.TAPIJT" van stookolie drijft voor Deense kust Russische onderzeeërs in de Noorse territoriale wateren? DE SPAMING ROND FO Peking uitgenodigd naar Veiligheidsraad Russische resolutie tweede punt van de agenda TRAGIEK DER EVACUATIE Even rekenen NVV verbaasd en teleurgesteld 6 pet. verhoging van honoraria De „Medan" heeft pech Duizenden zeevogels worden uit hun lijden verlost Noorse marine: Niet-geïdentificeerde „voorwerpen" op radarscherm Niet doen! Haarlemmer door autobus geschept Het weer Koning van Nepal krijgt hartaanval Compensatie door loons verhoging gewenst Aanbod ziekenfondsen In IJmuiden teruggekeerd Zweedse koningspaar komt een dag later Februari maakt fraaie entrée Drie doden door verkeer Aan verwondingen overleden Falcon Harris Tweedjassen DINSDAG 1 FEBRUARI 1955 78ste JAARGANG No. 26209 Moordenaars van Neder lander bekennen Vier jaar oude moord te Cairo opgelost Zuivering bij geheime politie in Polen Geen huurbelasting In een telegram aan de voorzitter van de ministerraad zegt het verbondsbe- stuur van het N.V.V. met verbazing en teleurstelling kennis genomen te hebben van de berichten inzake het voornemen van de regering af te zien van de in de Troonrede aangekondigde maatregelen met betrekking tot verdere verhoging van de huren, gepaard gaande met de mogelijkheid van een bestemmingshef fing, teneinde een deel van deze verho ging ten bate te doen komen van de fi nanciering van nieuwe woningen. Het N.V.V.-bestuur is van oordeel, dat huurverhoging in deze vorm beter ach terwege kan blijven, omdat zij aldus een doelmatige politiek ten aanzien van wo ningbouw, huur- en loonvorming belem mert. Indien de sedert October ingetreden stijging van de kosten van levensonder houd, laatstelijk bevorderd door de ver hoging van de melkprijs, niet door prijsmaatregelen van de zijde der rege ring ongedaan wordt gemaakt, voelt het N.V.V. zich genoodzaakt te bevoegder plaatse compensatie door middel van loonsverhoging aan de orde te stellen. De organisaties van huisartsen, specia listen, tandartsen en apothekers hebben bericht ontvangen, dat de gezamenlijke ziekenfondsorganisaties bereid zijn de netto honoraria met zes procent te ver hogen, op grond van de gestegen kos ten van het levensonderhoud. De Zie kenfondsraad moet dit voorstel nog goedkeuren. De verhoging staat los van het resultaat der nog te voeren bespre kingen tussen de ziekenfondsen en de organisaties. Inmiddels heeft, zoals wij elders in deze editie melden, de Ne derlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde echter reeds beslo ten de overeenkomst met de zieken fondsen met ingang van 1 Maart a.s. op te zeggen. De reis van de motortrawler Medan IJM 57 naar Newfoundland is niet zo vlot verlopen als de rederij en de be manning gehoopt hadden. Het schip heeft met pech te kampen gekregen, althans, de reductiekast deed niet zo goed haar werk als verwacht mocht worden en daarom is de Medan Maan dagavond omstreeks 9 uur in IJmuiden binnengelopen. De verwachting is, dat de reparatie niet al te lange tijd in beslag zal nemen, zodat het schip spoe dig weer zal kunnen vertrekken. De moeilijkheden dateren al van enige dagen terug. Schipper Cor Bal, die het maar riskant vond om met een reduc tiekast, die niet honderd procent is, de oceaan over te steken, die boven dien wist, dat het in St. Pierre heel moeilijk is daarvoor een vakman te vinden en dat de vakman elders toch altijd 350 mijlen varen weg zou zitten, liep de haven van Plymouth binnen. Daar werd de zaak bekeken en Zater dag kon met goed gevolg een proef vaart gemaakt worden. Maar Zondag, toen de Medan in de buurt van het eiland Wight zat, was het opnieuw mis en toen werd Dover opgezocht in de hoop, dat men daar het euvel zou kun nen verhelpen. Die hoop is inmiddels ij del gebleken en tenslotte heeft de schipper de knoop maar doorgehakt, de steven gewend en koers gezet naar IJmuiden. Het officiële bezoek van Hunne Majes teiten de Koning en Koningin van Zweden aan H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden is thans nader vastgesteld op Dinsdag 26, Woensdag 27 en Donderdag 28 April, zo deelt het ministerie van Buitenland se Zaken ons mede. Hunne Majesteiten blijven daarna nog een dag onofficieel in Nederland en vertrekken in de avond van 29 April weer naar Zweden. Aan vankelijk was het bezoek een dag eer der vastgesteld. Elke evacuatie is tragisch. Mensen, die ten gevolge van gebeurtenissen, waaraan zij persoonlijk part noch deel hebben, uit hun omgeving worden losgescheurd, zijn triest en hun wegtrekken vormt een droevig beeld. Zo ook bij de evacuatie van de Tatsjen-eilanden, waar de fotograaf deze dramatische momenten vast legde. Drie kleine mensjes, losgerukt van huis en haard, kijken verwonderd de grote wereld in, bij hun ontscheping in Keeling op Formosa. Een gewonde Chinese soldaat wordt door een makker van het Rode Kruis in hetzelfde Keeling aan land geholpen. De Deense autoriteiten hebben 'e ja gers en vissers langs de Noordzeekust dringend verzocht de tienduizenden zee vogels in het reusachtige stookolieveld, dat zich over een afstand van 100 mjjl van het Deense eiland Roemoe tot Ring- koebing uitstrekt en een oppervlakte heeft van zeker 3000 vierkante mijlen een genadedood te laten sterven. Uit Kopenhagen is in de loop van de dag een gemotoriseerde colonne ver trokken om de kustbewoners te helpen de in nood verkerende vogels af te ma ken. De leider van die colonne was Knud Johanssen van de Deense ver- Verschillende bladen in Noord-Noor- wegen en Oslo hebben gisteren bericht, dat er buitenlandse onderzeeërs zijn waargenomen in de Varanger Fjord binnen de Noorse territoriale wateren in de nabijheid van de Noors-Russi sche grens. Het hoofdkwartier van de Noorse marine heeft gisteren beves tigd, dat er twee niet nader geïdentifi ceerde „voorwerpen" bij de stad Vad- soe in de Varanger Fjord zyn waarge nomen. Men wilde van deze zijde echter niet de krantenberichten bevestigen, dat het hier onderzeeërs betrof en men wilde evenmin commentaar op deze berichten leveren. Van de zijde der marine ver klaarde men slechts, dat op „radar schermen niet-nader bekende voorwer pen" waren opgevangen en dat een onderzoek is ingesteld. De vreemde onderzeeërs zouden on geveer een week geleden waargeno men zijn. Volgens het in Oslo ver schijnende blad „Dagbladet" zou het snelle kustvaartuig Lofoten" een week geleden bij Vadsoe twee niet nader geïdentificeerde onderzeeërs op het radarscherm hebben gekregen. Een marine-officier, die zich aan boord van het passagiersschip be vond, had daarna onmiddellijk het Noordelijk commando van de marine hiervan op de hoogte gebracht. Het in Finmarken verschijnende Vest-Finmark Arbeidersblad" be richtte, dat de torpedobootjagers „Os lo" en „Stavanger", die op dat tijdstip in de haven van Hammerfest de Noordelijkste stad ter wereld lagen, opdracht gekregen hadden om onmid dellijk in de Fjord een onderzoek in te stellen. Over de uitslag daarvan is ech ter niets bekend. In de afgelopen jaren hebben de Rus sen herhaaldelijk buiten de Noorse ter ritoriale wateren, maar voor de Noor se kust vlootmanoeuvres gehouden. Tot dusverre zouden zij echter nimmer de gebruikelijke driemijlszone geschonden hebben. (UP) eniging voor dieren bescherming, „Sva- len" (Zwaluw). De colonne is bekostigd door de re derij „A. P. Moelier". Een schip van die rederij, de „Gerda Maersk", ver oorzaakte op 17 Januari de ellende, die de zeevogels thans doorstaan. Het schip moest, toen het in de Elbe in moeilijkheden geraakte, 6.000 ton stookolie in zee lozen. Die voorraad olie is nu afgedreven naar het Noor den. Het stookolieveld zal volgens een schatting van de visserij-organisaties in het Zuid-Westen van Jutland de vissers te staan komen op een verlies van ver scheidene millioenen kronen, aangezien de jonge vissen langs de kust onder het olieveld zullen stikken bij gebrek aan zuurstof. In Hamburg werd bericht, dat men tevergeefs getracht had het olieveld in brand te steken. Dit is mislukt, omdat de olielaag te dun en het zeewater te koud was, zodat het vuur zich niet voort kon planten. (UP). (Van onze weerkundige medewerker) In de afgelopen nacht trok een weinig actief regenfront over ons land. De neerslag die vanmorgen werd gemeten bedroeg vrijwel nergens meer dan 1 mm. Vandaag profitéren wij van een gebied met opklaringen en dientenge volge zonnig weer. Het is een voor jaarachtige entrée die Februari van daag maakt. Een groot verschil met het vorig jaar, toen het op deze eerste Fe bruaridagen meer dan 10 graden vroor in ons land. De vorst is nu in geen velden of wegen meer te bekennen en door de zachte lucht naar Noord-Scan- dinavië en Rusland teruggedreven. Bo ven de Golf van Biscaye is een nieuwe depressie aangekomen, die met regen en krachtige wind in Noord-Oostelijke richting beweegt. Hierdoor zal de Zui delijke wind komende nacht weer aan wakkeren en vooral in het Zuiden van ons land zal de regenkans weer toe nemen. De temperatuur blijft ook de eerstkomende dagen voor Februari aan de hoge kant. Dank zij de moderne medische we tenschap stijgt de gemiddelde Ieeftjjd en zgn de ouden van dagen een groei ende minderheid geworden, die zich niet zo maar zonder meer in de hoek laat drukken, gelijk al te lang het ge val is geweest. Zp hebben zich geor ganiseerd en terecht, want ongeorga niseerd heeft men niets meer in de melk te brokken in onze georgani seerde eeuw. Dat hebben ook de be jaarden begrepen en in zo verre zyn ze nog echt kinderen van onze tijd. Maar van de andere kant hebben zij uit hun jeugd nog opvattingen bewaard, die vandaag de dag geen opgeld meer doen, ofschoon zij in zich goed en juist zyn. De overheid moge al met milliar- den goochelen, de ouden van dagen hebben nolens volens nog niet verleerd op de kleintjes te passen. Vandaar dat de te Rotterdam gevestigde Nederland se Bond voor Ouden van Dagen zich tot de Tweede Kamer heeft gericht met het verzoek het Z'A cent-stuk weer in te voeren. Heeft minister Mansholt niet onlangs in Dordrecht verklaard, dat de melk in feite slechts met 2% cent in prijs verhoogd had moeten wor den? Aangezien de halve cent echter officieel niet meer bestaat en de prü- zen dientengevolge naar boven (natuur lijk niet naar beneden, wat dacht u wel!) plegen te worden afgerond, moest het 3 cent worden. De ouden van dagen, die nog schoolgeld betaald hebben en geen kans hebben het ooit terug te halen, zyn aan het rekenen geslagen. Als men aanneemt, dat er per dag 3 millioen liter melk in ons land wordt verbruikt, maakt deze hal ve cent verschil per jaar een som van bijna vyf en een half millioen gulden uit, die de melkconsumenten eigenlijk in de zak hadden moeten houden. Vijf- en-een-half millioen gulden mag op het milliarden-budget van de overheid een te verwaarlozen postje schynen, maar niet alleen voor een Drees-mannetje betekent het nog altijd te veel om enkel bij gebrek aan de halve cent cadeau te worden gegeven. Nu het bevrydingsfeest nadert, ko men van alle kanten de suggesties los, die betrekking hebben op de feestvie ring. In het boekje „Bevrydingsfeest", dat is samengesteld „onder auspici ën van de Nederlandse Jeugd-Gemeen- schap" worden tal van suggesties ge daan, die hun nut kunnen hebben. Daar toe behoort echter niet een voorstel van de tonelist Ben Groeneveld om het di lettantentoneel en nog wel het jeugdige dilettantentoneel het stuk „Doden zon der graf" van Sartre te laten spelen. Als er één stuk niét geschikt is voor amateurs, als er één stuk verwerpelijk is voor jeugdige geesten dan zou het Morts sans sepulture" kunnen zijn. De aanbeveling van genoemd stuk getuigt van zoveel gebrek aan inzicht in de be hoeften van de jeugd en de mogelijk heden van het amateur-toneel, dat men geneigd is, ook de overige suggesties van de heer Groeneveld met achter docht te bejegenen. Maandagavond is de 70-jarige heer A, G. Fortgens uit Haarlem, die op de Heemsteedse Dreef fietste, bij het links afslaan aangereden door een hem ach terop komende autobus. De fietser werd geschept en daarbij zo ernstig gewond dat hij naar het Elisabethgasthuis in Haarlem moest worden vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. De echtgenote van de scheepsbouwer J. B. Breurken uit Hoogezand, is nabij Tinaarlo bij een ernstig auto-ongeluk om het leven gekomen. De heer en mevrouw Breurken waren op weg naar Vries, toen de heer Breurken nabij een wegsplitsing de macht over het stuur verloor. De wagen slipte, reed tachtig meter in de rechter berm, schoot toen naar links over de weg en kwam via een sloot over de kop in het bouwland terecht. De bestuurder werd licht ge wond. Zijn echtgenote werd uit de auto geslingerd en was vrijwel op slag dood. Maandag stak de 84-jarige heer J. Schotman, uit Hellendoorn, per rijwiel plotseling de straatweg van Nijverdal naar Raalte over, zonder acht te slaan op het verkeer. De oude man werd ge grepen door de auto van de heer E. uit Zwolle, die deze aanrijding niet kon voorkomen. S. kwam eerst op de motor kap terecht, sloeg vervolgens door de voorruit van de auto en werd toen op straat geslingerd. Daar bleef hij liggen met een verbrijzeld linkerbeen, een zware hoofdwonde en inwendige kneu zingen. Hij werd naar het R.K. Zieken huis te Almelo vervoerd, waar hij spoe dig na aankomst aan de gevolgen is overleden. Te Westerbroek ontstond Maandag, vermoedelijk tengevolge van de dichte mist een gecompliceerde autobotsing, waarbij veel materiële schade ontstond en een persoon, de 28-jarige architect K. B. uit Hoogezand ernstig gewond raakte. Advertentie (tot Woensdagavond) Tijdelijk zwaar bewolkt met wat regen. Dezelfde temperaturen of iets lagere. Overwegend matige wind uit Zuidelüke richtingen. Zon: 8.22—17.30. Maan: 12.19—4.38. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTEN lit TARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich Het recht voor advertentlën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 't avonds teL 21544 te- i De Veiligheidsraad der Verenigde Naties heeft gisteren met negen stem men tegen één (de Sovjet-Unie) en één onthouding (nationalistisch China) besloten als eerste punt op zijn agenda te plaatsen een resolutie van Nieuw- Zeeland, waarin de raad wordt gevraagd de betrokken partijen in het gebied rond Formosa het vuren te doen staken. De raad stemde tegelijkertijd in met het Nieuwzeelandse voorstel om de regering van communistisch China uit te nodigen een vertegenwoordiger naar New York te zenden, die aan de debatten in de Veiligheidsraad over de Nieuwzeelandse resolutie kan deel nemen. Met tien stemmen tegen één (nationalistisch China) besloot de raad om een Russische resolutie, waarin de Verenigde Staten van agressie jegens communistisch China worden beschuldigd, als tweede punt in behandeling te nemen, zodra men met de beraadslagingen over de eerste resolutie geheel gereed is. Ook van Russische zijde is de wenselijkheid betoogd een vertegen woordiger van communistisch China uit te nodigen, nu echter opdat deze het zijne kan zeggen over de beweerde Amerikaanse agressie. Een Russisch voorstel om communistisch China de plaats van nationalistisch China in de Veiligheidsraad te doen innemen werd bij het begin van de vergadering verworpen. De Britse gedelegeerde, Sir Pierson Dixon, maakte hierbij de opmerking, 'dat Groot-Brittannië wel van mening is, dat de kwestie van de Chinese vertegenwoordiging in de Verenigde Naties opnieuw onder ogen gezien moet worden, maar dat het tijdstip daarvoor thans niet het meest geschikt is. Tijdens een van de belangrijke zittingen van de Veiligheidsraad der V. N. in New York zitten naast elkaar twee felle te genstanders in een vrij heftig debat ge wikkeld. Links de vertegenwoordiger van het Nationalistisch Chinese bewind, gevestigd op Formosa, dr. Tingfoe F. Tsjang en rechts de Sovjet-afgevaardig de, Arkady A. Sobolev. Laatstgenoemde verzocht bij de aanvang van de vergade ring dr. Tsjang uit te sluiten van deel- name aan de besprekingen in de V. N. over een eventueel staken van het vu ren tussen de beide China's'hetgeen echter niet werd toegestaan. Koning Tribhoevana van Nepal heeft gisteren in Nice een hartaanval gekre gen. In een medisch bulletin wordt ver klaard, dat de koning „voorlopig" het bed moet houden. Het bulletin geeft geen verdere bijzonderheden. De ko ning bevindt zich ongeveer twee weken voor rust aan de Rivièra. Kroonprins Mahendra Vir Vikram Sjah treedt tijdens de afwezigheid van zijn vader op als staatshoofd. Tot voor enkele jaren was koning Tribhoevana nog nooit buiten zijn land geweest. H\j kwam in 1911 aan het be wind dóch gedurende 44 jaar was hij in feite een gevangene in zijn paleis. Het land werd in die periode bestuurd door de Rana-familie, die het erfelpk premierschap bezat. De laatste Rana trad in 1951 af. Koning Tribhoevana werd toen een constitutionele koning^ Twee moordenaars van de Nederland- ge journalist Gerard Kamphuisen heb ben hun misdaad van vier jaar geleden bekend vlak voordat zü Maandagoch tend werden opgehangen in de gevan genis van Cairo voor een andere mis daad die zij begaan hebben. Kamphuisen, vertegenwoordigde Het Vrjje Volk. Hij werd 2 Januari 1951 doodgestoken aangetroffen in zijn wo ning. De politie slaagde er niet in de schuldigen te vinden. De reeds lang in de archieven opge borgen altaire kreeg een onverwachte ontknoping toen twee ter dood veroor deelden. Galal Sadek en Ahmed Nasr genaamd, naar de galg werden geleid. Zjj waren ter dood veroordeeld wegens een gewapende aanval op een bar in Cairo die Brits eigendom was. Daarbij was een inheemse kellner om het leven gekomen. (UP). Drie vooraanstaande leden van het Poolse ministerie van staatsveiligheid zijn gezuiverd, aldus blijkt uit een be richt van 27 Januari van „Trybuna Ludu", orgaan van de communistische Partij, dat te Wenen is ontvangen. Jacek Rozanski, directeur van de af deling onderzoek van het ministerie, ls gearresteerd en zal worden berecht degens „grof misbruik van zijn ambt *h het gebruik van verboden methoden van onderzoek". Anatol Feygin,t afdelingshoofd, en "oman Romkowski, onderminister voor °Penbare veiligheid, zijn uit de com munistische partij gestoten. Beiden gorden beschuldigd van „een houding, welke schadelijk is voor de partij". (Reuter) De Russische afgevaardigde, Arkadi Sobolev, gaf een uitvoerige toelichting op de door hem ingediende resolutie, De Amerikaanse agressie bestond vol gens hem in de eerste plaats hierin, dat de Verenigde Staten zich „met behulp van de kliek van Tsjang Kai Sjek" meester gemaakt zouden hebben van Formosa. Voorts hadden vooraanstaande Ame rikaanse persoonlijkheden gedreigd met het gebruik van geweld tegen de Chi nese volksrepubliek en tenslotte stond Amerika toe, dat. de onder zijn contro le staande strijdkrachten van Tsjang Kai Sjek onophoudelijk aanvallen on dernamen tegen het Chinese vasteland. De Nieuwzeelandse resolutie noem de Sobolev een „lompe poging" om de gerechtvaardigde aanspraken van communistisch China op Formosa voor onbepaalde tijd hun kracht te ontnemen en Amerika het ongestoor de bezit van een stuk Chinees grond gebied te waarborgen. Namens de Verenigde Staten verklaar de Cabot Lodge, dat hij zich niet zou verzetten tegen plaatsing van de Rus sische resolutie op de agenda van de Veiligheidsraad. Hij juichte het zelfs toe, dat hij aldus de gelegenheid kreeg een duidelijke uiteenzetting te geven van de doelstellingen van de Ameri kaanse politiek in het Verre Oosten. Hij zeide er zeker van te zijn, dat hy in staat was alle leden van de raad, met uitzondering van de harde commu nistische kern, te overtuigen van de juistheid van de Amerikaanse politiek. Ook zei Cabot Lodge, dat de Ameri kaanse steun aan de Nieuwzeelandse resolutie niet mag worden gezien als een verandering in het Amerikaanse standpunt met betrekking tot de vraag, of communistisch China tot de Verenig de Naties moet worden toegelaten. De vertegenwoordiger van nationalis tisch China, dr. Tingfoe Tsjang, ver klaarde, dat de Nieuwzeelandse resolu tie een oppervlakkig karakter draagt. Geen enkele behandeling van de toe stand in het Verre Oosten, zo zeide hij, kan werkelijk vruchtbaar zijn, als het kapitale feit van de Russische interven tie in dat deel van de wereld onbe sproken blijft. Sir Leslie Knox Munro, de Nieuw zeelandse voorzitter van de raad, deelde aan het einde van de zitting mede dat hij secretaris-generaal Ham- marskjpld zou verzoeken de uitnodi ging naar Peking te verzenden. De raad ging vervolgens uiteen om op nieuw bijeen te komen op een ogen blik, waarop voldoende tijd is ver streken voor ontvangst en beantwoor ding van de invitatie door de Chinese communisten. Hammarskjold verzond een tele gram aan de minister van buitenland se zaken van communistisch China, een uur nadat de zitting was ver daagd. Behalve in New York werd de kwes tie Formosa ook besproken in Lon den, waar de premiers van Australië, Canada, Ceylon, Indië, Pakistan, Nieuw- Zeeland en het Verenigd Koninkrijk, alsmede.de vice-premier van Zuid Afri ka en de premier van de federatie van Rhodesia en Nyassaland gistermiddag hun Gemenebest-conferentie zjjn begon nen. Premier Churchill drong bij zijn collega's aan op het voeren van een voorzichtige politiek en op het ontzien van de gevoeligheden van beide partij en. Iiy maakte duidelijk, dat Engeland nog steeds volledig vertrouwen heeft in het beleid van president Eisenho wer, ook in deze kwestie. In Moskou heeft de Russische minis ter van buitenlandse zaken, Molotov, de Britse ambassadeur. Sir William Ilay- ter, bjj zich ontboden. Hü deelde hem mee, dat h;j aan Peking had meege deeld, wat hjj Zondag met de Britse ambassadeur had besproken. Sir Wil liam had toen aan Molotov gevraagd Peking te willen wijzen op het grote belang van een gematigd optreden en van een politiek, die uitbreiding van de gevechtshandelingen voorkomt. Mo lotov deelde Sir William voorts mee, dat het indienen van de Russische re solutie in de Veiligheidsraad gezien moet worden als het bewijs, dat het ook de Sovjet-Unie ernst is met haar verlangen naar vrede. Volgens sommige berichten zou Mo lotov ook nog gezegd hebben, dat hij zeker zou reageren op een rechtstreeks Amerikaans verzoek om bij de regering van communistisch China aan te drin gen op het staken van de gevechten in de buurt van Formosa. In het omstreden gebied zelf gaan de luchtaanvallen van beide Chinese lucht machten nog steeds door. Tot dusver is iedere concrete aankondiging van de evacuatie van de Tatsjen-archipel achterwege gebleven. Politieke waarne mers menen te weten, dat Tsjang Kai Sjek net zo lang wacht met het geven van zijn bevelen voor die evacuatie, totdat hy van president Eisenhower de verzekering heeft gekregen, dat de Mat- soe-archipel en het eiland Quemoy tot elke prps verdedigd zullen worden. (AFP-Reuter-UP) De Nederlandse Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers heeft in de Dietse Taveerne" te Utrecht Maandagavond een gala-avond gebonden, waarbjj onder meer Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard aanwezig was. Een klein meisje kwam de Prins daar bloemen aanbieden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1