een vrouw eiste hij levenslange gevangenisstraf en tegen de drie overbljjvenden eveneens vrij heidsstraffen. De beklaagden worden er van be schuldigd bijzonderheden van het Oost- Duitse wegen- en spoorwegennet ter kennis van de z.g. organisatie Gehlen volgens de officier van Justitie een „particuliere," door de Amerikanen fi nancieel gesteunde spionnagegroep in West-Duitsland te hebben gebracht. De beklaagden hebben volmondig be kend. Het proces mocht, voor het eerste sinds jaren, door Westerse verslagge vers worden bijgewoond. (Reuter) Max Conrad, een ervaren Amerikaans vlieger, die reeds 30.000 vlieguren op zijn naam heeft staan, is, zoals wij reeds eerder meldden, Zondagmiddag, precies 21 uur en 19 minuten na te zijn opgestegen van het New Yorkse vliegveld Idlewild, op het vliegveld Toussus-le-Noble bij Parijs aangekomen. Hij maakte deze vlieg tocht geheel alléén in een twee-motorig sportvliegtuig. Hier ziet men Max Con rad voor zijn toestel, even na zijn aankomst op het vliegveld bij Parijs. De Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Charles Bohlen, is er gisteren in geslaagd de Russische regering een nota te overhandigen, waarin de Ver enigde Staten op krachtige wijze protesteren tegen het neerschieten boven Japans grondgebied van een B-29 van de Amerikaanse luchtmacht door twee Russische jachtvliegtuigen. Amerika eist, dat Rusland zijn verontschuldigin gen zal aanbieden en de betrokken leden van de rode luchtmacht op „pas sende wijze" zal straffen. Voorts wordt in de nota aangekondigd, dat de Amerikaanse regering nog een eis tot schadevergoeding zal indienen, zodra gedetailleerde gegevens over de verliezen aan mensenlevens en materiaal bekend zijn. De eerste gelegenheid, waarbij Bohlen de protestnota van zijn regering trachtte te overhandigen, was een receptie, die Zondagavond in het Kremlin werd gehouden. De Sovjet-autoriteiten verklaarden zich echter niet bereid de nota vóór Maandagochtend te accepteren. Wel boden zij op hun beurt aan Bohlen een Russische protestnota aan. Op het ogenblik worden de eerste binnenopnamen gemaakt leven van Willem Parel". Hier ziet men de opname van van de nieuwe Nederlandse film „Het wonderbaarlijke een scène met Peronne Hosang en Wim Sonneveld. Volgens de diplomatieke correspon dent van de „Washington Post", Chal mers Roberts, heeft president Eisen hower op 12 September j.l. aanbevelin gen van drie van de vier leden van de Amerikaanse commissie van stafchefs verworpen, welke er op gericht waren de Amerikaanse Luchtmacht „onder zekere voorwaarden" toe te staan be paalde bases op het Chinese vasteland aan te vallen teneinde een landing van de Chinese communisten op Quemoy te verhinderen. Volgens de correspondent van dit li berale blad hebben drie van de vier le den der commissie van stafchefs de voorzitter, admiraal Radford, de staf chef van de marine, admiraal Carney en diens collega van de luchtmacht, generaal Twining twee of drie dagen na het begin van de beschieting van Quemoy door de communistische ar tillerie zich uitgesproken voor een re solutie, waarin er bij de president op werd aangedrongen (1) de Chinese na tionalisten toe te staan onmiddellijk verschillende doeien op het vasteland te bombarderen en (2) de Amerikaanse Luchtmacht hetzelfde toe te staan, als de communisten een rechtstreekse aan val op het eiland Quemoy zouden doen. Tegenover deze militaire leiders, die werden gesteund door de minis ter van buitenlandse zaken, Dulles, stonden de stafchef van het leger, generaal Ridgway, de toenmalige onderminister van buitenlandse za ken, Bedell Smith, en de minister van defensie, Wilson, die alleen voor een Amerikaanse inmenging was na een „provocatie" van de communisten. Bedell Smith maakte zijn opvatting kenbaar aan minister Dulles, die toen te Manilla de oprichtingsbijeenkomst van de Zuid-Oost-Aziatische Verdrags organisatie bijwoonde. Toen deze liet weten, dat hij voor stander was van een eventuele aanval op het Chinese vasteland, drong Bedell Smith er bij Eisenhower op aan een spoedbu'eenkomst van de Nationale Vei ligheidsraad te beleggen, alvorens een beslissing te nemen. De raad kwam op 12 September in de zomerresidentie van de president, Denver, bijeen. Er werd op deze vergadering, nog steeds volgens Chalmers Roberts, ge sproken over de kwestie, wat de V. S. zouden moeten doen, als de communis ten trachtten Quemoy, of een ander eiland voor de Chinese kust, te over meesteren, en de vraag, op welke wij ze de V. S. duidelijk zouden maken, dat zij vastbesloten zijn te verhinderen, dat Formosa in communistische han den valt. Nadat Eisenhower de genoemde aanbevelingen van de hand had ge wezen werd besloten Tsjang Kai-Sjek een verdrag voor wederzijdse bevei liging aan te bieden, op voorwaarde dat de nationalistische leider afzag van elke provocerende aanval op het vasteland. Over dit verdrag wordt op het ogenblik onderhandeld, aldus Roberts. (A.F.F.) In de Sovjet-nota wordt gezegd, dat de B-29 het Russisch luchtruim heeft geschonden door in het gebied van de Koerillen boven het eiland Tanfiljev te vliegen. Twee Russische jagers zou den de B-29 toen, volgens de lezing van het Kremlin, tegemoet zijn gevlo gen om de Amerikaanse piloot „voor te stellen" het Russische staatsgebied terstond te verlaten. De Amerikaan opende het vuur en toen waren de Rus sische jagers wel „gedwongen het vuur te beantwoorden". De B-29 verliet daarop het Russische luchtruim in Zuid-Westelijke richting, aldus de Sov jet-nota. De Russische regering zegt dit „onnodige incident" te betreuren en herinnert aan vroegere incidenten in ditzelfde gebied en zegt, dat het in het belang van beide landen zou zijn, als maatregelen genomen zouden worden die een verdere schending van de grens van de Sovjet-Russische staat door Ame rikaanse vliegtuigen voorkomen. In een toespraak tot de Amerikaanse „Nationale Raad van Katholieke Vrou wen" heeft president Eisenhower gis teren in Boston direct gereageerd op het incident in Noord-Japan. De pre sident betoogde, dat de vooruitzichten voor het. tot stand brengen van een duur zame vrede thans beter zijn dan in ja ren het geval is geweest. Hij voegde daaraan toe: „ondanks de provocatie van het neerschieten van een Ameri kaans vliegtuig in Japan door in Rus land gebouwde jachtvliegtuigen". Tijdens de bijeenkomst van het kathe draal Kapittel van het Bisdom Haarlem heeft de Deken van Amsterdam, mgr. G. P. v. d. Burg, mededeling ont vangen van het feit dat hij benoemd is tot Huisprelaat van Zijne Heiligheid de Paus. Vanmorgen omstreeks kwart over 8 is op de Sloterweg te Badhoevedorp de 17-jarige Den Ouden uit Badhoevedorp dodelijk verongelukt. De jongeman stond aan de kant van de weg te kijken, toen een autobus van Maarse en Kroon passeerde. Plotseling stak hij over en bemerkte niet, dat er een bus vlak achteraan kwam. Een aan rijding was niet meer te voorkomen. Hij werd door de tweede bus gegrepen en zodanig gewond, dat hij tijdens het over brengen naar het ziekenhuis te Haarlem is overleden. Hedenmorgen is brand uitgebroken in de limonade- en fondantopslagplaats van de firma Kraaijer in de Oostzijde te Zaandam. Arbeiders van de pharmaceu- tische fabriek Sanofarm zagen een grote rookontwikkeling en trokken met mist- blussers op de brand af. Weldra zagen zij echter, dat het vuur snel om zich heen greep, waarna zij de brandweer waarschuwden, die met de kringen 3 en 4 uitrukte. Het mocht deze gelukken in de uiterst brandbare omgeving het vuur te localiseren en de buurt voor een ramp te behoeden. Er was zeer veel volk op de been om de blussmgswerkzaamheden gade te slaan. Na een uur was men de brand meester. De schade laat zich moeilijk bepalen, terwijl men een on derzoek instelt naar de oorzaak van de brand. ls een tot beroemdheid gekomen filmster haar charme in dienst stelt van een inzamelingsactie voor militaire oorlogsslachtoffers, is dit een meldenswaard en op zich lofwaardig feit. Maar de wijze waarop Audrey Hepburn zoals wij haar allemaal vertrouwelijk mogen noemen is „behandeld" door enkele voorlichtingsorganen en door stoeten van bewonderaars geeft aanlei ding tot tweeërlei critiek. Enkele dagbladen hebben zich werke lijk te buiten gegaan in het geven van uitgesponnen verhalen, door rijk fotoma teriaal toegelicht, over alles wat zij, Au drey Hepburn, deed en niet deed. Waar om? Wel, omdat men erop rekende, dat de lezer zich op zijn beurt gaarne te buiten zou gaan aan het stillen van zijn buitensporige nieuwsgierigheid. Wij willen afzien van de vraag of „de lezer'' werkelijk is zoals men veronderstelt dat hij wei zal zijn, maar achten het een eis van verantwoorde journalistiek, dat men zich minder laat leiden door de feitelijke nieuwsbelustheid van de le zer dan door de mate waarin die nieuws belustheid ook redelijk en fatsoenlijk is. Wie op buitensporige wijze tegemoet komt aan wat met laatstgenoemde nor men strijdt, is zelf onredelijk en onfat soenlijk. Waar wij aldus alleen het exces veroordelen is het duidelijk, dat wij een passende, d.w.z. aan de reële verhoudin gen aangepaste, berichtgeving nuttig achten. Een andere bedenkelijke overdrijving heeft gelegen in de soms aan moord en doodslag grenzende onstuimigheid waar mee men zich rondom de gevierde vrouw heeft verdrongen. Die „men" was vooral de jeugd, die men wel eens de „rijpere" jeugd noemt. Gematigdheid en critische zin hebben aan een deel van die jeugd op pijnlijke wijze ontbroken. Een bedenkelijk verschijnsel. Wellicht te danken aan de progressieve, vervlakken de, leefwijze, waarin bonte avonden, bon te treinen, middelmatige films, tweede hands existentialisme en andere bont heden de stijl bepalen. En zo mogelijk nog ernstiger dan dit alles is, dat de liefdadigheid voor de oorlogsslachtoffers kwalijk in het ge drang gekomen is. Bij offerzin uit soli dariteit is de intentie belangrijk. Het is betreurenswaard, dat die goede inten tie voor een deel verloren moest gaan in het tumult der kinderachtige persoons verheerlijking. Bovendien is daardoor bepaald geen recht gedaan aan de sym pathieke geste van de gevierde actrice. (Van onze sportredacteur) Uit allerlei reacties kan zo langzamerhand voorzichtig geconcludeerd worden, dat men in vele lagen van de K.N.V.B. niet afwijzend staat tegen over de voorstellen van de besturen van de K.N.V.B. en de N.B.V.B. zoals wij die gisteren hebben gepubliceerd. Wel is het duidelijk, dat het van enkele details zal afhangen of men zijn stem voor of tegen de voorstellen zal geven tijdens de buitengewone bondsvergadering van de K.N.V.B., die Zaterdag wordt gehouden. Zowel van de zijde van de K.N.V.B. als van de N.B.V.B. voert men thans druk overleg, waarvan men elders ook het een en ander kan lezen. Donderdagavond vindt wel een van de belangrijkste besprekingen plaats In Utrecht vergadert dan de urgentie commissie van de KNVB met de be sturen van de vier belangenvereni gingen van de eerste klassers, dus de besturen der eerste klassers uit het Zuiden, Oosten, Noorden en Westen. Men mag aannemen, dat deze bespre kingen van beslissende betekenis voor de stemmenverhouding op de bondsvergadering van aanstaande Za terdag zal zijn. Onze zegslieden ver zekerden, dat de eerste klassers in principe niet afwijzend staan tegen over het voorgestelde accoord. Men is dan ook van oordeel, dat de voor stellen, zoals die nu ter tafel liggen wel zullen worden aangenomen. Wel wenst men nadere inlichtingen over enkele 'detailpunten, die hoofdzake lijk verband houden met de competitie voor het lopende seizoen. Over de inde ling bestaat uiteraard nog onzekerheid nu allerlei fusiebesprekingen nog in vol le gang zijn. Zoals bekend, wil men trachten een indeling van vier maal veertien eerste klassers te bewerkstelligen. Nu zijn er twee mogelijkheden. Men handhaaft bij- De Britse regering heeft de publicatie voortgezet van documenten betreffende de Duitse buitenlandse politiek vóór en tijdens de tweede wereldoorlog. Giste ren is het achtste deel van deze reeks verschenen, dat documenten bevat over de periode van 4 September 1939 tot Maart 1940. Hierin komen o.m. twee brieven voor van de toenmalige Duitse gezant in Den Haag, graaf Julius von Zech-Burkersroda, aan de Duitse staatssecretaris van buitenlandse za ken, Von Weiszacker. In deze brieven stelt de gezant voor, dat h(j „via per soonlijke relaties" zal trachten „zekere verbindingen te vestigen, die leiden naar de hertog van Windsor". Uit die brieven blijkt, dat graaf Von Zech stellig meende, dat de hertog van Windsor zeer ontevreden was over de functie, die hem door de regering-Cham- berlain bij de oorlogvoering was toege wezen. De hertog maakte toen deel uit van de Britse militaire missie bij de Franse strijdkrachten. Hij meende, al dus graaf Von Zech, dat hij de gele genheid moest krijgen om zich te ont plooien in een meer representatieve functie. „Om dat doel te bereiken", aldus Von Zech, „bevond de hertog zich on langs in Londen, maar hij bereikte niets en is daarover naar verluidt zeer ontstemd. Hij heeft zich zeer oncom plimenteus uitgelaten over Chamber lain, die er, naar hij meent, verant woordelijk voor is, dat men hem links laat liggen". Von Zech meende, dat zich rond de hertog een oppositiegroep ging vormen en dat het zin had met deze groep te spreken over pogingen de oorlog te beëindigen. Dit komt allemaal voor in een brief van 27 Januari 1940. Drie weken later meldt de Duitse gezant in Den Haag, dat op een bijeenkomst van de geal lieerde oorlogsraad is gesproken over defensieplannen ingeval van een Duitse inval in België. Blijkens de aantekeningen in de mar ge heeft Von Weiszacker over deze brieven gesproken met de toenmalige minister van buitenlandse zaken, Joa chim von Ribbentrop. De Duitse staats secretaris schreef in zijn antwoord, dat de brieven van Von Zech ook aan Hit- Ier zijn voorgelegd. Het is niet bekend, of ook Rudolf Hess kennis van deze brieven heeft gedra gen: en het is dus ook niet uit te ma ken, of deze brieven van invloed zijn geweest op zijn verbijsterend besluit om in zijn eentje naar Engeland te vliegen. Keizer Haile Selassie van Ethiopië is gisteren in gezelschap van de hertog van Harrar voor een officieel bezoek "van zes dagen aan West-Duitsland in Bonn aangekomen. De keizer werd Jp het station begroet door presi dent Heuss, bondskanselier Adenauer Jen bijna alle leden van diens kabinet. Dit is het eerste bezoek van een bui tenlands staatshoofd aan de Duitse bondsrepubliek. I voorbeeld zoveel mogelijk de huidige in deling en daarbij ook de in deze compe titie reeds gespeelde wedstrijden. Uiter aard alleen van die verenigingen, die blijven bestaan in hun huidige vorm. Dan zou men ook ineens kunnen over gaan tot de instelling van één hoofd klasse, zoals oorspronkelijk de bedoe ling was. Er ligt echter een ander plan op ta fel, dat thans verder wordt uitgewerkt. Hierbij gaat het om een geheel nieu we competitie. De eerste wedstrijddag zal dan 28 November zijn. In April be gint men dan met twee wedstrijden per week om toch nog tijdig klaar te zijn. Aan het einde van deze competitie wor den twee hoofdklassen geformeerd. De negen hooggeplaatste uit elke afde ling worden bijeengebracht en vervol gens weer onderverdeeld in twee groe pen van achttien clubs Er zijn redenen om aan te nemen, dat dit laatste plan de voorkeur krijgt, hoewel een minder heid meer voor net eerste voelt. Men begrijpt wel wie. Op de bijeenkomst van Donderdag zal uiteraard ook gesproken worden over de indeling van de verenigingen van de NB VB, die overgaan naar de KNVB. Ook dit schijnt van betekenis te zijn voor de houding, die bepaalde vereni gingen zullen aannemen ten aanzien van het ter goedkeuring voorgelegde ac coord. Fusiebesprekingen Inmiddels zijn in Zuid-Limburg de besprekingen over een fusie tussen de profclub Rapid (Heerlen) en de eerste klassers Juliana, Bleijerheide en Kerk- rade gisteravond voortgezegt. Over de resultaten van dit gesprek kon men ons hedenmorgen reen nadere inlichtin gen verstrekken. Tijdens de besprekingen, die gevoerd zijn tussen de delegaties van de KNVB en de NBVB is ook ter tafel gekomen om ter beklinking van het accoord een wedstrijd te organiseren tussen het Ne derlands elftal en het sterkste elftal dat de NBVB op de been kan brengen. Definitieve beslissingen zijn nog niet genomen. Advertentie (Tot Woensdagavond) Vannacht opklaringen en langs de kust nog enkele buien. Morgen weer toenemende bewolking en later re gen. Aanvankelijk overwegend ma tige Westelijke wind, later tot krach tig of hard toenemende wind tussen Zuid en Zuid-West. Koude nacht. Morgen ongeveer dezelfde middag- temperaturen. Zon: 7.50-16.58. Maan: 16.26-7.48.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1