VOETBAL OP EEN HOOG PLAN Partizan en Rapid demonstreren in het Feijen oord-stadion £M>cUfl0o*mafb T)E SCHEEPSBOUWER. m Alléén Chelsea zegeviert van de zes leiders Smyslov en Pachmann leiden in Hastings SCH EE PVAART BERlCBTEfO In- en uitvoer op recordhoogte in de maand November Keres - met shawl wegens griep - in actie ■r- r L Arsenal speelt gelijk: 2—2 Donner speelt remise met Smyslov Handelsbalanstekort (11 maanden) in 1954 f 1325 (f 643) millioen Engelands sporfieve frofs J 93 (92) MAANDAG 3 JANUARI 1955 Pagina 4 Scheidsrechter krijgt het te koud... Reims nog leider in Frankrijk Kampioenschap koppel wedstrijden PreiskeitHörmann winnen titel Uitstekende tijden van Mercedesploeg Belgisch protest tegen Nederlandse maatregel Verhoging van overdracht belasting bij invoer ENGELSE LEAGUE Partizan wint schaak- tournooi van Salzburg Amerikaanse deskundigen houden voordrachten voor detailhandelaren Siamees verkoopkantoor voor rijst in Nederland Dekkingspercentage MARKTBERICHTEN Doelman Zeman heeft spectaculaire sprongen moeten maken in de wed strijd PartizanRapid. (Van onze sportcorrespondent) Met volle teugen heelt het publiek, dat ongeveer de helft van het Rotter damse stadion vulde, op Nieuwjaarsdag kunnen genieten van een partij voetbal, zoals maar zelden op Nederlandse voetbalvelden te aanschouwen is geweest. Het heeft zijn hart kunnen ophalen aan waarlijk vaak groots spel tussen twee vrijwel gelijkwaardige tegenstanders, het Oostenrijkse Rapid en het Joegoslavische Partizan. Al was er dan in het veld van veel krachtsverschil geen sprake vooral in de eerste helft niet er was toch wel verschil in speltype. Rapid pre senteerde weer het hier stellig niet on bekende Oostenrijkse spel, d.w.z. dat de voorhoede veelal tot in den treur e bleef combineren, waardoor uiteindelijk de aanval doodliep op de uitstekende Zuidslavische defensie. Partizan daar entegen wisselde combinaties tussen het binnentrio af met open aanvallen over de vleugels en zijn voorhoede was dan ook in de eerste helft veel ge vaarlijker dan het aanvalsquintet der Oostenrijkers. Na de rust was die su perioriteit van de voorhoede geheel en al verdwenen, doordat Mihajlovic, die met twee wonderbaarlijke doelpunten, na tien en twintig minuten van verre afstand gescoord, waartegen zelfs een doelman als de even bekende als be roemde Zeman machteloos .bleek, zijn ploeg 'n vertrouwenwekkende voorsprong had gegeven, zich tijdens de rust liet vervangen. Het bleek, dat daardoor de kracht van de voorhoede belangrijk had ingeboet en in de tweede helft, die aanvankelijk veel minder attractief was dan de eerste, werd de Oostenrijkse verdediging dan ook niet meer voor die moeilijke situaties geplaatst, waarvoor zij zich voor de rust gesteld had ge zien. Behalve de twee reeds gerele veerde doelpunten had ook Bobek in de 22ste minuut nog een doelpunt doen aantekenen en het zag er toen voor Rapid, dat niet in balbehandeling en lichaamstechniek maar wel in snelheid iets voor zijn tegenstander onderdeed, niet rooskleurig uit, want alleen Probst kon uit een voorzet van rechtsbuiten Halla na 25 minuten tegenscoren. Na de thee echter konden de Oostenrijkers het tot een licht overwicht brengen en vooral toen Koemer I na een kwartier, waarin noch Zeman noch zijn collega Stojanovic werk van enige betekenis te doen hadden gehad, de achterstand nogmaals kon verkleinen, spanden zij zich wat krachtiger in om Partisan al thans een gelijk spel af te dwingen. De voorhoede persisteerde echter bij het te korte spel en ook al kwam de on vermoeibare, technisch en tactisch uiterst vaardige Hanappi het aanvals quintet meermalen te hulp, de Joegosla vische defensie kon telkens tijdig in grijpen en de ploeg behield dan ook haar voorsprong. De wedstrijd DRC-Grasshoppers voor de vierde klasse B district West I van de KNVB is een half uur voor het einde gestaakt bij de stand 1-0 in het voordeel van DRC omdat de scheids rechter, A. Degen uit Amsterdam, het te koud had gekregen en de leiding moest neerleggen. De scheidsrechter heeft ruim een half uur bij de kachel in de kleedka mer gezeten alvorens hij zover opge knapt was, dat hij naar huis kon gaan. De uitslagen van de in Frankrijk ge speelde wedstrijden luiden: Reims Troyes 3-0, NancyToulouse 0-1, Mona coBordeaux 1-0, Racing Parijs Sochaux 0-3, StraatsburgLyon 1-1, LensLille 2-1, RoubaixMetz 0-2, NimesNice 6-2. Reims leidtmet 30 punten uit 21 wedstrijden, vóór Toulouse 27 uit 21, Straatsburg 24 uit 21 en Marseille 23 uit 20. Onder aan de lijst hebben Lyon, Monaco, Nancy en de Parijse Racing 18 pnt. uit 21 wedstrijden, en Roubaix, die de rij sluit, 15 punten uit 21 wed strijden. In de nacht van Zaterdag op Zon dag hebben Preiskeit en Hörmann te Münster het voor de eerste maal op een winterbaan gehouden kam pioenschap van Duitsland voor koppel wedstrijden over 100 kilometer (1954) gewonnen. Hun tijd was 2 uur 8 min. 21 sec.; zij verwierven 33 pnt. Tweede werd het koppel Theissen-Holthoefer met 1 pnt. en derde, op een ronde, het paar Zoll-Weinrich met 41 pnt. Een omniumwedstrijd voor sprinters leverde een overwinning op voor Pot- zernheim (Did.). In de zuivere sprint won Potzernheim alle ritten a deux, behalve die tegen Jan Derksen (Ned.); ook in de tijdrit over een ronde eindig de hij op de eerste plaats, vóór Hijze- lendoorn (Ned.), Derksen en Harris (G.B.). Het eindklassement werd: 1. Potzernheim 12 pnt., 2. Harris 11 pnt., 3. Derksen 9 pnt. en 4. Hijzelendoorn 8 pnt. Tot in het laatste uur van het oude jaar is de ploeg van Mercedes, die morgen per- vliegtuig naar Buenos Aires vertrekt om deel te nemen aan de Grote Prijs van Argentinië op 16 Januari, in training geweest op de Hockenheim ring. De formule 1 race wagen, die enkele kleine technische wijzigingen heeft ondergaan, draaide urenlang bijna zonder onderbreking en maakte, met afwisselend Kling, Uhlen- haut en Hermann aan het stuur, uit stekende rondetijden die bijna nooit slechter waren dan 2 min. 11 sec., overeenkomend met een gemiddelde snelheid van 212 km/u. Kling noteerde daarna 2 min. 10.5 sec. en later zelfs 2 min. 9.4 sec. wat 215 km/u. betekende. Diezelfde tijd werd ook door Hans Hermann geboekt. 77. Op hetzelfde moment waarschuwt Eric's onfeilbaar instinct hem, dat er onraad is; hij wendt zich om en terwijl ook Axe een waarschuwende kreet slaakt, duiken beiden op zij en snorren er twee pijlen rakelings langs hen heen. Nog terwijl hij de verraderlijke pijlen ontwijkt, heft Axe zijn boog en snort de eerste pijl de drie Saksers, die uit hun dekking gekomen zijn, tegemoet. De voorste zakt met een pijn lijke schreeuw ineen; even later wordt de tweede de boog uit de hand geschoten en de Saksische sluipmoordenaars zijn de verbijstering nabij. Een bijgelovige vrees be kruipt hen bij het aanschouwen van de weergaloze trefzekerheid van dat „jochie" met zijn „boogje" en voordat zij zich kunnen herstellen, springen Eric en de Heruli al met de wapens in de vuist naar voren. Er ontstaat een gevecht van man tegen man en als Eric zijn tegenstander snel achteruitdrijft, stelt hij met voldoening vast, dat Biar de Heruli een uitstekend zwaardvechter blijkt te zijn, die gemakkelijk tegen zijn Saksische tegenpartij is opgewassen. Het gevecht is kort, maar hevig. Snel worden de zeerovers ontwapend en bibberend smeken zij op hun knieën om ge nade. Eric maakt een wuivend gebaar en zegt streng: „Zeg eerst eens wie gij zijt; als ge hebt medegeholpen om hier de zaak zo grondig te vernielenzult ge er van lusten". „Uh? Wij!" stottert een van hen, „m-maar zijt gij dan niet van Ragnar's bende „Ragnar's bende?" herhaalt Eric fronsend. „Over wie spreekt ge nu? Voor zover ik weet bestaat Ragnar's bende niet meer. Komaan, probeer mij niet om de tuin te leiden. We weten allemaal, dat Ragnar dood is en...." „Ragnar dóód?" schreeuwen de kerels opgewonden, „was het maar wddr! Het was zijn vervloekte bende, die hier huisgehouden heeft als een troep brullende duivels. En de kerel, die hen aanvoerde was Ragnar zelfRagnar in levenden lijve!" Het Verbond der Belgische Industrie heeft de Ministers van Buitenlandse Za ken, Economische Zaken en Buitenlandse Handel een telegram gezonden van de volgende inhoud: „In verband met de maatregel, die van Nederlandse zijde dreigt, binnenkort de overdrachtbelasting (taxe de transmission) bij de invoer van goede ren in Nederland te verhogen, dringt bet Verbond der Belgische Industrie er bij de Belgische regering op aan, alles in het werk te stellen de toepassing hiervan te doen uitstellen". „De Beneluxpartners", aldus het tele gram, „zouden alsdan over een redelijke termijn beschikken, om gezamenlijk de noodzaak van de beoogde maatregel te bestuderen. De Belgische industrie zou niet kunnen toestaan, dat deze maatregel een protectie, welke dan ook, zou betekenen". Na drie dagen ziek te zijn geweest, verscheen Keres met shawl in de tournooizaal van Hastings. Hij deed zijn plicht. De Engelsman Alexander, winnaar in 1954, werd in de eerste de beste partij verslagen. Chelsea, de Londense club, was Za terdag de enige van het zestal leiders in de eerste divisie, die met een over winning huiswaarts kon keren. En daarmede steeg zij op de ranglijst en kele plaatsen en neemt thans de twee de positie, achter Sunderland, in. Met slechts één punt verschil. Chelsea speel de heel wat beter dan de thuisclub, de Bolton Wanderers, en zou tóch gewon nen hebben, ook al hadden de Wande rers een gedeelte van de wedstrijd niet met tien man gespeeld. Peter Sillett scoorde een doelpunt uit een straf schop, een teken aan de wand, immers, de laatste weken heeft Chelsea niet minder dan vijf penalty's mogen ne men en nimmer werd daaruit een doel punt geboren. Sheffield United bracht het tot een grote zege op Newcastle United (6—2); vier doelpunten werden in de eerste acht minuten gemaakt Manchester Uni ted speelde prachtig voetbal tegen Blackpool, bij welke wedstrijd 50.000 toeschouwers waren. In de ontmoeting tussen Arsenal en West Bromwich vond een eigenaardig incident plaats. De scheidsrechter floot rust op een teken van een der grensrechters, maar dat bleek vijf minuten te vroeg te zijn ge weest. De scheidsrechter moest de beide ploegen terugroepen om tot de reglemen taire speeltijd te komen. West Bromwich had de leiding met rust, maar in de tweede helft werd de druk van Arsenal zó groot, dat een gelijk spel tenslotte het resultaat werd. Notts County doet een poging om bo ven aan in de tweede divisie te komen. Dit keer moest West Ham United eraan geloven. De held van de 51 zege was Jimmy Jackson, die vier goals voor zijn rekening nam. Onlangs is deze speler uit Canada teruggekeerd. Hij heeft nu in zeven ontmoetingen meegespeeld, waarvan enkele in het reserveteam van Notts County. In totaal scoorde hij in deze zeven wedstrijden niet minder dan zeventien doelpunten. In Liverpool viel een jubileum te noteren. Billy Liddel speelde zijn 350e wedstrijd voor de thuis club en scoorde één van de twee doelpun ten voor LiverpooL Hij was het ook, die de doelverdediger van Derby County met zo'n verschrikkelijk hard schot trof tegen het hoofd nog wel dat de laatste geruime tijd naar de rechtsbui tenplaats moest verhuizen. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Arsenal West Bromwich 2-2; Aston Villa Sheffield Wedn. 0-0; Bolton Chelsea 2-5; Burnley Manchester City 2-0; Huddersfield Charlton 0-0; Leicester Cardiff 2-1; Manchester Un. Blackpool 4-1; Preston Everton 0-0; Sheffield Un. New Castle 6-2; Sun derland Tottenham 1-1; Wolverhamp ton Portsmouth 2-2. Sunderland 25 31 Preston 24 25 Chelsea 26 30 New Castle 25 24 Wolves 25 30 Cardiff 25 24 Charlton 25 30 Sheffield U. 26 23 Manch. U. 25 30 Bolton 24 22 Portsmouth 25 29 Tottenham 25 22 Huddersfield 25 29 Aston Villa 25 22 Everton 25 29 Arsenal 25 20 Manch. C. 25 27 Blackpool 25 20 West Bromw. 25 26 Leicester 25 17 Burnley 25 26 Sheffield W. 25 14 Tweede divisie: Bristol Doncaster 1-0; Fulham Bury 0-0; Hull Notts Forest 2-3; Lincoln Leeds 2-0; Liver pool Derby 2-0; Luton Ipswich 3-2; Notts County West Ham 5-1; Ply mouth Port Vale 0-0; Rotherham Birmingham 0-2; Stoke Middlesbrough 1-2; Swansea Blacburn. 2-3. Blackburn Luton Rotherham Stoke Notss C. Fulham Leeds West Ham Birmingham Bristol Bury Het internationaal clubschaaktournooi van Salzburg is gewonnen door Partizan (Belgrado) met 22% punt, Terrasa (Spanje) en Hietzing (Wenen) bezet ten de tweede en derde plaats met elk 18% punten; daarna volgen Antwerpen met 15 punten, Zürich met 13 punten, D.D. (Den Haag) met 12% punt, Salz burg met 11 punten en Luxemburg met 1 punt. 25 34 Swansea 25 26 25 33 Middlesbr. 25 25 25 31 Liverpool 25 24 25 30 Hull 25 23 25 30 Lincoln 25 22 25 30 Notts For. 25 21 25 30 Porte Vale 25 20 25 27 Doncaster 23 18 24 27 Derby 25 16 25 26 Plymouth 25 15 25 26 Ipswich 26 14 In Arnhem, Zwolle, Eindhoven, Rot terdam en Amsterdam zullen vijf Ame rikaanse detailhandel-deskundigen voor drachten houden over de jongste ont wikkeling op het gebied van inkoop, reclame, verkooppolitiek, administratie, controle op de uitgaven, goederenopstel ling, inventaris en verlichting. In elk van de vermelde steden vindt de voordrach tenreeks plaats op Maandag-, Dinsdag en Woensdagavond en wel voor Arn hem op 17 t.m. 19 Jan. 1955, Zwolle op 24 t.m. 26 Jan. 1955. Eindhoven op 31 Jan. t.m. 2 Febr., Rotterdam op 7 Febr. t.m. 9 Febr., Amsterdam op 14 Febr. t.m. 16 Febr. 1955. Overdag zullen op verzoek van de deelnemers aan de cursus, welke in het Nederlands wordt vertaald, speciale on derwerpen worden besproken. Voorts zullen de Amerikaanse deskundigen op verzoek van cursisten in winkelbedrij ven voorlichting geven. Deze cursussen zijn speciaal bestemd voor detailhandelaren in textiel, schoei sel, meubelen, huishoudelijke artikelen en apparatèn, glas, aardewerk, porse lein, ijzerwaren en gereedschappen, rij wielen, optiek, boeken en kantoorbe hoeften, speelgoederen, radio- en tele visieapparaten, muziekinstrumtenten, e.d. Het Siamese ministerie van Economische Zaken is voornemens in Nederland een kantoor te vestigen voor de verkoop van rijst en andere landbouwproducten in Europa. In Indonesië, te Hongkong, Pe- nang en Singapore zullen verkoopkantoren voor Azië worden gevestigd. V. S. Vice-president Nixon van de V. S. zal binnenkort een bezoek brengen aan West-Indië en verschillende Midden- Amerikaanse staten. (UP). AALSDIJK p. 3 Houston n. Antw. ABBEKERK 2 te Singapore. ADINDA 2 te Priok. ADONIS 2 te Baltimore. AKKRUMDIJK p. 3 Finist. n. Houston. ALAMAK p. 3 Kp. Comorin n. Colombo*. ALCHIBA 1 te Rotterdam. ALCYONE 3 te Santos. ALDERAMIN p. 2 K. Muria n. Karachi. ALETTA 3 te Pladju. ALHENA 2 te Ilheos. ALPHERAT p. 3 Bahia n. New York. ALTAIR p. 3 Finist. n. L. Palmas. ALUDRA 1 te Rangoon. AMOR 1 te Algiers. ARENDSDIJK p. 3 Wight n. New York. ARENDSKERK 2 te Pt. Said. ARGOS 2 te Hamburg. ARKELDIJK p. 3 Ouess. n. New Orl. ARMILLA 2 te Priok. ARNEDIJK 2 te Liverpool. BILLITON 2 te Portland. BINT ANG 3 te Biak. BLITAR 3 te Aden. BLOEMFONTEIN p. 3 Walvisb. n. L. Palm. BORNEO 2 te Houston. BOSCHFONTEIN p. 3 Kreta n. Pt. Said. BOSKOOP 1 te Aruba. BREDA 2 te Rotterdam. CALLISTO p. 3 Kp. Sable n. Landsend. CALTEX THE HAGUE p. 3 Alg. n. R'dam. CALTEX UTRECHT 1 te Rotterdam. CHARIS 1 te La Guaira. CLEODORA 2 te Singapore. COTTICA 2 te Barbados. DAPHNIS 2 te La Guaira. DELFLAND p. 3 Madeira n. A'dam. DIEMERDIJK 1 te Antwerpen. DRENTE p. 3 Socotra n. Belawan. DUIVENDRECHT 2 te New Orleans. EENDRACHT p. 3 Alg. n. Gibr. ELISABETH-b 2 te Corp. Christi. F.NGGANO 2 te Dubai. EOS 1 te Venetië. ERINNA 8 te Singapore. ESSO AMSTERDAM 1 te Sidon. FELIPES 2 te Pladju. GAASTERKERK 3 te Marseüle. 's-GRAVELAD 1 te Santos. GROOTE BEER 2 te L. Palmas. GROOTE KERK p. 3 Kp. St. Vine. n. Duin kerken. HATHOR 2 te Lattakia. HECTOR 1 te Rotterdam. HEELSUM p. 3 Miami n. Savannah. HERMES 2 te Antwerpen. De strqd in het schaaktournooi van Hastings is met de komst van Keres pas in volle hevigheid ontbrand. Keres had namel(jk twee ronden verstek moe ten laten gaan. Een griepaanval dwong hem in zijn hotel te blijven. Maar op de derde speeldag was de Kus, waar van zoveel wordt verwacht, toch pre sent. Hij deed zijn aanwezigheid onmid dellijk gelden. De Engelsman Alexan der, met Bronstein de winnaar van het vorig jaar, kon na twee-en-twintig zet ten zijn biezen reeds pakken. Keres had hem zonder omwegen verslagen. Onze landgenoot en schaakmedewer ker Donner heeft inmiddels ook zijn eerste succesje behaald. Hij speelde re mise met de Rus Smyslov, 's werelds op één na sterkste schaker. Keres moet in sneltreinvaart zijn ach terstand inhalen in dit tournooi. Dat vergemakkelijkt zijn taak om een bij zonder goed figuur te slaan uiteraard niet. Maar al speelt hij dan vanwege de griep met een stevige wollen das om, zijn weerstandsvermogen heeft er ken nelijk niet onder geleden. Dat bemerkte men in de partij uit de tweede ronde, die tegen de Duitser Unzicker. Vier uur lang heeft dit tweetal strijd geleverd eer men overeenkwam een volgende keer verder te gaan. En gedurende deze vier uren was het doodstil in de zaal. Keres en Unzicker vochten als leeuwen om de beste positie. Veel haalde dat overigens direct niet uit. Want toen een wapenstilstand werd overeengekomen was men nog niet veel wijzer geworden, of, beter gezegd, waren de kansen nog precies gelijk. Na een paar uurtjes rust kon Keres zich dezelfde dag nogmaals, gereed ma ken voor een belangrijk gevecht. Nu werd het een Russisch onderonsje, want de partij Keres-Smyslov, uit de eerste ronde, moest ook nog worden afge werkt. Reeds na vijf-en-twintig zetten was de strijd gestreden. De Russen kwamen remise overeen. De uitslagen luiden: Eerste ronde: KeresSmyslov Tweede ronde: KeresUnzicker afgebr. Derde ronde: FudererUnzicker (19 zetten), KeresAlexander 10 (22 zetten), DonnerSmyslov (35 zet ten), SzaboFairhurst 10 (46 zetten), PachmannPhillips (47 zetten). Vierde ronde: UnzickerDonner 10 (31 zetten), AlexanderFuderer (26 zetten), SmyslovSzabo 10, Phil lipsKeres 01, PachmannFairhurst 1—0. De stand luidt thans: 1. Smyslov en Pachmann 3 pnt. 3. Keres en Unzicker 2% pnt. en 1. afge broken partij. 5. Szabo 2% pnt. 6. Donner, Alexander en Fuderer VA punt. 8. Philips en Fairhurst y3 pnt. Volgens de door het C. B. S. sa mengestelde voorlopige gegevens be droeg de waarde van de invoer in November 1954 ƒ954 millioen (v.m. ƒ947 millioen), terwijl voor een waar de van ƒ886 millioen (v.m. ƒ870 mil lioen) werd uitgevoerd. Het dekkings percentage bedroeg 93 (v.m. 92). De totale handelsomzet (in- plus uitvoer) overtreft in November 1954 het record van de vorige maand met ƒ23 millioen. Doordat de uitvoer sindsdien met ƒ9 millioen meer is toegenomen dan de invoer, verbeter de het dekkingspercentage met 1 punt. Over de eerste 11 maanden van 1954 bedroeg de invoer 9582 millioen tegen 8028 millioen in de zelfde periode van 1953. De uitvoer over de eerste elf maanden van 1954 bedroeg ƒ8257 mil lioen tegen ƒ7385 millioen in de zelf de periode van 1953. Het deficit dat in November j.l. met 68 millioen vermeerderde bedraagt sinds het begin van het jaar 1.325 millioen. Dit is 682 millioen meer dan het deficit in de dienovereenkom stige periode van het vorige jaar (Jan-Nov. 1953 643 milioen). Het dekkingspercentage over de eerste 11 maanden van 1954 bedraagt 86 pCt. tegen bijna 92 pCt. in dezelfde periode van 1953. Vergeleken bij 1953 (11 maanden) is de invoer in 1954 met 10 pCt. toegeno- Roger Bannister en Chris Chata- way hebben de naam van de En gelse sport hoog gehouden het vo rig jaar. Bannister vestigde een wereldrecord op de 1500 meter, Chataway op de 5000 me te. Zij mogen dan inmiddels weer ont troond zijn, de Engelsen hebben hun landgenoten op Oudejaars avond hartelijk gehuldigd. Ban nister (rechts) werd „sportsman van het jaar", Chatawav k<-eeg d' ereprijs van de BBC-teleoisie. men terwijl de uitvoer met 11 pCt. is gestegen. Wat betreft de waarde van in- en uitvoer bereikte zowel de maand No vember als het maandgemiddelde van Januari-November in 1954 de hoogste waarde. De spreiding van de Nederlandse han del geeft in 1954 in vergelijking met 1953, het volgende beeld te zien. Het aandeel van Europa in de Nederlandse invoer is vrij stabiel, evenals dat van Oceanië en Afrika. Het aandeel van de Verenigde Staten heeft de tendens toe te nemen. Opvallend is de vrij aanzien lijke daling van het aandeel van Azië en daartegenover een sterke stijging van het aandeel van Zuid- en Midden- Amerika in de Nederlandse invoer. Bij de uitvoer kunnen de volgende verschuivingen worden geconstateerd: Stijging van het aandeel van Europa, Midden- en Zuid-Amerika en Oceanië (Australië). Het aandeel van Noord- Amerika en dat van Azië deelde met resp. 1,1 pet en 1.6 pet. In beide geval len betekende deze daling ook een abso lute achteruitgang. De ontwikkeling leidt tot de volgen de conclusies: 1. De onevenwichtigheid in de han del met Noord-Amerika, met name de Verenigde Staten heeft in 1954 t.o.v. 1953 door toeneming van de invoer en het achterblijven van de uitvoer de tendens groter te worden. 2. De handel met Azië bleef achter bij de totale handel, voornamelijk als ge volg van de teleurstellende ontwikke ling van de NederlandsIndonesische handel. 3. De betekenis van de handel met Zuid-Amerika is in 1954 toegenomen. HILVERSUM 3 te Pt. Said. HOOGKERK 2 te L. Palmas. HY DRA 2 te Paramaribo. JÜPITER p. 3 Ouess. n. Lissabon. KATELYSIA p. 3 Kp. Bonn n. Tripolis. KERTOSONO 1 te S. Francisco. KIELDRECHT p. 3 Kp. Gata n. Antw. KOTA BAROE 2 te Pt. Said. KOTA GEDE 2 te Semarang. KOTA INTEN p. 3 Kreta n. Alex. LAERTES 3 te Alexandrië. LARENBERG 2 te Immingham. LEKHAVEN 3 te L. Palmas. LEOPOLDSKERK p. 3 Pt. Sudan n. Pt. S. LIBERTY BELL p. 3 Pt. Sudan n. Suez. LINGE 1 te Hamburg. LOENERKERK p. 3 Ouess. n. R'dam. LOOSDRECHT 1 te Basrah. LUTTERKERK p. 3 Kp. Bon n. R'dam. MACOMA 2 van Piraeus n. Malta. MADOERA p 3 Malta n. Beyrouth. MANOERAN p. 3 Finist. n. Mars. MAPIA p. 1 Sabang n. Aden. MAUREEN 1 te Abo. MEERKERK 1 te Mombasa. METULA p. 3 Belawan n. Singap. MODJOKERTO 1 van Karachi n. Ummsaid. NESTOR p. 3 Ouess. n. Barbados. NOORDAM 2 te New York. OEERON p. 3 Savannah n. Pt. Prince. OOSTKERK 3 te Antwerpen. ORESTES 2 te Antwerpen. ORION 1 te Rotterdam. PAPENDRECHT 1 te Aruba. PLAGIOLA 1 van Curagao n. New York. PRINS MAURITS p. 3 Finist. n. A'dam. PRINS WILLEM III p. 3 Finist. n. Oslo. ROGGEVEEN 2 te Kobe. RIJNLAND 1 te Hamburg. SAIDJA 2 te Pladiu. SALAWATI p. 3 Alg. n. Pt. Said. SARANGAN 1 te Pt. Elizabeth. SCHIEDIJK 1 van Newportm. n. London. SHERATAN p. 2 Makallah n. Umms. SIBAJAK 3 te Aden. SÏNGKEP 1 te Basrah. SLIEDRECHT p. Kp. St. Vine. n. Men. Ahm. SLOTERDIJK 2 te Hamburg. SOESTDIJK 1 te Priok. SOMMELSDIJK 3 te New York. STAD ROTTERDAM 1 van Norfolk Gibraltar. STAD SCHIEDAM 2 te Rotterdam. STENTOR 1 te Curagao. SUMATRA p. 3 Finist. n. A'dam. SUNETTA p. 3 Karachi n. Colombo. TALISSE 3 te Suez. TAMO 1 te Antwerpen. TARA p. 1 Madeira n. Antw. TARAKAN 1 te New York. TEGELBERG p. 3 Sabang n. Mauritius, TERNATE 1 te Rotterdam. TEUCER 1 te Amsterdam. TRITON p. 3 Dungen. n. Laguaira. TROMPENBERG 2 te Havre VAN HEUTSZ 2 van Hongk. n. Singap. VAN RIEBEECK 1 te Singapore. WAAL p. 3 Kreta n. Alexandrië. WATERLAND 2 te Ilheos. WELTEVREDEN 1 te Galveston. WESTERTOREN 2 te Thameshaven. WESTLAND p. 2 St. Vine. n. Rio Jan. WOENSDRECHT 2 van Stockholm n. R'd. WONOGIRI 2 te Aden. ZONNEWIJK 3 te Panam. naar ALCETAS p. 3 Finist. n. Tanger. ALNATI p. 1 St. Vinct. n. Rio Jan. BARENDRECHT p. 2 Malta n. Stanlow. BOREAS 1 te Lissabon. CALTEX DELFT p. 3 Kp. Bon n. R'dam. CALTEX PERNIS 3 te Sidon. CELEBES p. 3 Finist. n. Amsterdam. ESSO ROTTERDAM 1 te Napels. EEMDIJK p. 1 Azoren n. Havana. GOUWE p. 2 Madeira n. Bremen. GORDIAS 1 te Beyrouth. ILOS p. 3 Kp. St. Vine. n. Oran. KORATIA p. 2 Cochin n. Fahah. GANYMEDES 2 te Curasao. LAAGKERK 1 te Kiel. MURANA 1 te Manilla. MALEA 1 te Miri. ONDINA 1 te Suez. STRAAT BALI 3 te Manilla. STATUE OF LIBERTY 2 te Philadelphia. THEMISTO p. 2 Kp. Race n. Baltimore. TALISSE 3 te Suez. TJIKAMPEK 1 te Bintang. W1CKENBURGH 2 te Casablanca. RADJA p. 1 Ceylon n. Djakarta. RIDDERKERK p. 1 St. Helena n. Kaapst. KAASMARKT LEIDEN 31 Dec. Aange voerd werden 24 partijen. Goudse en 2 par tijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra tot f 235; le soort f 228—232, 2e soort f 224 227, Leidse tot f 220. VEEMARKT LEIDEN 31 Dec. Aange voerd werden totaal 2061. Notering melk koeien f 640—960, vette koeien schoon f 190—265, vare koeien 400—730, vaarzen f 510—770, pinken f 280190, graskalv, 175—310, vette kalv. lev. f 230—270, nuch tere kalv. sl. f 40754, levend f 110120, vette schapen f 100—130, vette lammeren 90125, dracht, zeugen 220350, schram men f 55100, biggen f 3545. VEEMARKT UTRECHT 31 Dec. Aange voerd werden 1570 stuks. Prijzen: melk en kalfkoeien f 957700, kalfvaarzen f 875 675 vette koeien 925700, vare koeien f 625—450, stieren f 550—350, vette kalv. f 285—220, graskalv. 325200, nucht. kalv. 47.5032.50, schapen 11580, lammeren 9075, varkens boven 100 kg f 325225, varkens beneden 100 kg 9590, biggen f 5530, bokken o£ geiten 4010. KAASMARKT ALKMAAR 31 Dec. Beurs notering commissiekaas f 2.04 per kg. DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 Gram. VPRO: 7.50 prot. pr. AVRO: 8.00 nieuws. 8.15 gram., 9.30 vrouw, 9.40 prot. p*\, 10.00 gram., 10.50 kleuters, 11.00 gram.. 11.15 kookpraatje, 11.30 bas en piano, 12.00 Vlaamse muz., 12.33 platteland. 12.40 lichte muz., 13.00 nieuws. 13.15 gram., 13.20 Promenade-ork., 13.55 koersen, 14.00 gram., 14.45 voordr., 15.00 piano, 15.30 vrouw, 16.00 gram., 16.30 jeugd, 17.20 caus., 17.30 jazzmuz., 18.00 nieuws. 18.15 piano, 18.30 RVU, 19.00 kinderen, 19.05 Paris vous parle, 19.10 fanfare-ork. 19.45 toneel, 20.00 nieuws, 20.05 journ.. 20.15 operette, 21.10 gram., 21.20 amus.muz., 21.55 voorspellingen voor 't jaar 1955, 22.05 lichte muz., 22.20 de antwoordman, 22.35 volksliedjes, 22.55 Ik geloof dat.. 23.00 nieuws. 23.15 sport, 23.25 New York calling, 23.30 film. HILVERSUM II, 298 m. KRO' 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.45 Morgengebed, 8,00 nieuws, 8.20 gram., 9.00 huisvr 9.40 gram., 10.00 kinderen, 10.15 gram.. 10.30 lichte muz., 11.00 vrouw, 11.30 gram., 1150 caus., 12.00 Angelus, 12.03 gram., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 gram., 14.00 gevar. progr., 14.45 gram 15.30 Ben je zestig?, 16.00 zieken. 16 30 Ziekenlof, 17.00 kinderen, 17.45 regerings- uitz., 18 00 jeugd, 18.20 sport, 18.30 lichte muz., 19.00 nieuws. 19.10 lichte muz. 19.30 Avondgebed, 19.45 gevar. muz 21.00 act., 21.15 de gewone man, 21.20 kamer- ork. en sol22.00 Boek der Boeken, 22.15 vioolduo, 22.45 Ken 'n haan een ei lig gen?. 23.00 nieuws, gram. 23.15 piano, 23.40 ENGELAND, BBC, home service, 330 m.: 12.00 amus.muz., 14.55 ork.conc., 16.45 Spa-ork. en solist, 19.30 amus.muz., 22.45 cello en piano BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 13.00 dansmuz., 13.45 ork.conc., 16.00 amus.muz., 16.45 mil. ork., 18.00 amus. muz,, 18,30 lichte muz., 21.30 conc ork., 23.20 dansmuz., 0.20 dansmuz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. 309 m.: 12.00 amus.muz., 13.10 gevar. muz., 14.00 dansmuz., 16.00 lichte muz., 17.45 populaire muz., 19.15 kamermuz., 19.45 gevar. muz., 22.10 carnavalsliederen, 22.30 jazzmuz., 23.00 gevar. muz., 0.25 dansmuz. FRANKRIJK, nat. programma. 347 m.: 12.30 ork.conc., 18.30 viool en piano, 20.00 kamermuz. BRUSSEL, 324 m.: 17.10 zang en piano, 19.40 symph.ork., 21.15 omr.ork., 22.15 pianorecital. 484 m.: 12.00 omr.ork., 15.45 koorconc., 16.05 lichte muz. ENGELAND, BBC, European Service. Uitz. voor Nederl. 22.00-22.30 Nieuws. Feiten v. d. dag. Boeken en schrijvers. (Op 224 m.). WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. AVRO: 20.15 Act. en weerber. 20.30-22.30 Arsenicum en oude kant, spel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 4