Katholieke sigarenwinkeliers vieren feest Triniteitsgemeenschap bereidt C. Alders hartelijke huldiging t Stoofke' ingezegend en officieel geopend Tachtig „Ridders der Naasten liefde" onderscheiden Geslaagd zwemfeest van „De atertrappers HEEMSTEDE Haarlemse afdeling vijf en twintig jaar Trefcentrum voor leid(st)ers van de katholieke jeugdbeweging ketpfitiaecff RODE KRUIS HAARLEM MAANDAG 15 NOVEMBER 1954 PAGINA 2 ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN Dressoir en theemeubel verduisterd ERNSTIGE AANRIJ DING OP KRUISWEG Ï2Jb±elepelti MIXTURA Waterstanden Toesprakencadeaux en muziek Biljart-uitslagen van F.B.H.O. Concert N.Ph.O. Burgerlijke Stand WASSERIJ DUYN Klaproosdag in Bloemendaal Burgemeester woonde kransleggingen bij BADMINTON IN HAARLEM Insluiping in twee villa's te Bentveld Looddiefstal met een staartje Verenigde Katholieke Dammers Waterpolo H.P.G. versloeg Nereus met 31 V.Z.V. 1Meeuwen 2 13 H.V.G.B. 1Nereus 1 (dames) 15 BASKETBALL SP A A RN DAM Uitvoering door „Ardaleon" Steunbonnen voor bejaarden Nederlandse Katholieke Vrouwenbeweging groep Gilde Cursus in film waardering Met motor geslipt VIJFHUIZEN Inbraak ïri boeren leenbank Stille Armen te Heemstede Twede Kamerlid Th. S. J. Hooy voor de K.V.P. Diploma-uitreiking E.H.B.O. Bijzondere opening Veertig-uren-gebed Spreekuur wethouder Beurs van Amsterdam Beurs van New York De katholieke sigarenwinkeliersver- eniging „Sint Bavo" heeft gisteren op bijzonder feestelijke wijze het zilveren bestaan gevierd van de afdeling. Dank zij het vele werk, dat het feestcomité onder leiding van de heer Molenkamp heeft verzet, is het mogelijk geworden een dag te organiseren, die klonk als een klok. Het feest werd s morgens ingezet met een H. Mis in de kapel van de Zusters aan de Koningstraat. Onder deze H. Mis, die de geestelijk adviseur, kapelaan H. van der Plas, opdroeg, hield deze een predicatie, waarin hij uiteraard het feest van de sigarenwinkeliers betrok. Om half elf verenigden de feestgan gers zich rond de ontbijttafel in hotel Lion d'Or en dat was de gelegenheid om de zes jubilarissen, die de afdeling telde, van harte te huldigen. Een kwart eeuw, dus vanaf de oprichting, zijn lid van de afdeling mevr Prenen en de he ren Goossens Sr., Verhoogt, Kuiper, Schild en Van Odijk. Laatstgenoemde was tevens vijf en twintig jaar secre taris \a^ de afdeling Kapelaan Van der Plas sprak de ju bilarissen toe en huldigde hen om hun trouw lidmaatschap, in het bijzonder de secretaris, die reeds zovele jaren het wel en wee van de afdeling heeft ge notuleerd. De jubilarissen werden allen gefêteerd met een gecombineerde fruit- en bloe menmand, de heer Van Odijk mocht bo vendien vanwege zijn jubileum als se cretaris een tafelknipper met inscrip tie ontvangen. Natuurlijk gaf ook de voorzitter van de Haarlemse R.K. Middenstandsver eniging, de heer Fr. van Reijsen, acte de presence en in een gedegen toespraak feliciteerde hij de jubilerende afdeling. Hij bood de voorzitter van „Sint Bavo", de heer L. van Berkel, een voorzitters hamer met inscriptie aan. Namens het hoofdbestuur van de R.K. Sigarenwin keliersvereniging werd een bloemen mand aangeboden en verder waren er o.m. gelukwensen binnengekomen van de christelijke en algemene bond van si garenwinkeliers. Tijdens het ontbijt zorgde Harry Bouman voor de muzikale omlijsting, terwijl de heer Goossens Jr. zich ver dienstelijk maakte met het zingen van enkele soli. In het vroege middaguur vertrok het gezelschap, bestaande uit 85 personen, in twee bussen naar het Gooi, waar onder prachtig weer een rijtoer werd ge maakt. Een prettige pauze werd er ge maakt in Kievitsdal. Omstreeks vijf uur was men weer in Haarlem terug, Zaterdagavond ongeveer 6 uur stak een 66-jarige Haarlemse wagenmaker J. v. D. zonder uit te kijken de Rijks straatweg over. Hij werd door een mo torfiets aangereden. De bestuurder, de loodgieter H.M.M.P.. liep een hersen schudding op, de bejaarde voetganger een rechtebeenbreuk. Beiden wer den naaar het ziekenhuis St. Johannes de Deo vervoerd. Zaterdagmiddag heeft de Haarlemse ■liitlQ OS inoinn \T7 TT» TT ...'l golitie de 35-jarige spuiter W.F.H. uit [aarlem aangehouden, omdat hij ervan verdacht wordt bij een meubelfabriek, waar hij werkzaam was, gereedschap pen, hout en onderdelen van meubelen gestolen te hebben. In zijn woning heeft de politie een onderzoek ingesteld en een dressoir, een theemeubel en an dere kleine zaken in beslag genomen. waar in Lion d'Or het diner werd ge geven. Aan tafelspeeches ontbrak het natuurlijk niet. Harry Bouman was weer present en ook Lou Bandy droeg het zijne bij om het feest te doen sla gen. Dat het zilveren jubileum in alle opzichten is geslaagd mocht wel blij ken uit de woorden van de heer Van Berkel, die feitelijk geen woorden kon vinden om zijn vreugde en dank over deze prachtige dag te uiten. Advertentie Maandag 15 November Hoog water: 6.46 u. en 19.09 u. Laag water: 2.21 u. en 14.42 u. Dinsdag 16 November Hoog water: 7.39 u. en 20.03 u. Laag water: 3.08 u. en 15.36 u. De gehele Triniteitsgemeenschap had zich Zaterdagmorgen verzameld In ge bouw „Domi" te Overveen, teneinde de heer C. Alders, die 25 jaar als leraar aan het lyceum verbonden is, een hartelijke huldiging te bereiden. De toespraken werden prettig afgewisseld met zang door het schoolkoor, dat zich had op gesteld op het podium o.l.v. de heer Nelissen, en met pianospel. Ook een leerling voerde het woord en hy was het misschien wel, die het beste de speciale bekwaamheden van de heer Al ders belichtte door diens manier van les geven te memoreren. Het feestprogramma werd geopend door het zangkoor. De eerste, die de jubilaris toesprak, was pater prior N. de Wit, die verklaarde, dat de heer Alders er in was geslaagd in zijn vak getuigenis af te leggen van een goed katholiek. Die katholieke geest had het werk van de heer Aiders op een hoger plan gebracht. Het cadeau, dat pater prior de jubilaris aanbood uit naam van de Thomas a Villanova Stichting, be stond uit een ets. Na pianospel door Han de Vries, dat door de feesteling bijzon der op prijs werd gesteld, vroeg pater dr. M. van Straaten, de rector, zich in zijn toespraakje af, waardoor de heer Alders en hij gebonden werden. Hij constateerde, dat beiden, de een in de wiskunde, de ander in de klassieke we tenschap, door het wisselvallige heen peilden naar hetgeen is en blijft. De rector bracht de vanzelfsprekendheid, waarmee de zilveren leraar zijn werk A-klas S en G—K R II TelescoopKampervest Centrum IIDuvelshoek DWOCentrum I De stand in de competitie is thans: B-klas Poedeltje II—K R OostenH West I DWSPoedeltje I H WestBellevue C-klas PoedeltjeTelescoop I Telescoop II—DWO K R— DWS BWKampervest D-klas H West II—S en G DWO IIKampervest I Bellevue IDWO I Kampervest II—Bellevue II Op de hoek Kruisweg-Parklaan ver- l'en'rumH West I leende Zondagmiddag om ongeveer kwart voor drie de Bloemendaalse land- arbender C. J. S., die op een motorfiets reed, geen voorrang aan een autobus van de N.Z.K. Een botsing was onver mijdelijk. Met een schedelbasisfractuur is de motorrijder naar het Grote Gast huis overgebracht. Zowel de motor als de autobus werd aan de voorzijde be schadigd. In verband met plotselinge ziekte van Henri Piette zal het pianoduo Reding- Piette Dinsdagavond niet medewerken aan het concert van het N. Ph. O. De Poolse pianist Naum Sluszny is bereid gevonden de plaats in te nemen van het duo. Hij zal het pianoconcert in Es dur K.V. 482 van Mozart vertolken. GETROUWD: K. J. van Laar en M. M. Schouten. GEBOREN: J C. NiemannVernooij, z; G. van den BergSweers, z; J. Wil- lemsen—de Graaff, z: T. Wolder—Har- teman, d; C. de VriesSchouw, d- J. A. M. Schaper—Meiman, d; G. Drenth— Siemons, d G. Muldervan der Heide d. OVERLEDEN: A. M. SempAker boom, 47 jaar, Roosveldstr. 8—0 8—0 3—5 6—2 6—4 5—3 6—2 4—4 6—2 4-4 2—6 4—4 0—8 6—2 Advertentie MAN GEL WAS KANT EN KT.AAp binnen 4 dagen retour. 4—4 6—2 gesp. gew. gel. verl. P- A-klas Duvelshoek 32 18 2 12 38 DWO 32 17 1 14 35 Centrum II 24 15 2 7 32 K R II 32 16 0 16 32 Telescoop 32 16 0 16 32 S en G 24 14 0 10 28 Centrum I 32 14 0 18 28 Kampervest 24 9 1 14 19 KRI 24 6 0 48 12 B-klas DWS 32 21 0 11 42 Poedeltie II 32 17 2 13 36 H. West I 32 17 1 14 35 Rellevue 32 16 1 15 33 Oosten 32 16 1 15 33 w. West II 32 15 0 17 30 K R 32 11 2 19 24 Poedeltje I 32 11 1 20 23 C-klas DWS 32 19 0 13 38 EVV 32 17 0 15 34 Telescoop I 32 15 1 16 31 Poedeltje 32 14 1 17 29 Duvelshoek 24 13 1 10 27 Kampervest 24 13 1 10 27 Telescoop II 24 13 1 10 27 K R 24 13 0 11 26 DWO 32 9 0 23 18 D-klas S en G 32 24 0 8 48 H. West 32 16 0 12 32 Bellevue I 32 15 1 16 31 DWD I 32 15 1 1? 31 Centrum 32 15 0 17 30 Bellevue II 32 14 0 18 28 DWO II 32 14 0 18 28 Kampervest I 32 14 0 18 28 Kampervest II 32 14 0 18 28 H West II 32 11 0 21 22 verricht, in herinnering, en hij was blij hem nu uitdrukkelijk te kunnen ver zekeren, dét de wijze, waarop hij zijn taak had vervuld, goed was geweest. Namens het docentencorps hield de heer N. Andriessen een sprankelend speech je, waarin hij vooral de trouw van zijn jubilerende collega roemde, een trouw, die ook al vanzelfsprekend blijkt. „Je mag dan zoeken naar wat is en blijft, er is één ding, dat je niet zoekt en dat is en blijft, en dat ben je zelf". Ook de heer Andriessen bood namens zijn collega een ets aan. Na een piano-intermezzo, dat werd verzorgd door Ferry Eiselin, nam drs. H. Prenen het woord, die zich tot de jubilaris richtte, sprekend van neef tot neef en enkele amusante herinneringen ophaalde uit hun beider jeugd. Hoe anders zou drs. Prenen zich voorts uit drukken dan in een treffend vers? Zijn geschenk, dat hij uit naam van het Mendelcollege aanbood, bestond uit een doos (Amerikaanse) sigaretten. Pim Levelt was de laatste spreker. Hij voerde het woord uit naam van de leer lingen en onthulde enkele bijzonder heden van de wijze, waarop de heer Alders les pleegt te geven. Het cadeau, dat hij overhandigde, een gramofoon- plaat, kwam tegemoet aan de liefheb berij van de heer Alders: de muziek. De jubilaris dankte aan het slot van de bijeenkomst al degenen, die hem met zang, toespraken en pianospel had den gehuldigd. Op een langdurig werk van het be stuur van de Katholieke Jeugdraad in het district Haarlem is gisteravond een kroon gezet: het eigen tehuis, ,,'t Stoof- ke" genaamd, is ingezegend en geopenn, en daarmee hebben alle leidsters en leiders van de verschillende groeperin gen, die by de Jeugdraad zijn aange sloten, nu eindelijk een gezellig tref centrum. De opening werd verricht door deken W. N. Zijlstra in tegenwoordig heid van o.a. wethouder A. J. M. Ange- nent, die namens het Haarlems gemeen tebestuur aanwezig was, en vele af gevaardigden van diverse verenigingen en organisaties. De bijeenkomst werd geopend door mr. J. N. Meijsing, voorzitter van de Katholieke Jeugdraad. Hij was ver heugd over de grote belangstelling die bleek te bestaan voor de opening van het nieuwe gebouw, en was blij te kunnen zeggen: het is toch wel mooi wat nu tot starid gekomen is. Speciaal rector De Wit kreeg van hem een prijzend woordje, omdat deze de grote stuwer is geweest bij de bouw van het tehuis. Mr. Meijsing gewaagde nog even van de vele en grote moeilijkhe den, die moesten worden opgelost vdor en tijdens de bouw van ,,'t Stoof- ke". Het is echter alles in het belang van de jeugd, de jeugd, die de toe komst heeft en behoefte aan onze steun. Deken Zijlstra sprak daarna de in- zegeningsgebeden uit, nam de wijwa terkwast ter hand en trok sprenkelend door het gebouw. Toen deze plechtig heid voorbij was, bleek de St. Joris- band te zijn gearriveerd. De band had zich opgesteld voor ,,'t Stoofke" in de Stoofsteeg en gaf enkele roffelende feestnummers weg, waarmee de leden zich een hartelijk applaus van de om standers verwierven. In de toespraak die deken Zijlstra, vervolgens hield, constateerde hij, dat de jeugdleiders en -leidsters er met idealisme alleen niet komen. Naast idealisme is ook energie nodig, groter kennis en een grotere culturele ontwik keling. Het bruikbaarste element moet echter de geest van liefde en vriend schap vormen, immers „aan de liefde zult ge ze kennen", zo besloot de deken. Met de laatste gedachte van de de ken was rector D. de Wit het wel in het stampvolle Sportfondsenbad juich ten Zondagmiddag enkele honderden DWT- «4 veIe belangstellende ouders en familieleden vele malen voor de winnaars van een der zwemnummers. Dit gebeurde tijdens het bijzonder geslaagde zwemfeest ^an de R.K. Zwemver. „De Watertrap pers die met de organisatie van dit zeer vlot lopende zwemfeest aantoonde niet voor mets een der grootste zwemverenigin gen van Nederland te zijn. Naast de onderlinge wedstrijden slaagden er o4 jongens en meisjes voor de KNZB- sv. emdiploma's onder het oog van de DWT- vcorzitter Senden en de chef-instructeur Vrugt als KNZB-officials. Verder namen er ruim 60 jongens en meisjes onder de 12 jaar deel aan de afvalraces, welke zeer veel van het uithoudingsvermogen van de jeugdige deelnemers vergde. Tot slot volg de een waterpolowedstrijd tussen de heren van DWT 1 en HPC 1 uit Heemstede wel ke na een zeer spannend verloop mét ge lijke 5—5 stand eindigde. Rudie Prins en ons Roozekrans waren btj HPC en DWT de topscorers met ieder 3 doelpunten. Het beste nummer van de onderlinge wedstrijden was de 100 m. vrije slag he- rfn; Bp" van Driel klopte in een keurige stijl al zijn concurrenten met een goede tijd van 1.06.5. Pons Roozekrans werd tv eede met 1.10.2. op de voet gevolgd door het jeugdige drietal Alfred Thoolen, Piet Meyer en Piet Botman met resp. 1.10.4. 1 IC.5 en 1.1C.9. De 100 m. schoolslag was voor Ton Bleeker met de goede tijd van 1.23.2 en de 100 m. rugslag werd na een verwoed gevecht tussen Piet Meyer en Rob van Drlel een overwinning voor de jeugdige Piet voor het eerst bij de heren uitkomende die met 1.23.4 eerste werd. van Driel werd tweede met 1.24.3. Bij de dames verbeterde Cok Somers het clubrecord op de 66 m. vrije slag met haar tijd van 46.1 seconde. De 66 m. rug slag won Annie Copini in 57.- seconde en de 66 m. schoolslag was als altijd voor Do Turkenburg met haar tijd van 57.8. De volledige eindstanden in de verschil lende groepen waren: Dames wedstrijd zwemsters vanaf 16 jaar: 1. Cok Somers 165.8, 2. Ank Somers 193.5 en 3. Do Tur kenburg 193.8, idem onder de 16 jaar' 1 Agnes Zwanenburg 205.1, 2. Tonny Was- senberg 209.- en 3. Ria Timmermans 215. Getrainde meisjes tot 16 jaar: 1. Irene Leeuwenberg 85.1, 2. Ria Samson 87.6 en 3. Pita Westrik 87.8. Ongetrainde meisjes 14-15 jaar: 1. Riet Nales 72.-, 2. Ria Geu- kers 74.2 en 3. Marga Mes 74.6. Ongetrain de meisjes 12-13 jaar: 1. Gerda van Rijn 70.2, 2. Ineke Molenaar 73.9 en 3. Ria de Ridder. Ongetrainde dames: 1. Loes Schro der 108.3, 2. Leida Nales 109.8 en 3. Corry Buijs 116.-. Herenafdeltng wedstrijdzwemmers vanaf 16 jaar: 1. Fons Roozekrans 266.7, 2. Piet Meijer 271.1 en 3. Rob van Driel 2.71.7; wedstrijdzwemmers tot 16 jaar: 1. Jan' Korstjens 194.1 2. Piet Arons 199.- en 3. Hans Janssen 200.4. Getrainde jongens tot 16 jaar: 1. Kees Stolker 83.8, 2. Theo Kam perman 89.8 en 3. Kees Jacobs 90.4. Onge trainde jongens: 1. Chris Dolle 76.4. 2. Loek Zandstra 78.. en 3. Kees Passchier 80.-. Wanneer men een onderscheiding zou willen betitelen met „orde van de Naas tenliefde", zou dit zonder twijfel de „orde van de Pelikaan" worden. De wapenspreuk daarvan zou dan luiden: Sanguine sanguinem sanans het bloed maakt het bloed gezond! Men moet na melijk weten dat de bloedtransfusie dienst van het Rode Kruis aan donors, die vijf maal bloed afgestaan hebben ten dienste van hun medemensen, een bronzen medaille schenkt. Daarop prükt het eeuwenoude liefde-embleem van de pelikaan, die zijn jongen zijn eigen bloed te drinken geeft. Heeft de donor vyf- tien maal bloed geschonken, dan ont vangt hij of zij een plaquette. Zaterdag middag hadden zich vele „ridders van de Naastenliefde" verenigd in het ge bouw van het Haarlemse Rode Kruis aan de Paviljoenslaan. Tachtig onder scheidingen werden er uitgereikt. Acht personen ontvingen de Landstei- ner plaquette prof. dr. Carl Land- steiner was de ontdekker van de bloed groepen de dames A. C. Opbroek en M. C. F. SteerenbergLenaers, broeder E. Dangé en de heren J. de Braai, N. M. Hasert, F. Houtwipper, A. F. M. Kip- hardt en A. J. Kol. Twee en zeventig bloedgevers ver wierven de bronzen Landsteiner me daille. Aan de uitreiking van de onderschei dingen ging een inleidend woord vooraf van de voorzitter van de Haarlemse Rode Kruis-afdeling, de heer J. J. Jur- rissen. Deze prees de donors voor hun opofferingsgezindheid daar ze zich vrij willig ten dienste stellen van de lij dende mensheid. Wanneer er niet zo'n groot aantal bloedgevers was, zouden sommige medische resultaten niet zo succesvol geweest zijn. Spreker noemde enige cijfers van de Haarlemse afdeling: 1P43: 118 bloedtransfusies toegediend; 1946: 462; 1951: 3925; 1952: 4850; 1953: 5120. Een sterk stijgende lijn dus. Toch zijn er nog wensen. Men kan zich op geven als donor, na een nauwgezette keuring volgt dan een oproep. Verder spoorde de voorzitter aan tot ledenwer vingsactiviteit. Haarlem en omstreken met een bevolkingsgroep van 225.000 personen, tellen 15.000 Rode Kruis- leden; dit is nog te weinig. Dokter H. H. Blaauw gaf tot slot een duidelijke uiteenzetting over de eerste toepassing van de bloedtransfusie en de verdere ontwikkeling van deze tak van het Rode Kruis-werk. Wat de practische zijde van het donorschap betreft: ieder gezond mens kan zonder schadelijke ge volgen tweemaal per jaar bloed geven voor de transfusiedienst; de keuring is gratis, alles blijft, vrijwillig. Men kan zich opgeven bij het Rode Kruis, afde ling Haarlem, Paviljoenslaan 3. De heer J. J. Jurrissen, voorzitter van de Haarlemse Rode Kruis- afdeling, reikt aan broeder E. Dangé de Landsteiner plaquette van het Rode Kruis uit. De kolonel b.d. H. Poulus heeft Za terdag, klaproosdag, bloemen gelegd op vier graven van geallieerde soldaten, die begraven liggen op Bloemendaalse grond, namelijk een op het R.K. kerkhof aan de Dennenweg en drie op de alge mene begraafplaats aan de Bergweg. De burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, heeft kolonel Poulus vergezeld op zijn tocht. De bloe- meh, die werden neergelegd namens het Nederlands Oorlogsgravencomité, zijn beschikbaar gesteld door het hoofd van de Plantsoendienst in Bloemendaal, de heer P. J. van der Maas. De competitie van de Nederlandse Badminton Bond is voor de teams van de badmintonclub „Duinwück" niet bij zonder overtuigend begonnen. Deze week moesten niet minder dan vier nederlagen worden geïncasseerd, waar bij vooral de nederlaag van het eerste team wel zeer tegen is gevallen. Ongetwijfeld behoort het Haagse Smash nog steeds tot een van de ge vaarlijkste tegenstanders van de ploeg van Verhoef, doch nu het team van Duinwijck versterkt is met de Hage naar Loo, mochten toch wel overwin ningen worden verwacht. Het was daarom wel bijzonder jam mer dat Els Robbé, die een jaar uitge schakeld is geweest, tegen haar rivale, de Nederlandse kampioene mevrouw Koch, een bijzonder teleurstellende ne derlaag moest incasseren (15-0; 11-4). De spelers Titiheru en Loo wisten echter fraaie overwinningen te boeken, waardoor de nederlaag in elk geval nog, zeer eervol bleef. De uitslagen waren: Smash 1—Duinwijck 1 5-3. Duinwijck 6Velsen 1 5-2. Duinwijck 5EGBC 3 3-4. Pl.meppers 1—Duinwijck 4 6 1. Deze week komt het eerste team in het veld tegen Chandelle uit Amster dam, namelijk Zaterdag a.s. in het Krelagehuis aan de Leidsevaart. Wordt dit de eerste zege van de Duinwijckers? Het volledige programma luidt: Duin wijck 1Chandelle 1. Siod 1Duinwijck 2. PTT 1Duinwijck 3. Duinwijck 4 Excelsior 1. Hoofddorp 1Duinwijck 5. Duinwijck 6EGBC 4. het bijzonder eens. Waar liefde en vriendschap heersten onder de leiders en leidsters, daar bloeit de jeugd. Deze vriendschap moet het ontstaan van ker nen mogelijk maken, waarmee men bin nendringt in de mensen. Aan de lagere schooljeugd wordt, zodra ze de school Leeft verlaten, weinig meer gedaan. Die jeugd, al dus de rector, moeten wij aantrek ken en steunen, wanneer ze het le ven gaau beleven. Dat moet het uit eindelijk doel zijn van de katholieke jeugdbeweging. Alle groeperingen zijn daarom bij de katholieke jeugdraad aangesloten teneinde samen te over leggen, wat voor goeds aan de jeugd nog kan worden gedaan. De rector bracht dank aan al dege nen, die aan de totstandkoming van ,,'t Stoofke" hadden meegewerkt en vroeg tenslotte de leidsters en leiders prettig samen te werken om het doel van de jeugdbeweging te doen berei ken. Voorts werd kort gesproken -door de heer Smit namens de Ned. Katholieke Jeugdbeweging, door mej. I. Bertholée namens de jongerenbeweging, en door de heer H. Stapel namens de Neder landse Jeugd Gemeenschap. Hun toe spraken gingen vergezeld van verschil lende cadeaux. Tot slot van het officië le gedeelte werd het woord gevoerd door wethouder Angenent, die namens het gemeentebestuur een hartelijke ge lukwens overbracht. Het gemeentebe stuur is dagelijks bedacht op de zorg voor de jeugd, en volgt de activiteit van de katholieke jeugdraad op de voet. Indien nodig, zou het bestuur van de raad kunnen rekenen op steun en bij stand van de gemeente, zo zegde de wethouder toe. In een algemeen dankwoord deelde de voorzitter, mr. Meijsing mee, dat de kaartenactie voor de inrichting van het gebouw wat was tegengevallen. Er zouden dus nog meer acties op touw worden gezet. Na afloop van het officiële gedeelte bleven de gasten een tijdje bijeen en maakten van de gelegenheid gebruik, het gebouw dat beneden één zaal en boven een grote en een kleine kamer telt, te bezichtigen. 28 November wordt 's avonds 8 uur in ,,'t Stoofke" een kienavond gehou den voor leiders en leidsters. Aan het einde van de vorige week hebben ongenode gasten een bezoek gebracht aan twee villa's in Bentveld. Uit de bureaux werden twee bedragen van respectievelijk 70 en 280 ver mist. Het staat vast, dat de deur heeft los gestaan, waardoor de daders in de gelegenheid waren ongestoord hun slag te slaan. Van hen ontbreekt ieder spoor. De glazenwasser P. en de koopman de Hj die vorige week betrokken waren bij de diefstal van 11 rollen bladlood, hebben thans bekend ook een inbraak in een modehuis gepleegd te hebben. In verband met de diefstal van het lood is in de omgeving van Leeuwarden op verzoek van de politie van Haarlem door de Rijkspolitie aangehouden de 32-jarige chocoladebewerker H. B. C. uit Haarlem. Voor de bondscompetitie werd ge speeld VKD I't Oosten I. De uitslag was als volgt: VKD't Oosten: P. MulW. de Jong 02 P. HollenbergH. v. Berk 02 J. v. d. KroftA. de Jong 02 A. MastelingJ. Poppen 20 H. RumpA. de Vries 11 D. RumpR. Smit 20 R. Kok—W. Roest 2—0 H. v Gastel—C. M. Beek 0—2 Th. Kok—W. Beider 2—0 G. FaayF. W. de Pater 1—1 10—10 Voor de centrale wintercompetitie ontving H.P.C. Zaterdagsavond, in het Sportfondsenbad Haarlem, Nereus. Het was een goede en snelle wedstrijd, waarin de goed samenspelende Heem stedenaren in de eerste helft van de wedstrijd enig overwicht hadden, waar uit Prins twee doelpunten scoorde. Na de rust kwam Nereus meer opzetten. Door Exalto werd de Nereus-achterstand tot 2—1 verkleind. Kort voor het einde bracht Pronk de H.P.C.-overwinning op 3—1. In Amsterdamis H.V.G.B. op bezoek geweest bij D.J.K. en boekte een 6-5- overwinning. De stand van afdeling A is: Meeuwen 1 IJ 1 D.J.K. 1 H.V.G.B. 1 Haarlem 1 H.P.C. 1 A.Z. '70 1 Nereus 15—6 23—11 8—7 13—16 7—14 3—2 8—12 10—19 Voor de bekercompetitie heren werd gespeeld de wedstrijd V.V.Z. 1Meeu wen 2. Al direct na de aanvang nam V.Z.V. door midvoor Swier, de leiding. Hierna kwam V.Z.V. niet meer aan bod: met twee doelpunten van Koster en één van Van Oostveen legden de Amster dammers met een 3—1 overwinning be slag op de punten. In de damesbekercompetitiewedstrijd H.V.G.B.Nereus hebben de Haarlemse dames de eer moeten laten aan het veel sterkere Nereus. In de eerste helft ver kreeg Nereus door drie doelpunten -van Rie Nieuwenhuizeq en Erna Veenis een voorsprong van 40. Na de pauze werd door Josta Jansen de eer voor H.V.G.B. gered en bracht Ina Stöckel tenslotte de Nereus-overwinning op 51. UITSLAGEN KRING WATERPOLO- COMPETITIE Dames eerste klasse: Nereus 1HVGB 4-0. Heren vierde klasse: DWT 3HZV 1 3—2, HVGB 4VZV 2 2—0. Vijfde klasse: DWT 4—DV?R 2 1—4, HPC 3Watervrienden 1 5—0 (Water vrienden niet opgekomen). FILMS: PA-LACE: „De privé-secretaresse", a. 1. Tij den 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LLXOR: „De groene halsdoek", 14 Jaar. Tijden 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Lucretia Borgia", str. volw. Tij den 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „De drie musketiers", a. 1. Tijden 2.30, 7 en 9.15 uur. ROXY: Van Ma. tot en met Do.: „Het ge vecht op de rotswand", 14 j. Tijden 2.30 en 8 uur. Maandag 15 November Stadsschouwburg: „De Nederlandse Co- ir.edie" met „Elektra", 20 uur. Grote-Kerk: Beiaardbespeling door Arie Peters, 11.3012.30 uur. Minerva-Theater: Voordrachtavond, ver zorgd door Nel Oosthout, 20.15 uur. (Heemst. Kunstkring). Dinsdag 16 November Concertgebouw: Derde concert serie D door het Noordh. Philh. Orkest. Solisten Janine Reding en Henri Piette, piano, 20 u. Stadsschouwburg: Uitvoering door de operettevereniging „Diogé", 7.45 uur. Minervatheater: Koningin Wilhelmina- fonds. Filmvertoning van „Er is een tijd van komen"8.15 uur. TENTOONSTELLINGEN: Frans Halsmuseum: Groepsportretten van Frans Hals. Expositie van nieuwe aanwin sten uit de Recuperatie, Gerestaureerde Goudleerzaal, geopend op werkdagen van 10—16 uur. Zo. van 1316 u. Xinholthuis: Vrijburglaan 17, Overveen. Geopend op werkdagen van 9—12 en 14— 16 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Ne derland met waterstanden en overzicht overstromingsramp Februari 1953. Kunsthandel Leffelaar, tuinzaal, Wagen weg 102: Schilderijen, gouaches en tekenin gen van Wim Steijn (t/m 27 Nov.). Kunsthandel Bier, Gr. Heiligland 66. - Schilderijen van Poolse expressionisten (tot eind Nov.). Het Huis met de kogel, Spekstraat 12. Portretten en bloemstillevens door Georg Rueter. Van 6 tot 27 November. Door een kleine doch volkomen ver diende zege tegen districtskampioen The Typhoons, is het team van The Biack Pirates er in geslaagd thans alleen de leiding te nemen in de eerste klasse heren. Dit is ongetwijfeld een prach tige prestatie van het team van Meen- horst, aangezien dit sepzoen voor het eerst wordt uitgekomen in deze hoog ste klasse. De volledige uitslagen waren: Dames: RCH 1Antilopen 4 12-3. HOC 2—Rapiditas 2 41-4. The White Stars 1Rapiditas 1 46-16. HOC 1 Exercita 1 58-3. The White Stars 2 S.C. Haarlem 2 29-18. Heren: The Typhoons 3S.C. Haar lem 3 77-5. PSVH 1—S.C. Haarlem 2 17-22. IHJ 1—Harlem Tigers 1 42-24. Tramvogels 1The Typhoons 4 24-22. Z7VS 2—The Typhoons 4 33-21. The Typhoons 1Black Pirates 1 28-34. An tilopen 2Schoten Giants 1 43-28. Junioren (meisjes): HOC aRCH 19-4. IHJ—S.C. Haarlem 10-5. Junioren (jongens): Antilopen A The Typhoons 54-19. IHJ—ZBVS 43-15. Voor deze week staat behalve een competitieprogramma voor Donderdag a.s. tevens een stedenontmoeting Haar lemAmsterdam aangekondigd. Het volledige programma luidt: Donderdag: (19 uur tot 22.30 uur) dames: HOC 3S.C. Haarlem 3. S.C. Haarlem 1—Schoten Giants 1. Heren: The White Stars 2—S.C. Haar lem 3. PSVH 2—The White Stars 3. The White Stars 1—HOC 1. S.C. Haarlem 2 —ZBVS 1. Vrijdag (19.15 uur-22.30 uur)): Ste denontmoeting HaarlemAmsterdam. 19.15 uur Junioren (jongens) Haarlem- Amsterdam. 20 uur Dames Haarlem Amsterdam. 21.15 uur Heren Haarlem Amsterdam. Zaterdagavond gaf de toneelgroep „Ardaleon" een opvoering van het spel „Een bewogen weekend" van Ed. Ter- linge en Kees Spierings. De titel dekt allerminst de zoetelijke inhoud, maar de spelers slaagden er toch in de bezoe- kéls een gezellige avond te bezorgen vooral door het goede spel van Irma (mevr. C. BalmJosten) en Elly (To Oud). Vanavond wordt een reprise ge geven. In deze rubriek geplaatste BRIEVES VAN LEZERS vallen buiten verant woordelijkheid van de redactie. Ano niem ingezonden brieven worden niet geplaatst. Bij ons bestuur komen de laatste dagen regelmatig berichten en klachten binnen over het langs de deuren verkopen van steunbonnen, hoewel dat voor onze afde ling verboden is. Men verwijt het bestuur zelfs, dat het met bonnen van f 0.50, fl-— en f 2.50 werkt, iéts waarvan de ledenver gadering geen kennis heeft gekregen. Het bestuur verklaart hierbij nadrukkelijk, dat streng de hand wordt gehouden aan het verbod om steunbonnen ten behoeve van onze ontspanningsavonden in het openbaar ten verkoop aan te bieden. Alleen wordt door enkele leden bij vrienden en kennis sen gewerkt met bonboekjes, die bonnetjes van 10 cent bevatten en die slechts wor den aangeboden in gesloten gezelschappen, wat niet verboden is. Ook wordt gewerkt met circulaires ter verkrijging van begun stigers en er kan ten bate van onze afde ling een gift worden gestort op gironum mer 393572 ten name van de penningmees- teresse van onze afdeling. De ten verkoop aangeboden steunbonnen komen niet ten bate van onze afdeling, doch zijn naar ons gebleken is, afkomstig van het Adoptie- Comité Bejaarden, waarvan voorzitter is de heer W. Th Fibbe. Onze afdeling staat met dit comité in geen enkele relatie. Wel be vreemdt het ons dat aan dit comité schijnt te zijn toegestaan wat aan onze afdeling is geweigerd, hoewel wij niet kunnen ge loven dat het gemeentebestuur in deze met twee maten meet. Het bestuur van de afd. Haarlem van de Alg. Bond van Ouden van Dagen. De Kath. Vrouwenbeweging Groep Gilde houdt op Woensdag 17 Novem ber een Forum-avond in hotel Royal. Aanvang 8 uur precies. Tot slot van de avond zal een filmpje vertoond worden over een artikel, dat in de mode een belangrijke rol speelt. Woensdag 17 November zal het Ne derlands Filmmuseum beginnen met een cursus op het gebied van filmwaar dering. Deze cursus, die gegeven wordt in de aula van het Amsterdams Stede lijk Museum, is in het bijzonder be stemd voor leraren, onderwijzers en al degenen, die met de opvoeding in het algemeen belast zijn. Ook in Haarlem bestaat voor deze cursus grote belang stelling. Zondagmiddag om ongeveer half twee reed de Hillegommer K. met zijn mo tor langs de Leidse straat ter hoogte van de St. Josephkerk, toen hü uitweek voor een paar kinderen. Dit had tot ge volg, dat de motor slipte en de heer K. met zijn linkerbeen bekneld raakte. Dr. ten Hoopen, die hem ten huize van de familie W. onderzocht, consta teerde beenbreuk en achtte overbren ging naar een ziekenhuis nodig. Hij werd per ziekenauto naar Leiden ver voerd. De echtgenote van K., die op de duo was gezeten, kwam met de schrik vrij. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. werd ingebroken in het nieuwe bankgebouw van de boerenleenbank aan de Schipholweg. Men heeft zich toegang weten te verschaffen door het uitsnij den van een glas-in-iood-raam. Het nachtelijk bezoek heeft zich slechts be paald tot de woning van de kassier, die met het bankgebouw één geheel uit maakt. De buit was niet bijster groot: alleen een polshorloge wordt vermist. Een uitgebreid onderzoek werd door de politie ingesteld, dat echter tot op heden niet tot resultaat leidde. Evenals vorige jaren zal ook nu weer in Heemstede een inzameling worden gehouden voor de „Stille Armen". Het comité, waarvan burgemeester mr. A. G. A. van Rappard, voorzitter, de heer E. J. van Lent, secretaris en de heer A. van Wingerde, penning meester is, doet dan ook weer een dringend beroep op de inwoners van Heemstede een bijdrage voor dit doel af te zonderen. Helaas zijn er nog altijd velen, die geholpen moeten worden en daar om vraagt het comité met aandrang de hulp van ieder, die tot helpen in staat is. Het comité zal gaarne opga ven ontvangen van de namen en adressen van personen van wie men meent dat zij voor een uitkering in aanmerking dienen te komen. U kunt Uw bijdragen storten op postgirorekening no. 153308 van de heer A. van Wingerde, of aan hem persoonlijk afdragen ten Raadhuize, dan wel aan zijn woning Antonis Duycklaan 12. Op Woensdag 17 November zal het lid der Tweede Kamer en tweede voor zitter van de Ned. R.K. Middenstands bond voor de afdeling Heemstede van de Katholieke Volkspartij spreken over het onderwerp: „Middenstandsnota en belastingbeleid". Vooral de middenstan ders worden op deze vergadering, die in het R.K. Verenigingsgebouw wordt gehouden en om 20 uur begint, ver wacht. Zaterdagavond had in „Het wapen van Heemstede" de feestelijke uitrei king plaats van een aantal diploma's voor E.H.B.O. .alsmede de uitreiking van een aantal diploma's B.B. Om 8 uur heette de voorzitter van de afdeling Heemstede, dr. A. G. De- genaar, de aanwezigen, onder wie het lid van het hoofdbestuur, de heer A. Rühl en het bestuur van de R.K. E.H.B.O. „De barmhartige Samaritaan" waarmede op zeer prettige wijze wordt samengewerkt, hartelijk welkom. Daar na reikte hij met enige vriendelijke woorden aan zes dames en heren de eenheids-diploma's uit, terwijl voorts twaalf dames en heren gelukkig wer den gemaakt met een verlenging van dit diploma. Vervolgens kreeg dr. V. M. Schijne- makers, docent bq de R.K. E.H.B.O het woord die met enige toepasselijke woorden aan negen dames en heren het B.B. diploma uitreikte. De opening van het feest van Veertig urengebed in de kerk van de H. Bavo aan de Herenweg zal Donderdagavond een heel bijzondere gebeurtenis wor den, omdat dan tevens het nieuwe al taar, een geschenk van de parochiea- nen aan hun herder, pastoor Chr. v. Mierlo ter gelegenheid van zijn 50-jarig priesterfeest, in gebruik zal worden genomen. Pastoor v. Mierlo die sinds enige maanden in de Mariastichting wordt verpleegd en herstellend is van de ge volgen van een lichte beroerte, zal met goedvinden van de behandelende artsen deze plechtigheid bijwonen, zodat de parochianen dan voor één avond hun geliefde herder weer in hun midden zul len zien. Wethouder H. Disselkoen van Heem stede zal in plaats van Woensdag 17 November zijn spreekuur houden op Donderdag 18 November. (Niet officiële koersen) Vorig slot 5% Nea 1953 104 'Ui, Nea 1953 1021/4 31/4 *Ned 1948 100 ft 3V„ oCt Nea 1950 100 Vs 3V4 Nea 1954 100 ft 3-3 li Nea *947 100', s 3 Nea 52-64 oei fac. 98 li inscm Grtbk 1946 3 pC 98)/ .Nea Handel Mil. eert 204% A.K U 276(2 Van Berkei's Patent 168 Jalve-Delfi eert 236 Van Geloei 260 Kon Hoogovens eert 262(4 ümlevei eert 427(2 Nea Kabel 253 Philips 343(4 Kon Petroleum 514/, .Amsterdam" Rubber 114% Holl Amerka Lijn 17? Kon Ned Stoomb Mij 177% Nea Seheepv Unie 156% H VA .149 Deli MO Gert 137(4 Opening 15/11 100(4 288 264% 438(4 349 511% 117% 179(4 158 151 139 Anaconda (Joppei Bethlehem Steel ühryslei Corp Genera: Electric General Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co. Radio Corp Repuhhc Steel Royal Dutch :Mieu Union Gil mithërn Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel 11/11 43 "2 90% 63% 44(4 92% 94(4 72% 26(4 36% 67% 67 57 49% 67 26% 61% Stemming: 12/11 43(4 93% 64(4 44% 92(4 94% 71% 26% 36% 67(4 67% 56% 49% 67 27 63 vast

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2