Politieke manoeuvres A Toenemende onveiligheid op Duitse autowegen Films en romans inspireren volgens West-Duits minister de autobandieten Nieuw schandaal in Italië \V einig licht in roofmoord te Ravenstein Moskouburcht van de stilte m Neger van de Goudkust geeft zijn indrukken X ORR Onschuldige vrouw slachtoffer van verscherpt optreden der politie Griffier in de zaak Dominici Communistisch professor erbij betrokken Zware sneeuwval in de Alpen Dader gebruikte gestolen auto Boerderij in de stad Hongarije laat het echtpaar Field vrij Levenslang geëist tegen Berkelse arts Meteor-straal jager verongelukt Ex-koning Peter wint smaadproces Kabaka volgend jaar terug naar Boeganda Het weer RUSSISCHE STROOIAVOND woensdag 17 november 1954 78ste JAARGANG No. 26146 ^nig verband met de affaire-Montesi Drie Argentijnse priesters in arrest Passen geblokkeerd BOEKHOUDER VERDWENEN 17.400 gulden verduisterd Paus ondergaat opnieuw speciale behandeling Nederlands parlement beeld van Europa DULLES: „Pas op jongens, het is niet de echte!" Na onderhandelingen met Amerika Ook in hoger beroep Twee vliegers om het leven gekomen Gouverneur van New York Harriman's zege door fraude verkregen? Wollen shawls-handschoenen BUREAU SMEDESTRAA1 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie; J. J. w. Boerrigter en Mr, W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Ors H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERIENIIEfARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m-m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, I 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds teL 21544 Is men de algemene politieke si tuatie van het ogenblik beziet, krijgt men licht de indruk, dat ha de hoog opslaande golven van en kele maanden geleden, in verband met het Bisschoppelijk Mandement, een se rene rust is ingetreden. Ons land be- vindt zich nog steeds in een periode van grote -welvaart mede als gevolg van een °ngekende internationale hoogconjunc tuur. De jongste loonsverhoging heeft ook op het sociale terrein de gemoede ren tijdelijk tot kalmte gebracht en de kerkgelegenheid schept nauwelijks pro blemen, tenzij in zoverre er een tekort aan geschoolde arbeidskrachten is. Be- tangrijke nieuwe gunstige regeringsmaat regelen zijn in het vooruitzicht gesteld, zpals een aanzienlijke belastingverla ging en een definitieve wet op de ouder domsvoorziening. Kortom, uiterlijk be zien draagt ons land alle kenmerken van de nog steeds groeiende welvaart. Wie echter scherper toeziet bemerkt al spoedig, dat er weinig voor nodig is, °m, ondanks alle ust en welvaart, de Politieke vrede te verstoren. De Alge mene Beschouwingen zijn weliswaar Zonder al te hevige schokken verlopen niet het minst tengevolge van de zeer gematigde houding van het kabinet, Vooral van de minister-president je gens zijn soms wat al te opgewonden en Voortvarende partijgenoten, maar bij de financiële beraadslagingen van vorige keek kwamen herhaaldelijk zulke dui delijke socialistische tendenzen met be trekking tot het toekomstige algemene Politieke beleid naar voren, dat, zouden Ze worden verwerkelijkt, zij gemakke lijk tot een ernstig conflict tussen kabinet en Kamer zouden kunnen lei den. Wij willen hier niet uitweiden over de merkwaardige figuur dat de belasting- expert van de P. v. d. A. in de Twee de Kamer, de heer Hofstra, zich fel ver zette tegen een drastische belastingver laging per 1 Juli 1955 in plaats van per 1 Januari 1956, naartoe het kabinet thans bereid is. De heer Hofstra vindt het maar onvoorzichtig zo optimistisch te zijn over het verdere verloop van de huidige hoogconjunctuur. Hij voelt blijk baar veel meer voor de stelling van sommige moderne economen, dat in een Periode van hoogconjunctuur de belas tingdruk niet moet worden verlaagd, doch misschien zelfs verhoogd en dat met de verlagingen moet worden ge wacht tot het ogenblik, waarop de be drijvigheid en de werkgelegenheid een nieuwe impuls nodig hebben. Het komt ons voor, dat er op het ogenblik geen Vrees behoeft te bestaan, dat de rege ling haar beleid naar deze moderne con junctuur-theorieën zal ombuigen. Wel heel duidelijk treden de boven genoemde socialistische tenden zen naar voren bij de door de regering voorgestelde verhoging der ven nootschapsbelasting. W eliswaar interes seert uit de aard der zaak een dergelijke belasting het grote publiek nauwelijks, maar het lijkt ons goed hier even de ge- gedachtengang van kabinet en socialisti sche politici te Signaleren. Het is ove- "gens een vrij doorzichtig spel, dat hierbij gespeeld wordt iJPe vennootschapsbelasting werd in iut>l aanzienlijk verhoogd in verband ™et de hoge defensielasten. Hoogstens Voor de tijd van vier jaar, aldus werd men door de minister gesuggereerd, Zou deze verhoging gelden. Thans, nu onze economische en financiële situatie Zozeer is verbeterd, dat er ruimte is voor een totale belastingverlaging van 500 a 550 millioen, weigert het kabinet, met name de minister van Financiën, deze verhoging te niet te doen. Men wil de verhoging wel enigszins verminde- ten, maar een gedeelte ervan handha ven. Een groot deel van de Kamer, de socialisten wederom uitgezonderd, heeft zich tijdens de jongste financiële be raadslagingen ertegen verklaard. En Wat doet nu de regering? Zij laat de Ka mer vrij, maar die 60 millioen uit de vennootschapsbelasting moeten er ko men. Gebeurt dit niet, met andere woor den, verklaart de Kamer zich ertegen, dan zal de verlaging van de inkomsten belasting minder groot kunnen zijn. Aan de Kamer dus de keuze. Hoe de socia listen een dergelijke keuze zullen uit buiten behoeft niet eens voorspeld te Worden. De heer Hofstra zei vorige week letterlijk in de Kamer: „In het bijzon der nemen wij daarbij in overweging, dat wij hier voor de keuze staan tussen 60 millioen aan het bedrijfsleven, dat Winsten maakt als wellicht nog nooit te Voren en dat ook zonder deze tegemoet koming ruimschoots uitkomt, en 60 millioen meer aan een verlaging van de inkomstenbelasting, waarvan iedereen kan profiteren." Prof. Romme schreef dezer dagen, dat hem de verlenging Van een gedeelte der verhoging van de Vennootschapsbelasting kansloos lijkt. Het is mogelijk. Maar uit propagandis tisch oogpunt bezien zitten de socialis ten er goed mee, als we bijvoorbeeld denken aan de Kamerverkiezingen van .In een vervolgartikel zullen wij spe ciaal ingaan op de politieke zijde van het vraagstuk van huurverhoging, huur belasting en huuregalisatiefonds. De minister van Binnenlandse Zaken van Noordrijn-Westfalen, Meyers, heeft gangsterfilms en stuiverromans verantwoordelijk gesteld voor de on veiligheid, die thans op de West-Duitse autowegen heerst. „Wanneer jonge mannen midden in de stad de ruiten van een auto kapot slaan, het publiek onderwijl met pistolen in bedwang houden en dan met een vaart van hon derd kilometer door het stadsverkeer weg razen, dan is dat niets anders dan een nadoen van scènes in films en romans," zo zeide de minister. Hij voegde eraan toe, dat de politie dat probleem niet kon oplossen en hij antwoordde daarmee op de scherpe critiek, die de politie in de laatste dagen heeft onder vonden, omdat zij er nog altijd niet in geslaagd is de autobandieten onscha delijk te maken. Integendeel, deze doen ook thans weer van zich spreken. Hun jongste acties worden uit Hessen gemeld. Minister Meyers treedt thans elke avond voor de radio om de bevolking op te roepen bjj de grootscheepse speur tocht naar de misdadigers de helpende hand te reiken. Voor de pers zeide Meyers: ,,Wij moeten aan dezé terreur een einde maken, wanneer wij het staatsgezag niet failliet willen verkla ren." De minister zei met nadruk, dat hij niet van plan is het aan de politie gegeven bevel, om terstond op ver dachte auto's te schieten in te trek ken. Dit bevel is hevig gecritiseerd sedert een onschuldige, pas getrouw de vrouw het slachtoffer van een salvo uit een machinepistool gewor den is. De politie heeft thans ook nieuwe methoden bjj het opsporingswerk aan gekondigd, hoewel deze met strenge geheimhouding omgeven worden. Zij meent een aanknopingspunt te hebben gevonden nu het eerste dode lijke slachtoffer van de verscherpte ac tiviteit van de politie, Walter Verleger, inderdaad een autorover is gebleken. Een man, die door een Borgward-auto in de flank was gereden, en die de dans ontsprong doordat deze wagen over de kop sloeg, heeft Verleger her kend. Toen deze door de politie werd neergeschoten, was hij overigens ook met zijn wagen over de kop geslagen. Desondanks verklaart de politie, dat de gangsters zich hebben ontpopt als voortreffelijke autobestuurders. Zij rij den uitsluitend met gestolen wagens en zijn meestal zo hoffelijk deze weer te rug te brengen op de plaats vanwaar zij gestolen zijn. In enkele gevallen hadden de eigenaars van de gestolen Dit is mevrouw Gabrielle Guieu, grif fier bij het gerechtshof te Digne, dat vandaag zal beginnen met de behan deling van de zaak in hoger beroep tegen de boer Gaston Dominici, die beschuldigd wordt van moord op het Engelse gezin Drummond. aan®" vooraanstaand lid van de Itali- fige communistische partij, de 52-ja- of een bekend schilderes, en vier betr at,deren zijn er van beschuldigd Scho ke™ te zijn bij een nieuw zeden- vao a in Italië. Het hoofdkwartier beeft .communisHscbe partij in Rome Sotéi gisteravond bekendgemaakt, dat tii-aHid el ijk ontheven is van alle par- te stpiilteit' zulks om hem „in staat dedio-1. zï>n eer als burger te ver nomen11' SotS'u heeft zelf ontslag ge- P'ovinciai voo"'tter van de Romeinse behnfenJ „e®n aantal Romeinse bladen guren a; igiu tot de vooraanstaande fi- zocht na or de Politie worden ge- inval eeri Donderdag uitgevoerde me m deftig appartement te Ro- iniichtm<L mval was ondernomen na Adelaide ?ie -een 22"iar'ge vrouw, in Maart J.ZI' ort voor haar dood aart van djt jaar heeft verstrekt. «aakSM„„Ta® ten dergenen, die de Venrio^L-aj i1' het Italiaanse verdo- licht hebh uChandaal, aan het fjt hebben gebracht. hteuwe beschuldigingen hebben Professor Giuseppe Sotgiu, zijn onmiddellijk aanleiding gegeven tot een hevige politieke strijd. Regerings gezinde bladen kunnen nu een tegen aanval lanceren, nadat de commu nisten een jaar lang de zaak Montesi als politiek wapen hadden gehanteerd. Volgens een bekendmaking van de politie werden bij de inval van Donder dag verscheidene personen in hechtenis genomen. Het communistische gezinde blad „Paese Sera" heeft gisteren een ver klaring van Sotgiu geplaatst, waarin wordt gezegd, dat de aanval tegen hem „kennelijk georganiseerd is met het eveneens duidelijke oogmerk om door hem zekere politieke machten (de com munisten) te treffen." Volgens Italiaanse bladen bestaan er „sensationele schakels" tussen de zaak- Montesi en de nieuwe affaire. (ReuterUP) In de Argentijnse provincie Cordoba zijn drie Rooms-Katholieke priesters gearresteerd. Zij zijn alle drie pastoor. De geestelijken worden er van be schuldigd regeringsmaatregelen te heb ben tegengewerkt, aldus meldt A.F.P. wagens niet eens bemerkt,, dat deze in nachtelijke uren voor strooptochten werden gebruikt. De bandieten zijn bijzonder geoe fend in het nemen van scherpe boch ten in volle vaart. Zij plegen daartoe de bagageruimte op te vullen met zandzakken, zodat het slipgevaar ge ringer wordt. In enkele gevallen is het op deze wijze bandieten gelukt bij een achtervolging de politie te ontkomen. In de Zwitserse, Oostenrijkse en Ita liaanse Alpen is gisteren veel sneeuw gevallen, waardoor de Furka-, Grim- sel-, Susten- en Klausenpas werden ge blokkeerd. Bü andere passen werden chauffeurs gewaarschuwd van sneeuw kettingen gebruik te maken. Op de Jungfraujoch werd een temperatuur van -22 graden Celsius gemeten. Uit de Westelijke provincies van Oos tenrijk werd zware sneeuwval gemeld. De hoofdweg over de Grossglockner was afgesloten en talrijke wegen in Salzburg, Tirol en Stiermarken waren door sneeuw gedeeltelijk geblokkeerd. In Italië viel sneeuw in de Alpen en de Apennijnen, waar de temperatuur tot tien graden onder nul daalde. (Reuter). Een 45-jarige boekhouder uit Amstel veen is uit de zaak van zijn werkgever aan de Haarlemmerdijk te Amsterdam verdwenen met medeneming van het kasgeld ad plm. 2400 gld. Ontdekt is bovendien dat hij meer geldsbedragen heeft verduisterd n.l. tot een bedrag van ca. 15.000,De man, die thans spoorloos is, houdt zich wel op in bars en nachtclubs. (Van onze correspondent) In de roofmoord, die Maandagavond op het postkantoor van Ravenstein door een gemaskerde overvaller ge pleegd werd en waarbij de 52-jarige kantoorhouder J. van Dieten, vader van vijf kinderen, het slachtoffer werd, is tot hedenmorgen nog weinig licht gekomen. Zowel de moordenaar, als de auto waarin hij verdwenen is, zijn nog niet achterhaald. De over valler heeft de ongelooflijke brutali teit gehad gebruik te maken van een zes jaar oude donkergroene Ford, die vorige week gestolen werd van een arts te Nijmegen. Hü heeft zelfs onder he originele nummer, M. 48080, gere den. Naar alle waarschijnlijkheid is de chauffeur dezelfde persoon als de overvaller-moordenaar. Het commando van de Rijkspolitie district Den Bosch is er Dinsdag wèl in geslaagd om een gedeelte van de ontsnappingsroute aan te wijzen. Na de beroving van de kluis, waaruit de bandiet als buit de postzegeltrommel had weggegrist, verdween de auto in de richting Herpen. Via Schayk werd koers gezet naar de Udense Dreef, waar de Ford in de modderige berm vastraakte. Op deze hoogte is ook de trommel geforceerd, die aan wissel geld en postzegels in totaal ca. drie honderd gulden bevatte. Op de weg is Dinsdag n.l. een deel van deze in houd teruggevonden. De deelneming met de familie Van Dieten is algemeen. Het slachtoffer zal Vrijdagmorgen ter aarde worden be steld, na een plechtige H. Requiemmis in de parochiekerk van de H. Lucia, nen. De heer Van Dieten was een gebo ren Ravensteiner en kwam reeds op achttien-jarige leeftijd als leerling op het PTT-kantoor aldaar. Steeds is hij aan hetzelfde kantoor verbonden ge bleven, waarvan hij in 1935 tot bu reauhouder werd benoemd. In de wa tersnood van 1928 onderscheidde de heer Van Dieten zich op zijn geïso leerde post zodanig, dat hij een bijzon dere tevredenheidsbetuiging van de direc'/e mocht ontvangen. Een Zwitserse specialist, dr. Paul Niehans, is te Rome aangekomen om de behandeling van Paus Pius XII met injecties te hervatten. De Paus, die in Februari ernstig ziek is geweest, heeft erder dit jaar reeds twee series van dergelijke injecties gekregen. De gezondheidstoestand van de Paus is thans tamelijk bevredigend. (Reuter) De gemeenteraad van Moskou heeft tot een anti-lawaaicampagne besloten. Van Januari af is het ge bruik van claxons tussen tien uur 's avonds en zeven uur 's morgens verboden, evenals het overmatig gebruik overdag. Zang en muziek op straat zullen eveneens in de genoemde uren verboden zijn. Onder meer is voorts het vesti gen van nieuwe ondernemingen, waar veel lawaai wordt gemaakt, in de buurt van woonhuizen ver boden. De radioluisteraars zullen hun toestel na elf uur 's avonds zachter moeten zetten. (AFP) ":."s Dit is boer Piet de Jong uit Amsterdam. Vorige week is hij voor de tweede maal uit zijn boerderij gezet, omdat de grote stad steeds meer grond opeist voor de woningbouw. Alle protesten waren vergeefs en tenslotte moest de boer wel genoegen nemen met de nette burgerwoning in de Fannius Scholten- straat. die de gemeente voor hem beschikbaar stelde. In de voorkamer heeft hij nu zijn pluimvee ondergebracht en de hele dag staan nu drommen mensen te kijken naar dit vreemde schouwspel. (Van onze parlementaire redacteur) „Wanneer ik als chemicus een kristal wil maken, dan zorg ik er voor, dat mijn vloeistof geheel helder is. Mijn handen moeten schoon zijn en alles is te voren nauwkeurig gezui verd voor ik begin te werken. Wat echter doet uw parlement? Het komt bijeen om te discussiëren over allerlei zaken met vertegenwoordigers van partijen, die hun eigen ego'istisch par tijpolitiek standpunt als onzuivere fac tor mee laten spelen. Dit kan geen goede democratie zijn in mijn ogen. Er zou veel meer onderlinge eenheid moeten zijn", zo ongeveer redeneerde dr. Asafu-Adjaye, een bezoeker van de publieke tribune, die van de Goud kust in Afrika was overgekomen, c de Europese parlementen te bestude ren. Wij troffen in de pauze deze 53- jarige Soedan-medicus met pikzwarte huid en kroeshaar, vergezeld van zijn vrouw, die, druk gesticulerend, de zelfde mening verkondigde. Dr. Asafu is lid geweest van een van de kabinet ten uit het verleden, toen de Goud kust nog koloniaal door Engeland be- MALEW, SlAWHLAN MOLOTOV 7r 4° frawkr PEKIE marken stuurd werd en de ministers in het land zelf slechts een adviserende stem hadden. Sinds 1954 is er echter auto nomie in zijn land. Er is thans veel belangstelling voor de staatkunde, omdat men zijn weg nog zoekt op staatkundig terrein. „Uw parlementaire democratie is voor mij het beeld van Europa: rijk aan tradities, maar door verdeeldheid onmachtig, om snel en efficiënt tot zaken te komen. Zie naar het totali taire Rusland, niet om er een voor beeld aan te nemen, maar om er van te leren, dat het een geweldige kracht vormt door eenheid. Daarte genover zouden de moderne democra tische landen een grotere weerbaar heid moeten stellen. Ik geloof niet, dat wij de politieke partijen moeten afschaffen, maar wij moeten wel het egoïsme van de partijpolitiek uit onze staatkunde bannen. Er moeten dusdanige verbindingen tussen de partijen bestaan, dat de vraag, wat zakelijk het beste is, domineert boven wat uit partijpolitiek oogpunt het beste is. Ik geloof wel, dat de Neder landse politieke partijen het algemeen belang boven hun eigen belang stellen en ik geloof ook wel, dat er in het mozaïek van de beginselen een grote waarde schuilt, maar op het moment, waarop de beslissingen vallen, zou de vraag reeds beantwoord moeten zijn: wat moeten wij doen in het algemeen belang? Ik zoek voor mijn land naar de tussenweg tussen het Russische stelsel, dat neerkomt op dictatuur en het uwe, dat voor mij neerkomt op gebrek aan voldoende beheersing in het beleven van het vrijheidsideaal". Dat was de mening van de oud minister van de Goudkust, dr. Asafu- Adjaye, die na in Caux een congres voor morele herbewapening bezocht te hebben, met Nederlandse vrienden naar hier is gekomen en enige dagen in Den Haag vertoeft. Hongarije heeft Noël en Herta Field, een Amerikaans echtpaar dat vijf jaar geleden achter het „IJzeren Gordijn" verdween, vrijgelaten, aldus heeft het Hongaarse persbureau gisteravond be- kenld gemaakt. Noël Field, een voorma lige anlbtenaar van het „State Depart ment", is een broer van Herman Field, de Amerikaanse architect die vorige maand uit een Poolse gevangenis is vrijgelaten. Volgens het Hongaarse persbureau hadden bevoegde Hongaarse autoritei ten na vijf jaar bevonden, dat de te- genNoël en zijn vrouw ingebrachte be schuldigingen ongerechtvaardigd ble ken te zijn. Daarom was de aanklacht tegen hen ingetrokken. Te Washington zeide een woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken, dat de vrijlating van Noël en Herta Field „niet onver wacht" kwam. De Amerikaanse au toriteiten hadaen hierover onlangs di rect met de Hongaren onderhandeld. Herman Field verdween in Augustus 1949, toen hij naar Warschau ging om naar zijn broer en schoonzuster te je- ken. Dezen waren in Mei van dat jaar in Praag verdwenen. (Reuter) De procureur-generaal bij het Haag se Gerechtshof heeft vanmorgen levens lange gevangenisstraf gerequlreerd te gen de Berkelse arts O., wegens moord op diens echtgenote. O. was in hoger beroep gekomen van het vonnis van de Haagse rechtbank, waarbij hij tot levenslang werd ver oordeeld. (Van onze correspondent) Een Meteor-straal jager van de vlieg basisLeeuwarden met twee inzittenden, een instructeur en een leerling-vlieger, is Dinsdag kort na de start in een stuk land tussen Engelum en Marssum te recht gekomen, geëxplodeerd en uitge brand. De inzttenden kwamen om het leven. De straaljager startte normaal, maar kon geen hoogte krijgen. Het toestel bleef dicht bij de grond en op een stuk land raakte het een aardappelkuil, waarbij een van de motoren en een wiel werden weggeslingerd. Het vliegtuig raakte in brand en schoof over de zware klei, terwijl brokstukken in het rond vlogen. Het drama speelde zich af op korte afstand van de boerderij van de heer L. J. Bakker, wiens broer en enkele ar beiders, die op een aangrenzend stuk land aan het werk waren, het ongeluk voor hun ogen zagen gebeuren. Het Parijse hof van beroep heeft ex- koning Peter van Joegoslavië een scha deloosstelling van een millioen francs toegekend wegens smaadschrift, be gaan door het geïllustreerde Parjjse weekblad „Match", dat geschreven had, dat Peter in de afgelopen oorlog een verbond was aangegaan met de Kroatische nazi-leider Ante Pavelitsj. In Februari j.l. hed een civiel hof de ex-koning al een schadevergoeding van 500.000 francs toegekend, maar dat achtte Peter onvoldoende. Het hof van beroep overwoog nu, dat Pavelitsj destijds door een Frans gerechtshof bij verstek ter dood is veroordeeld wegens zijn aandeel in de moord op koning Alexander van Joegoslavië te Marseilles in 1934. Het w-as volgens het hof een grof heid te beweren, dat de ex-koning een bondgenootschap zou zijn aangegaan met een van de moordenaars van zijn vader. (Reuter) (Van onze Londense correspondent) LONDEN, Hedenmorgen. De minister van koloniën, Lennoy- Boyd, maakte gisteren in het Lagerhuis bekend dat de Kabaka van Boeganda, Moetesa H, die een jaar geleden door de Britse regering werd afgezet en w-erd verbannen naar Engeland, het volgend jaar terug zal mogen keren naar zijn land en zijn troon, mits het parlement van Boeganda, The Loekiko. toestemt in een nieuwe constitutie, welke de Kaba ka tot een constitutioneel monarch maakt en welke een nauwere verbon denheid zal scheppen van Boeganda met Oeganda. De huidige Kabaxa en zijn volk wa ren en zijn bevreesd voor federatieplan nen van de Britse regering, en zij be schouwen zich als verkerend in een uit zonderingspositie omdat Boeganda nooit door de Britten werd veroverd of be zet, doch vrijwillig Engeland uitnodig de bescherming te willen verlenen aan het land. Men beschouwt Engelands fe deralistische politiek als woordbreuk, en de Engelse regering wist een jaar ge leden maar één antwoord, namelijk de Kabaka naar Engeland te verban nen De advocaat-generaal van de staat New York, Nathaniel Goldstein, heeft gisteren verklaard het bewijs in han den te hebben, dat er bij de verkiezin gen voor gouverneur van de staat frau de is gepleegd en stemmen zijn ge kocht. Volgens de officieuze uitslagen is de Democraat Averell Hamman ge kozen. Goldstein, een republikein, zeide, dat aan de vooravond van de verkiezingen de Democratische Partij 20.000 dollar in bankbiljetten van vijf dollar van een bank te Albany had opgenomen. Alba ny is de hoofdstad van de staat New York. (AFP) Advertentie (Tot Donderdagavond) Aanvankelijk plaatselijk mist, maar ook enkele opklaringen, later veel bewolking en kans op wat lichte regen. Zwakke tot matige wind tus sen West en Znid. Weinig verande ring in temperatuur. Zon: 8.04-16.46. Maan: 0.30-13.47.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1