SEINE verdrijft honderden gezinnen uit hun huizen Amerika versterkt vloot rond eiland Formosa Eisenhower wil bescherming ook tot Quemoy en Matsoe uitbreiden TREINRAMP IN ENGELAND EIST 15 SLACHTOFFERS Kolentrein in botsing met electrisch treinstel Opperste Sovjet bijeengeroepen Op soek naar goud van gezonken schip Pont des Invalides ernstig bedreigd Nationalisten zullen echter de Tatsjen-archipel moeten opgeven Britse gevangenen laten eten staan Sneltrein York—Bristol ontspoord Misdaad in Londen teruggelopen Het weer SPECIALE BOODSCHAP AAN HET CONGRES TE VERWACHTEN mga/gm MAANDAG 24 JANUARI 1955 78ste JAARGANG No. 26202 Belangrijke Russische stap op komst? RAAB OVER HET WEENSE INCIDENT Oostenrijk heeft de vrijheid dringend nodig" Val van de IJssel Vergaan „Carpo" Kapitein Casino schuldig verklaard Nalatigheid bij hulp verlening Haagse speelclub verrast Driehonderd gemeenten onder water Menu van Dartmoor Op station te Deventer Goederenwagons ont spoord bij Boxtel In Baarle Hertog ROULETTE DRAAIT OPNIEUW Sooy van den Eynde wil uitspraak forceren achten zij onvoldoende FRANCO OVER DE MONARCHIE Restauratie met behoud van revolutie Geneefse atoomconfe rentie op 8 Augustus FORMOSA en het vaste land van CHINA Handschoenen met lamsvacht ''ir-WH* BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FOETSJOU Foekiën proY.^0*""^! Po9ti9/>* y^i KOREA: Chinese Volks ll Republiek Kir Om I Ta/ngkfong\ AUOY^Sb S/lna/tto :ORMOSA FORMOSA: swAroo Tainon\ 'Tm/9 lang Zuid Chints* Zlte MACAO (PORTUGEES) BUREAU SMEDESTRAAI 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Ors H. v. Run en W. Severln. IEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERlfcNilti ARIfck 28 cents per miinmeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de berorging na 5.50 uur 't avonds tel. 21544 In Amerikaanse militaire kringen is men van mening, dat het noodzakelijk zal zijn, een nauwkeurige afbake ning te geven van het gebied, dat voort aan onder Amerikaanse bescherming zal vallen. De Tatsjen-archipel acht men op de duur niet houdbaar, bintse waarnemers in Hongkong achten trou wens ook de eilanden Quemoy en Mat- soe niet te verdedigen, maar deze ei landen zijn voor de nationalisten van groot belang, omdat zy door het bezit ervan de communisten kunnen verhin deren grote invasielegers samen te trekken in de havens Soetsjau en Amoy. Gistermiddag hebben de communis ten met tien jonken een proef-landing Radio Moskóu heeft gisteren bekend gemaakt dat de Opperste Sovjet op 3 Februari in Moskou bijeen zal komen. De aankondiging volgt op de medede ling dat de Russische ambassadeurs in de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en Oost-Duitsland naar Mos kou zijn ontboden voor overleg. Deskundigen op het gebied van Sov jet-aangelegenheden in Londen merkten op dat de vergadering van de Opperste Sovjet zeker een of twee maanden vroe ger zal plaats vinden dan gebruikelijk is. Zij voorspelden dat een belangrijke Russische diplomatieke stap verwacht kon worden. (UP) De staat Delaware aan de Oostkust der V.S. heeft toestemming gegeven aan een nieuwe expeditie, die het wrak wil bergen van het Britse schip ,,de Braak", dat in 1798 voor de kust van die staat met een hoeveelheid Spaans goud ter waarde van 35 millioen gul den en andere kostbaarheden gezonken kou zijn. Delaware heeft tien procent van de winst bedongen. Volgens de Britse ad miraliteit vervoerde het schip, hien net zonk, alleen koper en cacao. Het was aanvankelijk een Hollands schip, dat door de Fransen werd buit gemaakt. (Reuter) Naar aanleiding van de arrestatie door de Russen van de voornaamste tolk van de stad Wenen, dr. Alfred So- kolovski, op 15 Januari j.l., heeft de Oostenrijkse kanselier, Julius Raab, een beroep gedaan op al zijn landgenoten niets te doen, wat door een der bezet tende mogendheden als spionnage zou kunnen worden uitgelegd. Raab deelde mee, dat hy persoonlijk tegen deze ar restatie had geprotesteerd bij de Rus sische Hoge Commissaris, I. I. Iljitsjev. De Russen hadden dit protest ver worpen onder verwijzing naar stukken, waaruit zou blijken, dat Sokolovski oor spronkelijk Russisch staatsburger is ge weest en dat hij in 1944 dienst zou hebben genomen bij het Duitse leger. Raab zeide te twijfelen aan de echt heid van die stukken. Sokolovski is bij Krakau in Polen geboren. Dit incident bewijst eens te meer, aldus Raab, hoe dringend Oostenrijk behoefte heeft aan onafhankelijkheid en vrijheid. Tenzij de Russische auto riteiten bereid zijn de persoonlijke vei ligheid te garanderen van regerings ambtenaren, die officieel met hen in contact komen, moeten wij overwegen aldus Raab, dergelijk contact te be perken tot ministers, provinciale gou verneurs en de burgemeester van We nen. West-Duitsland De directeur van de West-Duitse pers- en voorlichtings dienst, dr. Felix von Echardt, is be noemd tot West-Duitse waarnemer bij de Verenigde Naties. Met rubberlaarzen aan hebben premier Mendès-France en minister Mitterand een bezoek gebracht aan de Parijse voorstad Melun, die veel overlast onder vindt van de overstroming. De Amerikaanse Zevende vloot, die krachtens een speciale opdracht van ciale vergadering. Minister Eden is van de president van de Verenigde Staten het eiland Formosa en de Pescadores zijn buitenverblijf in Londen terugge- beschermt, heeft versterking ontvangen van drie vliegdekschepen van elk keerd. 30.000 ton, de „Yorktown", de „Kearsarge" en de „Essex". Volgens betrouw- (AFP-Reuter-UP) bare berichten uit Washington zal president Eisenhower zich hedenmiddag met een bijzondere boodschap tot het Amerikaanse Congres wenden. Hij zal daarin vermoedelijk de goedkeuring van het Congres vragen om de Zevende vloot ook te belasten met de bescherming van de vlak voor de kust van het Chinese vasteland gelegen eilanden Quemoy (Kinmen) en Matsoe. De com mandant van de Zevende vloot, admiraal Alfred Pride, heeft zich aan boord van de 13.000 ton metende kruiser „Helena" van Hongkong naar Formosa begeven. Daar voert hij besprekingen met maarschalk Tsjang Kai Sjek, de Amerikaanse generaal Chase, de Amerikaanse ambassadeur Rankin en en kele andere hoogwaardigheidsbekleders. Men neemt aan, dat admiraal Pride een rapport voorbereidt aan president Eisenhower over de politieke en mili taire mogelijkheden van een algehele hergroepering van de Chinees-natio nalistische strijdkrachten. Ondanks de voortdurende tegenspraken van de zijde van de nationalistische regering en ondanks de bombardementen, die de nationalistische luchtmacht heeft uitgevoerd op het door de communisten veroverde eiland Jikjangsjan, gelooft men, dat het voornaamste ^onderdeel van deze hergroepering de ontruiming door de nationalisten zal zijn van de Tatsjen-archipel, ongeveer 200 km. ten Noorden van Formosa. melding gemaakt van de aanwezigheid in Formosaanse wateren van minstens honderd communistische duikboten. Amerikaanse vliegers hebben nu ook talrgke onbekende duikboten waargeno men in de omgeving van de Tatsjen- archipel. Wanneer, zoals in het voor nemen schijnt te liggen, de Amerikaan se vliegdekschepen de evacuatie van de 20.000 man nationalistische troepen op die archipel zullen uitvoeren en dek ken, dan vragen militaire waarnemers zich af, wat de reactie van die duik boten zal zyn. De kruiser „Helena", waarmee admi raal Pride zich naar Formosa heeft begeven, werd geëscorteerd door twee onderzeebootjagers, de „O'Brien" en de „Hubbard". De Britse premier, Sir Winston Chur chill, heeft zjjn kabinet bijeengeroepen voor een hedenmiddag te houden spe- Het water in de Seine is gisteren te Parijs tot boven het peil van zeven meter gestegen, maar deskundigen ver klaarden, dat het water vandaag, wan neer het de hoogste stand zal bereiken, niet tot het peil van 1924, 7,32 meter, zal komen. Het water in de IJssel heeft Zondag bij Zwolle zijn hoogste stand bereikt. Zondagavond kon echter al 2 cm val worden gemeld. Zoals bijna elk jaar gebeurt, zijn ook nu de uiterwaarden overstroomd. Het water staat van dijk tot dijk. Tenge volge van de hoge waterstand zijn en kele in de uiterwaarden gelegen boer derijen bij het Katerveer ontruimd of huizen de bewoners op de zolder. In het laatste geval wordt met een roei bootje de verbinding onderhouden met de dijk. Duizenden hebben Zondag, aangelokt door het fraaie weer bij de IJsselbrug het zeldzame schouwspel gadegeslagen. De Duitse kapitein Franz Krammer van het Liberiaanse schip „Casino" is door een Duits maritiem hof schuldig bevonden aan nalatigheid ten opzichte van het pogen de bemanning te redden van de kustvaarder „Carpo", die met 12 man aan boord op 27 November was gezonken op de Noordzee. Het hof stelde vast, dat de kapitein niet al het mogelijke had gedaan om de in verdrinkingsgevaar verkerende bemanning te trachten te redden. Krammer was door meer dan de helft van zijn uit 36 koppen bestaande bemanning nadien beschuldigd van „lafheid"; zij hadden op 29 Novem ber in Rotterdam uit protest afgemon sterd. Acht leden van de toenmalige scheepsbemanning traden tijdens de zitting als getuigen op en zeiden dat Krammer had geweigerd een reddings poging te doen toen het schip op slechts 300 meter afstand van de „Ca sino" was vergaan. Het hof was van oordeel dat Kram mer, alhoewel het „onmogelijk" zou zjjn geweest een reddingboot uit te zetten op de hoge zee, in de buurt had moeten blijven rondkoersen voor geval er overlevenden in het water dreven, die mogelijk opgepikt hadden kunnen worden. Dé Haagse politie heeft Zaterdag avond haar vermoeden bevestigd ge zien, toen zij om half elf een plotse linge inval deed in een woonhuis op de tweede etage aan de Groot Hertogin- nelaan en daar 14 personen bezig zag met het spelen van baccarat. Alle spelers werden naar het hoofd bureau van politie overgebracht, ter wijl de speelkaarten en het geld, on geveer duizend gulden, in beslag wer den genomen. Na verhoor en het opmaken van proces-verbaal werden vier personen weer op vrije voeten gesteld. De an dere tien, allen personen op enigszins gevorderde leeftijd, werden in arrest gehouden. Zondagavond waren zij nog niet in vrijheid gesteld. De hoofdbewoonster van de woning bad de gelegenheid tot baccarat-spel opengesteld, terwijl de 45-jarige kapper J. v. S. uit Den Haag als croupier fun geerde. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenmorgen. Parys schrok gistermiddag op, toen bekend werd gemaakt dat de Pont des Invalides moest afgesloten worden. De boog aan de linkeroever bleek enkele centimeters verzakt te zün. Hoewel voor het ogenblik nog geen instorting wordt gevreesd, wordt de brug niet temin ernstig bedreigd. Al het verkeer is omgelegd en de duizenden Parüze- naars, die gistermiddag hun Zondags wandeling langs de kade van de Seine maakten, hadden reden er zich uit voerig over op te winden. De zouave van de Pont de l'Alma zag het water tot borsthoogte stijgen. In tussen schijnt het water van de Seine tot stilstand gekomen te zijn. Doch men houdt er rekening mede dat in het be gin van deze week de Seine nog op gestuwd zal worden door de wateren van de Mame. De situatie blijft der halve in Parijs byzonder ernstig.' Stroomopwaarts van de Seine daalt het water echter. Meer dan driehonderd kleine gemeen ten in de omgeving van Parijs zijn gis teren onder water gezet. Dramatische tonelen hebben zich afgespeeld in Saint Maur, waar de dijken zijn door gebroken. Zuidelijk van Tolbiacbrug staat op sommige plaatsen een meter water op de rijweg. Een dijk van 800 meter is op de Quay de la Rapée op getrokken, waar honderden arbeiders een felle strijd met het water voeren. De zwaarst getroffen voorstad is Creteil aan de Marne, waar 3.000 wo ningen in het water staan en 1.737 per sonen officieel als „overstromings slachtoffers" zijn genoteerd. Alles wat aan genietroepen, heli copters, boten en pompen te vinden is, is gemobiliseerd. Tientallen hulpor ganisaties van vrijwilligers reiken een helpende hand in de strijd tegen het water. De radio zendt regelmatig be richten uit over de toestand en geeft inlichtingen. Verscheidene fabrieken hebben het werk stil moeten leggen. Sommige scholen zijn eveneens gesloten. Het verkeer ondergaat in en om Parijs ernstige verstoring door wijziging van de routes. Het leed dat het water in duizenden gezinnen gebracht heeft, wordt voor lopig en zeer gedeeltelijk opgevangen door een stroom van hulpvaardigheid, toewijding en solidariteit zowel van of ficiële als van particuliere zijde. uitgevoerd op het eiland Kwateng, dat tot de Matsoegroep behoort. De aanval werd afgeslagen. Aan vooravond van het Chinese Nieuwjaar heeft de vice-voorzitter van de agenda-commissie van het nationa le volkscongres, het hoogste bestuurs orgaan van communistisch China, de troepen opgewekt te blijven streven naar de verovering van Taiwan (For mosa). Het Chinese Volksdagblad, het voor naamste orgaan in de communistische hoofdstad Peking, verklaarde naar aanleiding van Brits-Amerikaans- Nieuwzeelandse besprekingen om tot een „staakt-het-vuren" rond Formosa te komen, dat de enige manier, waar op aan de spanningen in dat gebied een einde kan komen, is, dat de Verenigde Staten het eiland Formosa „dat zy bezet hebben", terstond ver laten. Van Chinees-nationalistische zijde is de laatste tüd al verscheidene keren In drommen staan de Parijzenaars op de kaden, om hun goedige Seine te zien, die nu zo plotseling rebels geworden is. Duizenden stonden o.a. op de Quai d'Orsay te kijken naar het wassende water. TajangpoM Kwantoeng pro* CANTON -L Shrklung fc. Amerikaanse gevangenen in China tijdens een maaltijd. Zij waren het onder werp van de reis van Dag Hammarskjöld naar Peking. De Chinese regering heeft aangeboden, dat verwanten van de mannen naar China kunnen komen voor een bezoek. De regering van de V. S. kan echter een dergelijke reis niet aanmoedigen. (ANP - Unce - Radiofoto). By Sutton Coldfiel'd, ongeveer twintig kilometer ten Noord-Westen van Bir mingham, is gisteren de sneltrein van York naar Bristol ontspoord. De loco motief richtte grote verwoestingen aan op het stationnetje van Sutton Coldfield, dat in verband met de Zondagsdienst gesloten en geheel verlaten was. Twee van de tien wagons kwamen boven op de locomotief terecht en het midden deel van de trein vernielde het dak van het station. Alleen het laatste rijtuig bleef in de rails. Aangezien de trein ongeveer 300 passagiers vervoerde en verscheidene rytuigen in elkaar zün ge drukt, is het aantal doden en gewonden aanzieniyk. Tot dusver heeft men vijf tien doden geborgen en meer dan dertig gewonden zyn naar ziekenhuizen in Warwickshire overgebracht. Van alle kanten stroomden de hulpcolonnes toe. Dank zij het optreden van een onbe kend gebleven vrouw zyn de afmetin gen van de ramp nog beperkt gebleven, zy rende langs de spoorbaan en wist de machinist van een tweede sneltrein door roepen en gebaren ertoe te bren gen zijn locomotief op slechts enkele honderden meters van de plaats des on- heils tot stilstand te brengen. De passa giers van deze tweede trein namen ter stond aan het reddingswerk deel. Een 19-jarige marinier forceerde de toegang tot het stationskantoor van Sutton Coldfield en draaide drie maal negen, het nummer, dat in Engeland dient om alarm te slaan. Veertig ambulanceauto's en twintig De Londense hoofdcommissaris van politie, Sir John Nott-Bower, heeft een rapport opgesteld, waarin hy consta teert, dat het aantal misdaden in Lon den verleden jaar voor het eerst sedert de oorlog tot beneden het totaal van 1938 gedaald is. Politiehonden en het in stellen van het nummer drie maal negen, waarmee de burgerij de politie kan waarschuwen, zoals men het in Amster dam met vijfmaal acht doet, hebben een beiangryke rol bij deze gunstige ont wikkeling gespeeld, zegt de hoofdcom missaris. Scotland Yard 'ebruikt de politie honden niet alleen bij het patrouille ren in de parken, maar ook by karwei tjes als het grijpen van een inbreker op het dak. De eerste zes Labrador honden kwamen de Londense politie pas in 1946 helpen. Thans beschikt deze over 144 honden en onlangs is besloten dit aantal tot 272 op te voeren, opdat iedere wykpost een hond zal hebben. Een kolentrein, getrokken door een electrische locomotief, is Zondagavond omstreeks kwart voor zeven te Deven ter op een electrisch treinstel gereden, dat langs het perron op het vertrek- spoor in de richting Almelo gereed stond. Er kwamen by deze botsing geen persoonlijke ongelukken voor. Het electrische treinstel, dat langs het perron stond, zou om 19.01 naar Hengelo vertrekken. Behalve de con ducteur, hadden er nog geen reizigers in plaats genomen, toen de kolentrein op het bezette spoor binnenreed. Door de botsing werd het electrische trein stel zodanig beschadigd, dat het uit de dienst moest worden genomen. Ook de locomotief van de kolentrein, die ech ter lichtere beschadigingen had opgelo pen, werd op dood spoor gereden voor een onderzoek. De kolentrein, die uit Apeldoorn kwam, heeft, getrokken door een andere locomotief, zijn reis naar Hengelo voortgezet. De conducteur, die in het electrische treinstel zat, klaagde over pijn in de rug. Aangezien het treinstel geen dienst meer kon doen, moesten de reizigers hiervoor wachten op de sneltrein, die om 19.53 uit Deventer in de richting Hengelo zou vertrekken. Deze trein is toen, aangezien de trein van 19.01 een stoptrein was, tegen acht uur als zo danig uit Deventer vertrokken. Overi gens ondervond het spoorwegverkeer geen vertraging, aangezien geen enkele as ontspoorde. Omtrent de oorzaak nemen de spoor weginstanties in Utrecht aan dat de machinist van de kolentrein niet door een onveilig signaal is gereden, doch dat de oorzaak voorshands moet worden gezocht in een fout van het bedienings personeel op het station Deventer. brandweerauto's reden in allerijl naar Sutton Coldfield. In korte tijd bevonden zich daar honderden dok toren en verpleegsters. Op de hoofdlyn van Bristol naar York is men sinds enige tijd bezig met het uitvoeren van herstelwerkzaamheden. Daarom was het treinverkeer zolang omgelegd via Sutton Coldfield. De oor zaak van het ongeluk is onbekend. Het treinverkeer tussen Boxtel en Den Bosch is Zondagmorgen gestremd ge weest als gevolg van het ontsporen van twee wagons van een goederentrein on middellijk ten Noorden van het station Boxtel. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Om ongevier drie uur was de strem ming op de beide baanvakken tussen Boxtel en Den Bosch weer opgeheven. Sooy van den Eynde probeert het opnieuw. Hij is Zaterdagavond in Baarle Hertog, op het betwiste gebied van de negen woningen, begonnen met een nieuwe speelclub, die hij de naam gegeven heeft van „De negen huizen". Dit zijn de huizen, die op dit betwiste gebied staan en waarvan door de autoriteiten uitgemaakt zal moeten worden, of de bodem, waarop zij verrezen zijn, Hollands of Belgisch is. Na de débacle van de „Seasideclub", welker bestuursleden Vrijdag ver oordeeld zijn tot voorwaardelijke ge vangenisstraffen en geldboeten, heeft Van den Eynde gemeend een troef te vinden in het openen van een nieuwe speelclub. Hij wacht nu af van welk land nu de politie op het be twiste gebied zal optreden. Hij ver klaarde, dat het roulettespel niet zijn goedkeuring had, maar dat hij, ge dwongen door de omstandigheden, dit middel te baat nam, om de nationa liteit van zijn gebied vastgesteld te krijgen. Zaterdag waren er in hotel „De En gel" op de Singel te Baarle Nassau enige honderden spelers uit alle delen van het land, voornamelijk uit Rot terdam en Den Haag, bijeen. Deze gingen alleen naar de nieuwe speel club „De negen huizen". Sooy ver telde nog, dat hij, wanneer de ge wenste uitspraak is gevallen, zal op houden met het roulettespel. Verenigde Staten Medio Februari worden in de staat Nevada weer atoom- proeven. gehouden. De bewoners van de bekende Engel se gevangenis in Dartmoor zyn eind vorige week een hongerstaking begon nen uit protest tegen de hun voorge zette gevangeniskost. Vrydag jl. heb ben 47 veroordeelden geweigerd de lunch, de „tea" en het „supper" te eten. Zaterdag was hun aantal afgeno men tot 14. De mannen demonstreer den alleen door hun eten onaangeroerd te laten. „Er was geen gebrek aan discipline of welke onhoffelijkheid ook", aldus een verklaring van het ministerie van binnenlandse zaken. De bevolking van de gevangenis be draagt momenteel 660. Een gevangenis autoriteit verklaarde dat het eten „eenvoudig" was maar „heel wat be ter dan ik in het leger gewend was". Het ontbyt in Dartmoor is alty'd het zelfde: havermoutpap, brood, margari ne en thee. De lunch is warm en er is steeds vlees by, „tea" bestaat uit brood, margarine, jam, gebak, en „sup per" is licht: brood met kaas en cho colademelk. (UP) Het Spaanse staatshoofd, generaal Franco, heeft in een vraaggesprek met het falangistische blad Arriba" gezegd dat indien de monarchie hersteld zou worden de beginselen van de falangis tische revolutie gehandhaafd blyven. „De opvolger van de nationale bewe ging is de nationale beweging zelf", verklaarde hy, „hierover kan geen twij fel bestaan." Franco verzekerde, dat hy zich tydens zyn onderhoud met de Spaanse troonpretendent, don Juan, nog niet definitief gebonden heeft inzake de keuze van zijn opvolger als staatshoofd. Maar wel zeide hij het natuurlijk te achten, dat „wy inzien, dat het in ons eigen belang is, dat de prinsen van de Spaanse dynastie gereed zyn." De oudste zoon van don Juan, de 17- jarige prins Juan Carlos Alfonso Victo- rio Maria de Bourbon y Battenberg, is vorige week in Madrid aangekomen om zijn studies in Spanje voort te zetten overeenkomstig de wensen, die Franco heeft geformuleerd. De prins heeft zyn intrek genomen by de hertog van Mon- tellano. Het is niet bekend, of en wan neer Juan Carlos de titel van prins van Asturias zal mogen dragen; daaruit zou n.l. blijken, dat hy als kroonprins wordt erkend. (ReuterU.P.) De onder auspiciën van de Verenig de Naties te houden internationale con ferentie over een vreedzaam gebruik der kernenergie zal 8 Augustus a.s. te Genève beginnen. Dit is besloten door de thans in het hoofdkwartier der Verenigde Naties te New York vergaderende raadgevende commissie, waarin zeven staten-leden der internationale organisatie zyn ver tegenwoordigd. (tot Dinsdagavond) Zwaar bewolkt met plaatselyk wat motregen en vooral aanvanke- lyk op vele plaatsen mist. Matige, langs de Waddenkust later krachti ge Zuidwestelijke wind. Langzame stüging van temperatuur, maar in het Zuidoosten van het land aan vankelijk nog lichte vorst. Zon: 8.34-17.16. Maan: 8.52-19.24. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1