Slechts zes goedgekeurde voetbalvelden DE EERSTE KLASSERS^ 21 wedstrijden vinden geen doorgang VOETBAL in Nederland Lf AJAX beter gewend aan de modder dan H Italië zegeviert over België: 1—0 ...en in Engeland. De nieuwe koers van de KNVB 1 &M &uaébtèit^ umat tedetem op edoêegt' J Af Sunderland blijft aan de leiding Partisan wint van Newell Old Boys IJshockey met vechtpartij V.E.K. wijst het reorganisatie plan af Overschrijvings bepalingen vernieuwd §"#111 MAANDAG 17 JANUARI 1955 PAGINA j Stagnatie in Engelse league M.V.V. ZET ACHTER STAND OM IN ZEGE Stormvogels verliest met 43 Tegen Hamburger S.V. Cor van der Gijp middenvoor Kuys linksback, Van der Hart op spilplaats Reorganisatie bij „De Graafschap" Sneeuw belemmert te Arnhem goed spel Toegangsprijzen landen- wedstrijden verhoogd 10.000 plaatsen in de vrije verkoop PHSffllf Maximale zekerheid Minimale premie Dank zij fout van keeper Meert m MSi 16 inschrijvingen voor Fifa-jeugdtournooi Van der Zande negende te Ekeren Donck NIEUWE PORSCHE Reims nog aan leiding in Frankrijk Boot weer turnkampioen van Nederland international wintersportweek van Garmisch-Pa^ kirchen begonnen met een vriendschap pelijke ijshockey-wedstrijd tussen m (Milaan) en Riessersee. Hoewel men niet direct bij een ijshockeywedst™ zou verwachten, ging het er al sp°e°,8 heet toe. Toni Biersack, een van backs van Riessersee, gaf in de ee minuut na de eerste speelperiode Italiaan Monte Murro een zware ,.b°"t check", zoals dat in vaktermen heet. V was het sein voor Cupoio, die op het sP lersbankje zat, om Fritz Poi'^j die evenmin aan het spel deelnam. een bierfles te bewerken. Het werd eej complete vechtpartij, waaraan vrij* alle spelers deelnamen. Toen een d scheidsrechters besliste dat Monte Nu ro naar het strafbankje behoorde te V® dwijnen, werd de man, die heer e meester op het hockeyveld behoort zijn, bedreigd. De Italianen maak'® met opgeheven stokken jacht op spelers van Riessersee en voor een0", jectieve toeschouwer was het vrijvv' onmogelijk te constateren, dat het h>® om een vriendschaopelijke ijshockey match ging. Na 4 minuten stevig veC0t ten werd het spel voortgezet met To!r Biersack en Monte Murro op het stra' bankje. Hoewel de spanning voelb8^ was, kwam het niet tot een tweede UJ' barsting. Riessersee won met 11—'. Poitsch moest zich onder medische ke' handeling laten stellen. Richards behoudt zijn amateurstatus Nielsen wint mijl te Boston Het zit de K.N.V.B. dit seizoen nog minder mee dan zelfs de ergste pes simisten hadden verwacht. Want behalve de hier niet nader te noemen misère gooit nu ook het vreemdsoortig winterweer roet in het eten. De lezer zal zich herinneren, dat vanuit Den Haag Zaterdag de boodschap naar de eerste klassers was gegaan om de velden toch maar bespeelbaar te maken. De heren van de K.N.V.B. hadden er een technische leidraad bij vermeld. Er moest sneeuw gerold worden en de lijnen konden aangegeven worden met zaagsel. Het leek allemaal erg vernuftig, totdat het hevig begon te regenen, zo hevig, dat het plan van de sneeuwrollerij bij gebrek aan sneeuw geen doorgang kon vinden en de eerste klassers genoopt waren de order uit Den Haag niet op te volgen. Gistermorgen zijn vele consuls, hoofdconsuls en andere autoriteiten in touw geweest om zich van de slechte toestand van de velden te vergewissen. Slechts in zes gevallen kon de situatie van de grasmat genade vinden in de ogen van de mensen, die het laatste woord over spelen of niet-spelen hebben. Het Amersfoortse HVC heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om een nederlaag tegen Ajax te lijden. De Amsterdammers werden hierdoor in staat gesteld, om de leiding in de afdeling D te nemen. De Venlose supporters hoeven zich echter niet al te ongerust te maken, want Ajax heeft bij een voorsprong van twee punten twee wedstrijden meer gespeeld dan VVV. Willem II heeft het met een gelijk spel moeten doen tegen Sparta, hetgeen echter niet wegneemt, dat de positie van de Tilburgenaren aan de kop van afdeling B zeer gunstig blijft. Hekkensluiter Be Quick van afdeling D heeft bü RBC een puntje in de wacht weten te slepen. Veel zijn de Groningers er overigens niet mee vooruit gegaan. De overige uitslagen, t.w. MVVStormvogels 43, Roda Sport Zwolse Boys 14 en ADOBrabantia 00, hebben practisch geen ver schuivingen tot gevolg gehad. A: MVVStormvogels 4-3 B: ADOBrabantia 0-0 Roda SportZwolse Boys 1-4 SpartaWillem II 1-1 Flamingo's 7 6 1 0 13 22— 5 Willem II 8 6 2 0 14 23— 9 MVV 8 4 2 2 10 19—12 EDO 7 4 1 2 9 8— 7 NAC 7 3 3 1 9 12— 7 Elinkwijk 7 3 2 2 8 15—14 Excelsior 7 3 3 1 9 12— 8 DWS 7 3 2 2 8 9— J Emma 6 3 2 I 8 7— 5 Fortuna '54 6 3 1 2 7 8— 5 Roda Sport 8 3 2 3 8 11—12 ADO 8 2 3 3 7 8—14 Zwolse Boys 7 3 1 3 7 13—17 Heerenveen 5 2 2 1 6 18—12 Leeuwarden 6 3 0 3 6 14—13 Rigtersbleek 6 2 2 2 6 10—13 Longa 7 2 2 3 6 18—17 Sparta 7 0 6 1 6 11—12 Stormvogels 8 1 4 3 6 13—15 SVV 7 2 2 3 6 15—17 Go Ahead 6 1 3 2 5 7— 7 Brabantia 8 2 2 4 6 11—16 Amsterdam 7 1 3 3 5 12—14 Heracles 6 2 1 3 5 13—13 DOS 7 2 1 4 5 10—18 Sittardia 7 2 1 4 5 13—13 Veendam 7 0 1 6 1 12—32 Wageningen 7 1 1 5 3 4—12 D: Be Quick- -RBC 1-1 C: Alles afgelast. HVC—Ajax 0-3 PSV 7 6 1 0 13 21— 6 Ajax 8 5 2 1 12 21— 8 Rapid JC 7 4 2 1 10 20— 5 VVV 6 4 2 0 10 16— 4 Limburgia 6 4 0 2 8 9— 3 HVC 8 2 5 1 9 9— 9 Alkmaar 6 4 0 2 8 13—10 Eindhoven 7 2 4 1 8 11— 5 NO AD 6 3 2 1 8 7— 7 RBC 8 3 2 3 8 14—15 Haarlem 7 3 2 2 8 12— 8 DFC 6 3 1 2 7 10— 8 GVAV 7 2 4 1 8 11—14 Enschede 6 3 1 2 7 8—10 Feijenoord 7 2 2 3 6 11—16 BW '6 2 2 2 0 11—12 EBOH 5 2 1 2 5 10— 3 Volewijckers 6 2 2 2 6 9—10 Hermes DVS 6 7 2 3 4 8—13 Graafschap 7 2 2 3 6 7—11 Blauw Wit 6 1 1 4 3 6—10 AGOVV 6 2 1 3 5 7—13 Ensched. Boys 6 1 1 4 3 9—19 VSV 6 1 2 3 4 5— 7 NEC 6 0 2 4 2 7—16 Xerxes 7 0 3 4 3 4—10 Vitesse 6 0 2 4 2 7—16 Be Quick 7 1 1 5 3 6—16 Koning winter is de grootste over winnaar geweest in het Britse voetbal gedurende de afgelopen Zaterdag. Een en veertig van de twee en zestig wed strijden, die op het programma stonden, konden geen doorgang vinden wegens sneeuw en ijs en op sommige plaatsen door de mist. Drie wedstrij den, die wèl waren begonnen, moesten worden gestaakt, doordat de omstan digheden om behoorlijk en zonder ge vaar te kunnen spelen, tè slecht werden. Toch was het aantal van zes en twintig afgelaste wedstrijden in de Engelse league nog één minder dan op 8 Maart 1947. In Schotland hadden de voetbal lers het nog 't zwaarst te verduren. Daar werd voor divisie B alles afge last, in divisie A werd slechts voor één wedstrijd afgetrapt. Een logisch gevolg was, dat de organisatoren van de verschillende voetbalpools met de handen in het haar kwamen te zitten. Zij zullen de gestorte bijdragen van hun deelnemers moeten terug geven of laten staan tot de volgende gelegen heid. Naar de twintig wedstrijden, die in de Engelse league doorgang vonden, zijn ondanks kou en sneeuw toch nog een kwart millioen toeschouwers komen kijken. Zij en de spelers hadden nauwelijks slechter omstandigheden kunnen treffen. Sunderland behield de leiding in de eerste divisie door een 21 overwin ning in de wedstrijd tegen Sheffield Wednesday dat nog iets verder zakte op de ranglijst. De doelpunten van Sun derland werden gemaakt door de Ierse international Bingham. De kampioensploeg van Wolverhamp ton liep één punt op Sunderland in door een zege van 20 op Blackpool, ook al in een uitwedstrijd. Door een gelijk spel te behalen tegen Bumley kwam Everton op de derde plaats gelijk te staan met Charlton, Chelsea en Manchester United. Farrel, Everton's captain, speelde de 350ste wedstrijd voor zijn club. De beste recette op Zaterdag viel ten deel aan Tottenham, waar 36.000 toeschouwers de Londense „derby" bijwoonden tegen Arsenal. De Gun ners wonnen met 10 en dat bete kent hun vierde achtereenvolgende zege op de Spurs. De beslissende goal werd gemaakt door Lawton. Hoewel Quigly voor Blackburn de hattrick scoorde, kregen zijn ploegge noten geen bonus voor een gewonnen partij, want de wedstrijd tegen Notts County draaide op een nederlaag van De verliezen, die geleden zijn door het vervallen van de voetbalpools in Engeland van afgelopen Zaterdag, worden geschat op één millioen pond sterling. Het verlies wordt o.a. als volgt gespecificeerd: de regering 48.000 pond sterling aan belasting, de pos terijen 67.000 pond sterling aan por ti en rechten, de voetbalpools zelf 400.000 pond sterling aan lopende onkosten, die hadden opgevangen moeten worden door de gebruikelij ke winst. 5—4 uit. Dat was dus een tegenvaller voor de leider van de tweede divisie. Voor Notts betekende dit resultaat een clubrecord. Het vergaarde in de acht laatste gespeelde wedstrijden vijftien winstpunten van de zestien, die theo retisch te behalen waren. Blackburn kon zich wel aan de kop van de rang lijst handhaven, maar het wordt nu ernstig bedreigd. De uitslagen zijn: Eerste divisie: BlackpoolWolverhampton 02, Ever- tonBurnley 11, Manchester City Leicester 22, PortsmouthAston Villa 12 (gestoakt), Sheffield Wedsn.Sun derland 12, TottenhamArsenal 01. Tweede divisie: Blackburn—Notts County 45, DoncasterPlymouth 32, LeedsBury 10, MiddlesbroughRo- therham 51, Nottingham—Lincoln 11. Tot tweemaal toe hebben de Maastrich tenaren een achterstand te incasseren ge kregen. De eerste keer hield dat geen enkele bedreiging in, want min of meer tegen de verhouding in had Snoeks de IJmuidenaren na acht minuten aan een voorsprong geholpen. Een fel offensief van MVV brandde toen los en dit leverde ef fect op. Verdonschot scoorde in de acht en twintigste minuut de gelijkmaker. MVV was volledig „onder stoom", maar de en kele uitvallen van Stormvogels hielden het nodige gevaar in. Midvoor Luppens kreeg in de dertigste minuut en in de zes en dertigste minuut een kans. Tweemaal waren het voltreffers, waardoor Stormvo gels dus een voorsprong had van 1—3. Nog voor de rust evenwel had 'Jmmcls, handig als altijd, de achterstand geredu ceerd: zelfs slaagde Vroomen er nog in om. voordat het spel hervat werd, de stand op gelijke voet te brengen, 33. Na de thee was MVV wederom voort durend in de aanval. Doelman De Graaf werd geducht aan de tand gevoeld, maar toch duurde het tot twintig minuten voor het einde eer hij moest capituleren. Een voorzet van Toennaer liet hij glippen en midvoor Van 't Hoofd kreeg toen het kansje waarop hij al zolang had zitten De keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft het Bondselftal, dat Woensdag 19 Januari te Rotterdam in het Feijen- oordstadion tegen de Hamburger Spiel Verein (H.S.V.) uitkomt, als volgt sa mengesteld: Doel: De Munck (Fortuna). Achter: Wiersma (Donar) en Kuys (Haarlem). Midden: Klaassens (VW), Van der Hart (Fortuna) en Van Schijndel (SW) aanvoerder. Voor: Dillen (PSV), Timmermans (ADO), Cor van der Gijp (Emma), Lenstra (Heerenveen) en De Harder (Flamingo's). De centrale training van Dinsdag avond in het Olympisch Stadion te Am sterdam gaat niet door. In plaats daarvan komt men hedenavond voor een onderlinge bespreking en lichte oefeningen tezamen. De N.V. „De Graafschap" te Doetin- chem is overgegaan tot reorganisatie. Deze zal hierin bestaan, dat de voetbal vereniging „De Graafschap" zal bestaan uit twee afdelingen, een prof-afdeling en een amateur-afdeling. In de prof-af deling worden ondergebracht een prof elftal en een reserve-ploeg; in de ama teurafdeling komen een aantal elftallen, die in de amateurafdeling van de KNVB zullen spelen. Het ligt in de bedoeling, dat de prof club thans nog blijft spelen in de eer ste klasse KNVB, en „Oosseld" in de vierde klasse. Na 1 September zal de naam „Oosseld" geheel verdwijnen, daar deze vereniging dan beschouwd wordt als de amateur-afdeling van „De Graaf schap". De besprekingen die zijn gevoerd tussen vertegenwoordigers van de N.A.B.L.O. (Ned. Ant. Bond voor Lich. Opvoeding) op Curacao en vertegenwoordigers van de A.S.U. (Arubaanse Sport Unie) schijnen een gunstig verloop te hebben gehad en wel in die zin. dat tot samenwerking is besloten. De voetbalwedstrijd tussen de Zuid- Slavische kampioen Partizan en Newell Old Boys uit Argentinië, welke voor 7000 toeschouwers te Arnhem is ge speeld, eindigde in een overwinning van 4-2 voor de Zuid-Slaven. Bij rust stond Partizan met 2-1 voor. Deze wedstrijd kon niet geheel tot zijn recht komen, door de hardheid van het, ondanks het vegerswerk van een aantal soldaten, met een dunne sneeuwlaag bedekte veld. De Zuid-Slaven waren beter opge wassen tegen de moeilijkheden en on derhielden, met uitblinker Cajkowski- een goed uitgebalanceerd samenspel, waartegen de Argentijnen, waarvan sommigen voor het eerst in hun leven sneeuw hadden gezien, ondanks virtuoze individuele staaltjes voetbal machteloos stonden. De Argentijnen namen de lei ding na vijf min. door Beien met 'n kop bal (1-0). Na 35 minuten scoorde Jocic de ge lijkmaker (1-1) en twee minuten voor de rust gaf Milutinovic Partizan de leiding (2-1). Dezelfde speler bracht tien minuten na de hervatting de stand op 3-1; bij welk doelpunt hij werd ge wond en vervangen moest worden door Borozan. Deze invaller scoorde na een half uur een schitterend vierde doelpunt door vallend een voorzet van Messaros in te koppen (4-1). Uit een vrije schop scoorde Bernardo enkele mi nuten vóór het einde tegen (4-2). Het bestuur van de K.N.V.B. heeft besloten de toegangsprijzen voor alle rangen bij landenwedstrijden met on geveer vijftig procent te verhogen. Deze verhoogde toegangsprijzen zullen voor de wedstrijd tussen Nederland en Denemarken op 13 Maart in het Olym pisch Stadion te Amsterdam voor de eerste maal worden toegepast. Het ligt in de bedoeling om 10.000 van de beschikbare plaatsen voor het publiek en dus niet via de voetbal clubs te reserveren. Over de methode, waarop deze 10.000 plaatsen zullen worden verdeeld, moest nog een be slissing worden genomen. Advertentie CONCORBffl Ook voor collectieve personeelverzekeringen Coöp. Levensverzekering Mij. u.a. Hoofdkantoor: Oudonoorcfr- Utrach* Tal. 16591 (3 IQnan> (Van onze sportredacteur) De paar plassen op het gedeelte voor de tribune buiten beschouwing gelaten lag het veld van HVC er ondanks alles toch wel aardig bij. Zo aardig ten minste. dat er wel op gespeeld kon wor den, al werden er dan aan de tech nische en lichamelijke conditie van de spelers hoge eisen gesteld. Ajax blonk wat dat betreft uit, scoorde drie maal en dat was natuurlijk verdiend. Het is voor HVC en Ajax overigens geen pretje geweest, deze wedstrijd. Het regende van het begin tot het einde. Vooral voor <ijax was dat echter geen beletsel om nog tot redelijke prestaties te komen. HVC heeft weliswaar goed partij gegeven, maar dat beperkte zich toch hoofdzakeiyk tot de eerste speel- helft. Dat Ajax met de rust een voor sprong had van 20 was dan ook be- paaldeiyk niet in overeenstemming met de krachtsverhoudingen tot dat ogen blik. Overigens heeft HVC, die ongun stige ruststand ook voor een groot deel aan zichzelf te wyten. In de eerste plaats waren de doelpunten van Ajax niet helemaal vlekkeloos: doelman Brits had de tweede in elk geval moeten voorkomen. Bovendien toonde de voor hoede van HVC een groot gemis aan slagvaardigheid. Er werd wel zo ge speeld, dat men er met plezier naar kon kyken, maar het resulteerde toch niet in doelpunten. Ajax grote kracht was weer de mid- denlinie en vooral linkshalf van Dyk was de animator van talloze acties van het Amsterdamse aanvalsquintet, dat nog voor er gescoord werd, zqn aan valsleider Michels met een geblesseerde knie naar de kleedkamer zag verdwij nen. Het pleit voor de overige Ajacie- den, dat zq desondanks tot doelpunten zqn gekomen. De eerste treffer kwam negen minuten voor de rust. Uit een corner kopte rechtsbinnen Burgers de bal in. Brits kon de bal nog wegstom- pen, maar die belandde toen precies binnen het bereik van Butter, die meteen van de hem geboden kans profi teerde. Enkele seconden voor het rusten geblazen werd, verrastte Burgers doel man Brits met een onschuldig rollertje. Vooral in de tweede helft kwam het verschil in capaciteiten tot uitdrukking. Ajax werd, dank zü voortreffeiyk werk van Bakker en van Dqk veel sterker. De voorhoede profiteerde echter niet van de mogelijkheden om de score op te voeren. Het bleef bjj slechts één doel punt, gemaakt door Den Edel in de zes en twintigste minuut, 03. De training te water van het Nederlands zevental zal op Zaterdag 5 Februari a.s. weer ter hand worden genomen. Een enthousiast publiek van ruim 40.000 toeschouwers heeft Zondag in het stadion te Bari het Italiaanse voetbal elftal met 10 zien winnen van de Bel gische nationale ploeg, waarin aanvoer der Mermans zijn vijftigste interland wedstrijd speelde. Het was dus wel een gedenkwaardige dag voor deze Bel gische speler, wiens sportieve reputatie destijds ook door de K.N.V.B. werd ge honoreerd met het gouden bondsinsigne. Maar ongetwijfeld nog prettiger was deze dag voor zijn collega, de Italiaanse aanvoerder Boniperti, die als rechts buiten de enige en voor zijn land win nende goal maakte. Hij deed dit enkele minuten voor de rust. De stryd is van begin tot einde uiterst spannend geweest; het plezier om er naar te kyken werd nog verhoogd door stralend lenteweer met een temperatuur van twintig graden. De Italianen waren technisch ongetwyfeld iets beter dan hun tegenstanders en in het algemeen ook wel sneller. Maar de Belgen brachten een niet te breidelen geestdrift op, waar door zij niet alleen tot een bijzonder grote krachtsinspanning in de defensie in staat bleken, doch ook tot het lan ceren van uitermate gevaarlijke tegen aanvallen. De duels tussen midvoor Coppens en de Italiaanse stopper Fer- rario, vormden een attractie op zich zelf. Coppens passeerde Ferrario (in 1950 voor twee en een half millioen lire mm?' Doelman Reynolds van Tottenham Hotspurs plukt een bal van de schoen van rechtsbinnen Tapscott van Arsenal, tijdens de eerste-divisie-wedstrijd, welke te White Hart Lane in Londen tussen deze beide clubs werd gespeeld. Het F.I.F.A.-jeugdtournooi, dat begin April in Italië wordt georganiseerd, telt zestien inschrijvingen. Behalve Italië nemen aan dit tournooi deel: Oosten rijk, België, Bulgarije, Tsjechoslowakije, Frankrijk, Engeland, Noord-Ierland, Luxemburg, Portugal, Sovjet-Rusland, Saargebied, Spanje, Zwitserland, Duits land en Hongarije. De Belg Smets heeft een in het plaats je Ekeren Donck (in de buurt van Ant werpen) gehouden internationale cross over 12 kilometer in 42 min. 12.8 sec. gewonnen vóór zijn landgenoten Simons en Van Onselen, die resp. tweede en derde werden. Janus van der Zande (Olympia '47, Hasteren) kwam als negende binnen. Spelmoment voor het doel van Ajax. V. I. n. r.: Elzer (A.), Geelhuizen (A. 3e van links), doelman Van Drecht (A.), Bakker (A.), naast de doelman, voor grond, Van Mourik (A.) en geheel rechts een van de H. V. C.-aanvallers. De fabriek van sportwagens van dr. F. Porsche heeft een wagen in aanbouw voor gebruik op elk terrein, en die, naar keuze, op twee of op vier wielen kan worden aangedreven. De onderkant van de carrosserie is geheel vlak. wat werd bereikt door de organen, die zorgen voor de overbrenging op de voorwielen, de schakelstang van de versnelling, de remleiding en alle andere kabels en stangen in een lange buis te plaatsen, die de vorm van een tunnel heeft en het chassis versterkt. De wagen is open, heeft geen deuren, en is geheel water dicht tot een hoogte van vijftig centi meter. De auto wordt uitgerust met een vier cylinder luchtgekoelde motor van 1500 cc die 50 pk kan ontwikkelen en aan de achterkant is geplaatst. Van de versnel- lingsbank met vijf versnellingen zijn er vier gesynchroniseerd; de derde ver snelling is speciaal bestemd voor het rijden in geaccidenteerd terrein. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld in de eerste divisie van de Fran se voetbalcompetitie luiden: Reims Nancy 5—2, NimesToulouse 0—0, StrasbourgMarseille 41, Lens Sochaux 6—2, St. Etienne—Lille 2—2, Monaco—Troyes 1—2, Racing Paris- Nice 3—1, RoubaixBordeaux 30. Reims behoudt met 32 munten de lei ding, gevolgd door Toulouse en Stras bourg met resp. 30 en 26 pnt. Het on deraan staande Roubaix verraste met een zege van 30 op Bordeaux. Niet temin blijft de club met 17 punten hek kensluiter. In de gemeentelijke concertzaal te Krommenie zijn Zondag de Nederlandse turnkampioenschappen voor heren ge houden. Klaas Boot, die na de halve eindstrijden reedf een kleine voor sprong had, behaalde de titel voor de zesde maal in successie. Asb.ioern Halvorsen, secretaris van de Noorse Voetbalbond, is te Narvik in de leeftijd van 56 jaar overleden. Een te Turnhout gehouden internationale cross over 12 kilometer is gewonnen door de Belg Saenen in 42 min. 30 sec.; Kunen van Sprint uit Breda legde in 42 min. 52 sec. beslag op de tweede plaats. Piet Nortier is aangewezen als vertegen woordiger van de Féderation Internationale Motocycliste en tevens als voorzitter van de jury bij internationale motorzesdaagsen. door Juventus aangekocht) slechts zel den. En wanneer het hem eens gelukte, bleken zijn schoten niet de volkomen precisie te hebben. Het enige doelpunt uit dit duel werd door de Italianen wel enigs zins als 'n „geluksgoal" beschouwd. Kort voordat men het rustsignaal van de Hongaarse scheidsrechter Harangozo kon verwachten, sprintte Boniperti af op een dieptepass van Bassetto en, nadat hy de verdediger van Brandt van zich af had geschud, knalde hy de bal van vry grote af stand in de richting van doelman Meert. Deze verkeek zich wellicht door een onverwacht effect, dat de bal meekreeg op dit schot; de bal vloog langs hem heen in het net. Zaterdagavond is de En dit was een vriendschappelijk' wedstrijd. Hoe zou het toegaan, als bel' de clubs elkaar in een competitie on'' moeten? De Amerikaanse Athletiek Unie va' de Southern Pacific heeft beslot®"; dat ds. Robert Richards, Olympic' kampioen polsstok hoogspringen, zl', amateurstatus mag behouden. De A.A-Uj had een onderzoek ingesteld naar aa" leiding van het verschijnen van Richards voor een televisieprogramma'! waarbij hij verschillende geschenke" had ontvangen. De A.A.U. is tot d» conclusie gekomen, dat de geschenk6' tijdens dit speciale televisieprograrn"1' aangeboden waren aan de kerk, w** ds. Richards dominee is. Onder deze omstandigheden, zo iul?. de beslissing van de commissie die zaak in handen had, is de amatew. status van Richards niet in gevaar êe bracht. llflIlltllllllllllllilllllllllllllllMIIIIMIIIIIIIIIIIIMMIIIIIl llllll llllllllllllllMIIIIIIMIIIIIIIIMItllltll Ifll MllltlllllllllllHIIIII" Het rapport van de reorganisatie commissie van de K.N.V.B. is in de diverse groepen van de bond reeds langrijk, dat het gaarne de mening digd moeten zijn, terwijl zij twee sectiebesturen voldoende achten, n.l. een voor het profvoetbal en een voor het amateurvoetbal, waarbij Zaterdagvoetbal en de afdelingen eveneens gerekend kunnen worden. Dit sectiebestuur zou daarom in plaats van zeven leden negen leden kunnen tellen. Het bestuur van de Vereniging van Eerste Klassers staat afwijzend tegen over het plan, zoals het er nu ligt. Het bestuur acht een en ander zo be- van de leden van de verenigingen er over wil horen. Daartoe is door de V.E.K. voor Zaterdag 29 Januari a.s- in een der zalen van het Jaarbeurs restaurant te Utrecht een vergadering uitgeschreven, waarop het plan van de reorganisatie-commissie besproken zal worden. Het Zaterdagvoetbal gaat behandeld. Men is uitgegaan van de grondgedachten, dat in de besturen en in de wetgevende colleges de kwalitatief beste personen zitting moeten hebben, de werkzaamheden zoveel mogelijk moeten worden ge decentraliseerd, de leden van het wet gevende college meer moeten worden ingeschakeld in het bondswerk en volkomen accoord met het plan. het sterk aanbeveling verdient, dat een verjonging der functionarissen plaats vindt, waarby men zelfs een maximum-leeftyd van zestig jaar wil vastleggen. Voorts is de commissie tot de conclusie gekomen, dat het aantal afdelingen op twintig en het aantal districten op zes gehandhaafd moet blijven. In de samenstelling van de bonds vergadering dient volgens de reorga nisatiecommissie echter een belang rijke wijziging te komen. De districts- besturen, die door de verenigingen uit De reorganisatiecommissie van de K.N.V.B. heeft voorstellen ontworpen voor de overschrijvingsbepalingeti. het district worden gekozen, zijn noodzakelijk geworden door de gewij- qualitate qua lid van de bondsverga- zigde constellatie van het Nederlandse dering. Hun aantal wordt voor de voetbal en de invoering van het semi- bondsvergadering aangevuld tot ze ven, hetgeen geschiedt door de alge mene vergadering van het district. In totaal komen er dus over het gehele land 6 maal 7 is 42 leden op deze wijze in de bondsvergadering. Daar onder bevinden zich de vier leden van het Zaterdagvoetbal. De vereni gingen voor het betaald voetbal kie zen 38 afgevaardigden naar de bonds- professionalisme. Deze zien er als volgt uit: Van semi-prof naar semi-prof: De aanvrage kan het gehele jaar worden ingediend. Gaat de oude club accoord, dan kan de overschrijving onmiddel lijk volgen. Heeft de overnemende vereniging 75 procent van haar com petitiewedstrijden gespeeld, dan volgt de toestemming om te mogen spelen vergadering. Iedere afdeling wordt per 1 Augustus d.a.v. Betreffende de door één lid in de bondsvergadering vertegenwoordigd, zodat er twintig afgevaardigden uit de afdelingen ko men en het bondsparlement in totaal grootte van de transfersom moeten beide verenigingen het eens worden. Van amateur naar semi-prof: De leeftijd van de aanvrager moet ten- honderd leden ^zal tellen.De leden minste 18 jaar zijn. De aanvrage kan j_, ----- ■- i-t- - - aiieen worden ingediend in de maand Juni. Indien de amateurclub accoord gaat, volgt toestemming om te mogen spelen per 1 Augustus daaraanvol gend. Indien de amateurclub niet ac- van het bondsbestuur hebben geen stemrecht in de bondsvergadering. Het bondsbestuur zal bestaan uit negen personen, een voorzitter, drie leden voortkomende uit het amateur voetbal, drie leden voortkomende uit coord gaati dan wordt de 0verschrij het semi-prof-voetbal, een uit het ving per 1 Januari d.a.v. verleend. Zaterdagvoetbal en een uit de afde- jjet betalen van een transfersom vol lingen. Voor amateurvoetbal, prof voetbal, afdelingen en Zaterdagmid dagvoetbal worden sectiebesturen benoemd. Ook lager voetbal niet tevreden De tweede, derde en vierde klassers zijn van oordeel, dat ook de districtsbesturen niet in de bondsvergadering vertegenwoor- gens door het bestuur van de K.N.V.B- vastgestelde bepalingen is verplicht, tenzij de vereniging, die wordt ver laten, geen prijs op een transfersom stelt. Van semi-prof naar amateur: De aanvrage kan het gehele jaar worden ingediend. Een accoordverklaring van de oude vereniging is noodzakelijk. Toestemming tot het spelen voor een amateurelftal der nieuwe vereniging kan worden verleend één jaar nadat de laatste bindende wedstrijd in be taald voetbal is gespeeld. Advertentie Met interessante vliegtuigplaatjes Bij internationale athletiekwedstrijde." op de overdekte baan te Boston hee* de Deen Nielsen, die twee dagen tev ren in de Verenigde Staten was aang® komen, de mijl in 4 min. 7.9 sec. wonnen. Hij versloeg Dwyer met W 5 meter verschil. De Amerikaan aa- op de eindstreep in elkaar en -n°e van de baan gedragen worden. .kt® :s' De Amerikanen Le Boeuf en Willi8"1, hebben het te Sankt Moritz gehouden Ëdr®^ pees kampioenschap twee-persoons bob v°° .iunioren op hun naam gebracht. Met ee totaalti.id van 3 min. 8.81 sec. legden beslag op de titel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 4