KARDINAAL SEGURA krijgt een coadjutor toegewezen President Peron waarschuwt geestelijkheid en K.A. Amerikaan doet een bod op het Gouden Boek van Echternach Het huis Coburg moet van zijn kunstschatten bestaan Auto-bandieten opereren rond Keulen en Bonn Kath. Bouwvak arbeidersbond tegen de zwarte lonen Tweede Kamer in het algemeen voor vrijere loonvorming Bedreigen waterpokken de Britse regering Een foto in brons Mgr. Bueno Monreal op voordracht van generaal Franco benoemd Een democraat als Dulles' adviseur? Alarm in Beieren Ook Nederlandse ingenieur beroofd MendèsFrancegaat vanavond naar VS. Pleidooi voor financiële hulp aan de weduwen Dader van aanslag op Nasser ZATERDAG 13 NOVEMBER 1954 PAGINA 9 Anti-clericale artikelen in Argentijnse pers Assemblèe bevoegd in interne bestuurszaken Uit te voeren werkzaamheden aanpassen aan beschikbare arbeidskrachten Stakende ambtenaren betogen in Parijs Nieuw Amerikaans luchtdoelprojectiel Qoöpüfódïti (Van onze correspondent in Spanje) Een gebeurtenis, die in diverse Spaanse kringen nogal enige aan dacht heeft getrokken en commen taar uitgelokt, vooral ook mede door de omstandigheden, waaronder zij zich heeft voorgedaan, is, dat de bekende aartsbisschop van Sevilla, Kardinaal Segura, een coadjutor „eum omnibus juribus et facultatibus" en recht van opvolging, naast zich heeft gekregen. De benoeming* vormt 'n onderdeel van een hele reeks tegelijkertijd gepubli ceerde ingrijpende Veranderingen in de organisatie van de Spaanse kerkelijke hiërarchie, die on der meer de ver heffing behelzen van het diocees Van Oviedo tot aartsbisdom, met de aan de omlig gende aartsdiocesen Van Santiago en Valladolid onttrok ken bisdommen van Astorga, Leon en Santander als suf fragaan-diocesen, en het recht trekken Van de grenzen van enkele Noord- Spaanse diocesen, ■Waardoor deze ko- hien samen te val len met de grenzen van de gelijknami ge burgerlijke pro vincies. Hetgeen de contacten tussen de bisschoppen en de provinciegouver neurs vereenvou digt een zaak in het officieel katho lieke Spanje, waar burgerlijk en ker kelijk beleid nauw niet elkaar samen- Werken, van enig gewicht en het geen beantwoordt aan een der bepa lingen van het Concordaat. De benoeming van de aartsbisschop coadjutor van Se villa is, zoals ge bruikelijk, tegelij kertijd verschenen l? de „Osservatore Romano" en in het Spaanse Staatsblad, de tekst behelst de gebruikelijke formule van: „Z. Exc. het hoofd van de staat heeft het behaagd voor te dragen en de H. Vader heeft zich verwaardigd te be noemen. De benoemde is in dit geval de bis schop van het diocees Vitoria, Mgr. José Maria Bueno Monreal. De publi catie van de benoeming had plaats, terwijl Kardinaal Segura zich ver van zijn diocees bevond, namelijk te Rome, aan het hoofd van een groep Sevillaan- se pelgrims, die in de Eeuwige Stad het internationaal Maria-Congres bij woonden. En reeds op de dag zelf, dat de benoeming gepubliceerd werd, en terwijl de Kardinaal-aartsbisschop zich derhalve nog steeds te Rome bevond, heeft de coadjutor tegenover het in bui tengewone zitting voor hem bijeenge roepen Sevillaans kapittel in de beroem de kathedraal van zijn nieuwe ambt be zit genomen, zich voorgesteld aan de burgerlijke autoriteiten van stad en pro vincie en contact opgenomen met de Plaatselijke pers. De Spaanse bladen hebben van dit alles uitvoerig en op vallend gewag gemaakt. Verschillen de grote bladen, waaronder het Madri- jeense katholieke ,,YA" en de Barce- lonese „Vanguardia" geven ook uittrek sels van de eerste toespraak, die de coadjutor na zijn plechtige intocht in de kathedraal tot zijn nieuwe kudde heeft gericht. Het valt ons op, dat in die uittrek sels geen enkele aan de Kardinaal ge dijde passage voorkomt. De correspon dent van de „Vanguardia" geeft daar- entegen bijzonder reliëf aan de volgen de passus: „Ik zal altijd verenigd zijn ®het mijn beminde kinderen, zowel in °Senblikken van geluk als van gevaar, *°tls de goede herder zijn kudde niet n de steek Iaat, noch in de goede dagen, noch temidden van gruwelijke Normen." Zo kardinaal Segura al om een coadjutor zou hebben gevraagd detgeen gezien zijn hoge leeftijd nor mal zou zijn dan is daaromtrent Sch nooit iets bekend gemaakt, ook bij gelegenheid van deze benoe- j-h'hg. Kardinaal Segura is van alle j.h?e Spaanse kerkelijke hoogwaardig- jj'dsbekleders ongetwijfeld diegene, e in het buitenland het meest van '!ch heeft doen spreken; in de laat- ^.e jaren vooral om zijn zeer extreem landpunt ten aanzien van de positie keu de hiet-katholieke, protestantse erkgenootschappen in Spanje. Her- „^hldeljjk heeft hij de regering van stpmaal Franco fel in gebreke ge- ti~p,,' omdat zij tegenover de „onwet- Prm, Penetratie van de protestantse v opaganda een te lakse houding zou „boventijdelijke" te voorkomen. Tege lijkertijd waarschuwde hij tegen het vergeten van de door Pius XI gepubli ceerde encycliek „Mit brennender Sor- ge". Zorgvuldig vermeed Kardinaal Segura, bij alle voorkomende gelegenhe den, Franco te ontmoeten. Het is alles bij elkaar dus geen wonder, dat hij de naam kreeg van „oppositiekardinaal". Kardinaal Segura was aartsbisschop van Toledo en primaat van Spanje toen de republiek werd uitgeroepen. Kort daarna, toen in diverse streken van Spanje hevige anti-clericale woelingen IIIIémI: Zijne Eminentie kardinaal Segura. uitbraken, reeds geruime tijd voor de burgeroorlog, week hij uit naar Rome, waar hij meerdere jaren verbleef. Toen hij, onder Franco, naar Spanje terug keerde werd hij geplaatst op de aarts bisschoppelijke zetel van Sevilla. De nieuw benoemde, vijftig jaar ou de coadjutor de „nieuwe aartsbis schop van Sevilla", zoals verschillen de kranten zonder meer schrijven geldt, uiteraard, als een van de meest vooraanstaande figuren van het Spaan se episcopaat. Hij doctoreerde te Rome ir. de godgeleerdheid, wijsbegeerte en het canonieke recht; te Madrid in het burgerlijk Recht. Hij is een der bisschoppen uit Fran co's tijd: in 1945 werd hij benoemd tot bisschop van Jaca, vanwaar hij in 1950 werd overgeplaatst naar de zetel van Vitoria. Te Sevilla resideert Mgr. Bue no Monreal in het pauselijk groot-se minarie. Volgens de „New York Times" is de Amerikaanse minister van buiten landse zaken Dulles bereid een lid van de Democratische Partij te benoemen tot adviseur by het «State Depart ment", om hiermee te bewijzen, dat de buitenlandse politiek der V. S. niet slechts de zaak van één party is. Het blad herinnert er aan, dat Dul les zelf destijds onder het Democrati sche bewind als Republikeins raadge ver aan het departement van buiten landse zaken verbonden is geweest en later als afgevaardigde naar de Alge mene Vergadering der V.N. de regering Truman heef vertegenwoordigd. (AFP) President Juan D. Peron van Argen tinië heeft deze week de katholieke priesters van het land gewaarschuwd zich buiten de politiek te houden. Som migen hunner beschuldigde hy er van „vöanden van het regiem" te zyn. Met name werden door hem genoemd de bisschoppen van Santa Fe, Cordoba en Rioja, alsmede een tweetal Italiaanse priesters. Peron stelde met nadruk vast, dat hy zich niet wenste te rich ten tegen de Kerk als zodanig, maar enkel tegen een aantal priesters die „het gezag van de staat trachten te ondermijnen". De Argentijnse dictator deelde mee, dat hy recenteiyk een aan tal kerkeiyke hoogwaardigheidsbekle ders had ontvangen en dat deze hem volledig hadden gesteund in zyn ver oordeling van bepaalde activiteiten van geestelijken. Peron hield de toespraak tot - een aantal gouverneurs en andere hoge functionarissen in zijn residentie Olivos. Het was een strikt besloten bijeen komst, maar de rede werd later over de radio uitgezonden. Juan Peron deelde mee, dat. zijn minister van Bui tenlandse Zaken de zaak van de beide Italiaanse priesters ter kennis zal brengen van de Pauselijke Nuntius. De dictator verklaarde, dat er geen sprake was van een conflict tussen Kerk en Staat, maar dat het voorname lijk een politieke situatie betrof. Hij beschuldigde tevens de Katholieke Ac tie er van, dat zij zijn Peronistische beweging trachtte te ondermijnen en hij kondigde aan dat hij maatregelen zou nemen om het gezag van de Staat te doen overheersen. „Wij verwachten van de Kerk, dat ook zij maatregelen zal treffen om overtreders aan de ker kelijke wetten te houden", vervolgde hij. Hij dreigde de Katholieke Actie te zullen ontbinden als zij zich niet hield aan de door haar gestelde doelen. „Wij zullen de Kerk zuiveren van personen die tegen het gezag in op stand komen", zo deelde de Argen tijnse president mee. De Katholieke Actie wordt er vooral van beschuldigd onrust te kweken iri studentenmilieus. In de Argentijnse regeringspers ko men steeds meer artikelen voor die een sterk anti-cericaal 1 arakter dra gen. De anti-clericale actie van het regime van Peron dateert van eind September toen de president waar schuwde tegen de vorming van vak bewegingen op religieuze grondslag. De aanvallen hebben zich zelfs gericht tegen Antonio kardinaal Caggiano van Rosario. De in Coburg levende nazaten van het vorstenhuis Sachsen-Coburg en Gotha willen het voornaamste pronkstuk van het hun nog restende familie bezit, het Gouden Boek van Echternach, verkopen. Er is een Amerikaanse gegadigde komen opdagen, die 400.000 dollar voor het uit de tiende eeuw stammende werk geboden heeft. De erfgenamen van de in het voorjaar overleden laatste regerende hertog van Sachsen-Coburg, Carl Eduard, heb ben de Beierse staat laten weten, dat zij zich genoodzaakt zien dit unieke aanbod te aanvaarden, wanneer niet de Beierse regering inspringt en zich zelf als koper opwerpt. De Coburgers willen, voor het geval op deze wijze het Gouden Boek in München zou kunnen blijven, met een som van een millioen mark genoegen nemen. In Beieren heeft men alarm geslagen tegen een verkoop naar het buitenland. Er bestaat weliswaar een wet, die de verkoop van waardevolle kunstwerken naar het buitenland verbiedt, maar voor het geval de in geldnood zittende eigenaars geen Duitse kopers kunnen vinden kan deze wet niet verhinderen, dat het goudbe6lagen evangelieboek naar over de Oceaan verhuist. De „Codex Aureus Epternachensls" is het laatste waardevolle bezit, dat het overleden zeventigjarige hoofd van het huis nog bezat. De meeste andere familiebezittin gen van waarde zijn in voorgaande jaren reeds aan de man gebracht. Het huis Coburg werd door de oor log en zijn gevolgen namelijk geruï neerd. Het verloor het grootste deel van de bezittingen, die het eens tot aannemen Tegen de Falange he?dler1uu ar Seledén publiceerde 'hij een treurde rin? c1Jve9' waarin hiJ o.a. be- stitunt t sPan)e met meer het in de v=i Van de Inquisitie bezat. Ook Wiiiinri ge z?g. hij nlet met een wel" enic? v. g hlJ was> geloven wij, de jaren op' die' eveneens enkele bood rWi zlJn seminaristen vcr- Ringen vin n nt,men aan de jeugdbewe- lanl de Spaanse, overigens sinds lanfe 7„iugIA gekatholiceerdeFa- Warrinvnnn tenelnde ongewenste ver engen tussen het „tijdelijke" en Autobaanrovers, die sedert enige tijd in de buurt van Keulen opereren maken nu ook de gewone wegen in de omge ving van Keulen en Bonn onveilig. Na dat zij gisteren op drie plaatsen hun sjag geslagen hadden, is de gehele po litiemacht van deze streek gealarmeerd om tegen hen te velde te trekken. Een der slachtoffers van de gewapende overvallen was een Nederlandse inge- niëur, die in de nacht van Woensdag op Donderdag by Neuss door gewapen de bandieten werd aangehouden. De ro vers gingen zelfs zo ver dat zy in de vroege ochtend van Donderdag op een doorgaans bijzonder druk kruispunt in de nabijheid van het parlementsgebouw van Bonn een wagen der Franse Hoge Commissie overvielen. Nog een derde overval vond vannacht bij Düsseldorf plaats. In alle gevallen gingen de rovers op dezelfde wijze te werk. De Nederland se ingenieur, die in Neuss werd over vallen, zag dat zpn wagen werd ge passeerd door een Opel die plotseling vlak voor hem stopte. Op hetzelfde mo ment reed een Ford de Nederlandse wagen langszij, zodat deze niet meer ontwaken kon en tot stoppen werd ge dwongen. Uit beide wagen kwam een gemaskerde bandiet. Beiden zetten de Nederlander een pistool op de borst en eisten geld. Toen de overvallene zei, dat hij geen geld bij zich droeg, rukten de mannen hem zijn portefeuille uit zijn zak, stapten ijlings in hun wagen en verdwenen. In de portefeuille bevonden zich een kleine vyftig mark. Zy werd gis terochtend door de Keulse politie te ruggevonden toen deze in Keulen een der beide wagens onbeheerd vond. Alleen het geld ontbrak. Bij de over val in Bonn slaagde de politie er bij na in de bandieten te snappen. Hier hielden twee mannen een Franse wa gen aan, sleepten de Duitse chauffeur van achter het stuur, ontroofden hem zijn portefeuille en gingen er met de wagen vandoor. Dit alles kon 's och tends om half zeven geschieden op de drukste verkeersweg van de West-Duitse hoofdstad, de verbinding tussen Bonn en Bad Godesberg. De rovers reden met de gestolen volks wagen in de richting Keulen. Zy wer den op de autobaan tussen Bonn en Keulen ontdekt door een per radio gewaarschuwde politiewagen. De po litie slaagde er na een dolle rit in de volkswagen op de rondweg om Keulen in te halen. Op het ogenblik dat de achtervolgers de volkswagen voorbij reden, stopte de ze en reed vervolgens vol gas achter uit. Voor de politiemannen uit hun auto waren, waren de bandieten uit hun ge stolen volkswagen gesprongen en met de buit van vierhonderd mark in de duisternis ontkomen. In de buurt van Düsseldorf ensceneerden rovers een verkeersongeluk teneinde een automobi list tot stoppen te bewegen. Meer dan tienmaal hebben de bandieten, die vol gens de overvallen automobilisten man nen tussen twintig en dertig jaar zijn, in de laatste twee weken in deze om geving reeds hun slag geslagen. (ANP) Vanavond vertrekt de Franse premier, Pierre Mendès-France, vergezeld door zijn echtgenote en zes ambtenaren voor een tiendaags bezoek aan Canada en de Verenigde Staten. Met de Ameri kaanse politieke leiders zal hy, naar men verwacht, de algemene betrekkin gen tusseh het Westen en de commu nistische landen, een Amerikaanse waar borg voor de in October gesloten Saar- overeenkomst, de andere Paryse ver dragen en de toestand in Indo-China. dragen en de toestand in Indo-China bespraken. Aan de vooravond van zjjn vertrek- heeft de premier zijn kabinet aange vuld met een minister en drie staats secretarissen. De dissidente gaullist Maurice Lemaire, die naar aanleiding van meningsverschillen over de E.D.G. aan de vooravond van de Brusselse conferentie aftrad als minister van huis vesting en wederopbouw, is nu als zodanig teruggekeerd. De onafhankelijke republikein An- dré Moynet wordt verbonden aan het kabinet van de premier als staats secretaris voor jeugdzaken. Hp heeft zich in de oorlog als vlieger onder scheiden. De andere twee staatssecretarissen zijn de radicaal-socialist Billières (be trekkingen met de Nationale Verga dering en ambtenarenzaken) en de on afhankelijke boeren-afgevaardigde Phi lippe Monin (handel). (AFP-Reuter) In de beheerscommissie van de Verenigde Naties is gisteren met 33 tegen 12 stemmen bij 5 onthoudingen een amendement aangenomen, dat de Algemene Vergadering de bevoegdheid geeft uit te maken, of een niet-zelfbe- sturend gebied wel of geen volledig zelfbestuur heeft gekregen. een der rijkste Duitse vorstenhuizen maakten. Alleen in Oost-Duitsland en Oostenrijk gingen 34500 hectaren grondbezit voor de familie verloren. De Coburgers hebben hun Coburgse hof daaróm slechts door de verkoop van de overgebleven schatten kunnen aan houden. Zp zijn daarbp thans aan het laatste grote stuk toe. Sedert fier ja- ren ligt de codex in een safe van de Beierse Staatsbibliotheek op een koper te wacht, die nu in de persoon van een Amerikaan is komen opdagen. De codex moet in de tiende eeuw in het klooster van Echternach geschre ven zijn, waarschijniyk in opdracht van keizer Otto de Tweede. Hy bevat de vier evangeliën met de voorrede van kerk vader Hiëronymus en met zestien won- derlpk goed bewaarde tekeningen. Het kostbare handschrift is gebonden in een houten oand, die met zwaar goud be slagen is. In een raam van edelstenen is in de gouden band een uit ivoor ge sneden afbeelding van Christus aan het Kruis aangebracht. Om het werk voor Beieren te behou den heeft het huidige hoofd van het huis Coburg, prins Fritz, een koopsom van een millioen mark verlangd. Indien de regering die beschikbaar stelt, zal de codex het vierde waarde volle bezit der Coburgs zijn. dat in staatseigendom overgaat. P.eeds pronkt In de staatsportretgalerij in M..nchen een zelfportret van Rembrandt en ver der zijn enkele kostbare handschriften uit het huis Coburg het eigendom van de staat Beieren geworden. (ANP) De Katholieke Bouwvakarbeidersbond ,,St. Joseph" heeft zich tot de Eerste en Tweede Kamer gewend in een schrij ven, waarin gezegd wordt, dat ter be strijding van het euvel van zwarte lonen in de bouwvakken alle terzake nodige maatregelen genomen dienen te worden. In de huidige situatie moet volgens de bond gezocht worden naar middelen om de thans bestaande te grote be hoefte aan vaklieden in een aantal plaat sen of streken in overeenstemming te brengen met het beschikbare aanbod. Strafbaarstelling van de werknemer bepleiten kan in een dergelijke situatie naar zijn mening op geen enkele wijze tot de gewenste oplossing bijdragen, omdat dit middel aan de eigenlijke oor zaak voorbijgaat en zich slechts beperkt tot een bestrijding van het gevolg. „St. Joseph" meent de voorgestelde maat regel van de Stichting Raad van Be stuur Bouwbedrijf als volkomen on logisch te moeten afwijzen. Naar zijo mening zal het gewenste resultaat al leen bereikt kunnen worden door de hoeveelheid uit te voeren werkzaam heden aan te passen aan de beschikbare arbeidskrachten. De bond vraagt de Eerste- en Tweede- Kamerleden dringend aan het verzoek van de Stichting Raad van Bestnm Bouwbedrijf geen medewerking te ver lenen, maar te bevorderen, in zoverre dit na de jongste maatregelen van de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting nog gewenst mocht zijn, dat de hoeveelheid nit te voeren werkzaam heden meer in overeenstemming wordt gebracht met de beschikbare arbeids krachten. Toen na de verwoestende slag om de Mount Suridachi op het eiland Iwo-Jima in de Pacific vier Amerikaanse mariniers de behaalde zege bevestigden door het hijsen van de Stars and Stripes op de top van de veel omstreden berg, was er een fotograaf in de buurt, die de onvergetelijke foto maakte, welke nadien in vrijwel alle periodieken en dagbladen ter wereld is verschenen als het symbool van de dagende vrijheid. Zó indrukwekkend was deze foto, dat aan de hand er van het voor Washington bestemde Oorlogsmonument van het Marine Korps der V. S. werd vervaardigd. Het standbeeld is thans te Washington onthuld door President Eisenhower. Deze foto geeft een beeld van de indrukwekkende plechtigheid. In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van Sociale Zaken én Volksgezondheid, ver klaren zeer vele leden zich voorstanders van een vryer systeem van loonpolitiek. Zy zqn het daarby met de minister eens, dat ook by een gewijzigd en vryer systeem van loonpolitiek het peil der arbeidskosten dermate onder con trole dient te blijven, dat een verstoring van onze welvaart door onverantwoorde Ioonstyging te allen tyde, mede door ingrijpen der overheid, tydig moet kun nen worden voorkomen. Als een praktische maatregel, die voor een klein deel aan de vergeten groepen hulp kan bieden, geven vele leden de minister in overweging, de uitkeringen der vrijwillige ouderdoms- verzekering (d.w.z. voor de groep der genen, die in 1921 35 jaar of ouder waren) met een bijslag te verhogen. Vele leden drongen er met klem op aan, dat het ontwerp-Vacantiewerk zal voorzien in een langere duur, bijv. van drie weken, voor de jeugdige werkers. Vele andere leden vragen de aan dacht voor de financiële toestand van de weduwen. Indien (in 1949) bijna 70 pet. der weduwen beneden de leef tijd van 65 jaar een inkomen genoot van nog geen f 1500 per jaar en 56 pet. van hen zelfs beneden de f 1000 bleef, dan moet, aldus deze leden, van Er is grote consternatie ontstaan in het Britse kabinet, toen men vernam, dat een conservatief parlementslid, de 45-jarige Lawrence Turner, waterpokken had gekregen. Turner bemerkte gisteren, dat hij deze kin derziekte had opgelopen. Hij is vrij wel zeker besmet door zijn zoontje Martin, die nu juist aan de beterende hand is. Eergisteren nog had Turner zijn plaats in het Lagerhuis ingenomen eh was later naar de lobby van de voor stemmers gegaan om met 215 andere voorstanders te stemmen voor een door de regering ingediennd wets ontwerp op, besmettelijke ziekten. Het meest besmettelijke stadium van waterpokken treedt in 24 uur voordat iemand merkt, dat hij de ziekte onder de leden heeft. Dat was dus eergisteren, toen Turner in de lobby gevaarlijk dicht bij premier Churchill stond, evenals overigens bij de minister van Binnenlandse Zaken, de minister van Defensie ende minister van Volksgezondheid. De Premier en de ministers bevonden zich namelijk eveneens in de lobby, omdat zij stemrecht hebben. De incubatietijd van waterpokken is 18 dagen. Dus pas de dag nadat de koningin op sir Winston Churchills 80ste verjaardag 30 November het parlement opent, zal men weten of iemand anders waterpokken heeft gekregen. Patrick BuchanHepburn, de fractieleider van de conservatieve partij, zal tot die dag wel angstvisioe nen hebben, dat het ene conservatieve parlementslid of minister na de andere naar het ziekenhuis moet worden overgebracht, terwijl de Labour-party vol leedvermaak toekijkt en zich heer en meester voelt in het Lagerhuis. (U.P.). De Parijse politie heeft gisteren een menigte van naar schatting 4.000 sta kende P.T.T.ambtenaren moeten ver drijven van de Place de l'Opéra. De politie had de stakers geen toestem ming gegeven om daar te demonstreren. Toen zy toch verschenen en het drukke verkeer geheel tot stilstand brachten, greep de politie in. De ambtenaren pro testeren tegen het uitbleven van loons verhoging en tegen de begroting voor het jaar 1955. Zp werden verdreven naar de rue de la Paix, vanwaar zy eerst naar de Place Vendöme en vervolgens naar het ministerie van financiën trokken. Zy werden noch door minister Faure noch door een van zijn ambtenaren ontvangen. De staking is georganiseerd door de niet-communistische „Force Ouvrière." (Reuter-UP) De Amerikaanse marine heeft giste ren medegedeeld, dat geslaagde proe ven zyn genomen met een nieuw geleid projectiel, de „Terrier", als wapen voor de luchtafweer. De „Terrier" is een rank projectiel met een zeer scherpe punt. Men wil het gebruiken om vliegtuigen te onderschep pen op veel grotere afstand en hoogte dan met de tot dusver gebruikeiyke middelen mogelijk is .onder alle om standigheden. (Reuter) een ware noodtoestand worden ge sproken. Deze is te ernstiger, daar zeer velen dezer weduwen ook nog de kosten van niet verdienende kin deren te haren laste hebben. De so ciale rechtvaardigheid, aldus deze le den, verdraagt niet, dat nog langer wordt gewacht met het bieden van hulp. Gepleit wordt voorts voor een ver hoging der lonen van het verplegend personeel in de ziekenhuizen en voor goedkeuring van als zeer urgent er kende plannen voor de ziekenhuisbouw. Vele leden informeren tenslotte, naar welke criteria de minister de behoefte aan humanistische verzorging heeft vastgesteld en hoe hij humanistische propaganda - met overheidsgelden ge voerd - meent te kunnen voorkomen. Mahmoud Abdel Latif, de 32-jarige loodgieter, die kort geleden een aantal schoten op premier Nasser van Egypte heeft gelost, gefotografeerd tijden* het proces op het Militaire Tribunaal te Cairo. Latif, die bekend heeft, deel de mede, dat hij op de premier ge schoten had, omdat hij de Anglo- Egyptische Suez-overeenkomst als een daad van verraad beschouwde. Hij had later echter ingezien, dat dit niet zo was en toonde veel spyt over het gebeurde....

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 9