EDO boekt tweede competitie: 2-1 Sittardia overwinning in nieuwe met nederlaag naar Limburg Ook gelijk spel bij V.S.V. Eindhoven: 11 Stormvogels verliest van Flamingo's: 2—1 DE EERSTEKLASSERS" Volendam wijst R. C. H. met 2—1 terug HAARLEM EN NIET VERDER VITESSE DAN 1-1 DE TWEEDE KLASSERS Amateurvoetbal Snoek de grote figuur Matige wedstrijd Volewijckers en Ajax spelen gelijk: 2-2 Corno wint te Tokio Kamperveen blinkt weer uit 364 inschrijvingen Verrassende zege van Italië 10s l MAANDAG 6 DECEMBER 1954 PAGINA 6 EDO heeft de fweede overwinning in de nieuwe compe titie behaald. Met dezelfde cijfers waarmee verleden week ADO werd geklopt, zegevierden de Haarlemmers ditmaal over het Limburgse Sittardia. Maar thans was de overwin ning niet het gevolg van sterk verdedigend spel. Integen deel, EDO heeft vrijwel de gehele wedstrijd de lakens uitgedeeld en door een technisch overwicht Sittardia door lopend in hei defensief gedrongen. Dal hei niettemin slechts 21 voor de thuisclub werd, danken de Limburgers voor een groot deel aan Vrouwe Fortuna, die wel erg op hun hand was. Want nadat Sittardia aanvankelijk de beste vooruitzichten kreeg, dank zij een doelpunt van Gardier, werd hei Haarlemse overwicht in de eerste helft maar matig beloond mei het gelijkmakende doelpunt van Mul, waarna in de tweede helft hei ene doelpunt van Roodse- laar, dal achteraf gezien de strijd besliste, ook slechts een matige afspiegeling was van EDO's meerderheid. Oproep van comité tot alle verenigingen Rosewall wint van Seixas en verovert titel Marathon in 2 uur 24 min. en 55 sec. Militaire ploeg tegen België Duitse voetballers voor Lissabon Reims en Toulouse leiden in Frankrijk Rallye Monte Carlo H.F.C.D.W.V. 1—3 Arsentinië met 2—0 geklopt Engelse onderscheiding voor Russisch athleet 8 5 8 8 EDO heeft onze waarschuwing in de voorbeschouwing blijkbaar ter harte ge nomen en niet getracht door het be ruchte defensieve systeem de puntjes binnen te halen. De Haarlemse club heeft zoveel mogelijk getracht een pro ductief spelletje te spelen en dat het slechts bij twee doelpunten is gebleven, was aan andere oorzaken te wijten. Sit tardia had met z'n lange treinreis Vrou we Fortuna meegenomen, hetgeen al na 12 minuten tot uiting kwam, toen de bezoekers tegen de verhouding in de lei ding wisten te nemen Eerst had v. d. Berg een fraai schot van linkshalf Gar dier onschadelijk gemaakt, maar de kop bal welke dezelfde Limburgse speler kort daarna afvuurde uit een voorzet van Gruyzen, bleek de EDO-doelman toch te machtig, 01. Toch was het EDO, dat, met behulp van de soms stormachtige wind, de lakens uitdeelde, maar op wonderbaar lijke wijze ontsnapte het Sittardia- doel enkele malen ternauwernood aan een doorboring. Eindelijk had Mul echter succes toen er 26 minuten ge speeld was. Een goede combinatie tussen hem en Spiers verraste Men- nings en Brull en Mul kon beheerst inschieten, 11. EDO bleef de toon aangeven. Wel trachtten vooral Ehlen en Gruyzen enke le malen gevaarlijk tot het EDO-doel door te dringen, maar veel kansen kre gen zij daartoe niet, omdat de dekking bij EDO af was en de Limburgers boven dien niet doortastend genoeg bleken. Aan de andere kant redde Brull een maal op de doellijn, hetgeen Pauwe daarvoor ook al had gedaan. Maar het schitterende schot van Roodselaar uit een voorzet van Spiers had toch beter lot verdiend dan tegen de lat te ketsen, evenals de kopbal van de actieve Haar lemse middenvoor, welke de lat „scheerde". Nadat de rust dus met gelijke 11- stand was aangebroken, kreeg EDO na Mr. E. W. Fiellietaz Goedhart is toe getreden tot het comité tot bevordering van de belangen van het amateurvoetbal, waarvan ir. E. M. Neuerburg voorzitter is en H. Erbé secretaris. Het comité heeft thans een oproep gericht tot alle ver enigingen, afdelingen en leden van de K.N.V.B. om steun te verlenen als „vriend" van het amateurvoetbal en hiervan mededeling te doen aan het secretariaat van het comité. In de oproep wordt gezegd, dat sedert de invoering van betaald voetbal weinig aandacht is besteed aan de positie van het amateurvoetbal in Nederland. De be langen van dit amateurvoetbal, hetwelk toch door de overgrote meerderheid der leden van de K.N.V.B. wordt gespeeld trekken door de moeilijkheden om het betaalde voetbal te regelen, niet steeds zoveel aandacht als wenselijk is. Het is de bedoeling, dat het comité tot bevor dering van de belangen van het ama teurvoetbal samenwerkt met alle gele dingen en bestaande belangenorganisa ties in de K.N.V.B., teneinde één orgaan te verkrijgen, dat het amateurvoetbal bevordert en zijn belangen verdedigt. de hervatting het nadeel van de wind, maar niettemin werd het spel van de Haarlemse ploeg beter. Konden de voor- waartsen voor de rust geen maat hou den, nu vlotten de combinaties beter en de aanvallen van Roodselaar c.s. droe gen een veel gevaarlijker karakter dan die der Limburgers. Doelman Mol deed echter in de Sittardia-veste diverse uit stekende dingen, maar moest na tien mi nuten zwichten toen Roodselaar een han dige combinatie tussen Mul en Spiers op de juiste wijze besloot en Mol totaal geen kans gaf, 21. Direct daarna redde Mol echter schitterend bij een kopbal van Spiers en ook in de volgende ogenblik ken toonde hij zich paraat. Sittardia trachtte met korte combinaties het EDO- doel onder vuur te nemen, hetgeen wel eens lukte, maar het spel van de Lim- burgerse bleef toch te doorzichtig om de Haarlemse defensie ernstig in gevaar te brengen. Zo bleef het een gelijk opgaande strijd met EDO gevaarlijker, al ging van EDO's voorhoede niet zoveel kracht meer uit, omdat Mul, die zich vóór de strijd al niet fit voelde, moest worden vervan gen door Kops. Tegen het einde zocht EDO z'n toe vlucht in de verdediging om de kost bare voorsprong te handhaven en omdat Sittardia de technische capaciteiten niet vermocht op te brengen om EDO's ster ke achterhoede ook maar enigszins in het nauw te brengen, kwam in de 21- score geen verandering. Ondanks de luchtsprong van VSV's rechtsbuiten Van der Kuil heeft doelman Van Gemert de bal veroverd. Hij dook om dit te bereiken bijna op de schoen van zijn clubgenoot Tebak (Van onze verslaggever) VSV heeft zijn tweede gelijke spel in de nieuwe competitie behaald. Ook deze puntenverdeling behoeft, gezien de kracht van de tegenstander Eindhoven, niet onbevredigend te worden genoemd. Het zou evenwel verkeerd zijn hieraan de conclusie vast te knopen, dat de rond hemden voor de toekomst niet de minste zorg behoeven te hebben. De wedstrijd van gisteren was er namelijk een, die aan vrijwel niemand van het 4500 kop pen sterke publiek voldoening zal heb ben geschonken. Zowel Eindhoven als VSV ondervond van de harde Noordwester namelijk der mate veel hinder, dat de bal veelal de speler en niet deze laatsten het leer de baas waren. Talrijke hele en halve mis- trappen waren het gevolg, terwijl de bal gewoonlijk door de lucht in plaats van langs de grond werd gespeeld, hetgeen aan de wind des te meer kansen bood. Het eerste kwartier deed veel goeds ver wachten. Het was VSV, dat, voorname- (Vdh onze sportcorrespondent) De Flamingo's heet een combinatie te zijn tussen spelers van de oude prof clubs Den Haag en Rotterdam. Er zitten echter voor het merendeel Rotterdamse spelers in, waar Den Haag niet bijster warm voor kan lopen, getuige de min der dan tweeduizend toeschouwers, die op Duinhorst de Flamingo's met 21 van Stormvogels hebben zien winnen. Als er bovendien nog zo matig wordt gespeeld als gisteren het geval was, zal de belangstelling zeker nog sterker da len. Want matig was het, vooral in de eer ste helft. De Flamingo-elf waren indivi dueel iets beter, maar de ploeg hing als los zand aan elkaar. Daar de Haagse de fensie er bepaald slecht het oog op had, kon de Stormvogelsaanval tot gevaarlij ke aanvallen komen, maar het schieten was niet al te best verzorgd. Resultaat bleef dan ook uit. De Flamingo's kregen de kans op een treffer toen Jac. Heijster een daverend schot afvuurde, dat de uitmuntende doelma® Venus echter keerde. De combinatie kwam evenwel toch aan de leiding. Na vijf en twintig minuten loste Schouten een onverwacht ver schot, dat doel trof (10). Dat doel punt inspireerde Stormvogels tot felle aanvallen, waarbij speciaal de linker vleugel uitblonk. Rechtsachter Toon Böuman (Flamingo's) werd meer dan eens van het kastje naar de muur ge stuurd. Een enorm schot van Clavan wist doelman Venus eveneens onschade lijk te maken en na deze stunt kwam Stormvogels aan de verdiende gelijk maker. Spil Krist miste en middenvoor v. d. Meer was er dadelijk bij om die blunder af te straffen (11). De tweede helft lag het tempo hoger. A: Flamingo'sStormvogels 2—1 B: Rigtersbleek Brabantia 3—2 LongaZwolse Boys 7—2 Fortuna '54Heracles 3—1 VeendamLeeuwarden 3—5 ElinkwijkW ageningen 1—0 AmsterdamNAC 3—3 DWS—Willem II 0—1 EmmaDOS 0—0 HeerenveenSVV 4—4 Go AheadRoda Sport 1—1 EDOSittardia 2—1 ExcelsiorMVV 1—1 SpartaADO 1—1 Flamingo's 2 2 0 0 4 7—1 Fortuna '54 2 2 0 0 4 5—1 Leeuwarden 2 2 0 0 4 10—5 Willem II 2 2 0 0 4 5—2 MVV 2 1 1 0 3 52 EDO 2 2 0 0 4 4—2 DOS 2 1 1 0 3 4—2 SVV 2 1 1 0 3 8—4 Emma 2 1 1 0 3 2—1 Heracles 2 1 0 1 2 63 NAC 2 1 1 0 3 7—4 Brabantia 2 1 0 1 2 55 Longa 2 1 0 1 2 9—7 Sittardia 2 1 0 1 2 4—4 Excelsior 2 0 2 0 2 2—2 Elinkwijk 2 1 0 1 2 3—4 Stormvogels 2 0 1 1 1 2—3 Rigtersbleek 2 1 0 1 2 4—7 Roda Sport 2 0 1 1 1 2—3 Heerenveen 2 0 1 1 1 6—7 Amsterdam 2 0 1 1 1 5—7 Sparta 2 0 1 1 1 3—4 Go Ahead 2 0 1 1 1 2—5 ADO 2 0 1 1 1 2—3 Veendam 2 0 0 2 0 4—9 Wageningen 2 0 0 2 0 0-4 Zwolse Boys 2 0 0 2 0 2-12 DWS 2 0 0 2 0 05 C: VitesseHaarlem 1—1 D: DFC—AGOW 3—1 Rapid J. C.Feijenoord 5—0 RBCXerxes 1—0 Hermes DVS—GVAV 0—0 VVV—BW 4—0 PSV—Blauw Wit 3—1 De VolewijckersAjax 2—2 Ensched. BoysEBOH 1—5 Be QuickEnschede afg. NOADLimburgia 0—4 VSVEindhoven 1—1 AlkmaarNEC 6—1 HVCDe Graafschap 3—1 Limburgia 2 2 0 0 4 7—1 VW 2 2 0 0 4 7—2 Rapid J. C. 2 1 1 0 3 6—1 Eindhoven 2 1 1 0 3 5—1 EBOH 2 1 1 0 3 7—3 DFC 2 1 1 0 3 4—2 Hermes DVS 2 1 1 0 3 2—1 HVC 2 1 1 0 3 4—2 PSV 2 1 1 0 3 5—3 Enschede 1 1 0 0 2 1—0 Haarlem 2 1 1 0 3 3—2 VSV 2 0 2 0 2 1—1 Alkmaar 2 1 0 1 2 7—3 BW 2 1 0 1 2 5—6 GVAV 2 0 2 0 2 1—1 RBC 2 1 0 1 2 3—5 NOAD 2 1 0 1 2 2—4 Ajax 2 0 1 1 1 4—5 Feijenoord 2 1 0 I 2 2—6 De Volewijckers 2 0 1 1 1 2—3 Vitesse 2 0 1 1 1 2—3 AGOW 2 0 1 1 1 2—4 Blauw Wit 2 0 0 2 0 2—5 Xerxes 2 0 1 1 1 1—2 Ensched. Boys 2 0 0 2 0 2—8 De Graafschap 2 0 1 1 1 1—3 NEC 2 0 0 2 0 1—8 Be Quick 1 0 0 1 0 0—4 Bij de Flamingo's was Clavan van de middenvoorplaats verhuisd naar de linksbinnenplaats, waardoor de „oude" vleugel Clavan—de Harder weer was geformeerd. Bijker was aanvalsleider geworden. Het was Bertus de Harder, die na de rust vele malen de handen opeen bracht voor knappe staaltjes voet bal, hoewel hij een prachtige kans miste door vlak voor doel naast te schieten. Toen na een hoekschop een verwarde si tuatie voor het Stormvogelsdoel ont stond, zag Bijker een gaatje en hij kop te de bal achter Venus (21). Behalve een schot van De Jong tegen de lat, viel er weinig meer te beleven. Stormvogels zag de ijverige pogingen om althans een gelijk spel te behalen op niets uit lopen en de Flamingo's bleven bij de twee treffers. (Van onze sportcorrespondent) Voor de tweede maal sedert het be gin der competitie van de K.N.V.B. hebben Volewijckers en Ajax elkaar op het Mosveld ontmoet en evenals de eerste maal is het resultaat een gelijk spel gewonnen: 22. Het begin was sensationeel. Ajax had de toss gewonnen, waardoor Vole wijckers aftrapte. Zonder dat er een Ajacied aan te pas kwam, belandde de bal in het net der rood-witten. Schenkel kreeg namelijk een pass van Advocaat te pakken en aarzelde niet zijn club de leiding te geven. De rood- witten lieten zich niet ontmoedigen en vertoonden best spel. Maar zoals meer malen het geval is, het duurde alles te lang en de voorwaartsen kwamen niet tot een schot. En was zulks al eens het geval, dan waren de schoten slecht gericht. Zo kogelden v. d. Wel en Burgers over de lat. Bij Volewijckers viel het goede spel van rechtsbuiten C. Smit op, een veteraan uit het kam pioenselftal van tien jaar geleden. Nog voor de rust slaagde Aj^x er in gelijk te maken, doordat Bakker gebruik maakte van een mooie kans die hij kreeg, doordat de hele Volewijckers- achterhoede miste. Dit gebeurde één minuut voor rust, 11. Na rust veranderde Ajax zijn op stelling. Bakker ging rechtsbuiten spelen, v. d. Wel linksbinnen. Dit had na zes minuten reeds een resultaat. Bakker kreeg de bal te pakken en scoorde: 1-2. Volewijckers wist het spel te verplaatsen en kwam toen meer en meer in de aanval. Het zware veld stelde aan de spelers hoge eisen wat het uithoudingsvermogen betreft en hieraan konden velen niet voldoen. Van Dijk moest uitvallen en zich laten vervangen door Goedkoop, C. Smit werd vervangen door D. de Ruiter. Eenmaal redde v. Mourik, de Ajax- back, op de doellijn, toen een schot van een der Volewijckers-aanvallers doei dreigde te treffen. Maar het was slechts uitstel van executie, want bij een Over-IJ-se aanval schoot v. d. Muts hard in. Doelman Pieters Graafland was in het uitzicht belemmerd en merkte de bal pas op toen deze reeds in het net lag: 22. De Australiër Rosewall heeft de titel in het heren enkelspel van de interna tionale kampioenschappen van Victoria gewonnen. In een spannende strijd ver sloeg hij de Amerikaanse kampioen Seixas met 61, 46, 61, 75. In de vierde set stond Rosewall aanvankelijk met 25 achter, doch met 75 kwam de set toch nog op zijn naam. De titel in het dames enkelspel ging naar mevr. T. Long, die mej. J. Staley versloeg met 46, 75, 62. lijk door toedoen van het duo Spaans- Van der Kuil, de eerste gevaarlijke aanvallen opzette. Hierbij bleek echter al direct, dat Verswijveren het tegen de massieve Van Tuyl verre van gemakke lijk had. De Eindhovense stopper werd nog geholpen door het onoordeelkundige opstellen van het Velser binnentrio voor de doelmond, waardoor vooral Verswij veren en Zwanenburg elkaar nogal eens in de weg stonden. Toen Van der Kuil het zelf eens probeerde kon Van Gemert het harde schot slechts met een snelle sprong bemachtigen. In het middenveld, waar Snoek de grootste figuur was, deed ook de nieuwe Velser linkshalf Van Deur- sen veel en goed werk. Wey had in Louwers een gevaarlijke en vooral snelle tegenstander. Na een aarze lend begin wist deze linksback zich echter tot ruim voldoende op te wer ken, hetgeen de Eindhovense aanval veel aan kracht deed inboeten. Hazeveld was voor het Velser doel de dominerende figuur, zo zelfs, dat Van der Wint er vrijwel niet aan te pas behoefde te komen, enige scho ten van grote afstand van Schmidt en Louwers daargelaten. Scheidsrechter Martens moest, zowel wegens buitenspel als voor diverse andere overtredingen, nogal eens tussen beide komen, hetgeen het spelbeeld niet ten goede kwam. Voor de rust gebeurde er overigens niets, dat het vermelden waard was. Drie minuten na de hervat ting bracht-Snoek de bal snel op langs een drietal VSV'ers. Hij betrok Louwers in zijn actie en toen de Velser achter hoede, enige seconden voor off-side appellerend, bleef staan, kon Gorissen gemakkelijk scoren. VSV trok, aange moedigd door het publiek, naar de over zijde. Van Tuyl en de zijnen geraakten in paniek. Tielrooy en Van Deursen steunden de aanvalsactie stevig en toen De Graaf de bal in een moeilijke positie kreeg toegespeeld wist hij de stand met een fraaie omhaal te nivelleren. De ver houding werd er in het veld daarna niet prettiger op. Na een combinatie tussen De Graaf en Zwanenburg kreeg Spaans een fraaie kans, maar via de paal sprong de bal weer in het veld terug. Het laat ste kwartier was voornamelijk voor Eindhoven, maar meer dan een schot van Louwers juist over de lat zat er voor de Eindhovenaren niet in. De Argentijn Reinaldo Corno, zilveren medaillewinnaar bij de Olympische Spe len te Helsinki, heeft een in de omge ving van Tokio gehouden internationale marathon (42.195 km) in 2 uur 24 min. 55 sec. gewonnen. Hij kreeg de zege niet cadeau, want de Fin Veiko Karvonen, die, naar men weet, bij de Europese kampioenschap pen te Bern, enkele maanden geleden, na een dramatische race beslag legde op de Europese titel, legde hem het vuur na aan de schenen. Doch na dertig kilo meter viel Karvonen iets terug; van deze inzinking maakte Corno dankbaar gebruik. Vijftien seconden eerder dan de Fin passeerde hij de eindstreep. De derde plaats was voor Erkki Puolakka, een landgenoot van Karvonen, die twee uur 29 min. 17 sec. noteerde. Van de 58 deelnemers haalden ver schillenden de finish niet. Onder de uit vallers bevond zich Delfo Cabrera, de Olympische marathon-kampioen van 1948, die op de helft van de wedstrijd volkomen uitgeput was. Hij moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Het Nederlands militair elftal, dat Woensdag 8 December té Ronse tegen het Belgisch militair elftal zal uitkomen, is als volgt samengesteld* Doel: Pieters Graafland (Ajax); achter: Van Kerkum (Feijenoord) en Kuys (Haarlem); midden: Verhoeven (Xer xes), Fröhlich (Enschede) en Van Woer den (Feijenoord); voor: Van der Kuil (VSV), Van der Wel (Ajax), Meerman (Feijenoord), Brusselers (PSV) en Rijn vis (ADO). (Van onze sportcorrespondent) Volendam heeft het St. Nicolaasfeest in de vette modder gevierd met jeugdig enthousiasme tegen het zo zelfbewust startende Haarlemse elftal, dat in de eerste helft een prachtige partij voetbal demonstreerde. De Volendammer verde diging zat er echter wel danig goed in; Biesbrouck en zijn makkers kregen geen redelijke kans om hun meerder heid te laten zien. Meteen al schoof Volendam door de verdediging van RCH en de Haarlem mers keken elkaar eens veelbetekenend aan. Met snelle passen scherp naar voren geplaatst probeerden de gasten Volendam uit het lood te spelen. Het schot als slotstuk van de geraffineerde aanvallen bleef evenwel achterwege en toen Honout een keer goed richtte kopte de lange spil Schilder de harde kogel rustig over de lat. In de tiende minuut plaatste linksbuiten Veerman een berekend boogballetje op het hoofd van Hein Smit en met een prima kop stoot legde Smit de bal achter doelman v. d. Voort, 10 RCH trok nu eerst goed van leer, Van Braam miste echter voor open doel. Toen echter na dertig minuten midvoor Kruyer de bal goed kreeg toegespeeld, was doelman Keizer door een hard schot kansloos, 11. In het eerste kwartier van de tweede helft trachtte RCH door te drukken. Volendam hield het en kreeg na tien mi nuten de verrassing van de dag gepre senteerd. Back v. d. Brink speelde de bal terug op zijn doelman, maar bere kende de zuigkracht van de vette mod der verkeerd. Midvoor Tol schoot toe en kanjerde het leder hard en laag langs doelman v. d. Voort. De thuisclub was toen niet meer te houden, RCH n DWS's doelman Zurburg is, hoogopspringend, van Roessel juist te vlug af. (Van onze sportcorrespondent) Eén-één, een gelijk spel dus, meer kon een technisch vr\j sterk spelend Haarlem bfj Vitesse niet bereiken. Mo gelijk, als men in de gegeven om standigheden (zwaar en zeer glad veld) over een lichtere midvoor dan De Voogd had kunnen beschikken, wél. De snelle en actieve Vitesse-spil Beekman was hem vrijwel voortdurend te vlug af. Na de rust was De Voogd dan ook niet meer op de hem toegedachte plaats te vinden, doch opereerde in wat te ruggetrokken positie. En een minuut of tien voor het einde, verdween hij, ge blesseerd, helemaal van het strijdperk. Achteraf bekeken mocht Haarlem, hoewel het doorgaans een technisch- en heel vaak ook een veldoverwicht had, nog blij zijn. Want bijna was het zonder een winstpunt naar huis ge gaan. Dat kwam zó. Een kwartier na rust leidde Van Voorst een uitval. Hij schoot vrij verrassend en van tamelijk grote afstand. Snijders meende kenne lijk, dat het schot over zou gaan en deed geen enkele poging om in te grijpen. Met een flinke klap kwam de bal toen van de lat terug, een uitge breide modderspat op de witte verf achterlatendTevoren had Van Voorst doelman Snijders nog eens te pakken gehad. Zijn te zachte schot had Kuys echter nog net van de lijn kun nen werken! Erg ingenomen waren de ongeveer zesduizend Arnhemse toeschouwers met het handige, acrobaatachtige spel van de ex-Surinaamse internationaal Kamperveen. Zijn individuele prestaties waren van hoog gehalte, maar ook vergat hij niet zijn medespelers van keurige passes te voorzien. Een aan winst voor de Haarlem-ploeg. De roodbroeken kregen al in de eerste minuut een flinke domper te verwerken. De ver naar rechts uit- gezwenkte Heyn zette laag voor, waar na Van Male beheerst inschoot (1-0). Spoedig gaven de Haarlemmers echter de toon aan. En na een kwartier kwam de kans op de gelijkmaker. De snel oprukkende De Voogd liet Beekman achter zich en schoof het leer rakelings langs de uitlopende L'Amie èn de paal. Een soortgelijke situatie ontstond aan de andere kant,toen Heyn ontsnapte met Kuys evenwel aan z'n zijde. Langzamerhand was de situatie af en toe zo, dat Haarlem geheel baas was in het veld. Dit leidde na 25 minuten tot de gelijkmaker. Laag inkoppend werkte Kamperveen een der vele goede voor zetten van Jacob keurig af (1-1). Twin tig 'minuten na rust deed de kwieke Groeneveld weer eens goed werk. Hij schoof de bal voor de doellijn langs, doch Kamperveen kreeg geen gelegen heid zich langs de (voor hem) in de weg lopende Beekman te komen. Tot het laatst toe zat er voor beide elftal len kans op de overwinning in, men aanvaardde ten slotte toch maar een gelijk spel (1-1). Trainer Herberger krijgt geen rust. Hij heeft zijn gedachten reeds moeten concentreren op de wedstrijd tussen Portugal en Duitsland, welke 19 Decem ber a.s. te Lissabon wordt gespeeld. Een voorlopige keuze had tot resultaat, dat de volgende spelers voor een Por tugees visuum in aanmerking komen: Doel: Herkenrath en Kwiatkowski; achter: Posipal, Kohlmeyer, Erhardt, Bauer, Retter en Laband; midden: Miltz, Liebrich, Harpers, Remlein, Schreiner, Hoffmann; voor: Kaufhold, Kraus, Waldner, Pfeiffer Biesinger, Pfaff, Kress, Derwall, Röhrig, Termath, Klodt, Beek, Stiirmer en Seeler. De uitslagen van de in de Franse eredivisie gespeelde wedstrijden lui den: Lens—Toulouse 11, Nice—Reims 33, MarseilleNancy 22, Bordeaux —St. Etienne 21, Soch'auxMonaco 5—2, Metz—Straatsburg 33, Troyes— Rijssel 10, RoubaixRacing Paris 33, Lyon—Nimes 22. Reims en Toulouse hebben de lei ding met 22 pnt uit 17 wedstrijden, gevolgd door Marseille met 20 uit 17, Bordeaux en Straatsburg 19 uit 17, en Lens en St. Etienne met 18 pnt. uit 17 wedstrijden. Onder aan de lijst staan Monaco met 13 uit 16, Roubaix met 13 uit 17, en Nimes, de hekkensluiter, met 12 pnt. uit 16 wedstrijden. Aan de internationale tienkamp van het Hoogoventournooi, dat van 8 tot en met 16 Januari a.s. te Beverwijk wordt gehouden, nemen als buiten landers deel Czerniak, Milic, O'Kelly, Pilnik en Toran. Van Nederlandse zijde zijn uitgenodigd dr. Euwe, Prins, Bouwmeester, Kramer en Bergsma. Het Italiaans- koppel De Rossi— Messina heeft me' 7 punten een op de Parijse winterbaan gehouden omnium wedstrijd gewonnen. Tweede in het eindklassement werden Anquetil— Bellenger (Fr.) met 8 pnt., derde ArnoldMockridge (Austr.) met 9 pnt. en vierde KublerSchaer (Zwits.) met eveneens 9 pnt. De doelman van „Baronie", Kools, brak in de wedstrijd BaronieT.S.C. zijn linker-scheenbeen. Hij werd naar het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda vervoerd. Voor de Rallye Monte Carlo, welke van 17 tot 24 Januari 1955 wordt gehou den, hebben de organisatoren 364 in schrijvingen aanvaard, en wel uit Enge land 132, Frankrijk 88, Duitsland 22 Zweden 18, Nederland 18, Dene marken 16, Griekenland 12, Finland 11, Noorwegen 11, Portugal 8, Spanje 7. Monaco 7. Zwitserland 6, Italië 3, Ierland 3, Brazilië en Turkije elk 1. Te Athene zullen 17 deelnemers star ten, te Glasgow 101, te Lissabon 46, te Monte Carlo 88, te München 49, te Oslo 16, te Palermo 6 en te Stockholm 41. len in de Belgische plaats Binche gehouden cross over 6 kilometer met handicap is door de Belg Meskens in 25 min. 40 sec. gewonnen. Onze land genoot Joop Overdijk werd in 25 min. 58 sec. tweede; de Belg Van Achten eindigde in 26 min. 34 sec. als derde. werd volkomen doodgespeeld. En met Volendam fier in de meerderheid kwam het. slot. Na het fraaie succes tegen UW heeft HFC zijn aanhang deze Zondag weer eens een teleurstelling be zorgd. Op volkomen verdiende wijze gingen de withemden aan de Span jaardslaan met 1-3 ten onder tegen een DWV-ploeg, die in deze strijd in derdaad het beste voetbal heeft la ten zien. In de eerste helft kon HFC zich vrij behoorlijk handhaven. Wel was DWV met de sterke wind in de 28-ste minuut J. ten Tenter een docii de HFC-verdediging speelde een uitstekende partij en erg veel kansen kregen de Nieuwendammers dan ook niet. Nadat Jochemus uit een voorzet van De Nijs het leer rakelings naast het DWV-doel had gekopt en HFC'- doelman Van der Lee een fraaie red ding had verricht bij een hard schot van Oom.., was het HFC, dat na 24 minuten de leiding wist te nemen toen Jochemus na een lombinatie met Oud de bal inschoot, 1-0. Zoals gezegd, veel kansen kreeg DWV niet, maar toen in de 28-ste minuut J. den Tender een goede scoringskans kreeg, wist hij deze te benutten, 1-1. HFC zette de tweede helft in met een snelle aanval, waarbij Oud een kogel inzond, die via de lat overging. De verwachtingen, dat HFC met de wind thans bondgenoot, een goede kans op succes zou gaan maken, wer den echter niet bewaarheid. DWV be gon zich steeds heftiger te roeren. Het spel van de bezoekers werd al beter en beter en toen Ooms er na 8 mi nuten in slaagde zijn ploeg de leiding te geven (1-2), en Burgers tien minu ten later de voorsprong op 1-3 had weten te brengen, werd het iedereen duidelijk, dat HFC deze wedstrijd wel zou gaan verliezen. Een schitterende kans om er 1-4 van te maken, liet Ooms voorbijgaan, toen hij voor een leeg HFC-doel kwam te staan. De Nieuwendammer-midvoor schoot de bal naast. Wel viel HFC daarop nog enige malen met kracht aan, maai DWV wist met de Haarlemse aanval len wel raad en zo bleef de stand on veranderd. O' In het zogenaamde Olympisch stadion te Rome heeft het Italiaanse elftal een verrassende overwinning van 20 be haald op Argentinië. De bijna 100.000 toeschouwers hadden reeds in de eerste minuut reden tot juichen, toen een per fecte combinatie tussen midvoor Galli en linksbuiten Frignani de Argentijnse verdediging volkomen overrompelde, waarna Frignani van twintig meter af stand, een hard en zuiver schotinzond, dat doel trof. Aangemoedigd door dit succes bleef de Italiaanse ploeg aanvallen met links binnen Schiaffino, rechtsbuiten Boni- perti en linksbuiten Frignani als uit- blinkers. LsngzsBin maar zeker wist Argentinië zich van de druk te bevrij den. De aanvallen werden door de gas ten keurig opgezet, maar aan de af werking ontbrak veel, waardoor de Italiaanse verdediging steeds gelegen heid kreeg in te grijpen. Na de rust, welke met een voorsprong van 10 voor Italië was ingegaan, ver hoogde Italië al vrij spoedig de score tot 2—0 door Galli. De Argentijnen, niet ontmoedigd, oefenden geruime tijd druk uit op de Italiaanse defensie. Midvoor Bonelli was gevaarlijk, maar de ach terhoede hield stand. Voor de eerste maal in de geschiede nis is aan een Rus een Britse athletiek- onderscheiding verleend. De „John Thornton Memorial Trophy", welke jaarlijks wordt toegekend aan de ath leet, die in dat seizoen de snelste tijd in het horden-nummer op een Engelse baan heeft gemaakt, is voor 1954 aan de Europese en Russische kampioen Bulan- chik toegewezen. Hij ontvangt de tro- phee op grond van zijn prestatie, ver richt bij internationale wedstrijden op 16 October te Manchester. Op een zach te en natte baan liep hij de 120 yards horden toen in 14.6 sec. Te Warendorf in Westfalen is plot seling aan een hartaanval overleden dr. Gustav Rau, de voorzitter van het West-Duitse Olympische Comité voor de ruitersport. Ocwirk van Austria-Wenen blijft voor de Weense vereniging spelen- Hij gaat niet naar Racing Parijs. Da Franse club had, zoals bekend, een bedrag van ruim f 200.000 geboden. WEST X A: Zeeburgia—KFC 0—3, 't Gooi WA 30, EdeRapiditas 11, Holland UVV 3—1, HFC—DWV 1—3. 't Gooi 9 16 Rapiditas 10 9 UVV 10 13 Ede 10 8 DWV 10 12 WA 9 7 KFC 10 11 HFC 10 7 Holland 10 11 Zeeburgia 8 5 Spartaan 8 10 Kennemers 8 3 B: VolendamRCH 21, HRCHollandia 4—2. RCH 10 15 Beverwijk 8 7 HRC 10 15 West Frisia 9 6 ZFC 9 12 AFC 8 4 Watergrf.m. 10 12 Hollandia 9 4 Volendam 9 11 OVVO 6 1 Helder 8 10 WEST II A: VriendenschaarFluks 2- -1. Wassenaar HVV 2—2 ONA—Quick 4—3. Velox—RFC 2—3, DCV—DHC 0—7. DHC 10 15 Vriendensch. 10 8 ONA 10 15 Wassenaar 9 7 Quick 11 15 DCV 11 6 HVV 10 12 Fluks 9 5 RFC 10 12 HOV 9 5 Velox 9 8 B: Leerdam—fcoal 72, FortunaGouda 3—2, HBS—ODS 0—0, VUC—Unitas 1- 2, VCS—UVS 2—0. VCS 10 17 Unitas 9 8 Gouda 10 13 ODS 9 7 UVS 10 13 Coal 10 7 Leerdam 9 11 VUC 9 5 HBS 9 9 CW 8 3 Fortuna 9 9 NOORD A: NicatorLSC 54, Sneek Zwaag Westeinde 9—1. Sneek 11 20 FVC 8 7 Velocitas 8 15 Helpman 7 6 Zw.w .einde 11 14 Haren 8 5 GRC 9 11 Nicator 9 5 Frisia 8 9 LSC 9 4 Oosterparkers 8 7 Friesland 8 1 B: Achilles- —Stadskanaal 04. Stadskanaal 10 15 HSC 9 10 Muntendam 10 14 Noordster 9 6 WW 9 12 Asser Boys 9 6 Veelerveen 9 12 Hoogezand 8 5 Achilles 10 12 BNC 10 4 Nw. Buinen 9 11 FVV 8 3 OOST A: QuickEilermark 32, PEC- Hengelo 10, TubantiaLabor 30. PEC 11 20 Zwartemeer 9 8 Hengelo 9 16 Tubantia 10 8 Achilles 10 12 Emmen 10 8 Quick 11 11 Alcides 8 6 Oldenzaal 9 10 Eilermark 9 3 Labor 11 10 ZAC 7 2 B: Quick—ESCA 2—1. 3—2, WAVV—Roda 6—1. TheoleRhoden WVC 9 14 Be Quick 10 9 WAVV 11 14 Robur 9 8 Quick 9 13 Roda 11 8 Rheden 10 13 Theole 10 7 Arnh. Boys 8 10 Eendracht 9 6 Dier. Boys 9 10 ESCA 9 2 ZUID I A: TOP—De Spechten 1—1, Wil- helminaDESK 52, SETHelmond C1, HelmondiaSchijndel 42. De ValkVeloc 2—1, Sarto—OSS 1—1. Helmondia Schijndel De Valk TOP De Spechten Helmond B: Rood Wit—DOSKO 4—0, Goes—Alli ance 23, BaronieTSC 11, MOCinter nos 12. MiddelburgVlissingen 22. 10 17 Wiihelmina 7 11 11 15 Veloc 10 11 10 13 Sarto 9 4 10 12 DESK 10 4 10 12 Oss 10 4 10 12 SET 9 2 Baronie Alliance TSC Rood Wit MOC Vlissingen ZUID II Spel. Emma WH Waub. Boys RKBSV Roosendaal Internos Middelburg Goes RAC Dosko Groene Ster Chèvremont Waubach Schuttersv. Heksenberg 8 7 10 7 8 6 9 6 10 4 2—0. 11 18 10 16 11 15 9 10 9 10 10 10 A: RKBSV—Waubach Sportclub EmmaRKONS 13. RKONS 11 14 Almania 9 13 10 13 9 12 9 10 10 9 B: Venrayi—Wit Zwart 30, RoermonfrT VSV 22, WittenhorstMaurits 11. .J.u- helminaDe Ster 3—2, Kimbria—Bleric*- 100, HeerSportclub Irene 11. .9 5 VSV Roermond Kimbria Heer Wit Zwart Wittenhorst 12 11 9 9 11 11 Wiihelmina Venray Maurits Blerick Spel. Irene De Ster 8 8 8 2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 6