Hof dient VIRULY en PARFITT vrij te spreken WYBERT Prof. Veraart, belangrijke figuur op economisch gebied Internationale Bidweek v_ cuyipovw'h 133 SCHEEPSBOUWER-. SCHEEPYAARTBERICHÏEW MERKSCHOENEN ROELOFSEN ERIC DÉ noorman Hoogtezon J. VAN DEN BERG Olie-Permanent f5-- weeg!Keven Q i m UNIC UNIEK r UNIC is 85 Slotfase van onderzoek naar de Triton-ramp Grote verdiensten voor de P.B.O. jfV luisteren naar 7 5 cent PROEF EN VERGEL IJ K! ADVOCAAT VAN K.L.M. TE DUBLIN: Het helpt! J V. -J de laatste restanten BIJZONDER LAGE PRIJZEN jnnder machine 6.- en 7.5» MAANDAG 17 JANUARI 1955 PAGINA 2 TWEEDE KAMER 1 FEBRUARI BIJEEN Onderwijsbegroting pas na 15de in behandeling Komt eenheidsgesprek op gang? FELLE BRAND IN HOTEL TE RENKUM V oorzitt er schap P. v. d. A. Evert Vermeer heeft de beste kansen Kalman Knaack overleden 18 JANUARI: Terugkeer van alle dwalenden tot de éne schaapstal ">V DE „GATT" AAN DE KETTING Bescherming van de Nieuwe Waterweg A Op het nippertje de trein gehaald" Ongevallen nemen toe PATER FERRERIUS O.F.M. CAP. Apostolisch-vicaris van Medan NOG SLECHTS 3 DAGEN diverse modellen Zijlstraat 87 - Tel. 11110 Maison LIANA Ga UN IC roken, man en je rookt de beste halfzware shag die er bestaat." Dat déé ik en ik ben blij toe. UNIC is jé Half zware. Proef en U wéét 't Dus afgesproken Voortaan roken U en ik n BIGG ELAAR'S PRODUCT De slotfase van het onderzoek naar het ongeluk met de „Triton" bij de luchthaven Shannon, waarbij 28 perso nen om het leven kwamen, is Zaterdag te Dublin begonnen met het laatste pleidooi van de voornaamste advocaat van de K.L.M.McGonical. Zaterdag was de 26ste dag van de rechtszitting. Over het opstijgen zeide McGonical, dat de getuigenissen over een abnor male start van drie leden van het vliegveldpersoneel niet met elkaar in overeenstemming zijn. Indien men dit bewijs ontleedt en toetst aan ander beschikbaar bewijsmateriaal, blijkt niet, dat er iets met het vliegtuig mis was! De drie getuigen, zo betoogde McGoni cal, legden verklaringen af, „die niet gekleurd waren- door wat zij zagen, maar door wat zij nu denken". McGonical zei verder, dat het niet doenlijk is de mogelijkheid van een structurele fout in het vliegtuig als oor zaak voor het ongeluk uit te sluiten. Er zijn sommige „positieve aanwijzingen in die richting". Hij noemde de erva ring van de piloot met de stuurknup- pel en het schudden van het vliegtuig, (Van onze parlementaire redacteur) Er is een ogenblik sprake van ge weest dat de Tweede Kamer het reces vóór l Februari zou beëindigen, omdat er enkele urgente kwesties zijn gere zen, waaronder de onrust over de ver hoging van de melkprijs door de over heid wel de voornaamste is. De voor zitter van de Tweede Kamer is omtrent een en ander in zijn vacantieverblijf door de griffie op de hoogte gehouden. Thans staat wel vast dat op X Februari de eerstvolgende vergadering zal zijn. Het reces is dus niet eerder afgebro ken. De Kamerleden vinden dan de melkinterpellatie op de agenda. De begroting van Onderwijs zal niet voor half Februari behandeld worden. Minister Cals wordt begin Februari op zijn departement terug verwacht. De radio- en televisiewetten komen aan merkelijk later aan de orde. De schrif telijke voorbereiding hiervan is nog lang niet ten einde. De kwestie van het liftverbod is reeds in schriftelijke vragen aan de orde ge steld, zodat dit buiten het werk van de gehele Kamer kan blijven. Deze week wordt het antwoord van minister Staf op de vragen van enkele leden uit het parlement verwacht. De heer Vermeer van de P. v. d. A. heeft zijn vragen Zaterdag mondeling toegelicht. Of ook daaruit nog een interpellatie voortkomt, zal afhangen van de inhoud van het ant woord van de minister. De Parijse accoorden zijn reeds in de afdelingen in behandeling. Zij zul len vermoedelijk in Maart in openbare behandeling komen; (Van onze parlementaire redacteur) Het gaat erop lijken dat de bespre kingen tussen de K.V.P. en de K.N.P. over de katholieke eenheid binnenkort zullen worden hervat. De K.V.P. zal het verzoek daartoe van de zijde van de K.NJ. zeker niet willen weigeren. Zij zou dat ook zeker de Katholieke Werk gemeenschap in de P.v.d.A. niet willen weigeren, maar van die zijde is helaas tot dusver nog niet gereageerd op de poging om het contact weer op te ne men. Naar verluidt zou aan het eind van de volgende maand in de Werkge meenschap de beslissing vallen over een heel andere kwestie, namelijk over de vraag of de K.W.G. nog als zodanig dient te blijven voortbestaan. Er zijn in deze laatste groep verschillende me ningen over deze kwestie. dat voorafging aan de stoot op het water. Het onderzoek van het vliegtuig na het ongeluk kon niet volledig en af doende zijn, omdat sommige onderde len niet te vinden waren en andere zo beschadigd waren, dat men na kon gaan, hoe hun toestand voor het onge luk is geweest. Als het Hof zou bevinden, dat het ongeluk zich heeft voltrokken op de wijze waarop kapitein Parfitt het heeft beschreven en er zijn bewijzen, dat dit het geval is geweest dan dient het Hof Parfitt van iedere blaam vrij te spreken. Hetzelfde geldt voor commodore Viru- ly. Mc. Gonical zei ten slotte dat de K.L.M. uitgebreide maatregelen treft om de bekwaamheid van haar piloten te te beproeven. De K.L.M. werkt in deze op zijn minst even doeltreffend als an dere maatschappijen. Een en ander acht McGonical bewezen door het feit, dat andere maatschappijen de K.L.M. om advies vragen omtrent de methode om de bekwaamheid der piloten te testen. De staat van dienst van de K.L.M. in deze zou elke vergelijking met iedere andere maatschappij kunnen doorstaan. Het pleidooi van McGonical duurde zes en een half uur. Vandaag wordt de zitting voortgezet. Advertentie Geef Uw keel het beste. Gebruik da gelijks Wybertjes ter voorkoming van heesheid, hoest en keelpijn (Van onze correspondent) Zaterdagavond heeft een felle uit slaande brand het hotel-café-restaurant „Rijnzicht" te Renkum in de as gelegd. Het hotel is in toeristisch Nederland vooral bekend als uitgaansgelegenheid. Daarnaast geniet het in Engeland spe ciale bekendheid doordat hier de jaar lijkse reünie der Britse Airbornes wordt gehouden. Op een paar vertrekken na is het hele hotel, dat dertig bedden telde, een groot café-restaurant, een danszaal, een bar en een grote serre, uitgebrand. De gehele inboedel werd een prooi der vlammen. De schade, die door verzeke ring wordt gedekt, zal naar schatting 300.000 bedragen. Wat er van „Rijn- zicht" overgebleven is zal moeten wor den gesloopt, wil men tot herbouw ko men. Niettemin verklaarde de eigenaar, de heer F. C. van Rijswijk, die het hotel in nog geen vijftien jaar heeft opgewerkt van dorpscafé tot gerenom meerde gelegenheid, dat de herbouw in versneld tempo zal worden ter hand genomen en dat hij vastbesloten is, voor de intrede van het nieuwe seizoen te heropenen. (Van onze parlementaire redacteur) De heer Evert Vermeer zal vermoede lijk voorzitter van de P. v. d. A. wor den. Hij is althans als enige candidaat door het partijbestuur naar voren ge schoven als opvolger van Koos Vor- rink, die niet meer in staat is deze post te vervullen in verband met zijn steeds achteruitgaande gezondheidstoe stand. Enkele andere voordrachten uit de afdelingen der partij zullen vermoe delijk weinig gewicht in de schaal leg gen. De heer Vermeer vertegenwoordigt niet de extreem-linkse richting van de huidige waarnemend voorzitter ir. H. Vos, wiens standpunt om Nieuw-Guinea aan Indonesië af te staan hem als voor zitter kennelijk ongeschikt heeft ge maakt. De voordracht van het partijbe stuur van de P. v. d. A. vormt nogmaals een bevestiging van het standpunt dat de socialistische fractie in de Tweede Kamer heeft ingenomen. Te Amsterdam is op 70-jarige leeftijd overleden de acteur Kalman Knaack. Het stoffelijk overschot zal op Woens dag 19 Januari a.s. des middags één uur op de begraafplaats Zorgvlied aan de Amsteldijk ter aarde worden besteld. Prof. dr. J. A. Veraart, die, zoals op pagina 1 is gemeld, aan de gevolgen van een auto-ongeval is overleden, werd 26 Januari 1886 te Amsterdam geboren. Hjj genoot zijn gymnasiale opleiding van 1898 tot 1904 aan het college der paters Jezuïeten, dat toen nog op de Heren gracht gevestigd was. In 1904 begon hij zijn studies in rechtswetenschap en eco nomie aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, waar hij in 1908 zijn doc toraal examen deed en iri 1910 promo veerde. In 1911 vestigde de heer Veraart zich te 's Gravenhage om zich te wijden aan de voltooiing van de organisatie van het boekdrukkersbedrijf, terwijl hij ook de organisatie van verschillende andere be drijven ter hand nam. Hij mocht berei ken de totstandkoming van het eerste collectief contract in de typografie op 1 Januari 1914. In October 1914 werd hij toegelaten als privaat-docent aan de Technische Hogeschool te Delft in de leer der economische organisatie van werkgevers en werknemers en van de collectieve arbeidsovereenkomst. In 1917 verscheen van zijn hand het zo bekend geworden werk: vraagstukken der eco nomische bedrijfsorganisatie, waarvan Morgen, Dinsdag, begint in heel de christelijke wereld de- jaarlijkse internationale gebedsweek voor de hereniging van alle Christenen. Katholieken en niet-Katholieken overwegen gezamenlijk het gebed, dat de Verlosser op de vooravond van Zijn lijden tot de hemelse Vader richtte, en bidden om de verwezenlijking daarvan: „Mogen zij allen één zijn gelijk Gij, Vader, het zijt in Mij en Ik in U; mogen zij ook één zijn in Ons, opdat de wereld gelove, dat Gij Mij gezonden hebt" (Jo. 17. 21). In het goddelijk heilsplan met de mensheid is de eenheid der Christenen ten aanzien van de wereld bedoeld als een overtuigend en meeslepend argu ment voor de waarheid van Christus' leer. Elke Christen behoort zijn per soonlijk gedrag te maken tot een levend bewijs van onderling saamhorig heids- en verantwoordelijkheidsbesef, opdat daardoor de wereld gelove, dat „Gij Mij gezonden hebt". De werkelijkheid is helaas totaal anders. Waar de* liefde eenheid had moeten en kunnen brengen, heeft de zonde veelheid en verdeeldheid veroorzaakt. En tevens machteloosheid tgenover de wereld, die God niet aanvaardt. Zo voert het kwaad de boventoon, omdat de hou ding der Christenen niet overtuigend spreekt. Nog nooit, sinds Christus' komst op aarde, is Zijn gebed om eenheid zo actueel geweest als thans. Steeds feller worden de aanvallen en de opdringerigheid van het georgani seerde ongeloof, dat een totaal materialistische heilsverwachting predikt, waarin de christelijke gedachte van eenheid in en door het Rijk Gods geheel verwereldlijkt is en losgemaakt van de Schepper. Tegenover dit zeer reële gevaar staat de verdeelde christenheid in een uiterst ongunstige positie. Haar pretentie de enige heilsmogelijkheid te bezitten, wordt door de inner lijke verscheurdheid weinig aannemelijk; omdat de praktijk ontbreekt, ver liest de leer haar overtuigings- en wervingskracht. Maar ook zonder dit gevaar-van-buiten blijft de hereniging aller Christenen een dwingende eis. Verdeeldheid immers is ongehoorzaamheid t.o.v. God. En daaraan staan allen schuldig: Katholieken, Orthodoxen, Protestanten en Anglikanen. Ge lukkig ziet men dat steeds duidelijker in. Het mag tot op zekere hoogte bemoedigend heten, dat het moderne herenigingsstreven reeds begonnen is voordat de dreiging van het communisme haar tegenwoordige felheid en omvang had verkregen. Toch is deze dreiging een motief te meer, en wel een hoogst ernstig, om het herstel der verloren eenheid met inspanning van alle krachten te bevorderen. Wij hebben allen ernstig gefaald. Dit schuld bewustzijn, algemeen toegegeven, is de eerste voorwaarde om ons gebed het juiste accent van nederig en berouwvol smeken te verlenen. Wij, Katho lieken, die vast geloven het onverdiende voorrecht te genieten de éne, ware Kerk van Christus te zijn, hebben in deze Bidweek een uiterst belangrijke, maar ook zeer delicate taak. Onze overtuiging dwingt ons het herstel der eenheid alleen mogelijk te achten door de terugkeer van alle afgescheidenen tot de Moederkerk van Rome. Verreweg de meeste niet-Katholieke chris tenen dwalen echter te goeder trouw en zeer velen hebben ernstige be zwaren tegen het Katholicisme. En tegen de Katholieken! Niet steeds ten onrechte! Ons gebed voor hun terugkeer wordt daarom niet zelden aan matigend genoemd. Toch kunnen wij het niet anders zien zonder ons geloof te verloochenen. Ons bidden moet daarom gedragen worden door een liefde vol begrip voor de ander en de overtuiging, dat ons vóór alles bescheiden heid past. De overdenking der intenties van de komende Bidweek mag dan ook geen zelfgenoegzame kritiek zijn op onze mede-Christenen, maar een liefdevol, nederig en dankbaar bezinnen op de eigen, totaal onverdiende bevoorrechting, waaraan Gods genade alle afgescheidenen moge deelachtig maken. verschillende drukken in enkele weken waren uitverkocht. Later werd dit werk omgezet in: beginselen der economische bedrijfsorganisatie. 31 December 1918 werd de heer Ver aart benoemd tot hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft in de staathuishoudkunde, de arbeidswetge ving, mijnrecht en handelsrecht. In 1919 had prof. Veraart de leiding bjj de uitvaardiging van het Paasmani- fest der R.K. vakbeweging en van het congres der bedrijfsraden te 's Graven hage. In hetzelfde jaar nam hij de lei ding op zich van het bureau der fede ratie van R.K. Middenstandsbonden in Nederland. In 1923 werd hü lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland voor de R.K. Staatspartij, in 1925 lid van de Tweede Kamer. In geen van beide colleges heeft prof. Veraart thans meer zitting. Sedert 1919 wijdde hij ook al zijn krachten aan het werk van de Hoge Raad van Arbeid, waarbij hij in het bijzonder aandeel had aan de ver schillende plannen tot wettelijke rege ling der bedrijfsorganisatie. Een belang rijke taak vond hij ook in de arbeid van de Katholieke Wetenschappelijke Ver eniging. In 1939 was prof. Veraart rector-mag- nificus van de Technische Hogeschool te Delft. De oorlogsjaren bracht hij in Enge land door, waar hij verbonden was aan resp. de departementen van justitie en van algemene oorlogvoering. Hij be kleedde in die tijd voorts belangrijke in ternationale functies. In 1946 werd prof. Veraart juridisch en economisch adviseur van de federatie van de Katholieke Vereniging van Mijn- beambten en de Katholieke Mjjnwer- kersbond. In 1947 voorzitter van de ju ridische en van de economische afdeling der Katholieke Wetenschappelijke Ver eniging. Voorts was hij o.m. lid,van het His torisch Genootschap. In 1947 werd hij benoemd tot voorzitter van de Neder landse vereniging van hoogleraren en lectoren. De overledene was commandeur in de orde van Oranje-Nassau, welke onder scheiding hem toegekend werd op grond van zijn grote verdienste voor de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Een groot aantal publicaties van zijn hand zag het licht, speciaal op het ter rein der economie en van de P.B.O. in het bijzonder. In 1944 verscheen o.m. „Economisch herstel van Nederland", in 1948 „Vijftig jaren arbeidsrecht" en in 1949 „De economist in de woeling van deze tijd". De „wrakkenwet" is toegepast op het Noorse s.s. „Gatt", dat enkele dagen geleden voor het Zuiderhoofd van de Nieuwe Waterweg vastliep. De Neder landse staat is daardoor bevoegd alle maatregelen te nemen, welke nodig zijn om te voorkomen, dat het schip, dat als verloren wordt beschouwd, gevaar zal gaan opleveren voor de scheepvaart. Als gevolg hiervan heeft de haven meester van de Rijkswaterstaat op dracht gegeven aan Van de Tak's Ber gingsbedrijf te Maassluis om twee stok- ankers uit te brengen. Deze ankers wor den met acht duims (armdikte) stalen kabels verbonden met het schip. Men hoopt hierdoor te voorkomen, dat bij een eventuele harde Zuid-Westenwind of storm het wrak van de „Gatt" in de mond van de Nieuwe Waterweg terecht komt. Een van de beide drie ton we gende ankers is Zondag uitgebracht. Dit anker is met het schip verbonden door middel van totaal 400 meter staalkabel en drie lengtes zware ketting. Men hoopt, dat deze maatregelen vol doende zijn, ter voorkoming van een herhaling van het Faustus-drama, maar dan uit Zuid-Westelijke richting. 89. Eric knielt bij de oude man neer en ontdekt spoedig, tot grote op luchting van Branwen, dat de man nog leeft. Inderdaad opent Cendrach even later de ogen en knikt zijn dochter geruststellend toe. Inmiddels geeft Eric bevel de puinhopen goed te doorzoeken naar mogelijke overle venden en hoewel schoorvoetend en angstig, wordt er toch gehoor aan zijn bevel gegeven. Nu mompelt de scheepsbouwer enige woorden en de Noor man buigt zich naar hem toe, om ze te verstaan. „Cendrach sterft nog niet, dochter. Het was, het was, het vuur van Hellas", fluistert hij, nog enigs zins afwezig. Hij ziet er bestoft uit en wat gehavend. Op zijn gezicht en kleren zijn vreemde, donkere plekken. „Be uitwerking van het vuur was vreselijk, afgrijselijk", kreunt de oude man en als hij de vragende blik in Eric's ogen ziet, vervolgt hij: „Nooit, nooit zal ik aan iemand verraden, wat het geheim van deze stof is. Ik zelf wist niet, dat de werking zo hevig was, hoewel ik het vermoedde. Maar ik had slechts .een geringe hoeveelheid van de springstof geprobeerd". Hij zucht, doch blijkbaar lucht het hem op er over te spreken en zo vervolgt hij: „Het is een oud geheim. Lang, lang geleden kreeg ik het van een stervende Romeinse legeraanvoerder. Hij noemde het: Vuur van Hellas, en sprak over verre volken in het Oosten, die deze springstof reeds lang kennen. Meer wil ik er niet van vertellen, niet meer dan dit". „Wij willen het ook niet weten", zegt Eric ernstiff- „Bewaar uw geheim! Wat wij er van gezien hebben, heeft mij duidelü^ gemaakt, dat zulk een duivelse uitvinding nooit en nimmer meer door men' sen gebruikt mag worden". Over het hoofd van Cendrach staart Eric in dt verte. Een diepe rimpel plooit zijn voorhoofd. Zacht klinkt zijn stem a]s hij verder spreekt: Zelfs zijn bitterste vijand mag men ov deze onterenie manier niet in de dood zenden. Als het geheim van deze stof bekend werd, zou de wereld in vuur en vlam ten onder gaan en de mensheid zichzelf vernietigen. Allen zijn onder de indruk gekomen van de wonderlijke uit" spraak van de Noorman en even heerst er een diepe stilte. Dan wordt df® onderbroken door een luide schreeuw van Svein, die met zijn mannen in de puinhopen rondzoekt. ,jDe mannen van Edzar", brult hij, „ze zijn ons te slim af. Er zijn nog overlevenden. Kijk, ze hebben de boten in brand gestoken. We kunnen niet meer van het eiland af". DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 gram. VPRO: 7.50 prot. pr. AVRO: 8.00 nieuws. 8.15 gram., 9.30 vrouw, 9.40 prot. pr., 10.00 gram., 10.50 kleuters, 11.00 RVU. 11.30 gram.. 11.45 kookpraatje. 12.00 piano, 12.33 platteland, 12.40 twee piano's, 13.00 nieuws, 13.15 gram.. 13.20 Musette- ork., 13.55 koersen, 14.00 Radio Philharm. Ork., 14.40 schoolradio, 15.00 sopr. en piano, 15.30 vrouw, 16.00 gram., 16.30 jeugd, 17.20 caus., 17.30 jazzmuz., 18.00 nieuws, 18,15 piano, 18.30 RVU, 19.00 kin deren, 19.05 Paris vous parle. 19.10 har- monie-ork., 19.40 gram., 19.45 toneel, 20.00 nieuws, 20.05 journ., 20.15 gevar. progr., 22.20 de antwoordman, 22.35 or gel, 22.55 Ik geloof dat23.00 nieuws, 23.15 New York calling, 23.20 film. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.20 gram., 9.00 huisvrouw, 9.40 Lichtbaken, 10.00 kinderen, 1015 gram., 11.00 vrouw, 11.30 schoolradio, 11.50 caus., 12.00 Angelus. 12.03 Metro- pole-ork., 12.33 gram., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 kamerork. en soliste, 14.00 gevar. progr., 15.00 schoolradio, 15.30 Ben je zestig, 16.00 zieken, 16.30 Zieken- lof, 17.00 jeugd, 17.15 felicitaties jeugd. 17.40 beursber., 17.45 regeringsuitz., 18.00 jeugd, 18.20 sport, 18.30 lichte muz., 19.00 nieuws, 19.10 lichte muz., 19.30 Avond gebed, 19.45 gram., 20.40 act., 20.55 de ge wone man, 21.00 Boek der Boeken, 21.15 opera, 22.00 viool en piano, 22.25 Ken een haan 'n ei liggen, 22.40 gram., 23.00 nws., 23.15 bariton en piano. 23.40 gram. ENGELAND, BBC, home service, 330 m.: 16.45 lichte muz., 19.30 lichte muz., 20.00 gevar. muz., 22.45 recital. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 13.00 dansmuz., 13.45 Schots ork., 16.00 lichte muz., 16.45 mil. ork., 18.00 gevar. muz., 18.30 pianomuz., 18.45 dansmuz., 21.30 ork.conc., 23.20 lichte muz., 0.20 lichte muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m.12.00 amus.muz., 13.10 operette- muz., 16.00 lichte muz., 17.45 lichte muz., 19.15 kamermuz., 22.10 lichte muz., 0.25 dansmuz. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m.: 12.30 solistenconc., 14.05 zangrecital, 20.00 kamermuz., 22.35 symph.conc. BRUSSEL, 324 m.: 15.45 kinderliederen, 17.10 gevar. muz., 17.40 koorzang, 19.40 koorzang, 21.15 ork.conc., 22.15 viool en clavecimbel. 484 m.: 12.00 ork.conc., 15.45 omr.koren, 16.05 lichte muz., 20.00 gevar. muz., 22.15 kamermuz. ENGELAND, BBC, European Service. Uitz, voor Nederl. 22.00-22.30 Nieuws, feiten v. d. dag en Boeken en schrijvers. (Op 224 m.). WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. NCRV: 20.15 Journ. en weerber. 20.35 De monstratie op oude muziekinstrumenten met toelichting. 21.05 Grijze vossen doden niet, spel. 22.05-22.15 Dagsluiting. AALSDIJK 16 te Antewrpen. AALSUM 17 te Bahrein. AARDIJK 17 te Havanna. AGATHA p. 17 Str. Banka n. Pladju. ALETTA 17 te Singapore. ALIOTH p. 17 Pto. Alegre n. Santos. ALNATI 17 te Montevideo. ALPHERAT 16 te New York. AMERSKERK 16 te Genua. AMPENAN p 17 Djeddah n. Belawan. AMSTELKROON p. 17 Wight n. Emden. ANTONIA p. 17 Priok n. Pladju. APPINGEDIJK 16 te Santos. ARGOS p. 17 Ouess. n. Lissabon. ARKELDIJK 17 te New Orleans. ARNEDIJK 17 te Londen. BENINKUST 16 te Dakar. BENNEKOM 16 te Callao. BLOEMFONTEIN p. 17 Ouess. n. South. BLIJDENDIJK 17 te Antwerpen. BONAIRE p. 17 Finist. n. Madeira. BORNEO 16 te New York. BOSCHFONTEIN 17 te Mombasa. BOSKOOP 17 te Cristobal. CALLISTO 16 te Leith. CALTEX DELFT p. 17 Kp. Bon n. Sidon. CALTEX NEDERLAND 17 te Fredericia. CHAMA 16 te Balikpapan. CLAVELLA 16 van Minikoy n. Pt. Sudan. CLEODORA p. 16 Thursday eil. n. Brisb. CONGOSTROOM p. 17 Ouess. n. Dakar. COTTICA p. 17 Trinidad n. Plymouth. DAPHNIS 17 te Baltimore. ERINNA 16 te Singapore. ESSO DEN HAAG p. 17 Gibr. n. Antw. GAASTERLAND 16 te Vitona Braz. GROOTKERK 17 te Amsterdam. HEEMSKERK 16 te Melbourne. HOOGKERK 16 te Bremen. HOUTMAN p. 16 Ceylon n. Belawan. INDRAPOERA 16 te Belawan JAGERSFONTEIN p. 17 Finist. n. L. P. JOH. v. OLDENB. 16 van Sydney n. Sur. KARIMUN 17 te Suez. KOTA AGOENG 16 te Pt. Said, KOTA GEDE 16 te Cheribon. LAERTES p. 17 Colombo n. Belawan. LAURENSKERK p. 17 Kp. St. Vine. n. Marseille. LEKKERKERK 16 te Marseille. LEMSTERKERK 16 van Bahr. n. Damman. LIBERTY BELL 16 te Suez. LIEVE VROUWKERK p. 17 Colomobo naar Aden. LIMBURG 16 te Belfast. LINDEKERK ]6 te Rotterdam. MAAS 17 te Djidjelli. MAASLAND 17 te Amsterdam. MACOMA p. 17 Kreta n. Pt. Said. MACUBA 17 te Surabaja. MALVINA 16 te Suez. MAPIA 16 te Suez. MARISA 16 van Malta n. Berre. MARKELO 17 te Londen. MEERKERK 17 te Aden. MYONIA 17 te Singapore. NIEUW AMSTERDAM 16 van Havanna n. New York. ORANJE p. 17 Massawah n. Colombo. OUWERKERK 17 te Townsville. POLYPHEMUS p. 17 Gibr. n. Halifax. POELAU LAUT p. 17 Kreta n. Pt. Said. FRINS ALEXANDER 16 te Lissabon. PRINS FR. WILLEM 17 te Montrose. PRINS WILLEM III p. 17 Esbjerg n. Lissab. PYGMALION p. 17 Ouess. n. Demerara. RIDDERKERK 16 te Pt. Elisabeth. RITA 17 te Penang. RUYS 17 te Okinawa. RIJNDAM 17 te Cobh. SARPEDON 16 te Pto. Cabello. SIBAJAK p. 17 Dungen. n. R'dam. SOESTDIJK p. 17 Str. Soenda n. TJ. Pr. SOMMELSDIJK 17 te Houston. STAD ALKMAAR 16 te Immingham. STAD MAASSLUIS p. 17 Narvik n. R'dam. STAD MAASTRICHT p. 17 Dungen. naar Sluiskil. STAD VLAARDINGEN p. 17 Esbj. n. Narv. STRAAT MOZAMBIQUE p. 17 Miri naar Hongkong. TABINA p. 17 Gibr. n. Genua. TAWALI 16 te New Orleans. TIBIA 17 te Auckland. TRAJANUS 16 te Georgetown. WATERMAN p. 16 Guadeloupe n. Willemst. WELTEVREDEN -p. 17 Key West n. Charl. WESTERDAM 17 te New York. WIELDRECHT p. 17 Dungen. n. Sidon. NAGEKOMEN SCHEEPSTIJDINGEN ABBEKERK 15 van Hongk. n. Shanghai. ARTEMIS p. 16 Key West n. Curasao. AGAMEMNON 16 te Antwerpen. ALBIREO 16 te Rosario. ALBLASSERDIJK 15 te Antwerpen. ALCYONE p. 16 Fern. Nor. n. St. Vine ARENDSDIJK 16 te Philadelphia. ADINDA 15 te Pladju. AMSTELDIJK 15 te Havre. AMSTELVEEN 15 te Djibouti. AAGTEKERK 15 te Hongkong. ARUNDO 15 te Charleston. ATLAS 15 te Valencia. ARDEAS p. 16 Hamb. n. Kopenh. P.1NTANG p. 16 Sorong n. Makassar. BACCHUS 15 te Rotterdam. BOREAS 15 te Genua. CALTEX PERNIS 15 te Rotterdam. UERONIA 15 te Pt.. Lincoln. CRONENBURGH 15 te Anton. ENA 15 te Cristobal. EEMDIJK 16 te Vera Cruz. EOS 15 te Malaga. ELMINA 15 te Takoradi. FARMSUM 15 te Mobile. GADILA p. 15 Sabang n. Kaapstad. GOOTE 15 te Amsterdam. GORD1AS 15 te Algiers. HATHOR 15 van Bougie n. Antw. HECTOR 15 te Lissabon. HOUTMAN p. 15 Ceylon n. Belawan. HERA 16 te Paramaribo. HAULERWIJK p. 16 Kp. Bon n. Casabl. ITTERSUM p. 16 Miami n. Jacksonv. ILIAS p. 16 Ouess. n. Malta. JUPITER 15 te Livorno. KIELDRECHT 15 te Bremen. KOTA INTEN 15 te Djibouti. KATELYSIA p. 15 Gibr. n. Heysh. KORATIA p. 16 Daedalus n. Triest. LARENBERG 15 te Hamburg. LISSEKERK 15 te Marseille. LUNA p. 16 Malta n. Alex. LEUVEKERK p. 16 Daedalus n. Calc. Het aantal ongevallen dat veroorzaakt wordt door reizigers, die nog op het nippertje de trein willen halen neemt bij de dag toe. Dezer dagen werd een jongeman door de trein meegesleurd toen hij het portier van de coupé van een al rijdende trein niet open kon krijgen. Het traject Meppel-Steenwijk legde hij hangend aan het treinportier in levensgevaar af. In Roermond trok de hoofdconducteur aan de noodrem toen een reiziger eveneens probeerde in een reeds rijdende trein te springen en met zijn jas aan het portier bleef hangen. Toen uit Doetinchem een trein ver trok sprong ook een reiziger op het laatste moment de coupé in. De deU zwaaide open en raakte een reizigstt._ die nog op het perron stond te wacLj ten. De reizigster werd gewond e moest op doktersadvies naar huis den vervoerd. Tot opvolger van mgr. M. L-, Brans O.F.M. Cap. als apostolisch vi®8* ris van Medan heeft de H. Vader noemd pater Ferrerius (Antonius, Hel1' ricus van den Hurk), tot dusver super^» regularis van het vicariaat Medan. Pa* ter Ferrerius is 47 jaar oud. MP' Brans wordt dit jaar 76 jaar. BARTELJOKISSTBAAT 31 HAARLEM Spannend stripver haal voor de jeugd van 12 tot 15 jaar- Er zijn 25 deeltjes verschenen. De prijs per deel bedraagt Verkrijgbaar in de boekhandel- altenastraa® (bij Stuyvesantple' Halte Lijn 4 TELEFOON 2342' (De Boer Asseler' iC' r 50 gram

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 2