KOLKENDE ZEE teistert duinen en dijken Polder „Eendracht" op Texel geëvacueerd Verscheidene doden in West- Europa door de storm Uitgebreide dijkbewaking Ziekenfondsen gaan hogere verpleegprijs betalen Stormschade te Zandvoort B.B. paraat Kerstviering op Soestdijk H Prinses Marijke in het Kerstspel der kinderen ORR In Hamburg water 3,50 meter hoger dan normaal Morgen wind minder sterk In district Zuid Evacuatie in Stellendam Marine-personeel ingeschakeld Hogere premies voor vrijwillig verzekerden Londense klerk als spion veroordeeld Kranten inplaats van geld Loongrens tot f 6000 verhoogd Het weer donderdag 23 december 1954 78ste JAARGANG No. 26177 VRIJDAG Geboden Vasten- en Onihoudingsdag M.S. „JAVA" REDT VIJF VISSERS Uw naam mevrouw r Winkels op 24 Dec. om 18 uur sluiten Advies aan de middenstand Strand een werveling van zand en water Aankomst „Oranje" vertraagd Posten op de dijken betrokken (Van onze speciale verslaggever) Schroom weerhield de meesten van hen, die hadden deelgenomen aan de Kerstviering van Paleis Soestdijk, om na afloop uit de handen van Hare Majesteit de traditionele kop chocola in ontvangst te nemen. Men ontweek zorgvuldig de plek voor de wit gedekte tafels, waar in de lange rij van chocolade schenkende dames de Koningin de gevulde koppen uitnodigend hield uitgestoken. Men dorst die eenvoudig niet van haar aan te nemen, zodat de hoge gastvrouw met de chocola bleef staan en tenslotte maar zelf een kop consu meerde. Alleen een paar kinderen traden vrijmoedig op de Koningin toe en kregen van haar met een glimlach hun deel. Die kinderen had den de sfeer van dit samenzijn begrepen, er bestond op dit ogenblik geen afstand tussen hen en de vriendelijke mevrouw, die zoëven bij de viering in hun midden gezeten, met zachte stem het verhaal van de eerste Kerstnacht voorgelezen en alle bekende Kerstliedjes meegezongen had. Socjale verzekeringen MOTOR- BROMFIETKSLEDING BUREAU 5MEDESTRAA1 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENIIETARIBP 28 cents per mlllimeier- Ijoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave ven redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Het Panamese schip „Katingo" op het strand bij Bergen De stormen, die in de nacht van Dins dag op Woensdag in West-Europa heb ben gewoed, zijn Woensdag overdag enigszins geluwd. Overal in West-Duitsland werd scha de aangericht: bomen werden ontwor teld en verbindingen verstoord. In Wil helmshaven kwam een man om het le ven, doordat hij een dak van een mu nitiebunker op zich kreeg. In Delbrück werd een textielfabriek door een brand verwoest, die naar men geloofde door blikseminslag werd veroorzaakt. Op het eiland Helgoland kwamen overstromin gen voor. In Hamburg stond het water drie en een halve meter hoger dan nor maal. Een deel van het havengebied stond er onder water. In München trof een vallende hoogspanningsleiding een jongen. Hij was op slag dood. In de Beierse Alpen viel veel sneeuw. Honderden skiërs vluchtten naar leven, berghotels. In Bremen werd een vrouw dodelijk getroffen door vallend ge steente. een meisje van vijf jaar dodelijk getrof fen door een vallende schoorsteen. Te Derby verpletterde een vallende boom een wielrijder. Bij Ostende spoelde de zee over de dijken en in Ostende zelf kregen vlak aan zee staande huizen waterschade. In Antwerpen vernielde de storm Kerstver sieringen in de straten en bovenleidin gen van de trolleybuslijnen. Uit Zwitserland werden hier en daar windsnelheden van 160 kilometer per uur gemeld. Een motorrijder te Zürich werd door een vlaag omvergeblazen en kwam om het leven. Brandweerlieden te Parijs werden door de storm verhinderd een brand te blussen, waardoor een rubberfabriek, een pakhuis en een deel van een meu belfabriek werden verwoest. In Luxemburg is een vrachtauto door de kracht'van de storm in de Moezel geworpen. De chauffeur kwam om het Na acht uur gisteravond zijn de baro meters weer sterk gaan dalen.. De aan gekondigde depressie bij IJsland trok in de afgelopen nacht met grote snelheid van de Shetland Eilanden naar de Noordzee. In de vroege ochtenduren kwam langs de Waddenkust alweer een Noord westerstorm voor. Het zag er van morgen naar uit, dat de storm de gehele dag zou aanhouden, hetgeen een sterke opjaging van het Noordzeewater tegen de kust tot gevolg zal hebben. Ook mor gen blijft het weer onbestendig, al zal de wind dan minder krachtig zijn. Het blijft zéér guur met kans op hagelbuien, sommige vergezeld van onweer. De hevige Noordwester storm heeft de dijken en duinen in ons land op een zware proef gesteld. Hoewel, zoals reeds gemeld, in het Noorden en Zuid-Westen de dijklegers paraat waren, kon niet worden voorkomen, dat de kollende zee enige schade aanrichtte. In de dijk van de Texelse polder „Eendracht" zijn grote gaten geslagen. De bewoners van de boerderij „Zee burg" die aan de buitenkant tegen de Wadden-zeedijk is gelegen, en van twee landarbeiderswoningen hebben het raadzaam geoordeeld te evacueren. Ook het vee, de machinerieën en voorraden zijn naar veiliger oorden over gebracht. In Harlingen bereikte het water Dinsdagnacht een hoogte van 3.71 meter boven N.A.P., dat is acht centimeter meer dan in de Februari stormnacht van 1953. Door tijdig de hoogwaterschotten te plaatsen werd overstroming van de lager gelegen stadswijken voorkomen. De buiten de ■waterkering gelegen gedeelten van de buitenhaven liepen geheel onder Water. Op verscheidene plaatsen langs de Friese zeewering is de toestand ernstig geweest. Hier en daar is het water over de zeedijk geslagen, onder meer tussen de Afsluitdijk en Harlingen, bij de Bildtpollen, bij de Ternaarder- polder en bij het dijkvak in Kollumerland. Op vele plaatsen lag Woensdag het vloedmerk aan de binnenkant van de dijk en op enkele plaatsen werd het buitenbeloop van de dijken beschadigd. Ingrijpen is niet nodig geweest, al thans niet tijdens de storm, maar wel daarna, want in Wierum is men Woens dag direct begonnen het haventje en een gedeelte van de Wierumer opvaart te dempen. De voet van de zeedijk Vertoonde daar over een afstand van vijftig meter een barst en bleek de beschoeiing van de vaart enkele tien tallen centimeters achteruit te hebben gedrukt. Door het dempen van de vaart wil men nu de dijkvoet meer steuh geven. De situatie op de veerdam naar Ame land bleek gisteren weinig rooskleurig. Practisch het gehele wegdek is ver hield en in de dam zijn gaten gespoeld van hier en daar een halve meter diep. Op Vlieland is ongeveer twintig me ter duin over de gehele lengte weg geslagen. De duinenrij op West-Ame land is over een lengte van ruim twee kilometer vier a vijf meter af genomen. In Stellendam sijpelt het water op verscheidene plaatsen door de dijk langs de haven, die de pol der het .Molengors beschermt. Met zeilen, waartegen zandzakken worden gestapeld, is men met man en macht bezig de dijk te versterken. Tal van schepen bevinden zich op le Noordzee in moeilijkheden. Men neemt aan dat het Belgische stoom- schap „Henri de Weert", dat Dinsdag nacht S.O.S.-seinen uitzond, vergaan is. Het had een bemanning van negentien koppen. Verscheidene schepen zijn aan gekomen op de plaats waar het Bel gische schip de noodseinen heeft uit gezonden. Men heeft het nog niet ge- Vonden; wel is een nieuwe grote onbe mande sloep van de Belg waargeno men. De „Petra", een 1371 ton groot Zweeds schip, dat ten Noord-Westen van Ter schelling is lek geslagen, heeft dringend sleepboten nodig. Er schijnt geep ge vaar voor zinken te bestaan. Hét En gelse schip „Ardglen" en twee Duitse schepen zijn in de nabijheid. Het wach ten is op Doeksen. Een van de sleep boten van Doeksen, de „Holland" heeft het Deense schip „Cimbria", dat om sleepboothulp verzocht, op sleeptouw ge nomen. De „Cimbria" gaat voorlopig naar Den Helder. Intussen zijn er weer andere sche pen in moeilijkheden. Het Poolse schip „Woodcock" heeft zestig mijl ten N.W. van Den Helder enige tijd in nood ver keerd, maar kon vanmiddag weer ver der stoimen. Het Nederlandse motor schip „Coeta" uit Groningen heeft scha de aan motor en anker. Een Deense sleepboot sleept het schip naar Esbjerg. Een schip van een Zwitserse maat schappij, de „Jura" heeft S.O.S.-seinen Uitgezonden. Nadere bijzonderheden zijn niet bekend. De „Katingo", de Panamees, die voor Bergen op het strand gelopen is, ver keert in redelijke positie. Het maakt Water in enige ruimen. De bemanning W'eigert tot nu toe het schip te ver laten. Contact tussen de rederij te Lon den en bureau Wijsmuller heeft ten gevolge, dat zal worden getracht het schip op „no cure no pay"-basis van het strand te verwijderen. Deskundigen schatten deze pogingen op een half jaar. De Vlielander boot, die van haar lig plaats in West-Terschelhng is losgesla gen en weggedreven, is door de sleep boot „Alcyon" bij Harlingen opgepikt. De sleepboot „Stortemelk" van rederij Doeksen heeft de „Vlieland" overgeno men en naar West-Terschelling terugge bracht. De boot, die geen schade had opgelopen, heeft daar passagiers en post opgenomen. De verbinding met het eiland is dus hersteld. De tjalk „Quo Vadis", die in de ha ven van Oudeschild van haar touwen is losgeslagen, is onbemand de gehele Waddenzee overgedreven en op de af sluitdijk terecht gekomen'. Aan boord bevond zich slechts de scheepshond. De reddingboot „Koningin Wilhelmi- na" heeft vijf rietsnijders van de zand plaat Scheelhoek bü Stellendam ge- De nieuwe zeeweringen langs het lage land aan de Engelse kust hadden Woens dag hoge vloeden en zeer grote golven te weerstaan. In de havensteden Lowe stoft, Great Yarmouth en Harwich drong het zeewater binnen. Nieuwe ho ge vloeden worden verwacht. In Schotland liepen twaalf chauffeurs haald. Deze mensen plegen de gehele I verwondingen op toen de storm hun week op deze plaats te bivakkeren, voertuigen van een heuvelweg blies. Zij konden wegens het ruwe weer de In Norfolk en Cambridgeshire traden plaat niet met hun eigen boot veria- rivieren buiten de oevérs en zetten gro ten. I te stukken land blank. In Leeds werd Vanochtend om acht uur is de beperkte bewaking, die tot nu toe bestond voor de dijken in district Zuid, vervangen door een uitgebreide bewaking. Een dergelijke uitgebreide bewaking treedt in werking, wanneer de water stand hoger komt dan eens per tien jaar voorkomt. Dit is voor Vlissingen 3.50 meter en voor Hoek van Holland 2.80 meter. District Zuid omvat de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden. In Zeeland en Zuid-Holland is vanmorgen het C-telegram voor de B.B. (Bescherming Bevolking) uitgegeven. Dit houdt in, dat de provinciale posten en de kringposten van de B.B. worden betrokken. Hier en daar zijn mobilo- foonposten ingericht, die in geregeld contact staan met de provinciale posten. 0 Te Stellendam zijn vrijwilligers opge roepen voor het verzwaren en ophogen van de dijk langs de polder Molengors. Gevreesd werd, dat deze dijk het bij het hoge water van hedenmiddag zou begeven. De 96 gezinnen, die in deze polder wonen, resp. op de Molenkade en het Spuigat, hebben van gemeente wege de aanzegging gekregen, dat zij naar een veiliger plaats in het dorp moeten evacueren. Op Terschelling vreest men, dat de toestand vanavond kritiek zal worden. Om acht uur wordt daar de hoogste waterstand verwacht. Het gemeentebe stuur heeft voorbereidingen getroffen, om, zodra dit nodig wordt, het gehele Oostelijke deel van het eiland te eva cueren. Hieronder vallen de dorpen Midsland, Hoorn en Oosterend. Omstreeks kwart voor twaalf heden morgen heeft de gehele Koninklijke Marine bevel gekregen „stand by" te zijn voor eventueel optreden bij moge lijke watersnood. Dit betekent dat het personeel van de Koninklijke Marine, dat niet met verlof is, zich gereed moet houden: het mag dus niet meer met ver lof gaan. Het personeel, dat thans met verlof is, is nog niet teruggeroepen. De gezagvoerder van het m.s. „Java" van de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland", onderweg van Colombo naar Belawan, heeft telegrafisch ge meld, dat 20 December 250 mijl ten Westen van Sabang vijf uitgeputte overlevenden uit een kleine vissersboot heeft gered. Dit vaartuigje was een prooi geworden van een orkaan en daardoor tot ver op zee meegenomen. Het passagebureau van de luchtvaart maatschappij „Panair do Brasil' heeft vandaag bekend gemaakt dal een dame, die onlangs een vliegbiljet voor een reis naar Europa kocht, deze naam opgaf: Maria Teresa Francisca de Assis da Conceicao da Rocha Rilomena das Necessidades do Sagrado Coracao de Jesus Pereira de Cunha. De naam werd op de passagierslijst teruggebracht tot: Maria Cunha. Engeland De Engelse koninklijke familie is gisteren op slot Sandringham aangekomen, waar dit jaar het Kerst feest zal worden gevierd. <UP) (Eigen bericht) Naar wij vernemen, heeft de Zieken fondsraad de ziekenfondsen gemachtigd de hogere verpleegprijzen te betalen, die door de ziekenhuizen gecalculeerd worden in verband met de gestegen ver pleegsterssalarissen. Zoals wij enige we ken geleden reeds meldden, zal de ver hoging van de verpleegprijs in alle in richtingen verschillend zijn en afhan gen van de consequenties, die de sala risverhoging heeft. De meeste particu liere ziekenhuizen zullen per I Januari de verpleegprijs met één a anderhalve De commissie van overleg der mid- denstandsvakcentralen, waarin samen werken de Christelijke Middenstands bond, de Koninklijke Nederlandse Mid denstandsbond en de Nederlandse Ka tholieke Middenstandsbond, heeft tot de bij deze drie organisaties aangesloten bedrijven het verzoek gericht, indien dit geen al te grote bezwaren ontmoet, geen gebruik te maken van de mogelijkheid om 24 December de winkels langer dan tot 18 uur open te houden. Dit verzoek is gedaan mede om de voorbereiding van de viering van het Kerstfeest vóór het personeel te verge makkelijken. Te Penryn (Cornwall) is nog een slachtoffer van de „Carpo", die in November ter hoogte van de Lizard zonk, geïdentificeerd. Het is de 17-jarige C. C. K. De zware stormen, die vannacht gewoed hebben, zijn in Zandvoort ge lukkig nog niet met al te grote schade gepaard gegaan. Van de rotonde zijn enkele hardstenen traptreden afge spoeld. Een °P de boulevard staand wachthuisje, dat door de stratenma kers werd gebruikt, is uit elkaar ge slagen. Een juist passerende auto werd door de brokstukken bescha digd. Grote vrees bestaat er voor de Zuidelijke duinreep, die door vorige stormen voor een deel werd wegge slagen. Vannacht kreeg de kustwacht bericht van een in nood verkerende coaster ten Noorden van Noordwijk. Er was storing in de machinekamer ontstaan, waardoor hij naar de kust dreef. De averij scheen echter snel hersteld, want na enige tijd stoomde het schip op eigen kracht terug naar zee. Vanmorgen was het een bovenmen selijke taak op de boulevard te ko men. Sommige mensen gingen met de rug naar de wind gekeerd stap voor stap, dikwijls wanhopig grijpend naar plotseling verdwijnende kledingstuk ken, in de richting van het strand. Daar aangekomen zagen zij een schui mende watermassa, die met woest ge bulder horen en zien deed vergaan. Het strand zelf was veranderd in eerf werveling van 'zand en water. Het m.s. „Oranje" van de N.V. Stoomvaart Maatschappij Nederland, hetwelk bestemd was om heden te Southampton en morgen te Amster dam te arriveren, is hedenmorgen ter rede van Cowes ten N.-W. van Sout hampton voor anker gegaan in afwach ting van beter weer. Zodra de weers omstandigheden zulks toelaten, vaart het schip op naar Southampton ter ont scheping van de voor die haven be stemde passagiers, waarna de reis naar Amsterdam zal worden voortgezet. Zoals bekend is, is ook de organisa tie Bescherming Burgerbevolking in geschakeld in het waarschuwings systeem voor verhoogde waterstand. In dit waarschuwingssysteem kent men voor de BB twee phasen, namelijk de eerste, welke beperkte bewaking in houdt, en de tweede, welke uitgebreide bewaking voorschrijft. Vanmorgen om acht uur is voor de BB in haar district Zuid, cTat Zeeland, West-Brabant en de Zuidhollandse eilanden omvat, het telegram voor uitgebreide bewaking uitgegaan, een en ander na overleg tus sen Rijkswaterstaat en de meteorologi sche dienst van De Bilt. Dit betekende, dat alle centra van berichtgeving met eigen personeel moesten worden bezet; alle comman doposten zijn altijd met elkaar ver bonden, Normaal verloopt dat verkeer via de gewone telefoonverbindingen. Bij het ingaan van de tweede phase wordt overgeschakeld op het eigen BB-inductortelefoonnet met radiover bindingen. Voor dit overschakelen en bezetten der posten staat een schema- tijd van ongeveer vier uur aangege ven. Men had in Zeeland vanmorgen de zaak binnen twee uur na het telegram Van acht uur, dus om tien uur aeds, vlot voor elkaar. Ook Rode Kruis gereed Het Commando Rode Kruis Korps heeft contact gezocht met de geweste lijke commandanten Rode Kruis Korps in Zeeland, Noord-Brabant, Zuid-Holland en Noord-Holland om te overleggen op welke wijze de gewestelijke comman danten bereikbaar zouden zijn. Allen zegden toe, voortdurend ter beschik king te zullen blijven; zij hebben ieder voor zich die maatregelen genomen, die nodig zijn om bij een eventueel alarm zo snel mogelijk te kunnen optreden. Het personeel van het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis te 's-Graven- hage is eveneens opgeroepen; het ge hele apparaat van het hoofdbestuur is paraat om in zijn geheel te kunnen op treden. De noodcolonne van het hoofd bestuur was vanmorgen reeds vroeg be drijfsklaar; ook de intendance van het hoofdbestuur is gereed om de voor raden, die bij een eventuele hulpver lening gébruikt moeten worden, in te zetten. Prinses Marijke als Stientje, het Hollandse meisje, in het Kerstspel. De overige spelertjes en speelstertjes zijn kin deren van het per soneel in het paleis. waard, en later „échte" Indianen, ne gertjes, Chinezen, Eskimo's, en heel actueel: ook vluchtelingen, zo hebben de jongens en meisjes aan de voet van de kerstboom en rondom een kribje op het podium hun kerstspel opge voerd. Marijke, in de kring, was met haar dapper, helder stemmetje hele maal in haar rol. Meer dan vijfhonderd toehoor ders hebben stil en ontroerd het programma van deze middag ge volgd. Leden van de hofhouding, personeel van paleizen en domei nen, maar ook de mensen van de vliegbasis Soesterberg en van het kleine postkantoor langs de weg - te Soestdijk. Zij vulden de gehele ruimte, terwijl op de voorste rij de koninklijke familie en haar gasten, ter gelegenheid van Kerst mis, hadden plaats genomen. Het ging allemaal zo h^el een voudig en intiem, prominente le den van het Hof, als mevr. Repe- laer van Driel en Baron Baud, an ders altijd officieel en volgens protocol, musiceerden nu huiselijk, viool en piano, begeleidden het eigen Paleiskoor, dat Bach zong: de Kerstsuite uit het Weihnachts- oratorium en „Wohl mir dass ich Jesus habe". Baron Baud speelde ook een paraphrase van Willem Andriessen over „Nu zijt welleko me". En tenslotte weerklonken de vertrouwde Kerstliederen van de huiselijke haard, culminerend in de plechtige slotzang: Ere zij God in den hoge! (Vervolg op pag. 3) Het was in de eerste plaats een feest der kinderen geweest, die zingende het Adventslicht hadden doorgegeven en zelf de monumentale kerstboom, midden op het podium, ontstoken. De grote, met dennegroen en kerstkronen versierde garage der Marechaussee kazerne was toen gevuld met overal het zachte schijnsel der kaarsen. Prin ses Beatrix leidde het Kinderkerstspel in en het jongste koningskind. Prinses Marijke, speelde er in mee, haar ern- stig-lief gezichtje helemaal gevat in een wit boerenmutsje, want zij ver beeldde een der Nederlandse kinde ren, die, met alle kinderen der wereld verbonden, bij de kribbe van het Christuskind komen, omdat ze, hoe verschillend ze ook zijn, bij Christus mogen horen. Verkleed als engelen, de kinderen der herders, van de Drie Koningen, van de boze Bethlehemse gulden per dag verhogen, sommige zelfs met twee gulden. De minister van Eco nomische Zaken moet weliswaar zijn of ficiële goedkeuring nog geven, maar algemeen wordt aangenomen, dat dit binnen enige dagen het geval zal zijn, nu de Ziekenfondsraad genoemde mach tiging verleend heeft. De ziekenfondsen voor de verplicht verzekerden hebben thans definitief be sloten de premies niet te verhogen; de extra kosten kunnen voorlopig uit het vereveningsfonds betaald worden. De vrijwillige ziekenfondsen beraden zich thans nog over de verhoging van hun premies. Vermoedelijk zal deze gemid deld 20 pet. bedragen; de katholieke ziekenfondsen en die in het Zuiden des lands zullen over het algemeen tot iets grotere stijging moeten besluiten dein de andere ziekenfondsen, omdat zij door het grotere aantal meeverzekerde en niet-betalende kinderen in een moeilijker positie verkeren. f v Het Londense gerechtshof „Old Bai ley" heeft gisteren de 27-jarige ambte naar van het Londense Bureau van de Home Guard John Clarence tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Cla rence was ervan beschuldigd „geheime inlichtingen betreffende de Britse de fensie die nuttig zouden zijn voor een vijand, te hebben verzameld en opge tekend". Hij heeft deze inlichtingen doorgegeven aan functionarissen van de Russische ambassade in Londen. De spionnagezaak-Clarence is wel „het geval van de spion tegen spotprij zen" genoemd, omdat hij slechts een uiterst geringe betaling ontving voor zijn werk. Clarence zou inlichtingen hebben verzameld over de luchtverde diging en in zijn actentas is een papier gevonden waarop het code woord stond voor de mobilisatie inge val van oorlogsdreiging. Boven aan het papier stond geschreven „ambassade der Sovjet Unie". Vóór de zitting van gisteren deed zich nog een merkwaar dig incident voor: De bewakers brach ten hem van de gevangenis over naar het gerechtshof in Marylebone Road. Na enige opgewonden telefoontjes kwam hij te rechter plaats aan: bij „Old Bailey." (UP-Rtr.) Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft de 34-jarige bankbediende M. P. B. uit Goes, conform de eis van de procureur-generaal veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest ter zake van verduiste ring van f 50.000 ten nadele van de Am- sterdamsche Bank. B. wasbankbediende bij het bijkan toor van deze bank te Goes. 3 April moest hij een enveloppe met f 50.000 naar het hoofdkantoor in Amsterdam zenden. Toen deze enveloppe in de hoofdstad aankwam bevatte hij slechts krantenknipsels en carton. De rechtbank te Middelburg had B. eveneens tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. (Van onze parlementaire redacteur^ De Tweede Kamer heeft zich vere nigd met de verhoging van de loon grens voor een aantal sociale verze keringen in verband met de jongste loonsverhoging van zes procent Deze loongrens is sindsdien met ingang van 1 October 1954 van f 5300 op f 6000 ge bracht. Dit is geregeld in een aantal wetsontwerpen die betrekking hebben op de invaliditeitswet, de ziektewet de zeeongevallenwet en het ziekenfonds- besluit. Voorts zijn in een aantal wets ontwerpen de uitkeringen der sociale verzekeringen (renten, toeslagen en kinderbijslagen) in overeenstemming gebracht met deze loonsverhoging. De regering zal hierover nog een no ta indienen, zodat de Kamer zich zon der discussie met de voorstellen der re gering" accoord kon verklaren. Advertentie Verwachting tot Vrijdagavond: Aanvankelijk nog Noord-Wester storm, later langzaam afnemende Noord-Westelijke wind. Regen-, sneeuw- of hagelbuien. Guur. Zon: 8.47—16.32. Maan: 8.14—15.44.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1