SPORTIEF PLAKBOEK Vam Dam en Dame A' mm® m (ESSO) extra GradB Eerste klas wedstrijden om „des Keizers baard H.B.C.-Blauw Zwart in Heemstede ^1 was ook Coppi weer in de gunst Bobet of Schulte? Van stukken.... 1 Bi PI i ■211 en schijven Magnis crème vindt steeds meer aftrek Sportieve Russen Olympische Spelen NBYB handhaaft verklaring KINDERPRIJSVRAAG bpier i i in V. ZATERDAG 13 NOVEMBER 1954 PAGINA 4 Driemaal wielrennen: Coppi sit weer op fluweel Magni winstgevend reclameobject Niet Bobet maar Gerrit Schulte Veel geld voor de sport Voorspellingen voor December 1956 abcdefgh. i ill! lil jjg a b c d e f g SPEEDWAY KAMPIOENSCHAPPEN 1954 Kort geding tegen Joosten en Blauwhoff met speciaal „anti-stalling" ingrediënt tegen ijsvorming in de carburateur Jarenlange ervaring met „mMltlgrade" motorolie Reeds jaren profiteert een enorm aantal automobilis ten van de extra kwaliteiten van Esso Extra Motor OiL Door de buitengewoon hoge Viscositeits-Index de juiste vloeibaarheid bij elke tem peratuur, dus de beste be scherming van de motor onder alle omstandigheden. Vertrouw op de wereld reputatie van Esso. Korfbalprogramma Hockeyprogramma Kans voor R.K. ploegen Herstel van Teijlingen? C 5? Stolk beste batsman van cricketseizoen Naar samenwerking tussen VVV en Venlo Program eerste klassers blijft gehandhaafd Deze week zullen wij U tamelijk uitgebreid bezig moeten houden met de wielersport. Er is de laat ste dagen zoveel gebeurd,* wat wij U beslist niet willen onthouden, dat wij noodgedwongen moeten afwijken van on ze opzet om deze rubriek zo veelzijdig mogelijk te laten zijn. Laten wij maar beginnen met Cop pi, die de laatste tijd toch wel zoveel opmerkelijks heeft verricht, dat hij weer op het eerste plan is gekomen. U moest eens weten hoe gevoelig men in Italië is voor overwinningen. Een paar weken geleden stonden de zaken er niet zo best voor voor Coppl. Zijn contract met Bianchi was afgelopen en het was helemaal niet zeker, dat het vernieuwd zou worden. Althans niet op die wijze, dat dit contract nog steeds de allure van een miniatuur-goudmijn zou hebben. Maar Coppi heeft toen ach tereenvolgens de Ronde van Lombardije gewonnen en vervolgens de Trofeo Ba- racchi en meteen namen de zaken een heel andere keer. Fausto Coppi blijft een vermogend man. Zijn contract is op de oude basis vernieuwd. Coppi kon namelijk weer eisen stellen. Hij kon bo vendien schermen met een aantal ver leidelijke aanbiedingen van allerlei be drijven. Want na zijn overwinningen heeft Coppi vele bezoeken gehad. Hij kreeg de directeur van een fabriek in heerlijke, geestrijke drankjes op visite, een directeur van een tandpastafabriek en noem maar op. Neemt U van ons maar aan, dat er bij die gelegenheden met het nodige aantal bankbiljetten is geschermd. Nu rest Coppi nog slechts één moei lijkheid, maar dat is er dan ook een van formaat. Hij wil namelijk zo dol- fraag zijn paspoort terug hebben, maar e politie-autoriteiten schijnen daar voorlopig nog niets voor te voelen. Cop pi wil namelijk deze winter zijn geluk beproeven in een aantal zesdaagsen en andere koppelwedstrijden. Een partner heeft hij al. Het is de Zwitser von Büren. Het is U natuurlijk niet ontgaan, dat Bobet heeft geprobeerd het werelduurrecord van Coppi te verbeteren, maar dat deze poging niet glorieus is geëindigd. Halverwege de strijd is Bobet van de fiets gestapt. Maar Bobet had wijzer moeten zijn. Hij had niet eens moeten beginnen aan de ze onderneming. Tal van lieden, die het konden weten, hebben tenminste van te voren beweerd, dat Bobet nooit zou sla gen. Een ervan was de Fransman Ar- chambaud, de man die voor Coppi hou der was van het record. Een ander was niemand minder dan Coppi zelf, die zijn rivaal ook al geen kans gaf. Er is er onder al de wielrenners van nu maar één. die mij dit record afhandig had kunnen maken, zo vertelde Coppi. Uit het feit, dat Coppi de verleden tijd ge bruikte, mocht men dus al opmaken, Probleem van G. Heathcote le prijs Sydney Morning Herald. Wit geeft in 2 zetten mat. -I - Ir re schoonheidselementen. De meeste probleem-publicisten houden zich echter aan de maximum-task en ge bruiken de task alleen, wanneer er sprake is van een maximum-prestatie. Een mooi task-probleem volgt hier onder: Probleem van J. C. J. Wainwright. Wit geeft in 2 zetten mat. Wit: Kf4, Dh3, Tf5, Tg4, Lg8, Lf2, Pc3, Pg6, pionnen a2, a4 h5. Zwart: Kc4, Df7. Tc7, Tg7, Lal, pion nen b4, b7, c5, f6. h6. Oplossing probleem van dr. L. N. de Jong: Dc2! Onvolledig tempo probleem. Tasks Op verzoek van verschillende in zenders volgt hier een korte uiteen zetting over hetgeen men in de probleemwereld onder „tasks" ver staat Met tasks bedoelt men proble men, waarin een maximum-prestatie geleverd of naar een maximum prestatie gestreefd wordt. Soms maakt men nog de onderscheiding maximum-task en thema-task, waar bij men onder de laatste naam ver staat, problemen waarin een idee is uitgewerkt met opoffering van ande- Probleem voor geoefende oplossers. No. 2094 van J. v. d. Linde te Zutphen. Wit: Kcl, Df3. Tf2, Tbl, La3, Pb8, pionnen e2 en h2. Zwart: Ka2, Th3, Th8, Lh7, pionnen c4, d4, e4, h4. De task is hier de uitwerking van 4 verschillende matzetten door een pion. De uitwerking van dit pro bleem is bijzonder stijlvol en behaal de dan ook een eerste prijs (The Wanderer). Ook de bij-varianten zijn. verbazend aardig, zoals u bij de op lossing wel zult bemerken. Correspondentie betreffende deze rubriek te zenden aan A. Perquin, Marnixkade 104 te Amsterdam-C. Probleem voor beginners. No. 334 van Joh. v. d. Boogaard te Rotterdam. Wit speelt en wint; oplossingen kun nen ingezonden worden tot 15 Dec. a.s. aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. Oplossing van No. 2086 van dezelfde auteur. Wit speelt naar: 11, 2, 40, 39, 9, 41, 5 en wint. Vrij eenvoudig vraagstukje in goede stand met bekend slot. Wit begint en wint; oplossingen van de nummers 333 en 334 kunnen tegelijk ingezonden worden tot 1 Dec. a.s. aan bovengenoemd adres. Oplossing van No. 330 van D. Vuurboom te Glanerbrug. 2924, 20x29, 42—37, 31x42, 47x38, 36x47, 50—45, 47x33, 39x10, 29—33, 10—4, 33—39, 4x11, 39x50, 11—6 en wint. Een heel fraai miniatuur met een leuk eindspel tot besluit. Deze auteur weet zijn eindspelletjes steeds aardig te verwerken. De opsluiting in het partjjspel. Wederom zijn wij in staat een frappant voorbeeld van het gevaar van de opsluiting te publiceren. In onderstaande partij wist de witspe- ler wel de opsluiting te verbreken, doch kwam daardoor in een ander nadeel, hetgeen hem reeds vroeg de partij kostte. Het spel verliep aldus: 1. 3328, 17—21; 2. 31—27, -1- 26; 3. 30—33, 11—17; 4. 36—31??? 17—21; natuurlijk neemt zwart hier de aangeboden kans. 5. 41—36, 18—23 6. 47—41, 20— 25; 7. 44—39, 15—20; 3. 50—44, 10—15; 9. 34—30, 25x34; 10. 40x18, 12x23; 11. 44—40, 7—12; 12. 49—44, 1—7; 13. 3329, 23x34; 14. 40x29, wit wil nu trachten door 2823 enz. los te ko men, zwart verhindert dat door 19—24; 15. 38—33, 20—25; 16 29x20, 15x24; 17. 42—38, 5—10; 18. 44—40, 10—15: 19. 39—34, 14—20; 20. 43—39, 9—14; 21. 48—43, 4—10; 22. 34—29, 39; -wart kan zich de weelde 'an een rare zet wel permitteren. Toch is deze zet niet slecht en het is voor wit steeds moeilijker om een goede zet te vinden. 23. 2823, hier komt dan de kans om los te komen, maar nu vervalt wit van de regen in de drup. Zwart gaat nu zijn aanval rich ten op het vooruitgeschoven stuk 25—30!! 24. 32—28, 21x32; 25. 38x27, 20—25; 26. 29x20, 15x24; 7. 27—22, 12—17; 28. 22x11, 6x17; 29. 31—27, 712; 30. 2722, 1015, een schijn baar onschuldig tempo, doch van grote waarde, hetgeen spoedig zal blijken. 31. 22x11, 16x7; zwart dreigt, nu het stuk op 23 door 1318 te gaan winnen, wit meent dit te kunnen be letten door 32. 2822, inderdaad lijkt dat afdoende, doch nu komt het ver rassende 2429!!! waarna wit de partij opgaf. Hier blijkt de waarde van de zet 1015, als wit nu 23x34 slaat, volgt 1420 enz. met dam. Slaat wit 33x24, dan wint zwart 2 stukken en zou wit 35x24 slaan, dan is de directe winst een stuk (door slag naar 49 en de witte stand is verloren. Een zeer interessant voorbeeld v_n de nadelen van de opsluiting. dat er op dit ogenblik niemand is, die het in 1942 gemaakte record zou kunnen verbeteren. Wie Coppi als zijn gevaarlijkste concurrent heeft gezien? Hier volgt wat Coppi heeft gezegd: Al leen de Nederlander Schulte zou in zijn beste jaren en misschien ook iets later nog dit record verbeterd hebben. Hij heeft op mij altijd een bijzonder grote indruk gemaakt." Jammer, dat Gerrit Schulte nooit zijn geluk heeft beproefd op dit nummer. Fush-Nivea heeft er kennelijk geen spijt van, dat men zoveel belang stelling heeft gehad voor de Ita liaanse wielrenner Magni. Want Magni is dit jaar niet alleen weer kampioen van Italië op de weg geworden, zijn successen schijnen van niet geringe in vloed te zijn geweest op de verkoop van een bepaalde huidcrème. Er is door Fush-Nivea dan ook zoveel winst ge maakt, dat men Magni met veel genoe gen het hem toekomende jaarsalaris van honderdtwintigduizend gulden heeft uitgekeerd. Voor Magni was dat bedrag uiteraard niet de enige bron van in komsten. Elke overwinning heeft hem telkens ook een niet te verwaarlozen bedrag in lires opgeleverd. En voor het komende jaar zit deze kaalhoofdige wielrenner, die eigenlijk altijd in de schaduw van Bartali en Coppi heeft ge leefd, ook niet zonder verdiensten. Het contract is vernieuwd en Magni heeft zesendertigduizend gulden opslag gekre gen. En wat de crème betreft; de fabriek heeft dit jaar dank zij Magni, zo zegt men, zeshonderdduizend potjes meer verkocht. Yia de persbureaux zijn wij op de hoogte gebracht van dè Russi sche staatsbegroting voor 1954. Voor de sportslieden staat er wel het een en ander op, dafc de moeite van het vertellen waard is. Meer dan zeven entwintig milliard gulden is namelijk uitgetrokken voor de sport en gezond heidszorg. -Dat is geen kleinigheid en het verklaart weer enigszins de succes sen, die Russische athleten de laatste jaren boeken. Dat er aan de opleiding van sportslieden de nodige aandacht be steed wordt, was duidelijk. Maar wat te zeggen van de volgende cijfers. Er zijn in de Sovjet-Unie dertien sportaca- demies en zevenendertig middelbare sportscholen. Daar worden veertigdui zend leraren in de lichamelijke opvoe ding opgeleid. In 1953 beschikte men voorts, om nog enkele getallen te noe men, over 2600 stadions, 22.000 basket- ballvelden, 145.345 volleybalvelden, 37.678 turnvelden, 4655 turnzalen, 1480 ijsbanen en 3728 skicentra. Advertentie OLYMPISCH STADION, AMSTERDAM A.s. Zondag 14 November, 2.30 uur Er zullen nog heel wat maanden ver strijken eer alle aandacht zich gaat concentreren op de Olympi sche Spelen van Melbourne. Steeds ech ter verneemt men over deze Spelen weer het een en ander. Zo staat het nu wel vast, dat de deelneming uit de Azia tische landen alle verwachtingen zal overtreffen. Vietnam heeft reeds aan gekondigd met vijftig athleten te ko men; in Helsinki waren er slechts tien uit dat land. Precies hetzelfde is het geval met Singapore. Thailand zal een ploeg van 53 man uitzenden tegenover een afvaardiging van twintig athleten in 1952. De Verenigde Staten daaren tegen doen het wat meer bescheiden dan in Helsinki. Men komt met een ploeg van 295 personen naar Melbour ne, terwijl Helsinki een invasie van 323 Amerikanen heeft beleefd. Overigens, het mag dan nog lang geen December 1956 zijn, dit belet tal van lieden niet om nu reeds prognoses te maken over de verdeling van het aan tal medailles. Voor de heren-athleten is zelfs al een gespecificeerde lijst klaar. Men heeft die kunnen vinden in het Amerikaanse tijdschrift „Track and Field News". De prognoses zijn van de hand van de heer Cordner Nelson, een man die als statisticus een reputa tie schijnt te hebben. Wel, als de heer Nelson gelijk krijgt zal Amerika bij de heren-athletiek zestien gouden, acht zil veren en elf bronzen medailles verove ren. Rusland daarentegen komt in deze berekening op een totaal van één gou den, vier zilv :en en één bronzen me daille. Groot Brittannië zou volgens Nel son mogen rekenen op twee gouden, twee zilveren en twee bronzen medail les. Nederland komt in dit, wellicht wat chauvinistisch gestelde, stuk uiteraard niet voor. Dat laatste is nog het minst verwonderlijke. Naar aanleiding van de verklaring van het hoofdbestuur van de N.B.V.B. dat zij geen deel meer uitmaken van dit hoofdbestuur delen de heren P. B. Swart (Den Haag) en S. Bruinvelds (Amsterdam) op wier verzoek zoals bekend de heren E. Joosten (Geleen) en mr. P. J. Blauwhoff (Nieuwer-Amstel) in kort geding voor de president van de Amsterdamse rechtbank zijn gedag vaard mede, dat zij blijkens de no tariële oprichtingsakte en blijkens no tarieel vastgesteld proces-verbaal van de eerste ledenvergadering voor de tijd van twee jaar tot hoofdbestuurslid zijn gekozen. Dit is, voeren zij aan, blijkens de statuten, een privilege voor de op richters. Later hebben de heren Joosten en Slauwhoff, aldus delen de heren Swart en Bruinvelds verder mede, getracht hen te bewegen als zodanig af te treden. De daartoe aan hen voorgelegde ver klaringen, laatstelijk nog in September j.l., hebben zij geweigerd te onderteke nen. Met betrekking tot dit commentaar deelt het hoofdbestuur van de N.B.V.B. mede, dat het zijn verklaring volledig handhaaft en het niet nodig acht nog verder op de verklaringen van genoem de heren in te gaan. Advertentie tem#* ijsvorming Rijd ijsvrij Ervaren automobilisten kiezen de extra's van Esso. Zij willen ook in herfst en winter profiteren van alle voordelen van een klopvaste benzine met hoog octaangetal en een speciaal „anti-stalling" ingrediënt tegen ijsvorming in de carburateur. Esso Extra Winter Grade garandeert een vlugge start met een motor, die sneller op temperatuur komt. Geen ijs vorming, dus lager benzineverbruik, geen krachtverlies, niet afslaan bij stationnair draaien. ESSO NEDERLAND N.V. - „ESSO GEBOUW" - DEN HAAG De zesdaagse van Frankfort is gewon nen door het Zwitserse koppel Roth Bucher met een totaal van 269 punten. Er werd 3428,96 km. afgelegd. NOORD HOLLAND; Westerkwartier Roda; LutoSamos; Allen Weerbaar Rohda. ZUID HOLLAND; HKV—Blauw Wit; GymnasiastenHet Zuiden; HSVDee- tos; SpangenVicus Orientis. WESTEN: BMHC—HHIJC; Groen GeelHilversum; LarenAmsterdam; TOGO—Be Fair. OOSTEN: PW—Nijmegen; Zutphen— DKS. NOORDEN: GCHCHVA; Meppel— Groningen; GHBSDaring; LHCGro ningse Studenten. ZUIDEN: HTCC—Rapidity; MOP— Tilburg; VenloBreda; Zwart Wit EMHC. HOCKEY DAMES. WESTEN: HHIJC—AmsterdamHil versumBe Fair; KievitenBDHC; To goGooi. OOSTEN: DeventerUnion; PW Hengelo; Nijmegen—EHV. NOORDEN: GCHC—HVA; Meppel— Groningen; GHBSDaring; HCWLHC ZUIDEN: Eindhoven—Tilburg; Oran je ZwartPush. De sensationele gebeurtenissen in de Nederlandse voetbalwereld hebben er toe geleid, dat het huidige competitie-programma voor de eerste klassers min of meer waardeloos is geworden. Wanneer vanavond in de Bondsver gadering alles verloopt zoals algemeen verwacht wordt, zijn de wedstrijden, welke er gespeeld zijn en morgen zullen gespeeld worden, van nul en gener waarde. Men speelt dus om „des Keizers baard", om dan over twee of drie weken met frisse moed aan een nieuwe reeks van 26 wedstrijden te begin nen? We zullen' het maar rustig afwachten. In de lagere regionen wordt echter verwoed om de kostbare punten ge streden en vooral in het Katholieke kamp staan enkele zeer belangrijke wedstrijden op het programma. Wij noemen in dit verband HBC—Blauw Zwart in het Heemsteedse Sportpark en DEMRVV in Beverwijk. Wed strijden waarbij de bovenste plaats de onmiddellijke inzet vormt. Van zeer groot belang is echter de wedstrijd H.R.C. - R.C.H. De ploeg van de Racing is, na de nederlaag tegen Z.F.C. toch niet helemaal on genaakbaar en zulks zal de Helder- se Racing moed geven. Biesbrouck en zijn mannen dienen dus op hevige tegenstand te rekenen en niet dan na de allergrootste inspanning kunnen de punten naar de Spaarnestad komen. Beverwijk ontvangt Helder en kan, ook al na de grootste inspanning, de punten thuis houden. Schreven we verleden week nog dat elke wedstrijd, hoe onbeduidend deze ook lijkt, van zeer groot belang kon zijn in de eerste klasse, thans kunnen we er dus wat rustiger over spreken want, zoals we in de aanhef reeds op merkten, zijn de wedstrijden sedert de laatste gebeurtenissen min of meer waardeloos geworden. Haarlem en Stormvogels spelen in onze omgeving thuis resp. tegen H.V.C. en Be Quick waarbij de puntjes in handen van de Haarlemse clubs kunnen komen maar of E.D.O. en V.S.V. resp. bij Zwolse Boys en G.V.A.V. met de volle buit naar huis zullen terugkeren menen we te moeten betwijfelen. Bij de tweede klassers gaat de nood klok zachtjesaan luiden aan de Span- jaardsiaan. H.F.C. dient de strijd tegen Rapiditas te winnen willen de Blauw- Witten hun wankele positie enigszins versterken en het is misschien een schrale troost dat mede-candidaat voor de onderste plaats, De Kennemers, bij 't Gooi geen kans maakt op de volle buit. Mogelijk worden de vooruitzich ten dus iets gunstiger voor de good old. In het Katholieke kamp spitst zich de grootste belangstelling op de reeds gememoreerde wedstrijden D.E.M. -K. V.V. en H.B.C. - Blauw Zwart. In eerst genoemde ontmoeting zou D.E.M. z'n positie enorm versterken wanneer de Wijkenaren weten te winnen. Aan deze mogelijkheid durven we ongetwijfeld denken maar in Heemstede staan de papieren even anders. H.B.C. heeft een achterstand van vier punten en één wed strijd op Blauw Zwart hetgeen dus zeg gen wil dat H.B.C. alleen bij een over winning gelijk kan komen met de mo mentele leiders. Dat zal er spannen H.B.C. behoeft zich niet kansloos te achten want de Heemstedenaren heb ben al meer dan eens getoond over een geduchte ploeg te beschikken. We zijr dan ook vol goede moed! Ondertussen mogen we ADO uit Heemskerk in de strijd om de eerste plaats ook nog niet wegcijferen. Indien A.D.O. thuis tegen R.K.A.F.C. wint blij ven de Heemskerkers in de top van de ranglijst. Vitesse krijgt het tegen W.S.V. o.i. een tikje te zwaar om z'n positie nog wat veiliger te stellen maar Wijk aan Zee kan zulks wel doen ten koste van het op bezoek komende O.S.V. En Velsen? De club van Jan Bakkum zal alles in het werk stellen om zich ten koste van Q.S.C. te herstellen om zodoende z'n partijtje nog te kunnen meeblazen. Aan de Schalkwijkerweg speelt T.Y.B. tegen Scheveningen een vrij onbelang rijke wedstrijd welke de Haarlemmers nog moeite genoeg zal opleveren. Bij de vierde klassers gaat het voor al in West 2 nog erg voor de wind. V.V.S.B. zal het thuis tegen T.H.B. ze ker niet laten zitten en wanneer Tey- lingen zich in de uitwedstrijd tegen Tonegido weet te herstellen en met een overwinning huiswaarts keert, wel, dan spreekt de Sassenheimse club al tijd nog een ernstig woordje mee. S.J.C. kan bij Rouwkoop twee kostbare punten veroveren en Lisse moet thuis over D.O.S.R. de baas kunnen blijven. En ook Warmunda moet in eigen huis over Meerburg kunnen zegevieren. Onze Gezellen speelt in Haarlem de plaatselijke strijd tegen D.I.O. hetgeen naar onze mening op een overwinning 1 voor de gezellen uitloopt maar of N.A.S i zal zegevieren over het sterke Gold Star menen we te moeten betwijfelen. In I Uitgeest ontmoet U.S.V.U. het lang niet I malse Egmondia maar de punten kun- nen toch in handen van de thuisclub komen. De zesdaagse van Aarhus is gewon nen door het Australische koppel Pat- terson-Strom, met een totaal van 456 punten. Er werd 3232 km. afgelegd. Het team Werner-Klamer (Denemarken» eindigde als tweede met 629 punten en één ronde achterstand. Sommige kinders hadden in de puzzle van 23 October voor 5 verticaal: „spies" ingevuld in plaats van „speer" Maar wij hebben dat niet voor fout ge- Verschenen zijn de eindgemiddelden eerste klasse batten en bowlen van de Ned. Cricket Bond over het seizoen 1954. Als eerste op de battinggemiddelden eindigde H. Stolk, de aanvoerder van Hermes-DVS, met het hoge gemiddelde van 51. 29 per innings, die trouwens ook het grootste aantal runs (872) op zijn naam gebracht heeft. Jhr. L. C. de Villeneuve (HCC I) is een fraaie tweede, op de voet gevolgd door W. van Weelde, de aanvoerder van de kampioensclub: ACC. Een mooie plaats neemt voorts D. Ingelse, aanvoer der en wicketkeeper van het Nijmeegse Quick in, zo ook zijn clubgenoot A Phyffer. De fraaie plaats, die Quick dit seizoen in de eerste klas innam, weerspiegelt zich duidelijk wanneer men een blik op de eindgemiddelden bowlen werpt, waar de „oude firma", Fiege - Burki resp. de derde en vierde plaats inneemt. In dit onderdeel neemt J. Walcott van V.V.V. de eerste plaats in, doch de West-Indische bokser speelde slechts in een viertal wedstrijden. M. Maas van „Haarlem" met 50 wic kets is een fraaie tweede; zijn broer Paul met 63 wickets volgt op de zesde pJaats. Het grootste aantal wickets ver overde E. Vriens van HCC 2, n.l.: 74; op hem volgt H. van Meurs van Hermes- DVS met 65 wickets. rekend. „Speer" of „spies" het was al" lebei goed. Voor de rest was alles weet als vanouds: jullie hebben het weet best gedaan. De oplossing was zo: Horizontaal: 1. kleed 6 pomP> 7 agent, 9 ree, 11 haard, 12 rad, 1* troon, 16 niet, 17 leest. Verticaal: 2 loge, 3 een 4 boord. 5 speer, 8, taart, 10 krant, 11 hamef 13, doos 15 roe. De gelukkigen zijn dit keer. le Prijs (Ping-pongspel) Kees Kos ter, Kerkstraat 65, Noordwijkerhout. 2e Prijs (Portefeuille) Rietje de Vo gel, Kroonstraat 15, Beverwijk. 3e Prjjs (Jongensboek) Frans Nelis» Stuyvesantstraat 33, Haarlem (N) Inzenden als altijd per briefkaart. IfJ de linkerbovenhoek vermelden „Kinder prijs vraag." Tijdens de buitengewone ledenvergadering van VVV, welke in de loop van de volg1en de week zal worden gehouden, zal e e\ voorstel worden gedaan om de eventue nieuw te vormen vereniging de naam spor club VVV 1903 te geven. Voorts ligt het de bedoeling de kleuren geel zwart te haven en de beide trainers (van ^vXreft Venlo '54) in dienst te nemen. Wat het terrein is er nog geen overeenstem"' bereikt. tege?' De K.N.V.B. deelt mede, aai "öro- stelling met lopende geruchten ne ^ggJ. gramma voor de eerste klass e. Zondag 14 November ongewijzigd ge handhaafd, zodat aile vastgesteld strijden normaal doorgaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 4