Nog geen beslissing over Parij se accoorden Mendès-France volkomen verrast door procedure-kwestie Wachtend op de uitslag Buit van 50.000 mark bij roof overval op Duits postkantoor Italiaanse prominenten verbeteren de fiscus JUAN CARLOS wordt in Madrid opgevoed Grote inbraak in Heemstede De Kerstprijsvraag voor de jeugd ORR Pater Grüber tiolgt valscherm-cursus Vliegtuig Wereldrecord op de slede Nieuwe haven voor Stavenisse? Zestiende in de reeks Nieuw systeem van belastingen Accoord tussen Franco en Don Juan Geld en sieraden gestolen Opening „Bloemlust"- tentoonstelling Rijdende expositie over atoomenergie Het weer DONDERDAG 30 DECEMBER 1954 78sfe JAARGANG No. 26182 SUCCESVOLLE OBSTRUCTIE IN NATIONALE VERGADERING Tarwe uit VS. arriveert in Hongarije Katholiek in Onderwijs raad van Pakistan Succes voor mgr. Van Miltenburg overvleugelt schip H.M. de Koningin te Sankt Anton Zuid-Amerikaanse katholieke vakorganisaties stichten centrale Nederlandse werknemers in België Vreedzame toepassingen Oost-Europese vrijage Hongaarse en Roemeense premier betuigen Joego slavië vriendschap Kosten van levensonderhoud in België gestegen Proces tegen zes Egyptische Joden Van communistische activiteiten beschuldigd Jullie zijn de OPSTELWED STRIJD toch niet vergeten? Gevraagd wordt een kort ver haal over wat er met de os en de ezel gebeurd is na Kerstmis. Graag ook een tekening erbij maar niet iets natekenen. Alles mqet door je zelf bedacht zijn, zo wel het verhaal als de tekening. De beste opstellen (en teke ningen) worden in de krant ge plaatst. Er worden vijf prijzen uit geloofd. Maar denk er om: de in zendingen moeten op z'n laatst op 3 Januari met de ochtendpost binnen zijn. Teddy gevoerde windjackets BUREAU SMEDESTRAAI 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 121. tel 4790 Bijkantoor en Red. Umulden: leeuwariklaan 50 Telefoon 5790 Directie: W Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Ors H. v Run en W Severlrv. IEUWE HAABLEMSCHE COURANT ADVERIfcNllfcl ARIEr 28 cents per millimeier» hoogte. Omroepers té cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel. 21544 Communistische afgevaardigden in de Franse Nationale Vergadering hol den gisteravond het gebouw van de Assemblée aan de Quai d'Orsay uit om verscheidene demonstranten, die door de politie op een afstand werden gehouden, het voor hen verheugende nieuws mee te delen: de tegenstanders van de Duitse herbewapening waren er opnieuw in geslaagd de beslissende stemming over de Parijse accoorden uit te stellen. Tevergeefs trachtte Mendès-France tegen middernacht een nieuwe procedure-kwestie, die hem volkomen verrast had, uit de weg te ruimen. De moeilijkheden bleken on overkomelijk en de Franse premier moest zich er tenslotte bij neerleggen, dat pas vanmiddag om vijf uur gestemd zal worden over het gevraagde ver trouwensvotum ter goedkeuring van de West-Europese Unie en de Duitse herbewapening. Aangemoedigd door dit succes tracht ten de tegenstanders van de Duitse herbewapening ook de stemming over een tweede wetsontwerp uit te stellen, maar ditmaal leed hun obstructie-po litiek schipbreuk. De Assemblée keur de vervolgens het ratificatie-ont werp goed, waarbij het toetreden van West-Duitsland tot de Noord-Atlantische verdragsorganisatie, de NATO, wordt aanvaard. Mendès-France behaalde dit vertrouwensvotum met 287 tegen 256 stemmen, een meerderheid dus van 31 stemmen. Maandag, toen er voor de eer ste maal over deze kwestie gestemd werd, was de meerderheid in zijn voor deel 7 stemmen groter. Maar de grootste tegenslag die hij in de afgelopen nacht heeft moeten incasseren was wel het uitstel van de beslissende stemming, een uitstel, dat zoals P.M.F. mistroostig ver klaarde, in het buitenland zou worden uitgelegd als een nieuw bewijs voor de besluiteloosheid van de Franse Kamers. Mendès-France heeft zichzelf in de obstructie-val van zijn tegenstanders la ten lopen. Het eerste vertrouwensvo tum, waar gisteravond over «gestemd zou worden, betrof een nieuw wetsont werp ter goedkeuring van de West-Eu ropese Unie. In de oorspronkelijke vorm bevatte dit wetsontwerp een amende ment, dat oprichting beoogde van een parlementaire commissie, die moest toezien op de toepassing van de Duitse herbewapening. Zij die het amendement hadden ingediend trokken het gister avond in, met toestemming van de pre mier. De communisten en andere tegen standers formuleerden toen onmiddel lijk de stelling, dat het wetsontwerp thans een ander wetsontwerp was ge worden. Er werd dus als het ware een nieuw wetsontwerp ingediend en daarom, zo redeneerden zij, was het grondwettelijke uitstel van 24 uur no dig voor de Assemblée tot stemming kon overgaan. De agenda-commissie van de Assem blée, die bestaat uit voorzitter André le Troquer en zijn vice-voorzitters, nam deze gedachtengang over. Premier Men dès-France wilde niet onmiddellijk ac- Pater Franz Grüber, die twee weken geleden van zich deed spreken door op de hoogste spits van de St. Stefansdom de 24-jarige Johann Bergmann wist te overreden geen zelfmoord te plegen, heeft zich in laten schrijven voor een para chutistencursus. Gisteren maakte de 28-jarige pater Grüber zijn eerste sprong en hij hoopt op 6 Januari de acht sprongen gemaakt te hebben, die vereist zijn voor het halen van een bre vet. Op die datum zal hij namelijk weer moeten terugkeren naar Wenen, waar hij godsdienstonderwijs geeft aan een middelbare meisjesschool. Pater Grüber, die een ervaren berg beklimmer is, verklaarde,, dat hij reeds lang van plan was geweest om deze opleiding te volgen daar hij zich nut tig wilde maken als priester bij red dingsoperaties in geval van overstrq- mingen en lawines. De jonge priester, die tevens lid is van de Weense zweefvliegersclub, had zijn superieuren reeds lang toestem ming gevraagd om de parachutisten cursus te mogen volgen, maar hij had deze toestemming pas gekregen nadat hij naar de spits van de meer dan 120 m. hoge Stefansdom was geklommen om Bergmann, die dreigde naar bene den te springen, van deze daad af te houden. (UP) Een jzending van 94 wagonladingen Amerikaanse tarwe-, bestemd voor de slachtoffers van de Donau-overstromin- gen van de afgelopen zomer, is giste ren in Boedapest aangekomen. Het is de eerste zending van de in totaal 2.800.000 dollar aan surplusgoederen, die op initiatief van president Eisen hower naar Hongarije gezonden zullen worden. In de loop van de volgende week zal men met de verdeling van de tarwe beginnen. Drie leden van het internationale Rode Kruis, twee uit Zwitserland en een uit Polen, zullen hierop toezien. Van officiële Hon gaarse zijde is verklaard, dat de tarwe van een „uitstekende kwaliteit" is en ln goede toestand in Hongarije is aari- gekomem Na tussenkomst van mgr. J. C. van Miltenburg, de Nederlandse aartsbis schop van Karachi en Vaticaans diplo matiek zaakgelastigde in Pakistan, heeft de 'Pakistaanse Minister van On derwijs een katholiek benoemd tot lid van de Regeringsadviescommissie voor Onderwijs. Tot dusver had geen enkele katholiek zitting in deze commissie, die de hoogste onderwjjsinstantie des lands is. Het eerste katholieke lid is Pater S. Raymond, directeur van het St. Patrick Coilege te Karachi. De Pakistaanse ka tholieken hebben de vroegere situatie als zeer onrechtvaardig geacht, daar de katholieke onderwijsinstellingen al gemeen als de beste van Pakistan wor den beschouwd. In een onderhoud met de Minister van Onderwijs heeft mgr. van Miltenburg met: succes op deze on rechtvaardigheid geLvezen. (KNP) cepteren dat hij in de val was gelopen, maar na een gesprek met de kamer voorzitter besloot h;j in uitstel te be rusten. Eerder had een rechtse afgevaardig de, tegenstander van bewapening van West-Duitsland, ook al een obstructiepo ging gewaagd. Hij betoogde, dat het verslag van de vorige vergadering on juist was. Op grond van het reglement van orde was de voorzitter verplicht deze kwestie in stemming te brengen De Algemene Vergadering wees de be denkingen van de afgevaardigde even wel van de hand. De communisten trachtten ook het tweede vertrouwensvotum uitgesteld te krijgen, met als motief dat het moest komen achter het votum over herbe wapening. Mendès-France stond toen op en verklaarde met gebroken stem: „Ik vraag de Assemblée om thans te stemmen over de tweede vertrouwens kwestie en deze problemen niet verder uit te stellen met het oog op de indruk, die dit op de internationale opinie zou maken. Als minister van Buitenlandse Zaken sta ik er op dat de Assemblée onmiddellijk begint te stemmen over de tweede vertrouwenskwestie en daarmee zal helpen een begin te maken met een antwoord op de problemen waar over wij debatteren." Om 25 minuten na- middernacht begon tóen de stem ming, met het vermelde resultaat. Het voornaamste artikel van het thans aangenomen ratificatie-wetsont werp betreft de toelating van West- Duitsland tot de NATO. Het wetsont werp voorziet er voorts in dat alle Pa rijse pacten en bloc dienen te worden goedgekeurd door alle landen. Maandag waren deze artikelen reeds afzonderlijk goedgekeurd. Ben twintigtal afgevaardigden heeft voorts gisteravond nog eèn motie inge diend, waarin de „onverbrekelijke ver bondenheid" van de Nationale Vergade ring „met de fundamentele en ondeel bare beginselen van de Franse politiek" wordt bevestigd. Als voornaamste be ginselen worden genoemd „handhaving van de Atlantische eensgezindheid, ver sterking van de samenhang in Europa, en onvermoeid streven naar begrip tus sen de staten." De twintig afgevaardig den behoren tot alle fracties op de communistische na. Men verwacht, dat alle niet-communistische afgevaardigden voor zullen stemmen. In het afgelopen jaar zijn voor het eerst in de geschiedenis meer passagiers de wereldoceanen over gestoken per vliegtuig dan per schip, aldus heeft de Internationale Organisatie voor de Burgerlucht vaart meegedeeld. De 71 bij deze organisatie aangesloten luchtvaart maatschappijen hebben dit jaar 57.8 mïllioen passagiers vervoerd over een gemiddelde afstand van 891 kilometer. De toeneming van het vervoer ten opzichte van 1953 be draagt voor het passagiersvervoer i 11 procent, voor het goederenver voer 3 procent en voor het post vervoer 16 procent. (Rtr'. AFP). De gemeenteraad van Stavenisse heeft met algemene stemmen een voor stel van burgemeester en wethouders aangenomen om de minister van Ver keer en Waterstaat te verzoeken, op de kortste termijn van rijkswege tot uitvoering van een door burgemeestei L. A. Verburg ontworpen beveiligings plan (havenplan) te laten overgaan Dit plan beoogt de demping van d< bestaande haven en het aanleggen var een nieuwe haven in de Noord-Weste lijke hoek van de Margerethapolder Hierdoor zal het thans aanwezige ge vaar voor overstroming van de haven wijken zijn weggenomen, waardoor de bebouwde kom van Stavenisse aanzien lijk beter beveiligd zal zijn tegen stormvloeden dan thans het geval is. De gedempte haven zal kunnen wor den gebruikt voor de aanleg van een speelveld, volkstuinen, parkeerterrein e.d. De ontworpen nieuwe haven zal gunstig gelegen zijn voor de scheep vaart en zal ook na uitvoering van het Deltaplan gehandhaafd kunnen blijven, dit in tegenstelling tot de bestaande. H.M. de koningin en de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet hebben Dinsdag hun intrek genomen in hotel „Post" te Sankt Anton. Zoals is ge meld was de extra-trein, die H.M. de koningin naar Sankt Anton bracht, in de nacht van Maandag op Dinsdag daar aangekomen: de nacht verbleef men in de {rein. De koningin en haar dochters genieten er thans van het prachtige weer. De sneeuw is weliswaar wat hard, maar er is reeds intensief op ski's geoefend. Ook heeft de koningin verscheidene af dalingen gemaakt. De koningin en de prinsessen hebben dezelfde gidsen die zij twee jaar geleden hadden; zij ver gezellen haar op de ski-tochten. Rusland De Sovjet-Unie heeft de Oost-Duitse regering ervan in kennis ge steld, dat zij in Januari van het volgen de jaar een groep Duitse krijgsgevan genen zal vrijlaten, die in Rusland ver oordeeld waren wegens oorlogsmisdaden aldus meldt het West-Berlijnse informa tiebureau West (U.P.). Gisteravond kort voor sluitingstijd hebben een aantal bandieten een bruta le roofoverval gepleegd op het post kantoor van het Duitse plaatsje Vech- ta. Zij wisten zich met 50.000 dm uit de voeten te maken, maar zagen in de haast een bedrag van 100.000 dm over het hoofd, dat op de tafel van de kassier lag. Deze overval is de jongste en de grootste van een reeks van zestien overvallen op banken en postkantoren, welke in de afgelopen vier maanden in Noord-Duitsland zijn gepleegd. Men gelooft, dat een en dezelfde bende de hand in al deze overvallen heeft, daar de „techniek" bij de roofovervallen sterk op elkaar gelijkt. De overvallen vonden vrijwel alle in de avonduren plaats. De bende weet met inbrekerswerktuigen en valse sleu tels in de gebouwen door te dringen. De bandieten kiezen meestal kleine platte- landsbanken en postkantoren uit, die niet op moderne wijze beveiligd wor den. Gisteren traden de overvallers on verwachts door een achterdeur het ge bouw binnen, sloegen een beambte neer, gristen het geld van z\jn tafel en ver dwenen voordat twee andere aanwezige employé's alarm konden slaan. Voor bijgangers zagen de bandieten in een groene Sedan wegrijden. (UP) Frankrijk Berichten dat de Franse Hoge Commissaris in Indo-China, gene raal Ely, naar Frankrijk zou terugke ren en een andere post zou aanvaarden in de naaste toekomst worden door welingelichte kringen te Parijs als voor barig beschouwd. (U.P.) Zeer velen stonden gisteren buiten het gebouw van de Franse Nar tionale Vergadering te wachten op de afloop van de stemmingen. Onder hen bevonden zich veel communisten en geestverwanten, die tevoren hadden gedemon streerd tegen de Parijse verdra gen. Zij alleen juichten, toen in de late avond de communistische afgevaardigden naar buiten storm den, om hun aanhangers te ver tellen, dat zij een nieuw succes hadden geboekt: de stemmingen waren verdaagd. Dit is het moment, waarop luitenant-kolonel John P. Stapp op de slede wordt vastgesnoerd, waarmee hij het wereldsnelheidsrecord te land brak: met deze 'speciaal geconstrueerde slede bereikte hij een snelheid van 1017 Km/u! Het toestel is ontworpen om de gedragingen van het menselijk lichaam bij zeer grote snelheden én plotseling zeer grote snelheidsvermindering zoals b.v piloten die ondervinden, die uit een supersonisch vliegtuig springen te onderzoeken. In Rome is vandaag een lijst gepubli ceerd van de belasting-aangiften van een aantal van Italië's beroemdste bur gers, doch de 'cijfers die zij opgeven kloppen vrijwel in geen enkel geval met de bedragen die de belastingdienst zelf had uitgerekend. Deze publicatie is een gevolg van een nieuw fiscaal systeem in Italië. De belastingdienst maakt eerst bekend wat de belastingplichtigen ver diend hebben. Daarna geven de belas tingbetalers zelf aan wat hun inkomen geweest is. Zij betalen op basis van hun eigen aangifte, maar als later blijkt, dat zij toch meer moeten betalen, kunnen zij dat zonder boete doen. In de hoge inkomensklasse kwamen slechts 33 eigen aangiften overeen met die van de belastingen. Een daarvan was de aangifte van de beroemde tenor Benjamino Gigli, die opgaf 15 millioen lire te hebben verdiend in 1954. De auto riteiten «van de belasting waren het daarmede volkomen eens. Maar de ver schillen waren heel wat veelvuldiger. Zo gaf de grootste belastingschuldige in Rome, prins Alessandro Torlonia, een inkomen van 10,7 millioen lire op, hoe wel de belastingdienst hem op 799.650.000 lire geschat had; geen gering verschil. Andere verschillen betroffen: ex-maar schalk Badoglio (eigen aangifte 3,5 mil lioen, fiscale schattng 300 millioen lire), Gina Lollobrigida, de bekende filmactri ce (eigen aangifte 3 millioen, fiscale schatting 25 millioen lire), haar collega Anna Magnani (eigen aangifte 2 mil lioen, fiscale schatting 30 millioen lire), Vittorio de Sica, filmacteur en regisseur (eigen aangifte 10 millioen, fiscale schat ting 40 millioen lire), regisseur Roberto Rossellini, echtgenoot van Ingrid Berg man (eigen aangifte 4,8 millioen, fiscale schatting 29-millioen lire). Prof. Riccar- dó Galeazzi-Lisi, lijfarts van Paus Pius XII (eigen aangifte 2.3 millioen lire, fis cale schatting 15 millioen lire). (U.P.) Generaal Franco en de Spaanse kroonpretendent, Don Juan, zijn het er tijdens een bespreking, die negen uur geduurd heeft, over eens geworden dat Madrid volgende maand de offi ciële verblijfplaats zal worden van de zestienjarige zoon van Don Juan, Don Juan Carlos. De generaal en Don Juan begonnen hun besprekingen gistermórgen in het landhuis van een Spaanse edelman, het „Palacio de las Cabezas", te Casate- jada. zy spraken over de opvoeding van de jeugdige prins Juan Carlos, die Franco als zijn opvolger wenst, zoals bekend is. In de Latijns-Amerikaanse landen is een „Latijns-Amerikaanse Centrale van Christelijke Vakorganisaties" (C. L. A. S. C.) opgericht. Tot voorzitter is be noemd José Goldsack, secretaris-generaal van de ASICH, het Chileens Vakver bond. Aangesloten bij de C.L.A.S.C. zijn de katholieke vakorganisaties in de Zuid-Amerikaanse landen, alsmede van Mexico en Panama. (KNP) Het regent inbraken de laatste tijd in Haarlem en omgeving. Nadat kort achter elkaar twee inbraken van for maat werden gepleegd resp. in Zand- voort, warbü 16 mille, en in Aerden- hout, waarbij aan sieraden voor meer dan 25 mille werd gestolen, vormde Woensdagavond een huis in Heemstede het doelwit van inbrekers. De buit be staat uit achthonderd gulden aan geld en uit sieraden ter waarde van bijna vierduizend gulden. De bewoners van het betreffende huis aan de Heemsteedse Dreef waren Woensdagmiddag de gehele dag afwe zig. Toen zij omstreeks tien uur gis terenavond thuis kwamen bemerkten zij, dat de gehele bovenverdieping over hoop was gehaald. Uit laden, en kasten waren vele sieraden verdwenen, waar onder een gouden schakelarmband, een zakhorloge, en ringen, tezamen voor een waarde van bijna vier mille. Bovendien wordt een geldbedrag van achthonderd gulden vermist. De toegang heeft men zich verschaft via een deur aan de zij kant van het huis, waardoor men direct de woonkamer kan binnentreden. Het slot van de deur was geforceerd. De eerste „Bloemlust" tentoonstelling te Lisse met de daaraan verbonden me- chanisatie-show zal Dinsdag 4 Januari officieel worden geopend door de heer J J. van Balkom, onderdirecteur van de KLM. Tijdens de tentoonstelling zullen ver schillende documentaire films worden vertoond. De historische bijeenkomst droeg een strikt geheim karakter. De vori- §e ontmoeting van Don Juan en het paanse staatshoofd had in 1948 plaats op hei jacht van generaal Franco. Zij spraken toen over hetzelfde on derwerp. Het was gisteren de eerste maal sinds 23 jaar dat de Spaanse troon pretendent voet op vaderlandse bodem zette. Men neemt aan dat Don Juan in grote lijnen de toekomst heeft aanvaard, die de generaal voor zijn zoon heeft uit gestippeld: twee jaren militaire oplei ding, twee jaren op de universiteit en twee jaren op het technische college. Hij zou echter de persoon, die met -het toezicht op prins Juan Carlos zal wor den belast, en zijn godsdienstige vor ming zelf willen bepalen. Leden van de burgerwacht, gewapend met machinegeweren, stonden buiten de ingang van de villa. Niemand mocht het landgoed betreden en journalisten moesten volstaan met te telefoneren vanuit het op 28 km afstand gelegen dorp Navalmoral de la Mata. De graaf zelf kwam niet aan de telefoon. Een bediende verklaarde, dat er een jacht partij gaande was waarvoor een aantal gasten op het buitengoed aanwezig waren. (AFP-Rtr.-UP) Bij besluit van Z.M. de koning der Belgen, gepubliceerd in het Belgisch staatsblad van 17 December 1954, is o.m. bepaald, dat in Nederland wonende en in België werkende personen die ver plicht verzekerd 'zijn tegen ziekte en in validiteit, zich niet meer bij een Bel gisch verzekeringsorgaan naar keuze kunnen aansluiten, maar verplicht zijn zulks te doen bij de gewestelijke dienst van het rijksfonds voor verzekering te gen ziekte en invaliditeit, van de pro vincie waar de werkgever is gevestigd. Om administratieve redenen is de over gang van de reeds verzekerde arbeiders bepaald op 1 Januari 1955. Binnenkort zal het Nederlandse pu bliek in enkele steden Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Eind hoven de gelegenheid krijgen om door middel van een zogenaamde rijdende entoonstelling, bestaande uit vier trai lers, kennis te nemen van de meer vreedzame toepassingen van de atoom- ?nergie. Deze expositie, die zich thans nog in België bevindt, staat onder aus piciën van de Amerikaanse regering, erwijl voor ons land de Regeringsvoor- ichtingsdienst ingeschakeld is. De offi- riële opening zal waarschijnlijk op 10 Januari plaats vinden. Het materiaal al eveneens op de Utrechtse Voorjaars- neurs van 22 - 31 Maart te bezichtigen :ijn. Behalve de afdelingen, die op het jebruik van de atoomenergie voor in- lustrie- en landbouwdoeleinden betrek king hebben, zal er ook een stand in gericht worden die de bezoekers op de hoogte brengt van de toepassingsmoge lijkheden op medisch-diagnostisch en therapeutisch gebied. De premiers van Hongarije en Roe menië, Imre Nagy en George Georgioe- dej, hebben in verklaringen aan het Joegoslavische persbureau uitdrukking gegeven aan hun gevoel van vriend schap voor Joegoslavië en het principe van vreedzaam naast-elkaar-bestaan onderschreven. De verklaringen zijn de eerste interviews, die staatshoofden van Oost-Europese landen sinds het bre ken van. Joegoslavië met de Cominform in 1948 aan de Joegoslavische pers heb ben toegestaan. Volgens opgave van het ministerie van Economische Zaken in Brussel bedraagt bet indexcijfer voor de kleinhandelsprijzen voor December 422.9, hetgeen een punt ho ger is dan in November. Het katholieke vakverbond heeft intus sen verklaard, dit indexcijfer niet te kun nen accepteren, daar het nog steeds be- invloed zou zijn door de subsidies, die de regering verleend heeft voor rijst en zalm, om het indexcijfer laag te houden. Volgens het katholieke vakverbond be- diaagt het indexcijfer voor December 423.7. Dit conflict over de juistheid van het in dexcijfer zal echter pas actueel worden wanneer het cijfer 425 wordt bereikt, aan gezien dan in enkele industrieën de lo nen, die aan het indexcijfer gekoppeld zijn in België, verhoogd moeten worden. Een functionaris van het Egyptisch ministerie van Binnenlandse Veiligheid heeft medegedeeld, dat zes Joden, die betrekkingen onderhielden met de .Fran se communistische partij en die in Oc tober van dit jaar gearresteerd werden op beschuldiging van communistische activiteiten, over ongeveer een week voor een militaire rechtbank terecht zullen moeten staan. De groep zou in structies van communistische organisa ties in Parijs ontvangen om ondergrond se cellen in Egypte te vormen. Terzelf- dertijd verschafte deze groep aan de Franse organisaties gegevens over de politieke, economische en militaire toe stand in Egypte. Vergeet niet je naam, adres en leef tijd te vermelden. Alleen, wie nog geen 16 jaar is mag meedoen. Stuur of breng je inzending aan ons redactiebureau: Smedestraat 5, Haarlem. Advertentie (tot Vrijdagavond) Zwaar bewolkt. Overwegend droog weer met op vele plaatsen mist. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Oost. Kouder vooral in het Oosten van het jand. Zon: 8.49-16.38. Maan: 11.17

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1