if tm ti w m 0a*JWlpowt<uL Tegenstanders van de Parijse accoorden in het geweer Adenauer wil een laatste poging doen om Ollenhauer tot andere gedachten te brengen Staat huidige inflatie geen belastingverlaging toe Minimumprijzen in landbouw onvermijdelijk Concertgebouw orkest terug Verklaring van de Rechten van de Mens De man zonder hart PAGTNA S MAANDAG 13 DECEMBER 1954 Jaarvergadering Vereniging voor de Staathuishoudkunde Jan Damen ridder O.-JS. Werkloosheid in November Stijging door seizoen invloeden Examens Een lift door de lucht Het goede hart van Prins Aly Khan Mr. Van Klef fens houdt herdenkingsrede Mendès-France doet beroep op landbouwers De beste bedden i^ooit gemaakt! VLUCHTELINGEN HULP BROCARD voor moderne mensen tM 9 onbeperkte garantie geruisloos OPDtvtR>NG BINNENVERING BED warm De groepen in Europa, die ten kos-1 van de herbewapening van Oost-Duits- - te van alles de herbewapening van land en de mogelijkheden van een ge- West-Duitsland willen voorkomen, heb- sprek met Moskou na de ratificatie der IJnnrl hiflpPg hlflil ben het afgelopen weekeinde op tal Parijse verdragen. ILLIULl K^l Hl i/fuu van plaatsen protesten laten horen. intussen heeft Thomas Dehler, de T/ 1\J ,„n f Vooreerst heeft de West-Duitse socia- lejd van d West.Duitse liberalen, OV€! V.i V.'ïCSOlUllt l:c+ cnhn nortn oon li I ft r lit V V».ïl nP.Ï - .1 v v tijd te verliezenBijzonderheden hoort ge later. Volgt mij!" In een lange rij verlaten de twaalf slaven achter de overigen de schuur. Het is een gevaarlijke onder neming met zo'n grote troep over het terrein te gaan, maar er zit niets anders op. Bovendien zijn de uren verstreken en rest hun niet veel tijd meer. Dit en nog veel meer speelt de Noorman door het hoofd, als zij zich in diepe stilte voortspoeden. Langs allerlei omwegen,zoveel mogelijk in de schaduw, tussen opslagplaatsen tn stapels drijfhout door, langs de plek, waar hij zelf nog niet zo heel lang geleden hout moest hakken, leidt Eric hen naar de zee-oever. Maar danop het laatste ogenblik, schijnt het geluk hen in de steek te laten. De gedaante van een eenzame schildwacht, die op dit verlaten gedeelte op post staat, duikt uit de schaduiv van de palissade op en vol achterdocht roept hij dreigend: „Halt! Wat moet dat daar. Het Concertgebouworkest is van morgen van zijn Amerikaanse tournee per m.s. Noordam in Nederland teruggekeerd. Met een extra trein is het van Rotterdam naar Amsterdam gereisd. Op het Centraal Station te Amsterdam heeft de minister van On derwas, Kunsten en Wetenschappen a.i., prof. dr. L. J. M. Beel, het or kest namens de regering begroet. „Hoewel bij de achterblijvenden geen twijfel bestond over de vraag, of het orkest in Amerika succes zou oogsten", zeide de minister, „had niemand dur ven hopen, dat het Concertgebouwor kest met zoveel roem en lauweren over laden als thans het geval is, zou terug keren. Met de zeer velen in het land, die zich bewust zijn van de beteke nis van het Concertgebouworkest voor het nationale en het internationale muziekleven, verheugt de regering zich erover, dat het optreden in Amerika zo grote weerklank heeft gevonden bij het Amerikaanse publiek. Het stemt tot voldoening, dat het in Ca nada gegeven concert eveneens groot succes heeft geboekt. Ik ben mij er van bewust, dat diri genten en orkestleden steeds hun bes te krachten hebben gegeven en dat de prestaties, die zij hebben geleverd, grote inspanning hebben gekost. Het Nederlandse volk is hun daarvoor bij zonder dank verschuldigd. Ook de administratieve staf verdient erken telijkheid voor de wijze, waarop zij al haar krachten heeft ingespannen voor het welslagen van de tournee. De regering heeft gemeend, dat een bewijs van dankbaarheid en erkente lijkheid niet achterwei e mag blijven. Het verheugt mij te kunnen bekend maken, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd de eerste concertmeester Jan Damen te benoemen tot ridder in de orde van Oranje 'Nassau. In de persoon van Jan Damen worden daarmede het gehele orkest, de ad ministratieve staf en alle anderen, die er aan hebben medegewerkt, dat de tournee op zo succesvolle wijze is ver lopen, geëerd." lastingherzieningen in een raamwet op te nemen, terwijl het tijdstip van in werkingtreding later bij K.B. of bij wet vastgesteld kan worden. Prof. Tinbergen wees op de interna tionale zijde van het vraagstuk. Hij acht te een internationaal gecoördineerd op treden zeer belangrijk en het meest ge- eigende orgaan hiervoor zou de O.E.E.S. zijn. Prof. Smeets meende, dat naast het middel der belastingheffing ook dat van regeringsuitgaven toegepast moet wor den en wees op het gevaar dat de al gemene conjunctuurpoiitiek doorkruist kan worden door provincies en gemeen ten. Ir. Vos zei hierover dat deze lagere publiekrechtelijke lichamen mee moeten doen met de conjunctuurpolitiek. Hij dacht hier aan een geblokkeerde reke ning. Dit laatste niddei zou dan ook ten aanzien van particulieren toegepast moe ten worden. Ir. H. J. Keus achtte een streven om de tegenstelling tussen economie en po litiek door betere voorlichting te helpen verkleinen van priman belang. De in flatie moet als staatsvijand no. 1 be streden worden. Hij wenst een eerher stel van de obligatie ais basis voor doel treffende sociale voorzieningen. Ir. Keus merkte nog op, dat het me rendeel der prae-adviseurs het dirigisti sche stelsel was toegedaan. Prof. Koop- mans antwoordde hierop, dat in de vraagstelling zelf een stuk dirigisme ligt opgesloten. Ir. Vos stelde dat men de belasting- politiek niet alleen uit conjunctureel oog punt mag bezien. Het is een belangrijk deel van de structuurpolitiek. Daarom kan men haar niet van de ene dag op de andere veranderen Verder was hij van mening dat het bedrijfsleven zelf nog veel meer kan doen aan collectief markt onderzoek en research Hij wees er met nadruk op, dat men ervoor moet waken, dat in een depressie de arbeiders zo maar in het wilde weg /erplaatst worden, zo als in de dertiger jaren. Zij moeten zo veel mogelijk te werk gesteld worden in arbeidsafdrlingen waar zij thuis ho ren. In het huishoudelijke gedeelte van de vergadering werden twee bestuursleden gekozen wegens het periodiek aftreden van prof. ten Doesschate en mr. B. J. M. van Spaendonck. Gekozen werden prof. dr. P. Kuin en de heer Hub. L. Jansen ec. drs. Woorden van hulde en dank richtte de voorz. rot prof. dr. G. M. Ver rijn Stuart, die gedurende 25 jaar de functie van secretaris-penningmeester der vereniging heeft hekleed. Aldus prof. mr. J. G Koopmans op de jaarvergadering van de Vereniging voor de Staatshuishoudkunde, waar de prae- adviezen van prof. dr J. Hoving, prol. Koopmans en ir H Vos behandeld werden, die het vraagstuk behandel den van de maatiegelen, die genomen moeten worden bij een eventuele te rugslag in de wereldconjunctuur. Bij de bespreking van de landbouw- aspecten, waarover het prae-advies van prof: Hoving handelde merkte deze op, dat de landbouw altijd min of meer in een crisis verkeert. Hij bepleitte zoveel mogelijk vrijheid voor de landbouwer en de tuinder. Zij moeten uitmaken welke producten zij telen en welke prijzen zjj maken. Men moet er zich van bewust zijn, dat ook in de landbouw een prijsrisico wordt gedragen. Zekere minimum prijs garanties zijn zeker nodig. Wat de in dustrie kan doen via kartels, kan de landbouw niet, tenzij de overheid helpt. Dr. M. W. Holtrop. president van de er niet te veel aandacht was geschon- Nederlandsebe Bank, vroeg zich af of ken aan de gevoigen van een depres sie en te weinig aan de oorzaken en oi er voldoende rekening was gehouden met het feit, dat ie haard van de depres sie ook wel eens in Nederland zelf kon liggen. Hij onderscheidde daarbij drie geval len. De terugslag kan een gevolg zijn van een excedent van besparingen bo ven investeringen, van verkeerde dispo sities op een bepaald gebied, of van verkeerde disposities, die het gevolg zijn van een voorafgaande inflatie-periode. Prof. Koopmans antwoordde hierop, dat in het eerste geval een reflatie-po- litiek gevoerd moet worden, dat men in het tweede geval niet kan ontkomen aan een partiële crisis en dat de laatste mo gelijkheid actueel is De inflatie moet den tijdig door belastmgpolitiek bestre den worden. Naar aanleiding van de komende be lastingverlaging rees de suggestie om be- Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten Tengevolge van het winterseizoen nam het aantal werkloze mannen, in de afgelopen maand toe van 32.566 tot 45.060, terwijl de bezetting van de aan vullende werken steeg van 3269 tot 7036, zodat het aanbod van arbeids krachten in totaal met 16.261 toenam. Aldus een mededeling van het minis terie van Sociale Zaken en Volksgezon- heid. Deze stijging van de geregistrerde ar beidsreserve kwam in vrijwel alle be drijfstakken tot uiting, evenwel het sterkst in de landbouw, de bouwnijver heid en onder de losse arbeiders. Afgezien echter van de normale sei zoeninvloeden, handhaafde de werkge legenheid zich over het algemeen on der invloed van de gunstige conjunc tuur op een hoog peil. Het aanbod van bouwvakarbeiders steeg van 5708 tot 10.081, metaalar beiders van 2332 tot 2465, landarbeiders van 2144 tot 7883, transportpersoneel van 2340 tot "2796 en losse arbeiders van 7414 tot 10.942. De vraag naar mannelijk personeel daalde in de verslagmaand van 46.758 tot 41.946. Het aantal als werkloos geregistreer de vrouwen daalde van 5497 tot 5218. De geregistreerde vraag naar vrouwelijk personeel daalde van 28.856 tot 27.017. DELFT, 11 Dec. civiel ing.: K. Bout- sma. Cand. scheepsbouwk. ingenieur: F. W. J. van Bochoven. Cand. vliegtuigbouwk. ing.: A. Hadjidakis. Ingenieursexamen ci- viel-ing. J. van Malde, H. W. H. Weeda. Ingenieursexamen werktuigk. ing.: .T. B. Baurdoux, D. J. van den Berg, F. J T. Bernaerts, J. J. den Boer, H. Bosch, A. Bijlsma, M. E. Ie Cosquino de Bussy, J. M. Deutekom, J. K. Diekhuis, R. M. Djoko Baroto. J. G. Doekes, J. P. L. Doppegieter. J. F. Heijbrock, D. A. de Jong, D. kanbier. A. van der Kerk, I. A. Kreber, A. Kort leven, A. Meijer, J. Muntendam, Ong Ticrg Lian, Partosiswojo. F. Penris, Phoa Van Tjiong, G. A. Pieper, J. D. Ruijs, A. N. C. Schoenmakers, C. A. Schulz, H. J. Spoor maker, L. van der Tas, L. M. van Tette rode, J. C. Tjebbes, Jhr. R. J. B. D. Tul leken, J. van de Vegte, F. Veldhuijsen, J. T. van der Waarde. J. C. Zoon. Ingenieurs examen scheepsbouwk. ing.: L. P. Herfst. Ingenieursexamen geodetisch ing.: A. E. Dolfin, A. G. M. van der Krogt, G. F. Witt. Gepromoveerd tot doctor in de tech nische wetenschap op proefschrift ..The pul- ping of straw and hardwood with mag nesium monosulphite": P. M. Smolders, te Hilversum, wonende te Groningen. 's-GRAVENHAGE, 11 Dec. Wiskunde MOK Jhr. J. C. C. W. Rappard, J. P. J. Schipper en J. Siepelinga. Wiskunde MOK V: M. E. Kok en Th. J. G. Hulskorte. GRONINGEN, 11 Dec. Cand. sociale aardrijkskunde: A. de Vries. Groningen (cum laude). LEIDEN, 10 Dec. Ned. recht: de dames G. C. Boterhoven-de Haan, Den Haag; J. B. Baars, Den Haag; M. A. Scheidemans, Breda; M. H. V. Horak, Voorburg; N. M. Traas, Scheveningen; Lucardie. Voorburg en de heren A. Kqmp, Nijmegen; J. W. Kroon, Den Haag; J. Morks, Den Haag, F. Emmer, Amsterdam; J. van putten. Den Haag; P. Langerberg, Voorburg; H. D. Plan- je, Den Haag; G. C. Albering, Rijswijk; D. Schoonderbeek, Den Haag; S. V. Langeveld, Utrecht; J. A. van Riessen, Den Haag; J. W. Nobel, Den Haag; B. Verbeeke, Den Haag. Doctoraal Ned. recht: mej. A. J. Bunk, Den Haag en J. L Sanders, Amsterdam. NIJMEGEN, 11 Dec. Gepromoveerd tot doctor in de faculteit der godgeleerd heid op proefschrift getiteld ..Volk in Friesland buiten de kerk" pater R. J. Staverman OFM (Drachten). Doctoraal klassieken pater C. J. F. Ligt- voet MSC. Doctoraal rechten P. D. Wal beek (Den Haag). Cand. Duits pater A. A. L. Roelofs (Groenlo) en mej. M. A. E. A. Geraedts (Eindhoven). ROTTERDAM, 11 Dec. Cand. econ. wetenschappen Kwik Tik Tjiauw. Laren (N.-H.). TILBURG. Doet econ. wetenschap.: A. Snijders, Geleen; J. Schreurs, Brunssum; B. Meerman, Nijmegen. Cand. econ. wetensch.: G. Walthoff, Budel. UTRECHT, 10 Dec. Doet. rechten: jhr. F. D. Boreel, Den Haag en mej. H. J. Verhaar, O verveen. Doet. vee artsenijkunde: G. E. Bras, Rotterdam; G. Oostermans, Bemmel; J. C. J. van Vliet, Benschop; J. Kooke, Wester- bork; P. A. Humalda, Leeuwarden; H. van Rhee, Assen; F. B. C. Verhagen, Frederiksoord, J. Hofman (cum laude) Winsum. Vee-arts-examen: J. Hooger- werf, Den Bosch; O. ten Hoff, Ter Apel; V. Bobel "Ijk, Oosterbeek; W. Terlouw, Geldermalsen; mej. P. G. van Ooijen, Weesp: Y. Venema, Rot- stergaart; J. L. Vlasblom, Houten. UTRECHT, 11 Dec. Doet. rechten: W. West- broek (cum laude). Doet. geneesk. A. P. Amir, L. C. M. Meulendijk, P. Ch. M. Mol, L. van der Plaats, Mej. Y. Th. Ch. T. Pouw, J. R. A. Raasveld. J. J. A. H. Rij ken, J. M. van Schijndel, Mevr. H. J. Vit- sers-de Keyzer, H. C. L. R. Verhoeven. Semi-artsex.: B Bossenbroek. R. Kunrner, H. Zaadnoordijk. Artsexamen: L. J. Det- tingmeijer, J. W. M. Jongen, B. van der Schoot; H. C. Smit, J. W. P. C. Wennekes. Prins Aly Khan heeft gisteren twee éénjarige paarden gekocht voor 23.700 ponden Hij zou hierna naar Dublin vliegen voor een belangrijke zakelijke conferentie. De prins kwam echter te laat op het vliegveld in New Market om het lijnvliegtuig naar Ierland nog te halen en daarom charterde hij een twee- motorig vliegtuig, dat hem naar Dublin zou vliegen om niet te laat te komen voor de belangrijke bespreking.Een in genieur, Dennis Bunney, die eveneens te laat op het vliegveld arriveerde en die naar Dublin moest in verband met de overstromingen aldaar, werd toen door prins Aly Khan een lift aangebo den, per vliegtuig. (UP) Onze landgenoot mr. Eelco van Kleffens, die voorzitter is van de Alge mene Vergadering der V.N., heeft een beroep gericht tot alle volken ter we reld om bij te dragen tot de verwerke lijking van de Algemene Verklaring van Rechten van de Mens, die zes ja ren geleden door de Algemene Verga dering is aangenomen. Hij herinnerde er aan, dat de Verkla ring destijds eenstemmig is aangeno men en reeds als richtsnoer en inspi ratie heeft gediend bij het opstellen van de grondwet van nieuwe landen als Indonesië en Libye. Ook was in de in leiding van het Japanse vredesverdrag en onlangs in de overeenstemming be treffende Triëst op de verklaring ge zinspeeld. Mr. van Kleffens wees er tenslotte op, dat de verklaring geen verdrag is, maar slechts een beginselverklaring, die het eerste deel van het program ma der Verenigde Naties uitmaakt. (A.F.P.) Premier Mendès-France van Frank rijk heeft gisteren in Pau zjjn landbouw politiek toegelicht voor een gehoor van landbouwers. Hij verklaarde, dat de prijzen der landbouwproducten naar be neden moeten en dat hun kwaliteit op gevoerd moet worden om op de wereld markt te kunnen concurrereren. De re gering zal door belastingverlaging en subsidies voor onderwijs in moderne landbouwmethodes deze politiek bevor deren. De premier legde er de nadruk op, dat de Franse boeren zullen moeten overschakelen op de verbouw van nut tiger producten als koolzaad e.a. Te veel worden producten verbouwd, die tot overcompleetheid leiden omdat er niet genoeg afname voor bestaat. In politieke kringen wijst men er op, dat de premier de boeren van Frankrijk vertrouwd heeft willen maken met zijn nieuwe politiek, maar tevens hun steun probeert te verkrijgen in de Nationale Vergadering. Zijn maatregelen hebben al veel verzet opgeroepen, maar gis teren werd hij bijzonder hartelijk ont- vangen in Pau (UP) Advertentie Op verzoek vermelden wij nog even het gironummer van het Comité Vluch telingenhulp 1954: 5100 (Den Haag klankvolle stem vertelde hij het ver haal van Rosmislovsky, de geleerde met de geniale geest in het mismaak-, te lichaam. „Rosmislovsky werd in Polen gebo ren en was nog heel jong, toen zijn moeder met hem naar Parijs kwam. Ze had blijkbaar wat geld, want ze ging niet uit werken en zag toch kans om vrij behoorlijk rond te komen. Het heeft lang geduurd voor zelfs haar naaste bu ren bemerkten, dat zij een kind had, want angstvallig hield zij de jongen in huis, voor iedereen verborgen. Zo schaamde zij zich voor het uiterlijk van het kind, dat geheel mismaakt was. Hoe de natuur hem aan lichaamsschoon ook had misdeeld, aan zijn intelligentie ontbrak niets. Hij was bovenmatig be gaafd. Doordat hij het huis niet mocht verlaten had hjj alleen van zijn moeder wat leren lezen. Dat was evenwel vol doende voor hem want hij begon nu van de morgen tot de avond te lezen en later te studeren. Wat hij slechts één maal doorlas, kende hij. Zijn moeder stierf toen hij twaalf jaar was. Hij stond toen geheel alleen zonder familie of ken nissen en zonder geld. Het geheim van haar inkomen had de moeder met zich in het graf meegenomen Persoonlijk vermoed ik, dat zij in ruil voor sieraden, die zij uit Polen had meegebracht, een kleine lijfrente kreeg van Jonathans, de woekeraar. In elk geval moest de jonge Rosmis lovsky voor zichzelf zorgen. Op alle mogelijke manieren kwam hij aan de kost. Hoewel hij een geweldige hoeveel heid kennis had verzameld lukte het hem niet een normale betrekking te krijgen, want niemand wilde een der gelijk mismaakt mensenkind voortdu rend onder ogen hebben. Hij werd daarom gedwongen zijn mismaaktheid te verkopen. Eerst trad hij lange tijd als clown op in een circus, later werd hij model van een beeldhouwer die voor namelijk in massa beeldjes maakte van Quasimodo, de mismaakte klokkenlui der van de Notre Dame. In de tijd, dat hij niet als model stond, hielp hij de beeldhouwer met het vervaardigen van allerlei kitsch-beeldjes. In stilte bereid de hij zich intussen voor tot de studie aan de Universiteit en ondanks tegen werking van alle zijden gelukte het hem, niet alleen te worden toegelaten, maar zelfs om zijr studie cum laude te vol brengen. Zij studententijd Is wel de moeilijkste van zijn leven geweest. Voortdurend werd hij bespot, uitgela chen en- mishandeld. Slechts één was er, die medelijden met hem voelde. Dat was Madeleine. De „kleine Madeleine" zoals ze werd genoemd. Rosmislovsky had een diepe verering voor de eerste mens, die zich tegenover hem werke lijk als méns liet kennen. Hij veraf goodde haar, hoewel hij er nooit iemand iets van liet blijken. Het was de zwaar ste slag in zijn leven toen de „kleine Madeleine" overleed. De intense haat, die de mismaakte gevoelde tegenover alle mensen, die niet, zoals hij, misvormd waren, bereikte hierdoor haar hoogte punt. Van die dag af aan begon hij zich voor te bereiden op zijn wraak. Er bestond voor hem niets anders meer dan het plan, dat zich in zijn geniale brein had ontwikkeld, om zich te wreken op de mensheid. Voor zijn plannen had hij een laboratorium no dig. Professor Blérot had het labora torium en de instrumenten, die hij wil de gebruiken. Zonder te aarzelen be gon hij aan het schrijven van een proef schrift, waardoor hij een dusdanige be kendheid kreeg, dat hij zonder moeite als assistent van Blérot werd benoemd. Nu begon hi) aan zijn eigenlijke werk. (Slot volgt). u uit voor een kleine' uiteenzetting. Kunt u daarmee accoord gaan?" „Graag zelfs!" Zo lang had Chasseur op deze boodschap zitten wachten dat hij dit antwoord gaf met een enthousias me als had zijn beste vriend hem iets gevraagd in plaats van de man die vol gens zijn normale begrippen zijn groot ste tegenstander had moeten zijn. „Dat vind ik heel prettig", ging de Man Zonder Wapens verder. „Wilt u dan maar naar het huis van uw vriend Perneau komen!" Na al de verrassingen waarvoor hij al was komen te staan, verbaasde Chas seur zich nauwelijks meer over deze boodschap en zonder nog een ogenblik t_> verliezen liet hij zich direct met een taxi naar de flat van de oud-hoofdcom missaris brengen. Hartelijk als steeds werd hij hier door het echtpaar Perneau ontvangen. Het was hen niet aan te zien, dat het mid dernachtelijke uur al verre was over schreden. Mevro.uw Perneau had ge zorgd voor een heerlijke kop koffie en zelfs prijkte er een zelfgebakken vruch tentaart, als gold het vanavond een in tiem feestje. Voor de tweede maal deze avond had Chasseur geen aandacht voor zijn kof fie, zo werd hij geboeid door de heer in avondkleding die daar rustig ach terover leunde in de gemakkelijke stoel bij de haard. Slechts het grijze half- masker voor het gelaat verried, dat het geen gewone visite was, doch de Man Zonder Wapens. Enkele minuten heerste er een stil zwijgen tussen de vier mensen in de ge zellige huiskamer. Juist wilde Inspec teur Chasseur de stilte verbreken om dan eindelijk de vragen -te kunnen stel len, die hem al zolang op de lippen brandden, toen de Man Zonder Wapens begon te spreken. Met zijn prettige 43) Terug op het Bureau wachtte Chas seur de derde verrassing van deze nacht. Een bericht van een der zieken huizen, dat daar zojuist was opgeno men professor Blérot. De taxichauffeur, die hem daar had afgeleverd, was on middellijk verdwenen, na een brief te hebben afgegeven. In dat briefje had ge staan, dat men direct Inspecteur Chas seur moest opbellen en hem vertellen, dat professor Blérot totaal verzwakt was opgenomen. Het laatste was ook door de arts geconstateerd, die de pro fessor had onderzocht. Na al deze sensaties, die een groot deel van het mysterie van de Man Zonder Hart hadden opgelost, rezen er tientallen vragen in Chasseur. Vragen, waarop hij onmogelijk een antwoord kon vinden. Vol spanning wachtte hij daar om of de Man Zonder Wapens ook de rest van zijn belofte zou nakomen en hem nog zou opbellen teneinde een af spraak te maken. Eindelijk ging dan toch de telefoon. Nauwelijks weerklonk het bellen of Chasseur had de hoorn al opgenomen. Het was de Man Zonder Wapens. „Wanneer u er geen bezwaar tegen hebt om onze wapenstilstand nog enkele uren te laten voortduren, dan nodig ik

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 5