Interessantste expositie sedert einde van de oorlog Lancia „Gran Turismo de openbaring Reeds een en dertig ploegen uit Rallye Monte Carlo Rijders hebben met zeer grote moeilijkheden te kampen Treffers klopt Povac in de tafel tennis competitie Goede resultaten R.K. clubs in overgangsklasse Sledevaart van wielerwoutje Engeland wint van Italië: 5-1 H.H.Y.C. zegeviert over Luik: 17—6 DE SALON DE L'AUTO MOBILE VAN BRUSSEL II Om West Europa Cup WÊÊÈ1 DONDERDAG 20 JANUARI 1955 PAGINA 7 5? Junioren-wedstrijd Del Polo verongelukt Tijdens training te Cortina d'Ampezzo Sweering staat plaats aan jongeren af Hij blijft echter eenband- en drieband stoten spelen Nieuw wereldrecord op de 500 meter Strafpunten voor Dik en Moggre Van tientallen lijders aan Brandend Maagzuur hebben er DoiQnen Bennies op xak„ Om de F.A.-cup Bury en Stoke spelen weer gelijk: 22 Mary Kok doet recordpoging Achilles verliest 1 1 CATSONIDES: „niets bijzonders te melden" Krijgt Coppi paspoort terug? Kaarsenstadtournooi te Gouda Sportflitsen Neem NEUROTONIC Indonesië Nieuwe aantijgingen over infiltraties Verwondering op Hoge Commissariaat 7' 77 "i 'M Wintersportweek te Garmisch begonnen Noor Gundersen winnaar bij ski-springen Nieuwe zege van Madeleine Berthod te Megeve De Belgen tonen soms meer durf dan wij. hij het eeuwfeest van de stad Brussel hebben zij een enorm feestpaleis neergezet, waar thans nog steeds vele organisaties ge bruik van maken. Jaarlijks stcmwt het Comité du salon de l'automo- bile et du cycle dit pompeuze pa leis vol noviteiten, die de belang stelling van honderdduizenden trekken, 's Avonds baadt het pa leis in een zee van licht en pronkt het achter flonkerende fonteinen. servicestation heeft laten bouwen, waar het verkoopapparaat voor België is ge concentreerd. Ook op de afdeling motorrijwielen en bromfietsen, doen de Nederlandse mer- (Van onze speciale verslaggever) Het valt moeilijk te zeggen welke de belangrijkste en meest opzien barende verschijning is op de Salon de 1'Automobile vanBrusse 1. Is het de nieuwe Spider Lancia „Gran turismo Americana", de De Soto „Adve:„rTer uruumeiseu, uu™ ue de nieuwe Taunus 15 M, of zijn het de kleine wagentjes van Brutsch en Isoj^en het niet slecht. De 250 cc. motor Onze voorkeur gaat uit naar de Lancia „Gran Turismo boven de hoog Sparta bijvoorbeeld, wekt aller bewon- geprezen door de Italiaan Ghia gebouwde „Adventurer van De Soto. Deze dering. Dat doen ook de brommers van Lancia, geconstrueerd door de vermaarde ontwerper Farina, is een compleet Kaptein en Solex, meesterwerk, dat ondanks zijn soepele, flauw gebogen lijnen, helemaal een auto blijft, ondanks het bijvoegsel „Americana De wagen lijkt van zijn plaats weg te willen springen, dwars door de duizenden toeschouwers heen. Die „Adventurer" van De Soto is een unieke wagen, een wagen die de belangstelling trekt van allen. Hij lijkt ten raket, zo scherp zijn de lijnen versneden, een voertuig komend van een andere planeet, door straalmotoren voortgedreven, een vurig rood monster, dat uit de toekomst naar ons is teruggeraasd. De Italiaan Ghia heeft er al zijn toekomstdromen in uitgeleefd en er de laatste inventies van zijn -'ernuftig brein in toegepast. Alle ramen, de achterruit incluis, kunnen mechanisch weggedraaid worden. Wij voor ons vinden het een technisch wonder, een soort reis-laboratorium, maar hebben liever de „Vega", die de Fransen met dezelfde motor als de De Soto hebben gebouwd. De landenwedstrjjd voor spelers van minder dan drie en twintig jaar tus sen Engeland en Italië, gehouden op het terrein van Chelsea op Stamford Bridge te Londen voor 33.000 toeschou wers, is met 5-1 door de Engelsen ge wonnen. Bij rust hadden z(j een 1-0 voorsprong. Het gladde veld, dat onder het win terzonnetje begon te ontdooien, stelde grote eisen aan de balcontröle en de lichaamsbeheersing van de spelers. Aan beide zijden mislukten vele passes en werden kansen gemist, maar de En gelsen pasten zich het best aan de terreingesteldheid aan en hun voorhoe de. steeds opgestuwd door een uitste kende middenlinie, ontplooide een snel en doortastend aanvalsspel, dat de Ita liaanse defensie voortdurend onder druk zette. De Italiaanse voorwaartsen lie ten aardig werk zien bij de opbouw van hun offensieven, maar de afwer king was gebrekkig, ook al omdat de combinaties tè ver werden doorge voerd. Bovendien gaf de lange Engelse spil Travers Smith, die prachtig ter zijde werd gestaan door de beide kant- halves Duncan Edwards van Manchester United en Ron Flowers van Wolver hampton, de Italiaanse middenvoor Vir- gili vrijwel geen gelegenheid om te schieten. Voor Engeland scoorde de mid voor Ayre nadat er ruim een half uur ge speeld was. Na de rust vonden Atyeo. Blunstone en Hooper (twee maal) het net. Het Italiaanse tegenpunt kwam door toedoen van de linksbuiten Savin- ni tot stand. Met deze overwinning hebben de En gelse jongeren revanche genomen voor de verleden jaar te Bologna in de eerste van deze reeks wedstrijden ge leden 3-0 nederlaag. Tijdens de training voor de Italiaan se twee-persoons bob-kampioenschap pen te Cortina d'Ampezzo hebben zich twee ongevallen voorgedaan, waarbij één met dodelijke afloop. De bob met Duilio del Polo en Carlo Turchetti vloog uit de bocht, waarbij Del Polo een schedelbasisfractuur opliep en Turchetti verwondingen aan het dij been. De beide bobbers werden naar het ziekenhuis overgebracht, waar Del Polo aan zijn verwondingen is bezwe ken. De bob van Pietro Rossi en Lino vloog eveneens uit de bocht; Rossi moest dit betalen met een heupfrac tuur en Fornari met een kaakfractuur. De spelers van HHYC hebben gisteren een aangename avond doorgebracht op de Hokij te Den Haag. Op papier waren zfi doende met een ernstige zaak, een wedstrijd voor de competitie om de West-Europa Cup. In de praktijk werd het een gezellig partijtje schijfschieten op de doelman van de Belgische ploeg Luik, die zeventien keer de puck ach ter zich zag verdwijnen. En als de Ha genaars serieuzer waren opgetreden, zou de score nog veel hoger zün ge weest. In de eerste speeltijd vooral werden ettelijke kansen door het voor deze te genstanders veel te sterke HHYC ge mist. Het bleef bij 2-0. In de tweede periode vielen de doelpunten vlotter, 8-2. En in de derde speelhelft werd het helemaal gezellig en liep de score op tot 7-4, in totaal dus 17-6. Van die zeventien Haagse doelpunten namen Zukiwski en Schwencke er ieder vier voor hun rekening, St. Onge drie, v. Dijk twee, Buis twee, en de overige twee kwamen van de stick van doel man v. Os, oud-IJsvogelsspelers, die met de Amsterdammers Overakker en Veen- stra de Luikse ploeg trachtte te ver sterken, en Hendriks. Voor Luik scoor den Crombach, Overakker (twee), en Veenstra (drie). De stand in de competitie om de West Europa Cup luidt thans: HHYC Bad Nauheim Dtisseldorf Berlijn Keulen Antwerpen Luik 2 2 0 0 17 99-40 1 7 55-28 4 17— 7 2 4 23-24 5 3 25-56 5 2 32-72 4 1 25-51 Naar wij vernemen heeft Jan Swee ring, die tientallen jaren een belang rijke rol heeft gespeeld in het Neder landse en internationale biljarleven van Ned. en ook enkele Europese en wereldkampioenschappen heeft ver overd, aan het bestuur van de Kon. Nederlandse Biljart Bond een brief geschreven, waarbij hij de wens te ken nen gaf te worden afgevoerd van de lijst der hoofdklassespelers libre, 47/2 en 47/1. Sweering is van mening, dat hij zijn plaats in beide cadrespelen en in het vrije spel thans moet afstaan aan jon gere spelers, een standpunt, dat door het bestuur van de K.N.B.B. ten zeerste is gewaardeerd en waarvoor hem schrif telijk lof is toegezwaaid. Sweering blijft het eenband stoten en drieband stoten beoefenen. Te Alma Ata zijn gisteren de wed strijden begonnen om de Russische kam pioenschappen in het hardrijden op de schaats. Op de 500 meter maakte Juri Sergjiev een tijd van 40.8 sec. hetgeen een nieuw wereldrecord betekent. Het oude record staat met 40.9 sec. even eens op naam van Sergjiev, op 25 Ja- buari 1953 te Alma Ata gemaakt. Serg jiev deed over de eerste honderd meter 10.2 sec. Grishin eindigde als tweede in 41.1 sec., en Mikhailov klasseerde zich met 41.6 sec. derde. Op de 5000 meter werd Boris Shilkov winnaar Hij noteerde met 8 min. 55,5 ec. de beste tijd van alle deelnemers. De nieuwe Taunus lijkt ons een wel kome uitbreiding van de Duitse Ford productie. Het is een wagen, die in grote trekken overeenkomt met het mo del dat reeds lang over de Nederlandse wegen rijdt. Hij heeft alleen een ander front, iets meer in overeenstemming met de moderne radiateurcamouflage. Er is een 1500 cc. motor in gebouwd, die een kracht opbrengt van 60 pk. Ook Skoda, een fabriek waar lang niets meer van werd gehoord, heeft een nieuwe wagen gelanceerd, de „Orllk". Dit is een nieuwe versie van de Skoda 1200. Het model is ongeveer gelijk aan het oude, maar iets kleiner. De motor heeft een inhoud van 1100 cc. en het interieur biedt plaats aan vier personen. Dan is er de kleine „Brütsch", een soort amateuristisch wagentje lijkt het wel, gebouwd door een aantal lieden in hun vrije tijd. Er zit een Lloyd motortje achterin en heeft iets van een verkleinde Porsche. De carrosse rie is van plastic. Het motortje heeft slechts één cylinder en een inhoud van 300 cc. Austin Healey laat voor het eerst een gesloten model zien. Dit bijzonder snelle sportwagentje, dat in Amerika vele re cords gebroken heeft, is daardoor bij zonder charmant geworden en met al leen luxe meer voor zomerrijders. Borg- ward brengt een door Deutsch fraai gecarrosseerde cabriolet, de „Isabella". De carrosserieën van Deutsch zijn prach tig, stijlvol en een volledig acceptabel compromis tussen de ietwat pompeuze Amerikanen en de Europese smaak. Dan zijn er al die prachtige merken als Rolls Royce, Bentley, Daimler, La- gonda, Bristol, Ferrari, Alfa Romeo, Aston Martin, Cooper, Juguar, Minerva, Porsche, Salmson, Sunbeam en Swal low. Wagens die de eerlijke bewonde ring van alle bezoekers opwekken. De Minerva brengt een nieuwe motor met een inhoud van twee liter en vier cy linders. Het nieuwe, ofwel het oude van deze motor is, dat hij geen kleppen heeft. De Brusselse tentoonstelling van dit jaar is de beste die de Belgen en de vele Hollanders, Duitsers en Fransen die ervoor naar de Belgische hoofdstad trekken, sedert de oorlog gezien heb ben. Er zijn zoveel noviteiten, dat een ieder aan zijn trek komt. En dat niet alleen bij de personenauto's, maar ook bij de vracht- en bestelwagens. Daar doet de Nederlandse DAF-fabriek het bijzonder goed. Trouwens, de verhoogde afzet van het Nederlandse product heeft het nodig gemaakt dat de Eindhovense fabriek in Aartselaar, aan de grote weg tussen Brussel en Antwerpen, een groot Gezien de grote afname van haar producten in België, heeft de D. A. F.- fabriek in Eindhoven een groot service-station met showroom gebouwd te Aartselaar aan de hoofdweg van Antwerpen naar Brussel. De architect is de heer Postma uit Deventer, die ook de fabriek in Eindhoven heeft gebouwd. Woensdagavond heerste er nog rust in het rallye-hoofdkwartier te Monte Carlo. Een merkwaardige rust, die wel in schrille tegenstelling stond tot de vrij opwindende berichten, die hier regelmatig binnenkwamen nadat uit de verschillende startplaatsen de equipes waren vertrokken. Er bleek immers geen route te zijn, met uitzondering van die te Athene en Palermo begon nen, of de rijders hadden met grote moeilijkheden te kampen. Moeilijk heden, die voortkwamen uit de slechte weers- en wegomstandigheden. Het legertje van 43 equipes, dat is dus twaalf percent van het totaal aantal deel nemers, dat niet gestart was, werd aanstonds aangevuld met dat dergenen, die onderweg bleven steken. Ook dit aantal blijkt niet gering, want thans staat reeds vast, dat niet minder dan een en dertig ploegen de strijd onder weg hebben gestaakt. Onder hen bevindt zich een der mededingsters naar de Coupe des Dames, waarvoor dertien damesduo's hebben ingeschreven. Het was de stoutmoedige madame Rouault met mevr. Rossetti, gestart in Monte Carlo, die wegens motorpech de kostbare zilveren schaal naar het rijk der illusies zag ver dwijnen. Gap bekend te maken uursnelheid. Welke grens er voor de gemiddel den is gesteld, het blijft nog steeds een geheim, evenals de route waar langs de rijders zullen worden ge stuurd. En aangezien men bij wijze van spreken op honderd verschil lende manieren Monte Carlo van Gap uit bereiken kan, blijft het ma ken van gissingen hieromtrent een nodeloze bezigheid. De Nederlandse équipe Dik-Moggre met Fiat 1100 kreeg aan de controle te Perigeux strafpunten toebedeeld wegens het overschrijden van de tijdslimiet met één minuut. Naar de oorzaak van de vertraging kon men in Monte Carlo slechts gissen. Mogelijk is men het slachtoffer geworden van de ijzel, die de route naar Perigeux hier en daar spekglad maakte. Niet onwaarschijnlijk lijkt het dat een der ploegen is wegge- slipt en enkele daarop volgende hulp hebben verleend, daar een zevental équipes in de buurt van dit startnum mer alle strafpunten hebben opgelopen. Met één strafpunt hebben Dik en Mog gre het er nog het beste af gebracht, hetgeen intussen een schrale troost voor de Haarlemmers is. Voor zover valt na te gaan hebben de overige Nederlandse équipes, behalve Van Zijll-Bleeker met Opel-Rekord en Van den Bergh-Schieck met Opel-Kapitan en de uitgevallen équipes Sevenstern-Polis met Jaguar, nog geen strafpunten geïncasseerd. De weerberichten zijn nog steeds gun stig en de toestand van de wegen is dienovereenkomstig. W oensdagmiddag is er echter een koude wind komen op zetten, gepaard gaande met sterke wol kenverplaatsingen boven het Woensdag morgen nog zo zonnige Monte Carlo. Het blijft dus mogelijk dat, zoals wel meer pleegt te gebeuren, een plotse linge onvoorziene weersverandering roet in het rallye-eten zal gooien. De eerste rijders, dat zijn dege nen die in Athene zijn gestart en bij wie zich onze landgenoten Huls- ker-Duyzings met Fiat 1100 en Van Voorden-prof. dr. van Lammeren met Porsche zich bevinden, worden hedenochtend omstreeks elf uur in het Vorstendom verwacht. De route tussen Gap en Monte Carlo zal ge heel gelden als klassementsproef. Daartoe is het traject in verschil lende sectoren verdeeld, welke moeten worden afgelegd met een te Advertentie Altijd en overal ontmoet U lijders aan brandend maagzuur en U herkent ze aan.de lof die ze voor Rennies hebben. Innemen doen ze die tabletjes onopvallend, want water of wat ook komt er niet aan te pas. Ze helpen van de ene minuut op de andere. Ook U! Te Liverpool zijn Bury en Stoke City voor de vierde maal tegen elkaar uitge komen voor de derde ronde van de competitie om de F.A.-cup. Ook ditmaal speelden de ploegen na verlenging ge lijk: 2-2. Bury had bij rust de leiding met 2-0. De vierde replay dat wil dus zeg gen de vijfde ontmoeting tussen Stoke City en Bury is bepaald op Maandag 24 Januari, op het terrein van Manchester United. De beide clubs hebben thans in totaal zeven uur en 22 minuten tegen elkaar gespeeld. De Hilversumse zwemster Mary Kok van de Robben zal Vrijdagavond een (individuele) poging doen om een Ne derlands record te vestigen op de 100 meter vlinderslag dames. De limiet- tijd, welke hiervoor is gesteld, bedraagt 1 min. 18.2 sec. Mary Kok zal zwem men in het bad aan de Kapelstraat te Hilversum. (Van onze tafeltennis-medewerker) Hoewel het ongetwijfeld een gemeenplaats is te zeggen, dat na het ver strijken van de eerste helft van de competitie, de staartteams zich geducht gaan weren en kennelijk de rust hebben gebruikt voor een stevige training, is het toch telken jare weer een bijzonder opvallend feit. Zo ook nu weer, en niet alleen in de hoofd-, maar ook in de diverse groepen van de overgangs klasse. In de hoofdklasse zorgde Treffers voor de verrassing van de week door Povac, het toch eigenlijk zo veel sterkere hoofdstedelijke team, met 73 te kloppen. Doordat Sparta 2 niet tegen Nedlioyd opgewassen bleek, staan de reserves thans alleen onderaan. Quick klopte Wibo voor de tweede maal met 64, en is thans zelf wel uit de ergste zorgen, iets wat echter lang niet geldt voor de Hagenaars, die naar de zevende plaats zijn afgezakt. In de overgangs-klasse zorgden de R.K. teams over het algemeen voor uitste kende resultaten. Alleen Achilles leed een nederlaag en is thans lelijk in gevaar gekomen. Jong Leven, Smash, HBC en GTTC wonnen alle zeer ver dienstelijk. In groep C van de Overgangsklasse zijn HBC zowel als GTTC met de hakken over de sloot gekomen en wonnen beide met 64. HBC heeft het zonder twijfel bijzonder moeilijk gehad en kwam door het volkomen falen van Jan Leuven drie maal achter te staan. Gelukkig stak Jan van de Dries in uitstekende vorm en won al zijn partijen met in totaal slechts een game verlies. Frans Smit moest al leen Hendriks gaan gelukwensen, maar klopte Spaan en Roubos met gemak in twee games. Een ruime overwinning in het dubbel van v. d. Dries en Leuven bracht de gecombineerden daarna de volle winst. Ook GTTC deed het tegen het toch niet zo sterke Disnie 2 bepaald benauwd.. Piet Sleper, Theo Blom en Bert Spee wonnen van Langius en Schneiders, maar waren tegen Lamers niet opgewassen. De ontmoeting tussen Sleper en deze laatste Hoornse speler was bepaald sensationeel. De eerste won Lamers met 2116, terwijl hij in de tweede bij de stand 2019 een z.g. „af- maak-bal" gaf en achtte zijn partij reeds gewonnen, toen Sleper op formidabele wijze de bal retourneerde en tenslotte met 2422 won. In de beslissende game stond de GTTC-er met 1810 goed voor, Treffers heeft in eigen home Povac een warme ontvangst bereid en slaagde er in de zo belangrijke puntjes in Roe- lofarendsveen te houden. Nico Heems kerk was met drie overwinningen on weerstaanbaar, terwijl bij de Amster dammers Weel twee maal, maar Grijzen- hout slechts een maal tot winst kwam. Sparta 2 slaagde er niet in ook wat uit de gevaarlijke hoek te komen en verloor met 64 van Nedlioyd. Cor Pelser was uiteraard wel de sterkste van de gasthe ren en bleef dan ook ongeslagen. Klin- kenbergh sloeg voorts Cogh en Stoop, terwijl Den Breejen voor de winnende punt zorgde door Vrees te verslaan. De ontmoeting QuickWibo is er een ge worden van invallers. De thuisploeg verscheen met een invaller voor Schef- fer, terwijl de gasten zelfs met twee invallers verschenen. Mede hierdoor kon Wibo niet winnen en verloor met 64. Bij Quick won de oude rot Broné drie maal en klopte Bep van Ham Jacobs en Van Vuust, waarna het dubbel de Hil versummers de volle winst opleverde. Zoals uit de ranglijst blijkt, ziet het er voor Sparta 2 bepaald somber uit, maar zijn Treffers en Wibo ook nog verre van veilig. Sparta 1 Wifra Luck Raek Povac Nedlioyd Quick Wibo Treffers Sparta 2 9 9 0 0 18 67—23 10 7 0 3 14 65—35 10 5 2 3 12 55—45 10 4 3 3 11 55—45 10 4 2 4 10 41—59 10 4 1 5 9 44—56 10 3 1 6 7 50—50 9 2 1 6 5 31—59 10 8 3 34—64 maar verloor desondanks met 21- -18..., Heemstede 1 11 9 2 0 20 75—35 Sparta 4 11 7 2 2 16 72—38 Disnie 1 11 7 1 3 15 64—46 Nedlioyd 11 7 1 3 15 62—48 GTTC 11 6 1 4 13 61—49 TOG 11 5 2 4 12 61—49 HBC 11 4 2 5 10 54—56 Disnie 2 11 2 2 7 6 48—62 Bempa 11 1 1 9 3 42—68 Heemstede 2 11 0 0 11 0 11—99 In groep D een uitstekende prestatie van Smash, dat UTTC op zeer duidelijke wijze met 8—2 versloeg. Ben Leeuwen- daal, voor het eerst na een half jaar weer van de partij, weerde zich uitste kend en boekte twee overwinningen, maar verloor van Smits na een spannen de strijd in drie games. Ook Harry Ken- ter was er zeer behoorlijk in en zorgde voor twee punten door winst op Daal huizen en Smits. Kramer was de beste van het Amsterdamse trio en bleef op prachtige wijze ongeslagen. Tenslotte was ook het dubbel voor Smash. Heel wat slechter verging het Achilles, dat opnieuw verloor en wel met 91 van Sparta 3. Daar Barna 2 zich de laatste tijd geducht roert en thans verrassend gelijk speelde tegen Povac 2, ziet de toekomst er voor de Hilversummers be paald zeer somber uit. Samen met Mac- cabi en Barna 2 delen zij nu de voor laatste plaats. Hilversum 1 9 9 0 0 18 67—25 Sparta 3 10 9 0 1 18 80—20 KKK 9 6 1 2 13 53—37 Smash 10 5 2 3 12 58—42 Povac 2 10 4 2 4 10 56—44 Maccabi 10 2 1 7 5 36—64 Achilles 10 2 1 7 5 32—68 Barna 2 10 2 1 7 5 31—69 UTTC 10 1 0 9 2 27—73 Jong Leven handhaafde zich in groep E aan de leiding door een ruime 82- overwinning op Tuindorp. Putman en Van Duin hadden er beide geen moeite mee en wonnen drie maal. Van Galen verscheen met een sponsrubber-bat, maar verloor desondanks twee maal. Het dubbel bezorgde de Amsterdammers de achtste punt Een verrassing was hier voorts de grote 82-zege van Hilver sum 2 op Sparta 5. Jong Leven 10 9 0 1 18 7030 A VGA 10 8 0 2 16 65—35 Barna 9 7 1 1 15 64—26 AMVJ 9 6 1 2 13 58—42 Sparta 5 10 4 0 6 8 41—59 Chefana 9 2 2 5 6 3951 Povac 3 8 2 0 6 4 29—51 Hilversum 2 10 1 1 8 3 3169 Tuindorp 9 0 1 8 1 2664 In de hoofdklasse trekt Luck Raek deze week naar Sparta l,i terwijl de Sparta-reserves Wibo ontvangen en wel licht een kansje maken. Treffers gaat naar Nedlioyd en heeft weinig kans, ter wijl Quick en Wifra ongetwijfeld voor een spannende strijd zullen zorgen. GTTC heeft weinig kans in de over gangsklasse tegen Heemstede, terwijl HBC het ongetwijfeld hard te verduren krijgt bij Disnie. Achilles moet kunnen winnen tegen Barna 2, iets wat wel heel hard nodig is, terwijl Smash bij KKK een zware wedstrijd krijgt. Jong Leven tenslotte krijgt het bij de Hilversum reserves niet te zwaar. Maureen, Connolly, de Wimbledon- winnares in het dames-enkelspel 1954, die een half jaar geleden ten gevolge van een val van haar paard het rech terbeen brak, heeft de training her vat. De dertien équipes van de groep Athene hebben zich Woensdagavond op de voorgeschreven tijden bij de con trole te Turijn gemeld. Tussen acht uur en half negen hebben zij de tocht voort gezet onder gunstige weersomstandig heden en bij uitstekend zicht. De vijf ploegen van de groep Palermo zijn Dijon gepasseerd op weg naar Vesoul. De 73 overgebleven ploegen van de groep Monte Carlo hebben zich alle bij de controle te Parijs gemeld. Zij wa ren het er over eens, dat hun groep begunstigd was door het weer en door de goede staat waarin de wegen ver keren. De route van Parijs naar Ve- Fausto Coppi heeft in een brief aan André Mouton, de directeur van het Velodrome d'Hiver te Parijs, geschre ven, dat hij hoopt vóór 13 Februari zijn paspoort te zullen terug krijgen. In dat geval zal Coppi deelnemen aan baanwedstrijden te Parijs op die da tum. Hij heeft ook te kennen gegeven interesse te hebben voor de zesdaagse, die van 3 tot 9 Maart in de Franse hoofdstad wordt gehouden. Te Gouda is het Kaarsenstad Schaak- tournooi voortgezet met het spelen van de partijen van de tweede ronde. De resultaten luiden: Van GeetBouw meester 0-1 na 30 zetten; RoesselDon- ner afgebroken na 43 zetten. Comité op het Het Japanse Olympische heeft goedgekeurd, dat Japan wereldtafeltennis-tournooi vertegen woordigd zal zijn. Het tournooi zal in April in Nederland worden gehouden. soul is echter hier en daar gewijzigd als gevolg van de gezwollen rivieren waardoor sommige wegen overstroomd werden. Bij de doortocht van Parijs zei de te Lissabon gestarte Maus Gatsonides dat hij niets bijzonders had te melden Hij was recht-toe recht-aan van de Portu gese naar de Franse hoofdstad gere den. Zijn nieuwe Aston Martin zag er uit alsof de wagen uit een showroom kwam. Een zeer onaangename ervaring deed te Parijs de Noor Hans Ingier van de groep Oslo op. Hij was met zijn Sun beam slechts enkele honderden meters van de controle in de Avenue d'Iena verwijderd toen een Franse motorrijder aanbood hem de weg te wijzen. De Noor ging hierop in met het gevolg, dat hij, na kilometers te hebben om gereden, drie kwartier te laat bij de controle arriveerde, omdat de motor rijder hem de verkeerde kant had op gestuurd. Ook de nog in de Rallye zijnde ploe gen uit Glasgow, Stockholm en Mün- chen zijn Woensdagavond Parijs gepas seerd. Advertentie Het doeltreffend zenuwlcelmerend preeparset T voor deze tijd. Blijkens een mededeling van Girar- dengo zullen de Belgische renners Van Steenbergen, Ockers, Impanis, Couvreur, Rosseel, Branckart en Schills in het komend seizoen de kleuren van zijn ploeg dragen. Te Indianapolis is op 75-jarige leeftijd overleden de Amerikaanse automobiel constructeur Arthur Dusenberg. Overste Sukawati, regimentscomman dant van de Molukken, heeft gezegd ver baasd te zijn over berichten, die hij in de Amerikaanse pers had gelezen, vol gens welke in de Molukken oorlog zou zijn uitgebroken. „Er is geen schot ge lost", zei Sukawati. „De afkondiging van de staat van oorlog en beleg op enkele eilanden is geenszins geschied, omdat in die gebieden ordeverstoringen plaats vinden, doch om paraat te zijn bij eventuele infiltraties van buiten". Gevraagd naar deze infiltraties, zei Sukawati, dat zij thans als voorbij te zijn beschouwd kunnen worden. Hij herinnerde eraan, dat op 6 December zes personen gearresteerd zijn, „die zoals uit het onderzoek is komen vast te staan, uit West-Irian naar de Mo lukken werden overgebracht. De ge arresteerden waren alleen Ambonezen. Er wordt beweerd, dat zij leden zijn van de zogenaamde R.M.S.-beweging, maar in werkelijkheid werden zij door de Nederlanders van West-Irian naar Indonesië gezonden. Er zijn thans in totaal zestig volgelingen van de R.M.S. op Ambon onder arrest, waaronder enkele Nederlanders. Bij hun arresta tie wist het leger beslag te leggen op enkele automatische vuurwapens en lichte geweren", aldus Sukawati. Van officiële Nederlandse zijde in Djakarta toonde men zich verbaasd, dat van de ernstige beschuldigingen aan Ne derland, die thans weer door overste Sukawati zijn geuit, nimmer enige of ficiële mededelingen door de Indonesi sche regering aan de Nederlandse re gering zijn gedaan. Men herinnerde daarbij aan het vorige maand in Den Haag afgelegde commentaar op de be richten, volgens welke Nederlandse duikboten infiltranten naar de Moluk ken zouden hebben vervoerd. Dit offi ciële commentaar luidde, dat sinds jaar en dag geen Nederlandse duikboten in de Indonesische wateren zijn geweest en dat nog nooit officiële melding was gedaan van zulke feiten aan de Neder landse regering. - Br wê Bekende Franse, Nederlandse en Zwitserse wielergrootheden hebben elkaar in Arosa, het bekende Zwitserse wintersportcentrum, gevonden en brengen daar onbezorgd de dagen zoek met sleeën, skiën en schaatsen. Meent u echter niet, dat deze sporten alle vaart missen, nu zij door geboren wielrijders wor den beoefend, want ook op de slee en op de schaats hebben de heren maar één ideaal en dat is: snelheidEen massale afdaling is in volle gang. Op de eerste slee vooraan de Zwitserse amateur-kampioen Aldide Voucher met achter zich ons aller Woutje Wagtmans. Te Garmisch Partenkirchen is een begin gemaakt met de internationale wintersportweek. Als eerste onderdeel stond skispringen op het programma. Drie en dertig deelnemers behorend tot Finland, Noorwegen, Zweden, de Ver. Staten en Duitsland namen aan deze wedstrijden deel. De Noor Gunder Gundersen werd winnaar. Hij behaalde 223.0 punten met twee sprongen van 60 meter. Op de tweede plaats eindigde de Fin Kirjoen met 221,6 punten. Zijn sprongen bedroegen 60 en 59,5 meter. De Duitser Hohenleitner, die 59,5 me ter en 60 meter sprong, werd derde met 221.0 punten. Te Megeve is de internationale Mont Blanc-ski-week begonnen. Twee dagen later dan oorspronkelijk was vastge steld, omdat de weersomstandigheden te ongunstig waren. In de laatste dagen heeft het echter flink gesneeuwd, zo dat een sneeuwlaag van 35 cm. de ber gen bedekte. De wedstrijden begonnen met de reuzenslalom voor dames. Madeleine Berthod (Zwitserland) won de race in 2 min. 54.7 sec. De Duitse Evi Lanig werd tweede in 2.58.5 en Paula Erny- Moris (Fr.) klasseerde zich derde (2.59.1). Het bestuur van de Nederlandsche Roeibond heeft mej. mr. F. Ie Cosquino de Bussy te Amsterdam tot vice-presi- dente benoemd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 7