Uitschieters hadden de van Panamese nood tanker Falconin door defect aan stuurinrichting Stoomtreiler „Klaas Wijker' en twee sleepboten bieden hulp I m Absolute meerderheid voor Socialisten in Vest-Berlijn H. Vader geeft Apostolische Zegen vanaf Zijn ziekbed Lichte verbetering blijft aanhouden i Dijk beschermingsleger in een felle storm op zijn post Waterstand niet verwacht zo hoog werd als )RR 5fl m Tien setels winst voor de Christen democraten Paus onderscheidt Italiaanse ministers Karl Edel onschuldig li eer arrestaties in Frankrijk Ontroerende woorden via Radio Vaticana Het weer ALARM AAN DE GRONINGER KUST ha MAANDAG 6 DECEMBER 1954 o 78ste JAARGANG No. 26162 Bij sluiting Mariajaar Autobandietenleider" reeds lang in vreemdelingenlegioen Het „lekken-schandaal" Geen treinverkeer over de Moerdijkbrug ZOUTKAMPER VISSERS IN MOEILIJKHEDEN Auto's blijven steken in zandbarrière Kerstfeest op Soestdijk RISSTfi SIR 4 FALCON GABARDINEJASSEN mmm Pb «tf H' lil Goede resultaten van nieuwe behandeling BUREAU SMEDESTRAAT S HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan $0 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Ors H. v. Run en W. Severin. UWE HAARLEMSCHE COURANT AOVERIEMIfclARlEE 28 cents per millimeier- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na SJ0 uur 't avonds tel. 21544 HEVIGE STORM op de NOORDZEE Precies als vijf jaar geleden, toen tijdens de Sint Nicolaasviering de stran ding van de „Sandbergen" op de Nederlandse kust plaats vond, heeft ook het afgelopen weekend zich gekenmerkt door een hevige storm op de Noordzee, waarbij de wind soms de snelheid van een orkaan had. In deze storm raakten twee schepen in moeilijkheden, het Noorse schip „Mimona", dat met een defecte electrische stuurinrichting te kampen kreeg en niet met de hand gestuurd kon worden, en het Panamese schip „Falcon", groot 7.132 br. reg. ton, dat water maakte in de machinekamer. Vooral het laatste schip heeft het hard te verduren gehad en Zondagmorgen werd de toestand zo kritiek, dat de 29 opvarenden 2 sloepen streken en hun schip verlieten. De stoomtreiler „Klaas Wijker", die reeds de gehele nacht in de nabijheid van het in nood verkerende schip gebleven was, heeft de opvarenden aan boord kunnen nemen. De sleepboten „Noord-Holland" en „Cycloop" van Bureau Wijsmuller zijn er Zondagmiddag in geslaagd vast te maken op de „Falcon". En toen Zondagavond half negen het noodverkeer in de aether opgeheven werd, was de „Klaas Wijker" triomfantelijk op weg naar IJmui- den en bestond aan boord van de beide sleepboten goede hoop de „Falcon" behouden binnen te brengen. De „Klaas Wijker" had Zaterdag op de thuisreis de gehele dag tegen de storm gevochten, 's Avonds om een uur of acht werd het zo hevig, dat gestopt moest worden. Slechts langzaam vorder de het schip op weg naar huis, waar de bemanning het Sinterklaasfeest hoop te te vieren. Het zal zowat een uur of tien geweest zijn, aldus schipper Cor Zwart, toen Wfj een schip in zicht kregen, dat licht- ko°els en vuurpijlen de lucht m zond. Dat betekende: Een schip in nood. On danks de storm, waarvan de uitschie ters orkaankracht hadden, telegrafeerde de schipper naar de machinekamer: Volle kracht vooruit. Een uur later was de .Klaas Wijker" in de nabijheid van het in nood verkerende schip. De „Fal- „con" lag diep en maakte zwaar slag- y'j naar bakboord. Het schip was lek geslagen en het water drong de machi nekamer binnen. (Van onze Romeinse correspondent) Bij de sluiting van het Maria-jaar heeft Paus Pius XII minister-president Scelba en de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Martino begiftigd met het Grootkruis van de Pius-Orde. Staatssecretaris Scalfaro kreeg het Grootkruis van de Orde van St. Syl vester. De speciale West-Duitse commissie, die de misdaden op de Duitse autowegen onderzoekt heeft medegedeeld, dat ver dachte nummer 1 niet schuldig blijkt te sijn. Zij maakte bekend, dat Karl Edel, de lang gezochte Akense politieman, on mogelijk zijn medewerking kon hebben gegeven aan de aanslagen op Duitse verkeerswegen, aangezien hij zich toen reeds in het vreemdelingenlegioen be vond. Edel keerde vanuit Noord-Afrika via Frankrijk naar huis terug om zich tegen de beschuldigingen te verdedi gen. De politie verdacht hem ervan de leider te zijn van de autobandieten. Inmiddels heeft de politie in de buurt Van Limburg m een Taunus drie uit een tuchthuis ontsnapte jongelieden ge arresteerd, die daar een automobilist hadden overvallen. Zij hadden hem tot stoppen gedwongen door een boom dwars over de weg te leggen. Dit is he eerste overval, die in de afgelopen ttvee weken gepleegd is. (A.N.P.). De Franse contra-spionnagedienst eeft een leraar, Louis Bermet, en diens °°n Guy gearresteerd onder verdenking an spionnage ten gunste van de com- Pp'sten. Beiden zijn voor majoor Beleid, die ook het onderzoek dt in het „lekkenschandaal". bii Uy Dermet heeft onlangs gediend toep-etn Ifchtafweereenheid, waar hij 2ou j"6 had tot geheime gegevens. Hij doorcrü gegevens aan zijn vader hebben cei °e£even, die er een communistische hoootp?.rtoe hij behoorde, van op de g e heeft gebracht. ov^r hetrr?ni?rnlïed?ïL. aan de sP°orbrug d?n Zondag met h»?IeP Moerdijk k°n- 5 oog op de on&unst.ige öen 7ii ^Tdl^beden geen doorgang vin- Ben' dus is hpt fstelci fot Dinsdag- Mor- Wel van 130 f?verkeer gestremd en <.ju uur tot ongeveer 19 uur. Om elf uur Zaterdagavond vertrok uit IJmuiden de sleepboot „Noord-Holland", even later gevolgd door de „Cycloop". Hun sterke motoren ploegden zich een weg door de kokende zee naar de opge geven plaats, ongeveer 65 mijl Noord noordwest van IJmuiden. Ook een ander schip verkeerde in nood, de „Mimona" een Noors vaar tuig, dat noordelijker zat en onbestuur baar was. De „Holland" van de rede rij Doeksen was er naar toe en ook andere schepen, die in de buurt waren, zochten naar de „Mimona". In de loop van Zondagmorgen keerden daar ech ter al de kansen, omdat het toen moge lijk was geworden 't schip met de hand te sturen en zo met de kop op de wind te houden. Omstreeks half vijf Zondagmorgen kwam de „Noord-Holland" in de buurt van de „Falcon". Er stond een gewel dig hoge zee. Een uur later scheerde de „Noord-Holland" langszij om een lijn over te schieten en om half zeven was de verbinding een feit. De „Klaas Wij ker" bleef in de buurt om eventueel hulp aan de opvarenden te verlenen. Het ging met de Falcon" niet best. De opvarenden van de Panamees vreesden het ergste en om 9 uur waagden zij de sprong. Ondanks de hoge zee werden twee sloepen gestre ken en daarin begaf zich de 29-koppi- ge bemanning. De voldoening van de mannen van de „Klaas Wijker" laat zich moeilijk in woorden uitdrukken. Want om 10 uur konden zij melden, dat alle schipbreukelingen veilig bij hen aan boord waren. Er is die Zondagmorgen ook nog een andere strijd uitgevochten. Toen bleek, dat de „Falcon" niet zonk, verklaarde Philip Prins en Leen Groen, twee le den van de bemanning van de „Klaas Wijker" zich bereid om te proberen de „Falcon" toch nog te houden. Zij meld den zich vrijwillig om op het schip over te stappen, waarop de kapitein en de marconist van de „Falcon" lieten weten, dat ook zij mee wilden, terug naar hun schip. En het lukte! Schip per Zwart verkeerde toen in de veron derstelling, dat het schip hem toekwam en niet de sleepboten. Daar is toen wel het een en ander over te doen geweest, maar tenslotte heeft de „Klaas Wijker" dit vakwerk maar overgelaten aan de sleepboten, die vijf mensen van Wijs- De geredde bemanning van de Panamese kolenboot „Falcon" kwam in het Umuidense hotel Bruinvis weer aardig op verhaal. De 23-jarige leerling-machinist uit Panama, George Siligani, had kans gezien zijn accordeon te redden en met wat muziek en warm eten komt een zeeman er gauw overheen. Gisteren is in West-Berlijn gestemd om de 127 zetels in het stadsparlement. De sociaal-democraten veroverden daar bij de absolute meerderheid. Zij be haalden 44 procent van het stemmen- tal en kregen 64 zetels in het parlement. De christendemocraten kregen 30 pro cent, hetgeen hun 44 zetels opleverde en de liberale partij kreeg 19 zetels voor de 12,7 procent van het stemmen- tal die zij wist te veroveren. Van de 1.700.000 kiezers heeft 91,6 procent zijn stem uitgebracht. De kleinere partijen, zoals de communisten, de vluchtelin- genpartij en de uiterst rechtse Duitse partij behaalden niet het vereiste per centage van vijf dat nodig is om 'n zetel te veroveren. Zij zijn dus niet vertegen woordigd in het nieuwe stadsparlement, dat 10 Januari 1955 voor het eerst bij eenkomt. De socialisten haalden weliswaar de absolute meerderheid maar hun stem menpercentage liep terug van 44,7 tot 44. De christendemocraten daarentegen kwamen van 24,6 procent op 30 pro cent, dit voornamelijk ten koste van de liberalen, die van 23 procent afzakten tot 12,7 procent. Men neemt aan, dat de socialist, dr. Otto Suhr, gekozen zal worden tot bur gemeester. Hij was voorzitter van het oude stadsparlement. Voor de verkiezingen werd West-Ber lijn geregeerd door een coalitie van christendemocraten en liberalen, die samen over 66 zetels beschikten, waar tegenover de socialistische oppositie stond met 61 zetels. Nu de socialisten de absolute meerderheid hebben vero verd, neemt men aan, dat zij samen met de christendemocraten een coalitie zullen gaan vormen. Zij beschikken dan muller eveneens op de „Falcon" over zetten. Vannacht om twee uur is de „Klaas Wijker" met de geredden in IJmuiden binnengelopen. Zij waren vol lof voor de opvarenden van de IJmuidense traw ler en roemden hun zeemanschap en niet minder hun hulpvaardigheid. Vijf en twintig uur lang was de „Klaas Wij ker" in hun nabijheid gebleven. Kapi tein Stamatios Polemis, een Griek, is met enkele andere opvarenden van de „Falcon" aan boord van de reddings boot „Dorus Rijkers" gegaan om in de nabijheid van hun schip te blijven. Een van de opvarenden, Antonio Cozis, kreeg gisteren eeh paar gekneusde rib ben toen hij bekneld raakte tussen de sloep en de „Klaas Wijker". Voordat de schipbreukelingen per bus naar enkele logementen in IJmuiden gebracht werden, gaven zij nog als hun mening te kennen, dat de lekkage ont staan moest zijn door een grondzee, die de scheepshuid van het achterschip van boven naar beneden deed scheuren, even voorbij ruim drie in de kleine bun ker. De „Falcon" had in Danzig Poolse kolen geladen en was daarmee op weg naar Buenos Aires. Vanmorgen om zes uur bevonden de sleepboten „Noord-Holland" en „Cy cloop" zich nog 15 mijl van IJmuiden. De „Falcon" lag toen tien meter diep en maakte steeds meer water. Als de sleepboten het pleit zouden winnen, konden zij omstreeks tien uur in IJmui den binnenlopen. In het Groninger kustgebied heeft on gerustheid geheerst over het lange uit blijven van twee Zoutkamper vissers, die met hun schip uitgevaren waren ter garnalen vangst. De reddingboot „Insu- linde" was al uitgevaren, toen de belde vissers uitgeput in Pieterburen arri veerden. Ze waren door het slik naar de dijk gebaggerd, toen het schip was gestrand. De schippers Bottema en Til- lema waren door de storm overvallen. Ze gingen voor anker, maar beide an kers begaven het. Toen werd een gar- nalenpot als geïmproviseerd anker ge bruikt. Het schip dreef af en strandde omdat de motor eveneens defect raak te. samen over 108 zetels in het stadspar lement. De leider van de West-Duitse socia listen, Ollenhauer, heeft verklaard, dat zijn partij een indrukwekkende overwin ning had behaald. De chr^tendemocra- ten noemden hun zetelwiiwt een beves tiging van de buitenlandse politiek van Bonn. De communisten haalden niet meer dan 2,7 procent van het stemmen- tal. De Duitse partij, die veel ex-nazi's onder haar leden heeft, bracht het tot 4.8 procent. Er hebben zich geen wanor delijkheden voorgedaan. Een paar com munisten werden gearresteerd omdat zij het de liberalen lastig maakten. Door de storm heeft zich Zaterdag avond op de weg tussen Bloemendaal aan Zee en Zandvoort een zandbarrière gevormd, die voor vele automobilisten (zjj sloegen gegeven waarschuwingen in de wind) een groot struikelblok is geweest. Diverse auto's kwamen vast te zitten in de een meter hoge en bijna drie meter brede zandwal en moesten door kraanwagens vlot gesleept worden. Zondag zijn arbeiders van publieke werken van Bloemendaal bijna zes uur bezig geweest cm de weg vrij te ma ken. Uit voorzorg heeft men nu ter plaatse langs du weg schotten met een hoogte van 70 cm geplaatst, teneinde het opwaaien van zand te voorkomen. De Koninklijke familie zal dit jaar bet Kerstfeest met het personeel vieren in Soestdijk. Dit zal geschieden in de garage van de Kon. Marechaussee in de nabijheid van het paleis. Advertentie (tot Dinsdagavond) Toenemende bewolking met tijde lijk regen, mogelijk plaatselijk voor afgegaan door natte sneeuw. Aan vankelijk matige naar Zuid krim pende wind, later ruimend naar ÏVest tot Noord en wellicht tot hard of stormachtig toenemend. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 8.33-16.30. Maan: 14.19-5.13. (Van onze Romeinse correspondent) ROME, hedenmorgen. De Zaligverklaring van de Benedictijn Flacido Riccardo is gisteren door een zeer grote menigte personen bijgewoond. De Kardinaal-Vicaris had een oproep tot de Romeinen gericht de middagplechtigheid in de Sint Pieter tevens te beschouwen als een bidstonde van Rome voor zijn bisschop. Zowel gedurende de H. Mis als in de namiddag was de Sint Pieter, feestelijk ver sierd zoals bij elke Heiligverklaring, vol gelovigen. Het bericht was reeds rondgegaan, dat de H. Vader van af Zijn ziekbed per radio de Apostolische Zegen zou geven. Om 16.30 uur werd de Paus nog eenmaal speciaal door de chirurg dr. De Stefano onderzocht en gezien de bevredigende toestand gaven de medici hun toestemming, dat de Paus enkele woorden via de radio zou zeggen. Na afloop van het plechtig Lof in de Sint Pieter viel er een diepe stilte in de kerk en op het zeer drukke Sint Pietersplein, toen de spreker van Radio Vaticana aankondigde, dat thans de H. Vader Zijn Zegen zou geven. De stem van de Paus klonk duidelijk, maar fragiel: „Aan Onze dier bare zonen van het geliefde Rome, wie Wij Ons nabij voelen in het gebed, zoals Wij de Meester nabij zijn in Ons lijden en in het volbrengen van Zijn Wil, die altijd goed is en gezegend, geven Wij met een hart dat gericht is naar de Heer en de Onbevlekte Maagd Onze Vaderlijke Apostolsche Zegen." De tienduizenden in en rond de parochiekerk der Christenheid en hoevelen thuis ook in Nederland aan hun radio waren geroerd de stem van de Paus weer te horen. '-W Het was een regelrechte uitzending; men had dus niet van tevoren een op name gemaakt. De Pauselijke toespraak werd gerelayeerd door de Nederlandse. Franse, Belgische, Duitse, Engelse en Ierse stations, radiozenders in de Ver- (Van onze correspondent) In de Groninger kuststreek en in de waterschappen daarachter zijn vele bewoners Zaterdagavond weggehaald van „het gezellig avondje, het avondje van Sint Nicolaas welk huiselijk feest veelal Zaterdagavond werd gevierd. Er was alarm. „Beperkte bewaking" van de dijken was noodzakelijk in ver band met te verwachten hoge waterstand en de aanhoudende storm. In plaats van pakjes-uitpakken bij de door harde wind vurig afstralende kachel, liepen de mannen wacht op de 95 km. lange Groninger zeedijk, of onder hielden de verbindingen, veelal te paard door storm en regen. In plaats van koffie-met-speculaasbrokken moest er gepost worden in de kustwaterschap pen, bij de opslagplaatsen van materiaal, of moesten er coupures in de slapersdijken gesloten worden. In het gebied rond de Dollard werden alle coupures gesloten en langs de Noordkust alleen de belangrijkste, teneinde de verkeerswegen niet helemaal af te sluiten. De districtposten Winsum, Delfzijl en Winschoten werden op de hoogte ge bracht en van deze posten uit werd het dijkbeschermingsleger gemobiliseerd. Om elf uur Zaterdagavond stond ieder een paraat, inclusief de PTT, die zorg de voor snelle telefoonverbinding. Op die plaatsen waar de kantoren na acht uur 's avonds gesloten zijn werden Zaterdagavond kwart voor tien kwam het alarmerende telegram in Gronin gen binnen. De centrale post in het Provinciehuis, waar de hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat te Gro ningen, ir. C. Winkler, leiding heeft over een groep van tien mensen, kwam direct in actie. In de loop van de nacht zou het water volgens verwachting stij gen tot 3.40 boven N.A.P., dat is twee meter hoger dan normaal. de kantoren heropend en zo nodig met in actie geweest en hoefden evenmin extra personeel bezet. In vele plaatsen I in te grijpen. bleef ook de burgemeester in de kleren om het verloop op de voet te volgen. Waterschapsbesturen hielden de kanto ren open om op alles voorbereid te zijn. Maar het viel nogal mee. Schade aan de dijken is er practisch niet. Het wa ter bleef ongeveer 55 a 60 cm lager dan de verwachte 3.40 m boven N.A.P. Dit kwam te Zoutkamp tot 2 m 63 boven N.A.P., te Delftzijl tot 2 m 84 boven N.A.P. en te Nieuw Statenzijl tot 3 m beven N.A.P. De windrichting was n.l. W-N-W, en voor Groningen is dat een betrekkelijk gunstige richting. De hoogste waterstan den komen hier voor bij een windrich ting tussen N.W. en N. Zondagmorgen half zeven kon de be waking worden opgeheven. Tijdens de storm die in de nacht van Zaterdag op Zondag woedde heeft men zich op Terschelling ongerust gemaakt over de situatie bij de Terschellinger polderdijk. De dijkwacht was hier pa raat maar behoefde niet op te treden. Zoals bekend is deze dijk te laag om een redelijke veiligheid voor de om streeks tweeduizend mensen die hier achter wonen te waarborgen. Dj dijk- wachten langs de Friese kust zijn ook enigde Staten, Zuid-Amerika en Canada en Radio Vrij Europa, die de rede naar achter het IJzeren Gordijn doorzond. Het officiële Vaticaans orgaan, de Osservatore Romano, van gisteren pu bliceerde een uitgebreid communiqué over de toestand van de Paus. Het consult, dat prof. Galeazzi-Lizzi gehad heeft met de doctoren Paolucci, Die Valmaggiore, Gasbarrini, Niehans en De Stefano, leverde de volgende dia gnose op. Ofschoon een volledig radiologisch onderzoek niet kan plaats hebben schijnt het ziektebeeld het bestaan van een tumor in de spijsverteringswegen uit te sluiten. De krampachtige hikverschijn- selen waaraan de H. Vader bij herhaling leed, moeten toegeschreven worden aan een maaglijden of ulcer, gegeven het hoge zuurgehalte van de maag. Het is niet uitgesloten dat een eventuele ver giftiging heeft bijgedragen tot het tot standkomen van het geheel der symp tomen. De toestand van het bloedvaten stelsel is uitstekend, de longen zijn on aangetast. In het abdomen komt geen vrij vocht voor. Slechts rechts boven doet zich een lichte pijn gevoelen. De H. Vader heeft daar sinds jaren klach ten over. In de huidige omstandigheden is het het meest noodzakelijk, de patiënt te voeden. Dit kan gescheiden, hetzij langs parenterale weg, hetzij door mid del van een sondine van het type Ein- horn na lediging van de maag van maag zuren en tevens na een lichte alkalische doorspoeling. De infusie van plasma zal nodig blijven en de toediening van ami- noaciden, welke reeds begonnen is. Elke andere therapie dient in de huidige om standigheden opgeschort te worden, ge zien de absolute noodzaak dat Zijne Heiligheid weer op krachten komt. De lichte verbetering waarvan reeds Zaterdag sprake was, blijft aanhouden. Het aanvankelijk bericht dat er in de buurt van de lever vrij vocht gecon stateerd is, blijkt onjuist te zijn. Ab solute rust en het opnemen van voedsel om aan te sterken zijn nu ge boden. De maagstoornissen van de H. Vader zouden, volgens sommige bronnen, teruggevoerd moeten wor den op het feit dat Hij in Augustus 1952 tijdens een tandbehandeling een weinig chroomarcide binnen heeft ge kregen. Mgr. Serafini, protonotarius apostolicus en kanunnik van St. Pie ter, die de Paus van vroeger goed kent en speciaal uit de tijd dat Hij nuntius te Berlijn was, verklaarde dat Z. H. Paus Pius XII, in wiens toestand een lichte verbetering is ingetreden, maar die uiteraard nog het bed moet houden, heeft de kardinalen Tissercnt midden en Canali (links) aan zijn ziekbed ontvangen. Zij werden het vertrek binnengeleid door Mgr. Angelo Dell'Acqua van het Staatssecretariaat (rechts). de H. Vader altijd een vrij zwakke maag gehad heeft en op moest passen voor hyperaciditeit. Het medisch bulletin geeft aan dat een maagzweer de oorzaak van de hikkram- pen zou kunnen zijn en sluit als oorzaak daarvan tevens een vroegere vergifti ging niet uit. De Paus krijgt intrave neuze injecties van plasma, leverextract en vitaminen. Deze injecties en de alka lische maagspoelingen hebben goede re sultaten en op de Staatssecretarie ver klaarde men dat de gezondheid van de Paus weer goede vorderingen maakt. Dit blijkt tevens uit het feit dat de Paus in staat was de Kardinalen Tis- serant en Canali te onvangen. De Paus drukte tegenover beiden zijn dankbaar heid uit voor het medeleven en de ge beden van zovelen. De Osservatore Ro mano schrijft dat mgr. Tardini en mgr. Dell'Acqua de Paus dagelijks bezoeken. Aan de Kardinaal-Vicaris Clemente Micara heeft de Paus een schrijven ge richt, dat gedateerd is 28 November. De Paus onderstreept nogmaals wat Hij zo vurig gewenst heeft, te weten dat Hij zelve voor de afbeelding van Maria Salus Populi Romani in de kerk van Santa Maria Maggiore het jaar, dat bij zonder aan de Onbevlekte gewijd was, zou mogen beëindigen. De geruchten houden aan, dat de Paus een Consistorie in Zijn ziekenkamer zou bijeengeroepen hebben om de leden van het H. College mede te delen dat Hij mgr. Tardini en Montini tot het Kardinalaat heeft verheven. Men merkt op dat ook Paus Sixtus IV zo gehandeld heeft in 1477 en Paus Cle mens XI in 1708. Nadat Paus Clemens IX reeds de laatste H.H. Sacramenten ontvangen had benoemde Hij op deze wijze in 1669 zelfs acht nieuwe Kar dinalen. De Romeinse Kardinaal Emi- lio Altieri behoorde onder dezen. Hij volgde Clemens IX vier maanden la ter op. Sinds verschillende dagen heerste er gisteravond voor het eerst weer rust in het Vaticaan. Er waren geen alarme rende berichten en de toestand van de H. Vader is van dien aard dat geen bulletin is uitgegeven. De laatste be richten van vandaag zijn, dat de Paus een redelijk goede nacht heeft gehad. Voor het eerst in bijna drie weken deden zich geen hikverschijnselen voor, waardoor de Heilige Vader een goede nachtrust kon genieten. Vanmorgen is in zijn aanwezigheid weer een H. Mis opgedragen. Indien zijn gezondheidstoestand het toelaat, zal de Paus Woensdag ter gele genheid van het einde van het Mariajaar, een radioboodschap tot de wereld uit spreken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1