Sleepboot Hollandbrengt de .Mimona behouden binnen Staking op de trawlervloot geëindigd Vliegveld-employé' dacht dat machine 23 km verder vloog Heilige Vader geeft morgen zégen Urbi et Orbi „KONING" VAN „PUFFIN- ISLAND" IS OVERLEDEN Binnengebrachte was er slecht Panamees aan toe ZO RAASDE DE STORM OVER ENGELAND Nederlands schip met elf man vergaan Amerika vergroot kans op oorlog Zonnig maar koud Uniebonden afkerig van actie Lichtemaar aanhoudende verbetering in de gezondheidstoestand Het weer Drie doden, één zwaar gewonde Het grootste ooit gebouwd Molen te Mijdrecht door brand geteisterd Radiouitzending van sluiting Maria-jaar Tsjoe-en-Lai: „TRITON" LAG IN DE SHANNON ZIJN „KROON" WAS EEN ZWARTE HOED Handschoenen met lamsvacht DINSDAG 7 DECEMBER 1954 78ste JAARGANG No. 26163 Verkeersongevallen Twee broers omgekomen Kwestie-Nieuw-Guinea Indonesische bladen waarschuwen Tegen onverantwoordelijk optreden tegen Nederlanders Zes personeelsleden op Schiphol aangehouden Verdacht van heling IJmuiden is er Maandagmiddag ge tuige van geweest hoe de strijd tegen de woedende elementen, die de zee tijdens het weekend hadden opgezweept, in het voordeel van de sleepboten be decht is. Omstreeks kwart over twee staken de sleepboten „Noord Holland" en „Cycloop" van Bureau Wijsmuller te IJmuiden de steven tussen de koppen van de pieren met achter zich de „Fal con". Zo op het eerste gezicht leek het, als voerden zij alleen de boven bouw van deze Panamees met zich mee. Het schip lag echter zo diep, dat het water tot aan het dek reikte. Het heeft maar weinig gescheeld of de sleepboten hadden, in het zicht van de havtn, hun prooi moeten prijsgeven. Enkele uren later kwam triomfantelijk de sleepboot „Holland" van de rederij Doeksen op Terschelling in IJmuiden binnen met achter zich het Noorse stoomschip „Mimona" 1403 br. reg. ton en geladen met cellulose. De „Fal con" is in de Bergingshaven aan de grond gezet, de „Mimona" werd door d» sluizen geschut en ging door naar Amsterdam om bij de Amsterdamse Droogdok Maatschappij zijn electrische stuurinrichting te laten repareren. Het is met de Falcon een dubbeltje op zijn kant geweest. Omstreeks 11 uur Maandagmorgen kregen de slepers de pieren van IJmuiden in het zicht. Maar de Falcon was met het uur dieper gaan liggen en het was onbegonnen wérk by de nog woelige zee zonder meer binnen te lopen. Gewacht moest wor den op hoog tij, dus tot ongeveer 2 uur. Zou de Falcon het houden? Wijs muller stuurde nog een sleepboot naar buiten met pompen aan boord. Maar die konden op zee niet overgezet wor den en dus keerde de „Stentor" terug om aan de steiger bij de semafore de Wacht te houden. De „Nestor" was ook gereed gemaakt om te assisteren. Tegen twee uur leek het er, gezien van de Kop van de Haven, op, als maakten de sleepboten aanstalten het schip benoorden de pieren op het strand te zetten. Deze veronderstelling bleek onjuist. Het was slechts een manoeu vreren om zo goed mogelijk voor de havenmond te komen. En goed twee uur werd de sprong naar binnen ge waagd. De „Stentor" snelde er op af om zo spoedig mogelijk langszij de „Falcon" te komen. In het Noorder toeleidingskanaal waren de pompen al overgebracht en kon met het wegma- len van het water begonnen worden. Het was de hoogste tijd. Hoe kritiek deze laatste uren ge weest zijn blijkt wel uit het feit, dat om kwart over twaalf, een half uur nadat de reddingboot „Dorus Rijkers" in IJmuiden binnengelopen was, de red dingboot „Neeltje Jacoba" uitging om de wacht bij de „Falcon" te betrekken. Aan boord bevonden zich immers nog altijd vijf runners van Wijsmuller en het kon nog wel eens nodig blijken, die in veiligheid te brengen. Het was niet nodig. Als een trouwe hond vergezelde de „Neeltje Jacoba" de zwerm van schepen rond de „Fal- naar de Bergingshaven, waar de Triomfantelijk brengen de sleepbo ten „Noord-Holland" en Cycloop de lek geslagen Panamees „Falcon" de haven van IJmuiden binnen. con Panamees hoog aan de grond werd om daar leeggepompt en lopig gedicht te worden. gezet voor- Er heerst grote ongerustheid over de Nederlandse 400 br. t. metende kust vaarder „Westward Ho" uit Groningen, kapitein-eigenaar S. Boudewijn. Sinds het vertrek op 29 November van Millom aan de Engelse Westkust is niets meer van het scheepje vernomen. Een red dingboot met de naam „Westward Ho" is bij Whitehaven aan de Engelse West kust aangespoeld. Aan boord van het schip waren de volgende elf personen: S. Boudewijn, kapitein-eigenaar; Cowes (eiland Wight), J. p. Groenendal, stuurman, Losdorp; L. Hollevoet, eerste machinist, Groningen; B. Jonkman, tweede machi nist, Zandvoort; K. H. Jensen, kok, Timm (Did.); J. W. J. Froeling, matroos, Winschoten; B. Botter, matroos. De Wijk; H. Blokland, lichtmatroos, Haar lem, en H. Boele, matroos onder de gage, Woerden; de echtgenote van de eerste machinist de 24-jarige mevr. O. Holle voetStubbe, afkomstig uit Arnhem en het 4-jarige zoontje Nico. De bestuurder overleed enige ogen blikken na het ongeluk, terwijl de naast hem zittende 46-jarige J. A. W. Langermans uit Den Haag zwaar ge wond werd en naar het Julianazieken- huis te Apeldoorn moest worden overgebracht. De oude twintig meter hoge molen te Mijdrecht, die gebruikt wordt als graan- maalderij, is Maandagmiddag door brand geteisterd. De brand greep zeer snel om zich heen en leverde gevaar op voor de omliggende gebouwen. Toen de Amsterdamse brandweer met een 22 meter lange ladder op het terrein van de brand was verschenen, kreeg men de situatie onder de knie. Behalve de ma chines in de molen zijn ongeveer twee honderd mud tarwe verloren gegaan. In de reportage over de plechtige sluiting van het Maria-jaar te Rome, die de K.R.O. Donderdag, daags na de plechtigheid, om tien voor een 's mid dags uitzendt, hoopt men ook het ge bed van de Heilige Vader en de zegen „Urbi et Orbi" te kunnen opnemen. Morgenavond kan men in de Vlaamse uitzending van Radio-Brussel op 324 m. van half vijf tot kwart voor zes een directe uitzending beluisteren. Frankrijk. Op de begroting van buitenlandse zaken, die door de Natio nale Vergadering is goedgekeurd, is 9,9 millioen gulden uitgetrokken voor de bouw van een nieuw NATO-hoofdkwar- tier in Parijs. >5 De premier van communistisch Chi na, Tsjoe-ea-Lai, heeft in een rede voor steeds hefS SeZeBd' dat de V S- noS gevaar voor oorlog ver- *r°®n ??r..,lU een bekrachtiging van de West-Duitse herbewapening te for ceren en een nieuwe alliantie met natio nalistisch China aan te gaan Nu er een neiging bestaat tot afne men van de spanningen in de wereld sinds de conferentie van Genève brei den de V.S. hun voorbereidingen voor oorlog uit, zowel in het Verre Oos ten als in West-Europa. Aldus Tsjoe. Hij besloot zijn redevoering met te zeggen dat het Chinese volk niet alleen de West-Duitse herbewapening zal te ken trachten te werken doch boven dien het eiland Formosa zal bevrijden. ^an onze weerkundige medewerker) In de afgelopen nacht is een Oceaan- depressie over de Britse eilanden naar frankrijk getrokken. Ons land werd daardoor met rust gelaten. Dit had tot gevolg dat de temperatuur in de heldere fd windstille nacht in een groot deel K- ddder het vriespunt daalde. In Bra- ®nt, in De Bilt en ook in Twente werd la .graden vorst gemeten. Wèl is ons ~?d in een koudere luchtstroom terecht eekomen, waarin voornamelijk langs de «ust enkele verspreide hagel- en sneeuw- uien voorkomen. Komende nacht is de ans m het binnenland op lichte vorst seirtÜW groot- Hierdoor kunnen plaat- is i ,gladde wegen voorkomen; ook «root S op'het ontstaan van mist lu?h°Me„n, Gfoe,nland en IJsland is de eevolt erk gesteeen- Dit heeft tot 8 voorlopig koude lucht uit bliift S, on naar Zuidelijke breedte afstromen. Dientengevolge moeten e?rs^e dagen op kouder weer re- ziin w ia" wi' de laatste tijd gewoon tód.ove/dag gedurende lange w zonneschijn te verwachten. Maandag is in Dublin, tijdens het on derzoek naar de oorzaak van de ramp met de „Triton" Desmond Eglinton ge hoord, die in de nacht van 4 op 5 Sept. dienst deed in de verkeerstoren van het vliegveld Shannon. Met hem werden uit voerig de rapporten besproken en door genomen, opgemaakt van de geluids bandinstallatie in de verkeerstoren en die van de z.g. „area control''-dienst van het vliegveld. Letterlijk stonden in de rapporten de teksten van alle radio- telefonische gesprekken, die Eglinton met vliegtuigen en met de „area-con- trol"-post heeft gevoerd. Bij de bespreking bleek, dat er ten aanzien van de vermelde tijdstippen on juistheden in de rapporten staan. Met name is dit het geval over de ge sprekken kort na de start van de „Tri ton". Het toestel was om 3.38 uur plaat selijke tijd vertrokken. Om 3.39 trachtte Eglinton contact met Viruly tot stand te brengen. Hü gaf hem, zoals gebrui- kelpk is, zijn vertrektijd door, maar kreeg geen antwoord. In de daarop volgende vijf minuten (en niet in dezelfde minuut) probeerde hij het met korte tussenpozen zesmaal: „Peter King Joke", Hoort u mij?" Het befaamde gesprek met Dick in de radarpost, een verplaatsbare instal latie, die eveneens ergens op het vlieg veld stond, kwam niet enkele minuten na de start, doch minstens een kwar tier later. Nu is het ook verklaarbaar, waar om Eglinton zich bij die geruststellen de mededeling van Dick, volgens wel ke de „Triton" al 23 mijl ten Westen van het vliegveld vloog, heeft neerge legd. In één minuut zou de machine deze afstand niet hebben kunnen af leggen, wel in een kwartier. „Ik dacht toen, dat de KLM-machine ondanks de storing van de radio-instal latie op de gewone route was doorge vlogen en dat werd geprobeerd het man kement tijdens de vlucht te repareren", zei hy. Eglinton merkte, kort na kwart voor vijf, dus anderhalf uur later, de eerste noodsignalen in de rivier vanuit zpn to ren op. Hoewel hem toen even de mo gelijkheid door het hoofd speelde, dat er toch iets met de „Triton" was ge beurd, bleef hij voorlopig als waar schijnlijk aannemen, dat het mensen be trof die met een bootje in moeiiykheden waren geraakt. „Toen ik de machine nakeek", zo zei Eglinton, „leek me alles normaal, maar ik moet erbij zeggen, dat ik later, toen ik had gehoord dat ze was terechtge komen in de Shannon, nog heb gedacht: toch geloof ik, dat ik de machine bij het omhoog gaan plotseling een lichte ruk zag geven". Het is Maandagmiddag heel anders gelopen op de vergadering in het ge bouw voor Christelijke Belangen te IJmuiden, waar circa 120 opvarenden van IJmuidense trawlers bijeen kwa men, dan zij bij de aanvang verwacht hadden. Doel van de vergadering was een bespreking van de verdere actie, die zijn oorsprong vond in het feit, dat de reders de 6 loonsverhoging met goedkeuring van het College van Rijks bemiddelaars alleen toepassen op de vaste gage. De vergadering, die uitgeschreven was door de Centrale Bond van Werk nemers in het Transportbedrijf, had een rumoerig verloop. E.V.C.-bestuurders, die ook toegang poogden te verkrijgen, kregen nul op request. De O.V.B.-be- stuurders, met wie de C.B.T. op ver zoek van de leden al eerder gezamen lijk vergaderd had, werden wel toege laten. De meeste sprekers uit de vergadering stelden zich op het standpunt, dat de sedert Vrijdag durende staking, voor zover de boten op dat moment binnen waren, omgezet moest worden in een algehele staking. Een klein deel van de sprekers was voorstander van een nieuwe 24-uurs actie en in eerste in stantie schaarden zich slechts enkelen achter het voorstel van bestuurszijde om de staking, althans op dit moment, te beëindigen. De O.V.B.-bestuurder Koning trok in een lang betoog van leer tegen de re ders, maar kwam tenslotte tot de con clusie, dat het zeker nu niet de tijd was om te staken. Het C.T.B.-bestuur was het daar volkomen mee eens. Men stelde zich op het standpunt, dat de reders bij een staking op dit moment veeleer in hun vuistje zouden lachen. Het heeft nogal wat overredingskracht gevraagd om de vergadering tot dit standpunt te brengen. Maar tenslotte werd dan toch besloten om Dinsdag morgen 10 uur weer naar zee te gaan. De eis van 6 over de volle gage blijft niettemin gehandhaafd. Men stelde zich voor hierop bij de komende onder handelingen over een nieuwe C.A.O. terug te komen. De Unie Verkeer katholieke en christelijke bond), die met deze verga dering niets uitstaande had, heeft bij deze gehele actie op het standpunt ge staan, dat, nu er een beslissing van het College van Rijksbemiddelaars is, een actie onjuist is. Men wil van die zijde wel meer voor de werknemers zien te bereiken, maar dan niet door actie, maar langs de weg van overleg. (Van onze Romeinse correspondent) De langzame verbetering in de ge zondheidstoestand van de 78-jarige Paus Pius XII houdt aan. De lijfarts prof. Galeazzi-Lizzi, dr. De Stefano en dr. Niehans waken over de H. Vader. Met de professoren Paolucci en Gasbar- rini wordt telefonisch contact onder houden. De middenrifkrampen zijn sterk afgenomen, zodat de Paus kan rusten. De Osservatore Romano" van Maan dagavond meldt een lichte maar aan houdende verbetering tot voldoening der behandelende medici. Terwijl de heftigste storingen de neiging vertonen af te emen, is men begonnen met een voorzichtige voeding langs orale weg. De driedaagse kuur bestaande uit intra veneuze injecties en maagspoelingen zal heden beëindigd worden. De Paus spannende vraag is of het de igelijk zal zijn weer voedsel te moL verdragen. Op de voeding zijn de zor gen der geneesheren vooral gericht, want slechts hierdoor kan de grote zwakte van de Lijder overwonnen wor den. Het was deze zwakte die het de Paus onmogelijk maakte Zondag na af loop van de Zaligverklaring van pater Riccardi aan de enkele woorden, die Hij door de radio sprak, ook de gewone, vrij lange formule van de Apostolische Zegen toe te voegen. De Paus moest zich beperken tot een zwijgende Be nedictie met de hand. Van Vaticaanse zijde is bevestigd dat de Paus in 1952 tijdens een tandbehan- deling bij ongeluk een weinig chroomar- cide zou hebben ingeslikt en dat deze vergiftiging althans de materiële basis De „koning" van het eenzame eiland Lundy, wiens enige kroon een enor me zwarte hoed was, is eergisteren ver van zijn „miniatuur-dominion" overleden. De „koning" was de Londense financier Martin Coles Harman, die eens zijn hart verloor aan het eilandje 12 mijl buiten de kust van Devon in Zuid-West-Engeland en het in 1925 kocht. Hij stierf op 69-jarige leeftijd in een ziekenhuis te Oxted. Het bericht van zijn overlijden werd per radio naar het eiland overgebracht, omdat men daar niet over telefoons beschikt. Maar een „De koning is dood, leve de koning" werd daar niet gehoord, want Harman was al afgetreden als gevolg van financiële perikelen en zijn testament zal voorlopig nog niet gepubli ceerd worden. „Koning" Harman betaalde indertijd 16.000 pond sterling voor het eiland, dat 4.000 km2. omvat. Enorme blokken beton, her en der neergeslingerd als kiezelstenen door ontzaglijke golven, markeren het gat in de zeewering bij het Engelse vissersplaatsje Fleetwood in Lancashire. Door de storm van de afgelopen dagen ontstond daar een bres in de dijk van niet minder dan 300 meter. Terwijl men plannen maakt om de bevolking 2.500 zie len groot te evacueren, is een legertje van dijkwerkers onverpoosd bezig grote hoeveelhedenspuin in het gat te storten, om tegen een nieuwe, woedende aanval van de zee zo goed mogelijk beveiligd te zijn. Eeuwen geleden is bij het in kaart brengen van Devon vergeten het eiland Lundy binnen de grenzen van dit ge bied op te nemen. Door het ontbreken van deze wettige schakel betaalden de bewoners geen belasting, zelfs geen accijns op sterke drank. Harman bouwde een kasteel op het eiland en regeerde daar als een goe dertieren vorst. Het eiland had zelfs zpn eigen munten met aan de ene kant de beeltenis van Harman en aan de andere kant een „puffin" (papegaaiduiker). Lundy wordt ook wel Puffin-island" genoemd. Harman maakte zijn fortuin in de twintiger jaren, toen hij de Rock In vestment Company in handen kreeg. Daarna werd hij directeur van 17 an dere ondernemingen. Hij begon zijn carrière met het be drag van een pond sterling als klerk op een bank. In 1928 was zijn fortuin aangegroeid tot naar schatting 12 mil lioen pond sterling. In 1932 kwam de tegenslag: Harman ging bankroet en zijn schulden beliepen 500.000 pond sterling. In 1933 werd hij beschuldigd van fraude en van pogingen om zijn aan deelhouders een rad voor de ogen te draaien. Hij werd schuldig bevonden en tot 18 maanden gevangenisstraf veroor deeld. In latere jaren „laagde hp er niet in zijn vroeger handelsrijk terug te win nen. Toch bleef hp een bekende figuur in de „City", het hart van de Londen se zakenwereld. Steeds droeg hp zpn enorme zwarte hoed. Als net om af sluiten van zaken ging, kon hp tot in het oneindige blijven doorpraten. Na de tweede wereldoorlog vertoefde hij veelvuldiger dan vroeger op zpn eiland-kasteel. Aan de voet van een 100 meter hoge rots richtte hp een ge denkteken op voor zpn zoon, korporaal John Pennington Harman, gesneuveld in Burma en bezitter van het Victoria Cross. van zijn maaglijden zou kunnen zijn. De diagnose der vijf doctoren had reeds die mogelijkheid gesteld. Op Woensdag 8 December, het feest der Onbevlekte Ontvangenis, zal de Kardinaal-Vicaris Clemente Micara, te elf uur een plechtige H. Mis cele breren in de Santa Maria Maggiore. Met bijzondere toestemming van de Paus zal dit geschieden aan het Paus altaar dier kerk. De Kardinaal-Deken Eugène Tisserant zal in de namiddag te half vijf uit naam van de Paus het Maria jaar sluiten voor de afbeelding van Maria Salus Populi Romani. Ge durende de plechtigheid zal de H. Vader, in de geest met allen verenigd, door de radio het Weesgegroet reci teren en de zegen Urbi et Orbi geven. Bekend is geworden, dat de commu nisten propagandisten op de mensen afsturen, die op of bij het Pietersplein wachten op berichten over de Paus of daar bidden. Zo hebben zich Zondag jl. een vijftigtal agitatoren onder de grote menigte gemengd, die voor de Pauskerk wachtte op de zegen van de H. Vader. Zij proberen stemming te maken en benaderen het volk met praat jes als: „Ja, ja. als de Heilige Vader nu* maar niet dood gaatNa hem krij gen we zeker een Amerikaanse Paus en als iets de vrede in gevaar brengt, is het dat," of „Hij wordt goed verzorgd, de Paus, en dat komt hem toe: vijf van de beste specialisten, die dag en nacht bij hem zijn. Zonde dat zoiets nooit een werkman gebeurt, of een arme moeder met een hoop kinderen. Voor het ge wone volk bestaat zoiets natuurlijk niet" En zo verder. De Italiaanse „kinderen der duisternis" slapen niet Hedenmorgen is bekend geworden dat de eerste minimale voeding langs de normale weg geslaagd is. De Paus kon zeer kleine hoeveelheden vloei baar voedsel inhouden en assimileren. In overleg met de andere doktoren is de Pauselijke lijfarts er toe overgegaan de voedselhoeveelheid enigermate te vermeerderen, zodat de H. Vader om dc twee uren een weinig krijgt. De hik is thans verdwenen en de Paus kan ononderbroken rusten. De temperatuur is normaal geworden. Gisteren bezoch ten mgr. Tardini, mgr. Montini en mgr. DeH'Acqua de H. Vader een korte tijd alsmede zijn neef Prins Carlo Pacellt Met de beide leiders der Staatssecre- tarie Tardini en DeH'Acqua besprak de Paus bestuurszaken. Wanneer thans de verbetering aan houdt hopen de geneesheren te zijner tijd zover te zijn, dat het de Paus moge lijk is een dosis barium tot zich te ne men, welke noodzakelijk is voor een radiografisch maagonderzoek. Men her innert zich dat dit juist wegens de klach ten van de Paus nog niet kon gebeuren. Men moest zich met een algemeen on derzoek tevreden stellen. Wanneer ech ter de maag nauwkeurig is doorgelicht, hopen dc doctoren met zekerheid de oorzaak der storingen te kunnen vast stellen. Een officieel medisch bulletin werd niet uitgegeven, maar de „Osservatore Romano" en het Vaticaans Persbureau verstrekten gegevens. Samenvattend is er reden tot dankbaarheid en hoop. Van optimisme kan eerst sprake zijn wan neer van medische zijde verklaard wordt dat de H. Vader buiten gevaar is. Advertentie (tot W oensdagavond Vannacht en in de ochtend lichte vorst en hier en daar mist. Morgen overdag wisselende bewolking en voornamelijk in de kustprovincies enkele buien. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Ongeveer dezelfde middagtempera- turen. Zon: 8.34-16.29. Maan: 14.56-6.41. BUREAU SMEDESTRAAI b - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 7. J. W Boerrigter en Mr W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Ors H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ÏÜVERl EN I it l ARIkr 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per mjn.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave ven redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week. 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na SJ0 uur 'i avonds teL 21544 Maandagmorgen reden op de Zui delijke oprit van de brug over de Lek onder Vianen de 69-jarige H. Bolsius en de 67-jarige G. Bolsius, fir manten van de firma Gebr. Bolsius Kaarsenfabrikanten te Schijndel in een personenauto op weg naar Utrecht. Op de oprit trachtte de bestuurder een voor hem rijdende auto te pas seren op het moment dat twee mili taire vrachtwagens op weg naar Den Bosch de afrit opkwamen. De bestuur der van de personenauto probeerde door krachtig remmen een botsing te ver mijden, doch tengevolge van de glad heid van het natte wegdek slipte de wagen en botste hij van opzij tegen een der militaire vrachtwagens. Beide broers kwamen om het leven. Op de Arnhemseweg onder Beek bergen is Maandagmorgen wederom een dodelijk ongeluk gebeurd. Een per sonenauto, bestuurd door de 75-jarige J. Taken uit Hoenderloo, vloog uit de bocht. De wagen schampte een boom aan de linkerzijde van de weg, schoot vervolgens naar rechts en kwam met een hevige klap tegen een boom tot staan. Het grootste oorlogsschip, dat ooit gebouwd werd, het Amerikaanse vliegdekschip de „Forrestal", nadert zijn voltooiing. Men ziet het hier op de werf in Newport News, waar het over enige dagen te water zal worden gelaten. Indonesische bladen te Djakarta heb ben de waarschuwing uitgesproken dat de bevolking zich ervan moet weerhou den hardhandig op te treden tegen Ne derlanders en schade toe te brengen aan Nederlandse eigendommen, omdat zij anders afbreuk zouden doen aan het streven van Indonesië naar soevereini teit over West-Irian (Westelijk Nieuw- Guinea). (UP) De Rykspolitie, afdeling Luchtvaart, heeft zes leden van het corps orde en veiligheid, een dienst der gemeente Amsterdam op de luchthaven Schiphol, gearresteerd onder verdenking van he ling van dekens en kussens. Twee der arrestanten zijn inmiddels op vrije voe ten gesteld. De overige vier blpven in arrest voor een nader onderzoek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1