T)E SCHEEPSBOUWER. „Kippenbuurt gaat verdwijnen ZWITSARUB De DORREGEESTERMOLEN voor ondergang behoed ff S.E.R. blijft bij negatief advies over zuivelproductschap {VAN F K ru is woord raadse l CD Westelijke Drie noemen voorwaarden voor hernieuwd gesprek met Rusland De man zonder hart J^effelaav Visserijgolf AUTO-RADIO Elta-woningen voor de sloop bestemd Prijsverlaging D.K.W.Ü Garage Den Hout ■WM'kS *v?S"n.b",rC" Verkouden kinderen? H. J. Maertens N. Raad van Uitgeest PW Ontwerp-antwoord voor minister De Bruijn CONFERENTIE VAN MOSKOU GEOPEND ST. AICOLAAS- GESCHEXKEX I. KAN JUWELIER - HORLOGER DINSDAG 30 NOVEMBER 1954 PAGINA 5 SANTPOORT Wagenweg 166-168 -Tel. 12138 I.IJcM.'IJ.TIU HA A RLEMMERLIEDË Voorstel toetreding Bouwkas Ned. gemeenten Woonhuis burgemeester Inbouw- en Service Station VULPENNEN 1. MUIJS HEEMSTEDE Credo Pugno-club werd opgericht Film over O. L. Vrouw van Banneux ki -s\ PARFUMS - BIJOUX Chanel KUNSTHANDEL IDEl/n van schilderijen en prenten door JEAN BROCARD Jubileum bij Droste EEN MOOI CADEAU VOOR BABY EN KLEUTER VOOR DC BABY WAT KAN KAN KAN KAN ALLEEN Basketball Klaverjassen H. B. C. Advertentie De Passtoorsstraat, Terburgstraat, Schuitstraat, Uitendaalstraat en Plat- voerstraat, heel het complex naast de Wüstelaan in Santpoort, dat bekend staat als „de Elta", in de volksmond ook wel „de kippenbuurt" genaamd, het zijn allemaal namen, die binnen afzien bare tijd historie zullen worden. Ter gemeente-secretarie van Velsen ligt een uitbreidingsplan in onderdelen ter inzage, dat een volkomen verandering van deze buurt beoogt. De oude huis jes zullen in de toekomst gesloopt wor den, het wegenplan wordt volkomen ge wijzigd en daarvoor in de plaats zal een nieuwe wijk ontstaan, waarin mo derne woningen, sportvelden, een speelterrein voor de kinderen en wat groen zullen komen. .In het nu ter inzage gelegde uitbrei dingsplan „Jan Gijzenvaart" hebben de gronden, die volgens het uitbrei- dingsplan-in-hoofdzaak bestemd waren voor actieve recreatie en wegenaanleg, deze bestemming behouden. Tevens zijn in dit plan opgenomen gronden voor Woningbouw, die buiten het uitbreidings- plan-in-hoofdzaak waren gelaten en destijds werden gerekend tot de be bouwde kom. Daar de geprojecteerde sportvelden ook van belang zijn voor de ten noorden van de Wüstelaan reeds in uitbreidingsplannen opgenomen gron den, waren er redenen om voor een goede verbinding van de gronden on derling, ook de tussengelegen gronden in een uitbreidingsplan-in-onderdelen op te nemen. Behoudens de meeste woningen, ge bouwd direct langs de Wüstelaan, ver keren de overige woningen op de be doelde gronden vrijwel alle in een der gelijke staat, dat zij naar de huidige normen niet meer voor bewoning ge schikt zijn te maken. Verschillende van deze panden, welke particulier ei gendom waren, zijn reeds door de ge meente gekocht met de bedoeling ze te slopen. Een groot aantal van de ove rige slechte panden, namelijk 73 stuks, is eigendom van de R.K. Woningbouw vereniging. Daarvan zijn slechts 14 stuks gebouwd op grond, die eigendom is van die vereniging, en 59 stuks op gemeentegrond, uitgegeven in erfpacht. De Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft reeds in 1952 aan B. en W. in overweging gegeven de laatstgenoemde 59 woningen te slopen, en daarbij de toezegging gedaan, extra bouwvolume aan de gemeente ter be schikking te stellen voor de bouw van hieuwe woningwetwoningen. Doordat de gemeente de gelegenheid heeft gekregen de meest westelijk in het plan gelegen percelen agrarische grond langs de spoorbaan en de Jan Gijzenvaart in eigendom te verwerven, is het mogelijk om reeds voor 45 ge zinnen woonruimte te bouwen zonder tot sloop van panden over te gaan. Na het betrekken van deze woningen kan successievelijk door sloop en bouw het uitbreidingsplan in zuidoostelijke rich ting gerealiseerd worden. Door de bouw van 4 blokken etage- Woningen, 4-hoog, wordt aan ongeveer 112 gezinnen woonruimte verschaft. Van deze etagewoningen uit is in oos telijke richting een vrij uitzicht moge lijk over de sportvelden en verder ge legen weilanden, enz. De bouw van deze blokken moet worden beschouwd als eerste urgentie voor vervanging van de te slopen slechte panden. De bouw van de vier langste blokken laagbouwwonin- gen langs de Wüstelaan zal waarschijn lijk veel later worden gerealiseerd, om dat vele panden langs de Wüstelaan hog m goede staat verkeren. Door het ymjecteren van buurtwinkels wordt ge> Jegenheid gegeven de te slopen winkels gegeven vervangen. Door de aard van de bebouwing en het ontbreken van eigen tuintjes bij de etagewoningen is er een sterke behoefte aan. een speelgelegen- heid voor kinderen. Deze speelgele- genheid is daarom in het plan opge- Advertentie LIMOUSINE vanaf heden i 5995.- Alvorens U een auto koopt in deze prijsklasse, probeer de D.K.W. en Uw keuze is niet twijfelachtig. Twe trawlers, negentien loggers en tien kotters zorgden er Maandag morgen voor, dat de visafslag van lJmuiden werd voorzien van 3.265 kis ten verse vis. Er waren 2.550 kisten haring, 90 kisten schelvis en i, „en diversen. En van de loggers s te zamen 600 kisten schol, wijting en tong. stormachtTSo1 Was tengevolge van het weer van de afgelopen a^mnrkt Tr1ierst schraal voor een Vr?s zel£s verrassend wei- ««Ihjio .handel daarentegen had veel belangstelling voor de vis aanvoer zodat de prijzen over de gehele linie flink stegen. Men sprak Van „stormweerpnjzen." Een kist braad ging bijvoorbeeld weg voor ƒ65,- de braad van iets mindere kwaliteit deed nog 48,-. De pennen liepen van J 62,- tot 60,-. Kleine scholletjes deden f 54,- tot 48,- en wijting werd ver docht voor f 54 tot f 38. De grove schol- poorten werden voor niet minder dan I 80,- per kist verkocht. Tarbot deed 3-20 tot f 2.20, grote tong f 4.30 tot £.4,10, groot middel 3,25 tot 3,10 middel ƒ2,95 tot ƒ2,72, tong 1 f ?>28 tot 2,22 en tong 2 2,84 tot ■nP2 per kilo. v°or de Dinsdagmarkt werd geen per kilo. g-.-Jur de DinsaagmarKi weru geen ]er ,°er verwacht. Niet van de traw- ter iot en n£et van de en hot- Wai00t' Voor de Woensdagmarkt ver laat men aanvoer van haring uit het ahaalgebied. dra *1?' Kanaalgebied was het Zondag don, 'k- weer om te vissen. Er wer- rw rekken gedaan van 80 tot 120 man een a rine- De Postboy IJ M 35 meldde q dagvangst van 400 manden haring. NnrTa de Noord was het op 59 graden Er breedte nog altijd stormweer. jrianeF,,..niet gevist. Alleen de trawler Een Wijker IJM 85 gooide Zondagmor- nen acht dagen niet te hebben kun- wear ,sen vanwege het stormachtige De rU °.r het eerst de netten in zee. vissen?6! s9hePGn hebben thans de gaan Tuin*11 Noord opgegeven en travvlp M jCr' Zo vertrok de vestzak- het Kanaal IJtn' 57 thans ook «aar vangen ni °m te ^hten haring te zamerha?/ Vlssers zbn he* er zo lang- op^lle een5' dat de stormen En het icgronden ieder jaar toenemen. 1954 wat aoWa.arschl0nL«k dat het iaar nomen, namelijk langs de huidige Schuitstraat, waar de Terburgstraat doodloopt. Ter beëindiging en afsluiting van het plan in de noordhoek is een bijzonder gebouw geprojecteerd. Voorts is het aanwezig zijn van een bestemming „in richting voor nijverheid, handel en am bacht" in dit plan een gevolg van een reeds jaren bestaande meubelfabriek op de gronden met deze bestemming. De fabriek zal dus niet behoeven te verdwijnen, maar het is niet 'de bedoe ling van dit plan uitbreiding van der gelijke inrichtingen te bevorderen. De aan de zuidzijde van het plan ge projecteerde verkeersweg langs de Jan Gijzenvaart en de spoorlijn is een deel van de ook in het uitbrei- dingsplan-in-hoofdzaak voorkomende hoofdverkeersweg Haarlem-IJmuiden, die de Delftlaan van eên punt bij de jeugdherberg af zal verbinden met de Wüstelaan nabij de spoorwegovergang. De W. Daniëlslaan, verlengd langs de oostzijde van de spoorlijn en zich voort zettend als rondweg om de toekomsti ge uitbreiding van Santpoort, zal deel uitmaken van deze hoofdverkeersweg. Het totaal aantal te slopen woningen, in deze wijk, inbegrepen de reeds ge sloopte, bedraagt ongeveer 105, terwijl in het nieuwe plan ruimte is voor on geveer 135 woningen, namelijk 112 hoog- bouwwoningen in 4 blokken van 4 eta ges en 23 eengezinswoningen, vermeer derd met 8 winkelwoningen. De 10 wo ningen, waarvan 2 winkelwoningen, in de noordhoek van het plan, dat zijn de woningen aan de Wüstelaan tegenover de W. Daniëlslaan, kunnen worden ge handhaafd. Genezende warmte door wrijven met een Zwitsal B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude hebben aan de raad voor gesteld de gemeente te doen toetreden tot de N.V. Bouwkas Ned. Gemeenten. B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude stellen de raad voor het perceel Burgem. Simonsstraat nr. 6, eigenaresse mevr. de wed. A. W. J. Bürmann-Weddepohl te huren. De eige naresse heeft de gemeente verlaten en het huis is ter beschikking gekomen voor nieuwe bewoners. Het ligt nu in de bedoeling het pand te bestemmen als ambtswoning voor de burgemeester. Advertentie Nassaustraat 5 Haarlem Telef. 1522U Maandag zette de voltallige raad van Uitgeest zich aan een agenda van 21 punten. Het voorstel van B. en W. om f 500 uit te trekken als salariëring van een persoon in tijdelijke dienst van de B.B. werd aangenomen. Eveneens werd aangenomen het voor stel van B. en W. om een gelijk bedrag beschikbaar te stellen ten behoeve van het Vluchtelingen-comité, als door de ambtenaren en arbeiders der gemeente was bijeen gebracht. Voorts werd de woning Markenbin- nen 16, die zich in een desolate toe stand bevindt, onbewoonbaar verklaard, terwijl als hamerstuk een lening werd aangegaan van f 50.000 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Een onaangename kwestie werd uit de weg geruimd bij de verlening van een aanvullende subsidie over 1954 aan het Witte Kruis. Er werd nogal het een en ander over gezegd en er kwa men weer een paar oude koeien uit de sloot, maar het uiteindelijke resultaat was, dat zowel de heer Van Eerden als wethouder Neele (KVP) zijn erkente lijkheid uitsprak tegenover de heer Mulder, die sedert jaren als penning meester dezer vereniging fungeert, voor de prettige en bovenal verhelderende medewerking, die hij heeft gegeven om déze kwestie uit de weg te ruimen. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. een bepaalde norm in het leven hebben geroepen voor subsidie-toeken ning. Subsidies, uitsluitend om het te kort uit een begroting te dekken, zul len niet meer door de gemeente ver strekt worden, maar er zal voortaan volgens een systeem gewérkt worden, waardoor onbillijkheden voorkomen kunnen worden. Met terugwerkende kracht vanaf 1 October worden de steunnormen voor hen( die in Sociale Zaken zijn opgeno men, verhoogd met 6%, terwijl een Kerstgratificatie zal worden toegekend van 50% van het theoretisch steunbe drag. De nieuwe normen zijn als volgt: a. Voor man en vrouw f 24,80; b. voor een alleenwonend persoon f 19.30; c. voor een kostganger f 18,40; d. een toe slag voor het eerste kind van f 4,25, voor het tweede kind f 4,80 en voor ieder volgend kind f 5,30. Voor de door de woningbouwvereni ging „Goed Wonen" gebouwde wo ningen werden enige grond- en bouw- voorschotten verstrekt. Met de Dorregeester Polder werd een overeenkomst aangegaan tot aankoop van de molen van die polder, waar voor het polderbestuur aan de ge meente een recht van opstal verleende. Hierdoor is, dank zij het streven van burgemeester Van de Ven, de Dorre geester Molen, die een sieraad in ons Advertentie koopt men in een speciaalzaak. Ged. Oude Gracht 103/105, Telef. 11723 Haarlem landschap is, voor het nageslacht be houden gebleven. Aan het einde der agenda deelde de voorzitter mede, dat het indertijd genomen raadsbesluit tot het verstrek ken van een renteloos voorschot aan de voetbalvereniging U.S.V.U. in zijn huidige redactie niet door Ged. Staten kan worden goedgekeurd. Een en an der moet anders geformuleerd worden in een nieuw besluit. Daarom moet het op 12 Juli genomen besluit worden in getrokken, hetgeen dan ook geschiedde. De zo lang verwachte Credo Pugno- club, studie-orgaan van de KAB te Heemstede, is thans een feit geworden. Maandagavond te ongeveer 7 uur wa ren enige jongere leden en het dage lijks bestuur van de KAB in het R.K. Verenigingsgebouw bij elkaar gekomen om met de eerste les een begin te maken. Het vroege uur was oorzaak dat niet alle 15 leden die zich hadden opgegeven aanwezig konden zijn, hetgeen de voorzitter, de heer N. J. v. d. Linden, in zijn welkomst woord wel jammer doch niet bepaald onoverkomelijk vond. Hij zette daarna het doel van deze nieuwe afdeling op duidelijke en geestdriftige wijze uiteen, n.l. de leden meer ontwikkeling bij te brengen op godsdienstig-zedelijk en sociaal-economisch terrein, waarbij het culturele niet vergeten zal worden. Groot vertrouwen stelde hij in de lei der van deze cursussen, de geestelijk adviseur, kapelaan. J. Wesseling die wel de ziel van deze actie genoemd mag worden en hij spoorde de deelnemers aan, trouw het offer van vrije tijd te brengen om voor de KAB een strijd bare groep te vormen, waaraan niet alleen de organisatie maar de gehele wereld behoefte heeft. In het parochiehuis Anno Santo werd Maandagavond een lezing met film over de verschijningen van O. L. Vrouw te Banneux gegeven door Pater Emmanuel, die zelf op wonderdadige wijze van een slopende kwaal in dit genadeoord genezen is en zich nu be ijvert, de roep van dit genadeoord nog verder te verbreiden. In een boeiende toespraak heeft deze pater van zijn genezing door de „Maagd der Armen" verteld en hoe hij thans bezig is, daar een ziekenhuis met 200 bedden te bou wen, waar alle zieken zonder uitzonde ring gratis zullen worden geholpen. Reeds heeft men daar verschillende in richtingen voor de verwaarloosde en ouderloze jeugd. Na afloop werd een interessante film vertoond die een genezing en de terug keer van een vader uitbeeldde en met grote aandacht gevolgd werd. Een collecte voor het schone doel was het bevredigende slot van deze zeer mooie avond. Vgi-Jy l 50. Het kost Eric moeite zijn verwarring te verbergen. Het bericht, dat Ragnar de Rode dood is, treft hem diep, maar het feit, dat Branwen de vrouw van het eiland hem beweert te kennen als één van Ragnar's tra wanten, verbijstert hem niet minder. Deze geheimzinnige vrouw stapelt de ene verwikkeling op de andere, zodat Eric langzamerhand niet meer weet wal hij zeggen of zwijgen moet. Intussen is gerstebier gebracht en Eric een kroes aanreikende, bromt Edgar: „Op je gezondheid, kameraad.... hoe heet je eigenlijk? „Einar", antwoordt Eric kalm, terwijl hij de vrouw even onderzoekend aankijkt. Er is een blik in haar donkere ogen, die hem maar matig bevalt. „Zijn jullie de enige overlevenden van Ragnar's vloot?" vraagt de Sakser. Eric's gedachten werken razend snel. „Dat zal wel", antwoordt hij dan langzaam, „ik heb niemand van ons meer gezien daarna". Hoewel zijn gezicht niets verraadt, voelt de Noorman bij iedere vraag zijn .onzeker heid stijgen en het zweet breekt hem bijkans uit als de Sakser nieuws gierig voortgaat: „Hoe is die Ragnar eigenlijk precies aan zijn eind geko men? Was je er bij?" „Ach, wat geeft dat", valt eensklaps Branwen in haar gebrekkig taaltje in. „Ragnar is niet belangrijk meer; er zijn andere vijan den nu", en zich tot Eric richtend, gaat zij onverstoorbaar voort: „Toen zij van Ragnar's dood hoorden, hebben de Noordelijke Saksers zich verenigd, Cendrach's eiland aangevallen en veroverd. Hoe vindt ge dat, Einar?" „Dat is.... dat is erg", mompelde Eric, die in de verste verte niet weet waar het over gaat en nog nooit van het eiland gehoord heeft. „De brutale honden", snauwt Edzar. „De Noorse zeewolf is amper dood of de ratten steken hun koppen op. Zij hebben zich aaneengesloten en nu zullen ze wel proberen de macht van Edzar te breken. Maar ik zal hun voor zijn. Daarom is het goed, dat jij je bij ons aangesloten hebt, want het zijn niet minder jouw vijanden dan de mijne en wraak is zoet, zeg ik maar zo. Ik zal je het bevel geven over een schip van veertig krijgers en een goed aandeel in de buit.' Wel, wat zeg je daarvan, vriend Einar?" Onwillekeurig gluurt Eric naar de vrouw, die achter Edzar's rug heftig staat te knikken. „Dat is een vor stelijk aanbod. We zullen het eiland van Cendrach op de Saksers heroveren", zegt de Noorman kordaat. Doch de gedachte, die hem daarbij door het hoofd speelt, houdt hij wijselijk voor zich. (Van onze Haagse redacteur) De Sociaal-Economische Raad heeft een briefwisseling in de openbaarheid gebracht, welke gevoerd is tussen de Centrale Zuivelcommissie, de minister voor Publiekrechtelijke Bedrijfsorgani satie en de Organisatiecommissie van de SER over de moeilijkheden bij de in stelling van een productschap voor zui vel. De Centrale Zuivelcommissie heeft medio September aan minister De Bruijn doen weten, dat zij de stelling van de SER als zou de zuivelwereld in principe gekant zijn tegen deelneming van de werknemers in het bestuur van een productschap, van de hand wijst. Het is in de kring van de zuivelonder nemingen geen vraag óf de werknemers in dit bestuur moeten worden opgeno men; de moeilijkheden vinden, aldus de Zuivelcommissie, uitsluitend hun oor sprong in de vraag hoeveel bestuurs zetels aan de werknemers moeten wor den toegewezen. Zoals wij reeds eerder meldden heeft minister De Bruijn deze brief doorge zonden aan de SER om commentaar. De Organisatiecommissie van de Sociaal- Economische Raad heeft zich hierop tot de Zuivelcommissie gewend met de vraag of als er een productschap voor zuivel zou komen met een paritair sa mengesteld bestuur, dan ook gerekend zou kunnen worden op de constructieve medewerking van de zuivelonderne- mers. De Zuivelcommissie antwoordde, dat haar bereidheid tot aanvaarding van de medezeggenschap der werknemers be trekking had op een disparitair product schap. De Zuivelcommissie wilde zich haar standpunt over een productschap met een paritair bestuur nog voorbe houden. De Organisatiecommissie van de SER heeft naar aanleiding hiervan een ont- Advertentie I p(irlw"lS Guerlain Carven Dior Lancöme Caron Paton Lanvin Nina Ricci Schiaparel Cofy Worth Molyneux Rochas Beauty products ELIZABETH ARDEN Telefoon 12160 Grote Houtstraat 92 werp opgesteld voor het antwoord van de Raad aan minister De Bruijn. In dit ontwerp-antwoord, dat Vrijdag in de vergadering van de SER in behandeling komt, wordt gezegd, dat de SER geen aanleiding vindt nadere opmerkingen te maken over deze materie. Wanneer de Raad zich met dit antwoordschrijven verenigt, betekent zulks, dat de SER onveranderd vasthoudt aan zijn onlangs uitgebrachte advies, dat zich over de instelling van een productschap voor zuivel in negatieve zin uitsprak. Deze moeilijke kwestie is dan nog even ver als in Juli van dit jaar. De datum, waarop de oude Woltersomse structuur moet verdwijnen, is nu echter veel dichterbij gekomen, zodat de knoop thans wel spoedig doorgehakt zal moe ten worden. Advertentie maarccm Encadreur Restaurateur Horizontaal: 1. van te voren; 5. sierdek op bed; 9. Europ. eiland bewoner; 10. zenuwpijn; 11. als volgt (afk.) 13. vloerkleed; 15. lidwoord; 16. klein vertrek 18. onfris; 19. niet grof; 20. kabel; 22. iedere; 23. modern schilde in Frankrijk woonachtig 24. geluid;» 26. uitstapje; 29. delfstof; 30. luchtstrijdkrach ten (afk.) 32. papegaai; 33. peuter; 34. gemeenteweide; 36. reeds; 37. deel van kaak; 38. bejaard; 40. manier; 41. gemakkelijk; Verticaal: B 1. nauwkeurig; 2. het Romeinse 6. kern; 19. plantenwereld; 7. Roman Catholic 21. hengelsnoer; (afk.); 22. Europeaan; rijk (Lat. afk.); 8. een prinses van 24. kunstje; 3. deel van ten- Oranje; nispartij; 12. afgelegen; 4. openbaar ver- 14. duimspijker; voermiddel; 15. waterkering; 5. stram; 17. wandelen; megen; 31. oud afgewerkt paard; 34. liefde; 25. klap; 35. touw om schip 27. Irish Republ. vast te leggen; Army (afk.); 37. wal; 28 verfbordje; 39. Districtscommis- 30. plaats bij Nij- saris (afk.); De Russische minister van buitenlandse zaken, Molotov, heeft gister middag in de grote wit-marmeren zaal van het Spiridonovka-paleis te Mos kou een conferentie geopend, waaraan alleen wordt deelgenomen door acht communistische landen uit Midden- en Oost-Europa; de Sovjet-Unie, Tsje- choslowakije, Albanië, Bulgarije, Hongarije, Roemenië, Polen en Oost-Duits- tand. De regering van communistisch China is door waarnemers vertegen woordigd. De vijftien andere Europese landen en de Verenigde Staten, die door Rusland voor deze conferentie waren uitgenodigd, hebben de invitatie niet aangenomen. Molotov hield een grote rede tot de delegaties, waarin hij zei, dat de communistische landen van Europa, die hij gemakshalve samenvatte als „de vredelievende staten in Europa", op een ratificatie van de Parijse accoorden zouden moeten reageren met een consolidatie en een versterking van hun krachten, teneinde hun defensie aan te passen aan de nieuwe behoeften. Westelijke diplomatieke waarnemers achten het mogelijk, dat Molotov's rede een inleiding vormt om openlijk een vergroting van de militaire kracht van het communistisch blok aan te kondigen. De Moskouse conferentie zal minstens nog drie dagen duren. Vrijwel alle landen van Europa, die in Moskou niet vertegenwoordigd zijn, zomede de Verenigde Staten, hebben gisteren formeel kennis gegeven van hun weigering om aan de conferentie deel te nemen. Bij de opstelling van hun antwoor den hebben de NATO-landen voor het eerst op zulk een directe wijze gebruik gemaakt van de mogelijkheid tot on derlinge politieke raadpleging, die voor hen open staat. In de nota's van de Westelijke Gro te Drie worden vijf maatregelen genoemd, die tot een conferentie van de Grote Vier zouden kunnen leiden: het Oostenrijks staatsverdrag moet worden getekend, de Sovjet-Unie moet haar standpunt met betrekking tot vrije verkiezingen in geheel Duits- 32 „Is er verder niemand?" informeer de Jean, heel wat vriendelijker nu hij bemerkt had, dat Lunel zich werkelijk inspande om hem zo goed mogelijk te antwoorden. „Was Jonathans er niet bij betrokken?" Peinzend schudde Lunel het hoofd. „Jonathans, nee, niet dat ik weet. Maar wel was er nog Quasimodo. Ik geloof dat die zelfs knap verliefd was op Madeleine, al liet hij er ook nooit veel van merken". „Quasimodo?" vroeg Jean. „Heette hij net zo als die Klokkenluider van de Notre Dame, in het boek van Vic tor Hugo?" „Nu eerlijk gezegd, weet ik zijn wer kelijke naam niet meer, hij was bijna niet uit te spreken Russisch of Grieks of zo iets. Maar iedereen noem de hem Quasimodo, omdat hij net zo lelijk of misschien nog wel lelijker was, dan de Quasimodo van Victor Hugo. Hij was helemaal mismaakt en had een gezicht waar je pijn in je ogen van kreeg als je er naar keek. Hoewel ik moet zeggen, hersens had hij! Het was een van de beste studenten die hier ooit gestudeerd heeft." „Heeft U idee, waar die Quasimodo na zijn studk terecht gekomen is?" „Nee, dat weet ik niet, want U weet al, dat ik nooit mijn studie vol tooide en toen ik ophield met studeren heb ik ook alle contact met de lui van de universiteit verbroken. Ik heb alleen in de krant gelezen, dat Petit werd vermoord, maar van de anderen weet ik niets af." „Wel monsieur Lunel, dan dank ik U voor Uw bereidwilligheid", zei Jean en hij stak zijn slachtoffer de hand toe. „Ik hoop, dat U mij wilt vergeven, dat ik U vanavond heb moe ten schaken uit de handen van Inspec teur Chasseur". Toen Lunel hem de hand schudde ging hij verder. „Ik kan U jammer ge noeg in deze omstandigheden niet voor stellen aan mijn geachte medewerkers, maar misschien is het een kleine ver goeding voor het veroorzaakte ongerief, wanneer ik U een klein berichtje voor Uw krant geef. U behoeft het niet op te schrijven, want het is .maar heel kort. Zet U er maar in: De man Zonder Wapens heeft het plan binnen een week de Man Zonder Hart te ontmaskeren... De Man Zon der Hart èn diens Meester!!! Tevergeefs trachtte Lunel nog iets meer van Jean te weten te komen, doch deze was weer in diep stilzwijgen gehuld. Een tikje op de schouder van de grote kerel aan het stuur was voor deze voldoende om de wagen weer op gang te brengen en Lunel constateer de, dat ze in de richting van zijn huis reden. „Maar monsieur, is het niet gevaar lijk voor U om weer terug te gaan naar mijn huis? Ik weet zeker, dat In specteur Chasseur er nog is en alles zal doen om U te pakken te krijgen. Laat U mjj hier uitstappen, dan loop ik dat eindje wel en U loopt geen risi co". Om de mond van Jean verscheen een glimlach toen hij antwoordde. „Ik dank U voor Uw bereidwilligheid, maar ik heb onze vriend Chasseur be loofd om U weer veilig af te leveren en daarom zal ik U persoonlijk voor het huis afzetten. Ik weet zeker, dat Chasseur erg teleurgesteld zou zijn wan neer ik mijn woord niet hield". Enkele straten van Lunel's huis ver wijderd liet Jean de auto stoppen en stapte hij uit, slechts vergezeld door Fu. De anderen bleven in de auto. Ook Lunel moest blijven zitten. Voor „e zekerheid had Victor de plaats naast hem ingenomen, die door Jean verlaten was. Een kwartier verliep. Lunel had al lang zijn pogingen opgegeven om van zijn begeleider iets te weten to komen, want deze leken wel volkomen stom. Zelfs tegen elkaar praatten zij in het geheel niet, hoewel ze elkaar toch heel best schenen te begrijpen. Plotseling echter kon Lunel een kreet van verrassing en schrik niet onder drukken. Een overvalwagen van de politie kwam de hoek om en stopte vlak voor de auto waarin ze zaten. „Maak toch dat jullie wegkomen", riep Lunel uit. „Dat is politie, jullie zijn in de val gelopen!" De anderen bleven tot Lunels grote verwondering evenwel doodkalm zitten en namen zelfs niet de moeite hem antwoord te geven. Pas toen Lunel uit de overvalwagen een in het grijs ge klede, gemaskerde figuur te voorschijn zag komen, begreep hij, waarom zelfs deze overvalwagen op de helpers van de Man Zonder Wapens geen indruk maakte. De grijze figuur wenkte uit nodigend naar Lunel en Victor stapte uit, zodat Lunel de auto kon verlaten. Op de wenk van de kleine grijze man naast hem stapte hij in de overvalwa gen en het verwonderde hem in het geheel niet achter het stuur de Man Zonder Wapens te herkennen. „Zo monsieur Lunel, het spijt me dat ik U in een geleende wagen thuis moet brengen, maar ik hoop, dat U mij dit niet kwalijk wilt nemen. Ik moet U ook verzoeken, wanneer we voor Uw huis zijn gekomen, wat snel uit te stap pen. En houdt U nu Uw oren maar even dicht". Onder het spreken waren ze al weg gereden en bij zijn laatste woorden schakelde Jean de sirene in. Onder het geloei van de sirene stoven ze even later de laan in, waar Lunel's huis stond. Vanachter verschillende heggen en struiken doken plotseling de ver baasde hoofden op van politiemannen, terwijl de voordeur van Lunel's huis werd opengerukt door Inspecteur Chas seur, die naar buiten kwam rennen om te zien welke idioot zijn zo prachtig opgestelde val tot een volledige mis lukking maakte. Vlak voor het huis, nauwelijks tien meter van Chasseur verwijderd stopte de overvalwagen en voor de ogen van de verblufte Inspec teur stapte Lunel uit. Haastig kwam Chasseur naderbij om te vragen op welke manier zijn mannen Lunel had den gevonden, toen de overvalwagen weer vol gas wegreed, zo rakelings langs Chasseur heen, dat deze door de luchtdruk bijna het evenwicht verloor. Hij stond de verdwijnende wagen zo onnozel na te staren, dat Lunel zich niet kon inhouden en in lachen uit barstte. Toen pas realiseerde Chasseur zich, wat zich voor zijn ogen had afge speeld. Woest greep hij naar zijn revol ver, maar dit was al niet meer nodig, want de overvalwagen, met de Man Zonder Wapens aan het stuur, was al om de hoek verdwenen! (Wordt vervolgd) land ophelderen, aan de conferentie moet een uitgebreide diplomatieke voorbereiding yoorafgaan, de Parijse accoorden moeten zijn geratificeerd en er moet een goede kans bestaan op het bereiken van oplossingen over belangrijke kwesties. Molotov zei gisteren o.m., dat de ontwikkeling der gebeurtenissen in Eu ropa een gevaarlijke wending had ge nomen voor de zaak van de vrede sinds bepaalde regeringen vooral Amerika en ook Engeland en Frank rijk een bepaalde weg hadden in geslagen, nl. de bewappening van Duits land, het opnemen van Duitsland in militaire groeperingen en het plaatsen van een groep Europese staten tegen over een andere groep. Dit alles was in vele opzichten een herhaling van de politiek van West- Europese landen in de jaren voor de tweede Wereldoorlog, aldus de minis ter. (AFP—Reuter—UP) 1 December zal de heer G. Martin. Plel- adenstraat 14. 25 jaar in dienst zijn als kas sier bij de N.V. Droste's Cacao- en Choco ladefabrieken te Haarlem. Advertentie vindt U alleen in Haarlem's grootste speciaalzaken. Een aardig jurkje? Een mooi pakje? Wij importeren uit Zwitserland, Frank rijk en België. Ook onze Hollandse modellen zijn fraai en de kleuren be schaafd. Onze inkoopster met een jarenlange ervaring en een bijzonder goede kijk op exclusieve modellen garandeert U iets nieuws, iets aparts. Onze Sint-Nicolaas etalages zijn ge reed, komt U eens kijken en U zult het meest versteld staan over de aan trekkelijke prijzen. ANEGANG 46 - GR. HOUTS1R. lib HAARLEM Advertentie Waterdicht polshorloge, schokvrij, anti- magnetisch, 15 steensf 42,50 BARTELJORISSTRAAT 2 - HAARLEM TELEFOON 13004. De volledige uitslagen van de deze week gespeelde basketballwedstrijden luiden: Dames Antilopen 3S.C. Haarlem 3 175 The Typhoons 2ZBVS 3 1410 HOC 2—SC Haarlem 3 35—17 HOC 1—SC Haarlem 1 36—15 HOC 3—The Typhoons 3 19—21 (na verl.) The Wite Stars 3—Antilopen 4 15—13 (na verl.) Rapiditas 2ZBVS 1 1035 Antilopen 1The White Stars 1 1718 ZBVS 2SC Haarlem 3 35—5 The Typhoons 1Rapiditas 1 1619 The Typhoons 2RCH 1 2710 The White Stars 2—Antilopen 2 19—5 Heren Tramvogels 1PSVH 2 1624 Antilopen 1The White Stars 1 2834 The Typhoons 2Rapiditas 1 25—23 HOC 3—ZBVS 2 8—30 Harlem Tigers 2SC Haarlem 3 2613 The Typhoons 1IHJ 1 4239 SC Haarlem 2—Schoten Giants 1 38—30 Antilopen 2PSVH 1 2322 Harlem Tigers 1Black Pirates 1 2135 The Typhoons 3Antilopen 3 309 Junioren Antilopen BThe Typhoons 1329 Het volledige basketballprogramma voor deze week luidt; Donderdag (19 uur Krelagehuis): Dames: ZBVS 2The Typhoons 3, Schoten Giants 1Excercitia 1, Rapidi tas 2—IHJ 2. Heren: Black Pirates 2Harlem Ti gers 2, IHJ 2Exercitia 1, SC Haarlem 1—HOC 1, Antilopen 3—HOC 2. Junioren meisjes: HOC ASC Haar lem. Vrijdag (19 uur Krelagehuis): Dames: The Typhoons 3SC Haar lem 3, Antilopen 2SC Haarlem 2, HOC 1The White Stars 1 (19.50 uur). Heren: Harlem Tigers 2IHJ 3, The Typhoons 1—The White Stars 1 (20.40 uur), Rapiditas 1SC Haarlem 2. Junioren (jongens) üxercitia—The Typhoons, Antilopen AIHJ. Woensdag 1 December is er een klaverjasavond bij H.B.C., welke gehou den wordt in het R.K. Verenigingsge bouw aan de Herenweg. Aanvang 8.15 uur precies.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 5