Bok vastgelopen in vaarwater Velser ponten Niet gelukkig Schade in Biesbosch groter dan tijdens Februari-ramp DEDIJER in ongenade Joegoslavische parlement heft onschendbaarheid op Rood China wordt naar Bandoeng uitgenodigd Indië voorkomt van de het uitsterven leeuwen Alsum aan de Rijn is ten dode opgeschreven Nieuw ondersoek in zaak-Drummond? Revolte in Franse Papoea's betuigen hun trouw Vrouw gearresteerd Het weer gevangenis Snelle hulp nodig Aziatisch-Afrikaanse conferentie in April 1955 Duisburg verovert zijn recreatie terrein ondergronds WOENSDAG 29 DECEMBER 1954 e 78ste JAARGANG. No. 26181 DIJKHERSTEL VERGT VIJF MILLIOEN Telegram aan HM. de Koningin Wegens poging tot vergiftiging Straaljager verongelukt in Duitsland Piloot gedood JONGETJE VERDRONKEN Spoedig vervolging verwacht Churchill niet naar Eisenhower Londen en Washington spreken geruchten tegen China laat Italiaanse bisschop vrij COLOMBO-PREMIERS BESLUITEN: Hegemonie der tijgers wordt eerst gebroken Oostenrijkse rechters dreigen met staking MOTOR-BROMFiETSKLEDING BUREAU SMEDESTRAAT S - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: I. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENIIETARIEF 28 cents per mnume;er- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 De Franse minister van Justitie, Gue- rin de Beaumont, zal naar verwacht wordt nog voor het einde van het jaar een nieuw onderzoek in de zaak-Drum- Op 28 November 1953 werd bij de Noordersluis te IJmuiden een van de meerstoelen in het buitentoeleidings- kanaal aangevaren door het Israëlische stoomschip „Daniela Borchard". De stoel, die 17 meter lang is, werd in Amsterdam gedeeltelijk vernieuwd. Maandag kwam hij, hangende in een drijvende bok, naar IJmuiden. Juist ter hoogte van de Velser ponten brak de strop, zodat de meerstoel daar in schui ne stand scheepvaart en pontverkeer in de weg ging staan. Vanmorgen was men doende een nieuwe strop aan te brengen, waarna de meerstoel weer op getrokken moet worden, om het laat ste rukje van zijn reis af te leggen. Meer dan duizend Papoea's uit Hol- landia en omgeving hebben Maandag voor de woning van de gouverneur in een demonstratie uitdrukking gegeven van hun vreugde over de verwerping der Nieuw-Guinea-resolutie in de Ver enigde Naties. 23 December werd te Biak een soortgelijke betoging gehou den. In beide gevallen werd uiting ge geven aan het vertrouwen dat Neder land met Nieuw-Guinea tot een soort gelijke verhouding zal komen als met de West. Op verzoek van afgevaardigden uit de demonstratie werden door de gou verneur onderstaande telegrammen aan H.M. de Koningin toegezonden. „Wij, volk van Nieuw-Guinea, voelen ons bij de viering van deze dag in de verschillende steden verheugd en geluk kig en roepen de bescherming van de Allerhoogste in voor het Huis van Oranje, de verheven leider van Neder land, Suriname, de Nederlandse Antil len en Nieuw-Guinea". „Eenheidsbeweging Nieuw-Guinea, centrale afdeling Biak, houdt een de monstratie ten overstaan van het Neder lands bestuur in Kota Baroe Biak met de bedoeling te doen uitkomen dat West- Irian steeds onder de Nederlandse vlag blijft. De eenheidsbeweging Nieuw- Guinea verwerpt de republiek Indo nesië". In het gehucht Gauw bij Sneek heeft een 35-jarige vrouw in October een poging tot vergiftiging met behulp van rattenkruit gepleegd, die eerst thans aan het licht is gekomen. De rijkspoli tie van de groep Wymbritseradeel heeft de vrouw Joukje K. A. gearresteerd. Zij heeft nog geen bekentenis afgelegd. De vrouw smeerde op een avond in Oc tober rattenkruit op het brood van haar schoonmoeder, die met haar man bij deze vrouw en haar echtgenoot inwoon de. De vrouw en de schoonmoeder kon den niet met elkaar opschieten: dit heeft er waarschijnlijk toe geleid, dat de oude vrouw het boze opzet ontdekte. Zij brak namelijk het brod en zag, dat er iets op gesmeerd was wat niet deugde. Op haar aanmerking gooide de schoondochter daarop zonder commen taar het brood weg. Het gebeurde bleef echter toch hangen in de gedachten van de schoonmoeder en deze bracht ten slotte de politie op het spoor. Een straaljager van het type F84 Thunderjet van de Koninklijke Lucht macht, gestationneerd op de vliegbasis Volkel, is Dinsdagmiddag op een oe- fenvlucht boven Duits grondgebied, drie kilometer ten Oosten van Breiten- burg, verongelukt. De bestuurder, de gehuwde sergeant-vlieger P. J. Oost- dijk uit Nijmegen, kwam hierbij om het leven. Sergeant-vlieger Oostdijk was op een navigatievlucht en had te kampen met slecht weer. De oorzaak van het onge luk is nog niet vastgesteld. Vanmorgen omstreeks 11 uur is een vijfjarig jongetje uit IJmuiden, dat met zijn vriendje aan het spelen was op de loswal aan de Steigerweg te IJmuiden, te water geraakt en verdronken. Het te water raken werd door niemand opge merkt behalve door het vriendje, dat eerst naar huis ging om het zijn moeder te vertellen. Hierdoor verliepen zeker twintig minuten, voordat men kon gaan dreggen. Het jongetje werd direct vlak bij de kademuur opgedregd, maar de levensgeesten waren reeds geweken. De interpellatie over het liftverbod voor militairen heeft wel bewe zen, dat minister Staf een grose meerderheid der Kamerleden door zijn liftverbod en wellicht nog meer door de niet gelukkige wijze, waarop hij zqn beleid verdedigde tegen zich in het harnas heeft gejaagd. De K.V.P.-fractie toonde zich echter eendrachtig een trou we paladijn van minister Staf en be hoedde hem voor een al te smadelijke nederlaag. Wij vragen ons af, wat de katholieke fractie tot deze gedragslijn kan hebben bewogen. Toch zeker niet welwillend heid, door deze C.H.-minister in het verleden betoond jegens katholieke de siderata als bijvoorbeeld het enigszins verruimen van de mogelijkheid van vrij stelling wegens broederdienst. Wij hebben de redevoering van de ka tholieke woordvoerder, de heer Fens, nog eens aandachtig doorgelezen. De heer Fens stelde zich op het standpunt, dat het liftverbod een maatregel is, wel ke behoort tot de persoonlijke verant woordelijkheid van de minister. De Ka mer zou zich over de inhoud van deze tuchtmaatregel eerst moeten uiten, in dien door de uitvoering daarvan het landsbelang zou worden geschaad of de tucht in de strijdkrachten ernstig zou worden ondermijnd. Beide elementen waren naar zijn mening in het liftverbod afwezig. De heer Fens pleitte wèl voor een compensatie in de vorm van vrij vervoer voor de militairen in elk week end, dat zij op verlof zouden mogen gaan. Hiermede zou een uitgave van ze ven millioen gemoeid zijn geweest. Hoe wel de minister slechts gedeeltelijk aan deze wens tegemoet kwam, steunde de katholieke fractie toch de minister bij de stemming over de motie-Vermeer. In deze motie werd het oordeel uitgespro ken, dat het gewenst is dat dienstplichti ge militairen hun vrije tijd gedurende het week-einde zoveel mogelijk in gezins verband doorbrengen; aan de minister werd verzocht die maatregelen te nemen, die aan dit verlangen tegemoet komen. Deze motie dekte het standpunt, dat de katholieke fractie bij monde van de heer Fens naar voren had gebracht. Waarom stemde zij dan tegen die motie? Omdat, zo zei de heer Fens, onder de middelen, die de heer Vermeer in zijn mondelinge toelichting heeft opgesomd om aan het verlangen van de Kamer te voldoen, ook behoorde, dat het aan de minister wordt overgelaten de legerorder betreffende het liftverbod in te trekken. Zelfs al zou de minister genegen zijn dit te doen, dan zou de heer Fens er zich toch tegen blijven verzetten, dat de minister een dergelijke order zou intrekken. De katholieke fractie beet zich dus vast aan het liftverbod, hoewel de heer Fens van de andere kant uitdrukkelijk had gezegd, dat deze maatregel tot de persoonlijke verantwoordelijkheid van de minister behoort. Bij ons rijst de vraag, of een burger- politicus deze materie voor de katholie ke fractie niet beter zou hebben behan deld dan een beroepsmilitair als luite nant-kolonel Fens. Het Zaterdag 24 December gepubli ceerde communiqué van de Centrale Propagandadienst van de K.V.P. over deze kwestie zal in het gunstigste geval de ontstemming van het katholieke volk over de houding der K.V.P.-fractie slechts kunnen temperen, doch zeker niet doen verdwijnen. Daarin wordt immers weliswaar voorgerekend, dat door be middeling van de heer Fens een verrui ming van het vrije reizen is verkregen een verruiming die maakt, dat de militair niet veel minder dan om de veertien dagen vrij reizen heeft maar dit zal niet voorkomen, dat veel wrevel zal blijven hangen over de in psycho logisch opzicht niet gelukkige manier, waarop de K.V.P. de zaak behandeld heeft. (tot Donderdagavond) Zwaar bewolkt met verspreide op klaringen en hier en daar mist. Over wegend droog weer. Zwakke wind uit Zuideljjke richtingen. Iets min der zacht. Zon. 8.49-16.37. Maan: 11.00-22.50. In de centrale gevangenis van Fon- tevrault nabij Angers in Frankrijk is gis termiddag een revolte uitgebroken on der 160 gevangenen, die tien van hun cipiers als gijzelaars vasthielden. De opstand is reeds spoedig onderdrukt. Reeds enige tijd heerste onder een deel van de gevangenen ernstige ont stemming, daar zij zich in behandeling ten achter gesteld voelden bij andere veroordeelden. De 160 gevangenen wis ten uit hun deel van de gevangenis door te dringen in een belendende binnen plaats. De directeur van de gevangenis riep onmiddellijk de hulp in van ongeveer 120 brandweerlieden en politiemannen, daar hij met zijn kleine staf de oproe rige gevangenen niet baas kon. Kort nadat deze gearriveerd waren, leverden de opstandige gevangenen de tien ci piers uit, waarna de orde hersteld kon worden. Ongeveer 40 veroordeelden, die als aanstichters van de revolte be schouwd werden, zijn naar een andere gevangenis overgebracht. (UP) JUL.. Gebroken dijken, ondergelopen land en omspoelde gebouwen in de Biesbosch. De aanval die het water in de afge lopen week opnieuw op ons land gedaan heeft leek gelukkig te zijn afgeslagen. Er zijn deze keer geen doden tengevolge van overstromingen te betreuren en over het algemeen is er weinig schade aangebracht aan het huisraad van par ticulieren. Maar toch, als men nu de balans gaat opmaken en eens nauwkeu rig gaat bezien wat het water heeft aangericht, dan moeten wij tenminste voor het Biesbosch-gebied spreken van een Pyrrhus-overwinning, De schade in de Brabantse Biesbosch is aanzienlijk groter dan die welke daar werd aange richt tijdens de stormramp van Febr. 1953. Deskundigen menen dat er een be drag van rond vijf millioen gulden ge moeid zal zijn met het herstel van de daar vernielde en beschadigde dijken en niet het herstel van de grond. De schade die de boeren particulier hebben geleden door het verloren gaan van oogst en zaaigoed e.d. en die voor sommigen zestigduizend gulden be draagt, is hierbij niet inbegrepen. Vrij wel het gehele gebied van de Brabantse Biesbosch is weer overstroomd. In de tal rijke dijken zijn meer dan vijftig door braken ontstaan, waarvan sommige een lengte hebben van meer dan tach tig meter. Op de Jantjesplaat, beho rende tot de kroondomeinen, is zelfs een stroomgat van ruim 200 meter. Hier is men reeds begonnen met het aan brengen van een zinkstuk, om te voor komen dat het gat nog verder wordt uitgeschuurd. De enorm hoge kosten die men thans becijfert voor het herstel houden mede verband met het ongunstige jaargetijde. Anders dan bij de Februariramp heeft men nu nog practisch het hele winter seizoen voor de boeg. Dat betekent een groot aantal dagen dat men niet ol slechts korte tijd kan werken. In zekere zin betekent de nieuwe ramp een voortzetting van de vorige, want gebleken is dat in vele gevallen de gaten in de dijk zijn ontstaan op die plaatsen waar zij ook in 1953 waren. Dat wil geenszins zeggen dat de toen verrichte herstellingen niet goed zou den zijn geschied, wel echter staat vast, dat de grond vooral daar waar de her stellingen met de hand verricht moesten worden zich nog niet voldoende „gezet" had, zodat het water hier opnieuw een gemakkelijke prooi had. Daarenboven zijn er echter ook nog een respectabel aantal nieuwe doorbraken vastgesteld, die de vruchtbare polders van de Bies bosch hebben veranderd in uitgestrekte waterplassen. Het grote vraagstuk is nu wie deze nieuwe lasten zal moeten dragen. For meel komt het onderhoud van deze dijken ten laste van de eigenaars. In de Biesbosch zijn dat particulieren en verder domeinen. Voor veel eigenaars zou dit echter betekenen dat het nog gunstiger zou zijn 't gebied maar zo te laten liggen en niet langer te ver pachten, dan de zeer kostbare her stellingen te laten verrichten. Deskun- Vladimir Dedijer, een opstandige Joegoslavische communist, is thans definitief in ongenade gevallen. Het Joegoslavische parlement heeft gister avond zijn parlementaire onschendbaar heid vervallen verklaard. Dit besluit, dat met algemene stemmen werd ge nomen, heeft de weg vrij gemaakt voor een vervolging van Dedijer wegens „samenzwering tegen de staat". Er zijn bepaalde aanwijzingen dat Dedijer zich reeds onder arrest bevindt. Voordat het parlement zijn besluit nam, had de Joegoslavische regering een persconferentie, die Dedijer gis teravond zou houden naar aanleiding van de critiek, die vice-president Kar- delj Maandag op hem heeft uitgeoefend, onwettig verklaard. Een regerings woordvoerder stelde de buitenlandse correspondenten telefonisch hiervan in kennis. Hij adviseerde hen verder niet naar de conferentie gaan. Hü kon niet zeggen om welke reden de persconfe rentie onwettig was. Dedjier had de correspondenten telefonisch uitgeno digd. Toen correspondenten gisteravond toch bij de villa van Dedijer kwamen voor de persconferentie, vonden zü politie voor het hek van de tuin. De agenten zeiden, dat Dedijer, zijn vrouw en vijf kinderen „sliepen" (om zeven uur 's avonds plaatselijke tijd). Telefoonoproepen naar zijn huis worden niet beantwoord. Het communistische partijbestuur heeft inmiddels bekend gemaakt, dat Dedijer, lid van het Centrale Comité, uit de partij is gestoten. Hij had zich evenals Djilas in dienst van die buiten landse kringen gesteld, die het socialis tische Joegoslavië niet welgezind wa- Een woordvoerder van de Britse re gering heeft verklaard dat er geen be spreking tussen Churchill en Eisenhower in het voornemen ligt voor het geval het Franse parlement niet accoord gaat met de bewapening van West-Duits- land. Ook de perssecretaris van presi dent Eisenhower heeft verklaard van een dergelijk plan niets af te weten. (Reuter) ren. Ook had hjj een „onware" inter pretatie van zijn geschil met de partij aan de pers gegeven, aldus de aankon diging van het communistische partij bestuur. De commissie van toezicht op de partij gaf de onderstaande redenen voor de maatregelen tegen Dedijer. 1) zpn betrekkingen met Djilas. 2) Zpn huichelachtig standpunt in de tijd toen Djilas uit de partij werd gestoten. 3) Het feit dat hy zpn mening niet herzien heeft, toen de party tot een oordeel was gekomen over Djilas en zpn optreden. 4) Zpn inbreuk op de partydiscipline, toen hij op 15 December voor de commissie van toezicht het besluit in de zaak Djilas een schending van het partystatuut noemde en verklaarde, dat hij de bevoegdhe den van de commissie niet erkende. 5) Het feit, dat hij zeven dagen na dat de commissie hem had opge roepen, de buitenlandse pers een onjuiste uitleg van zijn geval heeft gegeven. digen zpn dan ook van mening dat herstel alleen mogelijk zal zpn als de regering evenals bp de watersnood 1953 zou besluiten het herstel voor haar rekening te nemen of althans daar op zeer royale wpze in bp te dragen. Een soortgelijk probleem doet zich voor in het gebied van de Langstraat, het gebied dat behoort tot de water schappen van de Beneden-Donge en van het Zuider Afwateringskanaal. Van de 18.000 hectaren die dit gebied omvat zpn er op het ogenblik 6400 geïnundeerd. Men taxeert dat een herstel van de hier aan de dpken aangerichte schade de ingelanden op 70 a 80 gulden per hec tare zal komen. Als men rekent dat de waterschapslasten in dit gebied reeds nu 40 gulden per hectare bedragen en men voegt daarbp de niet geringe pacht prijzen, dan zal men kunnen begrppen dat er in dit gebied gesproken wordt van ondraaglijke lasten die hierdoor op de landbouw zouden komen te rusten. Men vraagt zich dan ook in het op nieuw overstroomde gebied af of de re gering ook deze keer zal helpen. Men weet dat men hierop juridisch geen recht kan doen gelden. Iets anders is of er niet een morele plicht bestaat voor ons volk om in zpn geheel de lasten, die op het gebied rusten, mee te dra gen. Het Biesboschgebied en het daar op aansluitende Land van Heusden en Altena zpn nu eenmaal bestemd als bergboezem. De dijken mogen er niet bo ven een bepaalde hoogte worden ge bracht, omdat hierdoor andere streken in gevaar zouden komen. Maar is het dan ook niet billijk dat de dpken in zo danige staat zpn en worden gehouden door de gemeenschap, dat de mensen die hier wonen en de daaraan verbonden risico's nemen geen onnodig gevaar lo pen, zo vraagt men zich af. Het liefst zou men hier uiteraard zien dat er nu eens op korte termijn werke lijk afdoende maatregelen zouden geno men worden door de afsluiting van de Biesbosch, het Oude Maasje en de Don- ge. Maar dan staat direct weer het Deltaplan op de achtergrond en de ver werkelpking daarvan kan nog wel ette lijke jaren op zich laten wachten. In elk geval ziet men in 't geïnundeerde gebied opnieuw reikhalzend naar hulp uit, naar royale maar vooral snelle hulp. mond gelasten. Beaumont heeft een langdurig onderhoud gehad met de ver maarde rechercheur Charles Chenevier, die de 77-jarige Gaston Dominici in de gevangenis Les Baumettes in Marseille aan een nieuw verhoor heeft onderwor pen. In welingelichte kringen verwacht men dat Beaumont een formele herope ning zal gelasten van de zaak ten einde definitief de juistheid of onjuistheid vast te stellen van de onthullingen, die Gas ton tegenover Chenevier heeft gedaan. Communistisch China heeft mgr. Tar- cisio Martina, een 68-jarige Italiaanse prelaat, die in 1951 voor zijn aandeel in een beweerd complot tegen Mao Tse- Toeng tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld, in vrijheid gesteld. Hp is Maandag te Hongkong aangeko men. Mgr. Martina was op het ogen blik van zpn aanhouding bisschop van Jihsien in de provincie Hopei. De Indische regering is voornemens de koning der dieren een handje te helpen in zijn strpd tegen zijn ge streepte neef, de tijger. Het aantal leeu wen in Indië is sinds het begin van de vorige eeuw sterk afgenomen. De British East India Company liet zich aan het voortbestaan van de dieren Een der oudste dorpen aan de oevers van de benedenloop van de Rijn in Duitsland is bezig te verzinken. Het dorp Alsum, dat in het gebied van de stad. Duisburg ligt, is de laatste drie jaar een meter gezonken en het Rijn water sijpelt er nu reeds op gezette tijden de kelders der woningen binnen. Daar de verzakking, die een gevolg is van de mijnbouw, niet te stuiten is, is er voor Alsum geen redding. Het dorp ligt buiten de hoge Rijn dijken, die ter bescherming van de Duisburgse industriegebieden zijn aan gelegd. Pompinstallaties om de veertien- h nderd inwoners van Alsum droge voeten te laten houden, zouden te kost baar zijn. Het stadsbestuur van Duisburg heeft thans kort en goed besloten, dat Alsum maar moet verdwpnen. Er mogen geen nieuwe woningen meer gebouwd wor den en de bevolking moet zich voorbe reiden om binnen afzienbare tijd naar elders te verhuizen. 1800 inwoners van Alsum waren trouwens na de oorlog niet meer naar hun halfverwoeste dorp teruggekeerd, aangezien dit reeds toen ten dode was opgeschreven. De stad Duisburg wil na de evacuatie van Al sum het dorp afbreken en de bodem met puin verhogen, teneinde een re creatieoord voor de zich steeds uitbrei dende stad open te houden. Alsum is namelijk een der weinige punten, waar de natuurlijke schoonheid van de Rijn oevers nog niet door industrievestiging verloren is gegaan. (ANP) Een opname van het paleis te Bogor, het vroegere Buitenzorg, gezien van de achterzijde, dus uit wat vroeger heette ,,'s Lands Plantentuin". In dit paleis, dat tegenwoordig dient als buitenverblijf van president Soekarno, wordt de conferentie gehouden van de premiers van de vijf z.g. Colombo-landen. De premiers van de vijf z.g. Colombo- landen hebben vandaag op de laatste dag van hun conferentie te Bogor, het vroegere Buitenzorg, besloten commu nistisch China en Japan uit te nodigen voor een grote Aziatisch-Afrikaanse conferentie, die in de laatste week van April 1955 te Bandoeng zal worden ge houden. Over de datum van de con ferentie te Bandoeng, waar men zich vooral zal bezighouden „met de wereld vrede en met pogingen om tot een nau were onderlinge samenwerking te ko men", werd men het gisteren officieel eens. De beslissing om daartoe ook communistisch China en Japan uit te nodigen viel vanmorgen tijdens de laatste formele bijeenkomst, die de pre miers Nehroe van Indië, Mohammed Ali van Pakistan, Oe Noe van Burma, Sir John Kotelawaia van Ceylon en Ali Sastroamidjojo van Indonesië, der voorzitterschap van laatstgenoem de, hielden. weinig gelegen liggen en iedere amb tenaar, die een geweer kon hanteren, mocht op de leeuwenjacht gaan. Om streeks 1900 was het aantal leeuwen in Indië gedaald tot enkele tientallen. Toen greep Lord Curzon, de toenmali ge gouverneur-generaal van Brits-In- dië, in. HU moedigde de Nawab van Ju- nagadh aan, die in de Gigirbossen van zijn staat de leeuwen een onderkomen had bezorgd. Door deze protectie be droeg het aantal leeuwen bij een tel ling in 1950 alweer 227. Maar deze leeu wen bevinden zich op een betrekkeiyk klein gebied en de Indische regering vreest niet ten onrechte, dat een epide mie of een andere ramp in de Gigir bossen de leeuwen geheel zou kunnen doen uitsterven. De inspecteur-generaal van het Indi sche boswezen, C. R. Ranganathan, heeft op de wereldconferentie voor het boswezen, die te Dehra Dun in Indië is gehouden, verklaard, dat de rege ringen van de Indische deelstaten Vindhya Pradesh en Saurashtra maat regelen overwegen om een deel van de leeuwen te laten emigreren naar de Tikamgarhbossen in Vindhya Pradesh. Deze bossen liggen dicht bij de grens met de staat Rewa en men neemt aan, dat de daar heersende klimatologische omstandigheden zeer gunstig zullen zijn voor het bestaan en voortbestaan van de leeuwen. Men heeft dat geconclu deerd uit de grote aantallen tijgers, die zich daar de laatste tijd ophouden. Om nu het experiment met de leeu wen te kunnen nemen, moet men er eerst voor zorgen, dat aan de hegemo nie var de tijgers een eind komt. De autoriteiten van Vindhya Pradesh hebben 40.000 gulden uitgetrokken voor het plan, dat behalve in het verdrijven van de tijgers en de aankoop van een aantal leeuwen uit Saurashtra ook voor ziet in de aanstelling van een opzich ter en vjer speciale „leeuwenwachters". De vijf /mannen zullen naar Saurashtra, de deelstaat die o.m. het gebied van Junagadh omvat, worden gezonden om daar te leren „wat de leeuwen van hen verwachten." (U.P.) Tevens zou, volgens de correspon dent van PIA te Bogor, zijn besloten om Israël niet uit te nodigen, omdat een eventuele aanvaarding door Israël de Arabische landen zou kunnen af stoten. Het officiële slotcommuniqué van de conferentie te Bogor wordt later op de dag verwacht. Volgens United Press was premier Kotelawaia van Ceylon de voornaamste tegenstander van een uitnodiging aan communistisch China, maar de andere premiers wisten hem voor het begin van de zitting van vanmorgen tot an dere gedachten te brengen. Gisteren hebben de premiers in Dja karta aangezeten aan een diner, dat president Soekarno in zijn paleis aan het Merdeka-plein, het vroegere Ko ningsplein, aanbood. Tevens had daar een receptie plaats en een uitvoering van Indonesische dansen, waaraan o.m. Soekarno's 9-jarig zoontje Goentoer en zijn 6-iarig dochtertje Megawati deelna men. Vanmorgen vroeg brachten school kinderen uit Bogor de "iif premiers een zanghulde. (PIA-Reuter-U.P.). De rechters van de provincie Karin- thië in Oostenrijk hebben gedreigd in staking te gaan als aan hun eisen om salarisverhoging per 31 Januari niet wordt voldaan. (U.P.). Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1