Mgr. dr. J. HanssenMgr. A. Albers, Mgr. C. BronsveldMgr. L. Kierkels. Mgr. P. WillekensMgr. J. de Haas en Mgr. N. van Velsen de hoge jubdarissen Ordes geestelijken Seculiere geestelijken 50 jaar missie op Borneo Gouden priesterfeest prof. Gerlach Royen WOENSDAG 29 DECEMBER 1954 PAGINA 7 Het komende jaar zijn er weer talrijke priester- en klooster jubilea. Zo viert o.m. Z. H. Exc. Mgr. dr. J. M. J. A. Hanssen, bis schop-coadjutor van Roermond, op 5 April zijn zilveren priester feest. Z. H. Exc. Mgr. A. Albers, Apostolisch-Vicaris van Malang en Z. H. Exc. Mgr. C. Bronsveld, Aartsbisschop van Tabora, Brits Oost- Afrika, vieren dit feit resp. op 14 Juni en 29 Juni. Z. H. Exc. Mgr. L. Kierkels, oud-Apostolisch Internuntius van Indië, is op 22 December vijftig jaar priester; Z. H. Exc. Mgr. P. J. Willekens, S.J., oud-Apostolisch-Vicaris van Djakarta, is 24 Augus tus veertig jaar priester. Twee bisschoppen herdenken resp. hun diamanten klooster- en zilveren professiefeest, n.l. Z. H. Exc. Mgr. José de Haas, Bisschop van Arassuai, Brazilië, op 3 October en Z. H. Exc Mgr. N. van Velsen, O.P., Bisschop van Kroonstad, Zuid-Afrika, op 18 September. PRIESTERFEESTEN IN HET KOMENDE JAAR Van de overige jubilea verdienen af zonderlijke vermelding: het gouden priesterfeest op 2 April van prof. dr. Gerlach Royen te Utrecht en op 17 Juni van de hoogeerw. heer J. J. de Kroon, ere-kanunnik van het Bossche Kathe draal Kapittel; het veertig-jarig priester feest op 10 Augustus van pater-magis- ter dr. M. A. van den Oudenrijn, O.P., professor aan de Universiteit te Fri- bourg, en Mgr. H. F. Frank, deken van Hilversum en op 19 December van fa ther dr. J. Thoonen, vicaris-generaal van de St. Josephcongregatie Mill-Hill; het zilveren priesterfeest op 30 Maart van dr. W. K. M. Grossouw, professor aan de R.K. Universiteit van Nijmegen, op 14 Juni van Mgr J. M. Groot, vi caris-generaal van de Bisschop van Haarlem; op 6 Juli van de hoogeerw. pater-generaal dr. G. Spiekman van de paters van het Allerheiligst Sacrament, op 18 Juli van Mgr. dr. W. van Hees, magister-generaal van de Kruisheren, op 20 Juli van pater dr. lector Stephanus Tesser, O.P., professor te Rome en op 21 December van dom M.Mahler, abt van de Paulus-abdij te Oosterhout. Vijf en twintig raar pastoor is op 10 Januari de hoogeerw heer G. W. van der Heijden, ere-kanunnik van het Bossche Kathedraal Kapittel en pas toor te Nijmegen, H. Stephanus. Voorts moeten vermeld worden: het zestig-jarig professiefeest op 30 Sep tember van pater H. Geurtjens, M.S.C., te Tilburg en op 8 December van abt dom Aloysius van de Laar van de Cis- tercienserabdij te Tegelen; het zilve ren professiefeest op 24 September van dr. Modestus van Straaten, rector en subprior van het Triniteits-Lyceum te Haarlem, op 18 September van de hoog- *®*w. pater Bonaventura Jansen, P' provinciaal van de Nederlandse provincie der Dominicanen en op 28 September van dom Willibrordus van Uk, abt van de Cisterciënser abdij burg' Vrouw van Koningshoeven te Til- Het hoogwaardig heer dr. Milo On- dersteun, O. Praem, prelaat van de abdij Berne te Heeswijk, is 24 Maart twaalf en een half jaar abt. Afrikaanse Missiën, S.M.A. 50 jaar priester: 8 Oct.: pater M. Wouters. ~5 jaar priester: 1 Januari: pater J. Beckers; pater J. Hassing; pater P. Maas- sen; pater P. Mauriks; pater A. Reekers' 15 Augustus: pater M. Nadorp; 20 Decem ber: pater C. Bouchier; pater B Eerden; pater G. v. d. Leeuw; pater W. de Rooy: pater W. Samuels. 40-jarig profesiefeest: 14 Febr.: broeder Berchmans Commandeur. 25-jarig professiefeest: 16 October: broe ders C. v. Gennip en A, Homma. Paters Allerh. Sacrament 25 jaar priester: 6 Juli: hoogeerw. pater generaal dr. Godefridus Spiekman; 20 Juli: pater econoom provinciaal Henricus Ver stappen; 15 Maart: pater Joannes v. Schui- lenburg. 60 jaar geprofest: 8 December: broeder Bafaël (van de Ven). 40 jaar geprofest: 14 September: broeder Wilhelmus Pleunes; 22 Juli: broeder Suit- bertus Gelden. 25 jaar geprofest: 19 Maart: pater Wilhel mus v. Aarnhem; 29 September: pater Pe trus Wientjens; pater Nicolaus Appelman: pater Antonius Elling; 19 Maart: broeder Soverinus (Elfrink); 15, Augustus: broeder Theodulphus (Steehouder); broeder Sta nislaus Maria (Heemskerk). Paters Assumpfionisten 25 jaar priester: 20 April: pater Weren- fried Benne (Beyrouth, Libanon). 25-jarig kloosterfeest: 28 October: pater Ferdinand Morsink, Boxtel; pater Antonius lioman, Alem Paraiba (Braz.); pater Maxi- miliaan van Eyck, Boxtel; pater drs. Aegi- dius Beckers. Halsteren; pater Canisius van Kerkhuizen, Brazilië; pater Reginald Groen- erb, Boxtel; pater Pancratius van de Ven, Boxtel; fr. Eduard van Berkel, Parijs; 20 Maart: br. Joseph Schoonen, Beni (Congo); 28 October: br. Petrus Fennis, Musienene (Congo); br. Henricus Mandos, Boxtel. Z. H. Exc. mgr. L. Kierkels, oud-Apos tolisch Internuntius van Indië, viert op 22 December zijn gouden priesterfeest. Z. H. Exc. mgr. dr. J. M. J. A. Hans sen, bisschop-coadjutor van Roermond, is 5 April vijf en twintig jaar priester. Reguliere Kanunniken van St. Augustinus 25 jaar geprofest: 9 September: eerw. heer H. Vissers (Gerpinnes). Augustijnen 40 jaar priester: 10 Augustus: paters lec tcr Evangelista Nieuwhof, Gymnasium Augustinianum te Eindhoven; Clemens Blok, Prior St. Augustinusconvent te Utrecht. 25 jaar priester: 9 Juni: paters: Timo- theus Lijflander, subprior, procurator en kapelaan St. Barbara, Culemborg; Jeroen Buis, ass, Ben. Labre-werk St. Augustinusr convent te Utrecht;'" TKhocentius Wilder- beek, magister der fraters en prof, aan hef Philosophicum KI. Mariënhage, Eindhoven; Christoforus Vasen, dir. Ben. Labre-werk, St. Augustinusconvent, Utrecht; Joachim Dcensen, prior S. Joa a S. Facundo te Nij megen; drs. Cornelius Wilderbeek, leraar Gymnasium Augustinianum, Eindhoven. 25 jaar geprofest; 24 Sept.: paters: Theo- philus van Zijl, prior en pastoor te Coroi- co (Bolivia); Radbodus de Groot, procura tor en prof. Theologicum te Culemborg; Juvenalls van Westing, kapelaan St. Augus tinus, Amsterdam-W.; dr. Honorius Moo- nen, bibl. W. B. en prof. Philosophicum KI. Mariënhage, Eindhoven; dr. Modestus van Straaten, rector en subprior Triniteits- lyceum te Haarlem; 7 October: pater Mat- theus Suiker, leraar Drexel Hill U.S.A. 18 October: broeders Venantius Guns, St. Augustinusconvent te Utrecht; Joannes Swinkels, La Paz (Bolivia). 25-jarig kloosterfeest: 16 Maart: broeder Crispinus Dubelaar, KI. Mariënhage, Eind hoven: 8 Juli: broeder Amandus Thijssen, Cochabamba (Bolivia); broeder Dionysius Donker, KI. Mariënhage, Eindhoven. Benedicfijnen 25 Jaar geprofest: 29 November: broeder Joannes-Baptista Frehé, br. Gerlachus Scheerman. 25 jaar priester: 21 December: hoogw. abt Dom M. Mahler. 25 jaar geprofest: 21 Maart: dom Fr. Renier; 29 Mei: frater Joannes-Maria An- nee. 25 jaar priester: 21 December: dom B. Meeusen. Ceschoeide Carmelieten 50 jaar priester: 17 Juni: paters Aloisius van der Staaij, Oss; Polycarpus Lokkers Boxmeer. 25-jaar priester: 14 junj: z. Hoogw. Exc. Mgr. A. Albers, Apostolisch Vicaris van Ma- lang; Homualdus Bijlhout, Missie- overste te Malang; dr. Amandus v. d. WeiJ, Boxmeer; dr. Borromeus Tiecke, H.B.S Hengelo (O.); Teresius Schwering, Kamp- Lmtfort (D.); Ludger Thien, pastoor te Boxmeer; Silvester Kothuis, Zenderen; Ro bertus Elferink, Oss; dr. Joannes v. Rooil dir H.B.S. Deventer; Christophorus Ver hallen, prior Kamp-Lintforf (D.). 50-jarig kloosterfeest: 9 October: paters Adelbertus Lokkers, Zenderen (O Julius Dijkstra, Boxmeer. 40-jarig kloosterfeest: 30 September: pa tdr Marcellus Toiler, rector Mariën-Hospi tal, Duisburg (D.). 25-jarig kloosterfeest: 18 September* pa ters Ewald Rüther, pfarrector te Kamp- Lintfort (D.); drs. Ellas Theelen, conrector Tltus Brandsma-lyceum, Oss; Willibrordus van Rljnsoever, prior te Amsterdam; dr. Matthias Arts, Amsterdam; Hilarius Mar tron, Zenderen (O.l; Xaverius Lutz mis sieprocurator, Aalsmeer; Timotheus Brug geman, prior te Aalsmeer; Lucas van Wa terschoot, legeraalmoezenier, Wezepe; Hila- rion Kersten, Hoogeveen; Everardus Ver- zett, Zenderen (O.); Callixtus de Rouw, Deventer; 20 Februari: br. Gerardus Kou- wenhoven, Oss; br. Bonifacius de Winter Oldenzaal; 30 Augustus: br. Paulus v Bak- Kum, Zenderen (O.); br. Franciscus Roe link, Merkelbeek; br. Emmanuel Overgoor Oss; 6 December: br. Egbertus Schmitz', Nijmegen. Ongeschoeide Carmelieten 40 jaar priester: 24 Augustus: pater Petrus Canisius a Ss Trinitate (Pierre Caenen). 60-jarig professiefeest: 7 Januari: pater Baptista ab Epiph. Domini (Piet Kamans), 25-Jarig professiefeest: 16 September: pater Bruno a Cruce (Jos Heunen). Cisferciënsers van de Strenge Onthouding 25 jaar priester: 20' Juli: pater Colum- banus van Rossum. 60-jarig professiefeest: 8 December: Abt Dom Aloysius van de Laar. 50-jarig professiefeest: 6 Juli: pater Lau- rentius Cremer; 6 November: pater Serva- tius Jeukens. 25-jarlg kloosterfeest: 12 October: pater Ignatius Geraedts; 8 December: broeder Joseph Reinhard. 40 jaar priester: 10 Augustus: dom Co- lumbanus Tewes. 50-jarig kloosterfeest: 14 Mei: broeder Ambrosius Reimus. 40-jarlg kloosterfeest: 21 Maart: broeder Joseph Boonen; 8 Augustus: broeder Cor nelius Janssens. 25-jarig kloosterfeest: 13 Maart: broeder Matthaeus de Groot; broeder Innocentius Dekker; 5 Januari: pater Claudius Bil; 18 October: pater Hilarius Loeffen. 50-jarig professiefeest: 16 Juli: pater Bo nifacius Aders; pater Antonius Bus. 25-jarig professiefeest; 13 Maart: broeder Augustinus Bieman; 29 April: pater Ma- lachias v. Dijk; 20 November: pater Sil vester v. d. Heijden. 50-jarig professiefeest: 1 October: pater Alphonsus Geenen. 25-jarig professiefeest: 19 Maart: pater Bernardus Tielkes; 25 Mei: pater Casimi- rus Mentink; 2 Juli: pater Desiderius Geij- sen; broeder Petrus van den Berg; 15 Augustus: pater Andreas de Wit. Lilbosch Gouden professiefeest: 3 September: pater Raphaël Pasch. Gouden inkledingsfeest: 28 Mei: pater Eugenius Strijbosch; pater Gerardus Rood- hons. Veertig jaar priester: 20 Maart: pater Eugenius Strijbosch; pater Gerardus Rood- hans. Nieuwkuyk 40-jarig professiefeest: 28 October: P. Al- fonsus Lieven, prior; 17 October: P. Joannes v. Engelen sub-prior. 25-jarig professiefeest: 13 Februari: P. Ju lianus v. Harssel; P. Donatus Frijns. Tilburg 25-jarig professiefeest: 28 September: dom Willibrordus van Dijk, abt Cisterciënserabdij, O. L. Vr. van Koningshoeven. Zundert 50 jaar geprofest: 30 Juli: pater Aloy sius Verhoeven. 25 jaar priester: 14 Juni: pater Vincen- tius Bians; pater Bonaventura Jacobs. 25 jaar geprofest: 16 Maart: pater Ro- bertus Greeve; broeder Alanus Holleman. Dominicanen 60 jaar priester: 15 Augustus: pater Gun- disalvus Verhey, pastoor, Neerbosch. 50 jaar priester, 15 Augustus: pater Martinus van den Eisen, Gemert; pater Sebastianus Kothmann, Zwolle; pater Alanus Kramer St. Dom. college, Neer bosch; pater Jordanus Raemakers, missio naris,, Puerto Rieo. 40 jaar priester: 10 Augustus: pater Mar- colinus Kösters, kapelaan St. Dominicus- kerk, Utrecht; pater Dominicus Meijer, Oostrum-Venray; pater Magister dr. M. A. van den Oudenrijn, prof. Universiteit Fri- bourg; pater Joseph Peeters, rector. Do minicanessen, Neggio (Zw.). 25 jaar priester: 25 Juli: pater leet. Christophorus Barendse, prof. Universi teit Amsterdam; pater dr. lect. Alphonsus Schellekens, prof. Universiteit Nijmegen; 20 Juli: pater Ceslaus Bollen, pastoor St. Dom.kerk, Spuistraat Amsterdam; pater Aegidius Brenninkmeijer, Dominican.kloos- ter Huissen; pater Paulus Bruens, pastoor St. Dom.kerk Utrecht; pater Rosarius De- termeijer, aalmoezenier, 's-Gravenhage; pa ter Aloysius van Deventer, kapelaan, Ro zenkranskerk, Schiedam; pater Ambrosius van Dieren, kapelaan St. Dom.kerk, Rot terdam; pater Damianus van der Geest, missionaris, Puerto Rico; pater Innocen tius Herinck, missionaris, Puerto Rico; pa ter Magister dr. Andreas Maltha, regens en prof. Albertinum, Nijmegen; pater Ra fael Menssen. Dominicanenklooster, Zwol le; pater doet. lect. Dalmatius Michels, prof. Universiteit. Fribourg; pater doet. lect. Stephanus Tesser, prof. Collegio An- gelico, Rome. 50 jaar professie; 2 Februari: pater Pau lus v. d. Biezen, rector Dominicanessen, Albertushof, Venlo; 23 September: pater lect. Ignatius M. Grollenberg. Dominica nenklooster, Huissen; pater Silvester M. Hagemans, miss. Curacao; pater Calixtus M. Prelier, kapelaan H. Hartkerk, Nijme gen. 40 Jaar professie: 23 September: pater Fredericus Bak, Heel; pater Theodardus Bartel, miss. Curacao; pater Radboud Jan sen, kapelaan St. Dom.kerk, Alkmaar: pa ter lect. Walfried Ludwig, miss. Z. Afrika; pater Eusebius Oorsprong, pastoor St. Jan den Dooper, Schiedam; pater lect. Bernul- fus Schipper, miss. Curacao. 25 jaar professie: 18 September: pater Willibrordus Brada, miss. Curacao; pater AnsgariUs Dirks, Santa Sabina, Rome; pa ter Patricius Folmering, miss. Curacao; hoogeerw. pater Bonaventura Jansen, Pro vinciaal Ned. provincie, Dominicanen: piter Clemens Lamers, miss. Curacao; hoog eerw. pater Augustinus van der Meer, Vi caris Provincialis, Missie Z. Afrika; pater Remigius Mendel, miss. Z. Afrika: pater Christophorus Strijbos, kapelaan Rozen kranskerk, Schiedam; pater Alphonsus Terwindt, kapelaan St. Albertuskerk, Rot terdam; Z. Hoogw. Ex! Mgr. Norbertus van Velsen, Bisschop van Kroonstad (Z, Afr.); p. doet. lect. Antonius deWitte, leraar, St. Dominicuscollege, Neerbosch; pater Thomas Wolters, miss. Curacao. Missionarissen Goddelijk Woord 25 jaar priester: 6 Februari: pater G. Flier- voet, leraar Deurne; drs. C. Robben, leraar Deurne: pater P. Rozing, missionaris, Flo- res; pater Nic. Bot, missionaris, Flores; pater Jos. Duffels, rector klein-seminarie, Timor; 26 October: pater drs. C. Molenaar, seminarie Ledalero. Flores. 25 jaar geprofest: 8 September: broeder Sales Schumacher, Missiecollege' St. Jozef, Overijse (België). Missionarissen H. Hart, M.S.C. 60 jaar priester: 2 Juni: pater Th. Ok- huyzen. Tivoli, Eindhoven; pater Jos. Wera- mers. Tilburg. 50 jaar priester: 6 Augustus: pater Fr. Strijbosch, Driehuis. 25 jaar priester: 27 Juli: pater S. van de Werf. Arnhem: 10 Augustus: paters Adr. Steiiger. Philippijnen: W. Thieman. N.- Guinea: W. Dekkers. Menado (Celebes); Alph. van Baest, Philippijnen; Joh. van den Bergh, ArnhemJ. Verschueren, N.-Guinea: P. Koop. Brazilië; Alb. Brandts, Brazilië: P. Bedaux, Tilburg: 14 December: pater J. van Geloven, Tilburg. 60-jarig professiefeest: 10 Februari: pater Joh. van Berkel, Philippijnen; 30 September: pater Geurtiens. Tilburg; Bern. Willemsen, Philippijnen: 3 December: pater H. Corsten, Tilburg. 50-jarig professiefeest: 2 Februari: broeder P. van der List, Philippijnen; 4 October: paters J. van Hagen, Philippijnen; Ant. van Odijk, Philippijnen; M. Pover, Brazilië; J. van Rooyen, Arnhem; 1 November: broeder Dan. Stroomer, Stein Lb. 25-jarig professiefeest: 2 Januari: pater Herm. Gall, Rotterdam. 25 Maart: broeders Arn. van Ewijk, Tilburg; H. Bouwman, Brazilië; 8 September: broeders J. Looy- mans, Amboina: Th. Versteegen. Arnhem; 21 September: paters Victor Viola, Philip pijnen; Vine. Celeste, Philippijnen; dr. Hub. van Zunderen, Stein; dr. Th. van den Berg, Brummen; J. Hoebink, Menado: Vine. Hoch- stenbach, Menado; Ant. Petit, Menado; dr. Joh. Pennock, Overhoven, Sittard; P. Schou ten, Brazilië: Adr. de Kort, Brazilië: Ad. Draskovics, Brazilië; L. van Liempt, Bra zilië; Jos. Castelijns, Brazilië; 8 December: paters L. van de Vrande, aalmoezenier, Roosendaal; B. van Oostrom, Brazilië, Priesters H. Hart 55 jaar priester: 9 Juni: pater C. Hermans, Asten; 10 Augustus: pater J. Slangen, Heer. 40 jaar priester: 4 Juli: pater J. v. d. San- gen. Palembang. 25 jaar priester: 20 Juli: paters J. Walters, Montreal; J. Smeehuijzen, Asten; A. Coen- derman, Benkulu, Sumatra; J. Kuijpers, Palembang; J. v. Houtert. Brazilië; J. Touw, Amsterdam; J. Hermelink, Brazilië. 50 jaar kloosterling: 30 Juni: broeders Bonaventura Hekkert. Heer en Bernardus Bierings. Maastricht; 22 September: paters P. v. Hommerich, Sittard en Th. v. d. Peet, Brussel. 40 jaar kloosterling: 8 September: paters J. Corver, Rotterdam; Ang. Rijkers. Benga- misa, Congo; N. Bos. Someren Heide; A. in 't Groen, Brazilië; H. v. d. Acker, Ripa en de broeders Ferdinandus v. d. Aa, Heer en Andreas v. Veen, Liesbosch, Princenhage; 19 September: pater H. Graat, Asten; 25 December; pater H. de Groot, Bergen op Zoom en broeder Servatius Stevens, Asten. 25 jaar kloosterling: 19 Maart: broeders Anastasius Baars. Pawa (Congo): Gulielmus v. d. Heiden, Bergen op Zoom; Majella Coenen, Helsinki en Clemens Bierlaagh, Nij megen; 8 September: paters J. Stierum, Rotterdam; O. Oomes, Maastricht; J. Naber, Buenos Aires; H. v. Iersel, Brazilië; D. v. Lil, Brazilië; J. Cremers, Brazilië; L. Fuchs, Bergen op Zoom; J. Hooft van Huijsduijnen, Montevideo; G. Wijfjes, Brazilië; P. Rijs, Brazilië; G. Vergouwen, Helmond; C. Dan- kers. Brazilië; J. Ruth, Amsterdam; B. Veld hoven, Nijmegen; L. Linssen, Bergen op Zoom; J. Welage, Amsterdam; J. de Vries, St. Gabriel (Congo); J. Ponsioen, Liesbosch, Princenhage; L. Jamar, Jyvaskyla (Fin land); A. v. Buuren, Amsterdam en de broeders Isidorus Buteyn, Helmond; Alexan der Beekman, Heer; Adrianus de Jongo, La Ramada (Argentinië) en Caspar Kloos, La- hat (Sumatra). Mgr. J. M. Groot, vicaris-generaal van de Bisschop van Haarlem, viert op 14 Juni zijn zilveren priesterfeest. W. Oosterkamp, Uden; H. Reukers, Zoe- terwoude; E. v. Toor,- Dakwa, B. Congo; B. Leenders, Tjimahi, Java; M. v. Roosma len, Fort Wayne, Indiana U.S.A.; C. Mooy, Bandung; J. v. Duijnhoven, Leopoldina, Minas. Brasil; C. Huygens, Maaseik, B.; 8 September: br. Arnoldus de Groot, Diest B.; 14 September: br. Joannes Kerkhof, Uden. Lazaristen 17 Juni: L. Gouden priesterfeest: Schmidt, Susteren. Zilveren priesterfeest: 27 Juli: H. van Musch, Nieuw-Einde; P. Barendregt, Lin- denheuvel; G. van Bakel, Surabaja; J. Zwarthoed, Brazilië; P. Mewis, Panama; J. van der Veer, Denemarken. Gouden kloosterfeest: 14 October: J. Colsen, Rumpen; P. Ruijter, Zundert; H. Marijnen, Frankrijk; H. Rigter, Perzië. Zilveren kloosterfeest: 18 Maart: broeder H. Moues, Nijmegen; broeder J. Daems, Süsteren. Paters Maristen Abt dom Aloysius van de Laar, van de Cisterciënserabdij te Tegelen, die op 8 December zijn diamanten professie feest viert. H. Familie Op 1 April wordt het veertigjarig bestaan gevierd van het Missiehuis „St. Antonius" te Kaatsheuvel. 40-jarig professiefeest: 4 October: pater F. Groot; 6 Januari: broeder Godefridus (G. H. Graef 25 jaar priester: 27 Juli: pater C. Ver heugd; pater J. v. Doornik; pater H Barnhoorn; 20 December: pater M. Bog- mans. Zilveren professiefeest: 8 September: pa ter A. Gielens; pater J. Ogier; pater B. Bos; pater J. Huisman; pater M. Schelle- kens; pater A. Verlaan; pater A. v. d. Hoogenhoff; 19 Maart: broeder Cornells (J. Grimminck); 8 September: broeder Lambertus (J. M. Hagens); broeder Mi chael (H. Heesakkers). Paters van de H. Geest 25 Jaar priester: 6 Juli: pater G. Kemps, pater P. Pelt. 40-jarig professiefeest: 29 Augustus: broe der Chrysostomus Veerman; 21 November: broeder Dioaeorus Steur. 25-jarig professiefeest: 7 Mei: br. Theo- dulus Ham. br. Damasus Hoelierhoek; 7 October: br. Arsenius van Zanten, br. Lae- tantius Toussaint. Z. H. Exc. mgr. P. J. Willekens, S.J., oud-Apostolisch-Vicaris van Djakarta, is op 24 Augustus veertig jaar priester Paters der H.H/ Harten 40 Jaar priester: 25 Juli: pater Ansfridus Vincent, Chili; pater Eusebius Rinkes, Rome; pater Wilfried Martens, Chili; pater Homuald van Kalveen, Nuland; pater Felix Marchand, Chili; pater Justinianus Born, Ginneken; pater Aegidius van den Boogaard, Brazilië; 18 Dec.; pater Ger- manus van de Pavert, Ginneken. 25 jaar priester: 25 Juli: pater Clemens Baltus, Brazilië; pater Gregorius Verdonk, Portugal; pater Ambrosius Smits, Bra zilië; pater Henricus Hermans, 's Her togenbosch; pater Stanislaus Kleemans, 's Hertogenbosch. 5o jaar geprofest: 30 April: pater Joa chim Kaptein, Nuland; pater Dionysius Spijkers. U.S.A.; pater Philippus Blom, Hawaii. 40 jaar geprofest: 27 Januari: pater Cyrillus Grondhuis, 's Hertogenbosch; pa ter Urbanus van Leerdam, Peru; pater Thaddeus Bouhuijssen, U.S.A. 25 jaar geprofest: 19 Maart: broeder Justinus van den Bongaard, Ginneken; 24 September; pater Ludgerus Verkleij, Bre da; pater Reginaldus Riemslag, Brazilië; pater Edgar Jennekens, Sint Oedenrode; pater Aemilius Kengen, Ginneken; pater Theofaan Alberse, Indonesië; pater Guido Logger, Brazilië; pater Ferdinand van Westerhoven, Valkenburg; pater Con- stantius Bokeloh, Brazilië; pater Engelbert van Waasbergen, Goes; 25 September: broeder Marinus Godefrooij, Sint Oeden rode. Paters Jezuïeten 50 jaar priester: 27 Augustus: pater V. Spauwen. 40 jaar priester: 24 Augustus: mgr. P. J, Willekens, oud-Apostolisch Vicaris van Djakarta; pater H. Borst Pauwels; pater W. Hendrix; pater C. Wessels. 25 jaar priester: 15 Augustus: pater J. Creyghton; pater J. Ex; pater J. van Kempen; pater F. Malmberg; pater L. Rood; pater E. van der Ven. 60 jaar Jezuiet; 26 September: pater H. Keijsers; pater Th. Neervens; patèr V. van der Putten; pater J. Zeij. 50 jaar Jezuiet: 26 September: pater V. Beukers; pater V. Spauwen; pater Th. Wils; broeder P. Buskens. Kruisheren 25 jaar priester: 15 Maart: J. Kropmans, Baye, B. Congo; J. Francino, Uden; G. Wester, Rotterdam; 18 Juli: mgr. dr. W. van Hees, magister-generaal der Kruis heren; P. v. Dooren, Neeritter; G. v. Keijsteren, Achel, B.; Th. Koster, Ban dung; A. Busé, Diest, B.; F. Verhoeven, Maaseik, B.; L. v. Dijk, Onamia, Minn. U.S.A. Gouden kloosterjubileum: 30 Januari: br. John v. d. Kraats, Onamia, Minn. U.S.A.; 30 Juli: br. Egidius van Toor, Rotterdam. 25 jaar geprofest: 24 Maart: br. Wil helmus v. Haasteren. Neeritter; 28 Augus tus: J. Vlind, Neeritter; P. v. d. Heuvel, Bili, B. Congo; A. Vermeulen, Bandung; 40 jaar priester: 3 Juli: Pater Frans van Benthem, Collége N.D. de Bury Mar- gency par Andilly (S&O), Frankrijk. 25 jaar priester: 24 Februari: pater G. M. van Beekhoven, Juvenaat St. Joseph, Hulst (Z.) 25 jaar professie: 2 Februari: broeder G. Pot, missionaris op het eiland San Ci'istoval, Wanoi Bay, Zuid Salomon- eilanden. Missionarissen Mill Hill 40 jaar priester: 25 Juli: rev. Th. Lefe- ber, Vrijland; rev. P. Timp, missionaris in de Philippijnen; 31 October: very rev. J. Padberg, directeur Missiehuis Roosen daal; 19 December: father dr. J. Thoonen, Vicaris-Generaal van de St. Joseph Con gregatie in Mill Hill. 25 jaar priester: 19 Maart: rev. H. te Piels, miss. in Malakal; 20 Juli rev. A. Albers, miss. in Tororo; rev. C. v. Ber kel, miss. in Kampala; rev. F. Bervoets, miss. in Kisumu; rev. J. Castricum, miss. is Tororo; very rev. G. v. Hall. Ph. D. algemeen procurator in Rome; rev. J. v. d. Laar, miss. in Serawak; rev. A. Lie- brand, miss. in Belg. Congo; rev. A. v. d. Vlugt, miss, in Br. Kameroen; rev. A. Zuure, miss, in Kampala; 21 December: father dr. A. van Vliet uit Utrecht, professor aan het Groot Seminarie van Nellore, Zuid-Indië. Minderbroeders Diamanten kloosterfeest; 3 October: de paters Luchesius Moeskops, Sittard: Ernestus Tesser, Wychen; Rosarius van Berkel, Megen; Caecilianus Huigens. Kat wijk; Vitus Hentzen, Delft; Adolfo Thoon- sen, Brazilië; mgr. José de Haas, Bis schop van Arassuai, in Brazilië. Gouden kloosterfeest: 7 September: de paters Clemens v. d. Berg, Gorkum; Zacharias v. d. Hoeven, Brazilië. Zilveren kloosterfeest: 7 September: de paters Robertus Eykholt, Woerden; Del- phinus Frenken, Heerlen; Irenaeus Thoen, Rotterdam; Ferrerius van Berkel, Gor kum; Adelmus Heijmerink, Wychen; Even- tius Wolfkamp, Bleijerheide; Frumentius Keverkamp, Maastricht; Adelphus van Leeuwen, Manokwari- Egfried Stokman, Weert; Silverus van Swelm, Leiden; Cor- nelianus Remmen, Djakarta; Hungerus Bult, Bolsward; Dominicus Pillen, Doorn; Caesarius van Hulst, Rome; Emericus Geers, Leiden; Ailbert Linden, Wychen; Theodulus Derks, Den Haag; Evermarus Vrancken, Alverna; Burkhard van Sum- meren, Heerlen; Anastasius Appelboom. Brazilië; Metellus Geeve, Brazilië; Erhard Veen, Brazilië; Aristides Kasbergen, Bra zilië; Wenceslaus Nouwen, Brazilië; Gau- diosus Nieuwenhuijsen, Brazilië. Gouden priesterfeest: 2 April: de paters Pacificus Vriend, Den Haag; Anicetus Jong, Maastricht; Anscharius van der Veer, Heerlen; prof. dr. Gerlach Royen, Utrecht; Bonifatius van Ermerik, Brazilië; 9 Juli: pater Robertus Eykholt, Woer den. Zilveren priesterfeest: 30 Maart: de paters Siardus de Vries, Alverna; Probus van de Griendt, Alverna; Herculanus Frankhuijzen, Tjipanas; Jacobinus Ros malen; Bleijerheide; Lucas Berben, Weert; Eugenius Trienekens, Amsterdam; Hyacm- thus Fortuin, Djakarta; Cajus van den BISDOM HAARLEM 25 jaar priester, 14 Juni: J. B. M. Blankers, pastoor te Oud-Beverland; J. Buysman, rector, Huize S. Martinus te Medemblik; C. J. A. Campfens, rector Dr. Noletstichting te Schiedam; E. B. J. A. Determeyer, pastoor te Wieringerwerf; B. J. Drost, pastoor te Zuidenneer; R. L. M. van Ginkel, pastoor te Beverwijk, O. L. Vr. Kon. des Hemels; J. H. J. Greitemann, pas toor te Schoorl; mgr. J. M. Groot, Vicaris-Generaal van de Bisschop, Haar lem; B. G. Henning, rector Maris Stella", Scheveningen; N. Hoek, pastoor te Den Helder (H. Nicolaas); B. G. H. Keyer, pastoor te Haarlemmerliede; H. J. A. Koopman, pastoor te Amsterdam, H. Cath.; W. van Lammeren, pastoor te Wester-Zwaagdijk; A. J. Leenders, pastoor te Hoogwoud; J. B. Metzelaar, pastoor te Den Haag, O. L. Vr. van Fatima; W. G. Minnebo, pastoor te Andijk; W. J. A. Mulder, pastoor te Achthuizen Z.H.; dr. A. A. Olierook, pastoor te Bloemendaal; J. B. R. Simon, rector St. Joannesgesticht te Amsterdam; M. C. van Stijn, pastoor te De Kaag; J. J. Tesselaar, pastoor te Slootdorp. 40 jaar priester: 15 Augustus: Th. J. van Beers, pastoor te Bergen N.-H.; P. Braak, pastoor te Sassenheim; L. Brink, pastoor te Noordwijkerhout (St. VTctorTTJ. P. A. Brinkman, deken en pastoor te Noordwijk; H. H. Brouwer, pastoor te~ Schagen; A. J. M. v. d. Burg, pastoor te Honselersdijk; W. J, J. de Jongh, kanunnik, deken en pastoor te Ouderkerk a. d. Amstel; J. J. Middelburg, pastoor te 's-Gravenhage, H. Willibr.; L. H. M. Nieuwenhuizen, deken en pastoor te Alphen a. d. Rijn; R. M. A. Nieveen van Dijkum, deken en pastoor te Goes; M. M. Nolet. pastoor te Amsterdam, H.H. Mart. v. Gore.; P. J. de Roos, pastoor te Loosduinen; J. Sommer, em. rector, Huize St. Wil librordus, Wassenaar. 50 jaar priester: 15 Augustus: N. H. Aanstoots, em. pastoor van Volendam, Rotterdam; G. J. Blankenouw, pastoor te Westerblokker; Th. A. v. d. Burg, rector St. Joannes de Deo, Den Haag; G. Kuvs. deken en pastoor te Poel dijk; A. F. C. van Noort. em. pastoor van Heemstede (O. L. Vr. Hem.), Huize St. Bavo, Heemstede. 55 jaar priester; 15 Augustus: H. Th. Bouters. em. pastoor van Bleiswijk, Gouda; M. J. J. Kammers. em. pastoor van Leidschendam, Schiedam: L. J. J. Smeele, em. pastoor 's-Gravenhage (H. Hart van Jesus), Noordwijk. AARTSBISDOM UTRECHT 25 jaar priester, 20 Juli: B. H. Bodde, pastoor te Fleringen; J. N. van den Brink, pastoor te Musselkanaal; J. G. Geerdinck, pastoor te Megchelen; A. Grimmelikhuizen, pastoor te Vollenhove; A. C. Oomes, pastoor te Kor- tenhoef; J. L. Reuvekamp, pastoor te Driel; A. van Rhijn, pastoor te Om men; G. Rolf, pastoor te Dronrijp; J. van Rossum, pastoor te Hooglander veen; J. G. Seijger, pastoor te Balk; C. Vemooij, pastoor te Apeldoorn (H.H. Fab. en Seb.); C. J. Vredendaal, pastoor te Assen. 40 jaar priester: 10 Augustus: W. F. Amse. pastoor te Doetinchem; H. J. Broere, em. pastoor Lettele. te Vinkeveen; Mgr. H. F. Frank, deken te Hil versum; B. H. C. M. Hüsken, pastoor te Utrecht (H. Paulus); I. P. J. Kaars garen, pastoor te Baarn; H. J. Knippers, pastoor te Oud-Zevenaar; H. Th. Mets, pastoor te Utrecht (H. Willibrord); J. Reuling, em. pastoor Maarn. te Utrecht; P. J. Sips, pastoor te Dieren; W. J. Tempelman, pastoor te Win terswijk; J. B. H. A. M. Tepe, em. pastoor Huizem. te Doornspijk; J. I. Veeger, pastoor te Hertme; Mgr. A. F. J. M. de Wit. pastoor-deken te Zwolle (H. Jozef). 50 jaar priester: 15 Augustus: A. Arends, pastoor te Delden (O.); C. G. J. van Avezaath, pastoor te Netterden: J. B. F. Hooglugt, pastoor te Vaas- sen; B. H. Som, pastoor te Epe; A. J. Weijenborg, deken en pastoor te Hen gelo (H, Lambertus). Prof. dr. Gerlach Royen is op 2 April vijftig jaar priester. Eijnden, Djakarta; Christophorus Vermeu len, Megen; Raymund Terstappen, Nijme gen; Redemptus Dijkstra, Wöudrichem; Edilbertus Hazenbroek, Weert; Geraldus Jansen. Rome; Gamaliel van Emmerik, Brazilië. Minderbroeders Capucijnen 50 jaar priester: 23 December: pater Sa- leslus te Tilburg; pater Bavo te Babberich; pater Joseph te Den Bosch en pater Ma- Carius te Handel. 25 jaar priester: 15 Maart: pater Libe- ratus te Den Bosch; pater Redemptus te Babberich: pater Melchior te Rotterdam; pater Rogatianus te Tilburg; pater Maurus te Bebra (Duitsland); pater Donatus te Sekadau (Borneo); 20 September: pater Zeno te Oosterhout. Diamanten kloosterfeest: 3 October: pater Rufinus en pater Henricus te Helmond: pater Marcellus te Grave (Velp). Gouden kloosterfeest: 3 October: pater Cyrillus. Gardiaan te Voorburg: pater Cy- prianus te Tilburg. Zilveren kloosterfeest 8 September: pater Rizzerius te Babberich; pater Petrus te Helmond; pater Othmarus te Helmond; pater Victorianus, Gardiaan te IJmuiden- Oost; pater Sebastianus te Eindhoven: pa ter Paduanus te Pematangslantar (Suma tra); pater Beatus te Tomok (Sumatra); pater Honoratus te Pontianak (Borneo): pa ter Radbodus te Pangururan (Sumatra): pater Reginaldus te Lau-Diski (Sumatra). Minderbroeders Conventuelen 60 jaar geprofest: 1 October: pater Da mianus Kortmann, Leuven. .ei 50 jaar geprofest: 1 October: pater Sal- vator Janssen, Brussel. 25 jaar geprofest: 4 October: pater Gre gorius Massant, Brussel; pater Honorius Ne- fors. Hoboken; 3 December: pater Johan nes Wagemans, Urmond. 50 jaar priester: 24 December: pater Gon- zalvus Nackaerts, Brussel. 25 jaar priester: 30 April: pater Canisius Delgij er. Nunspeet. Norbertijnen 50 jaar priester: 15 Augustus: A. v. d. Biezen. Heeswijk. 40 jaar priester: 22 Augustus: J. B. Kuijs- termans, Tongerlo. 25 jaar priester: 15 Augustus: G. Glou- demans. Heeswijk; dr. F. V. d. Heijden, Heeswijk; F. X. v. Heertum, Indie. 60 jaar geprofest: 9 October: L. Kreijel- mans. Grimbergen. 50 jaar geprofest: 8 October: G. Grunde- man. Hedikhuizen. 40 jaar geprofest: 11 October: .W. op de Coul, Averbode: 9 October: L. van Berkel. Postel. 25 jaar geprofest: 8 October: H. J. Hen driks, Vlijmen; R. v. Engelen, Indië: 10 Oc tober: C. v. Hoogstraten. Grimbergen; 9 Oc tober; P. Hendriks, Park; E. Galama, Congo; A. Willemen, Postel; 25 Maart: broeder M. Posthumus. Tongerlo. 60 jaar Norbertijn: 11 October: A. Adnaan- sen, Averbode. 50 Jaar Norbertiin: 8 October: Th. Ver steeg, Elshout. 40 jaar Norbertijn: 9 October: S. van der Burg. Grimbergen. 25 jaar Norbertijn: 8 October: J. B. Oder- kerk, Heeswijk; A. v. Schijndel. Heeswijk; F A. Verwev, U.S.A.; L. Brandenburg, Heeswijk; 9 October: A. Keeven, Park; N. Boon, Postel; W. van Balkom, Postel; 1 November: A. Wiersma, Postel: 8 Decem ber: broeder G. Beerden, Indië. 12'/i jaar abt: 24 Maart: hoogwaardig heer dr. Milo Ondersteijn O.Praem.. pre laat van de abdij Berne, Heeswijk. Oblaten van Maria 60-jarig kloosterfeest: 17 Februari: broe der H. Urlings, Valkenburg. 25-jarig kloosterfeest: 8 September; pater C. Rentmeester O.M.I., vice-provinciaal van het Missiedistrict in Suriname, overste en pastoor van het Onbevl. Hart van Maria te Paramaribo; pater A. Visser, klooster O. L. Vrouw ter Peel te Sevenum (L.); 29 Juni: broeder J. Kwak O.M.I., „Collegium Caroli- num". Valkenburg. Paters Passionisten 50 jaar priester: 22 December: Z. Hoogw. Exc. mgr. L. Kierkels, oud-Apostolisch In ternuntius van Indië. 25 jaar priester: 24 Augustus: pater Theo- dorus Dullaert, pater Bertrandus Damen, pater Adalbertus v. Iersel. pater Alfred de Lange. Gouden professiefeest: 23 Juli: br. Raphaël Bongaarts. Montfortanen Gouden priesterfeest: 17 Juni: paters Fr. Jongen. A. Somers en J. Roex. Gouden professiefeest: 15 Augustus: paters J. Quaedvlieg en H. Op-Heij. Zilveren priesterfeest: 14 Juni: paters M. Goltstein. W. L'Ortye, H. Merkx en J. Ne- hssen. Zilveren professiefeest: 8 September: pa ters J. Linssen. G. de Greeve. J. Jacobs. J. Bolkeloh, H. Lagro, G. Tesser, A. v. d. Berg. H. Leistra. H. Wansink. A. v. Heus- den en J. Menten. Redemptoristen Gouden priesterfeest: 8 April: pater J. Het hoogwaardig heer dr. Milo Onder steijn, O. Praem., prelaat van de abdij Berne te Heeswijk, is 24 Maart twaalf en half jaar abt. Drehmanns, Brazilië; 8 October: pater H. Ruyter, Paramaribo. Zilveren priesterfeest 24 September: pa ters W. Voorbraak, Paramaribo: Car. Klink hamer. Paramaribo; J. Cüpers. Brazilië; G. Joosten. Brazilië; R. Lampe. Paramaribo: Fr. Naus. Wittem; Arn. Baetsen, dir. Nebo, Nijmegen; H. Schampers, Brazilië. Gouden professiefeest: 29 September: pa- Iers Fr. v. Nimwegen, Noordwijkerhout: H. Binnendijk, Brazilië; H.. v. d. Sande, Rot terdam; P. Krüter, Amsterdam; W. Croo nen, Rotterdam; A. Krüter, Brazilië. Zilveren professiefeest: 8 September: pa ters B. Morak, Rotterdam; C. Coppelmans, Paramaribo; G. Beusenberg, Roosendaal; B. Witbroek, Brazilië; A. de Laet, Brazilië: E. Guiaux, Roosendaal; A. Fenstra, Brazilië. Missionarissen van Scheut 40-jarig priesterfeest: 29 Mei: pater Th. van Erp; 24 Juli: pater E. Geisler. 25-jarig priesterfeest 17 Augustus: pater M. v. Oss. 50-jarig kloosterfeest: 2 Februari: broeder L. v. Eindhoven. 40 Jaar geloften: 8 September: broeder G. Verrijdt. 25 jaar geloften: 8 September broeder G. v. d. Brink (rectoT). Witfe Paters 25 Jaar priester: 29 Juni: Z. H. Exc. mgr. C. Bronsveld, aartsbisschop van Tabora (Brits Oost-Afr.); pater P. Mol, leraar op het groot-seminarie te Kacebere (Brits Oost- Afrika): pater P. van Mierlo, missionaris in Busanda, bisdom Mwanza (Brits Oost-Afr.); pater H. Daniëls, overste van de Training- school voor broeders missionarissen te Ma- riënthal (Luxemburg). 40 jaar priester: 29 Juni: pater C. van Horsigh, missionaris te Aïn-Sefra (Nooird- Afrika) 25 jaar geprofest: 20 April: broeder Rei- nier (Oversteeg), missionaris in Bobo- Diouiasso (West-Afrika): 1 November: broe der Stephanus (Van Rooy), missionaris in Bukoba (Brits Oost-Afrika): broeder Nar- cisse (Peijnenburg), missionaris in Baudoin- stad (Belg. Congo); broeder Ludovic (Bo nenkamp), missionaris in Tamale Brits Oost-Afrika). (Van onze correspondent) Volgend jaar is het vijftig jaar ge leden dat een „handje vol" idealisten zes in getal voet aan wal zette op het %iland Borneo. Ze waren ge komen om in zelfverloochening te ar beiden aan een taak, die even groots als moeilijk was: het katholieke ge loof te brengen aan een volk, dat leefde in omstandigheden, die in West-Europa golden bij het begin van onze jaartelling. Onder de zes Capucijnen bevond zich de provinciaal van de Nederlandse Ca pucijnen, de hoogeerw. pater Pacificus Bos, geboortig uit Uden. Met bovenmenselijke inspanning heeft deze Oostbrabantse missionaris leiding gegeven aan de bekering van de Da- jakstammen. Na een halve eeuw zijn de vruchten van deze zegenrijke arbeid zichtbaar. Het missiegebied van de Ca pucijnen op Borneo telt thans 112 scho len, waaronder 90 lagere, 10 middel bare, 1 kweekschool en 11 lagere tech nische scholen. Er werden voorts zeven weeshuizen gesticht. Het probleem van de melaatsenverzorging heeft ook de bijzondere aandacht gehad van de mis sionarissen. Er is in het gebied van de Capucijnen op Borneo een uitstekende leprozerie. De opleiding van de inlandse clerus werd door de Udense missiepionier, die later als apostolisch prefect en tenslot te als apostolisch-vicaris de Bomeo- missie bestuurde, sterk gestimuleerd. Hij ijverde verder voor de oprichting van een inlands seminarie. Deze inrichting heeft reeds vijf inlandse priesters afge leverd. De huidige bestuurder van de Capu- cijnermissie op Borneo, mgr. T. van Valenberg, opvolger van wijlen mgr. Pacificus Bos, heeft het werk van zijn voorganger op eminente wijze voortge zet. De naam van de grote Udense missio naris, wiens waardige en sympathieke verschijning nog voortleeft in de ge dachten van de oudere generatie in Uden en omgeving, zal verbonden blij ven aan een groot stuk bekeringswerk, verricht in een land, dat eeuwenlang zo nauw met Nederland verbonden was.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 7