Wit-Gele Kruis in Zandvoort viert binnenkort zilveren jubileum Ford Amsterdam gaat de productie verhogen Van kantoorbediende tot leeuwen- en berentemmer D 4 J Galerij 21generale staf van 5 Mei-viering Goed BETON M Weet U dat... lO korting KELLER I JANUARI ACTIE Siciiiaanse Sinaasappelen JONGE VROUWELIJKE KRACHT PRIMA HUISKNECHT ERVAREN BOEKHOUDER Attractief nummer in Carré Sociale en culturele ontsluiting van Zuid-W est-Brabant BOEKHOUDEN Groot recreatiecentrum in aanleg Geamendeerd kiesregle ment afgekondigd ODDENS BETON p.f. Drink dan dagelijks het sap van uitgeperste sinaasappelen. VEILING OVERWINNING OP VLEUGELS VORSTGEVAAR DENK AAN UW WATERLEIDING SEIZOENPERSONEEL lste MONTEURS 2de MONTEURS JONGEMAN MAANDAG 3 JANUARI 1955 PAGINA 6 Suriname Slachtoffer van de ramp in 1953 gevonden m jrscfiMiite EX A ME N 0 'PI E i D N G HUGAS, 'ELGERSMA.POTGIES E R DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN Bent U elke dag prikkelbaar? ZIJLSTRAAT 63 - TELEFOON 15778 Doe MÉÉR met MINDER geld Terecht heeft de Hema-inkoper van onze afd. huishoudelijk textiel de, voor de Hema speciaal geweven theedoeken, „Twente" genoemd. Geweven van uitsluitend lange, dus de sterkste, katoenen vezels; Maximaal absorberend vermogen; dus prima afdrogend; Gezoomd en gelust Crèpe- weefsel Keper weefsel publiek verkopen: VOLWASSEN MEUBELMAKER HALFWAS MEUBELMAKER HULP IN DE HUISHOUDING 50 jaar Luchtvaart EEN IJVERIG EN BETROUWBAAR HOOFDAGENT (E) KATHOLIEK CONFERENTIE-CENTRUM in 't Gooi vraagt zo spoedig mogelijk: FL. VRL. KRACHTEN e:: BEKWAME PERSSTERS handhaaft lage prijzen! Service -Stations voor HAARLEM Grote Houtstraat 17 Tel. 11465 Gen. Cronjéstraat 109 Tel. 18024 Kruisweg 44 Tel. 14687 Service-Station, voor HEEMSTEDE Camplaan 38 Tel. 34282 van Loon's Automobielbedrijf De afdeling Zandvoort van het „Wit- Gele Kruis" bestaat binnenkort 25 jaar. 8 Januari 1930 werd de afdeling op initiatief van pastoor C. Wijnker opgericht. In het bestuur namen zit ting de heren Goosen, voorzitter, Bey- nes vice-voorzitter, L. Polman, secreta ris, A. van der Mije, penningmeester, Boers ma 2e penningmeester. Pastoor Wijnker geestelijk adviseur en dr. Wil- lems, medisch adviseur. Het eerste werk van het bestuur was om tot de Moeder-Overste van het klooster „Al verna" het verzoek te richten om een Eerw. Zuster voor de wijkverpleging te Zandvoort beschikbaar te stellen. Op 20 Mei 1930 kreeg Zandvoort voor het eerst in de geschiedenis een religi euze wijkverpleegster, namelijk zus ter Engelgunde die haar intrek nam in huize „Sterre der Zee". Gedurende zeven jaren heeft deze zuster haar menslievende taak met grote toewijding en tact uitgeoefend en daaraan is het voor een belangrijk deel te danken dat het „Wit-Gele Kruis" te Zandvoort vaste voet kreeg. Want het was niet gemakkelijk om de katholieken van Zandvoort te over tuigen van het nut en de noodzaak van een katholieke vereniging voor wijkver pleging. De eerste wervingsactie onder de 460 katholieke gezinnen leverde slechts 60 leden op! Uit de notulen der eerste bestuursvergadering blijkt, dat men huiverig was een openbare propa- gandavergadering te beleggen, gezien de plaatselijke toestanden in die dagen. Het aantal leden nam, dank zij het on vermoeide streven van pastoor Wijnker en de bestuursleden geleidelijk toe. De gestadige groei der vereniging werd in 1942 onderbroken door de evacuatie van een groot deel der Zandvoortse be volking. Het aantal leden verminderde van 260 tot 77, huize „Sterre der Zee" moest worden ontruimd, zodat de re ligieuze wijkverpleegster ook Zandvoort moest verlaten. De wijk- en kraam- verpleging werd toen voortgezet door de te Zandvoort woonachtig gebleven particuliere verpleegster, zuster Reg- oord. In het bestuur hadden intussen verschillende mutaties plaats gevonden. In 1936 trad de heer C. W. H. Baard als voorzitter op en toen die in 1938 Zajidvoort ging verlaten volgde de heer J. j. L. A. Wijnne hem als zo danig op. Deze kwam op 30 Sept. 1944 op tragische wijze om het leven. Ten gevolge van de ontwrichting van het verkeer was er in Zandvoort groot gebrek aan genees- en verbandmidde len. Om die te verkrijgen ging de heer Wijnne, die apotheker was, per tram r.aar Amsterdam. Op de terugreis werd de tram door een Engels vlieg tuig beschoten en de heer Wijnne werd dodelijk getroffen. Zandvoort verloor een voorbeeldig katholiek burger; het Wit-Gele Kruis een bekwaam voorzit ter. Na de bevrijding werd het Zandvoort se Wit-Gele Kruis weer nieuw leven ingeblazen. De heer J. L. C. Lindeman trad op als voorzitter. De ledenwerving werd weer ter hand genomen. De ver vulling van de functie van wijkverpleeg ster leverde grote moeilijkheden op. De congregatie van de zusters Francisca nessen was niet in staat opnieuw een zuster voor de wijkverpleging te Zand voort beschikbaar te stellen. Het bleek bovendien lang niet gemakkelijk een leke-verpleegster te krijgen. Eerst op 16 April 1947 kon in deze vacature worden voorzien door de benoeming van zuster J. B. Hoogenbosch. Al spoe dig bleek dit een zeer goede keuze te zijn. Deze zuster verricht ook nu nog haar moeilijke taak met grote be kwaamheid en toewijding. Zij heeft al tijd voor haar patiënten een opbeurend woord en staat hen zo nodig met raad en daad bij. Met groot succes gaf zij herhaaldelijk moedercursussen, daar mede tevens de band van de aanstaan de moeders met het Wit-Gele Kruis versterkende. Er bestaat een goede verstandhou ding tussen het Wit-Gele Kruis en de andere te Zandvoort werkzame kruis verenigingen. De gemeente Zandvoort verleende steeds een subsidie; aanvan kelijk 150. per jaar, maar sedert enkele jaren 1300.— per jaar. De afdeling telt thans 365 leden; zij behartigt de wijkverpleging, de kinder- hygiëne en de t.b.c.-bestrijding; van het aan alle eisen voldoende magazijn van verplegingsartikelen wordt een druk gebruik gemaakt. Het Wit-Gele Kruis te Zandvoort kan terug zien op een kwart eeuw van zegenrijke arbeid in het belang van de lijdende mensheid. Dankbaarheid om Gods Zegen gaat gepaard met hulde aan de pioniers die in 1930 de afdeling ondanks grote moeilijkheden wisten op te richten. Van de oprichters maakt alleen de heer A. van der Mije thans nog deel uit van het bestuur.Dit is thans als volgt samengesteld: J. L. C. Linde man, voorzitter; J. C. M. van Eyk, secr. - penningm. A. A. Vork, 2e Pen- ningm. A. van der Mije en W. M. B. Bosman, Pastoor van Diepen is sedert 1936 geestelijk adviseur. Medisch ad viseur is dr. C. F. M. Robbers. Van de heer Vork kan nog vermeld worden dat deze ondanks zijn 83 jaren, nog steeds de ledenwerving en de inning der contributies verzorgt. Het jubileum zal op Zondag 9 Janu ari a.s. alleen kerkelijk worden gevierd. De Ford-fabrieken in Amsterdam zul len op korte termijn tot een belangrijke productieverhoging overgaan. Dit is een gevolg van de algemene tendenz in de gehele wereld. Het voorbije jaar heeft Ford de titanenstrijd in Amerika ge wonnen. Jarenlang zijn General Motors de fabriek met de grootste afzet ge weest. Thans is dat weer Ford. Deze overwinning heeft gevolgen gehad voor de fabrieken in Dearborn en andere delen van de United States. Grote uit breidingsplannen zijn verwezenlijkt. Ook de Ford-fabrieken in Engeland hebben een begin gemaakt met uitbrei dingen ter waarde van 650 millioen Pond Sterling. Gezien de gunstige economische ont wikkeling van ons land. gezien de stij gende welvaart en de snelheid waar mede wij onze achterstand als auto rijdende natie inlopen, wenst Ford in de pas te blijven. De huidige fabriekshallen aan de Hembrug laten nog voldoende ruimte tot productieverhoging over. Thans wer ken in deze fabriek meer dan duizend mensen. Binnen enkele maanden hoopt men dit aantal op 1400 te hebben ge- brach.. Dan zal in verschillende afde lingen in twee ploegen worden gewerkt, o.a. in de carrosserieafdeling en de lak- kerij. Het aantrekken van nieuwe arbeids krachten is voor een automobielfabriek L e Maastrichtse kantoorbediende Jean Miehon had er in 1946 ge noeg van, steeds tussen vier drukkende muren te zitten. Hü gaf er de brui aan, stapte naar Klant's Dierentuin in Valkenburg en vroeg of er mogelijk daar iets voor hem te doen was. Hij werd zoiets als oppasser of verzorger van de vele soorten dieren, die hier getraind en gedresseerd wer den. Allengs werd de jongeman bij de dressuurproeven ingeschakeld, met een dusdanig succes, dat hij na drie jaar zelfstandig als dompteur kon optre den. Met vijf leeuwen in het circus Strassburger, Twee en een half jaar heeft de thans 31-jarige Michon, een bescheiden land genoot met een leuk Limburgs accent, met zijn leeuwen gewerkt. In die tijd ontmoette hij bij Strass burger zijn vrouw, die in een „olifa-- tenballet" werkt?. Zij komt ook al uit deze contreien, uit Eindhoven. Haar taak was het één der olifanten te be rijden. via een zware olifantenpoot, die voor haar opgehouden werd, de dikke rug te beklimmen en daar enkele fraaie poses aan te nemen. Mibhon heeft haar een eigen, groot nummer gegeven: de leeuwendressuur. Om met zijn vrouw in één program ma te kunnen „staan" heeft hij zich ge worpen op de beren. Dat was voor hem niet zo moeilijk, want bij Klant had hij zich al met deze dieren bezig gehouden. Evenals met tijgers, ze boes en kamelen. Enkele jaren trekt Michon nu al rond met zijn be ren, negen witte en één zwarte. Hij is er mee geweest in België, Luxemburg, Zwitserland, Frankrijk, Spanje, Italië, Engeland, Schotland en Duitsland. Ook in de Oost-zone. Hij heeft half December juist een tournee van elf maanden door de Oost-zone beëindigd. Hij heeft het daar goed gehad. Hij had niets met de politiek te maken, heeft alleen maar gewerkt en toont zich ui terst tevreden over de behandeling van mens en dier. Deze Maastrichtse jongen heeft dus al heel wat van de wereld gezien. Hij gunt zich ruimschoots de tijd de landen en volken die hij bezoekt te leren ken nen. In de meeste landen is er geen mid dagvoorstelling en dan heeft Michon een groot deel van de dag beschikbaar om er op uit te trekken, naar kastelen, de bossen in, of in de arme stadswijken. Hij bezit een niet aflatende ijver, om met de eenvoudige klassen der bevol king in aanraking te komen, „omdat je zo een volk het beste leert kennen." Nu staat hij dan in het attractieve programma van Strassburger in Carré. Met een ijzige kalmte dirigeert hij zijn dieren met de prachtige vachten naar hun postamenten, op de hoge trap of op de draaimolen. Hij levert er menig vriendschappelijk stoeipartijtje met de leuke zwarte beer, die vertrouwelijk de voorpoot op de schouder van zijn dompteur legt. Hij laat tenslotte de be ren een voor een van een glijbaan glijden. Dit alles met het grootste ge mak en met een ijzeren discipline. Het gaat er echter niet steeds even gemoedelijk toe. De beren zijn wel eens wat onwillig. Toch werkt Michon graag met zijn dieren. Zij zijn zwaar der en gevaarlijker dan leeuwen. Dit laatste komt vooral, omdat men bij een beer niet kan zien wanneer hij het stadium van geprikkeldheid heeft bereikt. Bij een onrustige leeuw is men tijdig gewaarschuwd en kan men extra op zijn hoede zijn. Een beer echter kan uiterst plotseling en snel toeslaan. Een grote dosis zelfvertrouwen en overwicht behoeden de dompteur echter meestal voor onge lukken. Toch kan een on geluk niet steeds vermeden worden, het moeilijkst in de bronsttijd. Michon heeft eens onder drie leeuwen tege lijk gelegen, bij een voorstelling voor de pers in Hamburg. Hij werd zwaar verwond; zijn op passer had de leeu wen niet een halve minuut later van hun meester moeten wegjagen. Twee maanden heeft Mi chon in het zieken huis gelegen. Grote littekens op armen en benen getuigen van de ongelijke strijd. In Februari gaat Michon terug naar Klant in Valken burg. De dieren kunnen dan wat rusten en in een royalere omgeving dan de circuswa gens wat meer de poten uitslaan. In Maart begint een nieuwe tournée. Dit maal door Oosten rijk: Michon samen met zijn vrouw in één circus. in ons land geen sinecure. Wij beschik ken over weinig geschoolde krachten. Dit bijvoorbeeld geheel in tegenstelling met Amerika, waar een zeer groot ver loop van arbeiders in de autoindustrie is. Desalniettemin hoopt men de nodi ge mensen op korte termijn te verkrij gen. Een eerste begin met de werving is reeds geruime tijd geleden gemaakt. De productie, die thans ongeveer 50 wagens per dag bedraagt, zal iets meer dan evenredig met het aantal arbeiders stijgen. Men gaat efficiënter werken en op deze wijze hoopt men aan de stij gende vraag in Nederland te kunnen voldoen. (Van onze correspondent) Nu de economische nood in het ont wikkelingsgebied Zuid-West Brabant door de vestigingen van verscheidene industrieën verdreven, krijgt de so ciale en culturele ontsluiting van deze streek de aandacht. De gemeente Hoe* Te Paramaribo is officieel het ge amendeerde kiesreglement afgekon digd. De aftredende landsminister van Economische Zaken, de heer J. C. Cu- riel, gaf een verklaring uit, waarin hij zegt het stuk te hebben gecontrasig neerd, voor hij er de consequenties van overzag. Hij besloot deze verkla ring bij zijn aftreden met het uitspre ken van de wens, dat „de periode van afbraak" met de inwerkingtreding van het statuut zal zijn afgelopen. (Bij de behandeling van de wijzigingen in het Surinaamse kiesreglement zijn in de Staten amendementen inge diend, waardoor het kiesrecht van een deel der Indonesische ingezetenen, door samenvoeging van kieskringen, niet tot zijn recht zal kunnen komen. Een deel van de Surin. regerings raad, waaronder minister-president Currie, vertoefde in Nederland voor de bevestiging van het statuut. De in. Suriname aanwezige leden van het kabinet hebben tijdens de behandeling in de Staten de amendementen ni- onaanvaardbaar verklaard. De Suri naamse landsregering in haar geheel heeft thans de consequentie hieruit ge trokken en het kiesreglement met daar in verwerkt de amendementen afge kondigd. Zoals gemeld, is tegen het invoegen van deze amendementen in het nieuwe kiesreglement in Suriname hevig ge protesteerd. Red. ANP) ven, een agrarisch gebied in deze groei ende industriestreek, is doende met de aanleg van een vijftien ha. groot recrea tiecentrum. In Juni hoopt 't gemeente bestuur een natuurbad te kunnen ope nen. Dit natuurbad „De Haspel" ge noemd naar de buurtschap waarin het is gelegen, krijgt een diep bad en een ondiep bad, twee grote stranden en een restaurant met terras. In de toekomst komen daar nog bij een uitgestrekt kam peerterrein, een speelvijver voor kleu ters, een speeltuin en een roei- en vis vijver. Met dit recreatie centrum wordt voorzien in de grote behoefte van deze streek, waar tot dusver op dit gebied nog alles ontbreekt. In samenwerking met de gemeente Oudenbosch zal het natuurpark „De Pagnevaart" vlak bij „De Haspel" ge legen, geschikt worden gemaakt voor de passieve recreatie. „De Haspel" wordt aangelegd tussen Hoeven en Bosschenhoofd en is voor het gehele ontwikkelingsgebied centraal gelegen. De plannen zijn door de In spectie voor de Volksgezondheid sterk aangemoedigd, omdat het zwembad ook uit hygiënisch oogpunt in een behoefte gaat voorzien. Het schoolzwemmen zal nu, in de zomermaanden althans, ook mogelijk worden. De zwemsport is in dit achtergebleven gebied nog vrijwel on bekend. Een stichting zal het natuurbad gaan exploiteren. Hoewel er uiterlijk nog weinig valt te bespeuren van een grootse voorberei ding van het tienjarig jubileum der Be vrijding, is men binnenskamers reeds druk in de weer om hét feest van 5 Mei voor te bereiden. Overal in den lande worden plaatselijke comités geïnstalleerd; Amsterdam is over enkele weken zover en in de oude Galerij van het voormalige Paleis voor Volksvlijt aan het Frederiksplein is het landelijk bureau van het „Nationaal Comité Vie ring Bevrijdingsdag 5 Mei 1955" reeds geruime tijd in de weer om de activitei ten, die in de 1100 Nederlandse gemeen ten worden verwacht, in goede banen te leiden. Lou Hoefnagels, de artistieke adviseur, heeft een indrukwekkende cartotheek van openluchtspelen, lekenspelen, be- vrijdingsspelen, liederenbundels, feest muziek, enz. aangelegd, waaruit ieder zijn keuze kan doen. De heer F. L. VV. Foppen, die voor de organisatie tekent, is o.m. expert op het gebied van tribu- neverhuur, costumes, kortom alles wat W.Duitsland Gisteren is voor de 19e maal in enkele maanden tijds in West-Duitsland een bankoverval ge pleegd. De totale buit van de dieven be draagt reeds minstens 220-000 marken. (UP). Het stoffelijk overschot dat een week geleden door de veerman van het veer tussen Zijpe en Anna Jacobapolder in het Zijpe werd aangetroffen, is ge ïdentificeerd. Het is gebleken dat het hier betrof de 48-jarige Pieter Siesse uit Ouwerkerk, die in de nacht van 31 Januari op 1 Februari 1953 tenge volge van de stormvloed om het leven is gekomen. er aan organisatorische problemen aan stedelijke festijnen kleeft. Galerij 21 in Amsterdam wordt daar om in de komende dagen een ruggesteun voor alle comité's in den lande, die hun feest zo goed mogelijk zullen willen vieren. Dezer dagen gaat er een eerste folder uit naar alle burgemeesters van Nederland met adviezen en richtlijnen. De gedachten gaan daarbij uit naar een algemeen appèl in de morgen van Be vrijdingsdag met aansluitend een feest viering voor de kinderen. In de vroege middaguren valt een pauze, om iedereen in de gelegenheid te stellen via de radio de militaire herdenking voor het hotel „De We reld" in Wageningen te beluisteren. Verder is er nog een pau^ rond zes uur 's middags wanneer de plechtige herdenking in de Nieuwe Kerk te Amsterdam plaats vindt. Overigens staat het alle plaatselijke comité's vrij om hun festijn zo luisterrijk mogelijk te vieren. Wel hoopt het bureau, dat het geen „feestneuzen en haringkarren- feest" zal worden. Op de tiende bevrijdingsdag hoopt ook de Stichting 1940'45 de laatste millioenen binnen te halen, welke zij nog nodig heeft, om verdere inzame lingen geheel te staken. Naast de grote collecte zullen ook de baten van veel manifestaties, stadionspelen e.d. voor de Stichting beschikbaar komen. Al thans, men hoopt, dat de gemeentelijke comité's met dit goede idee zullen in stemmen. En wat de onontbeerlijke financiën betreft: de gemeente Arnhem heeft de norm gesteld door een tem voor de vie ring uit te trekken. Men verwacht, dat de andere gemeenten zich aan dit be drag, in verhouding tot het bevolkings tal, zullen conformeren. Het bureau heeft de 1100 gemeen ten ook geadviseerd, om de vijfde Mei en alle feestelijkheden zullen tot deze ene, vrije dag beperkt worden te besluiten met een vreugdevuur. Wan neer in het duister op alle plaatsen van Nederland de vuren zullen oplaaien, zal de rode gloed de vreugde en de vrij- heidswil van Nederland vertolken. Vrijdag 14 Januari vangen nieuwe cursussen aan voor het practijkdiploma opleidende voor het associatie-examen DEC. 1955 Voor intelligente mensen, die enige maanden werkelijk hard willen werken, is het mogelijk nog te worden opgeleid voor de a.s. Juni- examens. Deze snelle cursussen vangen aan V/oensdag 12 Januari. 1953: 760 geslaagden. Elke cursist ontvangt een volledige geslaagdenlijst met namen en adressen. Inl., prosp. en inschr. dag. van 9 5; Maandag t/m Vrijdagavond van 7 9 uur a/h lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 - TEL. 16372 m Sinaasappelen van Sicilië, gerijpt door een stralende zon, bevatten een buitengewoon hoog vitaminegehalte en beschermen daardoor Uw gezondheid en zuiveren Uw organen. een natuurdrank - heerlijk opwekkend wij opruimen onze restanten van diverse soorten VERLICHTINGSARTIKELEN tegen zeer lage prijzen enop vele andere artikelen geven wij gedurende de opruiming 1.- 1.2S Hema Notaris H. M. VAN WEEL te Bloemendaal, zal op Donder dag 20 Januari 1955, - des nam. na 2 uur i/h Notaris huis a/d Bilderdijkstraat la te Haarlem, het woonhuis met schuur, erf en tuin, te BLOEMEN DAAL, aan de PLANT SOENLAAN 21, groot 1.86 are, verhuurd voor f 61,70 per maand; grondl. f 107.23; straatl. 38,90; Rijnl. Bun- dergeld 7.67. Aanv. in genot van huur, bij betaling, uiterlijk op 3 Maart 1955. Bezichtiging Dinsd. en Donderd. 2—4 uur nam. Inlichtingen teri kantore van gen. Notaris Van Weel, Overveen, Bloemendaalsesveg 198, telefoon 23716. GEVRAAGD: Fa. J. Koning en Zonen Jansweg 2729 - Haarlem Mevrouw Hoors, Heemstede, Herm. Heyermanslaan 12, tel. 26559, vraagt per 1 Febr. of 1 Maart voor dag, of dag en nacht, veel vrij. Werkster aanwe zig. Hoog salaris. HENRI HEGENER Wilbur en Orville Wright leerden ons vliegen Een prachtig, rijk ge ïllustreerd werk over deze beide luchtvaart pioniers. de eerste jaren luchtvaart en over alle anderen, die er toe hebben bijge dragen de luchtvaart zijn enorme ontwik keling te geven 01 de boeRhandel verkrijgbaar Prijs gebonden f 6.^® N V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM U kunt bevriezing van Uw waterleiding tegengaan door de niet in gebruik zijnde leidinggedeelten af te sluiten en te laten leeglopen en 's avonds de gehele installatie af te sluiten en te laten leeglopen. Bij het afsluiten en aftappen van alle leidingen dient men als volgt te werk te gaan: Ie. hoofdkraan afsluiten; 2e. alle tapkranen openen en stortbakken van de W.C.'s doortrekken; 3e. aftapkraantje openen en water aftappen; 4e. als extra veiligheid de leiding doorblazen. Om bevriezing van closetpotten te voorkomen kan men bij strenge vorst 's avonds een handvol zout in het waterslot daarvan werpen. Vóór het weder in gebruik stellen van de leiding lette men er op, dat alle tappunten en de aftap kraan weer worden gesloten, daarna op alle tap punten de lucht laten óntsnappen. Waterverspilling dient ook in de winter te worden voorkomen en wij zien ons genoodzaakt daarop nauwkeurig toe te zien. De omstandigheden dwingen ons bij constatering van verspilling het perceel zonder verdere waar schuwing onmiddellijk af te sluiten. Wij vertrouwen echter, dat ons beroep op Uw medewerking niet tevergeefs zal zijn. De Directie van het P.W.N. LANDELIJK KATHOLIEK OPINIEWEEKBLAD ZOEKT VOOR HAARLEM EN OMGEVING die in staat is om plaatselijk de werving van abonne menten onder een ontwikkeld publiek, alsmede de ver koop van losse nummers, te organiseren. Een en ander op aantrekkelijke provisiebasis. Geïnteresseerden, die Haarlem en omgeving goed kennen en over prima re ferenties beschikken, gelieven zich ten spoedigste uit sluitend schriftelijk en met volledige inlichtingen, te wenden tot de directie .van De Nieuwe Eeuw, Heeren gracht 375, Amsterdam, postbus 1050. ter assistentie in de huishouding. Tevens Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 43-575. WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt Ook gehuwde vrouwen kunnen voor halve dagen geplaatst worden. Gevraagd voor direct voor kantoor. Alleen zeer vlotte typisten gelieven te reflecteren. Soil, uitsluitend persoonlijk (busdienst Haarlem— Noordwijk, halte Kerkvliet de Zilk) P. BAKKER, Beeklaan 18, Hillegom. Officieel Hoofdagent Citroën - Bloemendaal vraagt voor spoedige indiensttreding: Zij, die ervaring hebben in het automobiel- en garagebedrijf, genieten de voorkeur. Tevens gevraagd; Aanmelden: Korte Kleverlaan 38 - Tel. 24331 WIJNHANDEL vraagt voor bestelwerk en magazijn. Brieven onder nummer 25529.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 6