Dreigende het proteststaking Rnhrgebied met vakbonden in het offensief tegen de Parijse accoorden in Socialisten In rivierengebied hoopt men op aanhouden van de vorst Parijs in spanning wassen van de Seine Twaalfjarige Margriet verdeelt eigenhandig verjaardagstaart over het Ex-koning Peter gaat in Amerika lezingen houden m ORR Het bloemencorso in de Bollenstreek Eerste onderzeeboot op atoomkracht Bij dooi kan de toestand hier en daar critiek worden lli iü Japanse ambassadeur uit zijn woning in W.-Duitsland verdreven Twee jaar voor kinderroofster Spionnagezaak voor Noors gerechtshof weer Haarlem wil een serenade brengen aan de bruid W.-DUITSEREGERING VOOR ONVERWACHTE SITUATIE DONDERDAG 20 JANUARI 1955 o 78sfe JAARGANG No. 26199 „Nautilus" begint van daag met duikproeven „MIJN EERSTE WERKELIJKE BAAN" Engeland maakt electro- nische piano Feestelijke middag tussen kinderen van het Prinses Margriet Fonds Werkster vrijgesproken Het liftverbod Nieuwe interpellatie- Vermeer? Nederlandse auto over de kop geslagen In Rallye Monte Carlo De staking te Rotterdam Confessionele bonden afzijdig Dodelijke aanrijding in Den Haag NOORSE WANTEN SOKKEN BUREAU SMEDESTRAAf 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: 7. W Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Ore H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERT EN HEI ARIEP 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, t 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na SJ0 uur avonds tel 21544 De West-Duitse vakbonden zullen Zaterdag trachten mijnbouw en zware industrie in het Roergebied voor één dag stil te leggen als protest tegen de tegen de medezeggenschap der arbeiders gerichte opmerking van een der „Roerbaronnen", dr. Hermann Reusch van de „Gute Hoffnungshütte" in Oberhausen. Tegelijk heeft een der vakbondsleiders in Kiel aangekondigd, dat het West-Duitse vakverbond een „volksbeweging voor Duitse eenheid" in het leven wil roepen, teneinde de strijd tegen de verdragen van Parijs met meer kracht te kunnen voeren. De besluiten van de vakbonden beteke nen in Bonn groot alarm voor alle politici. De Bondsregering is voor vandaag bijeen geroepen om over de toestand te beraadslagen en de sprekers der partijen leggen aan de lopende band verklaringen over de dreigende staking af. Deze houden van de zijde der regeringspartijen scherpe afkeuring van de onverwacht felle agressie van de vakbonden in, terwij! de socialistische partij zich begrijpelijkerwijs geheel en al achter de actie stelt. ke Duitse ondernemers, zich ten volle achter Reusch' verklaringen had gesteld. De vakbonden hebben dit opgevat als „een bewuste provocatie" en zij hebben er de bedoeling der industriëlen uit ge lezen zich met hand en tand teweer te stellen tegen de thans ter discussie staande uitbreiding van de medezeg genschap over de „holding companie. Sedert de Roerindustrie zich n.l. weer in sterke mate gaat concentreren, dreigt de wet op de medezeggenschap een groot deel van zijn betekenis te gaan verliezen, aangezien gerechtelijk is uit gemaakt dat de „holding companies" daaraan niet gebonden zijn. Bij het par lement in Bonn is de uitbreiding van de wet sedert geruime tijd in behandeling, doch deze heeft nog weinig voortgang gemaakt. Een woordvoerder van de Christen-De mocraten zei gisteren in Bonn, dat de proteststaking op bedenkelijke wijze sa menvalt met de door de socialisten in geleide acties tegen de verdragen van Parijs. Inderdaad heeft de D.G.B. (Deutsche Gewerkschaftsbund)' gisteren Reeds vorige week hebben 30.000 ar beiders van de tot de „Gute Hoffnungs hütte behorende ondernemingen het werk voor 24 uur neergelegd. Dr. Reusch had in een aandeelhoudersver gadering dezer onderneming de in de kolen- en staalindustrie bestaande mede zeggenschap der arbeiders een „bruta le afpersing" der vakbonden genoemd. De medezeggenschap werd voor ruim drie jaren ingevoerd door een federale wet, waartoe het parlement onder de druk van een algemene staking in het Roergebied besloten had. De wet, die de arbeiders 50 procent der bestuurs zetels in de grote ondernemingen geeft, was gebaseerd op toezeggingen, die reeds onder het Britse bezettingsbeheer waren gedaan, doch die nadien ee^ na jarenlange heftige strijd tussen ae vakbonden en de weer in hun w^ioe herstelde industriële kopstukken van Roergebied werden vervuld. Het zou naar alle waarschünlijkhe^ bij deze ^'-t".;'TerDuUse IndustH rr« ™eBn stichting der gezamenlij- In het rivierengebied houdt men het kwik en de barometer angstvallig in het oog. Blijft de vorstperiode aanhou den, dan is het leed snel geleden, daar de hoogste standen tegen Vrijdag wor den verwacht, waarna de rivieren weer even „op adem" kunnen komen. Va.lt voor die tijd de dooi in, met name in Duitsland en Zwitserland, dan zijn de gevolgen nog niet direct te overzien en wordt de toestand op verschillende plaatsen critiek. Deskundigen van de Waterstaat zijn echter optimistisch ge stemd. Zij verwachten bü Lobith tegen morgen een recordstand van ongeveer zestien meter boven N.A.P. De Rijn bij Keulen heeft Woensdagavond het hoog ste punt bereikt, terwijl van elders uit Duitsland reeds val wordt gemeld. Het weer blijft nu de onzekere en doorslag gevende factor. En de weergoden kun nen grillig zijn. Van abnormale moeilijkheden, die j redenen tot ongerustheid zouden kun nen geven, is vrijwel nergens sprake. Het is de gebruikelijke overlast van iedere hoogwaterperiode. In Arnhem zijn de kaden ontruimd. In Arnhem- Zuid hebben tfiannen van de Rijkswa terstaat een versteviging met zandzak ken aangebracht bij de keerdam, die deze wijk moet beschermen. Herwen en Aerdt is door het werk van de Spijkse overlaat weer eens een eiland geworden, dat via land niet meer is te bereiken. In Nijmegen is de oude benedenstad In staat van verdediging gebracht. De huizen aan de kade worden zonodig voorzien van loopbruggen, opdat de be woners nog in en uit kunnen. De Maas, niet afhankelijk van wat zich in Duitsland en daaromtrent afspeelt, en daarbij nog gekanaliseerd, ziet er aanmerkelijk minder angstaanjagend uit dan Rijn en Waal. Maar ook hier staan de uiterwaarden blank en klotst het water tegen de dijken op. Het veer bij Katwijk doet nog dienst, maar bij Cuyck is het uit de vaart genomen. Men is op alles voorbereid, hoewel de bijzondere riviercorrespondentie nog niet in werking is getreden. Dit weinig bekende apparaat treedt in werking, zo dra een zekere critieke waterstand wordt overschreden. Op dat ogenblik worden alle polderbesturen in het rivierengebied telegrafisch door de Rijkswaterstaat ge waarschuwd, waarop een machtig, duur apparaat in werking treedt. De polder besturen roepen dan mensen op, die dag er. nacht wacht lopen op de dijken, ter wijl mobiele colonnes voor eventueel ingrijpen constant in gereedheid worden gehouden. Wel is de voorlopige stationsbezetting door de waterstaat ingesteld. Deze maat regel, die vooraf gaat aan de riviercor respondentie, houdt in, dat op een zeven tal plaatsen langs de rivieren technische ambtenaren en ingenieurs van de wa terstaat worden gestationneerd om -het water van uur tot uur in de gaten te houden. Momenteel zijn de posten in Arnhem, Nijmegen, Westervoort, Huis- sen, Doornenburg, Pannerden en Lobith bezet, die hun waarnemingen doorgeven aan een centrale post in Arnhem. zelf bevestigd, dat hjj de volle steun geeft aan andere acties die rechtstreeks willen ingrijpen in de politieke strijd over de herbewapening, die nu eerst in volle hevigheid lijkt te zijn ontbrand. De grootscheepse campagne van de West-Duitse sociaal-democratische par tij tegen herbewapening zal op 29 Ja nuari haar hoogtepunt bereiken met het uitgeven ih Frankfort van een mani fest. In het manifest, dat zal worden uitgegeven in naam van de socialisten, de vakbewegingen en invloedrijke leden van de protestantse kerk, zal een be roep worden gedaan op alle Duitsers om er bij hun parlementsleden op aan te dringen de verdragen van Parijs op zij te schuiven terwille van de her eniging van Duitsland. Het manifest zal worden uitgegeven in de Pauiuskerk, de „traditionele tem pel van Duitse eenheid en vrijheid." (AiNP—R«iter) mM In verscheidene delen van Europa dreigden gisteren nieuwe overstromin gen doordat smeltende sneeuw tal van rivieren nog steeds doet wassen. En voor vele gebieden is meer sneeuw en regen voorspeld. Het gevaarlijkst is de toestand in het gebied van Parijs, waar het water in de Seine nog steeds stijgt. In de mondaine Parijse buitenwijk Passy staat het water al tot aan de drempels. Men verwacht de hoogste waterstanden met het komende week einde. De Franse spoorwegen maakten gisteravond bekend, dat twee stations in Parijs worden gesloten wegens het gevaar voor overstromingen. Het „Gare des Invalides", nabij het ministerie van buitenlandse zaken, is gisteravond na de laatste trein gesloten en op het „Gare d'Orsay", tegenover de tuinen van de Tuilerieën, zullen hedenavond na de laatste trein de hekken worden gesloten. In Rijnland, Duitsland, begint het wa ter in de Boven-Rijn te zakken na tot büna zeven meter boven het normale peil te zijn gekomen, maar in de ha vens aan de Beneden-Rijn werd de hoog ste waterstand gisteravond verwacht. De rivier de Rhöne in Frankrijk be reikte in de Rhöne-vallei gisteren een breedte van bijna tien kilometer. Het scheepvaartverkeer op de Seine tussen Parijs en Le Havre is geheel stilgelegd en ooi. op de andere belangrijke water wegen is het scheepvaartverkeer bijna of geheel tot stilstand gekomen. Zeer critiek is de toestand in de val lei van de Garonne waar de vloed een hoogte bereikte van meer dan tien me ter. Vliegtuigen van de Britse luchtmacht in Duitsland zijn gisteren de Duitse poli tie bijgesprongen in de hulpverlening in het Rijndal, dat wordt geteisterd door de ernstigste overstroming van de laat- ste 50 jaar. In dit gebied zijn verschei dene dorpen door het water van de buitenwereld afgesloten en duizenden personen zijn reeds geëvacueerd. Eén van de gedupeerden van de overstro mingen was de Japanse ambassadeur, Shoenitsji Kase, die uit zijn woning in Oberwinter is verhuisd naar een club. Het water in de Donau en andere ri vieren in Zuid-Duitsland daalde giste ren snel. Ook het water in de Belgische rivieren gaat langzaam zakken. In verscheidene delen van Oostenrijk vroor het gisteren 20 graden Celsius en in de bergen viel opnieuw sneeuw. Ook uit Stockholm wordt zware vorst ge meld. In Zweden werden temperaturen genoteerd van 35 graden Celsius onder nul. Denemarken meldde gisteren tem peraturen van „slechts" 9 graden Celsius onder nul, waardoor het daar toch nog kouder was dan in het Zuiden van Groenland. In Schotland duurde gisteren de grote hulpactie aan van de buitenwe reld afgesneden dorpen en gehuchten voort. Bijna iedere minuut werd op de verschillende hoofdkwartieren een noodsignaal ontvangen van een van de buitenwereld afgesneden familie op een eenzame boerderij of zelfs van hele geïsoleerde dorpen. Vliegtuigen van de marine en lucht- macht vlogen de gehele dag door om voedsel te brengen naar plaatsen waar dit het hardst nodig was. In sommige dorpen werden door helicopters landin gen uitgevoerd om ernstige zieken op te halen. De officiële naam van de gecom bineerde hulpactie van marine en lucht macht is „Operatie Sneeuwvlok". Het 13.190 ton metende vliegdekschip „Glo ry" is gisteren aangekomen op haar voorlopige plaats van bestemming, Loch Erriboll, bij de Noord-Westpunt van Schotland. Intussen wordt in Schotland zachter weer verwacht, maar vanmorgen stond het kwik nog onder nul en weer- deskundigen durven niet te voorspellen hoe lang het nog zal duren voordat de dooi zal intreden. (Reuter). De Amerikaanse atoomonderzeeboot „Nautilus" heeft haar eerste proefvaart gemaakt voor de kust van de Ameri kaanse staat Connecticut. Ruim honderd man Amerikaans marinepersoneel en ongeveer zestig burger-deskundigen maakten de proeftocht mee. Ten ge rieve van de pers volgde op een af stand van ongeveer 100 meter van de „Nautilus" een sleepboot van de ma rine. De „Nautilus" seinde als eerste boodschap voor de buitenwereld de historische woorden Onderweg op atoomkracht". (Telefoto) De eerste atoomduikboot ter wereld, de „Nautilus" van de Amerikaanse ma rine, heeft met goed gevolg de proef vaart aan de oppervlakte volbracht en zal vandaag opnieuw uitvaren voor de eerste duikproeven. (UP) In Engeland wordt thans een electro- hische piano vervaardigd, die men op een koptelefoon kan aansluiten, zodat alleen de speler zijn eigen spel kan horen en de omgeving van hem geen last heeft. Het electronische instrument js niet alleen lichter, maar ook goed koper dan tot dusver gebouwde piano's. «Qvendien heeft het instrument 88 toet sen in plaats van de gebruikelijke 64. Prinses Margriet, het petekind van de Nederlandse koopvaardij, heeft Woensdagmiddag met een 25-tal kinde ren van het Prinses Margriet-fonds haar verjaardag gevierd in de „Witte Huil", het vacantie- en recreatie-oord van dit fonds. Het was een echt kinderfeest, met limonade, koekjes, opblazertjes, mut sen en poppenkastvertoning. En niet te vergeten de enorme verjaardagstaart met twaalf kaarsjes, binnengebracht via een kort toneelstukje door een twaalftal koksmaatjes. „Blazen, Margriet", zei de koningin, toen de taart midden in het zaaltje prijkte, temidden van de bewonderende kinderschare, en de jarige blies, met bolle wangen, tot onder luid gejuich het laatste kaarsje was gedoofd en Mar griet met een groot mes de taart be gon aan te snijden. 'tig lijke werk, keurig driehoekjes makend in het kostelijke gebak. Maar op de hoek kwam het driehoekje er niet meer uit. „Ik kan niet verder" zei ze, opkij kend naar haar moeder. „Als ik door-' ga wordt het zo gek". „Snij dan maar rechte stukjes", adviseerde de Koningin en toen ging het vlot en zat al spoedig ieder kind met een stuk taart op zijn bordje. De poppenkast van mevr. Cia van Boort heeft de kinderen verder heel aangenaam beziggehouden. Tot slot was er een grote polonaise, de jarige voorop en achter de kinderen H.M. de Koningin en de ouderen, die dit zeer geslaagde kinderfeest mee maakten. Tronend op een tafel neemt de jarige prinses Margriet de geluk wensen van de kinderen, die haar verjaardag kwamen vieren, in ontvangst. Barbara McGeehan, een 40-jarige huisvrouw uit Belfast, die in Dublin twee kinderen op straat uit hun kinder wagens had gestolen, is gisteren tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. De eerste baby verdween vier jaar ge leden. In December jl. stal de vrouw in dezelfde straat uit een kinderwagen een jongetje van negen maanden. Bei de kinderen zijn vorige maand aan hun ouders teruggegeven. (Reuter) Ex-koning Peter van Joegoslavië en zijn vrouw Alexandra hebben bekend gemaakt, dat zij beiden gaan werken opdat zij kunnen blijven leven in de omstandigheden welke zij thans ge wend zijn. De 32-jarige cx-koningin zei- de „Ik ben van plan mijn memoires te schrijven. Ik begin vanavond." Ze ver telde dat zij reeds een voorschot had ontvangen van een Britse uitgever. „Ik ga lezingen geven. Ik ga naar Amerika" zeide de 31-jarige ex-koning. „Deze tournee, die waarschijnlijk in October begint, zal mijn eerste werkelijke baan zijn, het schrijven van mijn memoires niet meegerekend. Die zijn nu overal te koop en zijn getiteld „Des Konings erfdeel." Tegen de tijd dat mijn tour nee begint, hoop ik dat de memoires van mijn vrouw klaar zijn." „De tournee zal helpen mijn boek te verkopen. En als de memoires van mijn vrouw dan ook in de verkoop zijn, zal de tournee de verkoop van beide boeken stimulieren. Het is allemaal het idee van mijn uitgever," verklaarde de ex-koning glimlachend. De mededelingen werden gedaan op een persconferentie in het chique hotel Claridge in Londen, waar dikwijls per sonen van vorstelijken bloede logeren. Peter trad het eerst binnen. Op enke le passen werd hij door de slanke ko ningin gevolgd. Alle 30 verslaggevers en fotografen kregen een hand. Een Britse verslaggeefster maakte een re verence en zeide „Uwe majesteit, Uwe Hoogheid." De koning, die kleiner is dan Alex andra, poseerde voor de fotografen ge zeten op de leuning van een couch, ter wijl de koningin lager zat. Zij droeg een donkergrijs manteicostuum met een driemaal om de hals geslagen parel snoer. Ook droeg zij een hoed. Peter droeg een lichtgrijs costuum en een ro de das. Hjj zeide dat hjj niet wist, wat hjj op zijn lezingen zou zeggen. „Het hangt er van af wie mijn gehoor vor men. Op een bijeenkomst van een vrouwenclub zal ik andere dingen vertellen dan aan een groep oud strijders." In October begint een tournee van zes weken en in de daarop volgende len te ga ik weer zes weken. Ik zal spreek beurten houden in plaatsen van kust tot kust, aldus Peter. Alexandra zal zich in Amerika bij hem voegen, zeide hij. De ex-koning wilde zich er niet over uitlaten wat zijn verdiensten zul len zijn. Peter zei, dat zij naar Londen waren gekomen om een contract te tekenen met de Britse uitgever die hun een voorschot op het boek van Alexandra had gegeven. Zij zullen hier ongeveer tien dagen blijven en dan terugkeren naar Parijs en hun huis op 30 kilome ter van Parijs. De ex-koning zeide, dat hij het skiën heeft opgegeven. „Het is zo duur", legde hij uit. Hij vertelde, dat hij evenmin naar de paardenrennen te Ascot zou gaan. „De laatste maal, dat we gingen, was het, omdat iemand ons zijn huis daar ge leend had, maar het was maar voor drie dagen", vertelde Peter zuchtend. Hij zeide, dat hij en zijn vrouw om streeks 10 Februari naar Portugal rei zen om het huwelijk bij te wonen van zijn neef Alexander en prinses Maria Pia, de dochter van ex-koning Umberto van Italië. Peter zeide dat hij bezig was een „ré sumé" op te stellen van de fouten van Tito's regiem, dat hij in zo groot mo gelijke kring zou laten circuleren. (UP) De 39-jarige Noorse werkster Aas* Anderson, die de inhoud van de prul lenmanden in militaire kantoren over handigde aan een zekere Asbjoern Sun- de, die is veroordeeld wegens het ver zamelen van militaire geheimen voor Rusland, is gisteren door het gerechts hof te Oslo vrijgesproken, omdat zij niet wist dat Sunde een spion was. De 41-jarige Oeyvind Eriksen werd door hetzelfde hof echter veroordeeld tot 75 dagen gevangenisstraf voor zijn optreden als tussenpersoon en het af leveren van de papieren bij Sunde. Het hof was tot de conclusie gekomen dat Eriksen op de hoogte was van Sunde's connecties met Rusland. (Reuter) 9 Opnieuw wil de heer Evert Vermeer, Tweede Kamerlid voor de Partij van de Arbeid, minister Staf interpelleren over het liftverbod voor militairen, thans in het bijzonder betreffende de daaruit voortgevloeide uitvoeringsmaat regelen. Hij heeft een desbetreffende mededeling aan de voorzitter van de Kamer gedaan. De Fiat van de Nederlandse équipe Jan Huisker en Martin Duyzings is in de afgelopen nacht nabij het plaatsje La Mure op de weg van Gap naar Chambery in een greppel terecht geko- komen en daarbij over de kop gesla gen. De beide inzittenden zijn er, de omstandigheden in aanmerking geno men, goed afgekomen. Duyzings had slechts een schrammetje en is in een andere auto gestapt, welke hem naar Grenoble bracht. Huisker is achtergebleven teneinde maatregelen te treffen om de zwaar beschadigde wagen op de trein te kun nen plaatsen met bestemming Rotter dam. In verband met de Woensdag te Rot terdam onder de arbeiders van de ma chinefabriek Hensen uitgebroken sta king, waarbij 500 werknemers betrok ken zijn, constateert het secretariaat van de „contactgroep van werknemers in de metaalnijverheid" met leedwezen, dat de al of niet vrijwillige instelling van een ondernemingsraad de inzet van een staking is geworden. De ANMB wil immers op uitgesproken geforceer de wijze ondernemingsraden-naar-haar- smaak fabriceren. Het is ons bekend, dat zowel de Federatie van Werkgevers-vakver enigingen in de Metaalindustrie, als de Kath. Metaalbewerkersbond St. Eloy en de Prot. Chr. Metaalbewer kersbond dit streven onaanvaardbaar achten. Het blijft zonder meer duidelijk, zo vervolgt het secretariaat, dat de door de ANMB gevolgde weg in strijd is met geest en strekking van de wet op de ondernemingsraden, afgezien nog van het feit, dat de N.V. Machinefabriek Hensen, hangende het door haar bij het enige orgaan dat met de uitvoering van en het toezicht op de naleving van de Wet op de Ondernemingsraden is belast, ingediende verzoek tot voorlo pige ontheffing van deze wet, geen en kele verplichting heeft tot instelling van een ondernemingsraad. -r- Advertentie Ex-koning Peter van Joegoslavië. Brazilië Minstens acht personen, leden van de Braziliaanse luchtmacht, zijn om het ieven gekomen, toen giste ren een Lockheed Hudon brandend neerstortte op het vliegveld Ilheos in het Noorden des lands. De 56-jarige Hagenaar H. G. is in de Laan van Nieuw Oost-Indië, toen hij zonder voldoende op het verkeer te letten op de fiets linksaf wilde slaan gegrepen door een auto die achter hem reed. Kort na het ongeval is G. over leden. - (tot Vrijdagavond) Droog weer en op vele plaatsen nevel of mist. Lichte, vannacht plaat selijk matige vorst. Zwakke, later matige wind tussen Zuid en Oost. Zon: 8.39-17.08. Maan: 6.57-14.34. Tydens een contactbijeenkomst met de deelnemers aan het Bloemencorso 1955 heeft de heer Jos v. Driel van Am stelveen, die sinds 1 Januari in het corso-comité zitting heeft als artistiek adviseur, een toelichting gegeven op zijn ontwerpen, die in een der zalen van Treslong te Hillegom geëxposseerd wa ren. Onder de vele belangstellenden be vonden zich o.a. de directeur van de Stichting „Haarlems Bloei", de heer W. van Wiliige en de heer G. Dorrestein, die zich zeer uitvoerig lieten inlichten omtrent deelname aan het Corso, dat dit jaar op 23 April in Lisse start. Op het thema „Holland is de bruid" heeft de heer Van Driel voorlopig zes en dertig tekeningen uitgewerkt, die stuk voor stuk juweeltjes zijn van een rijke fantasie. Jos van Driel, die bekend staat om zijn liefde voor de bloemen en deze geenszins onder stoe len of banken steekt „ik ben stapel gek op flora's kinderen" zo bekent hij zelf heeft zijn ontwerpen vlot en met eèn subtiel gevoel voor raffinement op papier gezet. Wanneer zijn plannen, misschien hier en daar ge wijzigd, worden uitgevoerd zullen de tienduizenden bezoekers, die telkenja- re naar het corso komen kijken, in April een complete bruidstoet voorbij zien trekken Alle gebeurlijkheden, die plaats plegen te vinden op een brui loftsfeest, heeft Jos van Driel in bloe men geconcretiseerd het bruilofts kleed. de bruidschat, de bruidsfoto, de serenade, die een jong echtpaar wordt gebracht, kortom alles, wat maar een bruiloft tot een uitbundig feest kan ma ken. Na de uiteenzetting van de ontwerper maakten vele adspirant-deelnemers van de gelegenheid gebruik een ontwerp uit te kiezen. De heer Dooresteqn waagde even eens een oogje en deelde ons even la ter mede, dat zijn keus gevallen was op „Serenade". Het is dus niet onwaar schijnlijk, dat Haarlem, welks deelname aan het corso thans niet meer zo on zeker is, in „Holland" is de bruid" ver tegenwoordigd zal zijn met een praal wagen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1