De Waag bestormd en ingenomen Door RK. Studentenvereniging A Georg Rueter exposeert portretten en stillevens M Mr. d'Ailly: dempingen „Men went aan en doorbraken Parkeermeters en richtingaan wijzers op de tram bepleit De Plankeniers in Overveen CHRISTIENTJE Snelle erf/everinq j BRONCHITIS? BïrniwfS AUBERGE BONVERRE MEUBELEN „TAXI-13000" JUVENAAT ST. JOSEPH AUTOM.BEDRIJF H. P. KOOYMAN ERIC DE NOORMAN Yisserijgolf D.K.W. Chauffeur aangehouden Op Wegenverkeersdag van de K.N.A.C.: Plan-Kaasjager een klaroenstoot V.W.-verhuur zonder chauffeur 6-pers. Ford zonder chauffeur LLOYD 7 5 cent Garage Den Hout 't Huis met de Kogel De bescheidenheid van het vanzelfsprekendé Hypotheek Jeugdig en opgewekt L. J. A. MOLHOEK voor weinig geld...! ZATERDAG 13 NOVEMBER 1954 PAGINA 8 Onder schijnsel van flakkerende toortsen Sanctus Bavo Vreugde over bezit eigen sociëteit Rede dr. Veldkamp fief/ofyóecf! Runner-hoteleigenaar beboet 1-tons gesloten bestel wagen, oersterk, zeer zuinig .[m_ Wagenweg 164-168 Haarlem Liturgische weekkalender Na aanrijding doorgereden Millioenenplan voor Kath. ziekenhuis in Amsterdam Uitslag verkopingen bedden en tapijten N.V. W. JAGER GERLINGS VEEL GELD H. W. DAMES Belastingconsulent RECHTSTREEKSE LEVERING Huiskamers, Salons, Slaapkamers, Clubstellen etc. ROKERSHOEST? dan PACTOLAN HAARL. AUTORIJSCHOOL HOUTPLEIN 33 - TEL 17000 of 13000 PERSONENAUTO BESTELAUTO, 250 kg. BESTELAUTO, 500 kg. "SERVICE" HELPT DIRECT! Grote Houtstraat 94 U zulL steeds een verzorgde indruk maken, als Uw garderobe regelmatig door Palthe chemisch gereinigd wordt. Het zal U verbazen hoeveel lan ger Uw kleding nieuw blijft, door onze vakkundige en volledige behan delingen. Prijzen chem. reinigen: 1,50 2,50 3,50 Halen en bezorgen zonder prijsverhoging In de omgeving van het oude Waaggebouw op de hoek van de Damstraat werd gisteravond historie gemaakt. Twintig wapperende toortsen wierpen spookachtige schaduwen tegen de arduinstenen gevel van Lieven de Key's schepping en een van de samenzweerders wandelde nerveus rond met een geladen pistool. Plots kwam het sein: toortsen doven. Onder wijduiteen- spattende vonken werd het vuur uit de fakkels geslagen, maar even later klonk het bevel om de brand er weer in te steken. En wederom baadde de Waag in het grillige lichtschijnsel van enkele tientallen toortsen. Er kwamen enkele heren uit een nabijgelegen huis de kring binnenlopen, een van hen vatte het pistool, mikte op de deur en bracht met een daverende knal, die de Waag sidderend doorstond, het kruit tot ontploffing. Stormachtig drong daarop de gehele groep naar voren, forceerde de toegang en dromde samen in het benedenlokaal van het belegerde gebouw: de leden van de R.K. Stu dentenvereniging hadden bezit genomen van hun nieuwe sociëteit, zij konden zich wanen in hun eigen omgeving, kortom zij waren eindelijk thuis. De man, die zo onvervaard het uit 1802 stammende pistool ter hand had ge nomen en de vuurstraal had gericht op de toegangsdeuren, was burgemeester Cremers. Hij was in gezelschap van dr. G. M. J. Veldkamp, staatssecretaris van Economische Zaken, wethouder D. J. A. Geluk, de heer W. van Willige, directeur van de Stichting „Haarlems Bloei", pater dr. M. van Straaten O.E.S.A., de mode rator van „Sanctus Bavo", mr. H. Toni- no, de rechtskundig adviseur, en nog enkele andere autoriteiten. De burgemeester sprak, alvorens de Waag zo luidruchtig te openen, een kort woordje, waarin hij een eigen sociëteit voor een studentenvereniging een le vensbehoefte noemde. Na de bestorming, toen alle leden en de genodigden een plaatsje hadden gevonden in het gezel lige lokaal, werd de feestelijke vergade ring ter gelegenheid van de tweede diësviering door praeses A. Witte ge opend. In zijn diesrede bracht hij het gemeentebestuur dank voor het ter be schikking stellen van het Waaggebouw en gaf hij een overzicht van de ontwik keling van studentenverenigingen. Al spoedig daarna rukte dr. Veldkamp diegenen der aanwezigen, die, wellicht getroffen door de omgeving, nog in ro mantisch gemijmer verzonken zaten, kordaat naar de werkelijkheid met zijn rede over de taak van de intellectueel in de huidige samenleving. In deze welgefundeerde, overzichtelij ke verhandeling, die wij uiteraard niet in extenso kunnen weergeven, belicht te de spreker drie opvattingen van het begrip intellectueel. Hij constateerde, dat er een intellectuele élite en een intel lectuele massa bestaat, welke beide groepen met verschillende taken belast zijn. De taak van de élitegroep bestaat in het zich inzetten voor de idealen van de gehele gemeenschap, die der massa intellectueel in het zich niet onverschil lig tonen voor de gemeenschapsidealen van de samenleving. Sprekend over de katholieke intellectueel in de politiek zei dr. Veldkamp, dat wetenschap en geloof voortdurehd rekenschap van el- kaar vragen. De taak van de katholieke intellectueel op godsdienstig gebied tenslotte vraagt van hem de wereld voor het Chrisitendom te behouden. Advertentie //TW\ WA 11 «1/1 WV f JM één theelepeltje (bevat geen suiker ot siroop) Twee trawlers, Medan IJm. 57 en Gelria IJm. 21, en zeventien loggers en kotters zorgden er Vrijdag voor, dat de visafslag van IJmuiden werd voor zien van 3485 kisten verse vis, 165 stijve kabeljauwen en ruim 3000 kilo tong. Er waren 2700 kisten verse ha ring, 420 kisten makreel ,245 kisten schelvis, 50 kisten koolvis, 40 kisten wijting, 15 kisten schol en 300 kisten diversen. Haring werd Vrijdag vlot verkocht. De loggerharing deed f 14 tot f 15. de Kanaalharing liep van f 10,50 tot f 12 per kist. De opvangregeling kwam er wederom niet aan te pas. Het stormach tige weer van de laatste dagen had wederom een stijging van de visprijzen tengevolge. Makreel deed f 24 tot f 25. Grote regels kabeljauw gingen naar België voor f 70 tot f 80, grote kisten deden f 100 gemiddeld. Grote schelvis deed f 48, de overige schelvissoorten liepen van f 45 tot f 27 per kist. Grote schol en groot middel deden f 55, klein middel deed f 50, schol I f 55 en schol II en III f 50 tot f 38. Een uitste kende prijs. Grote tong noteerde f 3,10 tot f 3,80. groot middel f 2.65 tot f 3. klein middel f 2,25 tot f 2,50, tong I f 2.15 tot f 2,30 en tong II f 1,95 per kilo. De trawler Gelria IJm. 21 besomde Vrijdag f 14.900. De loggers en kotters, die door de storm naar binnen waaiden, besomden van f 800 tot f 1700. Voor de Zaterdagmarkt werd alleen de trawler Herman IJm. 2 verwacht. Het schip had Donderdag 1400 kisten verse haring aan boord, maar heeft daarna nog een dag gevist (overigens met stormweer, zodat het resultaat niet daverend zal zijn). De trawler Norma Maria IJm. 6 vertrekt waarschijnlijk met zijn vangst naar Engeland. Voor Maandag kunnen verwacht worden: Vios IJm. 24. Limburgia IJm. 54, Abra ham VI. 77 eh Elie Sheniviëre IJm. 32. Een opvarende van de kotter IJm. 23, die Vrijdag aan de markt was, heeft tijdens het ruwe weer een hachelijk avontuur beleefd. Hij viel met het halen van het net overboord. Een an der lid van de bemanning sprong hem, terwijl hij met een lijn aan de kotter verbonden was, onmiddellijk na en slaagde erin om de drenkeling weer aan boord van de IJm. 23 te krijgen. Uit het Kanaal kwamen - hoe kan het anders met dit beestenweer - slechte berichten. De helft van de tijd ligt de. vloot bij Dover voor anker en in de andere helft van de vistijd vangt men gemiddeld 100 tot 200 manden haring per dag. Te kort om een goede besomming te garanderen. Langs de kust was het ook rauw weer, maar er werd méér tong gevan gen. Waarschijnlijk tengevolge van het fait, dat de storm de bodem van de Noordzee weer eens goed onderste bo ven haalt. Er werden trekken gedaan van 30 tot 60 kilo tong en 1 mand schol en wat gullen In de nachtelijke vis- uren maakten de schenen melding van trekken, die 80 kilo tong opleverden. Om de Noord werd niet gevist. Alle schenen lagen hier te steken voor de storm. Een langdurig applaus beloonde de weldoordachte rede van de staatssecre taris. En daarna stonden de bestuursle den op om zich door de aanwezigen de hand te laten drukken ter gelegenheid van de diesviering. De praesides van de disputen „Porum", „Avant", „Kwibus", „Pils" en het pas opgerichte „Orang", en de voorzitter van het Collegium Hono- rabile, de heer J. Kloet, spraken een korte gelukwens. Tot slot werd door al len het glas geheven op de toekomst van de nieuwe soos. De gezellige aankleding, waarover De Waag thans beschikt, is het resultaat ge weest van een wekenlange ingespannen arbeid. De lichtleidingen moesten wor den geplaatst, lampjes aangebracht, de kachel moest worden geplaatst en nog veel meer. De wanddecoraties zijn in bruikleen afgestaan door de heer H. P. Baard, directeur van het Frans Hals museum. Er staat verder nog een piano ter begeleiding van de studentenliede ren, die nu ongetwijfeld menigmaal zul len opklinken naar het zware eikenhou ten plafond. De eigenaar van een klein hotel aan de Groenburgwal te Amsterdam die door de kantonrechter wegens „run nen" op het Centraal Station te Am sterdam, tot 75 gulden was veroor deeld, is in hoger beroep door de rechtbank een boete van 25 gulden subsidiair vijf dagen opgelegd. De man had een Amerikaanse militair, die uit Duitsland met verlof kwam, aange sproken en hem het visitekaartje van zijn hotel overhandigd. Advertentie Frans Restaurant JANSWEG 20 - TELEF. 17630 HAARLEM Advertentie et zijn om en nabij zestigjarige ervaring mag men de 79-jarige portretschilder Georg Rueter een voortzetter noemen van de traditie, een veteraan beoefenaar als hij is van het tot in de finesses geleerde en beheerste vak van voor de revolutie en van voor de internationalisatie sinds het begin van de eeuw. Iets van die rust en aan dacht uit de tijdgeest van zijn jeugd draagt hij nog met zich mee in zijn werk en wij ervaren een weldadig gevoelen bij het samengaan van vakmatigheid en bezieling in een harmonische wisselwer king die in onze tijd zo zelden nog voorkomt De geboren Haarlemmer Rueter die 6 jaar geleden een grote tentoonstelling had in het Frans Halsmuseum, exposeert tot 27 November a.s. een dertigtal wer ken in „'t Huis met de Kogel". De helft er van wordt gevormd door zeer levendige portretten, waaronder zeer recente. Van de frappante leven digheid wil men het geheim vinden door ze „op de hand" te bekijken, zoals dat bij grafisch werk genoemd wordt Men ervaart dan dat zijn kunst voortkomt uit kunnen, en bewondert het vakmanschap, de zuiverheid van kleur, de minutieuze observatie en toch schilderlijke weer geving. Met grote aandacht is de materie van een portretkop benaderd en daarin is 'de ziel, als meegeschilderd in de verf, in al haar nuances tot leven gekomen. Dat alles in de bescheidenheid van het vanzelfsprekende. Slechts de grootste zekerheid van oog en hand is bij machte tot zulk een even wichtige portrettering waarbij de stand van het model niet in een geforceerde rust gefixeerd is maar het model in een waarachtige persoonlijke pose van zich zelf vertelt onder de regie van een snel werkende, uit grote ervaring puttende en zeer opmerkzame Rueter. Deze portretten zijn als stillevens in him rust en observatie gedaan. De af wisseling van portret en stilleven is lo gisch als oefening in trefzekerheid en is een spel met de kleur waarvan Rueter de werking goed kent. Heel transparant van opbouw zijn porttretten en stil levens: het licht wordt steeds meer uit de diepte naar voren gehaald, totdat het sculpturale evenwicht is verkregen. Hij kent de functie van het licht en hanteert het als een materiaal om er ruimte en losheid mee te scheppen. Men zie er een eenvoudig stilleven als het Schoteltje met pruimen maar eens op aan, of de Gele roos of de Cosmea's. Zijn dit de niet geringe kwaliteiten van Rueter's werk, een enkele maal ZONDAG 14 November: 23e Zondag na Pinksteren: eigen mis; 2 geb. oct. van H. Willibrord; 3 geb. H. Josaphaet; Cre do; prefatie van de H. Drieëenheid; groen. MAANDAG: H. Albertus de Grote, bis schop-belijder-kerkleraar; mis In medio; Credo; wit. DINSDAG: H. Gertrudis, maagd; mis Di- lexisti; wit. Haarlem: H. Lebuinus, be lijder; mis Os justi; 2 geb. H. Gertrudis; wit. WOENSDAG: H. Gregorius de wonderdoe ner, bisschop-belijder; mis Statuit; 2 geb. A cunctis; 3 geb. naar keuze; wit. DONDERDAG: Kerkwijding van de basilie ken van de H. Petrus en Paulus te Ro me; mis Terribilis; Credo; wit. VRIJDAG: H. Elisabeth van Thtiringen, weduwe; mis Cognovi; 2 geb. H. Pon- tianus; prefatie van de apostelen; wit. ZATERDAG: H. Felix van Valois, belij der; mis Justus; wit. ZONDAG 21 November: 24e Zondag na Pinksteren; eigen mis; 2 geb. O. L. Vr. Praesentatie; Credo; prefatie van de H. Drieëenheid; laatste evang. van O. L. Vr. Praesentatie; groen. wordt het materiaal hem te machtig en coquetteert hij met de charme van de kleur hetgeen resulteert in slechts ui terlijke fraaiheid. Wie enige tijd in het stille bovenzaaltje met de portretten alleen is, ontdekt al spoedig, welke in dringend en karaktervast zijn. Ze wor den er hem des te liever om. L. T. Op de Oostzanerdjjk tussen Amster dam-Noord en Zaandam is Donderdag avond om acht uur een 25-jarige onge huwde arbeider gevonden, die zwaar gewond ter zijde van de weg lag en in levensgevaarlijke toestand naar het Wilhelmina-Gasthuis is vervoerd. De man was aangereden door een onbekende auto, die na de aanrijding snel is weggereden. De recherche van het bureau Mosplein heeft vanaf dit tijdstip onafgebroken naar de onbe kende auto gespeurd en was gisteren zo ver, dat zij een vermoeden aan de Leidse recherche kenbaar kon maken. Vrijdagavond heeft de 33-jarige koop man uit Leiden zich bij de politie ge meld. De recherche had overdag reeds een bezoek gebracht aan zijn huis, maar had slechts zijn vrouw thuis getroffen. De auto is in beslag genomen. De koopman bekende de wielrijder te hebben aangereden, maar ontkende, dat hij na de botsing maatregelen had genomen om de toedracht verborgen te houden. Naar later is gebleken bevon den zich nog vijf andere kooplieden in de wagen van verdachte. Thans is ook de identiteit van de wielrijder achterhaald, n.l. J. Both uit Tuindorp-Oostzaan. Zijn toestand was gisteravond nog ernstig. Het college van regenten van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam heeft een grote uitbreiding van haar ziekenhuis aangekondigd. De ontwerpen daarvoor, die door het architectenbu reau Kraayvanger uit Rotterdam zijn gemaakt, behelzen de volledige verbou wing van alle vleugels van het bestaan de ziekenhuis en de bouw van een cen traal, 7 of 8 verdiepingen hoog bedden huis, alsmede een nieuw zusterhuis voor inwonende lekenverpleegsters. Deze plannen komen practisch neer op de bouw van een geheel nieuw ziekenhuis. De kosten worden op 10 millioen gulden geraamd. Men hoopt in zes of zeven jaar het plan volledig gerealiseerd te hebben. Ook voor de nieuwe stadsdelen in Amsterdam-West bestaan plannen voor de bouw van een ziekenhuis met vier honderd bedden en een uitbreidingsmo gelijkheid tot 600. Aan dit nieuwe zie kenhuis in West zal een katholieke psy chiatrische kliniek verbonden worden, waaraan in Amsterdam momenteel grote behoefte bestaat Er is een studiecom missie geïnstalleerd, die de bouw van dit ziekenhuis zal voorbereiden. De investe ringskosten worden op 28.000 gulden per bed geraamd. De plannen tot uitbreiding van het Onze Lieve Vrouwegasthuis zijn geba seerd op een rapport van prof. dr. A. Querido, die vaststelt dat Amsterdam over 25 jaar over 5000 ziekenhuisbedden zal moeten kunnen beschikken. Op ba sis van het katholieke bevolkingscijfer zal het katholieke aandeel hierin 1400 bedden moeten bedragen, hetgeen een verdubbeling van het huidige aantal betekent. y y (Van onze verslaggever) Tijdens de twaalfde wegverkeersdag van de K.N.A.C. heeft de burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d'Ailly, Vrijdag gesproken over de verkeers problemen in de hoofdstad, die de laatste tijd in het centrum van de publi citeit hebben gestaan. Is het nodig, zo vroeg mr. d'Ailly zich daarbij af, dat iedereen van de autostrada's met dezelfde snelheid het hart van de steden kan bereiken? Moet iedereen met enorme vaart tot voor de kantoren in het stadscentrum kunnen komen en daar zijn wagen parkeren als blokkade van het stedelijk verkeer? Het verkeer is inderdaad dynamisch, maar de stad is in zekere zin statisch. Daardoor zal men het verkeersprobleem in de grote stad slechts via een compromis kunnen oplossen. Sprekend over het gewraakte rap port van de hoofdcommissaris van po litie in Amsterdam, de heer Kaasjager, zeide de burgemeester dat naar zijn me ning de heer Kaasjager een uitsteken de visie gegeven heeft op de ontwikke ling van het verkeer in de toekomst. Hij heeft een mogelijkheid aangegeven voor een roridweg over de grachten en het is een begrijpelijk voorstel. Ondanks het feit dat het door indis cretie in de publiciteit is gekomen, wordt die publiciteit noch door de heer Kaasjager noch door burgemees ter d'Ailly betreurd. Het plan-Kaas jager is als een klaroenstoot, een ba- zuinstoot die tenslotte de muren van Jericho omver zal werpen. Ik geloof niet, aldus de burgemeester, dat het plan in deze vorm zal worden uitge voerd, maar het legt althans de vin ger op een wonde plek. Men zegt, zo vervolgde burgemees ter d'Ailly, dat vroegere doorbraken en dempingen lelijke mislukkingen zijn ge worden. Maar niemand durft te zeggen dat bijvoorbeeld de Vijzelstraat en de Raadhuisstraat niet verbreed hadden moeten worden. Het is de mening van de heer Kaasjager en van mij, dat men aan doorbraken en dempingen went. Het is hier en daar beslist noodzakelijk te demp en en men-mtkomt er niet aan pa rallelwegen door te breken, evenmin als men ontkomt aan een beperking van de parkeerruimte in de hoofdstad. Een oplossing zal niet gemakkelijk zijn. Men zal echter door beperking naar een verbetering moeten zoeken. De burgemeester maakte van de aan wezigheid van de minister van Verkeer enWaterst. gebruik om 7'." aandacht te vragen voor verschillende problemen, die speciaal in de hoofdstad spelen. Hij vroeg toestemming tot de invoering van het systeem van parkeermeters, waar door de duur van het parkeren gecon troleerd kan worden. Voorts was het naar zijn mening bepaald noodzakelijk dat toestemming wordt verleend voor het aanbrengen van richtingaanwijzers op de trams. Amsterdam is een stad die veel vreemdelingen trekt, die niet op de hoogte zijn met de loop van de trams. Ook de bromfietser moet volgens burgemeester d'Ailly als zodanig te herkennen zijn. In druk verkeer is hij nauwelijks van een gewone fiets te on derscheiden. Als oplossing voor de verkeerspro blemen in de grote stad gaf burgemees ter d'Ailly aan dat mogelijkheden moe ten worden geschapen om het verkeer dat van de autosnelwegen komt af te remmen en te dirigeren naar parkeer ruimten, die in de stad nog aanwezig zijn, zoals bijvoorbeeld het Amstelveld, De Nieuwmarkt en de Westermarkt. Automobilisten moet verboden worden de hele dag hun auto voor de deur te laten staan. Hierdoor kunnen wij het probleem verschuiven naar een latere periode. Wij kunnen nog niet precies zeggen hoe de ontwikkeling van het verkeer in de toekomst zal zijn. Mr. d'Ailly dacht daarbij aan een voortgaand ge bruik van helicopters en kleinere au to's. Burgemeester d'Ailly besloot met te zeggen dat het centrum van Amster dam een monument is. Maar de hari- del en de industrie hebben ook hun rech ten. JOSUA D'AILLY Opdracht voor de zevende bazuinstoot. Reputatie is een lastig ding en een riskant bezit. Natuurlijk ook een prettig bezit, maar minder prettig is, dat het verplichtingen oplegt en verwachtingen oproept. De reputatie van De Planke niers, het Amateur Toneelgezelschap uit Bussum, is groot genoeg om zelfs in onze stad en streek verwachtingen op te roepen; toen het gisteravond, in het Kennemer Lyceum te Overveen, de sei zoenopening van het „Muzenforum Bloe- mendaal" verzorgde, kregen wij sterk de indruk, dat het niet aan die verwach tingen beantwoordde. Niet zozeer omdat de eerste scène een vrij stroef en ge wrongen begin was, maar vooral omdat de meeste figuren geen kleur hadden, geen tekening in het geheel kregen, waardoor de voorstelling te vlak en te neutraal bleef. Volgens maatstaven, welke men rede lijkerwijs bij een voorstelling door ama teurs kan aanleggen, werd het stuk Winter Sunshine van G. A. Thomas, door Ph. Schelttma vertaald als „Onbe kende Bestemming) niet onverdienste lijk gespeeld. De keuze van het stuk rechtvaardigt echter een iets strengere critiek. Stemming en sfeer zijn hoofdzaak, handeling ontbreekt bijna geheel; daar om moeten de spélers stuk en voor stelling maken, vooral door zo groot mo gelijke nuancering in zegging van de tekst. De meesten van de gisteravond optredende Plankeniers schoten hierin te kort De jongste vrouwelijke passa giers het stuk speelt op een Engels passagiersschip tussen Londen en Au stralië waarin bepaald stuntelig in houding en dictie; de steward scheen zich zijn positie onder eerste klas-passa- geiers niet bewust te zijn, de kapitein miste alle gemak van optreden en gedis tingeerd overwicht, welke men van een gezagvoerder op een mailschip kan ver wachten. De regie van H. Harms was vrij sta tisch, was niet gericht op variatie bren gende beweeglijkheid; dat dit geen sterk bezwaar is, bewees echter het optreden van enkele dames en heren. J. de Mees ter slaagde meestentijds goed in de ty pering van een traditioneel geschetste oud-kolonel; mevrouw R. v. Son zag de mogelijkheden van haar komische rol, ofschoon er veel meer gezellige kleur aan gegeven kan worden; Marguerite v. Erven Dorens vond, na een zwak be gin, meermalen de noodzakelijke ver moeiende afwerende toon. Mevr. mr. N. JasHenke en mr. W. Maitland lieten zien en horen, hoe van het stuk een boeiende vertelling gegeven kan wor den. Eerstgenoemde gaf met zeer een voudige middelen gestalte aan de goed hartige, verstandige, moederende vrouw, die zij zijn moest; mr. Maitland was als John Trench overtuigend door rustig» zekerheid. Beiden beheersten bijna steeds het toneel door houding en na tuurlijke, intelligente zegging; hun dia loog in het derde bedrijf bracht iets van de ontroering, welke in de tekst ver scholen ligt, in de zaal. Het komt ons voor, dat er in Haarlem wel een toneelvereniging bestaat, di» van het stuk een sterker sprekend» voorstelling had kunnen geven; een voorstelling welke beter recht doet aan de niet zo gemakkelijk grijpbare moge lijkheden van nuanceringen en sfeer. Hk. A. Perceel: opbod Gasthuislaan 113, Haarlem f 2200. Monseign. Borretl. 1, Vogelenz. 8700. Zuid. Buiten Spaame 10 zw en rd. Haarlem 10000. Havenstraat 10, Heemstede n. gev. Spruitenbosstraat 3, Haarlem 20000. Lucas v. Leydenl. 14, H'stede 7900. if afslag f f 1300.— 1700.— 300.— totaal 28.00.— 10000.— Koper A. v. d. Putten F. Verhoeve 11700.— Makel. S. L. Mok qq. 20000.— 8200.— Opgehouden J. A. Schouten qq. direct van fabriek Op maand, aflossing. Toonkamers Westerhout- park 8, telefoon 18840. WIJNEN EN CEDISTILLEERO spum 86iel 1011? voor SIERADEN, JUWELEN, GOUD en ZILVER Kruisstraat 19 b/d Ridderstr. HAARLEM, telefoon 16910. Inlichtingen omtrent erken de opleiding, examens en lid maatschap bij het Secr. Ne- derl. College v. Belasting consulenten, Belgischeplein 6 te 's-Gravenhage (Post Schev.). Telefoon 551763. van fabriek aan verbruiker van Bezoekt onze uitgebreide toonzalen. Fa. W. A. VAN DEN BROEK Opgericht 1880. Blekersvaartweg 9, H'stede. Ook Zaterdagsmiddags geopend. Gelden beschikbaar op eerste hypotheek Geen afsluitprovisie JANSSTR. 19 - Tel. 11775 Nulsspaarbank voelt U zich, wanneer Uw voetklachten op deskundige wijze zijn verholpen. Gratis voorlichting over de juiste middelen om Uw voetklachten te verhelpen geeft U Inrichting voor Algehele Voetverzorging DUINOORDSTRAAT 22 TELEFOON 25467 Jongens vanaf 12 jaar, die roeping gevoelen voor hei kloosterleven, kunnen in ons juvenaaf lot broeder worden opgeleid. INLICHTINGEN: ALGEMEEN OVERSTE, GAST HUISSTRAAT 6, HEERLEN - Telef. K 4440 - 4064 CONGREGATIE BROEDERS VAN DE H. JOSEPH, HEERLEN Vraagt demonstratie bij de dealer voor Haarlem en omgeving: ZANDVOORT TELEF 2088 t/o Haarl. Dagblad Telefoon 17077 Spannend stripver haal voor de jeugd van 12 tot 15 jaar Er zijn 25 deeltjes, verschenen. De prijs per deel bedraagt Verkrijgbaar In de boekhandel Prijs: f5.90 gebonden. Roman van Annie Westerman Omvang: 186 bladzijden Met een fijne opmerkingsgave en een milde humor weet de schrijfster het innerlijk leven van Christientje voor haar lezers en lezeressen te ontvouwen Een boek, dat oergezond is, levensecht en daarom het lezen overwaard. Verkrijgbaar in de boekhandel en bij N.V. Drukkerij De Tijd. Amsterdam. Rokken, Pantalons, Japonnen, Colberts, Mantels, Costuums. Regenjassen (waterdicht) Service-stations voor HAARLEM: Grote Houtstraat 17, tel. 11465 Gen. Cronjéstr. 109, 18024 Kruisweg 44, 14687 Service-station voor HEEMSTEDE: Camplaan 38, tel. 34282 Palthe

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 8