Goed spelend Haarlem klopt Alkmaar KRAPPE ZEGE VAN EDO OP ADO TE DEN HAAG Stormvogels set competitie in met gelijk spel VSV en De Graafschap komen niet tot doelpunten VERRASSENDE start in j voetbalcompetitie j Haarlemse tweede klassers m. Fraaie zege van Yan Zoelen in tafeltennistournooi Profs stellen wel wat teleur Bannister sportman van het jaar Verdediging blinkt weer uit 0—0 een Uitslag juiste verhouding Ria Vonk wint te Maagdenburg Schaatsers betalen meer contributie MAANDAG 29 NOVEMBER 1954 PAGINA 5 (Van onze verslaggever) E>e eersie klap is aliijd een daalder waard, maar vooral nu in de nieuwe, langgerekte competitie, waar in elke afde ling negen hoofdklasse-kroontjes in de verte liggen te Schitteren en ie lonken. En het is Haarlem, dat in de wed strijd legen de Alkmaarse profs een onverwachte en daar door harder aankomende overdrachtelijke klap heeft uit gedeeld. Want, nietwaar, de papieren van de veel geprezen kaasstad-combinatie lagen hoger in de koers. Maar duide lijk is dan gebleken, dat het ongemotiveerd is vergelijkin gen te trekken in hei ongewisse. Profs en eersie klassers waren per slot van rekening nooit tegen elkaar in het veld geweest. De wedstrijd beschouwend springen twee opmer kelijke feiten naar voren: hei spel van de Alkmaarders viel iegen, vooral door de lauwheid en laksheid, en de elf Haar lemmers overtroefden zowel hun tegenstanders als zich zelf. De roodhemden moesten hei in tempo afleggen iegen de roodbroeken en dat heeft de doorslag gegeven. Een ver diende nederlaag dus voor de „profs". Goals van Groeneveld en Kamperveen Bericht voor CROYDON-rokers Eén minuut beslissend Winst in de laatste minuut ontgaan iea,r v°« i»«s Jaarvergadering N.K.S. afd. volleybal Nieuw bestuur gekozen EERSTE KLASSERS Kwestie-Van der Hart nog niet opgelost Djurgarden naar Nederland U.V.V.—H.F.C. 1—3 R.C.H.Watergr.m. 41 Overleg De Graafschap en Twentse Profs Spelers blijven onder contract Comité bevordering belangen amateur voetbal Nederlands jeugdelftal Nederlands zevental tegen Groot-Brittannië? Argentinië wint met 31 van Portugal Het publiek was zich aanvankelijk de nieuwe situatie nog niet bewust, want bij een inworp, veroorzaakt door een blessure van een der Haarlem-spelers, ontketende het een fluitconcert, toen Evert Smit de bal niet naar een rood- broek gooide. Behalve een klein in cident vlak voor het einde verliep de gehele wedstrijd zeer sportief. Wel ging het af en toe vrij hard, maar klinkende munt is per saldo ook hard. Dat zijn de consequenties. Haarlem had zijn opstelling gewijzigd. Roozen's naam zal om te respecteren redenen niet meer op het programma voorkomen; Kick Smit heeft toch wel begrepen dat de jeugd tenslotte de toe komst heeft, hetgeen reeds eerder in ons blad werd opgemerkt; Kuys had zijn rode broek weer te voorschijn gehaald en bleek een geduchte versterking; Laan opereerde achter in het centrum en Dr. Roger Bannister, de athleet die als eerste de z.g. „droom-mijl" verwe zenlijkte, is door de internationale sport pers als de sportsman van het jaar aangewezen. Als tweede plaatste men de wereldrecordhouder op de 5000 meter en de drie mijl, Vladimir Kutz, als der de de 1500 meter en de één mijl-wereld recordhouder John Landy, als vierde de Wereldkampioen op de weg cn winnaar van de Ronde van Frankrijk, Louison Bobet en als vijfde de tweevoudige Europese kampioen Heinz Fiitterer. Interessant bij deze traditionele ver kiezing wlaraan sportjournalisten uit Vier en twintig verschillende landen hun medewerking verleenden, is, dat van Franse zijde Bobet niet onder de eerste v(jf was gerangschikt en dat de Oost- Duitse sportredacteuren een klassificatie hadden opgemaakt, waarbij de zwem ster Jutte Langenau (uit Oost-Duits- land) vóór Kutz, Fütterer en Zatopek stond. De lijst van dit jaar ziet er voor de eerste tien als volgt uit: 1. Bannister (G.-B.) 68 pnt; 2 Kutz (Rusl.) 60 pnt; 3. Landy (Austr.) 38 pnt; 4. Bobet (Fr.) 32 pnt; 5. Fütterer (Duitsl.) 21 pnt; 6. Schemansky (V.S.) 20 pnt; 7. Fangio (Arg.) 14 pnt; 8. O'Brien (V.S.) 13 pnt; 9 Kocsis (Hong.) 9 pnt.; 10 ex aequo Zatopek (Tsj. SI.) en Walter (Did) ieder 1 punten. Beste sportman van het jaar was In 1947 Alex Jany, in 1948 Fanny Blankers- Roen, in 1949 Emil Zatopek, in 1950 Bob Mathias, in 1951 en 1952 opnieuw Zato pek, en in 1953 Fausto Coppi. Advertentie Aan de verzamelaars van de vlieg tuigplaatjes op de binnendoosjes van de Croydon-sigaretten delen wij mede, dat thans een nieuwe serie plaatjes is verschenen, namelijk serie 3 met de hummers 129 t/m 192. Een serie met Vele nieuwe interessante typen. Serie 1 en 2 blijven in omloop. Ook voor de nieuwe serie 3 is weel bij iedere winkelier 'n handig album verkrijgbaar a 30 cent. Maar verzamelaar of niet nooit kocht U voor 70 cent zo'n goéde Virginia: CROYDON, een kwaliteit Waar iedereen op afvliegt! Voogd leidde de aanval; Brussee bezette evenals Kamperveen een binnenplaats. Men kon duidelijk merken dat het Haarlem om meer te doen was dan zo maar een overwinning, het was een prestigekwestie: de K.N.V.B.-er contra de oud-N.B.V.B.-er. De gastheren waren kennelijk in de eerste vijf minuten geïmponeerd door het optreden van de Alkmaarders. Dezen brachten de Haarlem-defensie in ver warring. Toom Smit sprong evenwel te nonchalant met de kansen om. Even prikten de roodbroeken terug door een kopstoot van Voogd bij Snabilie, maar gaven onmiddellijk daarna weer drie hoekschoppen achter elkaar cadeau. Al lengs echter bemerkten Groeneveld en de zijnen, dat er toch wel winst in zat. Door verrassend enthousiasme werd het overwicht verlegd. Voogd gevaarlijk met zijn „kopwerk" liet Snabilie naar een bal grabbelen. Het overwicht le verde echter niets op. Ook aan de an dere kant een schot van Klaas Smit en een dribbel van Michel niet. Zo kwam derhalve de rust met blanco stand. Wie nu gedacht had dat Alkmaar uit een ander vaatje zou tappen, kreeg on gelijk. Haarlem dreef de „profs" in de verdediging. De zestigste minuut werd de beslissende. Brussee gaf een pass aan Groeneveld, die zijn ren besloot met een doelpunt (10). Onmiddellijk daarop in dezelfde minuut gaf Voogd een through pass aan Kamper veen: Snabilie viel te laat uit (20). Zeer verrassend dus. Hadden de Haar lemmers het hoofd koel gehouden, dan was de voorsprong nog vergroot. De goal van Michel (21) bracht nog wel spanning, maar de zege ontging de thuis club toch niet meer. Rest ons nog op te merken, dat de kaartverkoop moest worden gestaakt, iets dat tekenend was voor de enorme publieke belangstelling Toom Smit heeft geen succes. Haarlems verdedigers, doelman Snijders en Barends, zijn paraat. (Van onze sportcorrespondent) EDO, berucht om de speciale speel wijze, die de Haarlemmers er op na houden, schijnt niet van plan te zijn van taktiek te veranderen. Ook tegen ADO werd het spel van „verdedigen en trach ten tot plotselinge uitvallen te komen" consequent doorgevoerd. Dergelijk spel is niet fraai, maar EDO heeft er onverwachte successen mee behaald. Daar ook ADO geen schim meer was (Van onze verslaggever) Stormvogels heeft de nieuwe, zo be langrijke competitie niet erg impone rend ingezet. Is een gelijk spel tegen het vrij zwak geachte Excelsior op zich al niet indrukwekkend, de wijze waarop de IJmuidenaren tot dit resultaat zijn ge komen belooft weinig goeds voor de toekomst. Vooral voor de rust had Stormvogels namelijk een zo sterk veld- overwicht, dat diverse goede scorings kansen opleverde, dat een flinke voor sprong bij de thee alleszins gerecht vaardigd zou zijn geweest. Zat Fortuna de IJmuider schutters dan dwars? Naar onze overtuiging sprong men wel wat erg nonchalant met de kansen om. Er werd opvallend slecht gericht, zo dat doelman Njjraan wel veel, maar zeer weinig moeilijk werk kreeg te ver richten. De straf voor deze nonchalan ce volgde prompt. Nadat Stormvogels in de 16e minuut eindelijk een doelpunt had gescoord was een langdurig, maar ongevaarlijk slot-offensief van Excelsior voldoende voor een treffer en bijgevolg voor een puntenverdeling. (Van onze sportcorrespondent) Om beurten hebben De Graafschap en VSV in Doetinchem enige keren getracht door felle aanvallen de leiding te ne men. Ontegenzeglijk was de Graafschap op deze momenten gevaarlijk. Kundig Werk van doelman v. d. Wint droeg er evenwel zorg voor, dat de stand dub- belblank bleef. En eerlijk gezegd, deze hitslag gaf de krachtsverhouding vrü aardig weer. Soms viel er vrij veel op het spel van beide ploegen aan te merken. Het plaat- ten werd vaak zeer nonchalant verzorgd eh dikwijls constateerde men weinig Verband tussen de verschillende linies. Meer dan eens deed Meyers opvallend goed werk. De Velser doelman was de Voorwaartsen van De Graafschap, wan- heer zij de sporadisch goede voorzetten van Kluin en G. Jansen wilden benut ten, echter steeds te vlug af. Een unie- *e kans keeg v. d. Weerd, toen Wev jbiste. Opnieuw bewees v. d. Wint zijn hlasse door snel uitlopend redding te brengen. Na de rust ondernam VSV meteen enige enthousiaste pogingen om tot sue ces te komen. Verschillende keren moest oelman Gerritsen in actie komen. De Graafschap reageerde onmiddellijk met oAXr^hf^HY'. waarbii Nluim zich nderscheidde. Vrij fortuinlijk waren de velser gasten, toen door te zacht terug h» A" kY, Wey' Van der Weerd eerder dij de bal kon zijn dan v. d. Wint. Door het nodige effect kon v. d. Weerd de kH- ter met meer onder controle Tegen het einde dwong VSV een veld- meerderheid af. Hun voorhoede spande nu alle krachten in en genoot boven dien assistentie van de uitstekende rechtshalf Tielrooy. Verswijveren zag een doelpunt wegens een overtreding geannuleerd en kort daarna had P. v. d. Kuil uitgesproken pech. Hij vuurde een hard schot af, waarmee doelman Gerrit sen de grooste moeite had. Nog zou het „goal" geworden zijn, indien niet Beu- mer zijn doelman te hulp was gekomen Nog eens gezegd, met 00 mochten beide partijen toch wel tevreden zijn. Bjj internationale zwemwedstrijden te Maagdenburg, waaraan door een ploeg van het Amsterdamse HDZ werd deel genomen, heeft Ria Vonk de 100 meter vrije slag in 1 min. 8,5 sec. gemakkelijk gewonnen. Eva Postelt (O.-Did.) werd in 1.09.2 tweede en JVIonika Peters (Zwe den) in 1.10.6 derde. Leny Vonk, het jongere zusje van Ria. eindigde met 1.12.5 als vierde. Ria Brouwer moest op de 200 meter schoolslag met de vierde plaats genoe gen nemen. Marlis Geissler tikte in 2 min. 59,6 als eerste aan, gevolgd door Helga Vilgt in 3 min. 1,1 sec., Marlis Dünte (allen O.-Dld.) in 3 min. 4,7 sec. en Ria Brouwer in 3 min. 7,4 sec. De Oost-Duitser Horst Fritzsche won de 100 meter schoolslag in 1 min. 10,7 sec, welke de beste tijd is ooit door een Duitser op dit nummer gemaakt. Knud Glei de ex-wereldrecordhouder werd tweede in 1 min 11,1 sec., hetgeen een nieuw Deens record betekende. Hil- berg O.-Dld. kwam in 1 min. 14,8 sec. op de derde plaats. Stormvogels begon veelbelovend. Tol, Venus, Jan Snoeks en Luppens laveer den door de Rotterdamse linies alsof deze er niet waren en al spoedig kreeg v. d. Meer, actief als steeds, de eerste schietkansen, zij het van vrij grote afstand. De bal ging echter keer op keer naast, zoals dat ook later gebeur de toen de IJmuider middenvoor doel man Nijman tot tweemaal toe omspeeld had en een leeg doel als het ware om een treffer vroeg. Een knappe kopbal van Luppens had beter lot verdiend dan pal over de lat te vliegen. Excelsior, dat achter alle zeilen moest bijzetten, kwam slechts sporadisch tot een aan val en nog veel zeldener tot een ge vaarlijke aanval. De enige kans kreeg Slavenburg, maar deze ging door aar zelen verloren. Na de hervatting ging Stormvogels op dezelfde wijze verder. Er waren momenten, waarop de IJ muidenaren een klasse beter speelden dan hun jonge tegenstanders. Het doel punt waarop al zo lang werd gewacht kon dan ook niet uitblijven. Bij een fraaie aanval rechts zorgde Lindenberg voor een keurige voorzet. Stelling zette er zijn hoofd onder waarna de bal via de handen van Nijman over de doellijn rolde. Eindelijk 10. Een wonderbaar lijke omhaal van Luppens scheen goed voor een tweede treffer, maar Nijman tipte het leer nog juist over de lat. Excelsior verhoogde het tempo en wierp de verbeten tackle in de strijd. Dit had in zoverre succes, dat de strijd zich grotendeels naar de IJmuider helft verplaatste. Gevaar zat er echter niet bij, stelden de 4000 IJmuidenaren rond de lijnen vast. De Rotterdammers, we tende dat één doelpunt genoeg zou zijn, vochten echter tot de laatste minuut. De laatste minuut, waarin Wickel een hoekschop scherp voor het doel plaats te, de Hartog even een schietkans kreeg, Dijkgraaf de bal van richting veranderde en Stormvogels bijgevolg dertig seconden voor het eind zijn kost- vare 10 voorsprong zag verloren gaan. Er werd daarna alleen nog maar af getrapt. f (Van onze correspondent) Vóór de tafel in „De Kroon" te Den Haag, waar het diocees Haarlem van de afd. volleybal van de NKS de jaarver gadering hield, zaten Zaterdag zeven personen, zes verenigingen vertegen woordigend. Achter de tafel zaten de diocesaan sportadviseur, een scheidende voorzitter en een secretaris, die zijn taak eveneens wilde neerleggen. Geen opwekkend beeld dus voor een verga dering, die slechts éénmaal per jaar wordt gehouden. Zij, die vóór de tafel zaten, bleken echter te behoren tot het slag, dat een organisatie onmogelijk kan missen. Voorzitter A. B. Hogema (Amsterdam) moest zijn functie in verband met te veel werkzaamheden neerleggen. Secre taris H. J. Knijnenburg wilde bij nader inzien toch aanblijven, mits hij de «t.eun kreeg van een tweede secretaris. En zowaar slaagde men er in uit de aan wezigen een nieuw bestuur te forme ren. De functies zullen onderling wor den verdeeld, maar de heren P. v. Gogh (Den Haag), J. Degenkamp (Rotter dam) en H. Knijnenburg bleken bereid een nieuw bestuur te vormen, wellicht aangevuld met een Amsterdamse verte genwoordiger. Als tweede belangrijke feit nam de vergadering een bestuursvoorstel aan om, in verband met de precaire positie van de financiën, de contributie aan de afdeling te verhogen van f 0.25 tot f 0.30 per jaar per lid. van de ploeg, die in het begin van de oude competitie resoluut de kop nam, is het duidelijk, dat de première van de nieuwe competitie in Den Haag een zeer slechte was. Voor de Hagenaars bovendien nog erger, omdat ADO met 21 verloor. Wederom heeft EDO dus resultaat geboekt met het stugge verdedigen. ADO, dat driekwart van de wedstrijd het initiatief had, zag geen kans de barrière te doorbreken. Te meer om dat de Hagenaars de verkeerde taktiek toepasten van kort, peuterig en te lang zaam spel. Toen er meer op tempo werd gespeeld, beleefde doelman v. d. Berg hachelijke momenten, maar hij verstond zijn vak opperbest. De grote man bij de Haarlemmers was Dries Mul, de jeugdige rechtsbin nen, die de architect van elke aanval was. Zijn soepele, nog wat te trage spel, stelde de Haagse defensie steeds voor problemen. Hij was de man, die van elke aanval de ziel was, zoals Theo Timmermans hoewel niet meer zo briljant als vlak na zijn heroptreden dat bij ADO was. Mul was ook de spe lers, die na een kwartier EDO's zege in leidde. Hij lepelde de bal keurig over de aanvallende Haagse linksachter Rosma len heen en schoot toen. De bal vloog voorlangs het doel, maar de actieve Roodselaar was er bij om het leer met een kort tikje naar de in schietpositie staande Klein te dirigeren en doelman Kok zag de bal via de lat achter zich verdwijnen. Een kwartier later ontving Roodselaar een pass van Mul. De Haar lemse middenvoor omspeelde spil Jans, en dat was vrijwel de enige keer,, dat hem dit gelukte, en schoot via de paal in (02). Nog voor de rust kon Ver hoek, na een pass van Theo Timmer mans, zijn rechtsbinnen Valks in staat stellen, een tegenpunt te scoren (1—2). De tweede helft had met voetbal maar weinig van doen. EDO verdedigde krampachtig de voorsprong en ADO trachtte tevergeefs de gelijkmaker te scoren. Het kwam zelfs zo ver, dat Roodselaar moederziel alleen op de ADO-helft en alle Hagenaars voor het Haarlemse doel waren te vinden. Deze opeenhoping van spelers was natuurlijk allerminst bevorderlijk om het pogen van ADO met succes te kronen. Wel moest v. d. Berg enige malen zijn talen en Rijnvis, maar daar stond tegenover, ten tonen bij schoten van Timmermans dat Roodselaar bijna nog de voorsprong had vergroot, als zijn sprint iets feller was geweest. Nu kon Jans hem nog in halen en alle snode plannen verijdelen. A: StormvogelsExcelsior 11 Zwolse BoysFlamingo's 05 LeeuwardenLONGA 52 NACVeendam 41 DOSAmsterdam 42 Roda SportEmma 12 MVV—Go Ahead 4—1 B: BrabantiaSparta 32 HeraclesRigtersbleek 51 WageningenFortuna '54 03 Willem II—Elinkwijk 4—2 SVV—DWS 4—0 SittardiaHeerenveen 32 ADO—EDO 1—2 C: HaarlemAlkmaar '54 21 FeyenoordVitesse 21 GVAVRapid-J.C. 1—1 Blauw WitHermes DVS 12 EBOHPSV 2—2 LimburgiaEnsch. Boys 31 NEC—NOAD 0—2 D: AGOW-HVC 1—1 Xerxes—DFC 1—1 BVV-RBC 5—2 Ajax—VVV 23 EnschedeVolewijckers 10 EindhovenBe Quick 40 De GraafschapVSV 00 Op de jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Schaatsen- rijdersbond, welke onder leiding van de voorzitter mr. H. W. Vliegen te Amsterdam is gehouden, is met alge mene stemmen een contributieverho ging aangenomen. In de toekomst zal aan het jaarlijks „gebedel" om gelden voor het trainingsfonds der hardrijders en kunstrijders een einde komen. Voor de laatste keer hebben de ijs- clubs, gewesten en particulieren nog de gelegenheid gehad dit trainings fonds te versterken, hetgeen een be drag van f2.155 opbracht. De besprekingen tussen de heer L. Brunt, secretaris van de KNVB en Lille inzake Van der Hart hebben niet tot resultaat geleid. Binnenkort zullen beide partijen wederom bij elkaar komen om te trachten een oplossing te vinden. Zweden heeft de tenniswedstrijd tegen Frankrijk voor de eerste ronde van het tournooi om de Koning Gustaaf-beker met 41 gewonnen. Tn de competitiewedstrijd tussen OSS en TOP heeft een speler van TOP, G. Wijnen zijn rechterbeen gebroken. Hereur, Overakker en Smit. leden van de Amsterdamse ijshockeyclub „De Ijsvo gels", zullen Woensdag in de ploeg van Antwerpen één der voorhoedes vormen in de wedstrijd tegen HHYC, welke voor de competitie van de Wet Europe Cup geldt. Voor de tweede keer in één seizoen is dus een. geheel nieuwe compe- titie gestart. In heel het land was de belangstelling bijzonder groot en dat ligt voor de hand. Want voor het eerst zou men nu met eigen ogen kunnen zien of de voormalige clubs in de NBVB nu werkelijk sterker zijn en beter spelen dan de meeste ploegen in de oorspronkelijke eersie klasse van de KNVB. Dat was op zich dus al sensationeel genoeg voor de EE voetballiefhebbers, die voor tal van uitverkochte stadions hebben ge- zorgd. Maar gr was nog iets, dat de aandacht heeft getrokken. Geruime tijd immers is er beweerd, dat de vroegere afdelingen C en D van de eerste klasse veel en veel sterker bezet waren dan de twee andere. Dat zou nu, bij de landelijke indeling, dus ook kunnen blijken. Welnu, zo men er veel waarde aan hecht, hier is dan de balans van deze eerste krachtmeting. De stand tussen de acht voormalige, al of niet met een eerste klasser gefusionneerde verenigingen uit de NBVB en de ploegen van de KNVB is precies gelijk: 88. In de twaalf wedstrijden tussen ploegen uit de vroegere afdelingen A en B tegen die uit C en D, hebben de laat- ste een niets aan duidelijkheid te wensen overlatende overwinning behaald: 195. Nogmaals, men beschouwe deze cijfers niet als een door- EE slaggevende maatstaf. Dat zou na slechts één dag wat al te lichtzinnig EE zijn. Er zijn onder de uitslagen van gisteren, dat valt niet te ontken- nen, enkele zeer verrassende. De meest opmerkelijke score komt uit Utrecht, waar DOS het sterke Amsterdam met 42 heeft verslagen. Ook ee het gelijke spel van GVAV tegen Rapid JC mag er zijn. Maar niet alleen in wedstrijden als deze vielen verrassingen. Brabantia bijvoorbeeld, dat in de onvoltooide competitie van dit seizoen heel slecht voor de dag is gekomen, startte nu met een overwinning van 3—2 tegen Sparta. ADO, een van de topploegen, kreeg in de eerste de beste wedstrijd een nederlaag te incasseren. In het Haagse Zuiderpark zorgde EDO voor dit huzarenstukje. Opvallend is ook, hoe slecht een aantal clubs, die de boventoon hebben gevoerd in de afdelingen A of B in het begin van dit seizoen, zijn gestart. Daar is, om even alphabetisch volgens de afdelingen te werk te gaan,' in de eerste plaats de nederlaag van 41 van Go Ahead teger. MVV. Verder ziet men dan de nederlaag van 40 van DWS tegen SVV, de nederlaag op het nippertje (3—2) van Heerenveen tegen Sittar- dia, het verlies met duidelijke cijfers van Enschedese Boys tegen himbur- gia en de nederlagen van nog twee Amsterdamse eerste klassersAjax en De Volewijckers, respectievelijk één en twee bij het afbreken van de competitie, tegen Sportclub Venlo en Enschede. Trouwens, voor Amster- dam was het gisteren toch geen beste dag. Wij hebben u al verteld van de nederlagen van Amsterdam. DWS, Ajax en De Volewijckers, maar ook g Blauw Wit heeft verloren. Daar zorgde Hermes DVS voor. Goede prestaties zijn er te melden van De Flamingo s zo u net nog niet weet: de naam voor de gefusionneerde profclubs Rotterdam en Den Haag dat Zwolse Boys met 5—0 heeft verslagen, van Willem II met zijn overwinning van 42 tegen Elinkwijk, dat toil zeggen acht spe.ers van de profclub Utrecht en drie van de eerste klasser Elinkwijk, en van EE Leeuwarden en Eindhoven, die met 52 en 40 van respectievelijk Longa en Be Quick hebben gewonnen en ook het resultaat, dat Heracles in de Twentse derby tegen Rigtersbleek heeft behaald, mag genoemd worden: 5—1. Het zal u dit ten besluite voor deze week uiteraard EE ook niet verwonderd hebben, dat Fortuna, ondanks de afwezigheid i cn Cor van der Hart, met 30 van Wageningen heeft gewonnen. inn,,miliummiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiii Djurgarden, de eerste klasse club, die op het ogenblik de leiding heeft in de Zweedse competitie, heeft contact ge zocht met de KNVB voor het spelen van enkele wedstrijden in Nederland in Maart. Naar verluidt is de mogelijkheid groot, dat de tournée van Djurgarden door ons land in het aanstaand voorjaar doorgaat. Een herboren HFC heeft deze Zondag voor een daverende verrassing zorg gedragen door het sterke UW met 31 te verslaan. Het spel van de Good Old in deze ontmoeting kon niet wor den vergeleken met het zeer middel matige voetbal, dat de withemden in hun laatste wedstrijden hadden laten zien De opname van Moolenaar in de voor hoede bleek een versterking te zijn en diens spel stimuleerde ook de andere HFC-aanvallers tot geestdriftig voetbal, waarbii ook Hans Winter blijk gaf, dat hij het voetballen nog lang niet ver leerd is. Het begin was voor UW. De Utrech tenaren vielen met kracht aan en toen na 12 minuten bij een Utrechtse aan val Hein Winter het leer niet goed weg werkte kreeg van Latum een kans, welke hij benutte, 1—0. Daarna was het echter de beurt aan HFC. Na 17 minu te was het Jochemus, die na een slech te uittrap van de UW-doelman de bal voor zijn voeten kreeg en scoorde, 11. De uitstekende HFC-verdediging, wist de Utrechtse aanvallen op prachtige w\jze te bedwingen en de Haarlemse ploeg kreeg tenslotte zoveel zelfvertrou wen, dat men het offensief zelf ter hand nam. Dat kwam UW duur te staan, want nadat HFC er in geslaagd was de leiding te nemen toen Oud in ge zelschap van een Utrechtse back met bal en al over de doellijn „gleed", was het kort daarop weer Jochemus, die uit een fraaie pass van De Nijs de voorsprong op 1—3 bracht. In de tweede helft brak een bombar- dement los op het doel van HFC. In deze periode was het echter keeper Van der Lee, die HFC van de ondergang redde. RCH heeft tegen Watergraafsmeer geen fout gemaakt. Met een 4-1 zege kon de Racing de arena verlaten. In de eerste helft ondervond RCH veel tegenstand van zijn Amsterdamse tegenstander. De voorhoede der gas ten trok er diverse malen gevaarlijk tussen uit, waarbij doelman Van der Voort enige harde schoten kreeg te ver werken. De Racing wist zich weinig kansen te scheppen, maar toen zich na een half uur spelen een misverstand voordeed in de Amsterdamse verdedi ging, stond Van Braam klaar om daar van onmiddellijk profijt te trekken. Al dus gaf hü zijn club met 1-0 de leiding, in welke stand' voor de rust geen ver andering kwam. Een misverstand in de RCH-defensie tussen Van der Voort en Van den Brink had een kwartier na de rust tot gevolg, dat Oldenhoff een scorings kans kreeg, welke de Amsterdammer maar al te graag benutte, 1-1. RCH voelde zich met deze stand allesbehal ve op zijn gemak en ging het tempo verhogen. Deze maatregel bleek veel te vergen van het uithoudingsvermogen van de Watergraafsmeerders. De tegen stand van de gasten nam af en toen na 18 minuten Biesbrouck uit een door Van Braam genomen corner de bal in kopte, kwam het leer tenslotte bij Kruy- er terecht. Deze schoot in, waardoor RCH met 2-1 leidde. De Racing was nu niet meer te houden. Kort daarop werd het 3-1 toen Couwenhoven uit een pass van Honout de gehele „Meer"- verdediging omspeelde en raak schoot. Met kunst- en vliegwerk trachtten de bezoekers de vloedgolf van Haarlemse aanvallen tegen te houden. Het baatte echter niet, want tien minuten voor het einde werd het 4-1 uit een schot van Honout, nadat de Amsterdamse kee per een hard schot van Biesbrouck niet onder controle had kunnen krij gen. Even voor tijd werd een doelpunt van Kruyer wegens buitenspel afge keurd. f f- (Van onze tafeltennis-medewerker) aanvai was Van Zoeien was in zijn Het tafeltennis-tournooi, dat Zondag in het Krelagehuis te Haarlem door de afdeling Kennemerland werd georgani seerd, is een fraaie overwinning gewor den voor Will van Zoelen. In de finale van de hoofdklasse ontmoette hij zijn oud-clubgenoot Goudsmit, die hij in vier games ruim de baas was. Het was een aardige partij, al was de strijd door het ontbreken bij beide spelers van een goede back-hand, soms wel eens wat taai. Gelukkig kwam dit niet al te vaak voor, daar Goudsmit regelmatig in de verdediging echter beslist veel te sterk, zodat de Spartaan met de cijfers 2111, 2115, 1721 en 2111 verloor. In de Overgangsklasse drongen Heizenberg (Hilversum) en Hoefnagel (Batswingers) tot de finale door. Het werd een bij zonder aantrekkelijke partij tussen twee all-round spelers, die elkaar weinig toe gaven. De Hagenaar bleek uiteindelijk de sterkste en won met 2523 en 2118. Bij de dames in het enkelspel een zege voor mevr. N. Groot (KKK), die in de finale de Beverwij kse C. Schuyt in de beslissende game met groot ver- Het beslissende doelpunt. Pieters Graafland grijpt tevergeefs naar de kopbal van Schattor jé, die vlak voor hem staat. Drie onthutste verdedigers van Ajax en één verheugde VVV-er kijken toe. schil versloeg. In het dubbelspel kwam mej. Schuyt nogmaals tot de finale, maar ook hier ontmoette zij de KKK- speelster. Samen met mevr. Heederink versloeg mevr. Groot het koppel Schuyt Jacobs. De finale herendubbel hoofd-over- gangs-klasse werd een overwinning voor het Wibo-koppel J. HogendoornB. v. d. Spek. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat zij tot winst zouden ko men, want E. MauerG. Oudt wonnen de eerste game met 2117. Daarna ech ter namen de Haagse spelers het heft in handen en wonnen de resterende ga mes met 14 en 15. (Van onze sportcorrespondent) Een der eerstvolgende dagen zullen tussen de Graafschap en de Twentse Profs besprekingen plaats hebben over een nadere regeling van de vorm van samenwerking tussen beide ciubs. Vast staat, aldus werd ons van de zijde der Twentse Profs medegedeeld, dat de door de N.V Twentse Profs gecon tracteerde spelers tot 15 Augustus 1955 contractueel aan deze N.V. gebonden zullen blijven, alhoewel ze voor de Graafschap zuilen mogen uitkomen. In ieder geval zullen ze niet terug kunnen gedurende deze tijd naar een K.N.V.B.-vereniging. Men wil de spelers als groep bijeenhouden ir. de hoop dat wanneer een der huidige eerste klassers zich tegen het nieuwe seizoen als semi-profclub zal terug trekken, de N.V. Twentse Profs dan alsnog zal worden ingedeeld. Ook ten aanzien van de beide buitenlandse spelers, die van het ministerie van Buitenlandse Zaken geen werkvergun ning kregen en daarom reeds enige tijd niet konden voetballen in het voor malige N.B.V.B.-verband, zal van de zijde der Twentse Profs het contract nageleefd worden. Tijdens de gisteren gespeelde wed strijd De Graafschap V.S.V. waren enkele spelers van de Twentse Profs reserve voor De Graafschap. Op initiatief van ir. J. W. Kips, ir. E. M. Neuerburg en de heer K. J. J. Lotsy hebben te Utrecht besprekingen plaats gehad tussen een vijf en twintig tal over het gehele land verspreide voor standers van het amateurvoetbal binnen het KNVB-verband. Deze hebben geleid tot het oprichten van een „Comité tot bevordering der belangen van het ama teurvoetbal". Het bestaat uit de heren ir. E. M. Neuerburg. voorzitter, H. Erbé, secretaris, J. Hoorn, penningmeester, O. Huisman, rector J. Boymans en H. Teeuw, leden. Een vertegenwoordiger van het Noordelijk voetbal zal alsnog worden uitgenodigd in dit comité zitting te nemen. Het comité zal op korte termijn teza men komen om zich nader te beraden over de wijze, waarop het doel kan wor den verwerkelijkt, de middelen welke daartoe dienen te worden aangewend, enz. Het zal daarna een nieuwe bijeen komst uitschrijven, teneinde de concept voorstellen te bespreken. Ir. H. F. Hopster, voorzitter van de KNVB is van tevoren op de hoogte ge steld van het initiatief van deze voetbal leiders. Het Nederlands jeugdelftal, dat Woensdag 1 December a.s. te Utrecht tegen de Nederlandse militaire ploeg aantreedt, is als volgt samengesteld: doel: Feyt (Willem II); achter: Brull (Sittardia), Kraay (DOS); midden: Dahrs (Blauw Wit), Wink (SW), Van Ham (Zeeburgia); voor: J. Braam (DWS), Bosselaar (Sparta), De Wit (TSC), Mouliin (Xerxes), Gruyzen (Sit tardia) Het bestuur van de Amateur Swim ming Association heeft aan Nederland en Frankrijk uitnodigingen gezonden om het komend seizoen in waterpolo- wedstrijden tegen Groot-Brittannië uit te komen. Voorts is besloten de landenwedstrijd zwemmen en waterpolo tussen Groot- Brittannië en Duitsland in het midden van Juni 1955 te houden. Het Argentijnse voetbalelftal is de Europese trip goed begonnen. Te Lissa bon wonnen de Argentijnen met 3-1 van Portugal, na met rust met 1-0 te hebben voor gestaan. Niettemin hebben de Zuid-Amerika nen, die op onverwacht felle tegenstand van de Portugezen stuitten, geen over weldigende indruk achtergelaten. Zij hielden het spel veel te veel in de breedte, waardoor de Portugese defensie telkenmale kon ingrijpen. MZ en PC heeft te Luik aan internatio nale zwemwedstrijden deelgenomen, doch veel succes hebben de Maastrichtenaren niet gehad. In het totaalklassement bezet ten zij met 13 punten de vijfde plaats.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 5