Nieuwe zandzuiger is gereed Massale kerstboomverbranding op 7 Januari Vrijdag iNEuN Ontvoerde baby terecht Ontvoerster kon kind in de trein niet zoet houden JACHT OP EEN PONN1E *i H.H. Missen op 1ste Kerstdag Stille Armen Gebouwd in Spaarndam SLEUTEL WEG? Op 8 plaatsen in de stad Na achtervolgingsjacht in Belfast Plezierig kindertoneel door Puck Brillenspecialist Schmidt VRIJDAG 24 DECEMBER 1954 PAGINA 2 Burgerlijke Stand SANTPOORT Medische dienst op Kerstmis Kerstconcert Jeugdkoor „Inter Nos" „DE SLEUTELSPECIALIST' „Een kind is ons geboren" Sint Lucia-school op de planken Inbraak in dr. Schaep- manstraat Bliksemloterij „Sla Uw Slag" Tramverkeer had vertraging van twintig minuten HEEMSTEDE 14-JARIGE JONGEN AANGEREDEN Burgerlijke Stand Ook ontvoering uit 1950 opgehelderd? HAIIIO Hl O O II S Studio Roxy Lido Luxor Minerva Cinema Palace ■Frans Hals Rembrandt Nieuwjaarsreceptie ten stadhuize Ongevallen en schade bij stormweer LAATSTE NIEUWS Weer verlof voor het Marinepersoneel FILMJOURNAAL De „Spaame", een hypermoderne zand zuiger, heeft in de gelijknamige rivier te Haarlem ligplaats gekozen tegen over het waterbouwbedrijf van Hof man, de eigenaar van de zuiger. Het gevaarte is gisteren gereed gekomen op de werf Stapel te Spaamdam en zal na de Kerstdagen vertrekken naar Rotterdam. FILMS: REMBRANDT: „Der Zigeunerbaron", a. 1. Tijden: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. PALACE: „Levensroman van Richard Tau ber" a. 1. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Avonturen van Robinson Cru soe", a. 1. Tijden: 2, 7 en 9.15 uur. Za. en Zo.: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. LIDO: „Bengaalse brigade" 14 jaar. Tij den: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Ten westen van Zanzi bar" 14 jaar. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. Za. en Zo.: 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Brood, liefde en fantasie", a. 1. Tijden: 2.15, 7 en 9.15. Za. en Zo.: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: „Hondo" 14 j. In alle matinée's „Schatgravers van Doodskopeiland", 14 j. Tijden: Za. en Zo.: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. tot en met Do.: 2.30 en 8 uur. MINERVA: „Zet 'm op George", a. 1. Za. en Zo. om 2, 4.15, 7 en 9.15 uur en Ma.: 2.30 uur. Di. tot en met Do.: „Roman Ho liday" a. L, 2.30 en 8.15 uur. Vrijdag 24 December Grote Kerk: Beiaardbespeling door de stadsbeiaardier Arie Peters, 11.3012.30. Zaterdag 25 December Stadsschouwburg: „De Nederlandse Co- medie": „Muiterij op de Caine", 8 uur. Zondag 26 December Stadsschouwburg: „De Haagsche Come- die": „Een theehuis voor Tobiki". 8 uur. Concertgebouw: Jeugdkoor „Inter Nos" 0.1.v. Jan Booda. Soliste Rosa Spier, harp, 2.30 uur. Bonte Avond m.m.v. Willy Vervoort e.a;, 8 uur. Maandag 27 December Grote Kerk: Beiaardbespeling door Arie Peters, 15.30—16.30. De Vleeshal: Marionetten-theater Bert Brugman, 2.30 en 20.30 uur. Minerva: Toneelgezelschap Johan Kaart: „Potasch en Perlemoer met vacantie" m.m.v. Johan Kaart en Johan Boskamp, 8.15 uur. TENTOONSTELLINGEN: Frans Halsmuseum: Groepsportretten van Frans Hals. Expositie van nieuwe aanwin sten uit de Recuperatie. Gerestaureerde Goudleerzaai, geopend op werkdagen van 10—15 uur. Zo. van 13—15 uur. Tinholthuis: Vrijburglaan 17, Overveen Geopend op werkdagen van 9—12 en 14— 16 uur. Cruquiusmuseum Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Ne derland met waterstanden en overzicht overstromingsramp Februari 1953 Teyler's Museum: Tekeningen van Hen drik Goltzius. Geopend van 11—3 uur. Zo van 1—3 uur. Boot: de Smidse: Miniatuurspoorwegen (SDaarnei Geopend 912. 25 uur Huis van Looy: groepstentoonstelling van ..Kunst zij ons doel". Geopend van 1017 uur. Zo.: 13—17 uur. Huis met de Kogel: Schilderijen en teke ningen van Henk v. d. Vliet. Modemagazijn Gerzon: Kindertekenin gen uit vele landen. Op werkdagen ge opend van 912 en 25.30 uur. APOTHEKEN: De avond- en nachtdienst van de apothe ken wordt waargenomen door Apotheek van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Fa. C G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495; Schoterbos-Apotheek, Rijksstraat weg 19, tel. 25711; Nolf's Apotheek, Kruis straat 26, tel. 11174. ZIEKENVERVOER G.G.D., Tel. 14141; "Margriet, Turfmarkt 10 rd.. Tel. 21400, Heemstede; Fa. Buiten man en Co., Raadhuisplein 7, tel. 28523. BLOEMEND AAL Zaterdag en Zondag wordt de avond- en nachtdienst van de Bloemendaalse, Over- veense en Santpoortse apotheken waargeno men door: Elswout Apotheek, Bloemendaal - seweg 341, Overveen, tel. 16760; Santpoort- se Apotheek, BloemenEaalsestraatweg 145, Santpoort-stat., tel. K 2550824. OVERVEEN Zaterdag en Zondag wordt de dienst van artsen waargenomen door dokter R. Holt huis, Rollandslaan 35. tel. 11990. HEEMSTEDE Gedurende de beide Kerstdagen worden de diensten voor artsen als volgt waar genomen; Eerste Kerstdag: dokter G. De- genaar, Pieter de Hooghstraat 11, tel. 35008 en dokter J. G. M. v. Walsem, Bronstee- weg 32. tel. 38377. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badlngs, Heemsteedse Dreef 138, tel. 39818. Geopende Apotheek: Apotheek Schots man, Binnenweg 206208, tel. 38320. Tweede Kerstdag: Dokter J. Laeendecker, Raadhuisplein 9, tel. 38103 en dokter O. D Oe. Heemsteedse Dreef 275, tel. 34609. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Beel, Jac. de Witstraat 9, tel. 34673. Geopende Apotheek: Apotheek Schots man, Binnenweg 206—208, tel. 38320. GEBOREN: H. D. RoelofsHunders- marck, z; W. van den Hoff—Arends, z; G. de VriesScholten, z; H. de GrootNes, z; F. A. Hoenderdos Spaan, z; A. KerkmanZegel, dl E. M. GötzLuppens, d ONDERTROUWD: M. L. Lindhout en G A. Touwen; C. A. Steenkist en C. J M. Tol. GETROUWD: H. J. Rooijers en J. A. Schonhage; W. F. Ie Clercq en M. J. Oosterom; D. J. Bloemzaad en C. Noordhoek; H. J. Steensma en J. H. van Ham; A. Smit en K. Chr. Weber; A. van de Wetering en J. M. Rose- krans; G. G. Clifford en J. E. Kuiper; A. C. Schaap en J. M. Silvis; H. Koel man en C. J. Kuijper. OVERLEDEN: J. M. van Daalen Broesterhuizen, 77 jaar, Hasselaerspl.; H. W. van EgmondBuitenhuijs, 70 j., Kenaupark; M. E. Schreuder Schmitz, 62 jaar, Gasthuisvest; J. Schellings, 59 jaar, Zijhuizen. Artsen: Eerste Kerstdag Ph. J. Hase- Iager, Hoofdstraat 153, Santpoort, tel. K 2560 —8570. Tweede Kerstdag J. Stoffel, Hoofd- Itraat 165, Santpoort, tel. K 2560-8310. Apotheken (beide Kerstdagen en nacht dienst tot en met 23 Dec Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145. Santpoort, tel. K 2560—8249. Nachtdienst 29 tot en met 31 Dec. Apotheek De Wilde, Bioekbergenlaan 42, Santpoort, tel. K 2560- 8284. en Bloemendaalse Apotheek, Bloemen- daalseweg 85 Bloemendaal, tel. K 2500 22181. Donderdag is in Haarlem gearriveerd een 107 ton metende zandzuiger voor de N.V. Maatschappij tot Aanneming van Waterbouwwerken voorheen A. Hofman in de Waarderpolder. Het enorme vaartuig heeft ligplaats in het Spaame en zal na de Kerstdagen ver trekken naar de in aanleg zijnde Eem- haven te Rotterdam. De zuiger is ge bouwd op de scheepswerf Stapel in Spaarndam, waar men anderhalf jaar met de bouw in bezig geweest. De ca paciteit bedraagt 600 m3 per uur ofwel 30.000 m3 per week. Het apparaat heeft een bereik van 3 meter diepte en is voorzien van krachtige motoren, die in totaal 1300 PK ontwikkelen. De uitrusting is uiterst modem. De bediening geschiedt grotendeels hy draulisch, zodat slechts vijf man nodig zijn aan boord. De „Spaarne", zoals de zuiger, heet, is 40 meter lang, 7% me ter breed en 3 meter diep. De Eemha- ven in Rotterdam is nog in aanleg en de werkzaamheden zijn aan Hofman opgedragen. Door het Jeugdkoor „Inter Nos", be staande uit 240 meisjes en jongens, di rigent Jan Booda, zal op de 2de Kerst middag a.s. om half drie in de Gem. Concertzaal een concert gegeven wor den. Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 Advertentie BAJRTELJORISSTK. 21 - TEL. 11057 Lev. alle Ziekenfondsen Jammer was het, dat wij gisteren avond slechts korte tijd konden toeven in gebouw Sint Bavo, waar leerlingen van de Sint Lucia-school een voorstelling brachten van het Kerstspel „Een kind is ons geboren", geschreven door M. v.d. Kamp. Dit spel is namelijk heel merkwaardig opgezet, verrassend zelfs en in ieder geval gedurfd. Om een. voorbeeld te geven. Joseph loopt een herberg binnen om onderdak te vra gen voor Maria, met wie hij onderweg is van Nazareth naar Bethlehem. Voor- dién heeft de toeschouwer in de zaal hartelijk gelachen om de waard en zijn drinkgrage gasten en dan staat daar binnen ineens Joseph, bedelend om on derdak. De mannen in de herberg lachen maar wat en de waard doet Joseph ten slotte wel verstaan, dat hij beter kan vertrekken. E§n dergelijke voorstelling van zaken is gewaagd, als men daarmede nog nimmer is geconfronteerd, maar daar om niet minder reëel. Die realiteit werd daar plastisch op het toneel ge zet, doch regisseur Bob Jansen had er wel voor gezorgd, dat die realiteit niet in de sfeer van het profane werd ge trokken. De jeugdige tonelisten speel den trouwens ook zo onbevangen en na tuurlijk, dat zelfs de schijn van profana tie niet gewekt kon worden. Het stuk heeft derhalve op frisse wij ze gebroken met wat de toneel-tradi tie ons tot nu toe geleerd heeft op het gebied van Kerstspelletjes. De décors waren daarbij goed verzorgd en wan neer ook nog de Graal-maniertjes van de maftgden (of waren het engelen^) uit het begin verdwenen waren, dan zou een bepaalde graad van perfectie bereikt zijn. Er werd lustig geacteerd en gezongen (de muziek was van Jan Laarveld), zij het dan dat het gevaar niet denkbeeldig is, dat men een tragi-komische indruk wekt, wanneer Joseph tot driemaal toe en uitvoerig zingt, dat zijn vrouw bui ten staat in de kou. Dat is terwille van de overigens stemmige muziek toch wel te veel gevraagd van Maria. Zoals gezegd, wij betreuren het, dat wij niet de gehele voorstelling hebben kunnen bijwonen. De opzet en uitvoe ring waren tenminste van dien aard, dat ér veel te genieten viel. Zoals trou wens altijd bij de Sint Lucia-school. W.H. Gisteren is in een flatwoning in de Dr. Schaepmanstraat ingebroken. De bewoonster was afwezig. De ongenode gasten doorzochten enkele laden en na men een oude camera, een leesboek en een pakje sigaretten mee. Ook snoepten zij van een schaaltje met chocoladeflik- ken. De waarde van ,het gestolene be droeg ongeveer 32 gulden. Evenals vorige jaren zal ook nu weer het Haarlemse publiek in de gelegen heid gesteld worden zich op ordelijke wijze van zijn kerstbomen te ontdoen door middel van een georganiseerde massale verbranding. Op acht verschillende plaatsen in de stad zal een brandstapel worden op gericht. De bomen zullen worden opge haald door leden van speeltuinvereni gingen en de leden van de R.K. en de Nederlandse Padvindersvereniging, die door de Haarlemse politie daartoe zijn aangezocht. Het is de bedoeling, dat degenen, die na Kerstmi's hun bomen op willen rui men, deze op Woensdag 29 December gereed zullen houden om te worden af gehaald. De leden van de bovengenoemde ver enigingen zullen dan de bomen inzame len en opstapelen op de daarvoor aan gewezen terreinen. De bomen gelieve men niet op de trottoirs te zetten, daar Advertentie K V.A/IANOERSTPAAT109 MAfLRLEM TEL 15758 dan natuurlijk het effect van de maat regel verloren gaat. Men kan de bomen ook zelf brengen tot 7 Januari. Dat is de dag, waarop 's avonds om zeven uur de brand In de stapels zal worden gestoken onder toezicht van po litie en brandweer. Wij laten hieronder de plaatsen vol gen, waar de massale verbrandingen zullen plaatsvinden: op de terreinen aan de Vondelweg, hoek Spaarndamseweg; Planetenlaan ten Noorden van het E.D. O.-terrein; Kleverlaan Zuidzijde over de brug; Garenkokerskade, Noordzijde; Theemsplein; Anna van Buurenlaan te genover perceel 57; Richard Holkade ten Zuiden van de voetbrug en tenslotte Gerrit Bartholomeuslaan, Oostzijde. Dp politie roept aller medewerking in om de gehele actie vlot en ordelijk te doen verlopen. Volgens een bericht in de krant, die de lezer Zondag aan de uitgang van» de kerk werd aangeboden, zal de verkoop van de loten aan de kerken plaats hebben op Zon dag 26 December. Voor enige kerken in Haarlem zal dit plaats hebben op Zondag 2 Januari. Wil men voor of op 26 Decem ber toch in het bezit zijn van een of meer loten, dan kan men deze afhalen aan on derstaande adressen Het bestuur van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afdeling Haarlem „St. Bernardus" De heer J. J. van Doorn Reigerstraat 22, S. E. Moolenaar Zomervaart 256, J. J. Tourney Tafelbergstraat 17, A. J. v.d. Putten Vergierdeweg 23, D. B. Henkes Rijn straat 76, W. Th. Hoedeman SteénJ)okstr. 19 Mej. F. M. v. d. Brink Staten Bolwerk 18, Mej. L. C. M. Rieu Kampervest 33 of Burretstraat 6, Mej. P. J. Breems Gouw straat 42. Wit Gele Kruis Kenaupark 15. Alsmede aan de volgende adressen; ken baar aan de raambiljetten; Fam. Schoen Eemstraat, Dames van Warmerdam Rijks straatweg 366, Mej. C. Bakker Flevoplèln 9, de heren B. Houkes Reitzstraat 46, P. A. Gouweleeuw Pres. Steijnstraat 151, A. W. J. v.d. Broek Lorentzkade 396, N. C. de Jager Gen. de la Reijstraat 69, P. J. Veen Olmenstr. 60 J. v.d. Storm Muider- slotweg 120, J. H. Adelaar Spaansevaartstr. 59, A. Beumer Populierstraat 20 zwart, A. J. Suidgeest Sperwerstr. 38, G. Langeveld Overtonstraat 4, Th. J. v.d. Putte, Jr. West- kolk 10 Spaarndam, E. A. M. J. Musch- ter Duvenvoordestr. 81 zwart, F. Rieu Bur retstraat 8, Mej. M. Putman Doverstraat 5, Loerakker Koningstraat 47, Rouwhorst Berkheijdestr. 39 J. van Gennlp Oranjestr. 42, Mej. D. Turkenburg Brouwersvaart 90, de heer P. A. F. J. Emans Hoeuffstr. 9, J. H. Terpoortan, Jr., B. Ottostraat 30 boven, J. de Boer Rollandslaan 71, Dames Koek Noormannenstraat 16, Mevr. Th. M. Bloem-Hoogers Eendrachtstraat 10, Mevr. M. M. A. Weldeman Oranjestraat 79, Th. Kerssens Dorreboomstraat 1, J. P. Heijne 2e Zuidpolderstraat 41, Firma J. en A. Stam P. Krugerstraat 19, Mej. L. C. H. Bom Rijksstraatweg 35, P.v.d. Heijden van Nesstraat 17, Dames v.d. Hurk Cederstraat 20, S. P. Schouw Damiatestraat 38, W. N. Schalkwijk van 't Hoffstraat 29, G. H. Y. Hogema Pijlslaan 134, Fam. A. J. Lub bers Nassaulaan 68, Fam. D. van Kampen Elndénhoutstraat 28, Fam. G. Smelter Vel- serstraat 79, Mej. G. Rijs Tetterodestraat 11. H. van Zutphen Schotersingel 129, N. Willemse Zulder Tuindorplaan 1 Aerdenhout, Dames Vader Ooster Tuindorplaan 12 Heer G. A. van Bruggen Ramplaan 50, Mej. H. Rijbroek Cearalaan 8 Overveen, P. de Meij Reitzstraat 127, M. J. Ebbeing Die- zestraat 14. N. J. M. Blesgraaf Amster damstraat 35 of 64, Heer P. J. Gajentaan Joan Mauritsplein 5 Overveen, H. P. de Koning Vijfhuizerweg 592 Vijfhulzen. Door een storing in het stroomstation van de N.Z.H. te Halfweg stonden van morgen omstreeks half negen alle trams op de lijn Amsterdam v.v. een tijdlémg stil. Na twintig minuten was het euvel verholpen en vond het verkeer weer normaal doorgang. Donderdag waren twee Haarlemse jongelieden op de Herenweg nabij de Stichting „Unicum" in een balorige bui aan het verkeersregelen spelen. De een ^regelde", de ander speelde voor „auto". Een bestuurder van een uit de rich ting Bloemendaal komende auto, de heer A. L. trok zich van dit regelen niets aan. -Begrijpelijk overigens. De 17-jarige J. S. kon nog juist op zij springen. De 14-jarige A. W. tyerd aan gereden en is met een linker onder beenfractuur en een lichte hersenschud ding in een Haarlems ziekenhuis opge nomen. GEBOREN: d. van F. H. van Nas sau en A. W. Kerkman. ONDERTROUWD: J. Weijer en H. D. Anema; P. M. van Drooge en J. E. M. van Dijkman. GETROUWD: W. W. Kuyck en W. J. Beekman; H. Schouten en W. Si- val; R. A. T. Parry en M. van Dieren- donck; J. F. Lommerse en W. T. Jan sen; G. Prins en H. W. G. H. Wrede. OVERLEDEN: T. Venekamp, 59 j.; J. Krijnen, 82 j.; J. J, H. Reemer, 79 j.; H. B. Hospes, 59 j.; M. Karsten, 80 jaar; A. Duivermanvan Ee, 86 jaar; G. Ramak, 75 jaar; C. Ti^meijer, 88 j. De enkele dagen geleden in het hartje van de Ierse hoofdstad Dublin met kinderwagen en al ontvoerde zui geling is terug gevonden. Het kind, de jeugdige Patrick Berrigan, bleek te zijn meegenomen door een jonge vrouw, die Het doet bepaald wedadig aan, dat er nog iets voor kinderen geschreven wordt, hetwelk geen aanspraak wil ma ken op de kwalificaties stoer en link en ruig; een boek of toneelstuk zonder ge weldige mysteries, geniale speurders van veertien jaar en onmogelijke avon turen in super-raketten. Daarom alleen reeds staat men sympathiek tegenover „Jacht op een ponnie" van Mies Bou- huys, dat gistermiddag onder auspiciën van de Haarl. Kunst Gemeenschap in de Stadsschouwburg werd gespeeld door Puck. De inleiding in het programma is ietwat gewichtig met de suggestie, dat het stuk tegemoet komt aan onze behoefte om aan de werkelijkheid te ontkomen, de schrijfster heeft niettemin een gelukkige combinatie gevonden van zeer reële mensen en de romantiek van een grappige fantasie, die altijd wel een speelse draai aan de werkelijkheid kan geven. Een sprookje zonder feeën, ka bouters en kwaaie heksen. De jeugd ac cepteert het sprookje, omdat het een goed sprookje is, en de volwassenen la ten zich graag meenemen door dit soort pretentieloze romantiek. Het loopt alles zo pleziering, omdat het eigenlijk alle maal prettige mensen zijn, de goedge lovige boer, koning Mandarinus en de nuchtere boerin even goed als de gap pende Zigeuners en de ondeugende Ro- salita zij fantaseerde en jokte alleen maar om bij haar geliefde ponnie te blij ven, en de Zigeuners gapten omdat zij honger hadden, en dan zjjn bruine bo nen met spek wel erg verleidelijk. Alles begrijpen is alles vergeven. Mies Bouhuys laat de moraal zo prettig naar boven zweven, dat het woord zijn be zadigde klank verliest. Het begin van de voorstelling was een beetje mat; met de komst van Rosa- lita en de nuchtere boerin kwam er meer kleur, in, en het tweede bedrijf in het blauwige licht greep dadelijk; de jonge en zeer jonge spelers van Puck hadden er zelf plezier in, en dat bracht de goede toon in het stuk, dat gekenmerkt wordt door een grappig-mysterieuze sfeer zon der enige griezeligheid en daardoor een bekoorlijke charme krijgt. Het derde be drijf vooral heeft alleraardigste en le vendige tafreeltjes en krijgt een plezie rig slot in de gemeenschappelijke feest maaltijd (bruine bonen met spek!) van boeren en Zigeuners, en in een leuk lied je op de ponnie, waar het allemaal om te doen was. Het publiek van kleuters en kinderen was stil -bij de passages, die geen aan leiding tot opwinding gaven, en dat is al tijd een duidelijk sprekende gunstige cri- tiek. Hk. A- de trein van Dublin naar Belfast (in Noord-Ierland, dat geen deel uitmaakt van de Ierse vrijstaat) had genomen. Zij slaagde er in de trein niet in de huilende zuigeling tot bedaren te bren gen, hetgeen de aandacht trok van een medereizigster. Deze waarschuwde di rect na aankomst te Belfast, de politie, die zij een nauwkeurige beschrijving van de jonge vrouw met de huilende baby -gaf. Dit leidde tot arrestatie van de ontvoerster.' die de echtgenote blijkt te zijn van een employé in gemeente dienst van Belfast. Het terugvinden van de kleine Pa trick leidde tot een ware achtervol- gingsjacht der politie. Politiemannen uit Dublin begaven zich met spoed naar het Noorden, om zich in verbin ding te stellen met hun ambtgenoten uit Ulster en met de moeder van het ontvoerde kind. Laatstgenoemde bleek echter reeds meer dan een uur eerder naar Belfast te zijn vertrokken, zulks op initiatief van een groot, te Dublin verschijnend dagblad, dat de primeur wilde hebben, van het verloop der ont moeting tussen de moeder en haar ont voerde- baby. De ontvoerster is moeder van een 1 jongen van vijftien en een meisje van vier. Men vraagt zich thans ech ter af of het meisje niet de jeugdige Elizabeth Browne is, die 25 Novem ber 1950 op ongeveer dezelfde plaats als Patrick Berrigan, en onder pre cies dezelfde omstandigheden, is ver dwenen. Een derde zuigeling is in 1952 te Du blin ontvoerd. Dit misdrijf is nog vol komen onopgehelderd. PMJUP RADIO Advertentie Van ouds bekend Tel. 14600 Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 38 - Haarlem Deze week hebben wij reeds de film besproken „Brood, liefde en fantasie", een Italiaanse filmcomedie, charmant door de aandoenlijke vermenging van de religiositeit en de natuurlijke dingen van alle dag. Wie tot een glimlach in staat is, zeg gen wij nogmaals, dat hij in deze Itali aanse rolprent een aantrekkelijk verhaal zal aantreffen, waarin grote en kleine kinderen ronddartelen, vol vertrouwen in het leven, de liefde en het kinderlijke geloof. Alle leeftijden. Tot en met Zondag draait in dit thea ter de film „Hondo" van de Australische regisseur John Farrow, die Indianen, cowboys en soldaten laat galopperen, vechten, drinken, kortom die dingen laat doen, welke in dit soort films ge bruikelijk zijn. Dat wil overigens niet zeggen, dat „Hondo" zomaar een wild west film is, want zij laat vele cowboy geschiedenissen ver achter zich. Hondo is een ver familielid van Old Shatter- hand, hij raakt verliefd op een boerin, zodat het duidelijk is, dat de wettige echtgenoot in de loop van de film moet sneuvelen om zo een gelukkig eind mo gelijk te maken. Vanaf Maandag draait in dit theater „De schatgravers van Doodskopeiland", waarin Abbott en Costello de meest dwa ze avonturen beleven op een kaperschip, welks kapitein op zoek is naar een schat. Beide films voor 14 jaar en ouder. Het thema van een opstand, die eerst na veel moeite, slachtoffers en ettelijke intriges de kop wordt ingedrukt, is reeds meermalen onderwerp voor een film ge weest. Naast vele producten in dit gen re, vormt de „Bengaalse brigade" in diverse opzichten een gunstige uitzon dering. De film behandelt de degelijk voorbereide actie van een bende inlan ders in Bengalen, die in 1856 het mo ment achtten aangebroken, het juk van de Engelse koloniale heerschappij van zich af te schudden. Dat zij uitsluitend persoonlijk voordeel beogen ten koste van hun landgenoten, behoeft nauwe lijks betoog. De hele machtsomverwer ping draait wat later rond een geschor ste Engelse kapitein, die beurtelings in het kamp van de vijand en bij de eigen troepen te vinden is. Er wordt menige veldslag geleverd, spionnage en contra- spionnage gepleegd, alvorens nogal abrupt overigens de krijgskansen ten gunste van de Engelsen keren, mede dank zij de trouw van de Sepoys, hun inlandse troepen. Regisseur Laslo Be- nedek heeft zeker geen onverdienste lijk werk geleverd, vooral wat betreft de observatie der Indische entourage, met de technicolor als hulpmiddel. 14 jaar Het verhaal van Robinson Crusoë be houdt ook nu nog in deze zwaar-tech- nische tijd zijn bekoring. Cruspë is een klassieke figuur geworden en er is vrij wel niemand, die met hem en zijn er varingen niet heeft kennis gemaakt. Daarom is het welhaast vanzelfspre kend, dat de film van Crusoë's avon turen een revisie heeft gemaakt, of schoon men in bepaalde opzichten moest tegemoet komen aan de smaak van het gemiddelde. Niettemin zullen velen in dit grote avontuur willen mee leven. Iedereen kan er heen. George Formby, de humoristische filmheld, die vooral na de oorlog Neder land met één slag veroverde, weert zich nog steeds danig. Deze week is hij te zien in „Zet 'm op George", een pro duct, dat zijn bekende trant weer alle eer aandoet. Als jockey weet hij een paardenrace,te winnen, maar voor het zover is, beleeft hij allerlei wonderlijke avonturen op een kermis, maakt hij een wilde autotocht en wordt hij achterna gezeten als vermeend zakkenroller. Tus sen al zjjn belevenissen door weet hjj nog tijd te vinden voor enige liefdes, zichzelf beleidend op zijn onafscheide lijke banjo. „Zet 'm op George" is een ouderwetse lachfilm, die door zijn vlot heid en zwier de toeschouwen geen ogen blik zal vervelen. Alle leeftijden. Vanaf Dinsdag draait in dit theater de bekenue film „Roman Holiday," met in de hoofdrol Audrey Hepburn. Com mentaar overbodig. Iedereen kan er heen. Het is niet te veel gezegd, wanneer wij beweren, dat Richard Tauber hon derdduizenden bewonderaars (ters) had over de hele wereld en nog heeft. Zijn stem houdt nu nog via de plaat zovelen in haar ban gevangen en daarom zal het niemand verwonderen, dat ook de film in het leven van deze vermaarde zanger een dankbaar thema heeft ge vonden. De Duitsers zijn bij uitstek geschikt om van een levensverhaal een senti menteel geval te maken en zij hebben ook ditmaal hun capaciteiten in deze niet onder de korenmaat geschoven. Zij hebben de film tot titel gegeven „Du bist die Welt ftir mich", het lied, dat Tauber met zoveel verve placht te zin gen, ook in deze films. In Nederland moet men met een meer nuchtere ti tel volstaan „De levensroman van Ri chard Tauber." Nu is het verhaal in deze film echt niet zo belangrijk, of schoon erbij de toeschouwers wel ge noeg tranen aan te pas zullen komen. Maar de zangliefhebbers en onder hen vooral de bewonderaars(ters) van Ri chard Tauber zullen hun genoegen niet op kunnen vanwege de inderdaad goe de en fraaie reproductie van diens meest befaamde liederen. Alle leeftijden. Alle leeftijden. Opname uit de attractieve Ita liaanse film „Brood, liefde en fantasie", welke deze week onder meer in Studio de Nederlandse première beleeft. Het filmpubliek moet zo langzamer hand wel bekend zijn geraakt met Zan zibar, ofschoon deze stad er, In de film niet altijd zo rooskleurig afkomt. De smokkel is meestal troef, ook in de film „Ten Westen van Zanzibar". Het geheel wordt met de bekende bravour opgeschoteld en de regisseur heeft er wel voor gezorgd, dat de nodige span ning niet ontbreekt. De operette „Der Zigeunerbaron" van Johan Strauss moest natuurlijk ook ver filmd worden. De muziekliefhebberi kunnen deze week hun hart ophalen in Rembrandt, met dien verstande echter: wanneer het alleen om de muziek gaat. Meer mogen zij niet verwachten, want van filmkunst in de ware zin van het woord is niet veel te bespeuren. Niettemin zullen velen deze film, waarvan wij de inhoud bekend mogen veronderstellen, willen gaan zien en wij kunnen hun met bovenstaande restric tie verzekeren, dat sommige opnamen en wij denken aan enkele grootse ballet ten een feest zijn voor het oog. De film is in kleuren uitgebracht en ieder een kan er heen. De bezoeker van het vroegere City-theater zal on bovenstaande interieur-foto niet meer de garage-achtige sfeer ontdekken van de oude zaal. Het theater is namelijk grondig gerestaureerd en kan nu bogen op een gezellige bioscoop zaal, waaraan een zekere intimiteit niet te ontzeggen valt. Het theater is boven dien herdoopt tot „Studio" en gisteravond werd officieel de eerste voorstelling gegeven in het nieuwe theater. De burgemeester van Haarlem en mevr. Cremers-de Bruijn zullen op 1 Januari 1955 ten stadhuize een nieuw jaarsreceptie houden des namiddags van 4 uur tot 5.30 uur voor autoriteiten, besturen van verenigingen, instellingen en al degenen, die op enigerlei wijze met het gemeentebestuur in relatie staan. H. Bavo (Kahecfraai)Nachtmis om 12 uur," 7 uur dageraadsmis, waarna 1 gele zen H. Mis. Om 9 uur achtereenvolgens 3 stille H.H. Missen, de Pontificale Hoogmis is om 10.30. H. Antonius van Padua: 12 uur nacht mis, 5 uur dageraadsmis, gevolgd door 2 stille H.H. Missen, om half 11 derde drie tal H.H. Missen (11 uur plechtige Mis). De gehele morgen elk half uur een H. Mis. H. Jozef CJansstraat)12 u. nachtmis. 5 uur nachtmis, gevolgö door 2 stille H.H. Missen, 8 uur een drietal H.H. Missen, 9.30: 3 H.H. Missen (10 uur gezongen Hoog mis), 18 uur avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans (Spaarne): nacht missen om 3 en 6 uur, half'negen en 10 u. een drietal H.H. Missen, H. Joannes de Doper (Amsterdamstr.) Nachtmissen om 12 uur en half, 7, de 2e gevolgd door 2 stille H.H. Missen. Half 9 drietal H.H. Missen, op het hoofdaltaar, half 10 laatste 3 H.H. Missen, waarvan om 10 uur de Hoogmis. H. Hart (Kleverpark): Nachtmis om 5 u., gevolgd door 2 stille H.H. Missen, 7.30, 9.30 en 11 uur drietal H.H. Missen, om 10 30 de Hoogmis. H.H. Elisabeth en Barbara (Paul Kru gerstraat): 5 uur nachtmis, gevolgd door z stille H.H. Missen. Half. 8, 9 uur en 9.45 een drietal H.M. Missen, om half 11 de Hoogmis. II. Liduina (Rijksstraatweg): Nachtmis om 4 uur, gevolgd door 2 stille H.H. Mis sen. Half 7 2e drietal, waarvan om u"r de dageraadsmis, 8 uur, 9 uur en halt 11 drietal H.H. Missen, om 10 uur de Hoog mis. Half 9 H. Mis in Kerkhofkapel. O. L. Vr. van Zeven Smarten rijks straatweg): 4 uur nachtmis, waarna 2e H. Mis, 6 uur 2e nachtmis, gevolgd door 2 stille H.H. Missen. Half 10 Hoogmis, half 11 en half 12 de laatste H.H. Missen. H.H. Petrus en Paulus (Tesselschaae- straat): nachtmissen om half 4 en 6 uur, 10 uur Hoogmis, voorafgegaan door z stil le H.H. Missen. Allerheiligste Drieëenheld: 12 uur nacht mis gevolgd door stille H. Mis, 7 uur, half 8, 9 uur en half 10 stille H.H. Missen, 11 uur de solemnele Hoogmis. Hulpkerk Bloemendaal: nachtmis 5 uur, gevolgd door 1 stille H. Mis. Verder stdle H.H. Missen om 9 uur, half 10 en 10 uur. O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen (Over veen): 12 uur nachtmis evenals om.6 uur, de laatste gevolgd door 2 stille H.H -.Mis sen. De gehele morgen stille H.H. Missen. H. Agatha,. Zandvoort: nachtmis 5 uur, gevolgd door 2 stille H.H. Missen. Missen om 7.30, 8 uur en 9 uur de Hoogmis. Ver eer om 10 uur. half 11 en 11 uur stille H.H. Missen. H. Bavo (Heemstede): om 4.30 de nacht mis gevolgd door 2 stille H.H. Missen, om 7 uur 2e nachtmis eveneens met 2 nacht missen. Derdé reeks te 9.15 en de vierde te 10.30. O. L. Vr. Hemelvaart (Heemstede): 12 u. nachtmis, 5 uur nachtmis gevolgd door 2 stille H.H. Missen, 8 uur drietal stille H H. Missen, 10.30 Hoogmis, voorafgegaan door 2 stille H.H. Missen. H. Antonius van Padua (Aerdenhout). (2 u. nachtmis, 6 uur 2e nachtmis gevolgd door 2 stille H.H. Missen, half 9, 9 uur en half 10 gelezen H.H. Missen. Om 10 uur de Hoogmis en om 11 uur nog een stille H. Mis. Op ons bureau werden heden de na volgende bedragen ontvangen: Bij het Comité voor de Stille Armen is binnengekomen: IN NATURA: doos met kleding en schoe nen; pakje, inhoud jurk, maat 42, etc.; mevr. O: haard; mevr. Sp.: gouden medailr Ion, opbrengst f17.50. PER KAS: mej. J. J. B. f 5.— A. S. f 2.50. PER GIRO: HDAEAB f 25.—; J. L. f 10.— PER BANK: N.V. v/l\ P. C. A. d. 1. P. f 20.—; J. R- f 2-50; H. G. H. en A. N. V. f io.Modem. F. f 5.G. B. f 10.E. J. B. N.V. f 10.—; Wed. S. F. v. D.—K. f 10.—; R.K. Weid. F. f 100.—; M. H. F. f 500.Dir. en Pers. N.V. H. P. „N" f 100.—; W. f 5.—; C., N.V. f 10.—; N.N. f 5.—; Sch. f 4.—; N.N. f 2.50; H. S. f 2.—; O. C. f 25. Giften kunnen jezurgd worden op de redactie van onze courant, Smedestraat 5, of gestort worden op ons gironummer 143480 (met vermelding: „Ten bate van de Stille Armen") De hevige stormwind van gisteren drukte op de Raaks een grote oliebollen- kraam opzij, zodat het gevaarte dwars op het troittoir kwam te staan. Van de gevel van een huis in de Zijlstraat dreigde een zinken plaat van 8 bij l'A meter te vallen. De politie wist het obstakel naar een veiliger oord te bren gen. Een houten stellage, die gebruikt wordt voor het onderhoud van de versie ring van de Grote Houtstraat kwam ter hoogte van de Grote Kerk op een vracht auto terecht. Er deden zich daarbij geen ongevallen voor. Een 38-jarige wielrijdster kwam door de sterke wind op 't Verwulft te vallen tegen de trottoirband. Zij liep een snij- wond op aan het hoofd en een lichte hersenschudding. Opneming in het Grote Gasthuis bleek noodzakelijk. Het 7-jarig dochtertje, dat achter op de fiets zat, bleef ongedeerd. Een 82-jarige man in de Paul Kruger straat werd door de wind tegen de muur van een huis gedrukt. Hij kreeg een wonde aan het hoofd en kon na be handeld te zijn door de Ongevallen- dienst zich weer naar huis begeven. Op het sportveld aan de Jan Haring straat woei een houten directiekeet om ver. De delen hiervan kwamen zelfs op de straat terecht. De verdere schade in de stad bestond uit gebroken ramen en pannen. Met ingang van vanochtend tien uur kan aan het personeel der Kon. Marine weer verlof of permissie worden ver leend. Aan het personeel, dat door de Donderdag getroffen maatregel werd gedupeerd in zijn Kerstverlof, kan door de desbetreffende commandanten een compensatie worden gegeven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2